Sterk Zeehond-waterpoloteam won toernooi van Ganze Goes IÉ VOETBAL-GALA IN HULST WERD OVERWINNING VOOR DE BELGEN BONTEKOE EN NAARDEN ZWOMMEN NAAR RECORDS HEIN CUJÉ WEER SNELLER OP 3000 METER STEEPLE: 9.04.0 MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MET SNELLE EN TACTISCHE AANVALLEN Een verrassend goed spelend waterpoloteam van de Vlissiugse Zeehond heeft zaterdag met vlag en wimpel het waterpolotoer- nooi van de zwem- en badclub 't Sas en de zwem- en poloclub de Ganze te Goes op zijn naam gebracht. Zowel aanvallend met een speerpunt in het midden en teruggetrokken vleugels als verdedigend waren de Vlissingers bijzonder sterk en hun snelle en tactisch uitgevoerde aanvallen waren zowel de op vol ledige sterkte uitkomende Bruinvis-ploeg uit Sas van Gent, die tweede werd, als de Zeeuwse kampioen SZV uit Souburg, die niet geheel volledig was en zich als derde klasseerde, te machtig. BRUINVIS TWEEDEEN S.Z.V. SOUBURG DERDE Reeds in de eerste wedstrijd toonde de Zeehondploeg zijn kracht. Met snelle aanvallen werd de Ganze-ver- dediging uit elkaar getrokken, maar toch bleven de doelpunten schaars. De snelheid, waarmee ook de Ganze- spelers door het Sas-water naar het Vlissingse doel trokken, was daar mede debet aan. Heyman opende voor Zeehond de score. Meerman maakte er 2—0' van, Carels bracht zijn ploeg tot 2—1 terug, maar Schot maakte aan alle onzekerheid een eind. SZV en Bruinvis leverden een span nend duel, dat de .Souburgers leken te gaan winnen. Want nadat Vermast de Bruinvissen de leiding had gege ven, liepen de SZV'ers door Cor Wa genaar, Buys en Tammy Seijnstra uit tot 31. Maar onder aanvoering van Adrie Sampon trokken de Bruin- Nissen verwoed ten aanval en Sam pon zelf slaagde er in zijn ploeg met 2 treffers tot gelijke hoogte met de Souburgers op te trekken: 33. Vreesachtig Tegen de Zeehond maakten de Sas- senaren echter een ietwat vreesachti ge indruk. Meestal vergaten zij te schieten en als er in dit opzicht wat gebeurde, vloog de bal hoog over het hokje van doelman Sjaak Sinke. De Zeehond-voorwaartsen daarentegen kruisten gemakkelijk door de Bruin vis-defensie heen en via Schot (2 maal), Den Boer, nog eens Schot en Meerman stonden ze met rust al met 50 voor. Na de hervatting liet Bruinvis zich niet meer verrassen, maar het kon toch ook de Zeehond mensen niet meer verontrusten. Sam pon redde de eer. GanzeSZV was spannend. Door Wagenaar en Buys kwam SZV op 20 voor, Junielet maakte 21, de Graaf 31 en Carels 32. Tegen de Bruinvis kwam de Ganze er daarna niet aan te pas. Met 6-0 werden de Goesenaren „ingemaakt". De Sa treffers kwamen van Sampon (3 maal), Vermast (2 maal) en de Ca- luwé. De slotontmoeting tussen Zee hond en SZV bracht de Souburgers een duidelijke 40 nederlaag. Schot opende de score, keeper Gabriëlse haalde de bal door het doel heen en dat betekende 20, waarna Van der Meyden met twee treffers de eindstand op 40 bracht. Zodoende kreeg de Zeehond van Gan- ze-voorzittcr E. Carels de beker van de gemeente Kattendijke uitgereikt, alsmede een beker van de gemeente Goes voor de ploeg, die het mooiste polo speelde. Bruinvis ontving de P.Z.C.-beker voor de 2e plaats. Goal- getters waren Sampon (6) en Schot (5). Keeper Sinke was de minst ge passeerde doelman (2 maal). Zondag zijn te Marienbad de par tijen van de zesde ronde van het zoneschaaktoernooi gespeeld. De uitslagen luiden: Filip (Tsj. SI.) Barendregt (Ned.) 10, Johannes- sen (Noorwegen)Niemela (Fin land) 10, Chitescu (Roemenië) Blom (Denemarken) 10. Lundquist (Zweden)Perez (Spanje) '/2V>, Milic (Zuid-Slavië)Ciric (Zuid-Sla vië) ',2Vir. Uhlmann (Oost-Dld.) Olafsson (IJsland) afg., Szabo (Hon garije)Gragger (Oostenrijk) afg. Sliwa (Polen)Bobotsov (Bulgarije) afg. Der traditie getrouw zal de gemeen- De stand is: 1. Olafsson 4% punt te Eede op de grens in Zeeuwsch- plus 1 afgebr. partij. 2. Uhlmann en Vlaanderen op 10 september voor de Filip beiden 4 punten plus 1 afgebr. negende maal. na een rustperiode partij. 4. Johannessen en Chitescu van 2 jaar. wederom de Benelux- beiden 3V- punt. 6 Szabo 3 punten ,0?dtryoor beroepsrenners organise- j pius i afgebr. partij. 7. Perez en i Ciric beiden 3 punten, 9 Milic en Sli- wa beiden 2'/2 punt plus 1 afgebr. partij 11. Barendregt en Blom bei- den 2M- punt, 13. Bobotsov IV2 punt Op 10 september in Eede Beneluxronde der groten In zonetoernooi Dr. Barendregt verloor in 6e ronde van Tsjech Filip ren. Naar verluidt zullen vele groten uit de wielerwereld aan deze toer deelnemen. Hoewel namen nog niet genoemd werden willen de organisa toren in Eede dit jaar met iets heel aparts voor de dag komen. Het parkoers is geheel vernieuwd, zodat men lekke banden uitgesloten acht. Op 10. september beleeft Eede zijn wïelerhoogtijdag. Nederlandse ploeg derde in Ronde door Zuid-Slavië De Zuidslavische wielrenner Ivan Levac.ïc heeft de „Ronde door Zuid- Slavië" voor amateurs gewonnen in 38 uur 56 min. en 43 sec. Zijn land genoot Valcic eindigde als tweede met 46 sec. achterstand op de win naar (38.57.29). De vijfde plaats in het eindklassement was voor de Nederlander Harings met 38.58.47, achter de Hongaar Maduerdi (38.57.36) en de Italiaan Lancani (38.58.22). De Nederlander Eugene Beckers be zette de tiende plaats met 39.03.21. In het eindklassement voor ploegen staat het Nederlandse team op de der de plaats met een totaaltijd van 117 uur 13 min. en 39 seconden. Zuid-Slavië won het ploegenklasse- ment met 116 uur 53 min. en 46 sec.. gevolgd door Hongarije (117.08.39). plus 2 afgebr. partijen. 14. Gragger en Niemela beide 1 punt plus 1 af; partij', 16. Lundquist 1 punt. Nieuw record voor Rowe: 19.43 meter De Engelsman Arthur Rowe heeft za terdag te Londen op de eerste dag van de atletiekwedstrijd Groot Brittannië- Hongarije het Europees record kogel stoten verbeterd en gebracht op 19.43. Het oude record stond met 19.11 se dert 16 oktober van het vorig jaar op zijn naam. Italië sloeg Zweden in finale Daviscup toernooi De finale Europese zone van het Da- viscuptoernooi tussen Italië en Zwe den te Milaan is in een 41 overwin ning voor de Italianen geëindigd. Kosten en Hoogerland wonnen ploegprijs.... In de zondag te Bladel in Noord-Bra bant verreden wielerronde voor nieu welingen over 105 kilometer is de Kapellenaar Dies .Kosten in een eind spurt van zeven man tweede gewor den. Als derde klasseerde zich Rinus Hoogerland, eveneens uit Kapelle. Beide renners van Theo Middel kamp veroverden daarmee de wis selbeker voor de ploegprijs. Nieuw wereldrecord 200 m. vrije slag voor Japanner Tijdens internationale zwemwedstrij den in Nagoya heeft de Japanse zwemmer Tsuyoshi Yamanaka het wereldrecord op de 200 meter vrije slag met 2 min. 1,1 sec. op zijn naam gebracht en daarmee het officieuze wereldrecord, dat hij in juni met 2 min. 1,2 sec. op zijn naam liet schrij ven, opnieuw scherp gesteld. Uiterton-De mistrappers 5—2 Op het Zuidelijk Sportpark te Ter- neuzen werd zaterdag de jaarlijkse bekerwedstrijd gespeeld tussen ..De Mistrappers" en ..Uiterton" uit Vlis- singen. De verwachting dat „Uiter ton" een gemakkelijke overwinning zou behalen en zodoende de wissel beker definitief in zijn bezit zou krij gen js niet uitgekomen. Bij de rust die met 2-1 voorsprong voor „Uiter ton" inging, bleek er nog niets te zijn dat deze ploeg een overwinning- zou kunnen beletten. In dc tweede helft echter kwamen de „Mistrap pers" zo sterk opzetten dat hun ach- terstand spoedig veranderde in een 3-2 voorsprong. Door nog twee doel punten van hun mldyoor werd de eindstand gesteld op 5-2. Na afloop werd in café „Du Commerce" te Ter- neuzen de bezoekers nog een koffie tafel aangeboden. Waarna de „Uiter- tonners" uiteraard zonder beker, doch tevreden naar Vlissingen terug keerden. r 1 •- - - p f' - "'*st&-*■- 'i V *w -r - l- - *40* - - --- f *r r v- rljss!"*, y Mi Een spelmoment uit de wedstrijd Zeehond-Bruinvis, zaterdag gespeeld tijdens het polotoernooi in het Goese Sas. (foto P.Z.C:) Jeugdcompetitie-voorstel te vérstrekkend Semi-profs vergaderden De semi-profvoetballers hebben tij dens een vergadering in Amsterdam de voorstellen tot invoering van een jeugdcompetitie betaald voetbal en over de invoering van jeugdcontrae- ten te vertrekkend gevonden. Bij herhaling werd betoogd dat reeds volledige adspirant-beroepsspelers werden gecreëerd voordat er van vol ledig professionalisme in Nederland sprake kan zijn. De betlragen, die de clubs aan jeugdige spelers zouden moeten uitbetalen, werden veelal te hoog gevonden. Na langdurige debatten werd beslo ten het vastgesteld bedrag van 4200 gulden te laten vallen en de clubs vrij te laten de hoogte van het sala ris vast te stellen. Dit voorstel zal het overigens tijdens de bondsverga dering van de K.N.V.B. over 14 da gen vrij „moeilijk" krijgen, omdat de afdelings-afgevaardigden de in de voorstellen genoemde bedragen juist te laag vonden Ovfer de-toelichting op de promotie- en degradatieregeling werd 2Vj uur gediscussieerd. Er kwam een voorstel van de heer Hekman uit Groningen, die het namelijk wel wat cru vond dat van de 36 eerste-divisieclubs cr na het seizoen 23 degraderen. Hij stelde voor het leed te verzachten door het plan in twee jaar, in plaats van in één uit te voeren. Het voor stel kreeg overigens niet die meer derheid, die men verwachtte: 22 te ren 19 en 1 blanco. WILLEM ll-F.C. BRUGGE 0—3 Hulster reserve's wonnen van Londerzeel met 50 De voetbalvereniging HVV '24 (het vroegere V.V. „Hulst") organiseerde zondag een drietal internationale voetbalontmoetingen, waarvan de hoofdschotel werd gevormd door een treffen tussen de beide eerste devisie- clubs Willem II uit Tilburg en het Belgische F.C. Brugge. De Belgen namen aan deze wedstrijd deel met internationals als Goyvaerts, ex in ternational Storme, de bekende stop- perspil, en enkele Zuidamerikanen n.I. Chïco en Tonho. De Tilburgse voetballers hadden doelman Feyt, stopper Walhout (Feijenoord) Koopal en Louer in hun ploeg opgesteld. Voor de kassier van de voetbalvere niging te Hulst is het in ieder geval een goed kasstuk geweest, ruim 4000 toeschouwers woonden de wedstrij den by. De wedstrijd Willem II tegen F.C. Brugge viel over het algemeen tegen. Voor de rust gaven de spelers een aantrekkelijk partijtjes voetbal weg. Willem II was toen het meest in de aanval, doch verre van produktief. Het spel van de Belgen was daar entegen meer directer. Het eerste, echt gevaarlijke schot kwam van Theunissen van Willem II, maar de Brugse doelman Boone had er geen enkele moeite mee. Aan de andere kant moest Feyt de handen uit de mouwen steken om een kogel van Goyvaerts onschadelijk te maken. Ook Chico probeerde Feyt te v schalken, maar ook hij had geen Snelle tijden op de 100 meter vrije slag De Nederlandse zwemtitels zijn weer verdeeld. In het Heerlense zwembad klonk drie dagen lang het gejuich om het succes naast de kreet van teleur stelling. Het gejuich om het succes van Johan Bontekoe, die de titels op de 200 en 400 meter vrije slag op zijn naam bracht met op de 200 meter een nieuw Nederlands record als extra premie; hij bracht het van 2.10.2 op 2.08.9. Gejuich om het succes van Adrie Lasterie uit Naarden, die de 100 en 400 meter vrije slag won en tevens met haar ploeggenoten de 4 maal 100 meter vrije slag won in de tweede nieuwe Nederlandse recordtijd van 4.26.0 (oude record was 4.27.4). Teleurstelling kreeg Ria van Velsen te verwerken, die de laatste jaren van alle Nederlandse zwemsters wel de grootste klappen krijgt. Op de 100 meter rugslag bleef zij fiaar zenuwen weer niet de baas. Zij kent de baan od haar duimpje, maar bij het keer punt ging het mis. En daarna lag er iemand voor haar: het aanstormende Groningse natuurtalent Korrie Win kel. En die kleine achterstand werkte nu even verlammend als de achter stand in de Olympische finale Maar daarnaast waren er weer verheugende prestaties. Zoals die v an Stender-pupil Ineke Tigelaar, die de 100 meter sprint meisjes won in 1.03.8 en die van Ada Kok (H.D.Z.), die de vlinderslag meis jes zonder enige tegenstand won in 1.14.8. Adrie Lasterie 'heeft de kans op een nog veel betere tijd dan de 1.03.7 al is, gemist doordat haar rivalen Cock ie Gastelaars onder andere tot tweemaal toe voor een valse start zorgden. Eri ca Terpstra werd tweede in 1.04.2 voor Cockie, die dezelfde tijd toe gewezen kreeg. Overigens is het wel duidelijk, dat tijdens de ont moeting met de Amerikaanse zwemploeg over twee weken in Zwolle op een duidelijke verbete ring van het Europese record mag worden gerekend. De belangrijkste titels werden als volgt verdeeld: van Herpen mot een magistraal ge- 100 meter vrIje slng heren Ronnie open .100 meter in 48.7 en Flans Kroo„ (Z.A.R.j 57.8; 400 meter vrije leunen op de 10 km, die hij van de Slas heren. Johan Bontekoe (H.P.C.I slimme vos Minoun won. Voorts j.45.4: 200 meter vrije slag heren. Jo- stonncn er tegenover de prachtige har, Bontekoe IH P C.) 2.08.9: 100 me- hordenrace van Eef Kamerbeek m ter vlinderslag dames. Marian Heems- 14.3 sec., waarmee hij zijn eigen kerk Naarden) 1.12.4; 400 meter Nederlandse record egaliseerde. Je vrye s;a? dames. Adrie Lasterie van sterke 800 meter van Harry Jansen (Naarden) 4.57.4; 200 meter vlinder- i het ver- in 1.51,8, hetgeen zijn beste jaarpres- sia<? heren. Bert Sitters (Het IJc) schil tegen de sterk naar voren ge- tatie betekende, ^de ^speerworp van 2.39.1100 meter rugslag dames, Kor- komen Franse atleten groot 129 Frans '1 ""t on ZEEUW LIEP IMPONEREND Nederland verloor met ere van Frankrijk B Na een smadelijke nederlaag tegen België heeft de Nederlandse atletiek- ploeg opnieuw verloren, Frankrijk B. Ook thans wa -82 punten maar smadelijk is de nederlaag niet geworden. F thans een enorme strijdlust: tenmin ste 50 procent van de verrichtiugn in het Franse stadje Dole was beter dan de prestaties tegen België ook tijdens de Nederlandse ka pioenschappen. Ons gedeukte presti ge kreeg dus weer een geheel ander aanzien, ook al wonnen de oranje- hemden slechts vijfmaal. Maar daar bij was een fraaie reeordverbetering van de Zeeuw Hein Cujé op de 3000 der Heijden (65,89 mé- rie Winkel (G.D.Z.) 1.12.3; 100 meter ter) en het goéde vérspringeh van rugslag heren, Jan Jiskoot (Merwede) Gerard Weisscher. 1.05 6; 100 meter vrije slag meisjes. Hein Cujé imponeerde de Franse too- Ineke. Tigelaar (Kimbria) 1.03.8: 200 schouwers geweldig, want niet al- meter schoolslag dames. Bettv Heu- leen was zijn tempo enorm hoog - kels (P.S.V.) 2.53.0: 100 meter vlin- de 1000 meter ging in 2 minuien derslag meisjes. Ada Kok (H.D.Z.), 48.1 seconde en de 2000 meter in 5 1.11.8: 200 meter schoolslag heven, minuten 54 seconde hij heeft bu- Wicger Mensonides (Zian) 2.43.0: 100 vendien geen enkel ogenblik de lei- meter vrije slag dames. Adrie Laste- ding afgestaan, ondanks de, althans rie (Naarden) 1.03.7; 4x100 meter in het begin, vérwoede strijd van vrije slag dames, Naarden Willy de Fransman Petard. Lambour, Dini Koopman, Tineke La- Keihard ging de gebrilde Zeeuw gerberg en Adrie Lasterie) 4.26.0 meter^steeple, Üie''ii5"thana 'aflëpië door. zo hard dat Petard zich, om nieuw Nederlands record). in de uitstekende tijd van 9.04.(1. 3.4 het tempo bi] te benen, leeg liep, het- j see. sneller clan liet oude record. S0™ hcm dc «ndtase duur kwam tc staan want toen ging ook op ver- Kampioen van Nederland op dc Voor de andere zeges zorgden Gees vassende wijze onze landgenoot Ver- m. vlinderslag dames werd M. Koch - tweemaal: kogelstoten en i kade hem voorbij en behaalde op dit i Heemskerk 1.I2.JTweede A. Voor- discuswerpen - - dc 18-jarige Fred i nummer de volle winst. hij, 'derdis T. Lag er berg. schijn van kans. Het was daarom jammer voor de Tilburgerse doelman dat hij zich 10 minuten voor rust totaal verkeek op een schot van Goyvaerts, want voor hij er erg in had verdween de bal boven zijn han den in de touwen (01). De Tilbur- gers speelden echter te traag en on- produktief om de bakens te kunnen verzetten. En toen een kwartier na rust de Zuidamerikaanse kleur- link Chico doelman Feyt verraste met zijn schuiver in de linker bene denhoek was het mooiste van de wedstrijd voorbij. In de 30e minuut werd een fraai doelpunt gescoord door Van Pottelberghe en dat bete kende 30. Het eerste elftal van II.V.V. '24 speelde als voorwedstrijd tegen „Kon. Londerzeel", dat uitkomt in de eer ste klas provinciaal van de "K.B.V.B. Een pittige wedstrijd, waarin duide lijk de verbeteringen van de Hulste naren zichtbaar waren. Het treffen eindigde in een 33 gelijk spel, de rust ging in met gelijke cijfers, n.I. 22. Het meest produktief was voor Hulst midvoor Walter van de Kerck- hove, die 2 doelpunten voor zijn re kening nam en Leon van Dorselaer één. De H.V.V. '24 reserve stuurde, de Kon. Londerzeel reserve met een fikse 50 nederlaag naar België te rug. Record 200 m. schoolslag voor Karen Bayer: 2.48.- Op de eerste dag van de tweedaag se zweminterland tussen Hongarije en Oost-Duitsland, die te Boedapest wordt gehouden, heeft de Oostduit- se Karen Bayer het wereldrecord op de 200 meter schoolslag dames verbeterd. Zij maakte een tijd van 2 min. 48 sec. en bleef daarmee an derhalve seconde onder het oude re cord. dat sedert de Olympische Spe len van Rome op naam stond van de Engelse Anita Lonsbrough. Hennan Willemse won zwemmarathon in Canada Onze landgenoot Herman Willemse heeft zaterdag dc 24 mijn zwem marathon over het St. John-meer in Canada gewonnen. Willemse, die hal verwege de wedstrijd de leiding nam. legde de afstand af in 10 uur en-42 minuten. Hij had een voorsprong van ruim tien -minuten op nummer twee, de Canadees Rejean Lacoursiere. Het was de tweede achtereenvolgen de triomf voor de Utrechtse prof zwemmer. Ruim een week geleden zegevierde hij in de New Jersey ma rathon. Cluhwedstrijden „Kapelle" De voetbalvereniging „Kapelle" heeft zaterdagmiddag voor haar junioren clubkampïoenschapswedstrijden ge houden. Eerder in de week werden deze voor de senioren gehouden. De wedstrijden bestonden uit de onder delen „drijven" tussen hindernissen, hel nemen van doelschoppen op een verkleind doel zowel met het linker als rechterbeen, sprint 100 meter, in gooien. vèrtrappen, doelschieten op een in zes vakken verdeeld doel en hindernisbaan. Bij de senioren werd kampioen F. J. Kqusemaker en bij de junioren W. r. NIeuwdorp. De overi ge eerste vier geklasseerden zijn: Senioren: 2. M. L. Vermaire, 3. C. Nieuwenhuize, 4. L. A. Slabbekoorn en 5. W. v. cl. Vrede. Junioren: 2. P. Karelse, 3. M. Braam, 4. A. Lepoeter en 5. J. P. Rooze. Een ongelukkige omstandigheid bij de wedstrijden van zaterdagmiddag was, dat de junior J. Schipper tijdens het oefenen zo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn pols brak. Zeeuwse Frits Boonman naar Ronde van Oost-Duitsland De Zeeuwse wielrenner Frits Boon man uit 's-Heerenhoek zal van 17 tot 25 augustus in een ploeg onder leiding van de Amsterdammer Bram Koop- mans deelnemen aan de ronde van Oost-Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5