Inbraak in Middelburg: buit van 25 mille BILT J. PROVOOST EERSTE PLAATS BIJ RINGRIJDEN DOMBURG HENGELCONCOURS RENESSE TROK RUIM 200 DEELNEMERS lm\m Almanak UIEN BIJ BRUINISSE MET X-STRALEN GEBOMBARDEERD 1 Twee doden bij botsing op kruispunt bij Brouwershaven PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 IN SOUVENIRSZAAK Horloges en geld gestolen Bij eeii bijzonder brutale in braak in de zaak voor luxe- en huishoudelijke artikelen van de heer C. M. in de Lange Delft te Middelburg is voor een bedrag van rond f25.000 aan bankbil jetten en munten, alsmede aan horloges buitgemaakt. De Mid delburgse recherche vermoedt dat zij, gezien de omvang van deze inbraak en de buit, hier met meer dan één dief te maken heeft. De Inbraak is gebeurd in de nacht van vrijdag op zaterdag. De dieven hebben zich toegang verschaft tot de Voorstel van b. en w. Demping deel van Goese Westvest Als de gemeenteraad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat zal de Westvest in Goes gedeeltelijk worden gedempt. Alleen een smalle strook van de vest zal over de gehele lengte worden gedempt, waardoor par keerruimte zal worden gescha pen voor bijna vijftig auto's. Reeds enkele maanden geleden werd het parkeervraagstuk in Goes tijdens een gemeenteraadsvergadering be sproken. B. en w. wierpen toen al de suggestie op een deel van de West vest te dempen. Tijdens de bespre king bleek, dat de mening van de da mes en heren raadsleden over deze kwestie verdeeld was. Na veel wik ken en wegen is het huidige plan uit de bus gekomen: een strook van de Westvest aan de zijde van de West singel dempen. Hierdoor blijft de vest over de gehele lengte gehandhaafd, zij het in smallere vorm. De resteren de breedte van de vest zal dan 18 tot 20 meter bedragen. De kosten wor den geraamd op rond f 64.000. Bejaarde vrouw stak over: auto in de sloot Zondagavond is op de provinciale weg tussen Hoek en Temeuzen een personenauto, bestuurd door de heer W K. van T. in de sloot geraakt. Het ongeluk gebeurde, toen een be jaarde dame, die met haar echtge noot op het rijwielpad liep. zonder uit te kijken de rijweg over stak, waarop van beide kanten verkeer naderde. De heer Van T. wist de vrouw te ontwijken, maar raakte hierdoor met zijn auto van de weg af. Niemand werd gewond; de auto werd echter vrij zwaar grote zaak via de achterzijde op het Walplein. Zeer vermoedelijk zijn zij het balcon opgeklommen, hetgeen op vrij eenvoudige wijze kan geschieden, waarna zij met een breekijzer de deur geforceerd hebben. Eenmaal binnen, konden de dieven onbelemmerd „huishonden" in deze souvenirszaak. De eigenaar woont namelijk elders en ook verder zijn geen bewoners aanwezig. De dieven kunnen zich dus uren in het pand op gehouden hebben. Kassa's leeggehaald Alle kassa's in totaal vier a vijf hebben de onverlaten leeggeroofd, alsmede een aantal laden, waarin zich eveneens geld bevond. De dieven hebben zowel Nederlands, als vreemd geld Engels, Duits, Frans en Bel gisch meegenomen. Van enkele tableaus was zaterdag morgen verder een aantal horloges verdwenen. Het onderzoek van de recherche wordt belemmerd omdat er momenteel nog maar heel weinig sporen gevonden zijn. Tanker van ruim 40.000 ton passeert Vlissingse sluizen ,,Sea Serpent" voor reparatie naar „De Schelde" Donderdag zal in Vlissingen arriveren de Zweedse tanker „Sea Serpent", een schip dat 40.500 ton meet. Deze Zweed zal in reparatie gaan bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". De „Sea Serpent" is het grootste schip, dat tot nu toe de sluizen van Vlissingen zal passe ren. Examens Bij liet examen, afgenomen door de Stichting Vakexamens in de Textiel- detailhandel slaagde te Rotterdam voor het brevet horen- en jongens- kleding en herenmode de heer Tonny Marteijn uit Yzendijke. Tevens slaagde hij voor het brevet „Stukgoederen en Huishoudgoc-d". Bij de examens voor de akte L.O.- tekencn, gehouden ten Den Haag, slaagden dit jaar mej. E. W. van dei- Meer te Zonnemairé (Sch.) en de heren: J. v. Bijlevelt te Kerkwerve (Sch.); A. Cornelisse te Middelburg; G. Dekker te Goes; H. Kooger te Middelburg; J. R. van Oord te Big- gekerke en W. Sandiforf te Vlissin gen. Aan de Ned. hervormde stichting voor opleiding van gezinsverzorg sters te Eindhoven, slaagde voor het diploma gezinsverzorgster de dames M. van Antwerpen te Oost- en West- Souburg, M. Geluk te Schoondijke, M. de Jager te Goes, P. J. de Munck te Goes, C. Nieuwdorp te 's-Graven- polder en J. de Vos tc Middelburg. L. P. Cevaal toonde zich sterkste ringrijder Te Kitthem zijn zaterdag voor het gemeentehuis de traditionele zomer- ringrijderijen gehouden, waarbij de lieer P. Cevaal zich met 38 goedge- richte ringsteken de sterkste heeft getoond. Het was ook de heer Ce vaal die de wisselbeker van Rittliems burgemeester, de lieer P. Daniëlse veroverde. De tweede beker ging naar de heer J. de Pagter. De uitslagen waren als volgt: 1 P. Ceveel. 38 ringen; 2 J. de Pagter Jzn (31). 3 J. Cevaal (28), 4 M. Hamelinck (Oost Souburg), (26), B. de Mey, (25), 6 A. Breel (24), 7 J. Dieleman (20), 8 J. Dellebeke (18) 9 J. de Pagter (18), 10 P. Dieleman (17), 11 A. Wouterse (15), 12 A. Ce vaal (15), 13 J. de Lange (14), 14. A. Goedhart (13), 15 L. Wisse (12). 16 W. Wisse (11), 17 A. de Bart (9). Behalve indien anders vermeld, zijn alle rijders uit Ritthem afkomstir GEANIMEERDE WEDSTRIJD Geen strandweer dus grote belangstelling De belangstelling van Domburgers en badgasten voor de traditionele ring- rijderij te Domburg op de Markt was zaterdagmiddag wel bijzonder groot, toen de weersomstandigheden een prettig strandbezoek niet toelieten. Zodoende waren velen er getuige van dat J. Provoost Wzn. zich tot win naar stak door 30 ringen in 38 beur ten aan zijn lans te rijgen. De zes be schikbaar gestelde bekers gingen naar W. Provoost (aelit ringen in acht beurten) J. Provoost (7), J. Brand (6), L. Boogaard (6), J. Pro voost Jzn (6) en J. Provoost Wzn (6). OP HET STRAND Grote vangst van ruim 45.000 gram Tweehonderd hengelsportliefhebbers uit Nederland en België hebben za terdagmiddag op het strand te Rc- nesse 44.310 gram vis uit het zee water gehengeld. De Zierikzeese hen gelsportvereniging „Oosterschelde" had dit derde concours om het Oos terschelde kampioenschap georga niseerd in samenwerking met de V. V.V. „Renesse". Vele badgasten zagen over de af stand van twee kilometer waarop werd gevist met belangstelling toe, hoe de hengelaars de bot, tong, pa ling en zeebaars uit het zeewater ophaalden. De wedstrijd had door een goede organisatie een vlot en geanimeerd verloop. Als controleurs traden een aantal padvinders uit Zierikzee onder lei ding van hopman C. Coumou op. Na weging en telling reikte de voorzit ter van V.V.V.-Renesse, de heer J. Stevense, in het dorpshuis de prij zen uit. Hij dankte daarbij de vere niging „Oosterschelde" voor de orga- VAN Uitvin TOT ALWEER Nee, liet zit de strandtrllers niet mee Opnieuw heeft men het voorge nomen recreatie-onderzoek, waar voor een legertje tellers de duin overgangen in actie had moeten ko men, vanwege liet minder gunstige weer moeten uitstellen. Een nieuwe datum is inmiddels vastgesteld: 13 augustus, waaruit wellicht mag blij ken dat er nog bepaalde kringen zijn waarin men de hoop oft beter zomerweer nog niet heeft opgege ven. Aanvankelijk zou de telling op 23 juli van dit jaar worden gehou den. Een telling die de kusten van Noord-Holland en Zeeland en een stukje kust van Zuid-Holland zou betreffen. In Zeeland zou <lan op 85 duinovergangen moeten worden ge teld. Van 23 juli werd de zaak ver schoven naar 6 augustus en nu heeft men dus alle hoop gevestigd op 13 augustus. Zij nog vermeld dat het hier om een telling gaat die men VOORBEELD... Vandaag een kleine loftuiting aan het adres van twee, ons onbekende mets lees, die onlangs van het strand in Vlissingen via de Badhuisstraat huiswaarts keerden. Zij hadden twee lege limonadeflessen bij zich, waar van er één plotseling op straat aan scherven viel. De meisjes lieten het er niet bij zit ten. Na enig overleg belden ze bij een 'woning aan, waarop een mevrouw de deur opende. Of ze even stoffer en blik imochten gebruiken, vroegen ze. Dat mocht. En keurig hébben deze twee huis- vrouwtjes-tn-de-dop toen de scherven bij elkaar geveegd en vervolgens in een vuilnisbak gedeponeerd. Pas daarna vervolgden ze hun weg. Vele volwassenen ten voorbeeld.. aanvankelijk vorig jaar wilde hon den, maar die vanwege het slechte weer toen een jaar werd uitgesteld. Als het zo doorgaat zal er wel weer een jaartje bijkomen NIET GERING De katholieke jeugdbeweging en het St.-Nlkolaaseomité te Aar denburg hebben onlangs geza menlijk een bazaar gehouden. De opbrengst van deze bazaar is in middels bekend en gezegd mag worden dat de resultaten niet ge ring zijn: niet minder dan 1300 gulden kwam uit de bus. Voor beide verenigingen dus 650 gul den. Het St.-Nicolaascomité zal dit bedrag gebruiken voor- het St.-Nikolaasfeest zoals te ver wachten was en de jeugdbewe ging zal het bedrag besteden bij de verdere inrichting en moder nisering van het jeugdgebouw aan de Brouwerijstraat. DRUKTE Een tweetal evenementen te Oostka- pelle heeft zaterdag voor de nodige drukte gezorgd. Oorzaak was uiter aard het weer, dat net niet zo gun stig was dat de badgasten heerlijk op het strand konden liggen. Wat dat betreft had V.V.V. het niet he-, ter kunnen treffen en voor de de monstraties met politiehonden op de speelweide bij het sportveld bestond dan ook grote belangstelling. En minstens zo grote belangstelling gold in de avonduren de lampionoptocht, georganiseerd door V.V.V. en Oran jevereniging. Belangstelling van bui tenstaanders althans, want de deel name viel legen. Tocli trok een vro lijk en kleurig groepje door het dorp achter de muziekvereniging „Cres cendo" aan. De groepsprijs voor de beste versieringen ging naar „Zoek de zon op" van de groep L. Jobse, tweede prijs: „Marsmannetjes", groep Don en derde prijs: „Hans en Grietje" van de groep J. den Hol lander. Bjj de versierde fietsen ging de eerste prijs naar Piet de Rijke, de tweede naar Lydia Buitenkamp en de derde naar Jan Coppoolse. nisalie. en de prettige samenwer king. De padvinders-controleurs de deelnemers kregen eveneens een bedankje. De heer P. van cler Welle voorzitter van de hengelsportver eniging „Oosterschelde" uit Zierik-, zee sprak eveneens waarderende, woorden voor de samenwerking met V.V.V. en voor de controleurs. Behalve de individuele hengelaars, namen vijftien groepen aan de wed strijden deel. De heer A. de Jong uit Raamsdonkveer kreeg een extra prijs voor de grootste vangst met 25 stuks. Er waren voorts fraaie be kers. De heer J. Haag, secretaris van de Algemene Hengelsportvereniging uit Breda, gaf van zijn belangstelling blijk. De vierde e:i laatste wedstrijd in dit concours wordt op 7 oktober in Kapelle- georganiseerd door „De kanaalvissers" in Kapelle. Uitslagen De uitslag was als volgt Individueel1. A. de Jong. Raams donkveer. ver. „De Zeebaars", 3020 punten 2. L. J. de Graaf, Scherpe- nisse, ver. „De Zeebaars", 23 stuks; 1965 punten 3. M. Goedegeburen, Scherpenisse, idem, 1310 punten 4; A. v. d. Hoek, Scherpenisse, idem," 1150 punten 5. P. J. Lapocter, Ka pelle, „De kanaalvissers", 1085 pun-1 ten 6. F. C. Hanse, Zierikzee, ver. .Oosterschelde". 1055 punten 7. J. C. van Leiden, Haamstede, 990 punten 8. J. Koopman. Brouwers haven, 990 punten 9. H. van Pelt, Vlaardingen, ver. „Vlaardingen", 990 punten 10. C. P. van der Wer- ve, Zierikzee, „Oosterschelde", 955 punten. Korpsen 1. „De Zeebaars", Scher penisse, 6935 punten 2. „Ooster schelde", Zierikzee, 3105 punten 3. „Oosterschelde II". 1905 punten 4. „Zeebaars III", 1700 punten 5. „De kanaalvissers", Kapelle, 1700 p.un-, ten. De stand voor het Oosterschelde-' kampioenschap 1961 na drie wed strijden is nu als volgt 1. A. v. d. Hoek, „Zeebaars", Scherpenisse,' 2600 punten 2. A. de Jong. idem, Raamsdonkveer. 2490 punten; 3. H. van Seijen, „Zeebaars", idem, 2404" punten 4. P. Machicl, idem, 1960 punten 5. L, dé Schutter, Sluiskil, 1800 punten. Dc hoogste serie maakte de heer W. Provoost (12 ringen) en de pol lepel ging naar J. Provoost Wzn. De heer A. Wisse reeg de honderdste ring aan zijn lans. L. Boogaard de tweehonderdste en G. Provoost de driehonderdste. De extra-prijzen gin gen naar L. Bastiaanse, A. Dourleyn, J. Provoost Wzn., C. de Visser, L. P. Roelse, J. Provoost Jzn, W. Provoost, L. Boogaard en J. Brand. Onder de jonge rijders toonde H. Brand zich de beste en bij de veteranen was het de alleroudste veteraan, de 55-jarige enthousiaste rijder J. Brand die liet zien dat hij dè kunst van het ring steken nog echt niet is verleerd. Hij plaatste zich dan ook als eerste onder de oudere rijders. Ook waagden zich weer enkele badgasten in de strijd. De eerste prijs (beker) voor deze minder bedrévenen ging naar W. Rost Onnes, de tweede naar mejuf frouw Els van SI ingeland en de der de naar de heer R. van Melkebeecke. De uitslagen waren als volgt: 1 J. Provoost Wzn (30 ringen uit 38 beur ten), 2 J. Provoost Jzn. (29), 3 C. de Visser (27), 4 W. Provoost (26), 5 L. Provoost (25), 6 G. Provoost (24), 7 J. Provoost Azn (24), 8 A. Dour leyn (23), 9 L. P. Roelse (23), 10 J. Brand (21), 11 A. Provoost (21), 12 L. Boogaard (20). 13 J. Minderhoud (19), 14 L. Dourleyn (19). 15 A. Wis se (16). 16 L. Bastiaanse (16). 17 C. Provoost (12). De prijzen werden na afloop van de wedstrijd door burgemeester mr. W. J. E. Crommelin in het Badpaviljoen uitgereikt. P. Jobse stak meeste ringen te Koudekerke Deelnemers streden met groot enthousiasme Door 27 keer in 39 beurten raak te steken en de ring aan de lans tc rij gen, veroverde P. Jobse Jzn. zater dagmiddag de eerste plaats tijdens het ringrjjden t© Koudekerke. Het weer werkte mee, belangstelling van zowel binnen- als buitenlanders was er te over en de deelnemers streden met groot enthousiasme om een goe de plaats of een wisselbeker, aange moedigd door het sterk meelevende publiek. Burgemeester J. L. Dregmans reikte na dé wedstrijd de wisselbekers uit. In zijn korte toespraak onderstreepte hij de perfecte organisatie die de wedstrijd had gekenmerkt. De wis selbeker van burgemeester Drogmans ging naar de heer A. de Lange, die daarvoor vijf van de zes ringen had gestoken. De overige wisselbekers werden veroverd door de heren P. Jobse, L. dc Pagter, A. v. d. Heij den, W. Koole en Jac. de Witte. Jaac. de Witte stak bovendien de meeste volgringen. De prijs voor de zes oud ste ringlijders ging naar W. de Pot ter, de troostprijs naar Jac. Vos en de pollepel naar W. Brasser. De einduitslag was als volgt: 1 P. Job se Jzn (27 ringen in 39 beurten), 2 L. dc Pagter (26), 3 A. de Lange (23). 4 J. v. Sluijs (23), 5 A. v. d. Heijden (23), 6 W. Brasser (22), 7 Jac. Wisse (20), 8 L. Brasser (20), 9 M. v. d. Heijden (19). 10 A. de Pag ter (IS). 11 M. Vos (18). 12 W. Koo le (18), 13. Jac. Vos (17). 14 Jac. de Witte (16), 15 C. Vos (15), 16 D. v. d. Voorde (15), 17 J. P. Reijnierse (15), 48 A.. Ovaa (15), 19 L. Verhage Jzn. (14), 20 A. Luteijn (14). Motor verleende geen voorrang aan auto Twee personen zijn zaterdagmiddag bij een botsing tussen een personen auto en een motor onder de gemeen te Brouwershaven om het leveu ge komen. Het ongeluk gebeurde om streeks drie uur. De slachtoffers zijn de 40-jarige weduwe E. A. van Wijn gaarden-van Erkelens uit Sliedrecht en de 26-jarige heer H. de Jonge, op perman-metselaar uit Scharendijke, gemeente Midden-Schouwen. Het ongeval ontstond, doordat de heer De Jonge met zijn motor op het kruispunt Turelureweg-Lokkers- weg, komend uit de richting Nieu- werkerk en rijdend in de richting Zonnemaire, geen voorrang verleen de aan de van rechts komende per sonenauto van de heer L, C. R. uit Rotterdam. De heer De Jonge en zijn duo-passagicre mevrouw Van Wijn gaarden werden van de motor geslin gerd op het naast de Turelureweg liggend bouwland. De motor en de auto reden in een sloot; De bestuur der van de auto werd uit de auto ge slingerd via het gat van de ontbrer kende voorruit. Hij had slechts licht te verwondingen. De man was op weg naar een garage om de voorruit te laten repareren. Met een schedel- basisfractuur en gebroken armen werden de heer De Jonge.en me vrouw Van Wijngaarden naar het Zweedse Rodekruisziekenhuis in Zierikzee overgebracht, waar zij in de vooravond even na elkaar aan dc bekomen verwondingen zijn over leden. De motor werd totaal ver nield. Het kruispunt TurelurewegLok- kersweg, waar het ongeval gebeurde, is goed overzichtelijk. I Atol.van pag l delharnis gevestigde „Snuif". Het gaat hier dus om rassenproevcn mensen van de Snuif verrichten de onderzoekingen en de controlewerk zaamheden het personeel van de proef boerderij neemt het „manwerk" voor zijn rekening. Daartoe behoort bijvoorbeeld het bespuiten van de uien met sporen van het gevreesde koprot. Zo gaat men na, welke van de zeshonderd typen het sterkst resis tent zijn. De Snuif heeft geen halve maatregelen genomen; bij Bruinisse worden zelfs Perzische uien geteeld, waarvan het zaad aan de Kaspische Zee werd gewonnen. „Ideale ui" De proeven beogen dus het ver krijgen van de „ideale ui", een har de ui, vast van huid. goed bestand tegen de minder zachte behande ling, die hem tegenwoordig bij machinaal oogsten en bewerken gewordt. De Snuif wordt gefinancierd door al lerlei organisaties en instellingen, die er belang bij hebben dat de Neder landse ui goed is en geld oplevert. Het rijk verschaft de grootste bijdra ge en heeft een waarnemer in het be stuur. Doel is dus: verbetering van teelt, bewaring en verkoopbaarheid van uien. Onder de belanghebbenden vormen de exporteurs een belangrijke groep. Er wordt in ons land jaarlijks voor onge veer veertig miljoen gulden aan uien geteeld en circa negentig procent van de hele produktie gaat de grens over, voornamelijk naar Duitsland en En geland. Na Egypte is Nederland het grootste uien-exporterende land. Begrijpelijk derhalve, dat de Snuif de kritiek, die er de laatste tijd van de exporteurs bestond, ernstig heeft genomen. Het verwijt was, dat er teveel op hoge ki lo-opbrengsten en te weinig op be waarheid is gelet. Voor het produktschap voor groenten en fruit, een van de grootste subsidie verstrekkers, is dat dit jaar zelfs aan leiding geweest om de voorwaarde te stellen, dat de Snuif haar onderzoek in.de eerste plaats op kwaliteit en met name op bewaarbaarheid moet richten en zich los moet maken van het stimuleren van de produktivitcit. Die overtuiging was intussen ook het bestuur van de Snuif toegedaan. Zeeuwse bruine In vroeger jaren was dc meest geteel de ui in Nederland de Zeeuwse brui ne, een ui die van binnen oen rood kleurtje had,, goed bewaarb'aar was maar geen hoge kilo-opbrengst had. Sommige boeren wilden echter veel kilo's van hun land halen, de zaadte lers pasten zich daarbij aan en 'zo werd de Zeeuwse bruine verdrongen door de gele Rijnsburgse, die een flink gewicht opleverde, maar minder goed bewaarbaar was. Óp de proefvelden van de Snuif doen jaarlijks zowel rode als gele rassen .examen". Bij het onderzoek op houd- Bromfietser uit Zierikzee bij Ouwerkerk onder auto Zaterdagmiddag is op de weg tussen Viane en Ouwerkerk. aan de zuid kust van Duiveland, de jeugdige bromfietser P. den Haan uil Zierik zee, toen liij plotseling de weg over stak door een Belgische personenau to gegrepen. De heer Den Haan moest met vrij ernstige verwondin gen in het Zweedse Rodekruiszie kenhuis te Zierikzee worden opge nomen. De Zierikzeese bromfietser die was afgestapt keek naar 'n land bouwer die koeien uit bet weiland dreef. Plotseling stak hij de weg over, juist toen de Belgische perso nenauto passeerde. ...één uur neutronen... (Foto P.Z.C.) baarheid is echter nooit een groot verschil tussen rood en geel aange toond. Over de kleur beslissen eigen lijk de huisvrouwen, die voor geel hebben gekozen Bovendien constateerde de direc teur van de Snuif, ir. J. van Kam pen na een bezoek aan het als uien-producerend land in opkomst zijnde Polen, dat het de moeite waard is naar een goede gele ui. tc streven. In Polen heeft men vooral met succes een gele ui. die iets donkerder is dan de Ne derlandse rassen. Er is de laatste tien, vijftien jaar vëel op het gebied van de kwaliteitsverbe tering gepresteerd. Er waren echter ook dingen, die een ongunstige in vloed hadden op de kwaliteit. Het re genjaar 1960 heeft de uien zoveel kwaad gedaan dat de boeren de schrik te pakken hebben en het areaal dit jaar aanzienlijk is terugge lopen. Ook is de teelt de laatste jgren niet beperkt gebleven tot de meest geschikte grond, de zavel. Men is ook uien gaan verbouwen op andere grondsoorten, bijvoorbeeld de zware klei heeft de teeltdichtheid vergroot en is meer stikstof gaan geven. Dat alles is niet bevorderlijk geweest voor de houdbaarheid en de weerstand te gen ziekten. Twee klassen Nu zijn er echter plannen, die de boei de kans zullen geven kwaliteit- in geld om te zetten. Bij de .exportkeuring wil men een indeling in twee klassen maken. Dat zou in de toekomst de kansen kunnen vergroten voor een werkelijk eerste klas ui, verbouwd op kleine bedrijven, waar men het werk of met de hand of met zorgvuldig bediende machines doet. Intussen wordt er dus ook aan ge werkt,'de ui harder te maken, beter bestand tegen machinale behandeling. Voor de mutatieverdeling door radio actieve bestraling wordt samenge werkt met liet I.T.A.L., het instituut voor toepassing van atoomenergie in Wageningen. Bij mutaties door be handeling' van het zaad met chemi sche stoffen werkt bovendien het la boratorium voor tuinbouw- en plan tenteelt in Wageningen mee. Deze mutatie-methoden zijn nog geheel in het eerste onderzoek-stadium. Op hot proefveld bij Bruinisse is er een bescheiden plaatsje voor inge ruimd. Maar tussen de vele bordjes, die de verschillende rasesn en krui singen aangeven, zijn die niet op schriften als „Twee uur neutronen" voorshands nog wel opmerkelijk VERWACHT... PLAATSELIJK BUIEN Zonnige perioden, maar ook plaatse lijk biiien, met een*Jcans op onweer. Overwegend matige wind tussen zuid en west. Ongeveer dezelfde tempera turen. STR ANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag verwachten wij zonnig strandweer, maar ook nog enkele buien. Matige zuidwesten wind. Tem peratuur in de middag omstreeks 20 graden. Temperatuur van het zeewa ter 17 graden. Vooruitzichten: dins dag wellicht droog en vrij goed strandweer. ZON EN MAAN 8 augustus Zon Maan 5.11 onder 20.19 2.25 onder 18,26

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2