Telling auto's en wachttijden Fruitwandeltocht van V.V.V. en P.Z.C. Zeeuwse Aiiiiüiiak BREDA ■BH ZILVEREN" IR. DIKÖTTER RECIPIEERDE IN TERNEUZEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1963 Vier waarnemers van waterstaat bij Zijpe in actie Rijkswaterstaat laat momen teel op de topdagen in het vakantieseizoen al het au toverkeer registreren, dat van het veer Zijpe-Anna-Ja- coba gebruik maakt. Zo opereren dit weekeinde vier waarnemers bij het veer, die van alle auto's het kente ken registreren, de tijd van aankomst en vertrek en de naam van de boot, waarmee de auto's worden overgezet. Aan beide veerhavens, die ie Zijpe en die te Anna-Jacobapolder zijn twee waarnemers in actie. Een van hen registreert de auto's bij de aankomst op het opstelplein, de ander noteert de tijd van ver trek. Zoals gemeld wordt sinds vorige week woensdag op dit R.T.M.-veer met twee ponten gevaren als de drukte dit noodzakelijk maakt. Van de zijde van rijkswaterstaat wees men er dan ook op. dat het hier om een normale verkeerstel ling gaat, zoals die ook op de rijkswegen wordt gehouden. Gisteren, vrijdagmiddag, kregen de waarnemers en de beide ponten het plotseling druk, toen in drie uur tijds driehonderd: automobilisten Schouwen-Duive- land wensten te verlaten. Een beeld, geheel in tegenstelling tot wat in de zomermaanden vrij dagsmiddags gebruikelijk is. Dan rijgen zich juist aan de kant van Sint-Philipsland honderden auto's aaneen: de auto's van een nieuwe stroom vakantiegangers met be stemming Schouwse Westhoek. Het minder gunstige weer deed echter vele toeristen besluiten hun vakantie voortijdig af te breken, zodat het veer reeüs vrijdagmid dag een deel van de „piek" in de richting van Anna-Jacobapolder kreeg te verwerken, die normaal 's zondags te verwachten is (Foto P.Z.C.) START EN FINISH IN GOES Op 2 sept. a.s. Voor de tweede maal zullen de V.V.V. en de P.Z.C. een fruit wandeltocht organiseren door het Zeeuwse fruitteeltgebied bij uitstek: de omgeving-van Goes, Kapelle, Kuttendijke en Wemel- dinge. De wandeltocht is vastge steld op zaterdag 2 september a.s., op een tijdstip, dat de na tuur zo - langzamerhand de bruingele herfsttinten begint aan te nemen en de fruitbomen Advertentie Centrale verwarming S AWE MA NV Nederstiaal 19 - Middelburg Tel. 01180 2962 buigen onder hun last aan ap pels en peren. Start en finish van deze wandeltocht door een idyllische omgeving zijn in Goes, dat de ongeveer 1000 te ver wachten tippelaars in liet begin van de middag uitgeleide zal doen en tegen de avond weer zal kunnen binnenhalen. De tocht wordt evenals vorig jaar georganiseerd door de V.V.V. „De Be- velanden" en de P.Z.C. Na het grote succes van vorig jaar verwacht men ook nu weer vele honderden wande laars. Want er is voor elk wat wils. Er wordt gewandeld over afstanden van 5, 10, 15 en 25 km. Het organise rend V.V.V.-P.Z.C. comité, aangevuld met wandelsportdeskundigen bestaat uit de heren M. Maasdonk (V.V.V.), G. Schout (P.Z.C.) en A. C. Veenis en C. J. v. d. Weele, Goes en J. v. d. Pa rel, Kruiningen, als wandelsportdes kundigen. Toen vorig jaar de V.V.V. „De Bevelanden" het initiatief ont wikkelde om een fruitwandeltocht te organiseren, haakte de P.Z.C. hierop VAN t3.tvin TOT SCHIMMENSPEL In Hulst zal binnenkort een bijzon der spel worden opgevoerd: een schimmenspel, verzorgd door Til- burgse verkenners van de „Pastoor- Vromansgroep". Deze verkenners zullen binnenkort hun intrek nemen in liet buitencent rum „Het Jager tje" te Hulst. Dit centrum is hoofd kwartier en recreatie-terrein van de r.-k. verkenners en het herbergt in de zomermaanden talrijke jongelui. Naast de Belgische groepen, die mo menteel het kampement bewonen, komen genoemde Tilburgers er van 5 tot 11 augustus hun' tenten op slaan. Ilet is dus deze groep die, bij wijze van „beau geste" tegenover de Hulster broeders in de verkennerij het schimmenspel „Het sprookje van de Harp" zal opvoeren. Zoals de aan duiding reeds zegt: het is een spel van beweeglijke, schimmige figuren. Het belooft iets bijzonders te wor den. Het spel heeft de opzet een ant- SCHIP.... Het schip dal via de vaargeul langs dc Vlissingse boulevards koers zette naar zee, trok de aandacht van ver scheidene wandelaars en terraszit- ters. Niet omdat het zofn fraai schip was, integendeel. Het zag er met zijn roestige romp eerder uit of het zo juist iiit een opslagplaats voor lompen en metalen ivas opgedoken. ..Klopt ook een beetje", sprak een deskundige man op een terrasje. ..Hel is dat opgelegde schip uit het Sloe". Het aftandse vaartuig werd peinzend nagekeken. „Wat zouden ze daar nou nog mee doen", vroeg een ander zich af. En weer was liet. dezelfde, goed in gelichte man, die het antwoord wist. Verkocht aan Japan", verklaarde hij. „Aan Japan:'", vroeg een derde ver baasd en onmiddellijk liet hij er met grote stelligheid op volgen: ,J)an zien we dat geval volgend jaar weer terug. Maar dan als fototoestel...." woord te geven op de vraag: „Wat is het doel van de hedendaagse jeugdbeweging". De omlijsting be staat uit muziek en zang met expe rimentele tint, vastgelegd op een ge luidsband. Het spel werd geschreven door Manus van der Kanip. De voor stelling is vastgesteld op woensdag 9 augustus in het St. Aloysius Pa tronaat. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom, maar kinderen zouden aldus bericht onze corres pondent niet kunnen worden toe gelaten. Een en ander is vooral be stemd voor de opgroeiende jeugd. VOETBAL Er zullen heden- zaterdagavond in Yersekc weer twee hoogst op merkelijke .voetbalwedstrijden worden gespeeld, waarvan de ba ten ten goede zullen komen aan de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. Eerst zullen twee dameselftallen tegen elkaar in het strijdperk treden. Het gaat hier echter om een gekostumeer de wedstrijd, maar welke ver mommingen er ook tc zien zul len zijn, liet blijven dus dames. Daarna volgt een nieuwe ontmoe ting, namelijk die tussen een elf tal van oesterkwekers en een elf tal van mosselkwekers. De orga nisatie van dit opmerkelijke voet balfestijn berust weer bij de heer A. J. de Vetf. STARTSCHOT De burgemeester van Clinge zal za terdag 12 augustus het startschot geven voor een grote bromfiets-rally binnen de gemeentegrenzen. Deze rally past in het kader van de ter plaatse te houden zomerfeesten, waarbij een attractief programma zal worden geboden. Er zal dan een tentoonstelling worden georgani seerd, waarin vele neringdoenden plaatsruimte hebben gehuurd. Op beide tentoonstellingsdagen, 12 en 18 augustus, zullen er demonstratiees worden gegeven met radiografisch bestuurbare vliegtuigmodellen, door leden van de K.N.V.v.L. uit Den Haag en in een grote dancing niet het Belgisch radio-orkest o.l.v. dc heer J. v. Puijenbroek uit St. Niklaas zal men zich opperbest kun nen vermaken. (Advertentie) fotowedstrijd Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f.1000.- tot f.25.-Zie affiches: Sigaret..? HUNTER! onmiddellijk in. De P.Z.C. heeft zich bereid verklaard dc onontbeerlijke financiële steun te verlenen. Nu vast staat, dat een fruitwandeltocht in september door de tippelaars enthou siast wordt ontvangen, zal het comi té ieder jaar een dergelijke tocht or ganiseren. Men wil er echt een „klas sieke wandeltocht" van maken. MEDEWERKING De medewerking van de P.Z.C. aan dit voor wandelend-Zeeland zo be langrijke evenement, stelt de organi satoren in staat, de zaken groot scheeps aan te pakken. Deelnemers worden verwacht uit geheel Zeeland en zelfs daarbuiten. Het inschrijfgeld, dat normaal voor volwassenen (boven de 16 jaar) 1,25 bedraagt en voor kin deren (beneden de 16 jaar) 1 kan zo laag mogelijk worden ge houden; dank zij reduetiebonnen van de P.Z.C. zal het inschrijfgeld respectievelijk 0,75 en 0.50 be dragen. Evenals vorig jaar staat de wande laars een ware prijzenregen te wach ten. Elf deelnemers, die in vereni gingsverband uitkomen, krijgen een verenigingsprijs. Voorts zullen de hoogst geklasseerde groepen beslag leggen op de extra prijzen. Iedere individuele tippelaar ontvangt een fraaie medaille. Zo mogelijk zal tij dens de wandeltocht de medewer king worden gegeven door het Gocsc pijperkorps „Excelsior". Er worden vier afstanden gelopen, hetgeen één meer is dan vorig jaar, namelijk 5 km (vorig jaar niet), 10 km, 15 km en 25 km. De route voert de deelnemers via Goes naar Kloe- tinge, Kapelle, Wemeldinge, Katten- dijke en Goes. Op hun tocht komen de wandelaars langs de fraaie bon gerds, waar de vruchtbomen pronken met een rijke oogst. Gerekend wordt op een aantal deelnemers van meer dan duizend! Ook scholen kunnen in groepsverband uitkomen, mits zij elf wandelaars in de strijd brengen. Start en finish van de tweede V.V.V.- P.Z.C.-wandeltocht zijn op de Grote Markt in Goes. Waar de organisatie zijn tenten zal opslaan is thans nog niet bekend. Hoofdredactie Het lid der hoofdredactie G, A. de Kok Is afwezig tot en met 19 augustus aanstaande. Ontwerp-regeling lonen oester- en mosselbedrijf Voor het oester- en mosselbedrijf is thans een ontwerp-regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden opge steld. Bij deze regeling wordt onder oester- en mosselbedrijf verstaan: el ke oester- en/of mosselonderneming die respectievelijk bij de Zeeuwse wateren en Waddenzee haar bedrijf uitoefent van telen, vissen, sorteren, verzorgen, verhandelen en voor ver zending gereedmaken. De werkne mers van deze bedrijven zijn onderge bracht in de categoriën: schipper, mo tordrijver, schippersknecht, bedrijfs leider, voorman of onderbaas, sorteer der, uitzoeker en ongeschoolde. De normale arbeidstijd is 46 uur per week. Het loon voor de vissers van 23 jaar en ouder bedraagt voor schip pers 86,40, voor motordrijvers j 79,55 en voor schippersknechten 77,30. Voor het varen naar, op en van de Waddenzee wordt per man per reis 35 extra uitbetaald. Voor het varen op zondag of voor noodzakelijk ver blijf aan boord wordt 17,50 vergoed. Het loon voor arbeiders van 23 jaar en ouder aan de wal en in oester putten bedraagt voor voorman en on derbaas 86,40, voor sorteerders 79,55, voor uitzoekers 75,en voor ongeschoolden 72,75 per week. Het loon voor losse arbeiders van 23 jaar en ouder bedraagt 17,50 per dag of 2,per uur. Voor 15-jarige be draagt net loon 60% van dat der uit zoekers, voor 16-jarige 65%. voor 17- jarige 70%, voor 18-jarige 75%, voor 19-jarige 80%, voor 20-jarige 85%, voor 21-jarige 90% en voor 22-jarige 95%. Wanneer jeugdige werknemers het werk van een volwaardig arbeider verrichten dienen zij het volle loon te genieten. Aan bepaalde werknemers kan een toeslag worden gegeven van ten hoogste 3,50 per week. Werknemers die eigen waterlaarzen gebruiken kunnen hiervoor een ver goeding van 1,15 per week ontvan gen. Zij die langer dan vijf jaar bij eenzelfde werknemer in dienst zijn, kunnen voor iedere vijf jaar een diensttijdtoeslag van 1,10 per week ontvangen. De normale vakantie zal 15 werkdagen duren, waarbij de za- terdaer als volle vakantiedag word* GOESENAAR GOUVERNEUR ROTARY INTERNATIONAL De oprichter van de Rotary-club te Goes, de heer A. J. van Heel, oud directeur v. d. Amsterdamsche Bank te Goes, is op de dit voorjaar te To kio gehouden Rotary Conventie be noemd tot gouverneur van het 160e district. Dit district omvat 41 clubs in Zuid-Holland, Noord-Brabant, Limburg en Zeeland. De taak van de gouverneur is o.m. het geven van leiding en raad aan de clubs in zijn district. Voor dit doel zal hij in het komende Rotary-jaar alle clubs min stens eenmaal bezoeken. Op 31 en 12 mei 1962 zullen de drie Rotary-dis- tricten in ons land hun landdag hou den in Amsterdam. Grillige zomer (Van onze weerkundige medewerker) Het weer van deze eerste f§ augustusdagen kunnen wij niet slecht, maar ook niet zo- f§ mers noemen. Het beste woord is grillig. Een depressie trok gisteren snel over de Noord- zee naar Denemarken met langs de kust tijdelijk een har- m m de tot stormachtige wind. Het regenfront werd snel door op- klaringen gevolgd, maar dit j| front bljjft nog dicht in onze s buurt. Aan de zuidkant ervan ij treffen wij warme lucht aan, waarin de temperatuur vrij- M H dagmiddag in Parijs nog tot 27 graden C. steeg, tegen ruim 20 graden in Zeeland. Langs dit front trekt nog een kleine storing snel via België naar j§ het oosten en kan tijdelijk nog veel bewolking en een 'weinig der naar het zuidoosten en zul- len de opklaringen de over- hand krijgen. Er zit dus weer een kleine verbetering in, maar dc wind blijft nog steeds wes- M telijk, zodat er betrekkelijk koele lucht vanaf dc ocpaan wordt aangevoerd, waarin de temperatuur nog steeds niet belangrijk boven de 20 graden zal komen. lllllllllllllllllllll^ Advertentie 5-15 augustus 1961 Oud-klokkeluider van Oostburg jubileerde Dezer dagen was het dertig jaar ge leden, dat dc heer J. P. Versprille in dienst trad bij de gemeente Oost burg. Begin augustus 1931 werd de heer Versprille aangesteld als klok- keluider en in die functie heeft hij gedurende een lange reeks van ja ren driemaal daags 's morgens om acht uur. 's middags om twaalf uur en 's avonds om acht uur de juiste tijd aangegeven. Toen in het herbouwde raadhuis een elektrische geluidsinstallatie werd aangebracht, kon de heer Vérsprille het beroep van klokkeluider niet meer uitoefe nen. Hij bleef echter in gemeente dienst én werd grafdelver en werk man bij de gemeentelijke plantsoe nendienst. In verband met dit jubi leum werd de heer Versprille op het gemeentehuis ontvangen door p. en w. van Oostburg. Burgemeester J. L. van Leeuwen sprak de jubilaris in waarderende bewoordingen toe. Hij bood de heer Versprille een geschenk onder couvert aan. 99 „GROTE MAN WATERLEIDING Grote bekendheid; veel verdiensten Op 1 augustus was het precies 25 jaar geleden dat ir. G. P. M. Dikötter werd benoemd tot directeur van de N.V. Wa- terleidingmij. „Zeeuwsch- Vlaanderen". Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum werd vrijdagmiddag een re ceptie gehouden in de bene denverdieping van de water toren te Terneuzen. Tijdens deze receptie kwam nog eens duidelijk tot uiting dat ïr. Dikötter niet alleen bekend heid heeft verworven als „de grote man van de Zeeuws- Vlaamse waterleiding", maar ook als politicus en als iemand, die het maatschap pelijk werk een warm hart toedraagt. Enkele honderden Zeeuwen, onder wie vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse burgemeesters, hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om de familie Dikötter hun gelukwen sen aan te bieden met het 25-jarig jubileum. Velen van hen deden bun felicitatie vergezeld gaan van cadeaus en bloemen. De thans 58-jarige beer Dikötter trad na zijn studie aan de techni sche hogeschool te Delft in 1928 in dienst van het instituut voor de drinkwatervoorziening. Op 1 fe bruari 1935 begon hy als leider van het bouwbureau van de N.V. Waterleidingmij. „Zeeuwsch- Vlaandoren", waarna op 1 augus tus 1936 zijn benoeming tot direc teur volgde. Dit bedrijf is onder zijn leiding tot grote bloei geko men. RUIME BELANGSTELLING Na de laatste wereldoorlog bleek dat ingenieur Dikötter ook een ruime belangstelling had voor politieke en bestuurszaken. De K.V.P.-le- den kozen hem op 2 mei 1950 tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland, waarna hij op 14 juni 1955 zijn intrede deed in Zeelands hoogste college: dat van Gedepu teerde Staten. Als zodanig be kleedt hij het voorzitterschap van diverse commissies. Daarnaast maakt hij onder meer deel uit van de raad van commissarissen der Vrijdagmiddag werd in Terneuzen een receptie gehouden ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum- van ir. G. P. M. Dikötter, als directeur van de N.V. Waterleidingmaatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen". Op de foto biedt de heer M K. van Dijke, burgemeester van Axel (links), ir. Dikötter (midden) zijn gelukwensen aan. Foto P.Z.C.) Zeeuwsch-Vlaamse Tramwegmaat schappij en Stoomtram Breskens- Maldegem. Ook op maatschappelijk en kerkelyk gebied bekleedt de lieer Dikötter tal van functies. Hij is onder meer voorzitter van de Stichting „St. Elizabcthziekenhuis" tc Sluis kil en van de „Sint-Willibrordus- stichtïng" te Terneuzen, alsmede bestuurslid van diverse andere in stellingen en verenigingen. Voor zijn veelzijdige verdiensten van diverse aard werd ingenieur Di kötter destijds benoemd tot Rid der in de Orde van de II. Grego- rius. N^VVWAN\VVVVVvWVV\iW Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4 en 7 WVWS^VWWWWWWAV (Advertentie) VeeMe&s L BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt Jjooriwill SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector flaket fabrieken Zevenbergen i Het weer in Europa Volgens weerrapporten van gisteravond 7 uur: Den Helder, zwaar bewolkt. 20 gr. Ypenburg, zwaar bewolkt. 20 gr. Vlissingen. motregen, l'J gr. Eelde, zwaar bewolkt. 20 gr. De Bilt, geheel bewolkt, 20 gr. Twente, licht bewolkt. 10 gr. Eindhoven, geheel bewolkt. 18 gr. Zuid-Limburg, motregen. 20 gr. Helsinki, zwaar bewolkt. 20 gr. Stockholm, regen, 17 gr. Oslo, regen. 12 gr. Kopenhagen, regenbui. 10 gr. Aberdeen, licht bewolkt, 19 gr. Londen, zwaar bewolkt. 24 gr. Amsterdam, zwaar bewolkt. 23 gr. Brussel, regen. 20 gr. Luxemburg..zwaar bewolkt. 23 gr. Parijs, half bewolkt. 27 gr. Bordeaux, licht bewolkt, 27 gr. Nice, onbewolkt. 26 gr. Berlijn, geheel bewolkt. 17 gr. Frankfort, zwaar bewolkt. 25 gr. München, onbewolkt, 24 gr. Zürieh, onbewolkt. 24 gr. Genèvo. onbewolkt. 25 gr. Locarno, onbewolkt. 27 gr. Wenen, zwaar bewolkt, 25 gr. Innsbruck, onbewolkt, 26 gr. Athene, onbewolkt. 34 gr. Rome, licht bewolkt, 31 gr. Ajaocio, onbewolkt, 26 gr. Madrid, onbewolkt, 34 gr. Mallorca, licht bewolkt, 20 gr. Lissabon, onbewolkt, 32 gr. MIN DER WIND Vrij veel bewolking met enkele ver spreid voorkomende buien. Overwe gend matige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. STRAND VERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag matig strandweer met tij delijk veel bewolking en een kleine regen kans, gevolgd door zonnige pe rioden. Matige tot zwakke weste lijke wind. Temperatuur in de mid dag ongeveer 20 graden C. Zeewater 17 graden C. Vooruitzichten: voor zondag iets bestendiger met perioden van vrij goed strandweer. ZON EN MAAN 6 augustus Zon op 5.08 onder 20.22 Maan op 00.59 onder 16.44 7 augustus Zon op 5.10 onder 20.20 Maan op 1.39 onder 17.28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2