Onteigende Duitse aandeelhouders ontketenen nieuwe acties Amelanders krijgen toch hun geld AMERIKAANSE RESERVISTEN VOOR OPROEP GEREED Happy Food UITSPRAAK TWEEDE KAMER DOOR REGERING GENEGEERD NOG GEEN KLACHTEN OVER TERUGGEKEERDE AMBONEZEN 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 OM DUITSE A.K.U.-BEZIT Proefprocessen in Wuppertal (Van onze" correspondent in Keulen) Twee nieuwe acties zijn ingezet, die ten doel hebben om uit het A.K.U.- bczit in West-Duitsland, dat zijn de Verenigde Glanzstoffen Fabriken in VVuppertal-Elberfeld. die voor 75 nrocent in handen zijn van het Arn hemse bedrijf onteigende Duit se aandeelhouders alsnog schadeloos te stellen. De eerste actie kwam enige maan den geleden op gang. toen de Es- sense advocaat mr. H. Lietzmann bij het Bondsgercchtshof in Karls ruhe (de Westduitse hoge raad) het verzoek indiende om het „Registergc- richt" (registergereclit) in Wupper tal incompetent te verklaren en een noodraad van bestuur te benoemen voor een Westduitse Spaltgescll- schaft van dc A.K.U. Deze noodraad zou dan een algemene vergadering van vroegere Duitse A.K.U.-aandeel- houders moeten bijeenroepen met het doel de vermogensverhoudingen tot de A.K.U. te regelen. Op deze lijst zouden de op grond van dc Ne derlandse verordening van twintig oktober 1944 onteigende Duitse A.K. U.-aandeelhouders alsnog moeten worden schadeloosgesteld, V er gelijk Wil mr. Lietzmann, die optreedt na mens meer dan duizend (voormalige) Duitse aandeelhouders dus de weg van een soort tegen-confiscatie van liet A.K. .li .-bezit in West-Duitsland bewandelen, de Giesscnse advocaat mr. J. Kübel die daarin met zijn Essense collega van mening ver schilt zoekt blijkbaar de weg van het vergelijk. Ook hij heeft thans een verzoek bij het bondsgerechtshof ingediend. Zijn streven is het echter om door het Amtsgerieht in Wuppertal een be heerder te laten benoemen, wiens taak het zal zijn om alle vroegere Duitse aandeelhouders (blijkbaar ook zij die hun belangen aan mr. Lietzmann hebben opgedragen) sa men te voegen. .Deze beheerder zal voorts moeten worden belast met de waarneming van de rechten der vroe gere Duitse A.K.U.-aandeelhouders op het in West-Duitsland aanwezige A .K .U.-vermogen Mr. Kübel vindt het niet nodig om daarvoor een Spaltgesellsehaft in het leven te roepen. Op grond van het vonnis van het bondsgereehthof van 23 januari gaat mr. Kübel er van uit, dat door het lerritorialiteitsprin- cipe het in WesL-Duilsland aanwe zige A JC.U.-vermogen niet viel onder de onteigeningsverordening van de Nederlandse regering van 1944. Dc door het Amtsgerieht in Wup pertal aan te wijzen beheerder zal moeten vaststellen welke personen aanspraken kunnen doen gelden op het in West-Duitsland aanwezige A.K.U.-vermogen (mr. Kübel zelf is voor 156.000 onteigend en derhalve één der belanghebbenden) en hoe hoog deze aanspraken in werkelijk heid zijn. De bedoeling is dan uiter aard dat met deze lijst van vroegere Duitse A.K.U.-aandeelhouders en een nauwkeurige opgave van de bedra gen waarom het gaat. de te benoe men beheerder zich met de A.K.U. in verbinding zal stellen teneinde een vergelijk tot stand te brengen Voor 18.000 pond aan juwelen gestolen Volgens Scotland Yard hebben die ven ingebroken in de woning van lord John Cholmondeley in de defti ge Londense wijk, Mayfair, en juwe len ter waarde van 18.00 pond ster ling gestolen. Lord John, de jongere zoon van de vijfde markies yan Cholmondeley, meent dat de inbraak woensdag avond tussen kwart over zeven en middernacht moet zijn gepleegd. De meeste juwelen, aldus een woord voerder van Scotland Yard, behoor den aan mrs. C. Stuart, 'n logee van lord John. De woning van lord John staat aan de Hyde Park Gardens, in Mayfair. Advertent te t Drie beroemde CO NT ACT-boeken drie Jacelten van één onderwerp! \7D. H. LAWRENCE Lady Chattcrley's minnaar oO.OOO ex. ill t> maanden! Luxe editie gebonden f9,75 15de goedk. druk f4,90 2. ALAN SILLITOE Zaterdagavond en Zondagmorgen Film en boek zijn reeds beroemd. Bier en ,liejde' Geplasticeerde COMBI-band f 5,90; gebonden f 6,90 3. Dr. FRITZ KAHN Het seksuele leven van dc mens 19de druk. Gebonden f 8,90 Desgewenst betaalbaar met min stens J 5,-. per maand. Bestellen bij Boekhandel Gé Nabrink K. Korsjespoortsteeg 8 A M ST.ERD A M - C. Postgiro Nr. 114143 Spaltungstheorie Een derde proefproces is tegen de A.K.U. aanhangig gemaakt door een vroegere Duitse aandeelhoudster in Wuppertal. Zij koos daarvoor liet Landsgericht in Wuppertal. Zij wil haar zaak pro deo laten behandelen, want zij is door de onteigening ge ruïneerd. Het Landsgericht moet zo wil zij het tenminste vaststellen dat zij ondanks de onteigening door de Ne derlandse regering nog steeds aan deelhoudster is in het A.K.U.-vermo gen in West-Duitsland. Verder moet het Landsgericht de A.K.U. verbie den om zonder toestemming van de Duitse aandeelhouders te beschikken over het A.K.U.-kapitaal in de Ver- enigte Glanzstoffen Fabriken (ruim 86 miljoen mark) in de Bemberg A.G. (bijna viermiljoen mark) en de Barnier Machinefabrik (rond 1.1 mil joen mark). Ook deze eiseres beroept zich erop, dat de onteigening der A.K.U.-aan- delen der Nederlandse regering niet van toepassing was op het „aanzien lijke binnenlandse vermogen der A.K.U.". Zij eist de toepassing van de zogenaamde „spaltungstheorie" op de A.K.U.-aandelen. Over de eisen van de beide advoca ten, mr. Lietzmann en mr. Kübel. zal het bondsgerechtshof in Karlsruhe nog moeten beslissen. Tot grotere verwarring- rond de A.K.U.-affaire zal bijdragen, wan neer beide rechtswegen parallel zullen worden bewandeld, d.w.z. zowel de oprichting van een Spaltgesellsehaft (zoals mr. Lietz mann dat verlangt) of de benoe ming van een beheerder (zoals mr.'Kübel die eist). De zaak die door de Duitse aan deelhoudster bij het Landsgericht in Wuppertal is aanhangig gemaakt, behoeft niet te wachten op een be slissing, van het bondsgereehthof. Het Landsgericht zal zelf kunnen be palen of het de zaak in behandeling zal nemen. Politiek In ieder geval konil hiermede een kwestie aan het rollen, die ook op internationaal politiek niveau de ge moederen nog lang zal bezighouden. Naar men zich herinnert heeft het Nederlandse parlement de ratificatie van het Nederlands-Duits verdrag af hankelijk gesteld van een aanvullen de regeling, waarin zeker wordt ge steld dat Nederlands eigendom in West-Duitsland, niet langs omwegen kan worden terug-geconfisqueerd. Besprekingen hierover tussen dc re geringen in Bonn en Den Haag moe ten nog worden gevoerd. Zij zijn door de zomervakantie opgeschort. De Westduitse onderhandelaar van destijds, mr. Robert Laar, is intus sen benoemd tot staatssecretaris in het bondsrepublikeinse ministerie van buitenlandse zaken. Met hem krijgt de Nederlandse staatssecreta ris,-mr. Van Houten, straks te ma ken. BIJ BERLIJNSE BLOKKADE Versterking van de luchtmacht Bijna, alle 38.000 reservisten van de Amerikaanse luchtmacht die deze week een waarschuwing hebben ont vangen om orde op zaken te stellen, kunnen verwachten in actieve dienst le worden teruggeroepen en naar Europa te worden gezonden in ver band met de crisis inzake Berlijn. De Nationale Garde van de lucht macht en de reserve onderdelen van de luchtmacht hebben een belang rijke plaats gekregen in de plannen van president Kennedy. Zij zullen eventueel worden ingezet om bij een nieuwe-blokkade van Berlijn de inwoners van de geïsoleerde stad van voedsel, brandstoffen en medicamen ten te voorzien. De piloten van de jachtafclelingen kunnen opdracht verwachten om transporttoestellen en lijntoestellen te begeleiden op weg door een van de luchtcorridors naar West-Berlijn. De Amerikaanse luchtmacht heeft deze week in totaal 71 afdelingen van de reserves ep de Nationale Gar de een „waarschuwing" gezonden. In Washington zei men, dat deze aankondiging was bedoeld als aan sporing voor de betrokkenen om or de op zaken te stellen, en zich gereed te houden. Men achtte het mogelijk, dat een deel van de 28.000 reservis ten voor dienst binnen de Verenigde Staten, zou worden bestemd. Steun voor leger Bij de 71 afdelingen bevinden zich 29 jacht- en transporteskaders. De ze zouden als versterking kunnen Meer expresgoed per spoor Met ingang van 7 augustus zal de thans beperkte mogelijkheid tot liet aannemen van expressegoederen door de Nederlandse Spoorwegen worden verruimd. Op alle voor verzending van expres- segoed opengestelde stations zullen mogen worden aangenomen, appara ten, installaties, instrumenten, machi nes, motoren of onderdelen daarvan voor reparatie, bewerking of vervan ging tot een gewicht van 25 kg per collo en 100 kg per zending. Door het verruimen van de verzen ding van expressegoederen zullen de moeilijkheden die onder andere voor scheepvaart, landbouw en andere vi tale bedrijven door "net niet snel ver vangen van onderdelen kunnen ont staan, zoveel mogelijk worden onder vangen. De spoorwegen vertrouwen er echter op, dat slechts alleen in dringende.ge vallen tot vervoer als expressegóed zal Worden overgegaan. Bezien wordt de mogelijkheid, met ingang van de winterdienstregeling op 1 oktober aanstaande de beperkingen in het ex- pressegoedvervoer verder te vermin deren of geheel op te heffen. Geleide projectielen voor Indonesische luchtmacht De chef-staf van de Indonesische luchtmacht, luchtmaarschalk Su ryadarma, heeft op een bijeenkomst van afstuderende instructeurs ver klaard, dat; de luchtmacht; dc be schikking zal krijgen «Ver geleide projectielen. Thans is de Indonesische luchtvloot in het stadium van strategische bommenwerpers, zo zei Suryadarma. Zoals bekend zijn de eerste Russi sche TU-16 lange-afstandhommen- werpers in Indonesië aangekomen. Suryadarma verklaarde dat voor dc geleide projectielen „goed opgeleide jongeren en'ernstige waakzaamheid" een vereiste zijn. dienen voor de 50 eskaders die zich reeds op het vasteland bevinden. Behalve de voorbereidingen dus om een nieuwe luchtbrug naar Berlijn mogelijk te maken, zouden de re serve iuchtafdelingen kunnen dienen om een versterkt grondleger lucht steun te geven. De plannen van John Kennedy drie legerdivisies in de V.S, op volle oor logssterkte te brengen, brengt Ame rika .in de positie om, indien de crisis om Berlijn hiertoe noodzaakt, enige divisies naar West-Europa te zenden. Om een voorbeeld te noemendrie di visies naar Europa zou een verster king met 60 procent betekenen van de Amerikaanse grondstrijdkrach ten op het continent. Gezien de versterking van het „thuisfront" zou men in de Verenigde Staten zelf al tijd nog de beschikking hebben over een strategische reserve van nog eens drie divisies. Kardinaal Tardini ter ruste gelegd In de basiliek van Sint-Pieter in Va- tilcaanstad heeft paus Joannes de 33ste woensdag, het requiem bijge woond voor de zondag plotseling overleden Domenico kardinaal Tardi ni, zijn staatssecretaris. De mis werd opgedragen door mgr. Antonio Samore', titulair aartsbis schop van Ternobus en secretaris van de heilige congregatie van buitenge wone kerkelijke zaken, als zodanig intiemste medewerker van kardinaal Tardini. Aan het einde van de plechtigheid, die werd bijgewoond door 26 kardina len, verrichtte dc paus de absoute. De gezangen van de dodenliturgie werden uitgevoerd door de Sixtijnse kapel. De kist met. het stoffelijk over schot was geplaatst op een hoge ka tafalk, omringd door honderden kaarsen op manshoge kandelabers. Het stoffelijk overschot van kardi naal Tardini is overgebracht naar het Carmelitessenklooster in Vetral- la, dat de kardinaal bij testamentaire beschikking als zijn laatste rustplaats heeft aangewezen. U zult het misschien niet- ivillen ge loven, maar ook dit is Berlijn! Het is de koeienmarlcl in het Westber- lijnse Wedding, die iedere maand wordt gehouden. Het ziet er lande lijk genoeg uit! A dvertentie) KINDERCAKES pak voldoende voor 14 dagen 78 ct Happy Food is een product van MOLENAAR'S KINDERMEEL FABRIEKEN Hongaarse oud-president Zoltan Tildy overleden De Hongaarse oud-president Zoltan Tildy is te Boedapest overleden, al dus heeft het Hongaarse persbureau, M.T.I., donderdag gemeld. Hij is 73 jaar geworden. Tildy is van 1946 tot 1948 president van Hongarije geweest. Hij behoorde tot de partij van de kleine bezitters. Tildy werd tot een gevangenisstraf van verscheidene jaren veroordeeld wegens actieve steun aan minister president Imre Nagy tijdens de Hon gaarse opstand in 1956. Tildy was minister in het kabinet van Nagy in de tijd van de opstand. Hij werd in 1.958 veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Drie jaar la ter werd hij vrijgelaten. Hij is predikant van een protestantse kerk geweest. In de oorlog maakte hij deel uit van een anti-Duitse on dergrondse organisatie. MUISJE MET EEN STAARTJE Motie-Van Doorn wordt niet uitgevoerd (Van onze parlementaire redaeteur) Er heerst in Haagse politieke krin gen niet alle parlementariërs en minsters zijn met vakantie r een begrijpelijke nieuwsgierigheid wat er verder zal gebeuren, nu de minister president. prof. De Quay op zo dui delijke wijze oj) vragen van het Tweede Kamerlid mr. Van Doorn (k.v.p.) heeft geantwoord, dat de re gering niet van plan is de door hem ingediende en op 13 juli met over grote meerderheid van stemmen door de Tweede Kamer aangenomen mo tie betreffende de spijtoptanten uit te voeren. Van verschillende kanten hoorden we beweren, dat mr. Van Doorn en niet alleen hij, maar de gehele Twee de Kamer, omdat zij zich achter de motie van de rooms-katholieke af gevaardigde heeft gesteld na. al les wat reeds is gebeurd, moeilijk genoegen kan nemen met de afwij zende houding van de regering. Daarvoor is de uit het parlement op de regering geoefende aandrang om de toelating van spiitoptanten in ons land te verruimen en te versnellen te sterk geweest. Verwondering Minister De Quay heeft meegedeeld, dat de motie niet zal worden uitge voerd. Niet alleen trekt minister Beerman er dus geen consequenties uit. maar men is m politieke kringen Communistische guerilla's in Paraguay gearresteerd In Paraguay heeft de politie van dc hoofdstad Asuncion bekendgemaakt 1.7 leden van een communistische or ganisatie te hebben gearresteerd, dié zich bezig hielden niet het trainen, van guerilla-eenheden in het land. In de verklaring werden de arres tanten beschreven als „de belang rijkste ontwikkeling tot dusverre in de bestrijdingscampagne tegen de communistische activiteiten in Pa raguay". Bij de overval op de groep werden- wapens, munitie en „belangrijke do cumenten" gevonden, aldus de po litie. in Den Haag verwonderd, dat de re gering de motie nu ook nog eenvou dig naast zich neerlegt. Men wijst erop, dat de Kamer door de aanne ming van de motie-Van Doorn op 12 juli duidelijk heeft te kennen gege ven, dat zq de toezeggingen van mi nister Beerman onvoldoende acht. Dat dus niet gebeurt wat zij wense lijk vindt en dat de heer Van Doorn op 32 juli (niet mis te verstaan) heeft gezegd: „zo kan het niet lan ger. Ik zeg dit aan het adres van het gehele kabinet, maar met name uiteraard aan het adres van de eerst verantwoordelijke minister". Een Kamer die zichzelf respecteert, zo hoort men in Den Haag, beweren, kan de afwijzing van de motie door de regering onder deze omstandig heden niet op zich laten zitten. De Kamer is op het ogenblik op rec ces. Ogenblikkelijk zijn dus geen re acties van betekenis te verwachten. Men neemt echter wel aan, dat het muisje een staartje zal hebben. MAATSCHAPPELIJK WERK VERKLAART Jeugdgevangenis vroeger vooraanstaande stadswijk (Van onze Haagse redactie) Het ministerie van maatschappelijk werk heeft geen rechtstreekse berich ten ontvangen over de wjjze waarop de eerste groep van 41 naar Indone sië gerepatrieerde Ambonezen, die in mei uit Nederland is vertrokken, in Indonesië is ontvangen en wordt behandeld. Men weet op het ministe rie slechts, dat deze groep oorspron kelijk werd ondergebracht in een be delaarskamp bij Djakarta in feite een wijk van de stad, waar vroeger de goed gesitueerde Nederlanders en Chinezen woonden en vervolgens naar de jeugdgevangenis van Tange rang. Of men hieruit moet concluderen, dat deze Ambonezen zijn gevangen gezet, dan wel of dit kamp tijdelijk als woongelegenheid werd ingericht, kon niet worden nagegaan, aangezien het ministerie geen enkel contact meer heeft met Indonesië. Dit zou slechts kunnen blijken uit brieven aan fa milieleden in Nederland, waarover het ministerie echter geen beschik king heeft. Gevangenneming Uit het feit, dat er geregeld brieven komen, trekt men voorshands de conclusie, dat niet kan worden ge sproken van gevangenneming. Bo vendien hebben de volgende groepen repatrianten hun voornemen terug te Scherpe kritiek ex-premier Attlee op E.E.G.-politiek Lord Attlee, de vroegere Labourpre- mïer, heeft donderdag in het Hoger huis ironisch de vraag gesteld, of Engeland zoveel achteruit was ge gaan dat het nu aan twee landen die het heeft verslagen en vier lan den die hun bevrijding aan Enge land hebben te danken, moet vragen of het alstublieft lid van hun ge meenschap mag worden. Attlee, die 'sprak tijdens een Euro pees debat in het Hogerhuis, dat pa rallel liep aan de Lagerhuis debatten over toetreding van Engeland tot de E.E.G., zag in vereniging van Europa geen stap naar vereniging van de wereld. Hij gaf dc voorkeur aan ontwikkeling van het gemene best boven concentratie op de Euro pese samenwerking. Voorts vreesde hij van de Eui'opese gemeenschap vorming van interna tionale kartels, zoals vóór de oorlog. En hij merkte hierbij op dat de Duit se industrie goeddeels weer in han den schijnt te zijn van mensen die in dertijd Hitier steunden. Het Hogerhuis heeft donderd. g- avonrï goedkeuring gegeven aan het regeringsbesluit formeel om toelating van Engeland tot de E.E.G. stappen te doen. De regeringsplannen wer den goedgekeurd zonder stemming. Een amendement van de Labourfrac- tie werd verworpen met 86 tegen 17 stemmen. FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN STAAN VAST Contact met leider Inselflug Berlin (Van onze correspondent) De pensionhouders op Ameland, die, zoals gemeld, bang begonnen te wor den dat zij grote stroppen zouden lijden door het optreden van dc Duitr se organisator M. van de Inselflug Berlin, beginnen weer hoop te krij gen, dat zjj hun geld of althans een flink deel van hun geld vullen ont vangen. M. heeft namelijk aan enkele pensi onhouders op Ameland, met wie hij contracten had afgesloten, flinke be dragen doen toekomen. De politie heeft nu ook contact met M. gehad. Het schijnt wel vast te staan, dat M. in financiële moeilijkheden zit. De Inselflug Berlin was van plan gedurende het seizoen gasten uit West-Berlijn via Eelde over te vlie gen naar Ameland. Volgens de ver tegenwoordiger M. van deze onder neming kon dit plan niet doorgaan omdat men geen toestemming kon krijgen door de Oostduitse corridor te vliegen. Het gelukte hem echter andere Duitse gasten in pensions, waarmee hij contracten had afgeslo ten onder te brengen. De pension houders evenwel wachtten tever geefs op hun geld en duistere ver moedens rezen, toen M. verleden week onder wel wat verdachte om standigheden van het eiland ver dween. I Advertentie) cUUgtUUÏ SIGAREN Geniet er van! caprino Jict. keren, niet opgegeven, terwijl zij wel de beschikking hebben over in lichtingen. Een tweede groep van 57. repatrianten vertrok op 7 juli. Deze is op 27 juli in Tandjong Priok aan gekomen. De leider van de Ambonezen, die hebben geopteerd voor terugkeer naar hun geboorteland, is dc heer Samuel Siivalette. De heer Siwalet- te, die contact heeft gehad met pre sident Soekarno en zich ook Indone siër voelt, is er stellig van overtuigd, dat de teruggekeerde en nog te rugkerende Ambonezen in Indo nesië geen duistere toekomst tege moet gaan. Hij heeft geageerd tegen de Neder landse houding inzake Nieuw-Gui- nea, die volgens hem onder meer de terugkeer der Ambonezen in de weg stond, doch niettemin heeft hij van het ministerie van maatschappelijk werk een belangrijke financiële steun ontvangen voor de terugkeer van zijn groep, die in totaal 300 leden t.elt. Van hen zijn er dus thans in totaal 98 naar Indonesië terugge keerd. Zwarte Zee sleept Britse vrachtboot De Nederlandse zee9leepboot „Zwarte Zee 3 van L. Smit en Co. assisteert op het ogenblik de 5479 br. rog. ton metende Britse vrachtvaarder Baron Inverclyde. die, woensdag op de At lantische Oceaan, iets ten noorden van Las Palmas, in moeilijkheden is ge komen. Het schip heeft ernstige ketel- schade. De „Zwarte Zee 3" ontving het nood sein op Madeira en bereikte de vracht vaarder donderdagmorgen zeven uur. Vóór de trossen werden vastgemaakt, heeft de zeesleper eerst enkele tonnen gasolie overgebracht op de Baron Inverclyde. Het Britse schip heeft namelijk te weinig brandstof. In ver band met andere contraeten zal de „Zwarte Zee 3 overigens niet het ge hele bergingstransport naar één .dei- Britse havens verzorgen. Haar taak wordt zaterdag overgenomen door de „Schelde", eveneens van L. Smit en Co., die op het ogenblik ter hoogte van Lissabon is. Do Baron Inverclyde was met eejv lading suiker op weg van Durban naar Liverpool. Het schip is eigendom van de rederij N. Hogarth and Sons Ltd. in Glasgow, Nasser en Bourguiba hebben vrede gesloten Tunesië en de Verenigde Arabische Republiek hebben besloten de diplo matieke betrekkingen te hervatten, aldus radio Cairo. Tunesië verbrak de betrekkingen in oktober 1958, omdat het de V.A.R. betrokken achtte bij het beramen van een aanslag op president Bourguiba. Jasjes uit tijdens etentje in Kremlin Op het Kremlin is ter ere van het bezoek van de Italiaanse nremier Amontore Fanfani 'n s diner gegeven, dat uitsluitend oen herenfeestje was. Aan het diner zaten behalve premier Krocsjtsjew en Fan- fani de Italiaanse minister n van buitenlandse zaken, An- tonio Segni aan en zijn Russi- sche collega Andrei Gromyko. Voorts drie vice-premiers, zes leden van de Opperste Sowjet, alsmede verscheidene Italiaan- s se regeringsfunctionarissen. m Aan tafel werd het gesprek voortgezet tussen gastheer en gast, dat zij eerder op de dae tijdens een onderhoud van drie en een half uur hadden ge- voerd. Er word gesproken over de kwestie Berlijn, de Russische garanties voor een vrjj West-Berlijn en de ontwa- p pening. Plotseling stelde Kroesjtsjcw voor dat als de beide minis- s ters van buitenlandse zaken j§ :-r geen bezwaar tegen I-ad- :len, iedereen zijn jasje zou H littrekken. Fanfani merkte )p, dat Segni wel bezwaar M »,ou hebben vanwege een pijn- ijke keel. H '<roesjtsjew antwoordde: „We '.uilen hém niet het recht ge- H 'en te stemmen". Daarop trok iedereen behalve Segni zijn jasje uit. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8