„Vlissingen 19" kwam brandend haven binnen Zierikzeeënaar sloeg op zwager los BOETE f 60.- WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN VRIJDAG 28 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, stond donderdag middag de Zierikzeese draïnagewer- ker M. V. terecht, die mishandeling was ten laste gelegd. Mishandeling met verstrekkende gevolgen overi gens. Niet alleen voor V., die een flin ke boete tegen zich hoorde eisen, maar voor de hele familie, die in deze party had getrokken, waardoor de goede onderlinge verhouding van voorheen geheel was vertroebeld. Op 29 april had de drainagewerker zich op een verjaardagsfeestje aan het strafbare feit schuldig gemaakt, toen hij het nodige gedronken had. Op de een of andere wijze was er een meningsverschil ontstaan en V. koelde zijn woede op een van zijn zwagers. Naar later bleek bovendien nog de verkeerde Op de zitting kwam V. met een ge heel andere verklaring, maar mr, Sieperda wilde niet verder op deze familie-aangelegenheid ingaan om de zaak niet meer tc vertroebelen. Het strafbare feit stond in ieder ge val vast, waarvoor de officier van justitie, mr. A.. W. Rosingh, een boe te van 60 vorderde. Het vonnis was conform. Mishandeling, maar bovendien nog het stukslaan van enkele ruitjes was de steward F. W. R. uit Goes ten laste gelegd. De mishandeling achtte de officier echter niet bewezen. Wel de opzettelijke vernieling. De eis was 20. Het vonnis 10. Zaterdag de dertiende Ronde van Oud-Vossemeer Voor de dertiende maal zal morgen zaterdag de Ronde van Oud- Vossemeer op het eiland Tholon wor den verreden. Het is een wedstrijd voor amateurs en onal'hankelijken, over een afstand van 100 kilometer. Bovendien een Ronde voor een goed doel, want de opbrengst wordt af gestaan aan het Groene Kruis. Vorig jaar kreeg deze vereniging ran de ronde-organisatoren een complete hoogtezon-kamer. Het organiserend comité heeft ooit dit jaar weer oen keur van renners, weten aan te trekken. Ruim tachtig coureurs uit het gehele land hebben al Ingeschreven. Onder deze zijn vele bekende renners uit West-Brabant en Zeeland. Van de party zijn onder meer de Zeeuw Tolhoek uit Yerseke en de Brabantse renners Linders (Roosendaal), Aan raad uit Oud-Gastel en Bastiaanse uit Kruisland. Burgemeester mr. J. J. Versluijs van Oud-Vossemeer zal zaterdag om half drie het startschot lossen voor de ronde, die in het dorp over een mooi parkoers wordt verreden. SZV polokampioen 4 P na 4-1 zege op de Zeehond Woensdag werd te Souburg de water- polowedstrijd S.Z.V. IDe Zeehond I (lieren) gespeeld. Deze wedstrijd moest beslissen welke vereniging kampioen zou worden in de honds competitie van de K.N.Z.B. (4o klas P.). Dank zij een 4-1 overwinning van S.Z.V. werd deze ploeg kampioen. S.Z.V. begon direct sterk op dc aan val te spelen, maar doelman Sinke stak in een goede vorm. Hij kon ech ter niet verhinderen dat Buys na 3 min. S.Z.V. de leiding gaf met een hard schot. Even voor de rust wist Parent met een goed schot S.Z.V. op 2-0 voor te brengen. Na dc rust een voortdurend aanvallend S.Z.V., dat door Buys en Parent tot 4-0 uitliep, voordat Viergever voor De Zeehond de eer kon redden. De wedstrijd werd goed geleid door scheidsrechter P. Slabber. Rectificatie In het verslag over het vaartochtje van het nieuwe m.s. „Honte" van het Ncd. Loodswezen te Vlissingen is een fout geslopen, doordat een regel weg viel. De bedoelde zin had moeten luiden: ..Met hem (de kapt. t. z. C. ter Poor ten) waren aan boord onder meer de nieuwe directeur loodswezen, de kapt. 1. t. zee J. A. van Beusekom, de direc teur van de haven van Vlissingen, de heer F. P. C. Mijs, enz. Conform de eis kreeg de Nieuwland- se garagehouder P. tot zijn grote genoegen vrijspraak te horen. De ga ragehouder stond terecht, omdat hy na een aanrijding doorgereden zou zijn zonder dat zijn identiteit behoor lijk was vastgesteld. Officier en po litierechter achtte dit echter onvol doende bewezen. De Souburgse jongeman H. F. M. kreeg een boete van 20, omdat bij zonder toestemming van zijn vriend op diens motor was gaan rijden en bovendien nog een aanrijding had veroorzaakt. De eis hiervoor was 30. Voor het wegnemen van een sigaret- teaansteker vorderde mr. Rosingh een boete van 30 tegen de Souburg- se opperman F. van D. De polities rechter achtte het ten laste gelegde echter onvoldoende bewezen en sprak de opperman vrij. Het spelen van eigen rechtertje kwam S. uit Nieuwland, die fuiken had wegge haald die in zijn viswater waren ge plaatst, op een boete van 20. De eis was tien gulden hoger. Wegens mishandeling kregen de Vlissingers M. en V. respectievelijk een boete van 30 en 20 opgelegd. CoUecte De collecte voor de samenwerkende kinderbeschevmingsorganisaties S.A K.O.R., heeft in 's-Heer-Arendskerke f 33,05 opgebracht. Chauffeur uit „Smerdiek" iot f 50 boete veroordeeld Op de zitting van woensdagmiddag heeft de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, de chauffeur C. P. J. uit Sint Maartensdijk bij verstek veroordeeld tot een boete van f 60. De chauffeur was ten laste gelegd, dat hij bij het afslaan op rijksweg 58 onder de gemeente Krabbendijke de doorgang naast zich niet had vrijge laten voor een personenauto met een aanrijding tot gevolg. De officier van justitie, mr. T. Lebret, had voor dit feit een boete van f 75 gevorderd. Tot een boete van f 25 de eis was f 40 werd de ambtenaar W. de J. uit Zoutelande veroordeeld. Op 4 fe bruari was De J. onder de geemente Grijpskerke toen hij werd ingehaald een ietsje naar links gekomen, waar door hij met zijn auto tegen de pas serende wagen was geschampt. De schade bleef hierllj beperkt tot enkele tientallen guldens. Voor het niet vrijlaten van dc dooi'- gang voor een fietser bij het afslaan werd de chauffeur P. de P. uit Kou- dekerke conform de.eis veroordeeld tot een boete van f 20. Het niet in acht nemen van de voor- rangsregels kwam mevrouw H. uit Middelburg op een boete van f 25. eis was f 35. Aan eenzelfde feit had de handelaar D. S. uit Breskens zich schuldig gemaakt. In dit geval was de eis f50. Het vonnis luidde f35. Te hard rijden op een bromfiets kost te de jeugdige Souburger H. F. M. 'n boete van f 12,50 hetgeen nog f2,50 minder was dan de eis. Tien gulden luidde het vonnis tegen de student W. H, C, D. uit Yerseke, die zonder geldig rijbewijs enkele meters in een auto had gereden. De officier had f25 ge- eist. Het rijden zonder achterlichten kwam J. W. A. uit Nieuwalnd tenslot te op een boete van f 7.50. De cis was f 10. ZUID.BEVELAND GOES Benoeming De heer G. Verheul e, vroeger tc Goes, thans werkzaam als commies ter se cretarie te Dalfsen, is met ingang van 16 september a s. benoemd tot hoofdcommies ter secretarie te Naar- den. 's-HEER-ARENDSKERKE Benoemingen Tot bode-badmeester van de plaat selijke afdeling van „Het Groene Kruis" is benoemd C. N. de Regt te 's-Heer-Arendskerke. Tot klerk ter secretarie te 's-Heer- Arendskerke is benoemd Jac. Schip per Jac.z. te 's-Heer-Hendrikskinde- ren. VANDAAG. Middelburg City: Beu Hur. 10 uur, a.l. Electro: Turf in je ransel. 19.30 uur, a.l, Abdij: klank- en lichtspel, 20.45, 31.15 en 21.45 uur. Kunstzaal Van Ben them en Jutting: expositie oude landkaarten, 9—13 uur. Minia tuur Walcheren, Molenwater, 9—22 uur. Goes Grand: Echt Iets voor Conny. a.l., 20 uur. Vlissingen Alhambra: Ben Hur, 19 uur, a.l. Luxor: Echt iets voor Conny. 20 uur. a.l. Veerhaven: „Showboat", 19 uur, Vccre Het Lammetje: Schilderij ene#* positie Piet Bulthuis, 10—12.30 en 13.3017 uur. De Goutsbloeine: Schil derijententoonstelling Sarikah Góth, 11—17 uur. Kunstzaal Van Lier: expo sitie van schilderijen tekeningen en prenten, 1018 uur. Bergen op Zoom Rosy: De brave sol daat Schwejlt, 20 uur, a.L Luxor: De gemaskerde vleermuis, 20 uur, 14 J. Terneuzcn - Luxor: Esther and the king, 20 uur, 18 jaar. Watertoren: Expositie Raymond Kimpe, 1021 uur. Sas van Gent Olympla: Tussen nacht en morgen, 20 uur, 18 Jaar. Ooslburg Lodoltheater: The big show, 20 uur, 14 Jaar. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn in het tijdvak van 18 juli tot 25 juli. de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd een blauwe nylon tas, regenkapje, boxer (reu), rijwielsleutel, wieldop, kinderschoen, portefeuille, armband, verschillende handschoenen, enkele zonnebrillen, diverse sleutels, bal, bril, rozenkrans, schrift, kipder cob bert, step. Tevens zijn inlichtingen te bekomen over de adressen waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: meis- jesbril; diverse portemonnees, enkele huissleutels, kanarie, kentekenplaat, trouwring, kindercape, micakachel- plaatjes, verschillende kinderschoe nen, trouwring, kindervest. OOSTKAPELLE Oostkappelse raad in debat over woningtoewijzing Met vijf tegen twee stemmen heeft de raad van Oostkapelle dinsdagavond besloten een van twee nog te bou wen woningwetwoningen beschikbaar te stellen voor een onderwijskracht van de christelijke school. Het bestuur van de school had daartoe een ver zoek ingediend, maar hij het colege van b. en w. heerste hierover geen overeenstemming. Burgemeester F. G. Sprengert en wethouder VV. If. van Nieuwenhuijzen vroegen zich af, of een onderwijzer wel in aanmerking moet komen vóór liet type woning wetwoningen. „Moeten ae inwoners, die al jaren wachten nu in de steek worden ge laten voor iemand die even binnen komt?" Ook de heer St. Roelse (p.v.d.a.) vond 't gevaarlijk om reeds nu een toezegging te doen. Zijn fractiegenoot A. Don haalde er de notulen van een raadsvergadering in 1954 bij, toen eveneens een huis aan een onderwijzer was geweigerd en men zo een onderwijskracht had verspeeld. „Dit kunnen we niet voor een tweede keer hebben", zo stelde hij. Daarom steunde de heer Don een even tevoren gedaan voorstel van de heer A. Coppoolse (a.r.) om toch een woning beschikbaar te stellen. Be halve de beide g.b.-raadsleden, wet houder Nieuwenhuijzen en de heer C. den Hollander, gingen allen met het voorstel mee. Aan het begin van de vergadering nam de raad enkele ogen blikken stilte in acht ter nagedachte nis aan burgemeester H. U. Bouwman van Grijpskerke, die van :L april tot 15 september 1943 in Oostkapelle waarnemend burgemeester is ge weest. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 26-7: Sarek van Gent, Dlnkelstroom van Amsterdam, Dia na V van Newcastle, Marco Polo van Middelburg, Achilles van Antwerpen, 27- 7: Campano van Antwerpen. Doni van Antwerpen, Longfellow van Huil. Vlissingen vertrokken 26-7: Nigella naar Leningrad. Dlnkelstroom naar Sboreham, Surke naar Narvik, Marco Polo naar Gent. Diana V naar Antwerpen, 27-7: Campano naar Genua, Longl'ellow naar Spilt; Gepasseerd «aar Antwerpen 26-7: Hele» niar H van Bayonne, Port Talbot van Dieppe, Waverstroom van Shoreham naar Gent, Maria W van Newhaven naar Ter- neuzen, Libra van Boston, Tcgokuet van Amsterdam, 27-7: Rozenburgb van Rot terdam, Riouw van Marseille, GroóteUerk van Port Said, Eagle van Londen, Mylady van Hamburg. Oranjeborg van Luguvik. Gepasseerd van Antwerpen 26-7: Roland naar London, Algorab naar Rotterdam, Colette paar Rotterdam. Bernard John naar zee. Astra naar zee. Musketier naar Chatham, 27-7: Aldebaran naar Frede- riksvaerk van Gent, Ali S naar Kopenha gen van Gent, Hilda naar Yarmouth, Jan- ny naar Bridegewater. Detachering rijkspolitie Tijdens de seizoendrukte in de Zeeuwse badplaatsen wordt een aan tal leden van de rijkspolitie uit Zeeuwsch-Vlaanderen elders gesta tioneerd. De wachtmeester le klas J. de Visser te Axel werd tijdelijk ge detacheerd te Vrouwenpolder. Aanbesteding bestrating in uitbreidingsplannen De gemeente Oostkapelle heeft open baar aanbesteed het leggen van stra ten en wegen in de uitbreidingsplan nen Kom, Duinweg oost en Duinweg west. Voor de onderdelen Duinweg» oost en Duinweg-west. kon mot éen bedrag worden ingeschreven. De in schrijvingen waren als volgt: C. van Wallenburg, Middelburg, Kom, voor 98.947, Duinweg-massa 155.000; Firma gebr. Geïdof, Serooskerke, Kom, 102.000, Duinweg-oost voor 90.000, Duinweg-west 72.000, Duinweg-massa 162.000. De Ruis- scher, Biervliet, Kom, 102.300. Fir ma Toussant, Gadzand, Kom voor 104.800, Aannemersbedrijf „Zee land". Middelburg, Kom, 108.000, Duinweg-massa 176.000. J. en K. de Oude, Blievliet, Kom, 112.700, Duinweg-oost 88.000, Duinweg west 63.000. Duinweg-massa voor 150.563. P. Huibregtse, Westkapel- le, Kom, 115,800, SEROOSKERKE (W.) Jongensclub maakte reisje De leden van de gereformeerde jon gensclub tc Serooïflterke (W) maak- ten dezer dagen een reisje. Zij gingen via Rotterdam naar Amsterdam, waar- zij een boottocht maakten door de grachten en over het IJ. Hierna vervolgden zij hun tocht naar Mon nikendam. waar zij wederom op de, boot stapten. Deze bracht hun naar Marken en Volendam. De terugreis ging langs Utrecht en Gorichem. GRIJPSKERKE Schoolreisje Onder begunstiging van fraai zomer weer zijn de klassen 4, 5 en 6 van de. chr. nationale school te Grijpskerke op reis geweest. De tocht ging per bus naar de „Efteling". Daar werd eerst genoten van de verschillende sprookjes, die in het bos te zien zijn, In de speeltuin konden ze naar har telust spelen en een treintje ontbrak er ook niet. Op de terugreis verbleef men nog in een bos. KRUININGEN Benoeming gemeentesecretarie van Kruiningen Met ingang van 1 augustus 1961 is in de rang van typist tot leerling- ambtenaar ter gemeentesecretarie van Kruiningen benoemd de heer G. Wieekardt te Baarland. DRIEWEGEN Openbare eindles kleuterschool Dinsdagmiddag j.l. werd in de ge- ryeepteUjke kleuterschool te Driewe gen een' openbare eindles gehouden. De hoofdleidster mej. T, C. de Vrieze sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezige ouders. Hierna kon men de kleuters aan het werk zien. De oudsten gaven een poppenkastvoor stelling. Ook werd er gezongen met begeleiding van trom en andere in strumenten. In de pauze nuttigde groot en klein een glas limonade en een beschuit met vruchten. Aan het slot van de eindles sprak wethouder G. J. de Jager namens het gemeente bestuur en de aanwezige ouders een dankwoord. RIllAND-BATH Maaimachine en hooi door brqnd verloren Ben graanmaRimaehine en hooi zijn bij brand in RillandrBath verloren ge gaan. De brand ontstond in een hooi schelf op de boerderij „Middenhof" bij de Mij. „Bathpolders". De brand weer van Rilland-Bath was spoedig ter plaatse, maar kon niet verhinde ren, dat de hooischelf en een daarin aanwezig restant hooi en, stro, als mede een maaimachine, geheel uit brandden. Een volle hooiberg naast de vuurhaard kon worden benouden. De oorzaak van de brand is onbe kend. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" uit Ri|land-Bath hield een wedvlucht vanuit Mons voor jonge en oude duiven. De uitslag was als volgt:: jonge duiven: 1, 5. en 6 M. Sentse; 2 Coremans; 3 en 4 Jac, van Stel; 7 J. Polderman: 8 J. Almekin- ders; 9 S. J. Prevo; 10. A. van Iwaar- dep. Oude duiven: 1, 2. 3 en 4 A. van ïwaarden; 5 J. Polderman; 6 Jac. van Stel. YERSEKE Wedvlucht „De Noordster" De uitslag,van de wedvlucht, die de postduivenhoudersvereniging „De Noordster" te Yerseke vanuit Mons met jonge duiven hield is: Jonge duiven: 1 Jac. de Koeijer; 2, 4 en 9 E. Vermast: 3 en 5 J. W. Muure; 6 en 10 Th. Koster; 7 C. Verrpast; 8 C. F. Hout. oude duiven: I en 2 Joh. van Es; 3, 4, 5 en 6 C. dc Koeijer; 7 en 8 J. J. Philipse; 9 F. C. Timmerman; 10 M. van den Dorpel. Uitslag van Bordeaux: 1 Joh. van Es; 2 M. Pekaar Jz.; 3 en 4 E. Vermast: 5 en 6 Jac. van Stee; 7 en 10 J. J. van Oeveren; 8 en 9 J. A. van de Plasse. V HI LING ROTTERDAM. 26 juli. Doré's grote 14—16. Eigenheimers grote 9—14. Bintjes, grote 9—13. Andij vie 79. Bloemkool IA 3872i IIA 28 —46. Sla IA 3.60—9. Waspeen IIA 10—21. Kroten 614. Rode kool 614. Tuin bonen 18. Uien met lof 57. Uien zonder lof 13. Dubb. bonen 6381. Stamsnjjbonen 70—99. Yellow Transp. kl. IA 5770, IB 4252, IC 33—37, IIA 40—66. IÏB 36—52, IIC 22—37. Tomaten export A 3.904, B 4—4,10, C 4—4.20, per bak. MARKTBERICHT BARNEVELD. 27 juli. Coöperatieve Veluws- eierveiling. Weekaanvoer circa 1.550.000 stuks, waar van 349.566 in veiling werden gebracht. Handel redelijk met stugge afloop. Prij zen (per 100 stuks): eieren van 42 tot 45 gram 6.80—7.56: eieren van 45 tot 48 gram 7.94—8.82; eieren van 48 tot 50 gram 8.71 —10.02; eieren van 50 tot 52 gram 10.51— 11.39; eieren van 52 tot 56 gram 1.89— 13.51; eieren van 56 tot 60 gram 13.97— 14.90: eieren van 60 tot 64 gram 15.07— 15.37; eieren van 64 tot 63 gram 15.24 19.43; eieren van 68 tot 70 gram 15.63— 15.76. Eierveiling SJ3.E.. Aanvoer 374.163 stuks, handel redelijk metvlotte afloop. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 57 tot 61 gram 14.24—14.86; eieren van 61 tot 64 gram 14,68—15,46; eieren van 64 tot 66 gram 15.33—15,49; eieren van 91 tot 92 gram 17.92; eendeëiefen van 61 tot 63 gram 8.55—9.70; eendeëieren van 68 tot 71 gram 9.32—9.89. Eiermarkt: aanvoer 2.150.000 stuks, han del vlot Prijzen (per 100 stuks): eieren van 60 tot 63 gram 14.9015.50: alg. prijs 15.25; kiloprijs 2.46. basis 62 gram. Henne- eieren van 41 tot 57 gram 7.0014.25: kilo prijs 1.71—2.50. IN AFGELOPEN NACHT Brandweer (Scheveningen Radio gealarmeerd) stond reeds te wachten De 29-jarige schipper Lieven Marijs heeft iu de afgelopen nacht omstreeks één uur zyn vissersboot de Vlis singen 19 brandend de Koopmans haven in Vlissingen binnengeloodst. Met een motorspuit, een materiaal- wagen en al uitgerolde slangen stond daar de Vlissingse brandweer rqeds te wachten. Via Scheveningen Radio was deze brandweer namelijk reeds een half u.ur eerder gealarmeerd- De Vlissingen 19 was dan ook nog niet eens gemeerd, toen de brandweerlie den het brandende schip ai bestorm den en razendsnel hulp boden. Nau welijks een uur later was de brand, die in het achteronder was uitge broken, overwonnen. Het was voor de jonge schipper Lie ven Marijs bepaald een ongeluks dag. Juist gister was zijn schip weer in dc vaart gekomen, nadat het vaar tuig op een werf in Arnemuiden was gerepareerd en gemoderniseerd. Rond twaalf uur was de Vlissingen 19 vanuit de vissershaven uitgeva ren en ruim twaalf uur later even na middernacht ontdekte de be manning op de terugreis, dat er brand was uitgebroken in het ach teronder, tussen de kooien, De oor zaak? Vooralsnog een raadsel! Te meer omdat in deze maanden de kachel uiteraard in dit lo'giesvorbiyf niet meer brandt. Op het moment dat de brand ont dekt was, bevond de Vlissingen 19 zieh in de Deurlo. Samen met zijn 62-jarige vader Jaap Marys en de vissers Klaas en Arie Meer man was Lieven Marys juist bezig de laatste vangsten binnenboord te halen, toen zij gealarmeerd werden door dikke slierten rook. Onmiddellijk sloeg Lieven Marijs via zy'n radio alarm en Radio Scheveningen gaf luttele ogenblik ken later het alarmsein door aan de brandweer iu Missingen met het verzoek zieh bij de haven ge reed te houden. Naar Vlissingen toe het ,vas nog bijna een uur varen werd het brandende visserschip geëscorteerd door twee andere visserboten: de Vlissingen 7 met schipper Joost Schroevers en de Vlissingen 27 met schipper Lein de Nooijer. dc Mid scheeps geplaatste motor werd echter niet aangetast door de brand en daardoor kon de Vlissingen 19 op oigen kracht de koopmansh ven bin nenlopen. Onderweg blusten dc opva renden reeds proviisorisch met een slangetje. Daardoor voorkwam de brandweer onder leiding van on dercommandant A. C. Kole dat de brand zich uitbreidde en de olietanks door het vuur bereikt werden. Hierdoor werd voorkomen, dat zich een ontploffing voordeed. Te gen twee uur had de brandweer liet vuur bedwongen. Het schip was verzekerd. De schade viel na de eerste inspectie ogenschijnlijk nog mee, ornaat alleen het slaap verblijf door het vuur vernield WOLPHAARTSDIJK V.V. „Wolphaartsdijk" hield algemene vergadering Woensdagavond hield de voetbalver eniging „Wolfgartsdijk" haar jaar lijkse algemene vergadering, onder voorzitterschap van de heer P. Kik in café Össewaarde. Uit het verslag van de peningmeester bleek dat de vereni ging er financieel gezond voorstaat. In de elftalcommissie werden her kozen de heren G. W. Biersteker, J. P. J. Ruisaard en W. M. Steenbakker en in de kascommissie de heren R. Driessens, P. L. Geene en D. H. Ös sewaarde. In het bestuur werd in de plaats van de heer J. P. van Wel, die verhuisd is. dhr. C. Verheule geko zen. De aftredende leden van deze commissie, de heren J. P. J. Ruisaard en F. W. van Ruiten, werden herko zen. Wedvlucht „De Blauwe Doffer" De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Wolf aartsdijk nam deel aan een vlucht vanuit Mons met gnge duiven. De uitslag was: 1 P. Dieleman; 2, 3. 4, 9 en 10 P. A. van Loo; 5 Jac. Houtekamer; 6. 7 en S Gebr. Houtekamer. KAPELLE „Ons Genoegen" geeft concert Het muziekgezelschap „Ons Genoe- fen" te Kapelle zal vanavond vrij- ag om acht uur een concert geven in de muziektent aan de Van der Biltlaan in Kapelle. KRABBENDIJKE Wedvlucht Dc p.v, „Dc Scheldedyif" te Krabbendij ke nam deel aan de wedvlucht vanuit Moescroen, 99 km. M. Minnaard 1, 2 en 4. P. Sonbe "3. J, Allewijnse 5. C. Almekinders 6 en 9. A. v. d. Vrede 7. M. Blaauwkamer 8. W. Krijnsen 10. Vanuit E)ax. M. Minnaard 1, 2 en 3. VEILING KRABBENDIJKE 27 juli, Dubb. pr. bonen I 74—70. II 63— 65. PB. Zomerappel I 70-30 47, 60-70 52, II 70-80 45. 60-7(1 46. IID 30. 111 grof 30— 36. III fijn 26. kroct 19. Early Victoria I 70-80 39. 60-70 25. 11 70-80 40. 60-70 33. III grof 24, 111 fijn 17. kroct 4. Yellow Transparant I 75-85 73. 65-75 68, 55-65 41. II 75-85 57.' 65-75 57, 55-65 32. IID 19. Ill grof 31—41. 111 fijn 15, kroet 8. Stark Earliest I 70-75 89, 65-70 83, 60-65 58, 55-60 43, 75-85 85, 65-75 85, 55-65 58, HD 24, III grof 37—58, IU fijn 20—25, kroet 4 Ontario I 101—147, II 88. lil 33—73. Czar pruim I 137. II 106. Ill 71. Early Laxton 1 97—105 II 53—64, 111 33. Bramen p.d. I 22—28. 11 2023. Rode bessen per doos I 2629, 11 27—28, Frambozen per doos in 15. Verpakt fruit: Yellow Transparant I 70- 75 74, 65-70 69. 60-05 40. Stark Earliest E 70-75 116-120. 65-70 112-116. 60-65 81— 87. 55-60 53, I 75-85 107—108, 70-75 92— 110. 65-70 81—106, 60-65 70—79, 55-60 46— 51. .ZEEUWSCH-VLAANDEREN Diploma-uitreiking r.-k. huishoudschool IJzendijke In de r.k. huishoudschool te IJzen dijke werden dinsdagmiddag de di ploma's uitgereikt aan de geslaag den van de diverse opleidingen. De directrice van de school, mej. A. van Morrelgem, wenste, in haar wel komstwoord. de geslaagde leerlingen geluk mot het behaalde succes, pas-» toor G. de Grauw bood eveneens zijn gelukwensen aan. Burgemeester J. J. M. Ficq zei onder méér, dat dipjo» ma's in deze tijd een grote rol spe len. Dc geslaagden boden de diree-, trice bloemen aan. De namen van de geslaagden gyn: Primaire opleiding: Riia Boute, Jenny Bogaert, Roosje Boussen, Anneke de Pae- pe, Resy Varin, alen te IJzendijke; Hanna Beerens. Marlies Faes, Ria Mes, Edith van Hoeke te Oostburg; Anny Claerjs, Biervliet; Ria Doppegleter, Breskens; Ri ta van Hijfte en Annie van Loocke, Wa tervliet; Riet van Pamelen, Groede: Nel ly van Waes en Miontje Pielaet, Schoon- dijke: Riu v, d. Bosche. Waterlandkerk- i je: Emmie Dierendonck, Emmy Spinne- wijn. Annie Tanghe, Hoofdplaat: Magda Notschaele. Philippine: Mariette de Win- ne, Hoek. Assistentenklas: Anita, v. Bellegeui. Em my Faes, Marijke Rodts, Elly Schuit, Oostburg; Rita Bollé eil Georgette v. d. Water. Aardenburg; Mia Boussen, Elsie Boussen. Gonny Marteijn. Marijke van Opdorp, José Poppe, IJzendijke. Anneke Gielleit, Rita Goossens. Biervliet; Hen- riëtte v, Opdorp, Waterlandkerkje: Marie de Smit en Gerda Sudeijn, Hoofdplaat: Georgette v. d. Waetqr, Aardenburg; An- ny de Winn, Hoek. Vormingsklas: Rita de Dobelaere, Bier vliet: Emmy Doolaege. Sluis; Cgty Groos- man, Diny Hcnddriksen. Anny v. d. Voor de. IJzendijke; Thea Gielleit, Cecile v. d. Voorde, Philippine: Anna Hanielïnk, Ter- neuzen. Naaicursus: Jacqueline de Badts, Emmy de Poorter, Schoopcjjjke: Tiny Blaakman, Hoofdplaat; José Byijsse, Oostburg; Em my Faes. Ingrid v. d. Plasse, Emmy Ver- beke, Ria v. Waes, Yvonne de Does en Agnes v. d. Wijnkei, IJzendijke; Riet de Groote, Waterlandkerkje; Anita Pattjn. Biervliet. Na deze diplomauitreiking werd een show gehouden van zelfvervaardigde kleding stukken. VEILING GOES 27 juli. Export- en industrieveiling. Yel low Transp. kl. I 75-85 75. 65-73 66—70, 55-65 4415, kl. II 75-85 66, 65-75 62, 55- 65 4042, IID 22. Perzikrode Zomerappe! kl. f 70-80 8, C0»70 32—53 kl. II 70r80 52, 60-70 45—46, IID 31—32. Earley Victoria kl. I 70-80 28—30. 60-70 23-^24, kl. n 70-30 25, 60-70 21. Stark Earliest kL I 70-75 84r-» 93. 65-75 67—83. 60-65 51—63. 55-65 46tt 52. Beauty of Bath kl. II 65-75 41. 60-65 31, 53-60 20—31. Oomskinderen kl. n 55- 60 96. 50-55 81—83, 45-50 65—60. IID 45- Dubb. pr. bonen I 00—68, II 63-T-64. Bra» men I 89, II 70. Frambozen in kratten II 136—146. Verpakt fruit: Stark Earliest kl. I 70-75 103—105, 65-70 94—104, 60-65 92, Gewone veiling: Yellow Transp. grof 32^ 41, fijn 12r—23. Stark Earliest grof 40—35 fijn 17—34, Beauty of Bath grof 25—29, fijn 11—16. Earley, Victoria grof 29. Oomskinderen grof 61r^64, fijn 3042. Earley Laxton I 100122, II 5.2grof 74108, t'abr. 14—77. Czarpruimen I 143r- 169, n 90—103, grof 87—139, fabr. 51—93, Ontario 1 127—165, 11 89—100, grof 72—130, fabr. 42—81. Eldense Blauwe I 58, I 24, grof 41, fabr. 5—13. Washington grof 121. Duitse zure II 42—52. Per doos: Bramen I 27—29, II 19—24. Rode bessen 11 14—23. Per stuk: Perziken H 16-rr41, III 13. VEILING KAPELLE 27 juli. Bramen industrie I 94. n 73, In doosjes I 112—120, II 91—94. Frambozen in kratten I 177—188, II 138—139. Duitse Zure I 71, II 59—64. Dubb. pr. bonen I 69—73, II 63t-t65, Yellow Transp. I 65-75 70, 55-65 43. II 65-75 64, 35-05 33, HD 21—22, III grof 43. 111 fijn 16—24, kroet 8'. j. Perzikappel I 70»80 52. 60-70 53—53. II 43. 60-70 48. IID 30—31. Hl grof 31, lil fijn 19—30, kroet doordr. Early Vic toria I 70-80 34—85, 60-70 22,90—24.70, II 70-80 31, 60-70 21, III grof 17. III fijn 10. Stark Earliest I 75-85 88, 65-75 85, 55-65 54, II 75-85 71, 65-75 70, 55-65 4, IID 27, III grof 38. Ill fijn 27—37, kroet 13—20. Oomskinderenpeer I 5-60 92, 00155 81—86, 45-50 62—63, IID 44—45, IU grof 5S—62, 111 fijn 29—41. Verpakt fruit: Stark Ear liest ex. 70-75 115—117, 65-70 102—109. 60-63 60—62, 65-70 87, 70-75 96. 55-60 47— 48T Scarlet Pimp. I 70-75 94—96, 65-70 89 90, 60-69 5763, 55-60 46. Bramen p.d. I 30—31, II 27—26. Rode bessen p.d. I .22—28, H 21-^22. p.kg. I 74-80. II 51. Loganbessen p.d. I 36 Frambozen p.d. II 37. Zure Morellen U 74135, Pruimen: Early Laxton I 94—313, H 44—32, grof 65—78, fabr. 22-T-33. Czar ex. 171, I 123— 166, H GO—101. grof 94—135. fabr, 25— 55. Ontario I 121—147, U 62—103, grof 89—121, fabr. 26—51. R. CI. d'Ouillins I 81—126, II 58—77, grof 80—104, fabr. 31. Tollenaars I 34, Oeculanen I 31. Geseh, pruimen 2549. VEILING ST. ANNALAND Dorê bonken 12.49. gew. 17.69—17.76. afw. 11.10. Eigenheimers bonken 11.31. gew. 1 14.71—15.90. II 33.90, afw, 3.51—13 26. 'drie lingen 710—7.05. Bintjes honken 18.1S— 18.52. gew. I 11.64—12.02, II 11.06—11.18. afw.9.60—11.23. drielingen 7.82—8.10. Aanvoer 140 ton. Uien: Middel 13.01— 15.51. drielingen 25.0125.40. Pickles 26.50 Aanvoer 45 ton. VEILING SCHERPENISSE Doré bonken 12.60. gew. I 16.10—17.71. drielingen 7.60. Eigenheimers, bonken 10.02, gew. I 14.50—15.00. H 10.00—13.04. drielingen 7.37. Bintjes bonken 17.67— 17.90. gew. I 8.00—10.57. drielingen 7.77. Aanvoer 60 ton. Uien! Middel 12.50—12.75. drielingen 25.03 Pickles 26,00. Agnvper 25 ton. VEILING THOLEN. Doré 12.50. gewoon 17.30, blok U 13.77. poters 9.60. kriel 2.90 Eigenheimers bon» ken 10, gewoon 10-M4.03. poters 7.21, Bintjes honken 17.88. gewoon 8,75—10.09, poters 7.91. Aanvoer 60 ton. Plantuien 12.5312.73. Aanvoer 30 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré 1 10.99—15.00 11 13.13—13.69. drie lingen 7.27. Eigenheimers I 13 50—14.23. U 2.82. drielingen 7.57—6.00. Bintjes I 11.00—11.55. H 7.00--10 00. bonken 18.39, drielingen 8.26. Aanvoer 80 ton. Plantuien: 40»60. 11.00—12,99, 60-70 12.13. drielingen 25.66. Pickles 27.30. stek 4 02 Aanvoer 65 ton. Graan beurs: Tarwe 30—32. gerst 24—25, Schokkers 22—27, kleine erwten 22—37, Bruine bonep 20—40. Haver 24—23, Maan zaad 6070. VEILING BERGEN OP ZOOM 27 juli: Rode bessen 45—52. Stamboon dubbele prinsessen f 36—62, li 57—58. De Provinciale Afzetcom* missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf Maandag 31 juli 1961 Précoce de Trévoux, 00 mm en op. Donderdag 3 augustus 1961 Earley Victoria, alle maten. Préenee de Trévous, 55 mm en op, te sorteren in 5560 mm en 60—70 mm»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3