Haven van Geersdijk blijft nu behouden Het scheelt heel wat 10% korting 15% korting WALCHEREN Agenda SCHNEIDER Balpenset 2,?r MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND SUBSIDIE VAN 4500 VOOR RESTAURATIE KERKGEBOUW WOENSDAG 26 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT 1 V.C.S. FINANCIERT „AANPASSING" Besluit van waterschap „Noord-Beveland" De haven van Geersdijk, die door de afsluiting van het Veerse Gat en de Zandkreek voorbestemd was te ver dwijnen, 7.al blijven bestaan. Dit dank zjj een besluit van de vergade ring van hoofdingelanden van het waterschap „Noord-Beveland", dins dagmorgen in „De Stadswynkelder", in spoedeisende vergadering bijeen. Zonder hoofdelijke stemming gingen de hoofdingelanden akkoord met het bestuursvoorstel tot het uitbaggeren van de haven. De kosten hiervan, ge raamd op f 38.677 komen voor reke ning van ae VCS te Dinteloord. De situatie is thans zo, dat de haven van Geersdijk in verband met de ver laagde waterstand in de Zandkreek niet meer toegankelijk is voor de scheepvaart. De pogingen, die zijn aangewend om deze haven, die met name belangrijk is voor het versche pen van suikerbieten, in het kader van de aanpassingswerken aan de gewijzigde toestand in de Zandkreek aan te passen hebben geen resultaat opgeleverd. Rijkswaterstaat achtte namelijk investeringen voor aanpas sing van de haven van Geersdijk niet verantwoord. Van landbouwzijde is bij het waterschap herhaaldelijk aan gedrongen op behoud van de haven. Het waterschapsbestuur heeft in sa menwerking met de betrokken land bouwers een plan voor verbetering laten opmaken. Aanvankelijk stuitte men op ern stige financiële bezwaren, tot op het moment, dat de V.C.S. te Din teloord zicli voor de haven ging interesseren. De V.C.S. heeft zich bereid verklaard de kosten van aanpassing renteloos vóór te financieren, indien de betrok ken bietenleveranciers zich tegenover de V.C.S. verplichten de eerstvol gende vijf jaar op de haven te Geers dijk hun bieten af te leveren. De kos ten zullen op de bietenleveranciers (landbouwers) worden verhaald. In vijf jaar tijd dient het bedrag te wor den afgeschreven. Hierover is reeds overeenstemming bereikt Per aange voerde ton bieten zullen de landbou wers l,- moeten betalen. Jaarlijks worden op de haven te Geersdijk ca. 8000 ton bieten aangevoerd. De aannemersfirma Schermers uit Nieuivendyk zal het uitbaggeren van de haven en het verdere aanpassen van dè haven verrichten voor de som van 36.400, ruim 2200 beneden de raming. De haven is doorlopend bereikbaar voor de scheepvaart. In totaal zal circa 5000 kubieke meter zand gebaggerd moeten worden. De vergadering machtigde het water schapsbestuur tot de uitvoering over te gaan. Advert,evtie op uw uitgaven, nu U krijgt op ALLE artikelen en op kostuums buiten de SEIZOENOPRUIMING bij 5T.JAC06S3TPMT23 VLISSINGEN Diploma's gezel timmeren aan l.t.s. Bergen op Zoom In de kantine van de lagere tech nische school te Bergen op Zoom heeft de voorzitter van de Vereniging tot Veredeling van het Ambacht, jhr. ir. J. van Heemskerk van Beest uit Naarden de diploma's uitgereikt aan de geslaagden voor het examen gezel timmeren. Van de zijde van de aan nemers bestond hiervoor een grote belangstelling, terwijl wethouder Akkermans namens het gemeentebe stuur tegenwoordig was. De voorzitter feliciteerde de geslaag den en had een apart woord voor de heren J. Duvekot, Vrouwenpolder en J. Meerman uit Biezelinge, die slechts enkele punten onder het predikaat „cum laude" waren gebleven. Het diploma werd hierna uitgereikt aan J. Bliek en P. Schroevers uit Arnemuiden, M. v. d. Bos en H. Fie- rens uit Brouwershaven, J. Bijl uit Stavenisse, A. Davidse uit Melisker- ke, H. Dommisse uit Kapelle, S. v. d. Hagen en P. Provoost uit Dom burg, F. Hamelink uit Zaamslag, W. Marijs en P. van Molenbroek uit Mid delburg, A. Otte uit Nieuwdorp, J. Riemens uit Serooskerke, A. van Sabben uit Borssele en A. Sinke uit Grijpskerke. GEO. STATEN DELEN MEE Veerdiensten hebben nog geen hinder van collectes In de afdelingen van provincicle sta ten is het voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het regle ment vervoer provinciale stoomboot- diensten behandeld. In antwoord op verschillende vragen delen Gedeputeerde Staten mee, dat het niet in de bedoeling ligt 1 et hou den van collectes op de aanlegplaat sen en de opstelterreinen van de pro vinciale stoombootdiensten aan een vergunning van het college te binden. Dit omdat tot nu toe gebleken is. dat het houden van collectes zodanige vormen heeft aangenomen, dat de dienst in het gedrang komt. Verder wordt meegedeeld, dat voor het hou den van een collecte aan boord der schepen steeds van te voren toestem ming wordt gevraagd aan de direc teur van de provinciale stoomboot diensten. Een door een gemeentebestuur afge geven ventvergunning betekent niet, dat tevens gevent kan worden op de aanlegplaatsen en de opstelterreinen. Deze maken namelijk geen deel uit van de openbare wég, maar moeten als eigen terrein worden beschouwd, aldus Gedeputeerde Staten. Voor het ontstaan van een conflict-situatie be hoeft volgens het college dan ook niet gevreesd te worden. Benoeming dijkgraaf en gezworene polders Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot dijkgraaf van de polder Zeven Trinité's de heer J. A. de Feljter te Terneuzen; dijkgraaf van de calami- teuze Kleine Huissenspolder de heer F. de Koeijer te Zaamslag: gezwo rene van de calamiteuze Kleine Huis senspolder de heer J. Dieleman te Zaamslag; bestuurslid van het wa terschap Hulster-en-Axeler Ambacht de heren G. C. E. M. Dierick te Koe wacht en W. Koster te Axel; dijk graaf van de polder Hulster-Nieuw- land de heer Th. A. Mangnus te Vo gelwaarde; plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Nieuw Pape- sehor de heer G. E. M. Govaert te Westdorpe; dijkgraaf van het water schap Koegors c.a. de heer P. van Hoeve Lzn. te Axel; dijkgraaf van de polder Beoosten en bewesten Blij de heer M. de Regt te Axel; dijkgraaf van de polder Havik de heer Th. A. Mangnus te Vogelwaarde en tot dijk graaf van de polder St.-Jansteen de heer R. C. M. Inghels te St.-Jansteen. Middelburg City: Met een miljoen de wereld rond, 70 uur. a.l. Electro: De hel van Noord-Afrika, 19.30 uur. 14 jaar. Abdij: Klank-.cn lichtspel. 20 43, 21.15 en 21 45 uur. Miniatuur Walche ren, Molenwater. 9—22 uur Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie oude landkaarten, 9—18 uur. Vllsslngen - Alhambra: Kolonel Hyde contra Scotland Yard. 20 uur, 14 Jaar Luxor: De zoon van de kalief, 20 uur, 14 Jaar. Zoutclnnde Nederlands herv. kerk: kooruitvoering. 20 uur. Veere Het Lammetje: Schilderrjenex- posilïe Piet Bulthuis, 10—12.30 en .13.30—17 uur. De Goutbloeme: Schil derijententoonstelling Sa rik a Góth, 11—17 uur. Goes Grand: Kolonel I-Iyde contra Scotland Yard, 14 jaar, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: De wraak van Frankenstein, 20 uur, 18 Jaar Luxor: Greep naar de macht. 20 uur, 14 jaar. Terneuzen - Luxor Val niet professor. 20 uur, 14 Jaai Watertoren: Expo sitie Raymond Klrape, 10—21 uur. Oostburg Ledeltheater: De miljonairs- dochter, 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De zevende reis van Slnbad, 20 uur, 14 jaar VEERE Nieuwe liedjes op carillon De stadsbeiaardier van Vllsslngen én Veere heeft nieuwe melodieën gezet op het automatisch speelwerk van het carillon op de raadhuistoren te Veere; Op het hele uur klinkt nu: „O schit- t'rende kleuren van Nederlands vlag" en op het halve uur „Er komt een vogel gevlogen". A.s. zaterdagavond van 8-9 uur zal als gewoonlijk in het zomerseizoen, de beiaardier het carillon bespelen. Er zal een populair programma wor den uitgevoerd, met veel bekende me lodieën. In de periode van 5-25 au gustus wordt de Veerse beiaard be speeld door stadsbeiaardier Th. C. Ferwerda van Middelburg. Donder dag 27 augustus concerteert van 3-4 uur de heer W. Harthoorn, stadsbei aardier te Goes. O.- EN W.-SOUBURG Collecte De collecte voor het nationaal Rheu- mafonds heeft in Oost- en West-Sou burg ƒ302,97 opgebracht. Officiële publikatie MIDDELBURG. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN BREEWEG. Hel hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat gedurende veertien dagen 27 juli 1961 t/m 9 augustus 1961 ter gemeentesecretarie (kamer 201 voor een ieder ter inzage ligt het besluit van 4 juli 1961, no. 1963/253, 3e afd., het besluit van de raad dier gemeente van 20 februari 1961 tot vaststelling van bet plan van uitbreiding in onderdelen „Partieel Uitbreidingsplan Breeweg" hebben goed gekeurd. Het plan ligt ter inzage ter gemeentese cretarie (kamer 20). Middelburg, 24 Juli 1961- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-7: Pinta Middelburg. Zuiderkruis van Rotter dam. Uribistarte van Emden, Kvikkjokk Gent, Anne Elisabeth van Rotter dam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24-7: Pacific van Nantes, Ambulant -an Glasgow, Astra van Londen, Lely- kerk van Port Said, Algorab van Las Palmas. op 25-7: Colette van Goteborg, Hilda van Zee-Terneuzen, Kroonborg Hamina-Brussel, Donau van Swan- Stad Schiedam van Narvik-Gent, Pegasus van Londen, Tanny van St. Na- zaire. Vlissingen vertrokken op 24-7: Veritas r Korsor. Süedrecht naar Baltimore, Pinta naar Rotterdam, op 29-7 Uribistar- naar Aviles. Kvikkjokk naar Lulea, Anne Elisabeth naar Middelburg. Gepasseerd van Antwerpen op 24-7: Zan zibar naar Londen, Egbert Wagenborg naar Stockholm, Hennie naar Stockholm Eagle naar Londen, Korendijk naar Rot terdam, op 25-7: Stad Leiden naar Ham burg. Arbon naar Avonmouth, TJoba naar Londen. Meerkerk naar Rotterdam. MELISKERKE Uitslag ringrijderij In Meiiskerke is zaterdag de jaar lijkse ringrijderij gehouden. Er wa ren 15 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. J. Dekker, 32 ringen; 2. H. Krijger (31); 3. Jan Wisse (26) 4. Joost Wisse (26); 5. L. Dekker (25); 6 M. Davidse (25); 7. C. Da vidse (24); 8 J. Koene (24); 9. Jae. Blaas (23); 10. P. Dekker (21>; 11. Jac. Geschiere (20); 12. A. Krij ger (18); 13. A. Matthijsse (16); 14. A. Louwerse (11); 15. A. Bommeljé (8). Bekers: le. M. Davidse, 7 ringen, Zuiltje Van de Berg; 2e C. Davidse, 7 ringen, Jac. Geschiere; 3e J. Dekker 7 ringen; 4e H. Krijger 6 ringen. Lauwertak: J. Koene. Extra prijzen: Joost Wisse, P. Dekker, H. Krijger. A. Krijger, L Dekker. De pollepel werd gewonnen door L. Dekker; meeste volgringen: Joost Wisse. Winkeldievegge in Middelburg aangehouden Dank zij de oplettendheid van een hoofdstedelijke middenstander heeft de Middelburgse politie de hand kun nen leggen op een Noordbevelandse winkeldievegge, mevrouw P. V.— van de W. Zaterdag werd zij in Middelburg door een winkelier, bij wie de Noordbeve landse in het afgelopen jaar met suc ces een horloge had ontvreemd, her kend. Een tijdelijk succes overigens, want de benadeelde middenstander had haar gezicht goed onthouden. Toen hij de vingervlugge Noordbeve landse dan ook in de hoofdstad sig naleerde werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die een steekproef nam. En ditmaal was het succes aan de kant van de politie, want bij haar aanhouding bleek de Noordbeveland se onder andere een pantalon, een jumpertje, snoepgoed, limonade en koffie bij zich te hebben die, zoals zij toegaf, door diefstal verkregen waren. Nadat zij verhoord was werd de oneerlijke Noordbevelandse op vrije voeten gesteld. f Advertentie 4 kleuren in plastic etui HILDERNISSE GED. STATEN STELLEN VOOR Meer verlof voor arbeid op feestdagen Ged. Staten van Zeeland hebben bij provinciale staten een voorbtel aan hangig gemaakt tot wijziging van de bepalingen in het Ambtenarenregle ment Zeeland en het Arbeidsovereen- komstenbesluit, waarin het verlof voor op feestdagen verrichte arbeid wordt geregeld. Met name gaat het hier om werkzaamheden, die op Nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, twee de paasdag, Hemelvaartsdag, tweede pinksterdag, de beide kerstdagen en de verjaardag van de koningin wor den verricht. Volgens de bestaande reglementen wordt hiervoor naast het normale verlof extra verlof toegekend tot de helft van de op deze feestdagen verrichte dienstijd. Thans wordt provinciale staten' voorgesteld dit te wijzigen in die zin, dat naast het toe komende verlof extra verlof wordt toegekend tot dezelfde tijdsduur als dienst verricht werd op deze niet op zondag vallende feestdagen. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 36 JULI Geref. Gem.: Borssele: 19.30 ds. A, Elshout te Utrecht. DONDERDAG 27 JULI Geref. Gem.: Borssele: 14.30 ds. A. F. Honkoop. Kortgene: 19.15 stud. C. Harinck uit Goes. Middelburg, L. Noordstraat 2, tel. 2356 RILLAND-BATH In augustus de Ronde van Rilland De jaarlijkse wielerronde van Ril- land-Bath voor gewone fietsen zal ditmaal op zaterdag 19 augustus wor den gehouden. De inschrijving is in café ,,'t Wapen van Rilland" tot en met dertien augustus. Schoolkinderen namen afscheid van hoofdonderwijzer De leerlingen van de R.-K.-school in Rilland-Bath hebben maandag af scheid genomen van hun hoofdonder wijzer R. Rijk. Na een kindermis 's morgens zag de jeugd 's middags een film. Bovendien trad een goochelaar op. De muziekvereniging „Rillandia" heeft onderwijzer Rijk zaterdag nog een serenade gebracht onder leiding van de dirigent J. Rijnberg. ..Rillan dia" gaf daarna een concert in Bath. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 25 juli 1961. Totaio aanvoer 3329. Weekaanvoer 5410. Vette koelen en ossen 230. Gebruiksvee 933. Vette kalveren 600. Graskalveren 305. Nuchtere kalveren 394- Varkens 10. Lopers 101. Biggen 58. Paar den 73. Veulens 29. Schapen of lammeren 588. Bokken of geiten 43. Prijzen (resp. voor lc, 2e en 3e kwaliteit): in ets per kg: Vette koeien 320—345 280—315 260—275 Vette kalveren 285—295 250—285 S'*—250 Slachtpaarden 270 260 240 (in guldens per kg) Graskalveren 460 360 260 Nuchtere ka!vera 80 63 66 Lopers 130 110 95 Biggen 80 70 55 Schapen 140 110 100 Lammeren 110 90 80 Kalf- en melkk. 1290 1160 990 Vare boeien 940 750 650 Vaarzen 960 760 670 Pinken 610 300 420 Vette koeien aanvoer gewoon, handel luL prijzen onveranderd. Vette kalveren aan voer even minder, handel goed, prijzen ongewijzigd, prima's boven notering. Graskalvercn aanvoer Iets groter, handel tamelijk, prijzen constant. Nuchtere kal veren aanvoer wat korter, handel willig, prijshoudend. Lopers en biggen aanvoer wat kleiner, handel kalm, lopers niet geheel prijshoudend, biggen onveran derd. Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen Iets gedrukt Schapen en lammeren aanvoer groter, handel stroef, prijzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer Iets meer. handel kalm, prijzen vast- Vare koelen aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer wat zuiver, handel iets levendiger, goed prijshou dend. VEILING SCHERPENISSE Doré gew. 15.61—16.37. afw. 8,00—13.56. drielingen 7.10. Eigenheimers gew. I 13.08 -14-84. II 10.00—12.28. Drielingen 6,29. Bintjes bonken 17.67. gew. II 9.20—10.51. drielingen 7.78. Aanvoer 50 ton. VEILING THOLEJL 25 juli. Dorè grof 12.50, gew. 16.5017-03, Bide II 14.30—15.50, poters 7, kriel 2.34. Eigenheimers honken 13. gew. 11.02—16, poters 7.04. Bintjes, bonken 18.44. gew. 10.32—12.50, poters 7.86. aanvoer 70 ton- 's-HEERENHOEK Nieuwe instrumenten voor drumband „Symphonette" 's-Heereuhoeks drumband „Sympho nette" stond er gisteravond mooi op en de actieve en bekwame leider, Hans Florusse uit Middelburg heeft burgemeester R. O. M. Waclput dan ook belooft er een gezelschap van te maken dat „zal klinken als een klok". Met de nieuwe instrumenten die bur gemeester Waelput de muzikanten uitreikte zal dat ook wel lukken en trots gaf de drumband reeds een staaltje van musiceren weg, nadat de nieuwe negen marstrommen, de twee dieptrommen en de twee bazuinen in ontvangst waren genomen. De officiële overdracht van de instru menten vond plaats voor het gemeen tehuis, waar vele dorpelingen van hun enthousiasme en meeleven getuigden. Burgemeester Waelput, vergezeld van de beide wethouders, de heren P. de Baar en L. Traas, zei blij te zijn dat hij de instrumenten aan „Sympho nette" mocht uitreiken. Hij verwacht te dan ook dat de leden hun gezel schap trouw zullen blijven. „De ge meente heeft het aangedurfd een be drag uit te trekken voor de instru menten en ik hoop dan ook dat „Sym phonette" naar buiten zal trekken en daardoor zal groeien tot een band, die er zijn mag", zo zei hij. „Symphonette"-voorzitter Chr. Hoor- nick dankte b. en w. hartelijk voor de medewerking en de heer Florusse deed dit voor het in hem gestelde vertrouwen. Toen volgde een indruk wekkende drumsolo en een vrolijke mars door de gemeente, waarbij de ogen uiteraard op de mooie nieuwe instrumenten waren gericht. RAAD KOUDEKERKE VERLEENDE Procedure over ontbinding van pachtovereenkomst De gemeenteraad van Koudekerke heeft dinsdagmiddag tijdens een openbare vergadering besloten een subsidie van 4500 te verlenen voor de restauratie van de Nederlands her vormde kerk in deze plaats. De to tale restauratiekosten zijn 45.000. De hervormde gemeente heeft van de minister een subsidie van maxi maal 18.000 toegezegd gekregen en men neemt aan, dat de provincie 8750 zal bijdragen. De restauratie is noodzakelijk, doordat het dak op vele plaatsen lekt, de leibedekking slecht is en de kapconstructie is aan getast door houtworm. Tijdens de behandeling van deze sub sidie-aanvrage zei de heer P. Flipse (g.b.) het jammer te vinden, dat men zo lang met de restauratie heeft ge wacht, zodat, aldus de heer Flipse, de kosten hoger geworden zijn. Na ampele bespreking ging de raad akkoord met een voorstel van b. en w. om een procedure over de ont binding van een pachtovereenkomst aanhangig te maken bjj de Pacht? :a- mer van het kantongerecht te Mid delburg. De gemeente kocht destyds enkele percelen grond nodig voor het uitbreidingsplan „Dishoek" die thans in pacht zijn bij de heer W. Klutyfhout. Deze pachtovereen komst moet echter worden ontbon den en de centrale commissie voor de onteigeningsvergoedingen bere kende de vergoeding hiervoor op 23.597. De raadsman van de heer Kluijfhout meent echter dat deze vergoeding 26.461,78 moet bedragen. De raad van Koudekerke besloot een krediet van 1120 te verlenen voor het maken van een afscheiding aan de zuidzijde van het sportveld Over de hoogte van deze afscheiding <vas men het nog niet helemaal eens. Een hoogte van drie meter zoals be doeld in het voorstel vonden de heren W. A. Kaan (p.v.d.a.) en P. Flipse (g.b.) te laag. Hierover zal nog nader overleg gepleegd worden. Verder werd besloten om de salaris schalen voor het gemeentepersoneel per 1 juli 1961 te herzien en een uit kering-ineens aan dit personeel te verlenen. De gemeentelijke vertegenwoordigers in de commissie van beheer van de Schoolartsendienst op Walcheren, N.- en Zuid-Beveland (West) werden al len herkozen. De raad besloot voorts een subsidie van 0,08 per inwoners toe te ken nen ten behoeve van de sociaal-pe dagogische zorg aan geestelijk min der validen en net besluit van 14 de cember 1959 tot subsidiëring van de nazorg-b.l.o. in te trekken. De vijf tiende wijziging van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1961 werd goedgekeurd, evenals het onteige ningsplan „Pauwenburg". Fietsende jongeman reed onder vrachtauto Op de kruising Warretjes-Stations- straat te Kapelle beeft zich dinsdag morgen omstreeks negen unr een on geval voorgedaan waarbij de negen jarige M. H. S. uit Kapelle met zijn 'fiets onder een rijdende vrachtauto is gereden. De jongen liep hierbij zware verwondingen aan bet hoofd op en moest overgebracht worden naar liet ziekenhuis St.-Joanna te Goes. De jongen was met enkele vriendjes aan het fietsen, waarbij zij vermoe delijk een wedstrijd hielden in wiel rennen. Toen hij bij de voorrangs kruising de Stationsstraat op wilde rijden, heeft hij waarschijnlijk de uit de richting van de overweg naderen de vrachtauto, bestuurd door D. D. de K. uit 's-Gravenpolder niet be merkt. Hoewel de chauffeur nog ge tracht heeft tie jongen te ontwijken, kon hij niet verhinderen, dat hij met zijn fiets tegen het linkerachterwiel opreed. Met zwaar letsel aan het hoofd moest hij naar het ziekenhuis worden gebracht. DRIEWEGEN Sportvereniging Driewegen hield wandeltochten Zaterdag jongstleden hield de sport vereniging te Driewegen een geslaag de wandelsportmiddag. Niet minder dan ruim 300 wandelaarsters en wan delaars namen aan deze wedstrijd deel. Er waren in totaal 15 groepen. Do uitslag was als volgt: 10 km: 1. openbare lagere school, Driewegen (736 punten); 2. wandel club Axel (680 punten); 3. wandel club Axel (644 punten); 4. S.V.D. Driewegen (622 punten); 5. openbare lagere school. Driewegen (609 pun ten); 6. W.S.V. Vlissingen (598 pun ten); 7. R.-K, school, Óvezande (587 punten); 8. R.-K. school, Heinkens- zand (581 punten); 9. De Gidsen, Ovezande (576 punten); 10. Jongens- groep, Ovezande (544 punten). 15 km: 1. „Maartse Viooltjes", Kloos- terzande (813 punten); 2. Zeever kenners, Kloosterzande (797 punten); 3. W.S.V. Vlissingen (652 punten). 20 km: 1. Doormangroep, Terneuzen (712 punten)2 „Vrolijke Tippelaars" Vlissingen (529 punten). Op het gemeentelijk sportterrein reik te de voorzitter van de sportvereni ging Driewegen, de heer C. Goeree Mzn, de prijzen uit. KLOETINGE Kleuters „Marijke" vierden feest Dezer dagen was er groot feest in Kloetinge voor de leerlingen van kleuterschool „Marijke". De kleuters die de school gingen verlaten, had den namelijk onder leiding van me juffrouw Zandee en Torenaar een heel feestprogramma ingestudeerd. Er werd gezongen, een toneelstukje opgevoerd en een kabouterdans ge speeld. Tot slot was er een mode show, waarin ondermeer een snoe zige bruidsstoet meeliep. Mevrouw J, TrompertPeute ver welkomde bij de aanvang van het feest ondermeer burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye en zijn echtgenote en mevr. Steketee-Matena, voorheen hoofd leidster op deze school. Na afloop waren er bloemen voor de leidsters. Collecte De anjercollecte heeft in Zuidzande ƒ105,64 opgebracht. VEILING ROTTERDAM. 24 juli. Eerstelingen grote 7—13. Doré's grote 13—16, Eigenheimers grote 11—16. Bintjes grote 'J—12. Andijvie 7—10. Bloemkool I A 40—81, II A 36-61. Sla I A 410.50. Waspeen II A 26. Komkom mers 70-en op 30-33, 60-70 18—29, 50-60 12-22- Kroten 10—18. Spitskool 32—47. Rode kool 6—13. Uien z. lof 9—18. Dubb. bonen I 78—1.06, II 80—88. Stamsnij bonen 76—85. Rode bessen I 67-1.29, II 46. Per ziken I AA 21—46, I A 13-27, I B 7—17, I C 4—12. Golden Japan 1.72—1.94. Early Laxton 68—1.26. Czar pruimen 05—1.24. Orange Ananas 1-08—1.09. Net-meloenen 57—1.01. Tomaten export A 4.60—5, B 4.40 —4.70, C 4.60-5.20. VEILING KAPELLE 25 julL Bramen industrie 1 89, II 79* Frambozen in kratten I 147—159. H 147. D. Zure II 52—o7, Zwarte bessen II 82. Dubb. pr. bonen I 79—85, II 72—75. Yel low Transp. I 75-85 71. 70-75 74. 65-75 69. 60-65 52-54, 35-65 42, 55-60 38. II 75-85 65. 70-75 64, 65-75 63—64, 55-65 41, IID 22, III grof 45, III fijn 16—22, kroet 8. val 9—1L Stark Earliest I 70-75 92, 65-75 89. 55-65 62, HD 30. m grof 62. III fijn 20-37. val 20—23, kroet 9, Oomski nderenpeer I 59-CO 93. 50-55 87. 45-50 66—68, IID 44. Hl grof 54—59, BI fijn 23—31, Verpakt fruit: Stark Earliest I 70-75 109, 65-70 95—112, 60-65 78—86, 53-60 54—57. Scarlet Pimp. I 65-70 110—116, 60-69 92—97, 55-60 62—64. Prui men: Early Laxton 1 86—109, II 4267, grof 51—89, fabr. 20—45. Czar I 117—144 A 150—154, II 45—82, grof 78—113, fabr. 2944. Tollenaars I 3541, H 30. Ontario I 101—126, II 61—82. grof 89—90. Occula- nen I 25—27, Eldense blauwe II 47. Gesch- pruimen 16—48. Bramen p.d. I 22—30. II 20—25, Frambozen p.d. I 4044. II 28— 31. Loganbessen I 22—29. Rode bessen p.d. I tl, II 23—24, p.kg. I 70. Kruisbes sen p.d. I 19—33, VEILING GOES 25 juli. Export- en Industrieveiling: Yel low Transp. kl. I 75-85 74. 65-75 69—70, 55-63 44, kl. II 75-85 71, 65-75 62—63, 55- 65 41—42, HD 23-29. Stark TarUest kl. I 70-75 102. 65-75 83-96. 60-65 77—84. 55- 65 59-72, IID 23-33. Beauty of Bath kl. I 65-73 56. 60-65 55, 55-65 42—49, HD 12— 19. Oomskinderen kl- 1-55-60 100, 50-55 83, 45-50 6869, IID 4445. Dubb. pr. bo nen I 72—80. II 6566. Frambozen inkrat- ten I 143—196. II 137—143. Zure Morellen I 121. H 119, III 41. Verpakt fruit: Stark Earliest kl. I 65-70 104,. 60-65 78—106. Gewone veiling: Yellow Transp. grof 39 —49, fjjn 19—30. Stark Earliest grof 60— 70. Oomskinderen grof 49—66. fijn 32—37. Earley Laxton I 86109, n 44—80, grof 67—105, fabr. 10—69. Czarprulmen I 101— 158, n 60—95, grof 87—142, fabr. 34—79. Tollenaars I 29—41, T 30—38, grof 12. On tario I 125, II 93, grof 82—128. fabr. 9. Eldense blauwe grof 53, fabr 21. Kruis bessen II 68—70, Rode bessen II 39—65. Duitse zure Hl 37. Per doos: Bramen I 24—35, II 19—25, Rode beesen U 22—23. MARKT GOES Vlas: Voor vlas van de nieuwe oogst worden prijzen van 1500 tot 2000 per ha. betaald, levering op auto. De prijs voor ongerepeld vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt 17—22 cent per leg. Het ts op merkelijk, dat voor de tijd van het Jaar reeds zo'n aanzienlijk gedeelte van de oogst Is verkocht. Hooi: Lucernehool, geperst uit de ruiter 550—95 per ton, Weldehooi, idem 70—75 per ton. Veldbeemd, 3540 per ton, Roodzwenk 25—30 per ton. Eieren: Voor de eieren geldt een prijs van 2,05—2,09 per kg. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren Kippeëieren 11',2 cent Eendeëieren 8 cent Kleine eieren 7 cent- VEILING KRABBENDIJKE 25 juli. Dubb. pr. bonen I 82—85. II 72— 75, Zwarte bessen I 81. Yellow Transpa rant I 75-80 69. 69-75 66, 55-65 42, U 75-85 59. 65-75 61. 55-65 38—41, HD 19, Hl gr. 3343. Hl fijn 14—21. Stark Earliest 1 70-75 90, 65-70 90. 60-65 74, 55-60 46. II 55-65 45. HD 22, III grof 55—37, HI fjjn 24 —35, kroet 16—25. Oomskinderen I 55-65 95, 45-55 63—72, IID 43. 55-60 63, 50-95 83, 45-50 63. Verpakte Stark Earliest E 65-70 118, 60-65 102. I 70-75 106. 65-70 103. 60-65 91, 55-60 59. Early Laxton I 8894- n 72, IID 24—62. III 10-42. Ontario I 111 —132, HI 10—56. Czar pruim 1 101, 11 91. Bramen I 25—31, II 20—25. Jhr. v. Tets H 23—26. MARKTBERICHT VLAS, Waterroot vlas: lage soorten van t 1.30 tot f 1,55, middensoorten van f 1.60 tot f 1.85. best vlas van f 1.90 tot f 2.20, Dauwroot vlas: van f 1.25 tot t 1.80. Ereekvlas: van f 0.75 tot f 1-30 afhanke lijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot f 0.80. De aanvoer van waterroot vlas bleef van vrijwel geen betekenis aangezien alle werkzaamheden In de afgelopen week ge richt waren op de nieuwe oogst. Enkele partijen werden aangeboden, de vraag bfijft voldoende om dit geringe aanbod op te nemen, de prijzen waren onveran derd tot iets hoger voor enkele lage soor ten. Dauwrootvlas en breekvlas werden nagenoeg niet aangeboden. Gezwingelde lokken blijven goed gevraagd, het aanbod is echter uiterst gering. Het trekken van de nieuwe oogst maakt goede voortgang voorzover de weersge steldheden dit toelaten. De schade aan de zware percelen is nog niet verontrus tend. er is echter droog weer nodig om de nieuwe oogst veilig naar de bedrijven te vervoeren. Handel te velde is rustig. VISMIJN COL1JNSPLAAT Exportgarnalen 2357 kg. 1.792.69. Schar 166 kg, Bot 222 kg. Tong 82$ kg. Paling 3 kg, Schol 142 kg Rog 9 kg. Wulk 11 ïtg. Krab 4 kg. Griet 2 kg. Tarbot 2 kg. Ongesorteerd 46 kg. Doorgedraaid 567 kg. VEI UN *3 ST. ANN ALAND Doré bonken 11,99. gew. 16.00—16.57. gew. afw- 11.03—19.56. drielingen 6,00. Eigen heimers: bonken 12,97. gew. I 16.50—17.25 U 14.50—15.88. gew afw. 11.50—13.50. drielingen 6.166.54 Bintjes bonken 17.75 gew. I 12-31—12.76. U 11.50—11.94. afw. 9.50. drielingen 7.51. Aanvoer 125 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré 14.00—16.11, Bintje I 11.00—12.58. U 7.01—10-00- bonken 17.95—18.91. drielin gen 7.56. Eigenheimers l 13.96—14.82. Eigenheimers U '0.00—11.02. drielingen 5.92. Voer 2.10. Aanvoer 66 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM Groente- en fruitveiling Bergen op Zoom. 25 Juli. Rode bessen 0 49. Stamboon dub bele prinsessen I 75—83, H 0.72.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15