Betere regeling schadevergoeding in Zeeuwse landbouw bepleit SMID UIT 0UDD0RP „SNEED" BIJ SINT-PHILIPSLAND CUBANEN KAPEN AMERIKAANS VLIEGTUIG Boltini contra Amersfoort PAND VOOR ALLEENSTAANDEN IN NIEUWSTRAAT MIDDELBURG SPANNENDE NUMMERS TIJDENS KRINGZWEMCOMPETITIE ZIERIKZEE BRACHT HULDE AAN VERTREKKEND ECHTPAAR LUGT 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 JULI 1961 JAARVERSLAG LANDBOUWSCHAP Niet alle gemeenten hebben overleg bij opstellen uitbreidingsplan In het pas verschenen jaarverslag van de Gewestelijke Kaad voor Zee land van het Landbouwschap wordt gesteld, dat de taxaties van gronden die aan de landbouw worden onttrokken, voortdurend de aandacht eist, omdat in vele gevallen onvoldoende rekening wordt gehouden met de be langen van de landbouw. Hoewel de landbouw zijn medewerking wil geven, blijkt echter regelmatig, dat men in bepaalde kringen niet door drongen is van de noodzaak om in gevallen, waarin de landbouw gronden moet afstaan voor het algemeen belang, de hoogst mogelijke schadever goeding toe te kennen, daar compensatie in de vorm van andere gron den praktisch niet mogelijk is, aldus het verslag. Een systeem, waarbij zowel door de verkoper als de koper een desekuendig taxateur wordt aan gewezen, is daarbij verre te prefereren boven een regeling, waarbij op landelijk niveau werkzame commissies worden ingeschakeld, wordt be toogd. In de meeste gevallen is dit laatste nog tegen de wil van de ver koper. Over de verbreding van het kanaal GentTerneuzen wordt opgemerkt, dat de zg. Commissie van Nooten de schadevergoedingen heeft vastge steld. Het advies van de Commissie van Vertrouwensmannen aan de be trokken grondeigenaren om niet ak koord te gaan met de taxaties van de Commissie van Nooten werd opge volgd, zodat de nodige onteigenings procedures moesten volgen. Aan het eind van het verslagjaar waren nog geen uitspraken bekend. Het plan tot verbetering van de Canisvlietpol- der zal vermoedelijk slechts kunnen worden verwezenlijkt als daaraan ge lijktijdig een ruilverkaveling kan wor den gekoppeld, aldus het jaarverslag. Met betrekking tot de uitbrei dingsplannen wordt geconstateerd, dat nog te veel gemeentebesturen niet doordrongen zijn van de wen selijkheid op dit terrein overleg te plegen met de georganiseerde landbouw. Zo is een bezwaar schrift ingediend tegen het uit breidingsplan (industrieplan) van de gemeente Terneuzen, daar het gemeentebestuur niet tegemoet kwam aan het door de geweste lijke Raad van het Landbouw schap gedane verzoek dit plan minder groots op te zetten. De landbouw stelde zich op het stand punt, dat de industrialisatie, daar, waar zulks enigszins mogelijk is, dient te worden bevorderd, maar achtte een industrieterrein voor de gemeente Terneuzen van circa 130 ha niet noodzakelijk, mede gezien de in het verleden opgedane ervaring, wordt in het verslag opgemerkt. Wegen Met rijks- en provinciale waterstaat werd regelmatig overleg opgenomen over uit te voeren rijks- en pro vinciale wegen. De pogingen om voor de bedrijven met verdroogde gronden rond de Braakman een bevredigende oplossing te krijgen werden in het verslagjaar voortgezet. De door scha delijke gassen aan de landbouw toe gebrachte schade in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen werd met de directies van de betrokken indus trieën op bevredigende wijze gere geld. In overleg met de districtsraden werden, in samenwerking met de rijkslandbouwvoorliehtingsdienst en het L.E.I., in 1960 twintig bedrijven aangewezen voor deelneming aan de kostprijsboekhouding van het L.E.I. De verdeling was als volgt: Tholen 3, Noord-Beveland 2, Zuid-Beveland 6. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 4, W. Zeeuwsch-Vlaanderen 7. Met instemming heeft de gewes telijke raad kennis genomen van het door de Cultuur Technische Dienst in Zeeland opgestelde vijf jarenplan voor ruilverkaveling. De raad heeft het college van Ged. Staten verzocht de nodige steun aan dit plan te verlenen. In dit plan zijn opgenomen de gebieden: Ivleverskerke, Stoppeldijk, Wals oorden (administratief), Noord- Beveland (administratief), De Poel en Koewacht-Clinge. Commissies In het verslag zijn zoals te doen ge bruikelijk de-verslagen van de ver schillende commissies opgenomen. Over de arbeidsvoorziening wordt op gemerkt, dat die ten gevolge van de slechte weersomstandigheden in het najaar van 1960 moeilgkheden gaf, zelfs in districten, waar voorheen slechts bij hoge uitzondering gehol pen diende te worden. Van de plaatse lijke sociale commissies werden aan vragen ontvangen voor hulpverle ning bij het rooien van 202 ha aard appelen. In de provincie Zeeland bleek geen enkele reserve meer aan wezig te zijn, terwijl ook geen hulp uit andere provincies kon worden ge boden. Het aantrekken van Belgische arbeidskrachten stuitte op onoverko melijke moeilijkheden. Toen bleek, dat medio oktober nog 3000 ha aardappe len moesten worden gerooid, werd om de inzet van minstens 1000 militai ren gevraagd. Op 25 oktober werden 375 militairen ingeschakeld. Voorts kwamen meer dan 100 studenten van de landbouwhogeschool te Wagenin- gen hulp bieden. Op deze wijze wer den ruim 100 ha aardappelen ge rooid. Ondanks deze hulp kon uitein delijk 1000 ha niet worden gerooid. Doordat de nota's van de kosten voor huisvesting en van de voertuigen aan het eind van het verslagjaar nog niet waren ontvangen, kon geen af rekening met de betreffende werkge vers plaatsvinden. TJit de werkzaamheden van de Com missie Bestrijding Plantenziekten en Plagen, blijkt, dat in totaal 92.927 ha werd gekarteerd. Het aantal overtre dingen in het karteringsgebïed be droeg 177, hetgeen belangrijk meer is dan liet jaar daarvoor, aldus het jaarverslag. De Algemene Inspectie Dienst controleerde 355 volkstuin complexen, waarbij in 166 gevallen proces-verbaal werd opgemaakt. In totaal werden 13.911 gesaneerde par ticuliere tuinen gecontroleerd, waar bij aan 446 personen proces-verbaal moest worden aangezegd. BOETE VAN 75.- Gistermiddag is de bemanning van een „Electra" van de Ame rikaanse maatschappij „Eastern Airlines", kort na vertrek van Miami met bestemming Tampa (Florida), overmeesterd en ge dwongen het toestel naar het vliegveld Jose Marti bij Havan na te vliegen, aldus is door functionarissen van het vlieg veld van Miami meegedeeld. Aan boord van het toestel, dat een bemanning van vijf koppen heeft, be vonden zich 32 passagiers. De „Electra" is bij Havanna geland. De Amerikaanse regering heeft de Zwitserse ambassade in Havanna verzocht „onmiddellijke vrijlating" van de pasasgiers en bemanning en teruggave van het vliegtuig te eisen. Architecten ongerust over beperking bouwnijverheid Het algemeen bestuur van het Ne derlands Architecten Genootschap (N.A.G.) heeft naar aanleiding der door de minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid genomen be perkende maatregelen in de bouwnij verheid, aan deze bewindsman ge schreven dat het N.A.G. zich ernstig bezorgd maakt over de hieruit voort vloeiende gevolgen voor de architec tenstand in het algemeen en de min der omvangrijke bureaus in het bij zonder. Deze maatregelen zijn een diep ingrij pen in een regelmatigs uitoefening Thoolse zitting van het kantongerecht Zierikzee De officier van justitie bij het kan tongerecht Zierikzee, mr. J. L. Au- dreae heeft een boete van 100 subs. 20 dagen hechtenis geëist tegen de smid H. C. II. uit Ouddorp, die op 21 maart j.l. te Sint Philipsland niet een bestelwagen had „gesneden". De- officier van justitie kwam tot deze eis tijdens de Thoolse zitting van het kantongerecht Zierikzee, die vrijdag middag in het stadhuis te Tholen werd gehouden. De heer R. dacht „het kan nog wel" toen hij een trekker met aanhang wagen ging passeren. Het kon net niet meer. Een tegemoetkomend auto mobilist moest met zijn voertuig het goede heenkomen in de grasberm zoeken. Zo werd een aanrijding voor komen. Een ernstige overtreding, weshalve de officier sprak over een „voorbeeldboete". Het vonnis van kantonrechter mr. W. E. van Vloten was iets milder: f 75 subs. 15 dagen, hoe wel de kantonrechter hieraan een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid verbond voor de tijd van drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. De smalle straatjes met de gevaar lijke hoekjes in de dorpen op Tho len ontbraken ook op deze zitting niet: ditmaal had de autorijdende vertegenwoordiger E. A. de V. uit Dordrecht te snel gereden over de Voorstraat van Stavenisse. Vijftig a zestig kilometer per uur, althans met een voor de situatie te hoge snelheid. Gevolg: botsing met een te gemoetkomende personenauto, die ook al te snel reed. De V. kreeg een boete van f 20 er was f 30 geëist. Tien vulden boete kreeg de chauf feur W. O. uit Rotterdam, die óp 11 april in het stadje Tholen, in de Kerkstraat een „schamp-aanrijding" veroorzaakte. Hij wilde daar een stil staande personenauto voorbijrijden en vertrouwde op de onbetrouwbare aan wijzingen, die zijn bijrijder gaf. Twee boeten tot een totaal van f 15 kreeg de Steenbergenaar C. de B., die op 19 juni j.l. te Sint- Philipsland zijn personenauto niet aanhanger op de rijbaan parkeer de, vlak bij een helling. Kapelse wielrenner tweede in Belgische wegwedstrijd Een eervol resultaat boekte de Ka pelse wielrenner R. Hoogerland door in een wegwedstrijd over 75 km, die zondag in het Belgische Scheldevm- neke voor nieuwelingen werd verre den, als tweede te eindigen. Circusdirecteur Toni Boltini bindt de strijd aan tegen het verbod om met wilcle dieren in een circus in Amers foort op te treden. Hij richt zich bin nenkort met een open brief tot de Amersfoortse raad om het verbod op geheven te krijgen. van het beroep. Bovendien zullen aldus het M.A.G. de financiële ge volgen, in het bijzonder voor de laatst genoemde bureaus uiterst zwaar drukken. Het M.A.G. verzoekt de mi nister bij verder te nemen maatrege len, waaronder ook die van verrui mende aard, met bovengenoemde moeilijkheden rekening te houden, waarbij een overleg met het organi satieleven op hoge prijs wordt ge-, steld, De bromfietser M. C. de J. uit Scher- penisse, die op 11 mei te Poortvliet met een verblindende verlichting rondreed, kreeg conform een boete van f 15. Een boete van f 25 de officier had f 15 geëist werd de draglinemachi nist M. H. van 't H. uit Sint Anna- land opgelegd. Te Stavenisse had hij op 4 april, een gevaarlijke manoeu vre met zijn dragline gemaakt. Een haak van de machine trof een passe rende bromfietser, die daardoor ten val kwam. De veehandelaar A. B. uit Scherpenijj- se werd een boete van dertig gulden opgelegd (conform) omdat hij op 3 maart in zijn woonplaats, met zyn personenauto bij het rechtsaf slaan geen doorgang 'had vrijgelaten voor een bromfietsberijder. AANVARING Tijdens deze Thoolse zitting van het kantongerecht Zierikzee, werd ten slotte een aanvaringszaak behandeld, die zich op de Oosterschelde in de nabijheid van Stavenisse had afge speeld. Op de dertiende maart voer daar de „Sanara 119'^ die het sleep- schip „Vesta" trok in de richting We- meldinge. Deze sleper liep een andere sleeptrein op, bestaande uit de motorsleepboot „Zweden", die de „Bienvenue" en de „Temasi" trok. De schipper van de „Sanara 119", Ch. W. uit Offendorp (Did.) verzuimde bij het oplopen sig nalen te geven en een van de „Zwe den" afkomstig sein „niet oplonen" werd op de „Sanara" niet gehoord. Een aanvaring tussen de „Vesta" en de „Tenasi" was het gevolg. Schipper W. kreeg (conform) twee boeten van elk f 75. Zeeuwse scheidsrechters kregen les bij Leiden De Zeeuwse sclieidrechters C. J. Nuis uit Vlissïngen en L. Roeland uit Axel hebben een week doorgebracht op het Scheidsrechters Internaat Oud-Poelgeest bij Leiden. Zij waren er samen met 3 scheidsrechters uit Limburg, 2 uit Groningen, 2 uit Rot terdam, 5 uit Gouda, 3 uit Schiedam, 2 uit Leiden, 1 uit Alphen aan de Rijn en 1 uit Noordwijk. Niet minder dan negentien militaire voetbalploe gen speelden er voor de praktische lessen van de scheidsrechters. Voorts was er een „leswedstrijd" tussen Noordwijk en het Haags Garnizoens elftal onder leiding van arbiter Leo Horn. Deze scheidsrechter sprak er later in een causerie zijn misnoegen over uit, dat nog zo weinig arbiters het internaat kunnen bezoeken. Hij drong er dan ook op aan, dat de K.N.V.B. vooral nu er totogelden beschikbaar zijn de opleiding van de scheidsrechters op groter schaal zal aanpakken. Provinciale rit voor gemotoriseerde Zeeuwen Zaterdag a.s. wordt de tweede ï'it gehouden van de^ provinciale kam pioenschappen voor auto- en motor clubs. Vijf clubs werken voor dit kampioenschap samen: de Middel burgse motor- en autoclub „Schelde- gouwen", „De Zeeuwen" uit Middel burg, „De zingende bougie" uit Drie wegen. de motor- en autoclub op St.- Philipsland en de M.A.C.A. uit Axel. Zaterdagavond is de start om zeven uur in Kloetinge. Vlissingse tennissers wonnen in Neunkirchen In de sportuitwisseling met Neun kirchen heeft Vlissingen toch nog een overwinning behaald. In het afgelo pen weekeinde trokken de Vlissingse tennissers namelijk naar deze Saar- landse stad en zij wonnen 16 van de 22 partijen. Met een 166 zege heeft dit tennïsteam do Vlissingse eer dus gered. Reeds van tevoren was afge sproken, dat de tennisontmoeting op een later tijdstip dan de overige wed strijden gehouden zou worden. Zoals bekend verloor Vlissingen alle andere wedstrijden in deze sportuitwisseling. Niet op Noord-, wèl op Zuid-Beveland Sedert kort zijn Noord- en Zuid-Beve land min of meer één geworden door de vaste verbinding door de Zand- kreek. Deze geografische eenwording nu heeft ons waarschijnlijk parten ge speeld bij de berichtgeving in de krant van gisteren over de Ronde door Midden-Zeeland. In één van de artikelen over deze ronde werd na melijk vermeldt: Walcheren en Noord-Beveland zagen bont wieler spektakelstuk. Men zal begrepen heb ben, dat hier niet Noord-, maar Zuid- Beveland werd bedoeld.' I 3B i ii .Li. Op 33 augustus a.s. sal de dienst ge-1 meentewerlcen van Middelburg in op dracht van het gemeentebestuur de bouw van bovenstaand pand in de Nieuwstraat aanbesteden. Het pand j is geprojecteerd naast de bejaarden sociëteit op het vroegere opslagter rein van een kolenhandelaar. 'Thans is dit opslagterrein aan de straat zijde afgesloten met een grauwe en kale muur. In het pand komen vijf woningen voor alleenstaanden: één woning oo de begane grond plus een gemeenschappelijke berging; twee woningen op de eerste en t wee wonin gen op de tweede verdieping. Op de zolder heeft mén weer een gemeen schappelijke berging voor de bewo ners geprojecteerd. IN AARDENBURG Drie le prijzen voor S.Z.V., Zeehond en Starters De kringzwemwedstrijden van de K.N.Z.B. kring Zeeland, die in het gemeentelijk zwembad te Aarden burg werden gehouden en waarop Tiny Daalhuizen en Piet Rotte Zeeuw se records verbeterden, trokken be hoorlijk publiek en verscheidene num mers hadden een spannend verloop, zoals de 5x50 m estafette dames die een felle strijd opleverde tussen Luc tor en SZV en die SZV met 0,1 sec. „ER BLIJFT EEN LEGE PLAATS Burgemeester schonk namens burgerij een plattegrond Een plattegrond van Zierikzee voor zijn huiskamer in Vlissingen. Dat was het geschenk van de Zierïkzecse burgerij aan de lieer D. C. A. Lugt, directeur van het kantoor van de Rotterdamsche Bank N.V. aan het Havenpark. Toen burgemeester mr. F. Th. Dijekmeester hem dit cadeau maandagmiddag bij zijn afscheid in restaurant „Mondragon" aanbood moet de heer Lugt vast hebben te ruggedacht aan liet elfde eeuwfeest van de Sehóuwse stad, toen hij bjj het openluchtspel van Wim Abeleven als „Neptunus" op de stadhuistoren over de stad blikte. Merkwaardig genoeg vertrekt de heer Lugt juist op het moment dat ook „Neptunus" van de stadhuisto ren is gehaald zij het dan voor een grondige restauratie. En zoals men op het topje van de toren-in-steigers thans iets mist, „zo laat de heer Lugt in Zierikzee een lege plaats achter". Zo formuleerde tenminste burge meester Dijekmeester de verdiensten van de scheidende bankdirecteur, die „heel veel heeft gedaan voor de ge meenschap en burgerij". En al deze loftuitingen waren niet voor de heer Lugt alleen. Ook zijn echtgenote deelde in de hulde. Onderwijs, cul tuur, bejaardenzorg... In deze drie begrippen wilde burgemeester Dijek meester de plaats van het echtpaar Lugt ln de Zïerikzecse, de Schouwse samenleving samenvatten. „U had doorbij een eigen stijl en persoonlijk heid". Een korte speech was liet, waar mee het echtpaar uitgeleide werd gedaau. Maar één opmerking daarin was voldoende om de veel zijdige belangstelling en geest drift van !.et echtpaar te schet sen: „U hebt al van zoveel in stanties en verenigingen afscheid genomen „Bespottelijk veel Zo was de heer Lugt voorzitter van het Zierikzeese Nutsdepartement, voorzitter van de Stichting Nuts- kleuterschool, secretaris van de werkgroep Schouwen-Duiveland van de Z.V.U., secretaris van de plaat selijke Rotaryclub. penningmeester van de oudervereniging van het Professor Zeemanlyceum. Daarom kreeg het echtpaar Lugt deze middag hondord-en-één handen te schudden. Vertegenwoordigers van allerlei instanties, oi'ganisaties. za kenrelaties en vele persoonlijke vrienden en bekenden waren aan wezig om de scheidende directeur, die nu het kantoor Vlissingen van de Rotterdamsche Bank N.V. zal lei den, te groeten. Reactie van dc heer Lugt op dit spontane afscheid: „Wij hebben het hier 21 jaar lang héél plezierig ge had. ïk heb deze week een oud ar chief opgeruimd; het was bespotte lijk veel Er was deze middag tevens gelegen heid om kennis te maken met de op volger van de heer Lugt, de heer M. J. van der Stel en zijn echtgenote. won. Hetzelfde was het geval met de 3x50 m wisselslag estafette heren, waar De Schelde uit Terneuzen op het nippertje SZV versloeg. Drie ver enigingen sleepten drie eerste prijzen in de wacht: De Starters uit Aarden burg, SZV uit Souburg en De Zee hond uit Vlissingen. M. Brakman van De Starters was de enige deelneem ster die twee nummers won en twee medailles in ontvangst mocht nemen, van mevrouw S. van Dongen-Bonte, die na afloop de prjjzen uitreikte. De uitslagen waren: 200 m schoolslag dames: 1. Ch. van den Heuvel (Schel- destroom, Breskens) 3.23.6 min.: 2. C. Levering (De Zeehond) 3.29.2 min.; 3. "M. Pieters (De Starters) 3.34.2; 4. L, Rootsaert (De Starters). 3.46.5 min.; 5. E. Doolaege (De Star ters) 3.53.3 min. 25 m rugslag meisjes 12-13 jaar: 1. I. Schol tens (SZV) 22.2 sec.; 2. Th. v. d. Ent (SZV) 22.2 sec.; 3. M. v. d. Berghe (De Bruinvis, Sas van Gent) 22.6 sec.; 4. A. Westerweele (Luctor) 22.8 sec.; 5. D. Rootsaert (De Star ters) 22.9 sec. 25 m rugslag jongens 14-15 jaar: 1. en 2. R. Duit (De Schelde) en A. v. d. Woesttjne (De Zeehond) 18.8 sec.; 3. K. Kayser (De Starters) 19.4 sec.; 4. P. Kraak (De Zeehond) 20 sec.; 5. W. van Kruiningen (Luctor) 20.5 sec. 3x50 m wisselslag persoonlijk heren: 1. I. Sinko (De Zeehond) 2.13 min.; 2. M. de Pöoter (De Schelde) 2.15 min.; 3. P. v. d. Heuvel (Schelde- stroom) 2.15.5 min.; 4. A. Vermast (De Bruinvis) 2.20.5 min.; 5. Th. Ver voorn (Luctor) 2.23.7 min. 25 m. schoolslag meisjes 12-13 jaar: 1. P. Aclce (De Bruinvis) 20.6 sec.; 2. A. Koole (De Starters) 20.9 sec.; 3. en 4. J. de Blonde (Dc Zeehond) en A. Brugge (Scheldcstroom) 22 sec.; 5. R. v. d. Meer (SZV) 22.7 sec. 100 m vrije slag dames: 1. T. Daal huizen (SZV) 1.16.2 min. (nieuw Zeeuws record); 2. M. Kingmans (Luctor) 1.24.2 min.; 3. W. de Bruijn (De Bruinvis) 1.25.4 min.; 4. E. Fran- cke (SZV) 1.27.7 min.; 5. E. de Vis ser (Luctor) 1.28.8 min. 50 m vrije slag meisjes t.m. 17 jaar: 1. C. Levering (De Zeehond) 38.4 sec.; 2. E. de Visser (Luctor) 38.9 sec.; 3. M. Kingmans (Luctor) 39 sec.; 4. E. Francke (SZV) 39.1 sec.; 5. M. van Vooren (De Bruinvis) 40.7 sec. 3x50 m wisselslag estafette heren: 1. De Schelde 1.52.3 min.; 2. SZV 1.53.2 min.; 3. Luctor 2.01,5 min.; 4. De Bruinvis 2.03.5 min.; 5. Scheldestroom 2.04.7 min. 25 m rugslag meisjes 14-15 jaar: 1. M. Brakman (De Starters) 19.2 sec.; 2. Tli. v. d. Heuvel (Scheldestroom) 19.9 sec.; 3. M. Mondeel (Luctor) 21.7 sec.; 4. T. Villee (De Zeehond) 21.8 sec.: 5. G. Hogerheide (Het Vrije Sluis) 22 sec. 50 m schoolslag jongens: 1. K. Kay- Hulsi oefende tegen sterke Rotterdamse combinatie Ondanks de grote nederlaag (1-6), die de v.v. Hulst tegen een Rotter damse combinatie zaterdagavond in het gemeentelijk sportpark ge speeld leed, hebben de Hulstena- i'en in ieder geval gedurende de volle 90 minuten behoorlijk partij gegeven. In de eerste 10 minuten leek het er zelfs op. dat zij zeker niet de minde ren waren van de Rotterdammers. Daarna ontplooiden de Rotterdam mers een fraai, technisch goed ver zorgd/stukje voetbal, waartegen, de blauw-gelen niet opgewassen bleken ie zijn. Do bezoekers namen dan ook geleidelijk aan een voorsprong, die met de rust was aangegroeid tot 0-4. Na rust voerden de Rotterdamse jon gens de stand zelfs op tot 6-0, maar toch bleef Hulst volharden en dit werd uiteindelijk beloond met een doelpunt, zij t' dan dat dit uit 'n straf schop voortkwam. De Blok was name lijk doorgebroken, maar werd door een Rotterdamse verdediger onbe hoorlijk aangevallen. Het was Guust Voet, die hieruit voor zijn ploeg de gelijkmaker kon scoren. Uitslagen en standen avondkorfbal Vorige week zijn in de avondcompeti tie de volgende wedstrijden met de vermelde uitslagen gespeeld: Zuidwesters 3Ondo 2 152. Animo 4Zuidwesters 3 56. Animo 4 Vedo 3 143, Animo 5Swift 4 4 19. Aan de kop van de ranglijst gaat de strijd tussen K.V.L. en Swift 4 on verminderd voort. Door de overwin ning van Zuidwesters 3 op Animo 4 zijn de laatsten zover afgezakt, dat ze kansloos zijn voor prolongatie van hun titel. Ze zijn zelfs door Zuidwes ters 3 voorbij gestreefd, al hebben de laatsten een wedstrijd meer gespeeld. Vedo 3 en Ondo 2 moesten wederom met nederlagen met dubbele cfjfers genoegen nemen. Met in totaal nog 10 wedstrijden te spelen, is de stand momenteel: K.V.L. 9 8 1 0 17 84—29 Swift 4 9 S 0 1' 16 72—27 Zuidwesters 3 11 6 1 4 13 71—39 Animo 4 10 6 0 4 12 6241 Animo 5 8 2 0 6 4 2370 Ondo 2 8 1 0 7 2 19—70 Vedo 3 9 0 0 9 0 13—68 De strijd om dc bovenste plaats zal wel beslist moeten worden door de wedstrijd Swift 4K.V.L., terwijl Zuidwesters 3 en Animo 4 een heftige strijd zullen voeren om de derde en vierde plaats. 0 De minister van onderwijs, en Justitie, van Koeweit, dc 59-jarige sjeik Abdoel- lah Jaber Sabah, heelt de 20-jarige Adel- heid Dichter uit Kiel getrouwd als zijn vierde vrouw. De sjeik is één van de rijkste leiders van Koeweit. Zijn andere vrouwen zijn uit Koeweit afkomstig. ser (De Starters) 40.1 sec.; 2. L. Maas (Scheldestroom) 43.5 sec.; 3. .T. Herrel (Het Vrije) 43.8 sec.: 4. D. Geuze (Luctor) 43.9 sec.; 5. F. van Horwegen (De Zeehond) 45.2 sec. 50 m rugslag meisjes t.m. 17 jaar: 1. M. Brakman (Dc Starters) 44 sec.; 2. Th. v. d. Heuvel (Scheldestroom) 44.1 Sec.; 3. I. Stadhouders (Luctor) 45.7 sec.; 4. M. Pieters (De Starters) 48.5 sec.; 5. H. Mondeel (Luctor) 49.4 sec. 5x50 m estafette dames: 1. SZV 3.25.5 min.; 2. Luctor 3.25.6 min.; 3. Schel destroom 3.38.8 min.; 4. De Starters 3.39.6 min.; 5. De Bruinvis 3.43.7 min. 3x100 m wisselslag estafette heren: 1. Luctor 4.11.8 min.; 2. De Schelde 4.18.3 min.; 3. SZV 4.25.5 min.: 4. De Bruinvis 4.32.2 min. 3x100 m wisselslag estafette dames: 1. Luctor 5.04.2 min.; 2. De Starters 5.07.4 min.; 3. SZV 5.17.1 min.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6