Uitbreiding zondagdienst veer Zierikzee-Kats niet mogelijk "mm* KORPSCHEF GEMEENTEPOLITIE VAN TERNEUZEN BEGRAVEN Zeeuwse Almanak BURGEMEESTER BOUWMAN VAN GRIJPSKERKE OVERLEDEN EERSTE CURSISTEN NAAR „OUTWARD BOUND" RENESSE HmI 2 PR0V1NC1ALB ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 JULI 1961 BESPREKING IN STATEN AFDELINGEN Geen nieuwe tarieven voor dit veer weg Zandkreekdam-Goes in sept. open De voorstellen van Ged. Staten inzake de vaststelling1 van de jaarstukken van de provineïale stoombootdiensten over het jaar I960 en liet tarief voor de veerverbinding Zierikzee-Kats, hebben bij de behandeling in de afdelingen van provinciale staten aanleiding gegeven tot een reeks van vragen. Deze betroffen onder meer de zondagdienst op de lijn Zierikzee- Kats, die men graag uitgebreid wilde zien en de tarieven op deze dienst. Waarom, zo werd gesteld, worden op het Oosterschelde-veer niet dezelfde tegemoetkomingen gegeven (10 vaartenboekjes e.d.), zoals bij de Wester- schelde-veren. Verder werden vragen gesteld over de verbetering van het veer Krummgen-PerkpoJder; over een mogelijke verbetering van de pas sagierstoegang tot de boten op het veer Vlissingen-Breskens en de open stelling van de zuidelijke toegangsweg naar de veerhaven te Kats voor het verkeer. Vooral de zondagdienst op het veer Zierikzee-Kats had de belangstelling van de verschillende statenleden. Gesteld werd, dat op zondagen slechts driemaal wordt gevaren, terwijl in dertijd is besloten dat. deze dag het aantal vaarten de helft zou bedragen van dat der werkdagen. Thans ver meldt de dienstregeling 12 vaarten op werkdagen en slechts 3 op zonda gen, hetgeen in verband met zieken bezoek en dergelijke te weinig wordt geacht. Ged. Staten wordt verzocht de mogelijkheid te overwegen nog dit seizoen 2 vaarten op zondag in te lassen. Enkele andere leden daarentegen vin den de huidige 3 vaarten op zondag voldoende. In antwoord hierop delen Ged. Sta ten mee. dat bij het bepalen van het aantal vaarten voor de lijn Zierikzee- Kats het mogelijk was het aantal vaarten op werkdagen tot 9 uit te breiden. Zonder personeelsuitbreiding kon het aantal vaarten op zondagen echter niet meer worden verhoogd. Boven dien gaf het vervoersaanbod op zon dagen geen aanleiding tot uitbreiding van het aantal vaarten op deze dag en kon worden volstaan met alleen een uitbreiding op werkdagen, zo be toogt het college. Een ander punt dat de aandacht van de statenleden had, waren de tarie ven op dit veer. Door één der leden wordt opgemerkt, dat Ged. Staten er niet volledig in zijn geslaagd het gestelde doel te bereiken: namelijk geen verhoging van de vervoerskos ten ten aanzien van het personen vervoer bij de verplaatsing van de aanlegplaats van Katseveer naar Kats. Als voorbeeld wordt gegeven een retour bus Goes-Kats en een re tour veerboot Kats-Zicrikzee. dat bij elkaar thans vijftien cent meer be draagt dan voorheen. Bij een enkele reis liggen de kosten vijf cent hoger. T egemoetkomingen Ook wordt gevraagd waarom de tegemoetkomingen welke bij de Westerschelde-voren gelden (10- vaartenboekjes e.d.) niet voor de Oosterschelde-veren gegeven wor den. Het is een publieke dienst, die zoveel mogelijk en togen billijke tarieven diensten moet bewijzen, zo wordt naar voren gebracht. De bewoners van Schouwen-Duive- land kunnen door deze tegemoet komingen misschien meer naar Midden-Zeeland worden getrok ken. Van de zijde van Ged. Staten wordt hierop geantwoord, dat het niet de bedoeling is voor het veer Zierikzee- Kats een nieuw tarief te ontwerpen. Toegegeven wordt, dat men er niet volledig in is geslaagd de totale ver voerskosten Goes naar Zierikzee op het oude bedrag te houden. Hieraan voegt het college toe. dat de meer dere kosten, die uit het nieuwe tarief voortvloeien voor de provincie onge veer 20.000 bedragen. Weliswaar wordt cr korter gevaren, doch er worden meer reizen gemaakt. Tevens wordt er opgemerkt, dat zodra er, of een vaste verbinding of een veer boot met koplading in de vaart komt, er toch een herziening van de tarie ven moet plaatsvinden. Over de tarieven wordt verder naar voren gebracht dat, zoals Ged. Sta ten bij informatie gebleken is, bin nen afzienbare tijd de autobustarie ven een verlaging zullen ondergaan. Kruiningen-Perkpold er Wat het veer Kruiningen-Perkpolder aangaat wilden verschillende staten leden weten of van de minister reeds machtiging is ontvangen voor verbe tering van dit veer, zowel wat de verbetering van de steigers als de bouw van een nieuw schip betreft. Hierop wordt meegedeeld, dat van de minister nog geen antwoord is ontvangen. Op dc begroting van rijks waterstaat is voor de verbetering van de aanlegplaats echter wel een be drag uitgetrokken. Ged. Staten ho pen evenwel in een binnenkort te houden bespreking aan de hand van de toepassing van het vervoersaan bod op dit veer gedurende dc eerste 5 maanden van dit jaar de noodzaak van een spoedige verbetering aan te tonen. Een ander veer, dat de belangstel ling van de statenleden had, was Vlissingen-Breskens. Met name de mogelijkheid om te Breskens vlugger van de bus op de boot te geraken wilde een van dc leden graag onder zocht zien. Thans moet men te ver lopen. Kan dit niet veranderen door een weg te projecteren achter het gebouw van de kaartverkoop zo werd gesteld. Ook de mogelijkheid om de kaartverkoop in een beter beschutte ruimte onder te brengen wilde dit lid graag onderzocht zien. Besproken Op deze vragen wordt door Ged. Staten naar voren gebracht dat dc plannen ter zake van de outillage voor de kaartverkoop uitvoerig besproken zijn in de contactcommissie uit de Staten. De commissie kon zich toen met de in voorbereiding en reeds ge deeltelijk in uitvoering zijnde plannen verenigen. Op een vraag over de openstelling van do zuidelijke toegangsweg naar de veerhaven te Kats wordt meege deeld, dat gehoopt wordt de opening rond 1 september te doen plaatsvin den. Aanvankelijk was de bedoeling deze toegangsweg begin augustus open te stellen, maar de aannemer heeft bij de aanleg veel moeilijkhe den ondervonden, onder andere wa teroverlast, terwijl de slakken voor de verharding niet op tijd werden geleverd. De opening van de weg zal enigszins feestelijk gebeuren, zo wordt verder meegedeeld, omdat de opening van de haven bij Kats op sobere wqze is gevierd. In tweede instantie spreken enkele leden nog maals hun teleurstelling uit over het uitblijven van het ministerieel ant woord over het brugplan voor de Oos- terschelde. TE STEDUM IN GRONINGEN Rouwdienst in hervormd verenigingsgebouw Maandagmiddag werd onder grote bclangstelliug op de begraafplaats te Stcdum in Groningin, het stoffelijk overschot hegraven van de heer K. Reinders, ïn leven korpschef van de gemeentepolitie te Terneu/.cn. Aan de begrafenis ging een rouwdienst in het Nederlands hervormd vereni gingsgebouw vooraf. Voorganger in deze dienst was ds. C. de Groot, Ne derlands hervormd predikant te Nij- kerk, een vriend van de lieer Kein ders. Ds. De Groot sprak naar aanleiding van Psalm 90 en een tekst uit twee Corinthen. Hij noemde de heer Rein- ders een man van grote plichtsbe trachting en humaniteit. Na de plech tigheid in het verenigingsgebouw werd het stoffelijk overschot naar de groeve gebracht. Een stoet van 20 auto's en een speciale volgwagen met bloemen begeleiden de lijkwagen, die werd geflankeerd door leden van de Terneuzense gemeentepolitie in nieu we uniformen. Aan het graf sprak burgemeester mr. H. Rrjpstra van Terneuzen, die was vergezeld van wethouder M. de Vos. Hij zei, dat het gemeentebestuur grote waardering bad voor het werk van de heer Keinders. Hij roemde verder zijn grote verdien sten voor het Terncuzens politie korps. „Keinders werd gewaar- VAN TOT STRANDFEEST De V.V.V. „Mooi Oostkapelle" heeft het eerste strandfeest van dit zomer seizoen achter dc rug. Het weer werkte niet mee en de belangstelling was dan ook beduidend minder dan in voorgaande jaren. Niettemin heb ben de deelnemers aan de verschil lende wedstrijden zich zaterdagmid dag danig geweerd. Zo wist de heer D. v. Verlinden de eerste plaats te veroveren in de zwemwedstrijd van strekdam tot strekdam, een wedstrijd die bij de dames op naam van me juffrouw Ingrid Zegcrs kwam. Betsv Don toonde zich de beste schat graafster en bij de beoordeling van de zaudfiguren begonnen de moeilijk heden voor de jury pas goed. Voor zitter van de V.V.V.. de heer P. Bom MET ZON De man die onlangs een advertentie plaatste, waarin hij voor enkele we? in het zomerseizoen een kamer zocht, nam geen risico. Hij stelde zijn verlangens kort, maar krachtig. Zonder ook maar iets aan het toeval over te laten. Dit vroeg hij: .Jlamer met zon' Kijk, dat is de manier om van een geslaagde vakantie verzekerd te zijn. Nog veel te veel huurt men maar in het wilde weg kamers, in de verwach ting dat het allemaal ivel voor elkaar zal komen. En dan nog verwonderd zijn als de vakantie in het water valt. Terwijl het toch zo eenvoudig is. Ge woon een kamer met zon huren. Anders niet kon tenslotte de maker van een fraaie krokodil. H. Wassersier de eerste prijs uitreiken. IN TOUW De brandweer van Zaamslag was zaterdagmorgen al vroeg in touw. Niet dat er jn de gemeente brand was uitgebroken, nee, er stond voor deze dag brand of geen brand een "gezellig brandweer reisje op het programma. De leden van het korps en hun dames stap ten dan ook in de bus met bestem ming Ardennen. Ook de hulp- brandweren uit de buurtschappen van Zaamslag waren van de par tij. Het is een gezellige tocht ge worden. VROEGER Na niet minder dan 54 jaar in Ameri ka te hebben gewoond, is de heer A. Verlielst uit Sheboygan (Wisconsin) naar zijn geboorteplaats Zaamslag teruggekeerd. Hij zal er drie maan den blijven om vakantie te houden en in Zaamslag oude herinneringen op te halen. De heer Verlielst is reeds 75 jaar. Ondanks zijn lange afwezig heid spreekt hij nog opvallend goed Nederlands. De krasse Amerikaan weet zich overigens nog talrijke kwa jongensstreken te herinneren, die hij 'vroeger met zijn makkers, nu alweer een halve eeuw geleden in en om Zaamslag-Veer heeft uitgehaald. MOZARTBAZAAR De muziekvereniging van Yerseke, „Mozart", heeft zaterdag op het Kerkplein een openluchtbazaar gehouden. Een initiatief dat de no dige drukte cn gezelligheid met zich meebracht. In dc middaguren zorgde een dansorkestje voor ex tra gezelligheid en oen en ander ziet er niet onaardig uit voor de Mozartkas. deerd door collega's en personeel. Het gemeentebestuur zal zijn na gedachtenis in hoge ere houden", aldus mr. Kijpstra. De waarnemend korpschef van de Terneuzense gemeentepolitie, de heer E. Russchen, zei, dat er grote ver slagenheid heerste in het korps bij het vernemen van het overlijden van de heer Reinders. Hij maakte gewag van zijn grote kennis van zaken, maar ook van zijn grote persoonlijk heid, „Zijn persoon zal in de herinne ring van het korps gegrift blijven", aldus de heer Russchen. Namens de gemeente- en reservepolitie cn de politiesportvereniging legden de slïp- pendragers bloemen op de kist. De officier toegevoegd aan de dis trictscommandant. ae officier der rijkspolitie 2e klas D. van Ooijen, sprak namens het district Middelburg van de rijkspolitie. Hij zei veel ach ting cn waardering te hebben voor het heldere oordeel van de heer Rein ders. „Uit zijn woorden bleek humani teit en sociaal gevoel". Namens de leden van de rijkspolitie en de ko ninklijke marechaussee werden ver volgens bloemen gelegd. Verder sprak de heer P. Loof, directeur van de Twentsche Bank in Terneuzen, een persoonlijk afscheidswoord. Dc heer H. K. Ostendorf, een schoon zoon van de heer Reinders bedankte tenslotte voor de belangstelling. Plantsoenbeschermingsles op de Axelse scholen De gemeente Axel treft maat- regelen om' de gemeentelijke M plantsoenen te beschermen te- I gen vernielzuchtige jongelui. Bij deze maatregelen komen ip echter geen prikkeldraadafras- 1 teringen of verscherpte politie- controle te pas. In een rond- schrijven aan de hoofden der i Axelse scholen vragen b. en w. aandacht voor de bescherming van de plantsoenen. „Het komt ons voor", aldus dit schrijven, .,dat de meest vruchtbare me- i thode zal zijn om de leerlingen periodiek eerbied bij te brengen 1 voor de natuur, voor de eigen- H lommen van anderen en in het 1 onderhavige geval voor de ei- i H gendommen van dc gemeente- i lijkc overheid". B. en w. van Axel stellen de I s schoolhoofden daarom voor om eenmaal per kwartaal of per ee Halfjaar een les te wijden aan van de plant- f lllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllll Vervoerscijfers van 1960 veer Zierikzee-Katseveer Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van de jaarstukken van de Provinciale Stoombootdiensten is uit een van de afdelingen van provinciale staten om de vervoerscijfers van de dienst Zie rikzee-Katseveer verzocht. In het vervoersovcrzicht over 1960 zijn de gegevens voor dit veer namelijk niet vermeld. Ged. Staten delen hierop mee, dat bij het afdrukken van liet voorstel de ze gegevens zijn uitgevallen. De cij fers zijn: aantal vervoerde passagiers in 1960: 205.158; personenauto's: 44.597; vrachtauto's: 4457 en het to taal aantal vervoerde auto's is dus 49.054. Geslaagden staatsexamen nuttige handwerken In Rotterdam slaagden op IS, 19 en 20 juli voor het staatsexamen voor akte k, nuttige handwerken, de volgende leer lingen van de chr, kweekschool te Mid delburg: Ank Bonder Goes, Ina Bos- selaar Ellewoutsdijk, Janny Klap Goes, Ineke Bostelaar Kapelle, Annie van Donk Goes, Agnes v. d. Leek Kapelle, Rie Kloosterman Wolphaartsdjjk, Grê v. d. Molen Cadzand, Riek Noordhoek Serooskerke, Tony v. Wende! de Joode Middelburg, Martha Stol Middelburg, PipL de Munck Wilhelminadorp. Henny Zwemer Kamperland, Conny Nieuwen- huijze Krabbendijke. Voor hetzelfde examen slaagden de dames M, v. Aartsen en M. Dingemanse Middelburg. D. Westveer Westkapelle, C. de Winde Breskens, allen van de opleidingscursus van me). D. Prins te Middelburg. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4, 5 en 8. vw\^vw\wwwvwyA\w RUIM 20 JAAR AAN HOOFD GEMEENTE Hij was op velerlei terrein actief In het; Vlissingsé ziekenhuis Betli- esda is maandag op 60-jarige leeftijd overleden de heer H. IJ. Bouwman, burgemeester van Grijpskerke. Reeds in februari j.I. had hü een operatie ondergaan. Twee weken geleden moest hij weer opgenomen worden, waarna zijn toestand sterk verslech terde. De lieer Bouwman heeft ruim 22 jaar aan het ljoofd van deze Wal- eherse gemeente gestaan. Naast zijn belangstelling voor vele facetten van het maatschappelijk en verenigings leven, interesseerde de burgemeester hCfc 0ud"|Op 1 mei 1939 volgde zijn benoeming licidkundig bodemonderzoek. J tot ijUrgenieester van Grijpskerke, De heer Bouwman werd op 25 juni dat lüj vele jaren op rustige wijze 1901 in Hattum (Groningen) gebo ren. Na zijn lagere schoolopleiding ontving hij onderwijs aan het gere formeerd gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens theologie. Toen hij daarvoor het kandidaatsexamen afgelegd had,werd hij achtereenvol gens volontair ter gemeentesecretarie van Sint-Laurens en van Ambt Har- denberg. In deze laatste gemeente was hij voorts administrateur van het gemeentelijke elektriciteitsbedrijf. Militaire wagen maakte bij Bergen op Zoom salto Op de provinciale weg van Huyber gen naar de Wouwse Plantage is maandagmiddag omstreeks drie uur een militaire vrachtauto van de leger plaats Ossendrecht uit de bocht ge vlogen en over de kop geslagen. Vier soldaten moesten met een her senschudding cn inwendige kneuzin gen in liet algemeen burger gasthuis in Bergen op Zoom worden opgeno men. Het zijn de soldaat V. de Wilt uit Mijdrecht, de soldaten G. Paashuis uit Maastricht en G. Schipper en J. de Vries beiden uit Groningen, De chauf feur, soldaat der eerste klasse W. v. d. Berg kreeg een shock. De militaire vrachtwagen was met vijftien solda ten op weg naar de schietbanen in Roosendaal. Een tegemoetkomende vrachtauto nam de bocht bij café „Trapke Op" te ruim. waardoor de militaire vrachtwagen in de berm van de weg kwam. V. d. B. raakte de macht over het stuur kwijt. De wagen belandde via een sloot in een weiland naast de weg en sloeg over de kop. De soldaten werden uit de wagen ge slingerd. Ambulances van de vlieg basis Woensdrecht en van de leger plaats Ossendrecht waren spoedig ter plaatse. De commandant van de le verplaats Ossendrecht, overste Ver- ihaar. begaf zich eveneens naar de nlaats van het ongeval. De vracht wagen. die het ongeluk heeft veroor zaakt is doorgereden. De licht ge wonden en overige soldaten zijn naar de legerplaats teruggekeerd. (Slot van pag. 1 Wat wordt het Toen de eerste 48 jongelui maandag middag, bepakt cn gezakt door het poortje binnentraden in het 13c eeuwse kasteel hebben zij zich misschien afgevraagd: „Wat zal het worden?" Uit de brochure kenden ze het doel cn het cursus plan. Zeemanschap, sport- en lichaamstraining, gemeenschaps- werk, cultureel werk, een vier- vv ><r Tussen de woorden „Anno" en „1613' staat boven de toegangspoort van het gerestaureerde Slot Roermond" te Renesse de spreuk, die het devies van dc Outward Bound"-School zal zijn: Virtus post Fata virescit (door tegenslagen heen wordt de deugd be vorderd). (Foto P.Z.C.) daagse excursie met moeilyke op drachten voor kleine ploegjes. En dat alles om een positieve bijdra ge te leveren tot de karaktervor ming. „Wat zal het worden?" Dat hebben deze jongens maandagmor gen vroeg nog gedacht toen ze in Zuid-Limburg, in Twente, in IJm uiden en in Rotterdam op weg gingen naar Renesse. De tijdig gearriveerde Zuidlimbur gers stletten maandagmiddag een van de kleine vensters van het Iiasteel open cn wezen eikaar met een duidelijk te identificeren ac cent- dc herkenningspunten in de omgeving: het dorp Renesse, de slanke duinenrij, de Plompe To renHier zouden zj| vier weken vertoeven als eerste gasten van de Outward Bound School, die onder de instructeurs twee jongens van Schouwsc bodem heeft aangetrok ken: Rlen Schaleven uit Renesse en Ben Verschuur uit Zierikzee. Overigens was deze eerste cursusdag bedoeld als een oriëntering van weerskanten. De jongens kregen allen een uniform aangemeten: een blauwe lakense broek, een di to duffel en een grijs overhemd. Met voor lastige karweitjes een korte broek en een spijkerbroek Met groepjes van zestien man werken de jongelui onder meer vandaag onmiddellijk wordt be gonnen. Bewoners Gisteravond kregen do 48 „eer stelingen" iets te horen en te zien over dc opzet en de bedoeling van deze vierweckse cursussen. Er werd een film gedraaid over het werk van dc Engelse scholen. De school is ondanks het begin van cursussen nog niet officieel ge opend. Rondom het kasteel lopen nog timmerlieden en metselaars heen en weer. Men is op het ogen blik druk bezig om de vlak bij de slotbrug gelegen oranjerie te ver bouwen tot eetzaal en keuken. Daar komt dan ook de centrale wasplaats met douches. De aangrenzende terreinen in to taal dertien hectare zijn keurig opgeknapt en de school beschikt thans over een sportveld, eeu hin- dernisbaan en grasvelden waar al le mogelijke sporten kunnen wor den beoefend. Aan dc vierde hoek torens rond het kasteel wordt mo menteel de laatste hand gelegd en er moet nog wat puin worden ge ruimd. Eu als dut allemaal is gebeurd zal slot „Moermond", waar eertijds Jan van Renesse zich verschans te, twaalf keer per jaar andere bewoners kragen.... lieeft geleid. Zijn bijzondere belang stelling ging uit naar liet oudheid kundig bodemonderzoek en op dit ge bied verwierf hij zich naam. Hij was plaatselijk correspondent van de Ar cheologische Werkgemeenschap voor het oudheidkundig bodemonderzoek. Van de hand van de heer Bouwman verschenen voorts onder meer de vol gende publikaties: „Algemene be schrijving van de geschiedenis en de toestand van het archief van de ge meente Ambt-Hardenberg" en „In ventaris van het archief van de ge meente Ambt-Hardenberg" en „De afscheiding tc Heemse e.o.". Vele functies Zijn activiteiten op velerlei terrein komen duidelijk tot uiting in de tal rijke functies, die hij op zich genomen heeft. Zo was hij onder meer curator van het gereformeerd gymnasium te Kampen, bestuurslid van de Zeeuwse vereniging van A.R.-gemeentebe- stuurders, penningmeester van de vereniging Hogeschool en Kerk, com missaris van de N.V. Waterleiding- m\j Midden-Zeeland, bestuurslid van de Rode Krulsafdcling Walcheren- noord-west, bestuurslid van de com missie schooltandverzorging, lid van de commissie van beheer voor de schoolartsendienst, lid van de com missie voor het buitengewoon lager onderwijs op Walcheren en lid van het Wegschap Walcheren. In Grijpskerke was de heer Bouwman voorzitter van V.V.V,, bestuurslid van de kleuterschool, penningmeester van het Groene Kruis en de wijkverple ging en ere-voorzitter van „het co mité ontspanning bejaarden". Nieuw pruimeras op veiling Kapelle Op de veiling te Kapelle is maandag een nieuw pruimeras verschenen. Dit ras, dat de naam Précoce d'Os- tréa heeft gekregen, is geïntroduceerd door de kwekers, fa. Gebr. Linden- bergh uit Wemeldinge. Het aanbod, 180 stuks verpakt; in twee kratten, ging van do hand voor de prijs van 8 cent per stuk. Het is een blauwe pruim. Het weer in Europa Het weer in Europa volgens de wcerrap- porten van gisteravond 7 uur. Den Helder, zwaar bewolkt IS gr. Vpenburg, zwaar bewolkt 19 gr. Vlissingcn, zwaar bewolkt 19 gr. Eelde, zwaar bewolkt 18 gr. De Bilt, zwaar bewolkt 19 gr. Twente, zwaar bewolkt 17 gr. Eindhoven, onbewolkt 19 gr. Zuid-Limburg, half bewolkt 18 gr. Helsinki, zwaar bewolkt 20 gr. Stockholm, onbewolkt 21 gr. Oslo, half bewolkt 21 gr. Kopenhagen, zwaar bewolkt 13 gr. Aberdeen, regenbui 19 gr. Londen, zwaar bewolkt 21 gr. Amsterdam, zwaar bewolkt 19 g.r Brussel, zwaar bewolkt 19 gr- Luxemburg, onbewolkt 17 gr. Parijs, onbewolkt 23 gr. Bordeaux, licht bewolkt 28 gr. Grenoble, onbewolkt 25 gr. Nice, licht bewolkt 25 gr. Berlijn, geheel bewolkt 17 gr. Frankfort, licht bewolkt 20 gr. München, onbewolkt 22 gr. Zurich, half bewolkt 23 gr. Geneve, licht bewolkt 23 gr. Locarno, zwaar bewolkt 25 gr. Wenen, onbewolkt 22 gr. Innsbruck, half bewolkt 26 gr. Belgrado, onbewolkt 23 gr. Ajaceio, onbewolkt 23 gr. Rome, onbewolkt 31 gr. Madrid, half bewolkt 32 gr. Mallorca, licht bewolkt 33 gr- Lissabon, onbewolkt 29 gr. DROOG WEER Droog weer met af en toe zonneschijn en iets hogere middagtonipcraturen. Zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen. STRAND V E RA VA CUT IN G (Van onze weerkundige medewerker) Droog en vrij zonnig strandweer met een zwakke zeewind. Temperatuur in de middag ongeveer 20 graden Celsius. Zeewater: 17 graden. Vooruitzichten: hogedrukgebied na dert West-Europa. In de komende dagen geleidelijk wat warmer strand weer. ZON EN MAAN 26 juli Zon op 4.52 onder 20.40 Maan op 19.28 onder 3.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2