Mét Feijenoord Ajax en Sparta in finale intertotocompetitie MIDDELBURGER VERSPOOR IN STRIJD OM NATIONALE TITEL ZEILWEDSTRIJDEN „DE MAAS" SUCCES VOOR MAAS-BRESKENS BELGISCHE ATLETEN STRAFTEN HOLLANDERS GENADELOOS AF 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 JULI 196.1 SPART A.BASEL 5-2; V.V.V.-GRENCHEN 1-0 Ajax versloeg Pirmasens9-1 Na Feijenoord dat vorige week reeds niet 52 van Chaux de Fonds won en daarmee een fina leplaats veroverde in de inter- toto-conipetitïe, hebben dit weekeinde ook de drie andere Nederlandse clubs zich van de winst verzekerd, terwijl mét Feijenoord Ajax en Sparta zich in de finalepoule plaatsten. Ajax nam op bijzonder overtuigende wijze revanche voor de 42- nederlaag, die het in de eerste wedstrijden tegen het Saarland- se Pirmasens leed. De Amster dammers wonnen thans met..... 91. Sparta plaatste zich in de finale door een 52-zege op FC Basel, terwijl WV met 10 van FC Grenchen won. Waarom zien wij dit nooit in de ge wone competitie, verzuchtte de Ajax- supporters, nadat zij hun ploeg met een verbluffende trefzekerheid naar een 91-zege hadden zien schieten. Nederlandse atletes wonnen drielandenwedstrijd De drielandenwedstrijd atletiek die zondag in Udine (Italië) tussen Ne derland, Italië en Oostenrijk werd gehouden, is in een overtuigende zege voor de Nederlandse dames geëin digd. Met 62 tegen 55 punten bleven zij de baas over Italië, terwijl de Oostenrijkse dames met een grotere nederlaag (78-39 punten) naar huis werden gezonden. Italië zegevierde met 73-43 punten over Oostenrijk. De Nederlandse dames wonnen vijf nummers, namelijk het kogelstoten, het discuswerpen, het verspringen en het hoogspringen, terwijl Gerda Kraan en Janny van Eyck Vos voor een dubbele zege op de 800 meter zorgden. Gerda Kraan kwam op de 800 meter met 2 min. 6,8 sec. wederom tot een topverrichting, terwijl zij Janny van Eyck in haar kielzog meesleurde. De Hilversumse verbeterde met 2 min. 11,1 sec. haar beste persoonlijke prestatie. Fiep Twente en Greet Soesbeek zorgden met goede tijden, namelijk 57,6 en 57,9 voor een twee de en derde plaats op de 400 meter, terwijl Ellen Ort op de 100 en 20Ó meter haar meerdere moest erkennen in de Italiaanse atlete Giovanonne. Toos Mutter en Lia Hinten waren iets opgewassen tegen de Italiaanse Bertone (11,1). Corrie van Wijk won het kogelstoten met een worp van 1-4,05 meter. Corrie Huygen sloeg met centimeters haar rivalen Ricci en Hofrichter, bij het discuswerpen. Nel Zwier was de- beste hoogspring ster met 1,61 meter en Joke Bijleveld sprong voorzichtig in verband met een heenblessure naar een verte- sprong van 5,90 meter. R.C.S. won met 3-2 van en in Middelburg Middelburg en R.C.S. speelden zater dag een vriendschappelijke wedstrijd waarin nogal met spelers geëxperi menteerd werd. De Souburgers namen reeds vrij spoedig door A. v. d. Berge de leiding (01). Bosdijk kopte na 35 minuten op fraaie wijze de gelijk maker in het doel en enkele minuten later moest doelman Oranje zwichten bij een schot van Villée (21). Vlak voor de rust besloot J. van Eennennaam een soloactie met een uitstekend doelpunt (22). Na de rust waarin R.C.S. als gevolg van blessures van enkele spelers geduren de het overgrote deel van de speeltijd met 10 man speelde, slaagde C. de Nooyer erin R.C.S. een 32 voor sprong te bezorgen die in het verdere verloop ook niet meer werd prijsge geven. Brits team liep Europees record 4 x 440 yards Op de tweede dag van de atletiek ontmoeting Groot-BrittanniëVer enigde Staten heeft het Engelse team bestaande uit Norman Futter, Barry Jackson, Robbie Brightwell en Adrian Metcalfe het Europese re cord op de 4 x 440 yards estafette verbeterd met een tijd van 3 min. 7.- sec. Het oude record stond sedert 3 aug. 1959 op naam van een Duitse ploeg met de lopers Klappert, Oberste, Kin der en Kaufmann die 3 min. 9,6 sec. lieten afdrukken. De Verenigde Sta ten wonnen deze landenontmoeting met 122-88. Kampioen Arnemuiden tegen oud-Zeeuws team Zaterdagmiddag 29 juli zal een elf tal, samengesteld uit oud Zeeuws-elf talspelers een bezoek brengen aan de kampioen van het zaterdagvoetbal Arnemuiden. Aangezien Arnemuiden in voorgaande wedstrijden tegen de voetbalveteranen steeds baas in eigen huis is gebleven, is het te vernachten, dat de „oudjes" zich ditmaal van hun beste zijde willen laten zien. Het valt te verwachten, dat de thuisclub met tegenstanders als Barten, Carol, De Smit, Outermans, Westrate, Wijg- man, Mos, V. d. Sluis en anderen, dit maal een zware dobber zal krijgen. De opbrengst is voor Sport steunt Zonneveld. Ondanks de monsterzege was het een aantrekkelijke wedstrijd: de Saar- landers deden in het veld niet zo veel voor de Ajaxcieden onder, maar als het op afwerken van de aantrekke- lijke combinaties aankwam, schoten zij te kort of tegen de vijandelijke on derdanen. Daarentegen bracht Ajax met uit stekende combinaties de Pirmasens- verdedigers tot wanhoop. Swart open de na 3 minuten de score. Er was echter nog niets aan de hand, want zeven minuten later maakten de Duitsers gelijk. Maar nadat Cees Groot zijn ploeg weer de leiding had gegeven was het hek van de dam. Swart en Henk Groot brachten de ruststand op 41 en het slotoffen- sief van de Amsterdammers in de tweede helft leverde nog vijf tref fers op: van Cees Groot, Henk Groot, Swart en Bennie Muller. Oppermachtig Doelman Stettler van Basel heeft zijn ploeg in de tweede helft behoed voor een grote nederlaag. Want toen was Sparta, waarin Tonny van Ede de hoofdrol speelde, oppermachtig. Na een sensationeel begin: na 3 minuten 01 uit een strafschop en in de vol gende minuut 11, werd de rust af gesloten met een 22- gelijke stand. De Zwitsers hadden weer de leiding genomen, maar Van Buuren maakte gelijk. Na de rust was Sparta's he gemonie volkomen. Uit de gevaaxlyke acties vau Van Ede scoorde Jansen het derde en vijfde doelpunt, waar tussen in Pietje de Vries de vierde treffer gescoord had. In een vooral in de eerste helft ma tige wedstrijd heeft VW met een kleine, maar verdiende 10-zege op Grenchen de intertotocompetitie af gesloten. Het enige doelpunt van de Venlose aanvalsleider Cor de Meul- meester viel in de 21e minuut vari de tweede helft. In de eerste helft waren de gasten iets meer aanvallend, maar de Venlose defensie hield de Zwitserse ploeg in bedwang. Ook het eerste kwartier was voor de gasten maar vervolgens zette de VW-ploeg een fel offensief in, dat resulteerde in de treffer van De Meulemeester. De eindstanden van de groepen, waarin de vier Nederlandse ploegen speelden, luiden: groep 5: 1. Feyen- oord 10 punten, 2. Schallce '04, 8 pun ten; 3 Göteburg, 3 punten en 4. Chaux de Fonds, 3 punten. Groep 6: 1. Ajax, 9 punten; 2. Malmö, punten, 3. Pirmasens, 7 punten en 4. Zurich, 0 punten. Groep 7: 1. Orgryte, 10 punten, 2. VW, 7 punten, 3. Borussia Neun- kïrehen, 4 punten en 4. Grenchen, 3 punten. Groep 8: 1. Sparta, 10 punten, 2. Elfs- borg 8 punten; 3. Tasmania Berlijn, 3 punten en 4. Basel, 3 punten. De andere poulewinnaavs zijn: Slo- van Bratislava, Banik Ostrava, Spar- tak Köningsgratz en Vienna. ZEEUWSE SCHAAKRUBRIEK Uitstekende winstpartij tegen landskampioen Als Zeeuws jeugdkampioen mocht dit jaar het 18-jarige lid van de s.v. Middelburg, Adrie Verspoor, deelne men aan het nationale jeugdkam pioenschap. Hij heeft zich voortref felijk geweerd, door op de gedeelde 4e-—6e plaats te eindigen in een pelo ton van 14 deelnemers met een score van 5 uit 9. Even leek het zelfs of hij kans maakte op de eerste plaats, maar kampioen Zuidema uit Amstel veen (71/2 uit 9) won op gelnkkige wijze een"verloren partij en Verspoor verloor in dé laatste ronde zyn enige partij. Daar staan twee gewonnen par tijen en zes remises tegenover. De Middelburger is dus wel moeilijk te verslaan. Eén van de twee winstpartijen behaalde hij tegen kampioen Zuidema en wel op overtuigende wijze. Wij zullen van hem dus nog wel meer horen. Nog drie jaar kan hij deelnemen aan deze wedstrijden. Wit: A. M. Verspoor (Middelburg) Zwart: C. Zuidema (Amstelveen) 1. e4, eo; 2. Pf3, Pc6; 3. Lb5, a6; 4. La4, Pf6; 5. 0—0, Le7; 6. De2, b5; 7. Lb3, 0—0; 8. c3, d5; 9. d3, Wit stelt zich rustig op zonder de troeven voor een actie uit handen te geven. Actiever ware d4. Pionwinst door middel van ed5: is dubieus door de achterstand in ontwikkeling die er het gevolg van is. 9d4; Hier heeft zwart al weinig keus. Lg4 levert pas wat op na d4 van wit en zou Pbd2 en Pfl plus li3 en Pg3 uit lokken. 10. Pbd2 Niet 10. cd4:, Pd4:; 11. Pd4:, Dd4:!; gevolgd door een snel c5. 1 0Lc5; 10de3:, 11. bc3:, b4?; 12. Pc4 en wit kómt in het voordeel. 11. c4, De7; Wit heeft met stille zetten de keuze van zwart weten te beperken. Hij stuurt nu aan op f4. 12. a3, Stille zet om op Pao, mogelijk ge worden door De7, La2 te antwoorden, Waarna wit na slaan op c4 pion d3 kan handhaven. 12Pd8; 13. Ph4, g6; 14. gS, Pe6; 15. Pg2, Ph5; 16. f4, ef4:; 17. gf4:, Wit staat nu veel beter en gereed tot de aanval. Er dreigt f5, e5, eventueel f6. Vandaar het offer van twee paar den Voor een toren. 1 7Pf4:; 18. Tf4:, Op IS. Pf4:, Pf4:; 19. Tf4:, Dg5j en wint. 1 8Pf4:; 19. Pfl:, Kh8; 20. Dg2, f5; 21. cb5:, abo:; 22. Ldö, Een originele maar gevaarlijke ma nier om de witte loper goed in het spel te houden. 22Ta6; 23. Pb3, La7; Nu dreigt c6. 24. Ld2, c6; 25. Lb4, c5; 26. Ld2, Lb8; 27. Tel, fe4:; 28. Tel:, Dc7; 29. Dg5, Er dreigt nu Te7 en Pg6t:- 29Taf6 Er is niets anders. Diagram na 29e zet van zwart. 30. Df6fTf6:; 81. Te8f, Kg7; 32. Tg8f, De enige niet ernstige fout van wit. Op 32. Ph5t, gh5: volgt 33. Tg8 en mat. 32Kh6; SS. Pé«t, Kh5:; 34. Pc7, LhS!; Tijdelijke redding door dreiging Tfl mat. 35. Lg2, Lg2:; 86. Kg2, Lc7:; 37. Tg7 Lb6; 38. Th7f:, Kg4; 39. h3, Kf5; 40. Th4. Nu de tijdscontrole voorbij is geeft zwart op met een stuk achter. Ver spoor heeft deze partij schrander en „economisch" gespeeld. (fiHHl Met twee chartervliegtuigen van de El Al zijn zondag op Schiphol aan gekomen militaire en burgerlijke deelnemers voor de vierdaagse in Nijmegen. De militairen, jongeman nen en vrouwen, werden verwelkomd door de Israëlische ambassadeur in Nederland H. A. Cidor, die hier een rijtje jonge vrouwen in uniform op het platform van het vliegveld in specteert. Wielerkampioenschap van Spanje voor Suarez Antonio Suarez is zondag kampioen van Spanje op do weg geworden. Hij won de race over 100 Ion in de om- geving van Madrid met een tijd van 2 uur 28 min. 47 sec. De uitslag was verder: 2. Lorono 2.29.31, 3. Balia- montes 2.29.58, 4. Manzaneque 2.33. 32. Mislukte Kanaalpoging van Georges Montilly De 32-jarïge Fransman Georges Mon tilly heeft zondag een poging om het Kanaal over te zwemmen van Kaap Gris Nez naar Dover na zes uur en vijftien minuten moeten staken omdat het water te koud was. Montilly, vader van drie kinderen, had vorig jaar ook al vergeefs ge poogd het Kanaal te bedwingen. brengt een vogelalbum.. met prachtig ge tekende plaatjes van 50 nederiandse vogel soorten. Spaar die, 50 mooie, kleurrijke plaatjes door Rizla te kopen, In èlk pakje Rizla vindt U er één! Koop het mooi verzorgde album „Zo leer je vogels kennen" bij Uw tabakswinkelier voor slechts 65 ct. SHAS en Rizla die horen bij elkaar! REPRISE VAN VORIG JAAR Wisselprijs Zierikzee en beker voor „Blauwvoet" De zeilwedstrijden, die de koninklij ke roei- en zeilvereniging „De Maas" uit Rotterdam het afgelopen weekeinde op de Oosterschelde heeft gehouden, zyn ondanks het geringe aantal deelnemende Zeeuwse zeilers een Zeeuws succes geworden. Het was namelijk F. Maas uit Breskens die met het jacht „Blauwvoet" be slag legde op twee van de vier wis- selprijzen: de wisselprijs van de stad Zierikzee evenals vorig jaar liet centrum van de zeilwedstrijden en de Atalanta-beker, beschikbaar ge steld door de heer B. E. Kuys Sr. jr.; 2. Witte Raaf, Th. L. W. van Ra- vesteyn. Zondag 23 juli, klas 1 en 2: 1. Kic- kerle, J. U. Smit; 2. Hawk, A. W. Joppe; 3. Orion, A. Blusé van Oud- Alolas; kruisers: 1. Zilveren Kruis, G. J. v. d. Griend: klas 3: 1. Blauw voet, F. Maas, Breskens; 2. Variant 4, A. W. de Gier; 3, Boekanier, B. E. Ruys; 4. Faronia, M. G. M. Bierman; kruisers: 1. Bataaf, W. A. Fop Smit; klas 4: 1. Typhoon, A. H. J. en J. J. Otto; 2. Norrsken, W. L. Pol; 3. Sar- dijn, J. Bakker: klas 5: 1. Bromtoliet, H. R. Terwindt; klas 6: 1. Banckert, M. C. F. J. Cosrjn; 2. Witte Raaf, Th. L. W. van Ravesteyn. De Mondragonbeker werd gewon nen door A. H. J. en J. J. Otto met het jacht „Typhoon"; het „Zilveren boeierjacht" ging naar Th. L. W. van Ravesteyn met „Witte Raaf". Voor een ander Zeeuws succes zorg de burgemeester Th. H. de Meester van Westkapelle van de jachtclub Veere die in de klasse ronde- en platboomjacht met „Zeevolen" op de eerste dag van de wedstrijden, vrij dag, tot een goede tweede plaats kwam. De wedstrijd van vrijdag ging van Zijpe naar Zierikzee: zaterdag en zondag werd op banen gezeild, uit gezet op de Roompot en omgeving. y In restaurant „Mondragon" te Zie- successen behaald in wielerwedstrïj- rikzee werden zondagavond de prij- den 1c Dinteloord en Made. In het zen uitgereikt; daarbij bleek, dat de nationaal criterium te Dinteloord De Roo derde en vierde in Dinteloord en Made Jo <le Roo uit Schore heeft in het afgelopen weekeiude enkele aardige Breskense zeiler Maas voor een re prise had gezorgd van zijn prestatie van vorig jaar. Hij verscheen toen met het jacht „Illusie" aan de start. Ook toen won hij de wisselprijs Zie rikzee en de Atalata-beker, beide eeuwigdurende wisselprijzen. Uitslagen Vrijdag, klas 1 en 2: 1. Orion, A. Blussé van Oud-Alblas; 2. Hawk, A. W. Joppe; 3. Wyvevn, A. Vlielander; kruisers: 1. Windekind, P. J. van der Giessen; klas 3: 1. Blauwvoet, F. Maas, Breskens; 2. Hestia, H. A. van Beuningen; 3. Boekanier, B. E. Ruys jr.; 4. Variant IV, A. W. de Gier; kruisers: 1. Bataaf, W. A. Fop Smit; klas 4: 1. Nórrsken, W. L. Poll; 2. Typhoon, A. J. H. en J. J. Otto; 3. Feline, G. Westendorp; klas 5: 1. Bromtoliet, II. R. Terwindt; klas 6: 1. Piet Heyn II, H. van Win gerden jr.; 2. Zeevolen, Th. H. de Meester, Westkapelle. Zaterdag 22 juli, klas 1 en 2: 1. Wit te Raaf, Th. P. Pronk; 2, Hawk, A. W. Joppe; 3. Orion, A. Blusé van Oud-Alblas; kruisers: 1. Zilvcrkruis, G. J. v. d. Griendt; klas 3: 1. Blauw voet, F. Maas, Breskens; 2. Hestia, H. A. van Beuningen; 3. Variant 4, A. W. de Gier; 4. Favonia, M. G. M. Bierman; kruisers: 1. Bataaf, W. A. Fop Smit; klas 4: 1. Typhoon, A. H. J. en J. J. Otto; 2. Norrsken, W. L. Poll; 3. Felice, G. Westendorp; 4. Bromtoliet, H. R. Terwindt: klas 6: I. Piet Hein H, H. van Wingerden ■M. JL. i 4 W 1 i i WM 1 't 'Ö- i 3 s§ f- s m SS 11 m X? Kring-zwemwedstrijden in Aardenburg: 2 records Tijdens zwemwedstrijden van de kring Zeeland van de K.N.Z.B., die zaterdagmiddag in het gemeentelijk zwembad te Aardenburg werden ge houden, zijn twee Zeeuwse records gesneuveld. Tiny Daalhuizen van de „Souburgsc Zwem Vereniging" ver beterde het record op de 100 meter vrije slag dames, dat met 1.17.4 reeds op haar naam stond, en bracht het op 1.16.2. Piet Rotte van „Luctor et Emergo" uit Middelburg verbeterde zijn eigen record op de 100 nieter schoolslag en bracht het van 1.21.2 op 1.19.8. Dode en zwaargewonde bij motor- en autorennen De Westduitse motorrenner Michael Bell heeft zondag bij een ongeluk in de 250 cc race van de internatio nal»* wedstrijden op het circuit van Solitude het leven verloren. Bell liep bij een val een schedelbreuk op en overleed korte tijd later. De Nederlander Jan Huberts kwam zaterdag bij de training voor deze race ten val. Huberts liep een her senschudding en een aantal schaaf wonden op. Tijdens de wedstrijden om de grote prijs van Messina, op het eiland Si cilië, is de Zwitsere coureur Kurth verongelukt. De toestand van de Zwitser, die met talloze verwondin gen naar het ziekenhuis werd ver voerd, zou kritiek zijn. MET 23S TEGEN 182 PUNTEN Slechts 6 Nederlandse zeges tegen 14 Belgische Zelden is er in do geschiedenis van de heren-atletiek een Nederlandse at- letiekploeg zo willoos naar de slacht bank gevoerd als dat zondag In het knusse sportpark Rozenoord te Ber gen op Zoom gebeurde. Een op bijna alle fronten oppermachtig België strafte de oranjebroeken met de grootste nederlaag' in de historie van de reeks landenontnioetingen, 235 te gen 182 punten, genadeloos af. Dat de nederlaag zo groot is gewor den is in de eerste -plaats te wijten aan de danig verzwakte Nederland se ploeg maar liefst 12 atleten bij wie Hans Smit, Marius Bos, Jan van Uden en Aad Steylen moesten in ver band met blessures, ziekte of werk zaamheden afschrijven, maar ook door een volkomen gebrek aan strijd lust. Want diegenen die werkelijk me» •en totale inzet hebben gestre den. en op do vingers van één hand te tellen. Tegenover de 14 zege pralen van de Belgen, waarvan er vier in een drievoudige en drie in een dubbele zege eindigden stonden zes Nederlandse overwinningen. Overwinningen, die uitgezonderd de 110 meter horden alle op de techni sche nummers werden behaald. Cujé tweede De Nederlandse overwinningen wer den behaald door Eef Kamerbeek (110 meter horden met Peter Ne- derhand als tweede), Cees Koeh (ko gelstoten en discuswerpen, die drie voudige zeges voor de oranjehemden werden), Jan Romani (kogelslinge ren), Frans van der He.vden (speer) en Albert Hofstede (hinkstapsprong, niet Henk Evers als tweede). Op de 400, 800, 1500, 5 km en 10 km waren de Belgen oppermachtig. Dat- Hein Cujé op de 3000 meter steeple de Belg Roelants niet kon bijbenen lag in de lijn der verwachting, maar toen de Zeeuw in de derde ronde bij de sloot zijn voet danig verzwikte, heeft het er een hele tijd donker voor hem uitgezien. Hij eindigde tenslotte als tweede in 9.21.7 achter Roelants in 9.03,-. In tegenstelling tot andere jaren ver loren do Nederlanders ook de sprint, alsmede de 4 maal 100 en de 4 maai 400 meter, terwijl ook het polstok hoogspringen een aangelegenheid van onze zuiderburen was. over 130 kilometer, eindigde hij als derde in dezelfde tijd als de winnaar, Michel Stolker. Piet Stcenvoorde werd tweede. Hun tijd over de 130 kilometer was 3 uur 39 min. 12 sec. Dc Roo werd vierde in de wielerron de van Made. Hij eindigde in dezelf de tijd als de winnaar, de Belg Jos Verachtert, die de 135 kilometer af legde in 3 uur, 29 min. en 26 sec. In het criterium van Dinteloord deed zich halverwege de race een merk waardig incident voor. Piet van Est en Jo de Haan kregen ruzie, omdat volgens Van Est, Jo de Haan pro beerde de Brabander in de berm te drukken. De supporters van Van Est sloegen in de volgende ronde Jo de Haan met een fietspomp en een ron de later werd er zelfs een fiets op de weg gegooid, waardoor een val partij en een handgemeen ontston den. Nadat de politie de gemoederen had gekalmeerd, pakte Jo de Haan zijn boeltje; Piet van Est zette de strijd voort. V.V.V.-aanvoerder Gys Nass verlaat de wedstrijdsport Dc suiuvoerder van het Venlose ere divisie-elftal VVV, Gijs Nass, heeft besloten de voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. Nass, die op 8 de cember a.s. 41 jaar oud wordt en de oudste actieve voetballer was in de eredivisie, wil zijn plaats aan een jon gere kracht overlaten. In het afgelo pen seizoen kwam hij nog regelmatig in het eredivisie-elftal van de geel zwarten uit en het VVV-bestuur had 'hem nauwelijks veertien dagen gele den nog een nieuw contract voor het komende seizoen aangeboden. Met het vertrek van Nass gaat één der steunpilaren van VW en een ge ziene figuur op de Nederlandse voet balvelden de sport verlaten. Hij trad op 15-jarige leeftijd toe tot VVV en een jaar later werd hij reeds in het eerste elftal opgenomen. Gedurende 25 jaren heeft Nass ononderbroken zijn plaats in het eerste elftal behou den. Behoudens een korte onderbre king door Jan Klaassens, die tijdelijk aanvoerder van WV is geweest, trad Nass gedurende de laatste twintig jaar als aanvoerder van het eerste elftal op. Ontelbare malen werd hij fekozen in bonds-, zwaluwen- en uidnederlandse elftallen. Meer dan dertig maal speelde hij voor het Limburgs elftal. Ook speelde hij in het Nederlands jeugdelftal en 'één- Joegoslavië goedkoper Voornamelijk om het bezoek van bui tenlanders aau Joego-Slavië te be vorderen heeft do regering besloten op .1 januari a.s. een eenheidswissel- koers van 750 dinar voor een Ame rikaanse dollar in te voeren. Deze koers geldt thans alleen voor de bui tenlandse handel. Voor toeristen en buitenlandse ver tegenwoordigingen in Joego-Slavië bedraagt de tegenwoordige wissel koers 600 dinar voor een Amerikaan se dollar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 10