BARON BLUFF Inspectie Goes l.o. naar Bergen op Zoom LUYCKS VIJFDAAGSE WERKWEEK EN 45 UUR WERKEN BIJ GEMEENTE Een plezierige vacantiëdag be hoeft niet bedor ven te worden door hoofdpijn! Neem direct Rheumin frites Waar zijn onze schepen? EXAMENS TYPEN EN STENO PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 JULI 196J NA BENOEMING NIEUWE INSPECTEUR Per 1 september a.s. Dc nieuw benoemde inspecteur van liet lager onderwijs in de inspectie Goes, dc heer L. Frant zen uit Roermond, zal zicli per 1 september a.s. in Bergen op Zoom vestigen. Tevens wordt het kantoor van de inspectie, dat momenteel in Goes is geves tigd, naar Bergen op Zoom over geplaatst. Zoals bekend komt de lieer Frantzen in de plaats van mr. L. G. Wolf, die lot inspecteur van het lager onder wijs in Apeldoorn is benoemd. Desge vraagd verklaarde ons de lieer Frant zen, dat zijn pogingen om een ge schikt huis in Goes te vinden, op niets zijn uitgelopen. Op zakelijke overwegingen is toen de keuze op Bergen op Zoom gevallen als woon plaats en als plaats van vestiging voor het inspectie-bureau. „Van Ber gen op Zoom uit zijn de Zeeuwse ei landen gemakkelijk te bereiken. Vooral bij mist en stormachtig weer als de veerboten niet varen", betoog de de nieuwe onderwijsinspecteur. Van het departement van o., k. en w. heeft hij toestemming gekregen zijn kantoor in Bergen op Zoom te vestigen. Deze Brabantse stad be hoort niet tot de Inspectie Goes, wel ke alleen omvat Schouwen-Duive- land, St. Philipsland, Oostelijk Zuid- Beveland en Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren. Eenmaal in de veertien dagen zal inspecteur Frantzen zitting hou den in één van de gemeenten op Schouwen, op Zuid-Beveland en in Zeeuwsch-Vlaanderen Het personeel van de inspectie Goes, bestaande uit één administratieve kracht, gaat mee naar Bergen op Zoom. Het kantoor wordt onderge bracht in een pand aan de William- straat in het centrum van de stad. Scheidsrechter Schipper overleden Op 49-jarige leeftijd is in Groningen na een kortstondige ziekte de beken de internationale scheidsrechter Klaas Schipper overleden. De heer Schipper, die gold als een kundig scheidsrechter, heeft deel uitge maakt van talrijke seheidsrechters- commissies. Ook heeft hij enkele ma len internationale wedstrijden ge leid. Kerkhoffs naar P.S.V. De besturen van Sportclub Ensche de en P.S.V. hebben donderdagavond volledige overeenstemming bereikt over de transfer van de voorhoede- speler Pierre Kerkhoffs naar de eerste-divisieclub uit Eindhoven. Over de grootte van de transfersom wenste men zich niet uit te laten. BESLUIT VAN DE RAAD Woningbouwstichting is nu aanstaande NIEUW SPRINTRECORD VAN WILMA RUDOLPH 100 meter in 11.2 sec. Tijdens in Stuttgart gehouden atle tiekwedstrijden heeft de Amerikaanse atlete Wilma Rudolph het wereldre cord op de 100 meter verbeterd. Zij liet een tijd van 11,2 sec. noteren. Met Wilma Rudolph waren twee andere sprintsters houdster van het oude we reldrecord, dat op 11,3 stond. Het wa ren de Australische Shirley Strick- land-de la Hunty en de Russin Vera Krepkina die respectievelijk in 1955 (Warschau) en 1958 (Moskou) hun prestatie verrichtten. Wilma Rudolph zelf liep tijdens de Olympische Spelen te Rome de toenmalige wereldrecord tijd van 11,3 sec. Moeilijkheden tussen V.V.V.- trainer en -voorzitter Nadat het eerste elftal van de Venlo- se eredivisieclub VVV van de reis naar Zweden, waar de intertoto-eom- petitiewedstrijd tegen Oergryte werd gespeeld, was teruggekeerd, is geble ken dat tijdens deze reis ernstige moeilijkheden zijn gerezen tussen de Oostenrijkse trainer Jozes Horefs en de VW-voorzitter, dr. Tjen Tjauw Min. Deze moeilijkheden zijn zo hoog gelopen, dat de trainer een aanklacht bij de officier van justitie overweegt in te dienen, waartoe hij reeds een raadsman in de arm heeft genomen. Het incident is ontstaan in de VW- kleedkamer na afloop van de wed strijd toen trainer Horefs, die niet wenst dat zowel vóór de wedstrijd als tijdens de rust en ook na de wedstrijd buiten de leider van het elftal en de verzorger iemand de kleedkamer be treedt, de achttienjarige zoon van de voorzitter en een Zweed, die de kleed kamer binnenkwamen, de deur wees. De VVV-vooi-zitter, die op dat ogen blik in de kleedkamer aanwezig was, ontstak over dit optreden van oe trai ner in woede en voegde hem scheld woorden toe, een dreigende houding tegen de trainer aannemende. Trai ner Horefs was hierover zeer verbijs terd en ook de spelers waren ver baasd over dit incident. Tijdens de verdere reis meden beiden elkaar zo veel mogelijk. Niettemin wilde trainer Horefs, naar hij mededeelt het inci dent wel vergeten. Hij zou alles ..blauw, blauw" hebben gelaten in dien de VW-voorzitter tijdens de te rugreis per boot vanuit Zweden naar Duitsland hem niet opnieuw onheus bejegend had. MiddelburgR.C.S. Zaterdagavond om 7 uur speelt Mid delburg op het terrein aan de Sportlaan een oefenwedstrijd tegen R.C.S. Rotterdam-Schiedams team zaterdag tegen Hulst De v.v. Hulst is kennelijk van plan om in de komende competitie beter voor de dag te komen dan in het af gelopen seizoen. Voor zaterdag a.s. hebben de blauw-gelen namelijk een sterke Rotterdams-Schiedamse com binatie uitgenodigd om als sparring- Êartner te fungeren. >eze combinatie vesrehijnt in de vol gende opstelling: Doel: Scholtens (Feijenoord), achter: Melief (HDVS) en Hendriks (RFC), midden: Benningshof (Sparta), Bui- tenhek (SW), Van Schijndel (SVV), voor: Bens (Feijenoord), Van der Tuin (HDVS), Van der Poel (RFC), Versloot (HDVS) en Seton (Sparta) V.C.K.-Timmerloods De vorige week zaterdag als ge volg van het slechte weer niet doorgegane wedstrijd tussen VCK en een elftal van de Timmerloods zal nu a.s. zaterdag om 4 uur te Koudekerke worden gespeeld. Do gemeenteraad van Goes heeft tij dens de woensdagavond gehouden zit ting besloten tot invoering van de vijfdaagse werkweek. Op voorstel van de lieer D. van Loon (p.v.d.n.) werd besloten, dat het daarvoor iii aanmerking komende gemeenteperso- ueel 45 uur per week zal werken, in plaats van 46 uur, zoals b. en w. dit overeenkomstig de rijksregeling tot 1 januari 1962 wilden. De heer Van Loon was van oordeel, dat met on middellijke ingang de 45-urige werk week ingevoerd diende te worden. De raad was het daarmee eens. Op een vraag van de heer Van Van Loon in de rondvraag deelde de raadsvoorzitter, burge meester dr. J. W. Noteboom mede, dat de oprichting van een stich ting, die belast zal worden met het onderhoud van alle woningwetwo ningen in de gemeente, aanstaande is. De ontwerpstatuten zijn reeds gekomen. Het is thans alleen nog wachten op de notariële akte. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming besloot de raad de aankoop van de woning 's-Heer Hendrikskinderen- straat 31. Voorstellen tot wij'ziging van de algemene politieverordening en de wegenverkeersregeling bebouw de kom, werden goedgekeurd. Na eni ge bespreking besloot de raad in prin cipe tot het leggen van een bijzon dere rooilijn in de Zusterstraat en tot het in 1962 verlengen met 10 jaar van het erfpachtrecht voor de perce len aan de L. P. v. d. Spiegelstraat. Aangenomen werd een voorstel tot verkoop van een strook grond aan de conservenfabriek „Herba" te Krab- bendijke. Akkoord ging de raad met wijzigingen in het algemeen ambtena renreglement van de Keuringsdienst van Waren en de bezoldigingsvex-orde- ning 1960. Het voorstel tot het garan deren van de rente en aflossing van een door Arnberg N.V. aan te gane geldlening namen b. en w. op verzoek van dit bedrijf terug. Overeenkom- stig het voorstel van b. en w., geba seerd op de richtlijnen van het rijk, werden de verpleegtarieven van het Gasthuis verhoogd. Bij de behande ling van een voorstel om medewer king te verlenen aan de r.-k. ulo voor de aanschaf van leermiddelen, vroeg Advertentie Rheumin-iableUen helpen snel, zeker en bovendien veiligOok door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades-product, dus: vertrouw er op! de heer J. H. Roose (k.v.p.) hoe het staat met de bouw en uitbreiding van de uloscholen in Goes. Hij wilde daar over wel eens wat meer weten. Uit het antwoord van het college bleek, dat op het ogenblik weinig te zeggen is. Het college zal de situatie nog eens nagaan. Een extra krediet van 21.000 gulden werd uitgetrokken voor de bouw van zes lokalen aan de openbare ulo. Ronde Midden-Zeeland in 1962 over Noord-Beveland Volgend jaar zullen ook de bewoners van Noord-Beveland de Ronde van Midden-Zeeland voorbij zien trekken... Daarmee zullen de organisatoren en de politie van heel wat ver keerstechnische problemen verlost worden. De route, die een totaal an der beeld krijgt, wordt dan veel over zichtelijker. Om één voorbeeld op te noemen: pu- bliciteitskaravaan en rennersmeute hoeven dan niet meer het verkeers knooppunt Stationsbrug bij Middel- bur-g te passeren om het westelijk deel van Walcheren te bereiken. Via de dam Zandkreekdarn, het voorma lige eiland Noord-Beveland en de dam tussen Kamperland en Vrouwenpol der kunnen de renners Walcheren be reiken zonder een kanaal, een spoor wegovergang of een rijksweg te moe ten passeren. Daarna moet men slechts op één punt nog het Kanaal door Walcheren „oversteken": de Keersluisbrug in Vlissingen. Natuurlijk wordt de „route-lus" aan merkelijk groter wanneer volgend jaar Noord-Beveland in de ronde wordt opgenomen, maar de afstand zal toch niet groter worden. In de be staande route zullen dan namelijk en kele trajecten, die nu nog slingerend door het Zeeuwse land gaan, rechtge trokken worden. Met dat al wordt het risico veel kleiner, dat de renners bijvoorbeeld een belangrijke kopgroep moet wachten voor een brug of een spoorwegovergang.... Janssen in Schulte-ploeg in Ronde van Midden-Zeeland In de ploeg van Gerrit Scliulte voor de Ronde van Midden-Zeeland zijn énkele wijzigingen gekomen. Theo Ruften is geblesseerd en wordt ver vangen door Jan Jansen. Bart Zoet neemt de plaats iu van S. Jocliems. Jochenis rijdt mee als reserve. ARKELDUK ■CHERPENORECHT t KATENDRECHT LOENERKERK ANCOLAKUST p MEMNON 19 »35 t DAHOMEYKUST DORIS 21 to Nu NIEUW AMSTERDAM I NOORDWIJK 19 pa» naor Monrovia ESSO AMSTERDAM SCHELPWIJK 19 SSNECALKUST I De examens, afgenomen te Middel burg door de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Groote", hebben de volgende resultaten gehad: Machineschrijven Nederlands 120 aansl./m. Geslaagd de dames J. A. Biondina, J. Boogaard, M. D. Broodman, C. J. G. Brouwer, L. Catsman (met lof), A. S. Corstanje, P. J. E. Davidse, T. M. Dolfing, G. A. Fréni, A, A. Geensen, E. M. Gideonse, J. P. M. Hackenberg, L. den Hollander, M. Hooij, J. M. Huijssoon, W. Joosse, P. Kallemeijn, C. Kasse, G. de Lange, C. J. Lauer, D. Lokerse, N. Meliefste, J. P. Mesu (met lof), H. P. de Pagter, S. M. Pol derman, I. Rook, L. J. van Roon, T. Rijksen, C. M. Schmid, J. M. Simonse, J. N. Sinke, L. v. Sluijs, C. C. Soeting, P Stadhouders, M. Stouthart, A. L. C. v. Strien, J. W. Verschiere, J. J. Viergever (met lof), J. de Visser, J. J. de Visser, T. de Visser, S. Volkers, A. M. Wagenaar, M. A. C. Walhout, L. H. v d. Welle, T. E. Westers, L. de Wit (met lof), P. E. de Wit, en de he ren J. Behage, J. B. Biondina, J. J. Bliek, A. T. Buys, R. P. H. Buijs, D. N. G. de Graaff, C. J. Hendrikse, A. H. oets. D. Koole, H. J. Molegraaf, J. R. Montenarie (met lof). A. N. v. Overbeeke, J. Slotman, M. Ton, W. Verhlust (met lof) te Middelburg; de dames L. F. M. de Dreu. E. M. J. Dijkstra, J. Fey, A. C. Goeseije, A. Hovens, E. C. de am (met lof), E. C. M. Klink, C. J. v. Leeuwen, P. E. Meulmeester, J, A. B. D. v. Nahuys, J. C. W. Peeman, L. Polderman, A. W Selbach, E. v. Zweeden, en de he ren J. A. M. Bos, J. M. de Vlieger te Vlissingen; mej. J. F. Kodde te Aag- tekerke; de dames J. A. de Jong, M. M. T. M. Leliaert, A. M. Quist, M. M. Schouten en de heren K C. L. Musson, G. W. J. Nieskens te Aardenburg; de dames M. Dellebeke (met lof), C. Kousemaker, P. S. Marteijn, A. G. Poortvliet, C. Schroevers, D. E. Schuit en de heer L. de Nooijer (met lof) te Arnemuiden; mej. K. Dekker en de heer L. Kodde te Biggekerke; de dames S. F. Behage. F. M. du Bols, E. A. laasBen, C. Pessireron, en de heren I. v. Haneghem, A. C. Her- togh, P. J. Leenhouts, S. P. Minder- houd, P. D. Pieters, J. J. v. Rosevelt, W. Verschelling te Breskens; mej. J. J. v. d. Walle te Cadzand; de heer J. Provoost te Domburg; mej. A. J. de Bree (met lof) en de heer M. J. Breel te Gapinge; mej. L. de Visser en de heren A. P. Gesehiere, A. Louwerse, P. Sinke, I. J. Verkeste te Grijpsker- lce; de dames H. J. Becu (met lof), C. P. Brakman en de heer I. J. Faas te Groede; mej. A. H. Jacobse te Hoofd plaat: mej. M. E. Kakebeke en de heer H. v. Eenennaam te Nw.- en St.- Joosland; de dames A. W. H. v. Doorn, M. v. Noppen, J. W. F. de Regt en de heer E. Janse te Koude kerke; de dames J. P. Rooze. E. C. M. Schout en de heer J. C. Tissink te Sint-Laurens; mej. J. C. Traas te Nieuwdorp; mej. C. A. Versluys en de heer A. J. Luteyn te Nleuwvliet; de dames C. C. Bartelse, M. C. Boone, H. Bouwer, J. Gossije, M. S. de Hul ster. M. Leenhouts. W. K. Lutein, C. M. Risseeuw. D. M. N. Vreeke en de heren M. I. de Bruijne, I. J. Ie Grand, J. P. v. Kouwenberg, J. J. Maliepaard, P. E. A. Marteijn, J. Scheerens te Oostburg; de heer J. F. v. Dijke (met lof) te Oostkapelle; de heer J. M. v. d. Slikke te Schonodijlce; de dames J. E. Cevaal (met lof), E. Coppoolse (met lof), W. W. Schortinghuis en de heren P. G. Jobse, M. Titaley, A. C. Tollenaar te Serooskerke (W.): mej. rA. J. Pieterse te W.-Souburg; de da mes N. S. M. v. d. Hiele, K. Jobse, A. de Nood, M E. de Nood (met lof). M. J. Wondergem te Veere; mej. J. Pol derman en de heren J. Sturm en J. Wattel te Vrouwenpolder; mej. C. de Nood te Waterlandkerkje; de dames N. Lous, N. Toutenhoofd, M. Wester- beke en de heren K. J. Huiszoon. L. J. Minderhoud, L. Toutenhoofd te Westkapelle; de heer A. L. P. Koster te IJzendijke; de dames P. Dekker, J. C. v. d. Putte, A, K. Verschuur te Zoutelande. Machineschrijven Engels 120 aansl./ m. de dames J. J. Franse, J. B. de Kra ker-Jongman te Middelburg en H. J. v. d. Crommenacker-Groendijk (met lof), I. Frangois, H. J. Naaijer (met lof) te Vlissingen. Machineschrijven Duits 120 aansl./m. de dames J. J. Franse (met lof), J. 244. Nog enigszins verkreukeld en ongemakkelijk zat baron Bluff tegenover de hoogste politiechef ter plaatse en vertelde hem van de veldslag ten huize van Frankie. „Hoofdzaak echter is, zoals ik al zei, dat de zanger Frankie de be kende kunstenares Kristien Spi net Mineure heeft ontvoerd!" ein digde hij nadrukkelijk. „Hm..." bromde de beambte. „Op vage vermoedens mogen wij niet afgaan, meneer. De kunst van Frankie is bekender dan die van Spinet Mineure en ik kan mij niet indenken dat zulk een vooraan staand persoon als hij een minder vooraanstaand persoon als de da me in kwestie leed zou doen". „Ik wel!" antwoordde de baron. „Hij doet het om vooraan te blij ven staan... op het festival! Bo vendien heb ik toch bewijzen, die..." ..Tut-tul..." onderbrak hem de ander en hij maakte een gering schattend gebaar. „Bewijzen? Be doelt U die schrijfmachine waar op dat afscheidsbriefje aan Jackie is geschreven? Kom, kom. E,r zijn zoveel machines van dat lettertype, waarde heer". „Maar die gevlekte E dan?!" riep de baron uit. „Die valt toch niet uit te vlakken!" „De E is in 'onze taal zowat de meest gebruikte letter", onder wees de politieman. „Allicht daL hij wat versleten raakt, niet waar? Dat kan bij veel schrijf machines voorkomen. Nee, waar de heer. uw argumenten zijn zwak. Het motief is ook nogal vaag. Het uitschakelen van een medekanshebber op het Song-l'es- tival, beweert U. Ach. kom. Ik geloof niet. dat. Frankie zoiets nodig heeft om te winnen... Hm... met zulk een aanhang! Nee, deze hele zaak is te onzeker. Ik durf hierop geen actie te on dernemen". ,,U kunt toch minstens een on derzoek instellen!" drong de ba ron aan. De ander echter schudde het hoofd. „Maar waarom dan niet?!" riep de baron. De politieman boog zich voorover en sprak op gedempte toon: „Mijn vrouw is ook een bewonderaarster van Frankie..." B. de Kraker-Jongman te Middelburg en H. J. v. d. Crommenacker-Groen dijk (met lof), I. Frangois (metlof), H. J. Naaijer (met lof) te Vlissingen. Machinesphrijven Frans 120 aansl./m. de dames J. J. Franse (met lof), J. B. de Kr aker-Jongman (met lof) te Middelburg en H. J. v. d. Crommen- acker-Groendrjk (met lof), I. Fran gois (met lof), B. Kooger. H. J. Naaij er, T. M. M. Tournoy te Vlissingen. Kantoorsteno Nederlands 130 letter- gr./m. de dames J. Bastink, J. M. Bouman, L. M. Damman (met lof), S. N. den Hollander, H. Montaan, V. C. J. L. Hordijk, P. Theune en de heer J. Struijk te Middelburg; de dames M. S. Corstanje, H. J. v. d. Crommen acker-Groendijk (met lof),- M. L. Kok, M. W. Nieuwenhuijze, M. Roose. T. M. M. Tournoy, I. J. Willemse, J. T. Zeilstra te Vlissingen; de dames A. Houmes, L. Minderhoud te Domburg; G. Kakebeke te Nw.-en St.-Joosland; W. C. Joosse te Sint-Laurens; W. G. Schoe te Oostkapelle. Steno-typen Nederlands, mej. H. v. Hoorn te Middelburg. Kantoorsteno Duits 100 lettergr./m. mej. M. M. Manhave te Oostburg. Kantoorsteno Engels 100 lettergr./m. de dames J. B. de Croo (met lof) en G. F. G. Nijhuis te Vlissingen. Nagekomen advertenties. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde en zorgzame vrouw, dochter, schoon dochter, zuster, be huwdzuster en tante JOHANNA SUZANNA JANNA BEERENS, geboren Verplnnke, op de leeftijd van 27 jaar. Uit aller naam, Oostburg: W. Beerens Fam. Verplanke Fam. Beerens Oostburg, 20 juli 1961. Callenfelsstraat. 33. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 22 juli, 's namid dags 3 uur, op de alge mene begraafplaats te Oostburg. Heden overleed ha een geduldig gedragen Jij den onze zorgzame man, vader, benuwd- en grootvader, JACOB REIJERSE op de leeftijd van ruim 71 jaar. Goes: J. K. L. Reijerse- Maas. Hoogeveen: L. Jopse-Reijerse. M. A. Jopse. Goes: F. Reijerse. P. J. Reijerse- de Bruijne. Canada: J. Weststratc- Reijerse. D. J. Weststrate. Goes: L. Reijerse. D. Reljerse-Gelok. M. Reijerse. G. Reijerse-Schrier. Terneuzen: J. Andriessen- Reijerse. H. Andriessen. Goes: J. J. Reijerse en verloofde En kleinkinderen. Goes, 20 juli 1961. Willem Zellewcg 7. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 24 juli a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Goes. Ver trek sterfhuis 2 uur. Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan, onze lieve vrouw en zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA WANJON, geboren Jacobse, op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam, A. Wanjon. Souburg, 19 juli 1961. Vrijburgstraat 32. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 juli a.s., vertrek Vrijburgstraat 31 des voormiddags 11 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8