Uitbreidingsplan „Sluiskil" mag geen slepende zaak worden BURGEMEESTER VERMEULEN KEURT BLANCO STEMMEN AF BEHANDELING VAN BOTSING ONDER GOES AANGEHOUDEN BURGEMEESTER VAN BORSSELE BINNENKORT MET PENSIOEN BIJDRAGE VOOR ASFALTERING VAN OUD-FERDINANDUSDIJK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 JULI 1963 REACTIE RAAD TERNEUZEN OP VOORSTEL B. EN W. Ernstige bezwaren tegen verdaging van maximaal drie maanden In de raad van Terneuzen zijn woensdagavond van de zijde der Sluiskilse raadsleden ernstige bezwaren gemaakt tegen het voorstel van b. en w., de beslissing op het uitbreidingsplan „Sluiskil" drie maanden te verdagen, teneinde de stedebouw- kundige van de gemeente gelegenheid te geven de tal van inge komen bezwaren op het plan te bestuderen. Met name de heer J. C. Bleijenberg (k.v.p.) zei mede namens zijn fractiegenoot, C. J. Compiet, zich met zorg af te vragen wanneer dit plan nu ein delijk eens „rond" zal komen. „Velen van de betrokken bewoners", aldus de heer Bleyenberg, „maken nu al plannen voor de toekomst en wil len daar geheel mee klaar zijn, als straks het moment van ontruiming van hun panden in verband met de kanaalverbreding voor de deur staat." Hij drong er bij het college op aan om hen, die nu reeds om een toe komstige vestigingsplaats hebben verzocht, wat positiever in te lichten. Verder betwijfelde de heer Bleijen berg het of het nodig is de maxi mum-verdaging van drie maanden toe te passen. „Is dat wel zo", zo be sloot hy, „dan voelen wij ons ver plicht voor een spoedige behandeling van deze zaak ons van medewerking aan het voorgestelde raadsbesluit te distanciëren." Wethouder M. de Vos zei in eerste instantie, dat de verdaging een rechtstreeks gevolg is van de inge diende bezwaren door particulieren en door de Sluiskilse Belangenge meenschap. Bezwaren, die van dien aard zijn, dat een langdurige studie noodzakelijk is. „Het lijkt wel of half Sluiskil iets over hut plan te zeggen heeft", zo vervolgde wethouder De Vos, die dit overigens niet als een verwijt wilde beschouwen, maar meer nog als een bewijs, dat men daar veel belangstelling voor de plannen heeft. Hij beloofde het uitbreidingsplan zo spoedig mogelijk in de raad te brengen, maar waarschuwde voor overhaast werk. „Dan krijgen we ongetwijfeld brokken", zo besloot hij. Verantwoord advies Het C.H.U.-raadslid J. A. de Feijter zag ook graag, dat het plan reeds in september in de raad zou kunnen worden behandeld. „Ik zou het jam mer vinden als dit een slepende kwestie \yerd", aldus de heer Dc Feyter. „Staat of valt dit plan mot de ge noemde data in november of septem ber"? wilde de heer P. J. Huijbrecht (p.v.d.a.) weten. „Natuurlijk niet", antwoordde wethouder De Vos. „Maar de stedebouwkundige moet ons verantwoord kunnen adviseren. De belangen, waar het hier om gaat zijn van een zodanige importantie, dat de zaken bijzonder goed moeten worden voorbereid", aldus wethouder De Vos. Met de stem van het a.r.-raadslid M. van La n gevel de tegen heeft de raad van Terneuzen het voorstel goedge keurd, waarmee de Stichting Terneu- zense Muziekschool werd omgezet in een gemeentelijke instelling. Door dit besluit wordt het vast personeel van de school onder de werking van de pensioenwet gebracht. „Het spijt me erg, dat dit voorstel hier ter tafel wordt gebacht", zo begon de heer LEZERS SCHRIJVEN Saskia en ir. Ehrlich Spontaan moet ik U vandaag schrij ven, dat ik over „Beginnen bij Bar bara", geschreven onder „Van vrouw tot vrouw" door Saskia, allerharte lijkst heb moeten lachen. Saskia heeft •met dat stukje van het beste gegeven, wat een krant zijn lezers kan bieden: Echt, tegelijk lachen en weemoed wekkende humor met levenswijsheid gepaard, welke de goede humoristen kenmerkt. Wie dat stukje van Saskia niet heeft gelezen in Uw nummer van 15 juli, die doe het nog! Aan Saskia mijn hartelijke dank. Vlissingen, H. Ehrlich. Van Langevelde. llij zei er altijd ver trouwen in te hebben gehad dat de stichting haar zelfstandig en actief karakter zou behouden. Goedkoop en veilig „Maar nu de rechtspositie van het personeel in liet geding is, capitu leert de stichting en zegt tegen de gemeente: „Neem het maar van ons over". Het bestuur van de school heeft volgens hem altijd geijverd voor zelfstandigheid. Reden waarom zij ook niet wilde aansluiten bij de Zeeuwse Muziekschool. Dc heer S. W. Henry (p.v.d.a.) daarentegen was van mening, dat dit de goedkoopste en veiligste manier was om de rechtspositie van het personeel te regelen. „Ook mijn fractie", zo begon dc heer J. A. de Feijter (c.h.) „heeft zich aanvankelijk afgevraagd: „Moet dat nu zo?" Achteraf geloven wij toch, dat dit de meest praktische weg is". Volgens burgemeester mr. H. Rijpstra zijn tal van mogelijkheden onderzocht, waarna het college tot de conclusie is gekomen, dat dit voor stel de meest efficiënte weg is. Hij sprak de hoop uit, dat de Terneuzen- se muziekschool zijn positie zal be houden ten opzichte van andere mu ziekscholen. De heer Van Langevelde bleef te gen, voornamelijk omdat de school nu in principe een gemeentelijke school wordt. Wethouder H. A. M. A. de Meyer (k.v.p.) lichtte nog toe. dat dit geen capitulatie van de stichting betreft. „Er is alleen een andere structuur nodig". Hij verzekerde de raad, dat er aan de onafhankelijkheid van de stichting niet zal worden getornd. Namens do V.V.D.-fractie zei de heer R. Vrieling nog geen bezwaar tegen het voorstel te hebben, „als het maar niet uitdraait op een aanleu nen tegen dc gemeente". IN RAAD BROUWERSHAVEN Raad maakte excursie naar drie dorpen Burgemeester A. H. Vermeulen van de nieuwe gemeente Brouwershaven heeft in de woensdagmorgen gehou den raadsvergadering een onder dc raadsleden waargenomen neiging om voor allerlei dingen blanco te stem men krachtig de kop ingedrukt. Dat gebeurde teen het college van b. en w. een uitspraak van de raad wilde over het plaatsen van een benzine pomp op het oude marktplein van Brouwershaven. Formeel behoort de beslissing hierover tot de competentie van b. en w., maar omdat enkele raadsle den de pompen als „ontsierend" hadden aangemerkt wilde burge meester Vermeulen als leidraad een uitspraak van de raad. Het was toen de heer P. de Moor uit Brouwershaven (arb.), die bij monde linge stemming een „blanco" liet ho ren. Burgemeester Vermeulen stond dit niet toe. „Blanco stemmen is ei genlijk in strijd met de gemeentewet" zo zei hij. „Wanneer men zich van stemming wil onthouden, dan moet men eigenlijk do vergadering verlaten en zich zo aan de stemming onttrek ken". Daarom vroeg hij de heer De Moor andermaal naar zijn mening. „Tegen", zei toen de heer De Moor. Het P.v.d.A.-raadslid had kennelijk geweifeld tussen „meegaan" met zijn fractie, die vóór het plaatsen van de pompen voelde of zijn persoonlijke mening kenbaar maken en de opposi tie steunen, die sinds de aanwijzing van Brouwershaven als kern door de fracties van V.V.D. en protestants christelijke groepering wordt ge-, voerd. In deze fracties was bedenking gere zen tegen de benzinepomp en die be denking werd vertolkt door mevrouw E. P. Motmans-van der Feen uit Noordgouwe (vvd) en de heer J. A. van dor Bijl uit Zonnemaire (prot. chr.). De poinp kwam er door, want alleen mevrouw Motmans en de lieren Van der Bijl en De Moor stemden te gen. Intussen was echter bereikt, dat de fracties niet meer zo lijnrecht te genover elkaar stonden Milder Een mildere stemming dus. welke lijn in de latere morgenuren en een groot deel van de middag werd door getrokken, toen de raad per autobus KANTONRECHTER MIDDELBURG Nog zesde getuige zal worden gehoord Een belangrijk deel van de kanton gerechtszitting van woensdag te Middelburg was gewijd aan een ernstig auto-ongeluk onder de ge meente Goes. Op 21 december bots ten liier op de weg naar YVilhelniina- dorp een autobus, een personenau to en een bestelwagen tegen elkaar, waarbij flinke materiële schade ont stond. Als verdachte in deze aanrij ding stond de autobuschauffeur M. C'. V. uit Kamperlund terecht, die ten la-jtc was gelegd, dat hij „bui ten verkcersnoodzaak en zonder re delijk doel tegen personenauto was gebotst", waardoor deze tegen een passerende bestelauto reed. Verdachte ontkende 'echter aan deze botsing schuld te hebben. Naar zijn mening was de aanrijding te wijten aan de chauffeur van de bestelauto, die vlak voor de autobus naar links was gekomen, waardoor hij naar links moest uitwijken, weer naar rechts gekomen was cn vervolgens tegen de geparkeerde personenauto was gebots"t. "Deze was toen weer le gen dc bestelauto opgevlogen. Vijf fetuigen werden in deze zaak ge oord, maar op verzoek van de ver dediger. mr. F. W. Adriaanse, werd besloten tot aanhouding om nog een zesde getuige te horen. Voor net niet voldoen aan de ver plichting de larven van runderhor zels te doden werd de landbouwer P. B. uit Arnemuiden bij verstek beboet met f 20,—. Het niet in acht nemen van de voorrangsregels kwam me vrouw M. T. H. uit Vlissingen op een boete van f 30.De betonarbei- der J. T. uit Goes werd veroordeeld tot f 30,—, omdat hij bij het afrij den van de veerboot met zijn vracht wagen tegen een personenauto was gebotst, Vijftig gulden of tien dagen werd A. M. de J. uit Oudelande bij verstek opgelegd, omdat een rijks politieman hem ln het vrije veld nad aangetroffen, toen hij wildstrikken zette. Omdat de stoplichten van zijn auto defect waren Kreeg J. L. uit Wemcldingc ccn boete van f 12,50. een excursie door een belangrijk duel van de gemeente maakte. In de dor pen Zonnemaire, Dreischor en Noord- gouwe alsmede Schuddebeurs werden zoveel objecten bezichtigd, dat voor het eveneens op het pro gramma staande bezoek aan Brou wershaven geen tijd meer overschoot. De raad van het nieuwe Brouwersha ven is thans ook weer voltallig Aan het begin van de vergadering van woensdagmorgen iegde het nieuwe raadslid, de heer J. Bom uit Zonne maire (arb.) dc belofte af. De heer Bom neemt de plaats in van het uit getreden raadslid B. v. d. Velde uit Zonnemaire, die door burgemeester Vermeulen dank werd gebracht voor het werk dat hij voor de gemeente heeft gedaan. Vlot nam dc raad nog een aantal besluiten: zo werden voorstellen goedgekeurd tot)het aanschaffen van een kleine ópen vrachtauto voor gemeentewerken en de aan leg van een nieuwe bestrating in het uitbreidingsplan van Zonne maire. Nederlands populairste vruchtendranken zijn Hero vruchtendranken. Hero heeft de smaak voor elke smaak. Hero verrast u steeds weer met een uniek en verrukkelijk fruïtaroma. U proeft het verschil, u geniet van een weergaloos-fijne, zomerse verkwikking. Geniet vaker van Hero! HERO DRANKEN ZIJN OVERAL GEVRAAGD Korpschef Terneuzense politie - 52 jaar - overleden Woensdagmorgen is na een korte verpleging in het academisch zieken huis te Groningen op 52-jarige leef tijd overleden de heer K. Keinders, korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen. Ter nagedachtenis aan de heer Keinders heeft de burgemees ter van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, woensdagavond aan het begin van de gemeenteraadsvergadering een korte herdenkingsrede uitgesproken. De heer Reinders heeft, nadat hij op 1 april 1947 in Terneuzen in functie is getreden, ruim 14 jaar op uitste kende wijze leiding mogen geven aan hot gemeentelijk politie-apparaat, al dus mr. Rypstra, die zei de korps chef van de gemeentepolitie in de korte tijd, dat hij met hem mocht sa menwerken, zeer gewaardeerd te hebben. De heer Reinders verstond de kunst van zelfstandig te kunnen werken, waarbij hij immer goed wist welke zaken van betekenis door hem besproken of tussentijds gesignaleerd moesten worden. „Moeilijke zaken", zo vervolgde mr. Rijpstra, „werden door hem op geruisloze wijze opge lost en met zachte hand gaf hij lei ding aan dc onder zijn bevel geplaat ste functionarissen". Het was mr. Rijpstra vooral de laatste tijd opge vallen welk groot aanzien de heer Reinders genoot bij collega's en su perieuren, die hem kenschetsten als een vakkundig politiechef. De begrafenis van de heer Reinders zal plaatsvinden op maandag 24 juli a.s. te half drie in hot Groningse stadje Stedum. KERKNIEUWS Ds. Beversluis overleden Op 69-,jarigc leeftijd is in Zeist over leden ds. K. A. Beversluis, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Beversluis was achtereenvolgens predikant te Sijbekarspel, Grosthui- zen en te Zutphen, waar hy lot aan zijn emeritaat op 1 oktober 1948 is werkzaam geweest. Ds. Beversluis heeft een groot aantal bestuursfuncties bekleed. Onder meer had hij zitting in het hoofdbestuur van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. In de oorlog heeft ds. Beversluis aan het verzetswerk deel genomen. In 1942 werd hij gevangen genomen en tot aan het einde van de oorlog is hij in concentratiekampen opgesloten geweest. HERVORMDE KERK Beroepen te Sint Annaland W. de Bruijn te Èrmelo; beroepen te Grouw H. Groeneveld te Lippenhiuzen; be dankt voor Alkmaar dr. C. van Leeu wen te Eist: bedankt voor Oldebroek en voor Schoonhoven T. Langerak te Vinkevcen: wijlen mevrouw N. A. de Wit-de Haan te 's-Gravenhage heeft aan de diaconie van de hervormde ge meente van Bolsward een bedrag van 10.000 nagelaten. CHRIST, GEREF. KERKEN Beroepen te Broek op Langedijk en te Zutphen H. Biesma, kand. te Lisse; beroepen te Leerdam en te Ouwerkerk aan den Amstel J. Kievit, kand. te Apeldoorn. MEDEDELING IN RAAD Verbetering van Molenpad kost meer dan was geraamd Tijdens de- dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Borssele, werd medegedeeld, dat bij koninklijk besluit per 1 augustus aanstaande eervol ontslag is ver leend nun burgemeester P. J. Domi nions, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In ver band hiermee heeft burgemeester Dominicus een verzoek tot ontslag ingediend als bezoldigd abmtenaar van de burgerlijke stand per 1 au gustus. Hiermee gingen de raadsleden ac- coord. De heer Dominicus zal na de ontslagdatum de functie vervullen van onbezoldigd ambtenaar van dc burgerlijke stand met lijdelijke toe lage. De heren J. J. Coppoolsc (bouwkun dig opzichter-tekenaar) uit Biezelin- ge en J. B. F. Jansen (leerling-bouw kundig opzichter-tekenaar) uit Mid delburg werden -tijdelijk aangesteld bij do dienst voor gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht voor de uitvoering van de kapitaalswerken in eigen beheer. Per 1 juli gaat voor de gemeente werklieden een nieuw dienstrooster in, in verband met de invoering van de vrije zaterdag. Dc verbetering van het Molenpad zal meer kosten, dan oorspronkelijk ge raamd was. Deze kosten zijn bere kend op ƒ3750,Wannter de ge meentewerklieden bfj de werkzaam heden worden ingeschakeld, zal de pry's lager komen te liggen. De raad besloot om do verbetering van het Molenpad toch te laten doorgaan De heren D. M, Vermet, burgemeester van 's Heer-Arcndskerko, W» N. van Liere, burgemeester van Baarland en Oudelande,.en Th. J, Anclrlosson, bur gemeester van Ovezande, werden her benoemd als vertegenwoordiger voor Feijenoord in finale-poule intertotocompetitie Feijenoord heeft zich, door woens dagavond in Zwitserland met 6—2 van Chnux-de-Fonds te winnen, als eerste Nederlandse club geplaatst ln de finale-poule van de intertoto competitie. Bij dc rust van deze wed strijd, die door 2000 toeschouwers werd bijgewoond, was de score 2—2. de gemeenten op Zuid-Beveland in do commissie van beheer voor de school tandartsendienst. De raad van Borssele besloot de af lopende kasgeldlening van 90.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten opnieuw aan te gaan voor de tijd van zes maanden, tegen een rente van ééh vijfachtste procent. De ra&dsleden gingen accoord mot een verzoek van de heer A. J. Rottier voor de koop van een strook bouw grond op de hoek van dc Wester- seheldestraat Everingestraat. ter grootte van 306 vierkante meter voor 7.40 per vierkante meter. De gemeenteraad ging eveneens ac coord met de aankoop van een per ceel grond van 0,6694 ha voor 1,50 per vierkante meter voor dc uitbrei ding van de begraafplaats. Nederlandse Tourrenners in Amsterdam gehuldigd Ten uanschouwe van nog geen 1000 toeschouwers heeft de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielrcn Unie, dr. P. van Dijk, woensdag avond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de Nederlandse Tour- ploeg gehuldigd, waarvan alleen de genen die de heide ronden geheel ol' btfiui geheel hadden uitgereden, aan wezig waren. Dat waren hij do profs Plet van Est, Piet Dainen, Jaap Kersten, Jan Westdorp en Toon van der Steen, en hij de amateurs en on- afhnnkelljkeii Jan Janssen, Miel Ver- stracte, Mik Snyder, Dick Groen weg, Frits Kuoops en niet in wicler- têiiuc gestoken, wegens z-ijn verwon dingen nog wet strompelende lluub Zilverberg» Na de- huldiging beklommen dc tour- renners hun fietsen voor ccn 10 km- wedstrijd, waarin vier premiesprints Waren opgenomen. Piet van Est, de 'enige die op ccif baanfiets reed, won drie van do vier door de K.N.W.U. uitgeloofde premies, terwyi Jan Janssen de vierde voor zich opeiste. De Uitfdag was 1. Piet van Est, 10 km lil 14 "min. 13,4 sec.2. Jan Jans sen 3. Mlel Vorstraeto 4. Frits Knoops 5. Mik Snijder 6. Dick Groeneweg 7. Jaap Kersten 8. Piet Damen 9. Jan Westdorp. Toon van der Steen moest door een kniebles sure opgeven. RAAD SINTJANSTEEN Voorstel nu met 7 tegen 3 stemmen aangenomen De gemeenteraad van Sint-Jansteen lieeft in de woensdagmiddag gehou den vergadering besloten een bij drage van f 4000 te verlenen in de kosten van de asfaltering van een onverhard gedeelte van de Oud-Fer- dinandusdijk. Een voorstel dienaan gaande van b. en w. werd met 7 te gen 3 stemmen aangenomen. Het verlenen van een dergelijke bij drage was in een vorige raadsverga dering reeds ter sprake gekomen. Er Was toen een langdurige discussie Over ontstaan en bij stemming staakten de stemmen. Voor de vergadering van woensdag was een schrijven ontvangen van het waterschap „Klein Ferdinandus", waarin werd medegedeeld, dat het waterschap overwoog het niet-ver- harde gedeelte van de Oud-Ferdinan- dusdijk slechts te verharden met puin en dus af te zien van het plan tot asfaltering. waar-voor de cultuur technische dienst een subsidie van f 27.000 had toegezegd. Nu de raad echter een bijdrage heeft verleend, zal het plan voor asfaltering toch doorgang vinden. GRONDVERKOOP De raad besloot voorts tot verkoop van een perceel grond van 14.70 aren aan net rijk voor f 1,— de mas sa. Deze grond zal dienen voor dc omleiding van rijkBWeg 60 rond Hulst. Conform het voorstel van b. cn w. werd besloten een bijdrage te verlenen van f 553,— in de kosten van de aansluiting van het pand Axelsestraat 2 op het elektriciteits net van de N.V. P.Z.E.M, Tevens werd conform het voorstel besloten medewerking te verlenen aan de op lossing Van het vraagstuk van aan sluiting van 7 „onrendabele" perce len op 't elektriciteitsnet. De kosten van de aansluiting worden geraamd op f 5000 per perceel. Dc gemeente Lintfort was te sterk voor Middelburg: 3-4 Het voetbalelftal van „Middelburg" heeft liet woensdagavond niet kun nen bolwerken tegen de robuste ploeg van de Duitse club Lintfort. De wedstxyd eindigde in een 3—4 overwinning voor de gasten. De Duit sers zetten iu de eerste fase van dc strijd nret snelle open aanvallen de Middelburgse achterhoede onder druk. Maar ook de gastheren lieten zich niet onbetuigd cn de wedstrijd kreeg daardoor een zeer aantrekke lijk karakter, liet veldspel van de gasten was echter heter verzorgd dan dat van de Middelburgers. Na 20 minuten nam Lintfort uit een goede aanval do leiding. Enige minu ten daarna kreeg één van de Duitse spelers voor open doel oen uitsteken de kans, die hij echter grandioos miste. Deze misser was voor Middel burg het sein de zaken steviger aan te pakken. Met snelle verrassende aanvallen ging het op het Lintfort- doel af. Uit een van deze aanvallen maakte A. Vogel in de 27ste minuut dc gelijkmaker. Nieuweling Hendrikse zag zijn harde werken in de 40ste minuut beloond met een doelpunt: 21. Middelburg kréég nu een duidelijk veldovenvicht en de ploeg groeide naar een goede vorm. In de 42ste minuut bracht Vos met een uitstekend doelpunt de stand op 3—1. Na de rust volgde weer oen gelijk opgaande strijd. De Duitsers hadden editor enkele verse spelers in het veld gebracht, terwyi de Mid delburgers voor dc rust iets teveel van hun krachten hadden gevergd. Nadat er ongeveer een half uur was gespeeld slaagden de Lintfort-spclcrs erin binnen 7 minuten de stand Van 3—1 te wijzigen in 34. Dit werd bereikt door dezelfde tactiek, die Middelburg voor rust toepaste, name lijk met snelle aanvallen door het midden. De spelers van Middelburg probeerden nog ln de stand Wijziging te brengen, maar de Duitsers lieten geen doelpunten meer toe. Daarmede eindigde de wedstrijd niet éeh" "3—4 zege van de gasten. zal in deze kosten 20 bijdragen. De totale kosten voor de gemeente zullen f 7000 bedragen. Het onderhoudsschilderwerk aan de verschillende gemeente-eigendommen werd voor 1961 en 1962 opgedragen aan do firma A. A. Vijlders te Sint- Jansteen voor de som van f 5250. Bij de rondvraag zei de heer F. Dobbelaar (k.v.p.) het te betreu ren, dat de nog in goede staat verkerende woning Henrelstraat 12 was afgebroken voor een al daar nieuw te bouwen pand. De hoer A. L. d'Hooge (k.v.p.) zag graag, dat in de kortst mogelijke tijd Fn het buurtschap „Heikant" wordt begonnen met de aanleg van trottoirs en riolering en dat de bestaande verlichting verbe terd wordt. Rijbaanverdubbeling deel rijksweg 58 aanbesteed Aan het rijkswaterstaatskantoor te Middelburg is woensdagochtend het maken van een rijbaanverdubbeling in de rijksweg nr. 58 ter plaatse van de aansluiting met de provinciale weg naar de Zandkreekdam en hot verbeteren van de aansluitende rijks- gedeelten en het aanleggen van pa rallelwegen met bijkomende werken in do gemeente Goes en 's-Heer Arendskerke aanbesteed. De laagste inschrijver was dc firma gebrs. Geldof te Serooskerke met f 770.700. Voor de overige inschrijvers werden de volgende bedragen genoteerd: 2. J. en K. T. de Oude, Biervliet f 795.000; 3. N.V. Zeeland, Middel burg f 798.700; 4. fa. S. Zilstra en v. d. Dries te Gorinchem f 825.000; 5. J. D. Janse, Middelburg f 855.000; 6. fa. F. Duinhouwer en Zn., Goes f 856.000 en 7. gebrs. Moerland cn Zn., Sint-Annaland f 859.000. Bevorderingen hogere landbouwschool Aan de rijks hogere landbouwschool te Dordrecht werden bevorderd: van klas 1 naar klas 2, J. J. de Vlieger te Dreischor en van klas 2 naar klas 3 L. v. d. Berge te Wemeldinge, I. J. «Luteijn en J. Luteijn te Nisse en J. Zandee te Nieuwdörp. Nagekomen advertenties. Heden overleed plotse ling na een langdurig, smartelijk lijden, onze geliefde oom en oud oom, LEUNIS CIJSOUW in de ouderdom van 69 jaar en U maanden. J. Cijsouw. J. Cijsouw-Cijsouw. Peter en Son ja. Westkapelle, 18 juli 1961. Heden is na een kort stondige ziekte, zacht en kalm van ons heen gegaan onze allerlief ste en zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, ANNA MARIA VAN DE VELDE weduwe van WILLEM FLORUSSE in dc gezegende ou derdom van 89 jaar. Uit aller naam: E. van Heerdc- Florusse Vlissingen, 19 juli 1961. Paardenstraat 43. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 22 juli aan staande. Vertrek Paardenstraat 43 des namiddags 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4