Sporttoto voor nieuwe seizoen is belangrijk gewijzigd VUISTGEVECHT IN HULST NA SLUITINGSUUR VAN CAFÉS WETHOUDER VOOR SPORTZAKEN REIKTE WISSELBEKERS UIT BEVORDERINGEN BIJ HET GOESE LYCEUM TE GOES Waar zijn onze schepen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 JULI 1961 NU 13 VOORSPELLINGEN PLUS 2 RESERVES DESPQRÏÏOTO Interzonaal schaaktoernooi in 1962 in Amsterdam De wereldschaakbond (F.I.D.E.) heeft de organisatie van het komende interzonale toernooi de tweede etappe op de weg naar de persoon lijke wereldtitel schaliën toegewe zen aan de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Aan dit toernooi zal worden deelge nomen door de nummers een, twee en drie van de negen zonetoernooien. Een van deze toernooien, dat vorig jaar in Berg en Dal werd gehouden, zal binnenkort in Marienbad (Tsje- cho-Slowakije) worden overgespeeld, aangezien de bezetting indertijd gere duceerd was tengevolge van het zich terugtrekken van een aantal deelne mers. Nederland is in de komende strijd (van 28 juli t/m 25 augustus) vertegenwoordigd worden door dr. Barendregt. Het interzonale toernooi in Amsterdam zal op 27 januari 1962 beginnen. Schaak-olympiade voor damesteams in Emmen Van 18 september tot en met 6 okto ber a.s. zal in Emmen het tweede wereldkampioenschap schaken voor dames-landenteams worden gehou den. Men verwacht, dat ongeveer 25 landen.aan dit toernooi zullen deelne men. Elk team zal bestaan uit twee speel sters plus een reserve. Voor Neder land zijn uitgenodigd mevrouw Heemskerk (eerste bord) en me vrouw Vreeken (tweede bord). Reser ve is mevrouw Timmer. KANTONGERECHT TERNEUZEN Weer groot aantal verkeerso vertredin gen „Dat gaat daar niet goed", hadden de twee surveillerende agenten van de rijkspolitie In de nacht van 12 juni tegen elkaar gezegd, toen z\j juist na sluitingstijd in de Gentsestraat te. Hulst een groep mannen hadden zien staan, waarvan er één kennelijk van zjjn vuisten gebruik maakte. Toen de agenten het groepje naderden, liield het gevecht op. Alleen de landarbei der A. L. M. H. uit Vogelwaarde plaatste nog enkele natreffers. Hij werd dus op heterdaad betrapt en werd zij het met enige moeite meegenomen naar het politiebureau. Ten kantongerechte, te Terneuzen ontkende hij dinsdagmorgen iemand te hebben geslagen. „Ik heb zelfs nie mand aangeraakt", aldus de verdach te, die met de nodige handgebaren trachtte duidelijk te maken, wat er die nacht was gebeurd. De wacht meester eerste klas der rijkspolitie te Hulst P. D. bleef bij de lezing over het gebeurde in het proces-verbaal, hetgeen voor de officier van justitie, mr. P. H. Seheflkenberg- Van Mie- rop, voldoende was om tegen ver dachte een boete te eisen van 20 subs, vier dagen. Uitspraak: ƒ15 subs, drie dagen. De fabrieksarbeider A. D. uit Wach- tebeeke (België) reed op 19 novem ber van het vorig jaar met zijn fiets over het rijwielpad van de rijksweg Naamn*~HHs«r»Bm WlWftfcVrÉf-N.fcC. '««mfe-'SsKfri Sfwst Voor Amateursport, Maatschappelijk Werk Gezondheidszorg, Cultuur Gelijke-spelenkansen en hoger bedrag voor prijzen DE VOETBALPOOL, zoals (lie uiet ingang van 20 augustus a.s. van start zal gaan voor liet sei zoen 1901-1962, heelt een nieu we opzet gekregen. De stichting „De Nationale Sporttotalisator" heeft het totoformulier niet al leen een nieuw „gezicht" gege ven, maar in deze toto enkele ingrijpende wijzigingen aange bracht, die volgens de organisa toren meer kansen bieden op een prijs. Behalve de kansen in de normale kolommen zijn er thans ook gelijke-spelenkansen ingevoerd. Bovendien is het prij- zenbedrag verhoogd, terwijl de verenigingen een dubbeltje on kosten mogen heffen. De voorspellingen in de oude ver trouwde kolommen moet worden ge daan voor dertien wedstrijden (plus twee reservewedstrijdenHiervoor gelden twee prijzen: De deelnemer, die -Ie dertien voor spellingen in één kolom (ei zijn weer zoals voorheen acht kolommen) juist heeft gedaan, ontvangt de eerste prijs. Een tweede prijs wordt toegekend aan de deelnemer, die één fout in het kolommetje heeft. Deelnemers met 2 fouten hoeven zich dus niet meer te melden. Indien geen enkele deelnemer de wed strijden in een der acht kolommen juist heeft voorspeld, wordt het be drag van de eerste prijs toegevoegd aan dat voor de tweede prijs. Er kan in deze nieuwe toto ook weer worden deelgenomen met twee kolommen (_in- leggeld 50 cent), vier kolommen (één gulden), zes kolommen (ƒ1,50) en acht kolommen (twee gulden). 5 gelijke spelen Voor elke twee ingevulde kolommen mag de deelnemer geheel gratis vijf gelijke spelen voorspellen. Daartoe zijn behalve de vijftien kolommen wedstrijden nog èens vijftien wed strijden op het formulier toegevoegd, zodat men uit dertig wedstrijden de vijf gelijke spelen kan kiezen. Deze gelijke spelen kunnen voorspeld wor den door het plaatsen van een kruisje in de daafvoor bestemde genummerde vakjes, die corresponderen niet de wedstrijden. Indien meer dan vijf wedstrijden gelijk eindigen gelden deze allen voor de beoordeling van de voorspellingen. Eindigen er minder clan vijf wedstrijden gelijk, dan wordt het bedrag van dc extra prijs toege voegd aan dat van de volgende sport toto. Het voor prijzen beschikbare bedrag wordt met 10 procent verhoogd. Het vorig seizoen bedroeg het prijzenbe- drag 30 procent van de totale inleg, thans wordt het dus opgevoerd tot 33 procent. Hiervan wordt beschik baar gesteld voor de. eerste prijs: 55 procent, voor de tweede prijs: 30 pro cent en voor de extra prijs 15 procent. Tot bijna 59.000 Prijzen lager dan duizend gulden zul- 'en vrij zijn van belasting. Van lioge- prijzen zal 15 procent belasting orden geheven, evenals nu reeds hot mal is by de staatsloterij. De maxi mumprijs zal zijn 50.000, na aftrek van belasting, hetgeen betekent, dat de maximumprijs wordt verhoogd tot 58.823,53. Voorts heeft de minister van justitie toestemming verleend aan de vereni gingen om van de deelnemers 10 cent voor onkosten te heffen wanneer de Ïoolfotmulieren ingeleverd worden, n verband met de overige door de medewerkende verenigingen te dek ken onkosten zal 2 procent van de in leg aan de verenigingen door de sport toto vergoed worden. Wanneer de Eeerste Kamer'een defi nitieve beslissing heeft genomen ten aanzien van de nieuwe bepalingen van de loterijwet en bij' een gunstige uit slag deze bepalingen dan tót wet wór den verheven, zullen de prijzen in gèld worden betaald- SCHOOLTENNISTOERNOOl Volgend jaar eerste lustrum In restaurant „Britannia" in Vlissin- gen heeft dinsdagavond de heer Ch. J. Gillissen Verschage, wethouder voor sportzaken, de wisselbekers uit gereikt aan de winnaars van het schooltennistoérnooi, dat in sport park „Zwanenburg" is gehouden. De heer Gillissen Versehage sprak de waardering van het gemeentebe stuur uit voor het initiatief en het doorzettingsvermogen, dat de leiding had betoond. Hij wenste de scholie ren het volgend jaar weer terug te zien op het toernooi, dat dan zijn eerste lustrum viert. De bondsgedelegeerde van de Kon. Ned. Lavvntennisbond, ir. R. Froyen zei, dat een toernooi voor school jeugd in de omvang als het Vlis- singse in ons land nog niet werd ge organiseerd. De Nederlandse jonge ren, die nog een geduchte achter stand hebben bij de buitenlandse tennisjeugd, worden door dit soort toernooien goed getraind. Een be lang van de Vlissingse competitie zag hij ook in dc contacten tussen de jongeren. Ir. Froyen reikte de K.N. L.T.B.-mcdailles uit aan de winnen de A-teams. Organisator Jaap Ventevogel, die de bijeenkomst ha'd geopend, vertel de nog, dat het volgende toernooi door anderen zal worden georgani seerd wegens vertrek van het be stuurslid Pieter ter Poorten en hem zelf uit Vlissingen. Jaap Ventevogel bedankte voorts Peter v. d. Vliet en Ruud Smit, die het tentenkamp van dc tennisjeugd in het Nollebos had den geleid. De uilslagen zijn als volgt: Meisjes A: Sportacademic, 's-Herto- genbosch, 1ste prijs; Sted. Gymna- Het wereldkampioenschap schaken voor studententeams Dinsdag is iu de technische hoge school te Helsinki liet toernooi om hét wereld-studentenschaakkam pioenschap voor teams voortgezet met de partijen uit de tweede ronde. Met nog een uit de te spelen partij heeft de Nederlandse ploeg een 1-2 achterstand tegen Oost-Duitsland. De gedetailleerde uitslag luidt: Zinn-Langeweg 1-0; Maedler-Roessel afgebroken; Baumbach-Jongsma 1-0; Moehring-Kuypers 0-1. De verdere uitslagen luiden: V.S.- Rusland Vz-Va plus twee afgebro ken partijen); Finland-Denemarken ^-72 (plus twee afgebroken par tijen): ZwedenlBuiten-Mongolië lVs- 2'/:Bulgaiïje-Hongarije 114-1V> (plus 1 afgebr. partij; Ts. Slowakije- Tunesië 4-0. sium, Leiden, 2de prijs. Meisjes B: 1. Sted. Gymnasium, Leiden; 2, M. M.S. II, Leiden. Jongens A: Zaah- lands lyceum, 1ste prijs; 2. Sint Norbertuslyceum, Roosendaal. Jon gens B: J. Goese lyceum; 2. R.H.B. S., Vlissingen. Klas 1 naar 2 (h.b.s.)A. F. Bal te Goes, A. C. Beenhakker te Kloetinge, C. M. Booij te Wemeldinge. B. Broijl te Kloe tinge, P. J- Evcrsdijk te Kapelle, J. FeiJ- tel te Wemeldinge, J. Hofstee te Goes, A. Hoogesteger to Wemeldinge, K, C. van Hoorn te Goes, M. L. de Jager te Ka pelle. J. H. Kcmeling te Kapelle, C. B. van Liere te Kapelle, J- C. Looyen te Goes, C. Murre te Borssele, A. Noordhoek te Goes, J. L. Phernambucq te Wemel dinge, F. J. Sanderse te Yerseke, R. Th. Seheepe te Yerseke, A, van der Sluys te Goes, S. Vaas te Yerseke, J. Wartena te Kattendijke, J- van Zweeden te Kloetin ge, J. J. Bom te Wilhelminadorp, J. Dale- boudt te Kattendijke, W. J. Dingemanse te Goes. W. Dirkzwager te 's-Heer-Hen- drikskinderen, J. A. W. de Graaff te Goes, B. van Hinte te Kloetinge, W. Keg ge te Goes, A- Melse te Goes, J. E. Ro llers te Krabbendijke, J. Ch. v. d. Sluis te Goes. H. van Tol te Goes, E. M. Ver- schiere te Kloetinge, P. v- d. Vliet te Goes, R; Ch. Bakker te Wissenkerke. A. Biezeveld te Kloetinge, M. Blnkhuysen te Goes, M. M. Boone te Colijnsplaat, J. de Broeckert te Oudelande, W. J, Deur- loo te 's-Heer-Abtskerke, J. F- Kivlet te Borssele, C. Klap te Goes, D. Linden- bergh te 's-Heer-Arendskerke, P. D. van Loo te Wolphaartsdijk, E. Makkink te Kloetinge. M. J. Noordhoek te Goes, C. A. van Oosten te 's-Heer-Arendskerke, H. Pik te 's-Heer-Arendskerke, JM. de Poorter te Goes, J. P. de Regt te Wissen kerke, J. Smit te Kortgene, T. M. Tram- per te 's-Gravenpolder, M. van Weele te Wolphaartsdijk. Van 2 naar 3 (h.b.s.)W- Bierens te Nieuwdorp, R. de Groot te Kloetinge. P. C. J. Hollestelle 2 x te Kortgene, Z. Husson te Goes, W. Kole te Nieuwdorp, N. Kramer té Kapelle, M. de Muijnck m- AOAMEMNON IS A LUL ASSER DIJK MAASHAVEN MOORDRECHT I AMSTELDIEP. I JAGERSFONTEIN KERKEDIJK l AMSTEROAM CALTEX ROTTERDAM SCHERPEND»ECHT .c™ ORANJENASSAU ESSO AMSTEROAM KREBSIA 17 nur Ab»d«n KREEFT >S te Borssele. N. Nagelkerke m. te Goes, C. Nieuwenhuize te Oudelande, F. Pol derman te Borssele, C. M. Robei's m. te Krabbendijke, J. Spee te Goes, J. Welle- man 2 x te Kapelle, P- Weststrate 2 x te Goes, C. van Beekom m. te Goes, C. Dagevos te Wemeldinge, C. van Dissel te Goes, N. Drukker te Goes, C. de Goffau te Rilland-Bath, G. v. d, Griek te Rll- land-Bath, H. de Haas te Goes, B. v- d. Have tc Kapelle. L. Hcijboer te Katten dijke. R. v. d. Berg te Kruiningen, A. Beu ving te Goes, C. Boogert te Kort gene, J. Boot te Kortgene, B. den Dek ker te Hoedekenskerke. J. Geensen te 's-Gravenpolder, B- Glerum te Yerseke, A. Goossen te Kortgene, L. .Jansen te Goes, C. de Jonge te Kruiningen, D. Kooman te Kortgene. A. Korstanje te 's-Gravenpolder, G. Leendertse te Kort gene, J. Mieras te Schore. J. Minnaard en W. Minnaard te 's-Heer-Abtskerke, B. Sehouwenaar te Kruiningen, K. Verhulst te Goes, J- Versteege te Goes, J. Viérgo- ver te Goes, W. Lucier te 's-Heer-Arends- krke, E. Mol te Wilhelminadorp, E. Mur re te Kloetinge, R. Nagelkerke te 's-H.- Arendskerke, A. van Oeveren te Yerseke, G. Overloop te Kapelle. E, Scheepc te Yerseke, H. Sentse te Rilland-Bath, M. Sprong te Kattendijke, M. Vos te Goes, C' Weststrate te 's-Heer-Arendskerke, A. Zonnevylle te 's-Heer-Arendskerke, J. A- v. IJsseldijk te Goes. Van 3 naar 4 (h.b.s.) L. van Asselt te Goes. A. v. d. Berg te Goes, G- A. Bom te Yerseke, P. Frantzen te Goes, S. van Grieken te Goes, A. v. d. Have te Ka pelle, J, Meijer te Goes, A. Neels te Goes, J. v- d. Pijl te Oudelande. J. Schip per te Kruiningen. L. Traas te Kloetinge, E. Westveer te Wemeldinge, H. M. Bel- laardt te Goes, P. J. Bakker te Nieuw dorp, H. v. d. Berge te Wemeldinge. J. Bliek te Kloetinge, A- de Koeijer te 's- Hecr-Arendskerke, A. Lindenbergh te Wolphaartsdijk, E. D. Lindenbergh te Wemeldinge, J. Nagelkerke te 's-Heer- Arendskerke, A. H. Polderman te Krui ningen. A. J. Remeijnse te Oudelande. B. Roelofsen te Goes. P. J. Rijnberg te Rilland-Bath, H- Schrijver te Goes. A. Spruijt te Nieuwdorp, C. v. d. Vreugde te 's-Heer-Arendskerke. Van 4 A naar 5 A (h.b.s.) L. Bakker te Goes, M. Dominicus te Goes. L. Ha- rinck te Goes, J. Huisson te Wolphaarts dijk. M Oppeneer te Kruiningen, J. Schipper te Kloetinge. E. Slabbekoorn te Goes, P. de Smidt te Heinkenszand. C. Smits te Kapelle, M. Zandee te 's-Heer- Arendskerke. Van 4 B naar 3 B (h.b.s.) R. de Groot te Kloetinge, I. Hendrikse te Goes, G. Luider te Goes, C* Noordhoek te Goes, J. van Oosten te 's-Heer-Arendskerke, L. Schaalje te Driewegen, F. Schuringa te Goes, H. Wartena tc Kattendijke, W. Wisse te Goes, B. van Steenis te Kloe tinge. LEZERS SCHRIJVEN Aanmoedigingspremie Het deed ons genoegen dat U een uit voerig verslag in uw Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 21 juni 1961 hebt opgenomen van de mi nisteriële ontvangst op 20 juni j.l. Hiervoor zijn wij U zeer erkentelijk. Het spijt ons evenwel U er op attent te moeten maken dat er in uw mede delingen een storende fout geslopen is. U vermeldde: „Maar zelfs voor de organisatoren zal de climax verrassend zijn geweest. Daar zorgde dr. ir. J. J. Eshuis voor in zijn kwaliteit van directeur der Centrale Suiker Mij. N.V. uit Am sterdam. Namens de suikerindustrie overhandigde hij de directeur van Van der Have N.V., ir. D. J. van der Have, tijdens de lunch in het nieuwe be drijfsgebouw een cheque van 50.000 ..als aanmoedigingspremie" voor liet in de rassenlijst brengen van een nieuw suikerbietenras". Helaas komt niet tot uiting dat deze aanmoedigingspremie .door de geza menlijke Nederlandse suikerindustrie werd aangeboden. Zoals de heer Eshuis ook zei, bood hij deze aanmoedigingspremie aan in zijn functie als voorzitter van het Insti tuut voor Rationele Suikerproduktie, namens de gehele Nederlandse suiker industrie. Koninklijk kweekbedrijf en Zaudltandei D. J. v. d. HAVE N.V. te Sas van Gent. Onder het rijden maakte hij een praatje met de ar beiders, die in de buurt aan het werk waren. „Kijk uit", riep een tegemoet komende bromfietser, maar toen was het al te laat. Er volgde een botsing, waarvoor D. aansprakelijk werd ge steld, omdat hij midden op het smal le rijwielpad reed. sDe eis tegen hem luidde 50 subs, tien dagen. Uit- f40 subs, acht dagen. Botsingen De rijwielhersteller C. J. T. uit Moer- beke (België) wilde op 25 november op de Kinderdijk te Zuiddorpe een traetor met aanhangwagen voorbij gaan op het moment, dat een tegen ligger naderde. Ook hier volgde een botsing. Dé eis tegen verdachte luid de 50 subs, tien dagen, de uitspraak ƒ40 subs, aclit dagen. De handelaar J. van der G. uit Clinge stond te recht, omdat hij op 20 maart te Hulst bij bet wegrijden met zijn auto een bromfietser had gehinderd en aan gereden. Conform de eis werd hjj vgroordeeld tot een boete van f 25 subs, vijf dagen. Tot 20 subs, vier dagen werd ver oordeeld de Belgische chauffeur F. C. C., wiens vrachtauto op 26 mei te Sas van Gent te zwaar beladen bleek. De Axelse hulpmonteur. A. M. had op 14 januari bij het uitrijden van een uitrit op de Emmabaan te Koewacht het overige verkeer gehinderd cn zelfs een aanrijding veroorzaakt. Dat kostte hem een boete van 20 subs, vier dagen. De slager A. P. L. uit Vogelwaarde stond terecht omdat hij op het kruispunt Bossestraat-Rapen- burg geen voorrang had verleend aan een op de voorrangsweg rijdende wielrijdster. „Ik ben daar gestopt", aldus het verweer van verdachte, „maar mevrouw stopte ook, zodat ik dacht, dat ze me voorrang wildé verlenen. Toen ik doorreed, deed zij dat ook, zodat er een botsing ontstond". De getuigende me vrouw ontkende hardnekkig, dat zij had gestopt. „Ik reed door, omdat ik op een voorrangsweg reed, maar hij reed ook door". Deze onder ede afgelegde verkla ring van mevrouw kostte ver dachte een boete van f 30,subs, zes dagen. Te breed De vlasbewerker V. P. J. van P. uit Sint Jan (België) was in de buurt van Philippine met zijn tractor en twee aanhangwagens niet voldoende uitgeweken, toen hii door een bestel auto werd ingehaald. Verder bleken de aanhangwagens te breed, geladen te zijn. Het kostte hem twee boetes, namelijk f 30,subs, zes dagen voor het niet uitwijken en f 5,subs, één dag voor de brede lading. De steenhouwer G. van E. ui£ Burcht (België) kreeg een boete van f 15, subs, drie dagen omdat hij op 16 maart te Axel bij het keren van zijn auto schade had toegebracht aan een passerende fiets. Bovendien werd hij belast met de schade ad. f 92,65. Een waarschuwingsboete ad. f 1, subs, één dag hoorde de Zaamslagse landbouwer C. D. tegen zich uitspre ken, omdat hij op 30 april op het Plein in zijn woonplaats geen voor rang had verleend voor een van rechts komende auto. De bestuurder van laatstgenoemde auto, de admini strateur H. de J. uit Goes, kreeg een zelfde boete omdat hij niet voldoende rechts had gehouden. De automon teur G. C. uit Hulst wilde op 22 april met zijn auto vanaf de Markt te Hulst de Grote Zwanenstraat inslaan. Hij stak zijn richtingaanwijzer naar rechts uit, maar begaf zich daarna iets naar links, om de scherpe bocht goed te kunnen nemen. De achter hem rijdende vertegenwoordiger W. D. uit Gent, die de manoeuvre naar links zag maken, wilde rechts voor bijgaan, waardoor een botsing ont stond. De officier sprak C. vrij, om dat hij bewezen aciitte, dat hij zijn richtingaanwijzer had uitgestoken. Tegen D. eiste hij een boete van f 20 subs, vier dagen. Met de vrijspraak ging kantonrechter mr. H. van den Belt akkoord. Maar D. was volgens hem in verwarring gebracht. Hem ontsloeg hij van rechtsvervolging. Ook mej. T. E. uit Hontenisse, die op 13 mei haar auto in de Bierkaai- straat te Hulst fout zóu hebben ge parkeerd, werd vrij gesproken, omdat de tenlastelegging niet was bewezen. Zeven gulden, vijrtig subs, twee da gen luidde de uitspraak tegen de Spinner F. A. M. uit Sas van Gent, die op 22 juni te Sas van Gent met zijn bromfiets had gereden op een weg, die voor het verkeer was afge sloten. De zaken tegen de Leidse stu dent D, E. B. en de fabrieksarbeider H. de G. uit Sluiskil, die de Sluiskilst: brug zouden zijn opgereden, terwijl het stoplicht reeds brandde, -werden voor nader onderzoek c.q. getuigen verhoor aangelibuden. Eveneens wer den voor verder verhoor van getuigen aangehouden de zaak tegen de begra fenisondernemer J. S. W. uit Gent. en de handelaar H. P. V. uit Sas van Gent, die in laatstgenoemde gemeen te bij het veranderen van richting geen voorrang zouden hebben ver leend aan het overige verkeer. Con form de eis werd veroordeeld tot f 10 subs, twee dagen de landbouwer J. W. uit Philippine, die had vergeten oen nieuwe vergunning voor zijn jachtgeweer aan te vragen. Zijn in beslag genomen wapen kreeg hij te rug. De molenaar J. J. R. uit Osse- nisse kreeg een boete van f lo subs, drie dagen omdat hij op de avond van 28 april was aangetroffen met ver boden vistuig. Verkoop foto's voor Anjerfonds bracht 16,35 op De verkoop van foto's ten bate van het Anjerfonds heeft in 's-Heer Abts- lcerke 16,35 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6