EN EEN GEDACHTE HENK DE WAELE, Let op de spaaroot-ploeg ELKE WEEK WEER NIEUWE KANSEN ZONDER ENIG RISICO Jeugdige Zeeuwen gaan op avontuur met biefstuk meer mans Wie spaarpot-speelt, kan winst verwachten. en op de mededelingen van de „Spaarpots-equipe in de publiciteitskaravaan Een sportieve/ veelzijdige toto verlies is uitgeslo ten, want uw inleg HOUDT ZIJN WAARDE. Zie de uitvoerige toelichting op de „SPAARPOT"-formulieren die U langs de route worden uitgereikt. Inlevering bij één der hierna vermelde depothouders, waar U tevens de waardebonnen worden verstrekt. De ZEBRA-TRUI, wie zal hem winnen U hebt uw „Spaartpot"-winst zó binnen DEPOTHOUDERS WALCHEREN A. Breuscher, Maasstraat 74, Middelburg P. C. van Luyk, Ruiterstraat 58, Middelburg W. J. Verdaasdonk, Eigenbaardstr. 29, Middelburg J. Lammers, Doornluststraat 3, O. Souburg Barendse, Kanaalstraat, O. Souburg C. L. P. Ortelee, Zeewijksingel 14, O.-Souburg DEPOTHOUD G. Lindenberg, v. d. Spiegelstraat 35, Goes J. van Luyk, Vismarkt 8, Goes H. A. Wilde, 's-H. H. Kinderen straat 53, Goes O. T. Karelse, 's-H. II. K. dijk 23, Goes E. J. Jacobs, Kreubelmarkt 14, Goes J. J. Dingenianse, Westwal 53, Goes A. Polflict, Bekhof 7, Goes K. J. v. Veen, Wilhelminastr. 82, Wemeldinge A. Westdorp, Dorpsstraat 32, Kattendijke J. Lindliout, Haveudijk 10, Bie/.elingo A. Rottier, Haaimeet 17, Sehore E. Mast, Oude Polderseweg 7a, Hansweert M. Louws, Hoofdstraat 75, Kruiningen A. J. Walkout, Kerkstraat 59, Wolfaartsdijk T. H. J. Swennen, Spuistraat 62, Vlissingen J. Moisou, Koestraat 14, Vlissingen A. Dijkstra, Gr. Markt 22, Vlissingen J. F. Jung, Hogeweg 112, Vlissingen T. H. Snijders, J. v. Gooyenlaan 95, Vlissingen ZUID-BEVELAND J. H. v. Dries, Rijksweg 71, Lewedorp II. Knuit, Dorpsstraat 1, Heinkens/.and C. A. Verburg, Dorpsplein 4, Nisse L. Doéne, Hoofdstraat 67, Ove/ande J. van Guehte, Dorpsstraat 7, Driewegen P. Verheijke, Zomerstraat 21, Ellewoutsdijk J. de Rijke, Dorpsstraat A2, Oudelande A. J. Burgel, Veerwcg 16, Hocdekenskerke M. J. Braam, Bakkerstraat 3, 's-Gravenpolder •J. de Vos, Oude Rijksweg 72, 's-H. Arendskerke J. Koeman, Dorpsstraat, Waarde A. Hoogerheide, Koffiehuis, Krabbendijke J. Schouten, Kapelsestraat 63, Kloetinge Voor vele jeugdige amateurs is een klassieker als de 215 kilometer lange Ronde van Midden-Zeeland een „smelt kroes"Zo ook voor de even jeugdige als veelbelo vende Zeeuwse coureurs, die in deze race van start gaan. Op deze pagina wordt de doopceel van enkele van die jonge Zeeuwen, die het avontuur aandurven, gelicht. „Mijn beste supporters zijn mijn moeder, mijn vader, mijn meisje en mijn slager", zegt de 20-jarige amateur-wielrenner Henk de Waele uit Axel. De eersten zorgen vóór en dikwijls tijdens de koers voor het zonodig opfrissen van het moreel. De slager is een meer praktisch mens.. Hij weet dat bij zwaar werk krachtvoer nodig is en zorgt vóór dat Henk moet gaan rijden, altijd voor een prima biefstuk....! Henk de Waele Is geboren op 9 september 1940 en wordt dit jaar dus 21. Zijn belangstelling voor wielrennen begon eigenlijk in 1957, een dag voordat de deelne mers aan de „Ronde van Midden- Zeeland" twee-en-een-halve-dag door Zeeuvvsch-Vlaanderen zou den gaan koersen. Henk werkte toen in Terneuzen (bouwvakken) en probeerde dagelijks zo snel mo gelijk de afstand tussen Axel en Terneuzen te overbruggen. „Ga eens koersen", adviseerden do mensen die hem regelmatig langs de Zeeuws-Vlaamse dreven zagen „vliegen", 's Zaterdagsmid dags verscheen hij aan de start voor een afwachtingscriterium voor adspiranten te Terneuzen. Henk had echter niets behalve zijn fiets en wat goede wil. Hij wist zelfs niet eens dat hij moest inschrijven en een rugnummer no dig had! Enkele tellen nadat de jongelui de ruimte waren „inge schoten", arriveerde Henk buiten adem maar nu mèt rugnum mer aan de start en ging de „meute" achterna. Vier ronden reed hij mee en toen was het „fini". „Logisch", zegt hij nu, „nooit op een koersfiets gereden en toch aan een wedstrijd willen meedoen". In het najaar van 1958 vroeg hij een nieuwelingen-licentie aan. De eerste wedstrijd reed hij in Hans- weert. Het werd weer geen succes want zijn „conis" liep vast en Henk kwam als laatste binnen. Het betere werk begon pas in 1959. Twee overwinningen boekte hij: te Heikant en Hoofdplaat. En 28 tweede plaatsen in België. 1960 was een pechjaar. Zeven we ken moest hij het bed houden we gens geelzucht en een penicilli- nekuur tegen steenpuisten. Het huidige jaar (1961) begon uit stekend. Club- en sprintkampioen van zijn club „Theo Middelkamp". Twee overwinningen, namelijk te Sluiskil en Souburg. Vier derde plaatsen in België en 6c in dc zware „Ronde van de Baronie" over een afstand van 183 km. In die koers lag hij op een gegeven moment: zelfs 4 minuten voor. Een volle emmer water, die een al te enthousiaste supporter bo ven zijn body uitgoot, bekwam hem bijzonder slecht. In de tweedaagse van Loochris- lic (2 x 85 vertrekkers) eindigde hij 5e op de eerste dag en 13e op de tweede dag. In liet eindklasse ment behaalde hij de 4c plaats. Ook Henk de Waele start voor de tweede maal in de klassieke „Ronde van Midden-Zeeland". Vo rig jaar maakte hij deel uit van de „Middelkamp B-ploeg" (le van die ploeg en 24o lin het klasse ment). Nu start hij in de A-for matie. de weekends rijdt en die eerlijk gezegd weinig tijd heeft voor in tensieve training „je komt al tijd achter bij knapen, die niet hoeven te werken" heeft ook ingeschreven voor de Ronde van Midden-Zeeland. Te zeggen, dat hij kandidaat is voor de zege van deze klassieker, is wel wat over dreven, maar hij is niettemin een renner, die tot een goed resultaat weet te komen. In 1957 begon bij bij de nieuwelingen, zonder even wel grote successen te boeken. Het jaar 1958 bracht hem enkele tweede plaatsen, maar nog geen enkele zege. Het volgend seizoen won Deegens vijf wedstrijden bij de nieuwelingen en dat was voor hem aanleiding over te stappen naar de amateurs. Dit jaar is hij al verschillende malen bij de eer ste vijf geëindigd, waaronder één eerste prijs. KO TOLHOEK, concurrent. HARRY DEEGENS, in hart en nieren. De 23-jarige, sympathieke Harry Deegens uit Kapello, is een ama teur in hart en nieren. Hij koes tert bepaald geen ambities om be roepsrenner te worden. De Ivapel- se coureur geeft het trouwens eer'!ik toe: als je voor je gezin Deegens is getrouwd en vader van een flinke dochter van 15 maanden de kost moet verdie nen als elektricien, heb je echt geen kans om zonder steun van derden beroepsrenncr te worden. Immers, de kosten, die verbonden zijn aan de wielrennerij zijn groot. „Dank zij liet feit, dat ik regelmatig in de prijzen rijd, spring ik er financieel uit. Als dit niet Tiet geval zou zijn, zou ik niet meer kunnen blijven koersen. Want ik moet alles zelf betalen". Deegens, die in hoofdzaak tijdens De gebrilde Ko Tolhoek (19) uit Yerseke zit in oesters. Het klinkt interessant: een wielrenner in de oesters. Wie dacht, dat de „pa rels van de Oosterschelde" alleen waren voorbehouden aan Tour de Franco-winnaars of wereldkam pioenen, heeft zich deerlijk ver gist. De amateur Tolhoek is zon der overdrijving de wielrenner, die het meest van oesters afweet. Want oesters vormen zijn brood winning. „Koersen? Goed en wel, maar daar kun je niet van leven". In het dagelijks leven vaart Ko Tolhoek op een oesterschip. De weekends en soms een enkele keer gewoon in de week, gaat hij koer sen. De Ycrsekse renner is in 1958 met de wielrennerij gestart als nieuweling. Tien koersen heeft hij toen gereden, waarvan de bes te plaats een dertiende prijs was. „Niet bijzonder hoopgevend", zegt hij er zelf van. In 1959 ging het veel beter: van de 25 koersen kwam hij 16 maal in de prijzen. Zijn beste plaats was toen een vierde prijs. Vorig jaar was zijn beste seizoen bij de nieuwelingen: 38 wedstrijden stonden op het programma en niet minder dan 32 maal reed Tolhoek in de prij zen, waarvan 22 maal bij de eer ste tien. Hij spuit de cijfers en getallen alsof hij ze dagelijks re peteert. Viermaal werd hij dat seizoen eerste, vijfmaal tweede, tweemaal derde en driemaal vier de. In hetzelfde jaar nog is Tol hoek overgestapt naar de ama teurs. Wel heeft hij al diverse goe de plaatsen bezet, maar een over winning heeft hij hier nog niet in de wacht gesleept. Zijn plan nen voor de toekomst? „Ik wil wel onafhankelijke of beroeps worden, maar of ik slaag SIMON VAN HOEVE, toekomst Een renner met toekomst: dat is «le 23-jarige amateur Simon van Hoeve uit Goes. Toekomst in elk geval in het vak, dat hij heeft ge kozen. Na zijn ulo heeft Simon van Hoeve niet gunstig gevolg het Z.T.I. gevolgd en binnenkort treedt hij in dienst van een ar chitectenbureau als opzichter. Misschien ook toekomst in de wielrennerij? Een vraag, die de jonge Goescnaar minder interes seert. Hij koerst louter voor zijn plezier. Zijn seizoenen zijn daar om meestal erg kort geweest, want steeds is dc studie vóór de wielrennerij gegaan. Een gezond standpunt, ongetwijfeld. Om het Vlaamse woord eens te gebrui ken: Simon van Hoeve is een echte liefhebber. Hij zit graag op zijn racefiets, zoals een ander van voetballen of tafeltennis houdt. Hoofdzaak is het echter niet voor hem. Hoewel: een succesje is toch wel leuk. Reeds als uloscholier in 1956 begon Simon van Hoe ve als nieuweling. In 1957 reed hij verschillende malen in de prijzen en zelfs veroverde hij eenmaal een eerste plaats in een uit twee ritten bestaande koers. Als pech hem in de tweede rit niet had achtervolgd, had hij ook deze ge wonnen. Jn 1958 is hij overgegaan naar de categorie der amateurs. Maar in de jaren 1958, 1959 en 1960 heeft hij niet veel wedstrij den gereden. In de eerste plaats zat hij met zijn studie en in de tweede plaats moest hij in 1960 de wapenrok aantrekken. In iuni is hij afgezwaaid en sedertdien heeft hij alweer diverse wedstrij den gereden. „Meer pech dan succes gehad", vertelt hij. Mis schien zal de toekomst hem meer succes brengen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 28