Rijtoer ouden v. dagen: vaak obstakel op weg HET UITERSTE RESTANTEN OPNIEUW DRASTISCH IN PRIJS VERLAAGD WALCHEREN VARIATIE Agenda UITBREID1NGSKANSEN VOOR TUINBOUWSCHOOL KAPELLE MARKTBERICHTEN Examens WOENSDAG 19 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 1 heeft hij eigenlijk precies in ue roos geschoten bij de verkeerspo litie, A.N.W.B. en al die andere mensen, die de veiligheid op de weg willen bevorderen. DE HEER SLOCK is persoonlijk een sterke tegenstander van die ellen lange colonnes. „Het zijn geen militaire chauffeurs, die je mee krijgt. Sneller dan 40 tot 50 km per uur schiet je niet op en een afstand van 200 km op één dag is wel ongeveer het uiterste De overige Sasse comité-leden de len de mening van de heer Slock hij is secretaris niet. Maar als hij voor de vuist weg een be cijfering maakt, komt hij al gauw tot de slotsom dat de bijna 300 ouden van dagen uit Sas van Gent voor ongeveer hetzelfde jaarlijkse totaal aan uitgaven met bussen zouden kunnen worden vervoerd. „Dat is bovendien veel gezelliger, veel gemakkelijker te organiseren en stukken eenvoudiger en veili ger op de weg Vraag de verkeersgroep van de rijkspolitie in Middelburg naar hun opinie hierover en zij zullen U eenzelfde antwoord geven. „Ga alstublieft met autobussen", zo zouden de Zeeuwse verkeerspoli- tiemannen de tientallen rijtoeren organiserende comités willen vra gen. Colonnes auto's van zo'ii zes tig, zeventig achter elkaar zjjn hun een doorn in het voor de vei ligheid op de Zeeuwse wegen wa kende oog. Hoewel onze Middel- burgse zegsman er onmiddellijk aan moest toevoegen, dat de weg gebruikers tegenover de ouden van dagen-op-reis bijzonder hof felijk zijn. Vroeger gebeurde het nog wel eens, dat de verkeersgroep een motor met-zijspan meegaf op zo'n rit, maar dat is de laatste jaren to taal onmogelijk geworden. Perso neelstekort, pei'soneelstekort en nog eens personeelstekort.' Ge volg: de colonnes worden de laatste jaren aan hun lot overge laten. Mét de A.N.W.B. adviseert de rijkspolitie dan ook: „Maak de colonnes zo klein mogelijk of ga met bussen De Belgische collega's van de Zeeuw se politie de rijkswacht in Gent denkt al net zo over deze „verkeersobstakels". Zij willen de buren zoveel mogelijk tegemoet komen en de mobiele rijkswach ters, „Zwaantjes" in do volks- I mond, klimmen daarom nogal eens op hun zware motoren om de lange Nederlandse stoeten door het Vlaamse land te loodsen. Dat gaat dan van het ene kruispunt naar het andere. Om er toch voor al voor te zorgen, dat ongelukken worden vermeden. „Maar het is een lastige en meestal ondankbare opgaaf", zo verzekerde men ons in Gent. Bussen: dat is de enige oplossing. De kans op storingen wordt dan veel kleiner, de kans op lekke banden dito en lengte van de tocht kan worden uitgebreid, het reisdoel verder liggen. heeft aan de keuze op dit punt soms een zware dobber. De oudjes herinneren zich altijd „ergens" te zijn geweest. Eigenlijk doet het reisdoel er meestal minder toe. De trip, de dag op zich is het belangrijkste. Een maaltjjd onderweg, de „aanleg" bjj een bepaalde pleisterplaats en het weerzien bjj het instappen: dat zijn de kleine dingen, die de rij toeren voor ouden van dagen tot het evenement van het jaar ma ken. Het reisje wordt vaak beschouwd als een „blijk van waardering" aan het adres van de bejaarden. De autobezitters geven, zich spontaan voor deelname op. En mochten sommige van hen het liever eens een keer willen overslaan, dan la- Advertentie, t koop nu en bespaar veel. Brouwcnaar v. d. Kamer LANGEVIELE 6-8 MIDDELBURG TELEFOON 2670 ten zij dat In de meeste gevallen echt niet merkenDe rijtoer: daar doe je aan mee. Uit. Toch zou dit belangeloze werk te ondervangen zijn. De chauffeurs van de auto's zijn een dag lang de gast van het comité. Dat spreekt vanzelf. Maar wanneer datzelfde comité de bejaarden in gezellige bussen meeneemt, waar de con versatie onderling makkelijker loopt, waar het uitzicht ruimer is en waarmee de veiligheid op de weg wordt gediend, dan geeft een becijfering als die van de heer Slock uit Sas van Gent de oplos sing WANT JUIST het brengen van va riatie in de tochten levert de orga nisatoren nogal eens moeilijkhe den op. Voorzien van een flinke dosis proviand trokken enige we ken geleden 35 auto's en een bus met bejaarden uit Koudekerke. De tocht ging naar de Bevelanden. Uit Oostburg doken 67 auto's het Belgische land in en uit Vrouwen- polder-Gapinge ging een bus "met ouden van dagen naar „De Efte- ling" on de nieuwe brug bij Gor- kum. Maar wie de korte vérslag jes van al deze trips in de kolom men van dit blad naslaat komt al gauw tot de ontdekking, dat bet. einddoel vaak hetzelfde is. Een comité, dat al lang bestaat, Mlddclburg-fity: Het. meisje van de veen- hoeve. C.F.A,, 20 uur, 11 j. Electro: The naked and the dead. 19,30 uur, 18 Jaar. Abdij: Klank- en lichtspel. 20.15, 21.15 cn 21.45 uur. Concert- en Gehoorzaal: diploma- uitreiking lagere technische school, 14 uur. Miniatuur Walcheren Molenwater: 9- 22 uur. Openluchttheater Toorenvliedt: con cert gezamenlijke Middelburgse mu ziekkorpsen, 19.45 uur. Vlissingcn-A.lhambru: Venus In nerts, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Met een bajonet In do rug, 20 uur, 14 jaar. Muziektent Hogeweg: Concert V'lis- singse K la var Muziekvereniging, 19-30 uur- Zwembad: Schoolzwemwedstrijden 13.30 uur. Vcerc-Het Lammetje: Schilderijencxposl- tie Piet Bulthuis, 10-12.30 en 13.30-17 uur. Scronskcrkc-gereformeerde kerk: Orgel concert Feike Asma, 20 uur. Gors-Grand: Misdadige meisjes, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom lïoxy De strijders der duisternis, 20 uur. 14 Jaar. Tcrneuzen-Luxor: Rioolratten van Brook lyn, 20 uur, 18 jaar. Watertoren: Expositie Raymond Kimpe, 10-21 uur. OnstlnirR-Ledeltheater: Dodenrit, 20 uur. 14 Jaar. Sas van «ent-Olympia: Liebe aut krum- men Beinen, 20 uur. a.l. Kiosk- Concert „De Verenigde Vrien den, 19.30 uur. Hulst-Binseoopgebouw: Gevaarlijke pu berteit, 20 uur, 18 jaar. MIDDELBURG Jeugd-Vakantie-Vreugd doet beroep op bedrijven Onder voorzitterschap van de heer E. J. Glerum is het comité „Jeugd- Vakantie-Vreugd" te Middelburg sinds enige tijd druk bezig de beno digde gelden bijeen te brengen voor de vakantiespeelweek, die het comi té van 2t tot 26 augustus voor de jeugd organiseert. In zijn vergade ring van maandagmiddag stelde de gemeente Middelburg zich reeds vol ledig achter deze vakantiespehveek door een subsidie van maximaal f 500 te voteren in het tekort, maar hiermee zijn nog niet alle onkosten gedekt. Met name de opvoering van het to neelstuk „Opgeruimd staat netjes" hangt nog in de lucht. Graag had het comité dit toneelstuk in het pro gramma opgenomen gezien, maar aan de opvoering zijn grote onkosten verbonden. Om de opvoering finan cieel „rond" te krijgen heeft het co mité thans een beroep gedaan op een aantal Middelburgse bedrijven om voor de vakantiespelweek een bij drage beschikbaar te stellen. Het comité, dat zich er niets aan gelegen laat liggen het programma voor de jeugd zo aantrekkelijk mo gelijk te maken, is als volgt samen gesteld: de heer E. J. Glerum, voor zitter (buurtver. 't Zand); mej. J, Odé (ver. Pro Juventute); mevrouw N. Pierhage (padvinderij): de heer P. E. Hooyer (clubhuis 't Trefpunt); mevrouw N. Scherft (commissie huishv en gezinsvoorlichting)de heer G. Bayens (moderne jeugd raad); een. bevelvoerend officier van het Leger des Heils; de heer P. A. Bouwense (leraar Industrie- en Huishoudschool); de heer D. Koot- stra (buurtver. Nw. Middelburg); de heer C. Roelands( vakantieschool); de heer J. Rozemond, (r.-k. ouder commissie en middenstandscentra le); mevrouw E. Steketee-Hardon (stichting sociaal cultureel opbouw werk) de heer W. P. Wattel (geref. jeugdwerken de heer J. Wolthers (leraar lichamelijke opvoeding aan de li.b.s.). Officiële publikatie gemeente vlissingen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare leennis, dat de raad dier gemeente in zijn verga dering van 14 juli 1961, onder nr. 23. krachtens artikel 36, 4e lid der Woning wet heeft bepaald, dat een herziening van het plan van uitbreiding Vlissingen 1953, wordt zover het het plan in hoofd zaak betreft, wordt voorbereid. Vlissingen, 17 juli 1961. gemeente vlissingen. Onteigening in het belang van de volkshuisvesting. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat van 20 juli 1961 af ter gemeente secretarie (kamer 2) gedurende dertig dagen voor .een ieder ter inzage zullen zijn nedergelegd de stukken, bedoeld in artikel 80 der Onteigeningswet, welke be trekking hebben op het door de raad der gemeente Vlissingen in zijn vergade ring van 14 juli 1961 voorlopig goedge keurd „Onteigeningsplan-Lange Zelke". Belanghebbenden kunnen uiterlijk veer tien dagen na verloop van de termijn voor nederlegging hun bezwaren tegen dit plan schriftelijk aan het gemeente bestuur opgeven. De onteigeningsprocedure is ingesteld ter verkrijging van de vrije eigendom der percelen en perceelsgedeelten, ge. troffen door het bij raadsbesluit van 30 maart 1961, no. 20, vastgestelde „Bouw- verbod Lange Zelke en omgeving, Klei ne Kerkstraat en omgeving". Vlissingen, 18 juli 1901. GEMEENTE VLISSINGEN. Onteigening in het belang van de volkshuisvesting. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat van 20 juli 1961 af ter gemeentesecre tarie (kamer 2) gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage zullen zijn dergelegd de stukken, bedoeld in artikel 30 der Onteigeningswet, welke betrek king hebben op het door de raad der ge meente Vlissingen in zijn vergadering van 14 juli 1961 voorlopig goedgekeurd ..Onteigeningsplan Paauwcnburg III". Belanghebbenden kunnen uiterlijk veer tien dagen na verloop van de tennijn voor nederlegging hun bezwaren tegen dit plan schrii'tlijk aan het gemeeentebe- stuur opgeven. De onteigeningsprocedure is ingesteld ter verkrijging van de vrije eigendom der percelen en perceelsgedeelten, begrepen in het bij raadsbesluit van 3 juni 1 no. 20 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 12 december 1960. no. 2411/253, 3e afdeling, vastgestelde uitbreidingsplan in onder- delen „Paauwenburg". Vlissingen. 18 juli 1961. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek De Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg werd in juni uitgebreid met de volgende werken: Romans: Baardman, De zwerver: Boynton. De riviertuin: Christie, De geheime tegenstander; Dorp- Ypma, Het raadsel om dominee Smit: Gallico, Ada Harris gaat naar New York: De Hartog, De inspecteur: Kaeser, Los geslagen jeugd: Lennaert, Avontuur: Ma res, Wie werpt de steen?; Martin, Het. kortste eind: Mulisch, Het zwarte licht; Philips. Bruiloft in Europa; Queffélec, Gevecht met het onzichtbare; Le Sage, De amoureuze avonturen van buitenis sige belevenissen van Gil Bias; Searls, X-F 18, de roman van een testpiloot: Simenon, De begrafenis van meneer Bou- vet; Stendhal, De Chartreuse van Parma: Noel de Gaulle, Desperate carnival: Schallück, Engel bert Reineke: Wiechert, Das einfache Leben. Studiewerken: Van Baaren, Van maan sikkel tot rijzende zon; Baden. De gren zen der vermoeidhid; Banning, Karl Marx; Van Egeraat, Gids voor de Bel gische Ardennen en Luxemburg: Idem, Gids voor Denemarken: idem, Gids voor Zuid-Duitsland; Gail en Petri, Ruimte vaart; Harrer, Tibet is mijn vaderland: Huygen, Zuid-Limburg: De Kok, Kent U Zeeland ook zó?; Lastpost, Wat spelen we onderweg?: Van der Leeuw. De ver houding van God en mens vroeger en nu: Margadant, Twintig duizend citaten, aphorismen en spreekwoorden; Midden- Italië, 2 din: Van Onck en Van Beurden, Voorbij de derde brekerOostenbrug, Harz en Sauerland: Tadema-Sporry, De zingende zeelui van Afrika; Troyat, Dos- tojewski, de méns en zijn werk; Van der Vat, De Londense wandelaar. VLISSINGEN Administrateur vereniging verbetering volkshuisvesting Tot opvolger van de heer C. Jansen werd in de algemene ledenvergadering van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot ad ministrateur de heer J. Agelink van Rentergem te Middelburg. O.- EN W.-SOUBURG Openluchtconcert „Soli Deo Gloria" Het openluchtconcert van dc christe lijke zangvereniging „Soli deo Glo ria" uit Souburg, dat zaterdag j.l. wegens de slechte weersomstandig heden niet kon doorgaan, is nu vast gesteld op woensdagavond van avond op het Marnixplein. Het con cert begint om acht uur en staat on der leiding van de heer J. Suurmond. Concert zangverenigingen Het concert, dat de zangverenigingen uit Serooskerke, Oostkapelle en Sou burg zaterdagavond j.l. zouden geven maar wegens het slechte weer uitge steld moest worden, zal nu vanavond (woensdag) worden gegeven om acht uur op het Marnixplein te Souburg. OOSTKAPELLE Zomeravondconcert van vijf koren in Oostkapelle Op initiatief van V.V.V. „Mooi Oost kapelle" wordt zaterdagavond 22 juli een zomeravondconcert gegeven in het recreatiecentrum bij de Eenden kooi. Hieraan werkten mee de mu ziekvereniging „Crescendo" onder lei ding van de heer P. Wisse en een groot koor, gevormd door de zangko ren :Hosanna uit Vlissingen, Soli Dec Gloria uit Souburg. Goed is mijn lied uit Ritthem, Een in geest en streven uit Serooskerke en Sursum Corda uit Oostkapelle. Het geheel onder leiding van de heer J. Suurmond. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. J. Feij-Wondergem, z.; T. Baan-Diedering, d.: A. E. IJtsma-Veld- kamp, z.: M. de Groot-Roskam, d.: J. J. Eerland-Tanis, d.: J. Salamony-Kiriwen- no, d. Ondertrouwd: ,T. Wildstrom, 24 j. en C. I. Huisman, 25 j.; E. Gutteling, 47 j. en J. Maljers, 46 j.; F. H. J. Bogaert, 32 j. en A. Roeleveld, 25 j. Getrouwd: J. B. Glasbergen, 26 j. en Y. A. Olthoff, 25 j.: A. Vogel,. 25 j.en A. C. J. Moens, 23 j.: A. de Nood, 25 j. en L. C. Goedhart. 23 j. Overleden: M. \V. E. du Mee, 75 j„ wed. v. P. C. Geldof; J. J. van Aartsen, 87 j.: W. J. P. Beekman, 69 j„ e.v. F. C. J. Beijé. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18-7: Ver- nieersingel v Antwerpen; Castor 'v- Fin land: Andrea v. Danzig. Vlissingen vertrokken op 17-7: Nordwind n. Bremen; Timo n. Esbjerg; 18-7: Ver meersingel n. Bilbao. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 17-7: Arnoudspolder v. Oporto; Draka Kotka: 18-7: IJsel v. Vlaardingen; Maars- bergën v. Liverpool; Baltic v. Rotterdam; Driebergen v. Sunk: Eagle v. Londen: Fi- ducia v. Londen/Vliss. rede- gissingen gepasseerd van Antwerpen op 17-7: Maasborg n- Svokjikk; Wonosari n, Rotterdam: Alblasserdijk n. Rotterdam; Citadel n. Rotterdam; Neeion n. Breat- Yarmouth; Socrates n. Rotterdam; I adon n. Rotterdam; Aruba n. Londen; Albert- Wilem n. La-Palice. 18-7: Ceres n. Rotterdam; Nore n. Am sterdam; Jonet n. Londen; Calchü? n Amsterdam: Adriana n- zee: Kinderdijk n. Rotterdam: Fiducia Oostende/Vliss. rede- GEMEENTERAAD SCHIEP Moeilijkheden rond opheffing van lek De raad van Kapelie heeft in de maandagavond gehouden vergade ring besloten om, teneinde de moge lijkheid te scheppen de bestaande la gere tuinbouwschool in de naaste toekomst uit te' breiden met enkele lokalen, 1718 vierkante nieter grond voor de duur van 67 jaar in erfpacht uit te geven aan de Zeeuwse Land bouw Maatschappij. De erfpachtsom zal hierbij berekend worden tegen een rentevoet van 4% met een grondprijs van 9,50 per vierkante meter. De heer F. van Hoorn (v.v.d.) vroeg wat er gebeuren zal met het oude gebouwtje aan de Van der Bilt- laan, wanneer de plannen voor de nieuwe school gerealiseerd kunnen worden. l)e voorzitter deelde hier over mee, dat, de- school gevraagd beeft bet, nog zolang to mogen ge bruiken omdat er als noodoplossing les in motorenkennis wordt gegeven. De raad besloot eveneens een strook je grond van de heer P. Minnaard aan te kopen voor de som van 20 ter verbreding van het bestaande trottoir in de Ooststraat. De gemeen te verplicht zich daarbij een afraste ring aan te brengen. Ingewilligd werd voorts het verzoek tot het aanbrengen van verschillende voorzieningen in de openbare lagere school annex verenigingsgebouw te Schore. Het betreft hier interne ver beteringen tot een totaal bedrag van 3200. De burgemeester deelde nog mee, dat er zich rond de opheffing van het lek in de persleiding moeilijkhe den voordoen. De aannemer, de fir ma J. A. Leijs te Kapelie, is wel be reid de werkzaamheden uit te voe ren, maar niet voor zijn rekening. Het zal dan ook uitlopen op een ar bitragezaak. De volgende stap zal dan zijn, dat cr een andere aannemer moet worden opgezocht, die het werk dan op kos ten van de firma Leijs moet uitvoe ren. „Het spel zal tot het eind wor den gespeeld", aldus burgemeester Van Suijlekom. Het lek betreft een scheurtje in een buis en cr zullen nu enkele nieuwe buizen moeten worden gelegd. Het werk hiervoor heeft een kostenraming van 1500 tot 2000. Enkele herbestratingswerken te Bie- zelinge en Schore, waarvoor in de begroting reeds bedragen zijn uitge trokken, zullen door riolerings- er waterleidingswerken niet kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter vroeg de raad goedkeuring om in plaats hiervan enkele andere urgente stukken, in de gemeente in uitvoering Le mogen nemen, waarvoor machti ging werd gegeven. Evenwel tot be dragen, die er in de begroting voor zijn uitgetrokken. Bij de rondvraag vroeg de heer A. dc Schipper (vrije lijst) of het mo gelijk is het nog open liggende bouwterrein te Kapelie te maaien. De omliggende bewoners ondervin den namelijk veel hinder van on kruidzaad. De voorzitter zegde toe dit te zullen bekijken. De heer J. Slabbekorn (s.g.p.) vroeg of het slaan van rioleringsbuizen onder de spoorlijn door in het kader van de rioleringswerkzaamheden had kun nen gebeuren op gewone werkdagen. De voorzitter hield dit voor moge lijk. Meegedeeld werd nog dat de firma Wissekerke dit werk heeft onderaanbesteed aan een firma uit Breda. Tenslotte vroeg de heer J. M. Zuid- weg (c.h.) of er in de toekomst op gerekend kan worden dat- de nutsbe drijven, die werken in de gemeente uitvoeren, de straten in een betere toestand achterlaten, dan tot nu toe het geval is geweest. Vooral in de Van der Biltlaan vond hij het meer dan erg. Burgemeester Van Suijle kom zei hiervan ook overtuigd te zijn en beloofde er het nodige aan te zullen doen. beursbericht markt goes 18 juli 1961. Vlas. Voor vlas van de nieuwe oogst worden prijzen van f 1500.tot t 2000, per ha betaald, levering op auto- De prijs voor ongerepeld vlas, uit de schelf gele verd, bedraagt 17—22 cent per kg. Hooi. Lucerneliooi, geperst uit de ruiter f 90,00—95,00 per ton. Weidehooï, geperst uit de ruiter f 70,00—75,00 per ton- Veld- beemd, geperst uit de' ruiter f 35.00— 40,00 per ton. Roodzwenk, geperst uit de ruiter f 25,00—30,00 per ton. Eieren. Voor de eieren geldt een prijs van f 1.96—2.00 per kg. VEILING KRABBENDIJKE 13 juli. Zwarte bessen I 130, U 126—127, III 68. Dubbele prinsessenbonen I 90—92. Saxa bonen I 94. Prelude bonen II 50—60. Yellow Transparant I 75-85 82, 65-75 80. 55-63 57—63, II 65-75 73, 55-65 48, III gr. .42—54, III fijn 25, kroet 15, val 10. Close n 75-80 56. 70-75 50, 65-70 47. III fijn 25— 33. Oomskinderen I 55-65 64, 45-55 46, IID 34. III lijn 34. Earley Laxton I 88—114, III 45-36- Bramen per doos I 42. Jhr, v. Tets II 23—27 per doos, II 74—83 per kg- Prolific I 32—35 per doos, II 62—36 per kg. Verpakt fruitClose I 75-80 72. 70-75 73, 65-70 61. VEILING THOLEN 13 juli. Doré grof 19,16, gewoon 17.69— 19,74, blok II 12,50—17,28, poters 9. kriel 1,91; Bintjes bonken 2222,28, gewoon 12 14,91, poters 6,63; Witte Eigenheimers 16,6120,31, poters 5,59. Aanvoer 95 ton. VEILING V.V-Z.B. GOES 13 juli. Export- en industrieveiling. Yel low Transparant KL. I 75-85 85, 65-75 80— 82, 60-65 73—75, 55-65 58—60, KL. II 75- 85 78. 65-75 73—74, 55-65 56. 60-63 66. Dubbele prinsessenbonen I 8998, II 82. Zwarte bessen I 134, II 125, III 62. Duitse Zure II 4053. Zure Morellen I 135, LI 114. I 53. Frambozen I 140—161, 134—141. Frambozen ind- 60. Gewone veiling Yellow Transparant gr. 50—65, val 21—24, kroet 9—10. Stark Ear nest KL. I 70-75 104, 70-75 100, 55-65 78— 81, II D 30—46. Oomskinderen KL' I 43-55 62—81, grof 61, fijn 3540. Kruisbessen I 72—79, H 53—67. Rode bessen II 61—69, III 3633, Czarpruimen I 121. Oranjeprui- men I 5158, II 2942, grof 56. Tollenaars I 54. II 24—28, grof 36—41, fabriek 21—22. Earley Laxton I 92—126, II 62—70, grof 67111, fabriek 12—63. Per doosTalis man U 3847. Rode bessen U 3034. Bra men I 41—46, H 36—40. vismijn colijnsplaat 13 juli. 1778 kg exportgarnalen 0.943,46. 42 kg handelsgarnalén 1.19. 197 kg bot. 561 kg tong. 11 kg paling, 1 kg visiever. 13 kg rog. 29 kg krab- 48 kg schol. 20 kg wulk. .40 kg ongesorteerd^ vis. 51 kg doorgedraaide vis. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 18 juli. Doré I 20,48—20.42, H 18.50—19,60, drielingen 9,01, bonken 1^,20. Eigenhei mers I 18,4920,96, II 16,53, drielingen 7,61. Bintjes I 13.00—16,25, II 14,60—15.00. drielingen 7,777.13, bonken 23.85, voer 2,00. Aanvoer 93 ton. Veiling sciierpenisse Doré, bonken 19,50, gewone 18,80—20,32, drielingen 9,00- Eigenheimers, gewone 14.90—20,61, drielingen 7.00. Bintjes, bon ken 23,69, gewone 11,04—14,86, drielingen 7,44. Aanvoer 77 ton, VEILING BERGEN OP ZOOM 18 juli. Jucunda 62. Frambozen in doos jes l.2ör Stanrboon ddbbele prinsessen I 89. idem II 76. Rode bessen 44. Frambo zen 62. Zwarte bessen 1.24. EIERNOTERING GOES 18 juli. Bericht van handelaren. Kippe- eieren 10',2 cent, kleine eieren 6 cent, endeëleren 8 cent, ganzeëieren 25 cent. VEILING ROTTERDAM 17 juli. Eerstelingen grote 14-18, poters 9-10; Doré's grote 16-20, poters 9-13; Eigenheimers grote 12-18, poters 5-8; Bin tjes grote 18-20, poters 8-12: Andijvie 7-11: Bloemkool IA 40-78, HA 28-58: Sla IA 3.60-9.20: Waspeen IA 47-52, IIA 44; Bolpeen 41; Komkommers 70-op 33-37, 60-70 24-32, 50-60 17-27, 40-50 11-20; Spist- kool 40: Rode kool 10-19: Tuinbonen 10- 17. Uien met lof 7-17, uien 14-23: Selde rij G-7: Spinazie 4-51: Dubb. bonen I 1,10- 1,55, II 95-1,38; Kassnijbonen II 1,13-1,78; Stamsnijbonen 1,24; Rode bessen IA 1,16- 1,44, IIA 80-1,26; Ontario II 1,08-1,77; Gol den Japan I 1,47-1,61; Perziken IAA 39- 49. IA 26-39, IB 14-16, IC 9: Netmeloenen 56-96; Tomaten export A 5,405,50, B 5.00—5.10. C 5,00—5,10, CC 4,50. VROUWENPOLDER Jong en oud gingen een dagje op reis De ouden van dagen van Vrouwen polder hebben hun jaarlijks uitstap je gemaakt. Per autobus ging het naar Kaatsheuvel en verder naar Gorkum. Voldaan keerden zij weer huiswaarts. De schooljeugd zocht het wat dich terbij. De jongens en meisjes gingen met „bandenwagens" naar Dom burg. De meesters en de juffrouw netjes in het midden. Stoere paarden trokken de jeugd. En al was het dicht bij huis, het plezier was er niet minder om. N.C.V.B. vergaderde voor 't laatst in seizoen Voor de laatste maal in het seizoen vergaderde de N.C.V.B., afdeling Vrouwenpolder, o.l.v. mevr. A'. C. v. d. Wal-Wolf. Ds. P. van Til uit Middelburg sprak over „Zending". Orgelconcert De Enschedese organist Charles J. de Wolff geeft morgen (donderdag) een concert op het orgel van de ge reformeerde kerk te Vrouwenpolder. Het programma hevat de volgende werken: Variaties over „Mein jun- ges Leben hat eind End" van J. P. Sweelinck; Passacaglia in D-moll van D. Buxtehude; Orgelconcert in Bes-dur van G. F. Handel; twee ko raalvoorspelen van „Vater unser im Himmelreich" en „Nun danket allen Gott" van M. Reger en de Fantaste in G-dur van J. S. Bach. Dit is het tweede in een serie van vier concerten, die deze zomer op dit orgel worden gegeven. VEEMARKT ROTTERDAM 18 juli. Totale aanvoer 3117. Weekaan- voer 5000. Vette koeien en ossen 215., Ge- bruiksvee 841. Vette kalveren 684. Gras kalveren 272. Nuchtere kalveren 408. Var kens 7. Lopers 1Ó0. Biggen 80. Paarden 73. Veulens 43. Schapen of lammeren 352. Bokken of geiten 26. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 320—345 280—313 260-275 Vette kal ver. 285—295 230—285 220—250 Slachtpaarden 275 265 210 Prijzen in guldens per stuk le kw. 2e lew. 3e kw. 460 300* UGO 1160 Graskalveren Nucht. kalveren Lopers 140 Biggen 80 Schapen 140 Lammeren 105 Kalf- en melkk. 1290 Vare koeien 940 750 650 Vaarzen 950 730 650 Pinken 600 500 420 Vette koelen: aanvoer als vorige week, handel: tlauw. prijzen onveranderd: Vette kalveren: iets kleiner - willig - vooral niet lager, prima's boven notering: Gras- kalveren: even groter - redelijk - constant Nuchtere kalveren: gewoon - vlot - even hoger; Lopers en biggen: groter - willig - wat stijver: Slachtpaarden: als vorige week - kalm - prijshoudend: Schapen en lammeren: kleiner - kalm - stabiel: Kall en melkkoeien: tamelijk - redelijk - ruim prijshoudend: Vare koeien: gewobn - stug - onveranderd; Vaarzen en pinken: als vorige week - tamelijk - iets stijver. veiling kapelle 18 juli. Frambozen in kratten I 142167, II 142. Rode bessen A 98. I 82—S4, II 59— 62, III 44. Zwarte bessen I 134, II 132, UI 86. Duitse Zure II 41. Dubbele prinses senbonen I 97101, II 85—83. Yellow Transparant I 75-80 86. I 70-75 87, I 65-75 83—85, I 60-65 74, I 5*5-65 62—64, I 55-G0 45, II 70-75 79, II 60-65 63, II 55-65 55, II 55-60 41, III grof 54—5G, III fijn 20-33- Kroetappelen doordraai, val 9—19. Stark Earliest I 55-65 71, II D 34, III fijn 22— 24, kroet 15, val 24. Oomskinderenpeer I 50-55 77—82, I 45-50 64—67, II D 40—45, III fijn 26—29. Verpakt fruitScarlet Pimp. I 70-75 123, I 65-70 124, I 60-65 113, I 55-60 83- PruimenEarley Laxton I 90135, II 44 —86, grof 7288, fabriek 2035. Oranje- pruimen I 47—51. n 28. Tollenaars I 37— 43. II 26. Occulanen I 27—30, H IS. Prui men gesch. 10—51. Kruisbessen per kg I 61, II 3515. Rode bessen per doos I 32 39, II 22. Zure Morellen II 9298. Krieken I 179. Bramen per doos I 3040, II 21 30. Logambessen per doos I 29—37, II 16 -25- VEILING SINT-ANNALAND Doré. bonken 20,50, gewone 20,38, gewone afwijkend 18,0020,51, drielingen 9.00 9,30. Eigenheimers, bonken 15,00, gewone 20.0021,80, gewone afwijkend 17,01 19,18, drielingen 7.50. Bintjes, bonken 23.80—24,21, gewone 15,51—16,21, gewone afwijkend 12.6015,18, drielingen 7,30 7,60. Aanvoer 149 ton. In de examen-rubriek van maar, dag zijn enkele zetfouten geslopen. Voor het mulo-examen te Bergen op Zoom slaagden namelijk uit Vlissingen: A. Malcontent, C. Meerman, J. Schreurs en E. den Hollander (met midden stand) en J. v. d. Kraan uit Middel burg (met A., B. en middenstand). De heer M. C. van den Berg uit Bruinisse is aan de Nat. Schilders school te Utrecht geslaagd voor het examen behanger en kleinhandel. Aan de grafische school in Amster dam slaagde de heer D. L. van 't Le ven te Bruinisse voor het examen typografie. Hij behaalde tevens het diploma assistent-calculator en het patroonsdiploma typografie. De heer 1. Ligthart Schenk uit Vlis singen is onlangs geslaagd voor het eindexamen h.t.s. weg- en waterbouw kunde. Mej. D. W. de Bruijne te Middelburg behaalde het assistentsdiploma en werd per 1 september a.s. benoemd aan de chr. openbare bibliotheek te Axel. Mei. J. C. van Liere behaalde het diploma voor hulpassistente en werd, als zodanig benoemd aan de openbare bibliotheek te Vlissingen. De heer Jac. Klink Lzn. uit Sir jan s- land is geslaagd voor het te Dor drecht gehouden eindexamen h.t.s. afd. werktuigbouw. Voor het middenstands examen slaagden te Bergen op Zoom: F. den Boer uit Zierikzee, mej. M. Boeij- kens, Vogelwaarde, mej. T. du Bois, Koewacht, mej. M. Bolijn, Haamste de, C. Bom, Nieuwerkerk, mej. M. v. d. Boom, Yerseke, A. den Braber en A. J. den Brabgr, Sint-Philipsland, S. Baaij, Tholen, mej. M. de Backer, Sint-Jansteen, C. Bakker. Tholen, F. van Bellegem. Aardenburg, P. van Daalen. Oud-Vossemeer, E. Delaere, Oostburg, C. Dingemans-Steketee. Yerseke, P. v. d. Does, Goes, C. van Driel, Oud-Vossemeer, J. van Drie!, Haamstede, L. Eerland- Hoek, Ou- werkerk. Voor het examen M.O.-A. Engels slaagde de heer T. Spanjer te Vlis singen. terwijl voor liet examen M.O.- B. de heer E. Popelier te Terneuzen slaagde. De heer C. L. Heijboer te Kattendijke, leerling van de Noorderkweekschool voor de Zeevaart „Abel Tasman" te Delfzijl, is geslaagd voor het getuig schrift B.S. stuurmansleerling. Arnemuiden-Patrijzen in toernooi Lewed. Boys Zaterdag a.s. spelen de voetbalclubs Arnemuiden en Patrijzen een wed strijd, waarin beslist zal worden wie zich winnaar mag noemen van het nederlaagtoernooi van Lewed. Boys. Zowel Patrijzen als Arnemuiden won nen van de boys. respectievelijk met 43 en 32. Lewed. Boys was ster ker dan Luctor (64) en Nieuwdorp (62) en speelde gelijk tegen de RC 5-ploeg (33). De beslissingswed strijd begint om half 7 op het terrein van Lewed. Boys: direct er na wordt in clubhuis J. Menheere de winnaars beker uitgereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15