BARON BLUFF Stichting Walcheren verhuisde van bouwvallen naar nieuwbouw Hulpactie voor Schouwse boeren reeds op gang gekomen BEVORDERINGEN KONINGIN WILHELMINALYCEÜM OOSTBURG WOENSDAG 19 JULI 19G"1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. Tot nu toe zijn al verschillende maatregelen getroffen De tijdens de ZX.M.-zomervergadering te Kamperland aange kondigde hulpactie voor de getroffen Schouwse boeren is inmid dels op gang gekomen. In de deze week gehouden vergadering van het dagelijks bestuur der Z.L.M. werd medegedeeld, dat de „Actie Hulpfonds Noodgevallen" gestart is in afwachting van de beslissingen van de beide andere standsorganisaties. Deze or ganisaties zullen op korte termijn uitmaken of zij aan de actie zullen deelnemen. Is dit het geval, dan zal de actie worden gevoerd via de gewestelijke raad voor Zeeland van het Land bouwschap. Over de situatie op Schouwen werd medegedeeld: le. De Herverkavelingscommissie heeft 4500 ton gips besteld; 2e. de suikerindustrie heeft schuimaarde ter beschikking ge- gesteld tegen een bedrag van f 5,per ton, welk bedrag de vervoerskosten niet geheel dekt. Bestellingen tot 20.000 ton zijn reeds binnen; 3e. plaatselijk zal schelpendrainage en na-egalisatie worden toegepast; 4e. taxatie van produkten vindt plaats; 5e. de directeur-generaal van de landbouw, ir. Wellen, zal in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Centrale Cultuur technische Commissie een bezoek aan Schouwen brengen; 6e. De directie van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht komt besprekingen voeren over de financiering. De voorzitter, ir. M. A. Geuze, wenste bij de aanvang der vergadering de heer G. M. F. Bom en de kring Noord- Beveland geluk met het prachtige re sultaat, behaald met de organisatie van de Z.L.M.-landbouwdagen en -tentoonstelling. Deze dagen zijn een groot succes geweest en hebben grote waarde gehad, zowel uit voorlichtend als propagandistisch oogmerk, be toogde ir. Geuze. Een schrijven van het gemeentebe stuur van Waarde, waarin aandacht werd gevraagd voor de slechte struc tuur van enkele percelen, werd be sproken. De opbrengsten van deze per celen laten veel te wensen over. De voorzitter zal deze kwestie opne men met hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst in Zee land. De vergadering besloot het rapport landbouwpolitiek op langere termijn, dat door net landbouwschap is uitge bracht, aan een onderzoek te laten on derwerpen door de reeds eerder inge stelde akkerbouwcommissie. In de vergadering van het hoofdbestuur in november kan dit worden behandeld. Aardappelen De vergadering voelde in liet al gemeen niet meer voor de areaal- heffing op consumptie-aardappe len. Noodzakelijk zal zijn liet af- zetbeleid van aardannelen te be zien. Tevens zal ook in eigen kring grote aandacht besteed moeten worden aan de verwerking van aardappelen tot verschillende ver- liruiksprodukten. Amerika kan hier als voorbeeld gelden. Uit de inventariscijfers van dit jaar blijkt dat het bouwplan evenwichtiger is dan het vorige jaar. Dat de weers omstandigheden hierbij een rol heb ben gespeeld, staat vast. De tarwe- regeling wijkt niet af van die van Nagekomen advertenties. Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw J. J. DE LIGNY— LA GASSE, Uit aller naam, M. la Gasse. Cadzand, 17 juli 1961. Heden overleed plotse ling onze geliefde broeder en oom, LEUNIS CIJSOUW in de ouderdom van 69 jaar en 11 maanden. Uit aller naam: K. P. Cijsouw. Westkapelle, 18 juli 1961. vorige jaar. Het mengpercentage is voorlopig bepaald op 35. De minister heeft het verzoek afgewezen dezelfde steun aan het vlas te verlenen als in België en voorts om een garantieprijs voor koolzaad vast te stellen. De ver gadering betreurde dit. De verlaging van de margarineprijs doet in dit ver band vreemd aan. Medegedeeld werd nog, dat het areaal zaaiuien ruim 4000 ha bedraagt, hetgeen bijna 20% minder is dan vorig jaar. De heer P. J. J. Dekker deelde me de, dat de oogstverwachting in de Nederlandse tuinbouw volgens de raming van de tuinbouwvoorlich- tingsdienst voor appels 300.000 ton en voor peren 125.000 ton is. Deze ramingen zullen naar alle waar schijnlijkheid aan de lage kant zijn. In Italië en Frankrijk zijn de oogstverwachtingen gunstig. Voor Duitsland en België zijn de voor uitzichten matig. In Engeland ver wacht men een slechte oogst in de fruitsector. Voor Nederland mag hieruit geconcludeerd worden dat do vooruitzichten er niet ongunstig voorstaan, betoogde de heer Dek ker. Er zal een minimumprijs voor appelen worden ingesteld. Voor onrijpe appels en peren zal een veilverbod worden doorgevoerd waardoor een ondersteu ning van het werk van de geweste lijke afzetcommissie kan worden be reikt. Voor de uitvoering van deze maatregel is een coördinatiecommis sie ingesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de instelling van een waarborginstituut voor de tuin bouw in Zeeland aan de orde gesteld. Door de totstandkoming van dit waar borginstituut zal een uitbreiding van de kredietmogelijkheden in de tuin bouwsector kunnen worden gereali seerd. Het dagelijks bestuur besloot tot een verdere reorganisatie van do vcchou- derijcommissie over te gaan. Naast de normale werkzaamheden zal de commissie zich ook dienen bezig te houden met het organiseren van bij eenkomsten op veehouderijgebied, die in brede kring de belangstelling moe ten hebben. Hierdoor zal het mogelijk zijn in de toekomst aan de veehoude rijzaken regelmatig meer aandacht te besteden. De verdere organisatie en opzet der werkzaamheden zal nog nader worden uitgewerkt. Ter bevordering van de goede con tacten tussen Z.L.M. en D.J.G. hechtte Jongetje uit Tholen stak over en liep tegen auto Onoplettendheid bij het oversteken van de Ten Ankerweg te Tholen was er de oorzaak van, dat het zevenja rig zoontje van de familie B. uit Tholen pardoes tegen een personen auto liep. Hij liep achter een trac tor weg, juist toen uit de richting Poortvliet een auto naderde met aan stuur P. P. I. K., uit Bergen op Zoom. Dokter P. J. Duinker, die eerste hulp verleende, constateerde een beenbreuk en achtte overbren ging naar het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom noodza kelijk. mep zijn goedkeuring aan het voorstel van de Commissie van Overleg, in die kringen der Z.L.M. waar het contact te wensen overlaat, tweemaal per jaar een gezamenlijke vergadering te be leggen van kringbestuur en streekbc- stuur der L.J.G. waarbij van weers zijden problemen kunnen worden be sproken. Het dagelijks bestuur verleent zijn goedkeuring aan de volgende benoe mingen: In de beleidscommissie voor het land- bouwhuishoudonderwijs van het K.N. L.C., mejuffrouw A. v. d. Leeden (plv. de heer L. Anderson); In de commissie van toezicht van de landbouwhuishoudschool te Tholen, mevrouw Duyser te Poorvliet en me vrouw Groenewege-Blok; Tot lid van de commissie van toezicht van de chr. lagere landbouwschool te Middelburg de heer P. J. de Putter te Kamperland; In de commissie van toezicht van de landbouwhuishoudschool te Zierikzee, mevrouw J. Moermond-Mol te Drei- schor; In de commissie voor het landbouw- huishoudonderwijs <'e heer J. P. Lin- denbergh te 's-Heer Arendskerke. Aanvullend krediet voor uitbreiding Goese ulo B. en w. van Goes vragen de ge meenteraad een aanvullend krediet van f 21.750, ten behoeve van de bouw van zes lokalen bij de openba re ulo. Nadat de betreffende goed keuring op het vereiste bouwplan was verkregen, is overgegaan tot openbare aanbesteding. Gezien de uitslag van deze aanbesteding en met het oog op de sedert april 1960 sterk gestegen bouwprijzen, zal het beschikbare krediet, dat in de raads vergadering van 27 april werd gevo teerd, niet toereikend zijn. schrijven b. en w. Nog is benodigd een be drag van f 21.750. Wandeltochten „Vlug" De wandelsportvereniging „VLUG" van de inrichting „Vrederust" bij Ber gen op Zoom heeft zaterdag wandel tochten voor junioren en senioren ge houden over afstanden van 12 en 23 km. De uitslagen waren: le prijs. Wandelsportvereniging Julia na, Gorkum 751 pnt.; 2. gym. ver. Udi uit Bergen op Zoom 727 pnt.; 3. WSV De Beek uit Halsteren 726 pnt.; 4e en 5e St. Martinus uit Achtmaal 726 pnt. WSV Olympia uit Tholen werd 10e met 702 pnt.; C.J.C. Tholen 12e met 694 pnt.; Olympia H Tholen 14e met 675 pnt. Senioren: 1. St. Martinus uit Acht maal 809 pnt.; 2. VLUG Vrederust, Bergen op Zoom 737 pnt.; 3. Odilles Bergen op Zoom 735 pnt. Bevorderingen Koningin Wilhélmina Ly ceum te Oostburg. Afdeling r.h.b.s.: van klas Ia naar II: Ma rijke Brevet, Ans van Cadzand, Leen Dekker, Rlen Deurwaarder, Sjaak de Feijter, Ria van Haneghem, Hanneke van der Hooft, Job Jobse, Jan de Koster, Ria van Liere, Brenda Risamenapatty, Leim van de Slikke, Jake Trapman. Nelke Van- daele, Cobi Verhagc. Afgewezen G Van klas IB naar II: Koos de Boer, Ma rian Bossand, Jaap van de Broecke, Le- vien Cijsouw. Elly Dieleman, Thea la Gas se, Johan le Grand, Frans de Groote, An- net Hage. Tonny Klaaysen, Hein de Klerck, Piet Labijt, Anneraieke Lucieer, Ineke Meeusen. Gonny Kerjssen, Annie Risseeuw, Suus Risseeuw. Sjaak Romeijn- sen, Hilde Uildriks, Anneke Woittiez. Afgewezen 3. Van klas IC naar II: Carla Boorsma, Eg- bert Drenth, Annelies Faas, Marian Goed hals, Bram le Grand, Peter Herdink, Dia na Hoekzenia, Tonny van der Hooft, Henk Hoolhorst, Henk de Jong, Peter de Ko ning, Piet Luteijn, Cor van Melle, Eddy Mussche, Willy van Prooijen, Dina Smidt, Hans Verduijn- Afgewezen 5. Van klas IlA naar III: Piet Brakman, Anny de Bruijne, Hugo van Dalen, Rei- ny Harmsen, Ina de Hullu, Pim de Hul- lu, Jan van Kampen, Henk Klaaijsen. Marijke Lourens. Nelke Niermans, Henk van Ooyen, Sjaak Riemens, Ronny Risa- OP KLEIN INDUSTRIETERREIN MIDDELBURG Naam van stichting wordt schandelijk misbruikt Als in een soort droom leeft de heer F. Steutel, directeur van de Stichting Werkplaatsen Wal cheren te Middelburg en zijn 120 werknemers sinds 1 mei j.l. Op deze datum nam de stichting namelijk een geheel nieuw ge bouwencomplex aan de Noord- monsterweg op het Klein Indus trieterrein in gebruik en de overgang was misschien wel té groot.... Was men vroeger ge vestigd in een aantal oude, uit gewoonde en bouwvallige pand jes in de oude binnenstad, sinds enkele weken heeft men de be schikking over een van de mo dernste en meest doelmatig- in gerichte werkplaatsen, die men in Zeeland en misschien wel in heel Nederland kent. Voor het nieuwe gebouwencomplex werd in mei 1960 de eerste paal ge slagen en precies een jaar later kon de heer Steutel met zijn personeel de nieuwe werkplaats betrekken. Drie grote hallen, die met elkaar verbon den zijn door laagbouw met een to taal oppervlakte van 2400 vierkante meter. Een complex dat de stichting eindelijk de mogelijkheid geeft op normale en gezonde wijze aan haar doelstelling te beantwoorden. Name lijk, hen wier lichamelijke, geestelijke of sociale omstandigheden een belem mering vormen voor plaatsing in het vrije bedrijf, daarvoor geschikt te maken. Onder allesbehalve gemakkelijke om standigheden heeft de stichting zich indertijd voor deze taak ingezet. Niet alleen moest het werk nog van de grond komen, maar bovendien was men bijzonder slecht gehuisvest. Door uitbreiding van de werkzaamheden en toeneming van het aantal perso neelsleden was men gedwongen ver schillende oude pandjes her en der verspreid in de binnenstad te betrek ken, hetgeen vooral het toezicht voor directeur Steutel bemoeilijkte. Bovendien was deze wijze van wer ken bedrijfseconomisch uit den boze. Royaal Bijzonder gelukkig was de heer Steu tel dan ook, toen hij enkele weken geleden met zijn personeel het roy aal opgezette complex aan de Noord- monstenveg kon betrekken, waar de verschillende afdelingen ruim en vooral modern zijn gehuisvest. En deze nieuwe omgeving heeft een gun stige weerslag op het personeel ge had. „De sfeer is prima en beter dan vroeger", vertelde ons een trotse heer Zo is liet. nu. Sinds 1 mei staat de Stichting Werkplaatsen Walcheren te Middelburg een royaal opgezet ge bouwencomplex aan de Noordmon- sterweg op het Klein Industrieterrein ter beschikking: ruimte genoeg voor de 120 werknemers (Foto P.Z.C.) Steutel in zijn modern ingerichte kan toor met grote glazen ramen. „De gekste dingen hebben we vroe ger meegemaakt toen we nog in de oude pandjes waren gehuisvest. Het is zelfs voorgekomen, dat het perso neel in een van die bouwvallen op bankjes stond te werken, omdat het souterrain onder water was gelopen. Een eigen kantoor stond de directeur ook niet ter beschikking als men de pijpenla, waar nauwelijks plaats was voor drie mensen, kantoor wil noe men. Thans is hierin echter verande- menapatty, Bram Risseeuw. Jo Risseeuw, Jan Roest. Henk dc Roos. Ria de Smidt. Wim Tazelaar, Geert van Veen. Tonny de Vs (herex.), Jan Woltjcr. Afgewezen 3, Van klas IIB naar III: Jan Cruson. John Holleman, Adrie Jacobs, Kees v. Lutfck, Wim van de Plassche, Anneke Robijn. Tim Robijn. Adrie Rosendaal, Jan van de Sande, David ,van de Tempel. Adrie Verbrugge, Bram de Vei), Anila Vjsscr- Afgewezen 10. Van klas HC naar 111: Alies Barendregt, Han Beek. Jan de Bruüne, Piet de Bruij ne, Marina Hennekeij. Jet van den Hoek, Annie Janssens. Grela Kotvis. Adrie Leenhouts, Suus Masclee, Anneke Mul der, Tinus Robijn (herex.), Sjaak de Vis ser. Afgewezen 1. Van klas III naar IV: Piet de Baare. Sjoerd Boorsma, Leen Brugge, Sjaak Brugge, Joke tén Cate, Qois Christiaati- sen. Joop Dees, Piet den Decker, Lian Dieleman, Anna Heinsdijk, Jean Herrel, Bertus Hooftman, Kees Kayser, Marien Lucieer (herex.). Johan de Maree, Wim van Noorden. Jdhn de Nooijer, Adrie van Oorschot, Johan Plog (herex.), Sjaak Poissonnier, Bram Risseeuw (herex.), Nel ke Roos, Bram Rosendaal, Chris de Vetli, Jaap de Veij, Ed Fortuin. Afgewezen 2. Van A IV naar A V Rina VeTsluijs, Ad van de Vijver (herex.)- Afgewezen 3. Van klasse B IV naar B V Bram van Hanegem, Ab de Hullu. Piet Oosterling. Piet Provoost (herex.). Jan de Putter. A-l gewezen4. Gymnasium van klasse III naar IV Wim du Bols. Hetty Driedijk. Ria van Hoeve. Ineke de Keuninck, Kees de Kraker, Piet Lourens, Gerben van der Molen. Els Pieterse. Jo han de Roo, Johan Vermeulen, Roelof van de Waal. Afgewezen geen. Van IV naar V Sjaak de Bliek, Sjaak Buize, Kees Cruson. ^Jors van Gaelen, Ellen van Goor. Ineke le Grand. Espere Kremers, Jan Maat (herex.). Nellie Ris seeuw. Addie van de Walle. Afgewezen: 2- Van V A naar VI A Jenny Masclee, Jo han Robesin (herex.), Tetty van de Waal. Afgewezen2. Van V B naar VI B Afgewezen 1. Middelbare meisjesschool. Van klasse II naar III Matty Becu, Ine ke van Cruijningen. Elly Cijsouw, Ruth van Dalen, Fina de Feijter, Annemarie Kotvis, Jeannet van Noorden, Marijke Pos t hum a, Engeline van Soolingen, Els van Baal (herex.), Pam Bosch. Willy van Ooijen, Geertje Smit. Afgewezen 1. Van klasse Hl naar IV Marijke Denisse. Willy Geelhoed. Carla de Groote, Marjan de Keuninck, Carla Maat, Suus Morel, Joke Risseeuw. Treeske Seuss (herex-1. Elly Verhage, Sonja Verplanke. Els Ver sprille, Gerda Wage. Afgewezen2. Van klasse IV naar VIneke Bruijnooge. Agaath van de Waal. Afgewezen1. ring gekomen. In de ruime hallen zijn de afdeling metaalbewerking, papierverwerking, de afdeling revide ren en ijken van kwh-meters, de boekbinderij, de assemblage van vei- ligheidsbrillen en de afdeling waar etuis worden overtrokken, gehuis vest. Verder worden op de werkplaats bietennettén vervaardigd en lampen voeten gekeurd. In opdracht Allemaal werkzaamheden, die in opdracht voor het vrije bedrijfsle ven worden uitgevoerd, terwijl men er tevens op uit is om het personeel voor dit vrije bedrijfsle ven klaar te maken. Velen hebben via de Stichting Werkplaatsen Walcheren al een goede positie verkregen, hetgeen begrijpelijk is, gezien de soms vakwaardige ar beid, die in de werkplaats wordt verricht. Bijzonder hoog zit het de directeur dan ook, dat de naam van de stich ting herhaaldelijk misbruikt wordt. Hoewel men alleen orders voor het bedrijfsleven uitvoert, worden in Mid delburg onder het mom van vervaar digd door de Stichting Werkplaatsen Walcheren huishoudelijke artikelen aan de deur verkocht. Men helpt de stichting er mee wordt de huisvrou wen voorgehouden, maar niets is minder waar. Maar misschien wordt deze misstand voor de stichting, zo als de slechte behuizing van vroeger, ook nog eens uit de wereld geholpen. En zo icas het vroeger. Een kijkje in een van de kamertjes waar vroeger een afdeling was ondergebracht. (Foto P.Z.C.) 242. Het damesgezelschap geraak te vervuld van romantiek, toen Baron Bluft onthulde, dat Frankie een ontvoering op zijn naam had staan. Voor hen voegde dit een nieuw, opwindend trekje toe aan Frankies toch al zo boeiende per soon. De baron trachtte tevi- geefs dit geval in een schriller licht te plaatsen. „Maar dames tochriep hij bezwerend. „U vergist U in dit heerschap! Hij heeft de ontvoe ring niet begaan uit romantische overwegingen, doch let wel enkel om haar dochter Jackie te treffen, zodat zij niet kan zingen! Het is ik aarzel niet om het te zeggen een berekenende misda diger, een sluwaard, die gangste- praktijken niet schuwt, een on verbeterlijk dilinquent, kortom: een schavuit!" Frankies ondorllp begon te trillen en plots wierp hij het hoofd in de handen en barstte in snikken uit. Dat hun lieveling zoveel verdriet werd aangedaan, was de dames teveel. Handbagage en hoedepen- nen hanterend wierpen zij zich op d> baron, terwijl zij bloeddorstige kreten slaakten......

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 13