Veere krijgt subsidie voor ombouw haven LAGERE LANDBOUWSCHOOL IN AARDENBURG VERDWIJNT BEVORDERINGEN CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND TE GOES AANBESTEDING GEREF. U.L.0. TE MIDDELBURG OPENBAAR JAPANSE AMBASSADEUR IN ZEELAND 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 JULI 1961 VLIEGLOODS EINDELIJK VERKOCHT Met voor de gemeente Veere bijzonder prettig nieuws heeft burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael de raadsvergadering van maandagavond kunnen openen. De burgemeester had namelijk bericht ontvangen, dat de gemeente voor de ombouw van de vissershaven tot jachthaven 'n ruime sub sidïe is toegezegd. Rijkswaterstaat zal een bedrag van 50.000 betalen en in de resterende kosten begroot op rond 205.000 geeft de „combina tie" van o.k. en w. en economische zaken, zoals de burgemeester beide mi nisteries noemde, een bijdrage van 90 procent. Voor de gemeente blijft dan nog een bedrag van 20.000 te betalen voor de ombouw. Bijzonder ver heugd toonde de burgemeester zich over deze bijdragen en hij sprak de hoop uit, dat het werk spoedig kan worden uitgevoerd. Uitbreidingsplan laat te lang op zich wachten Misschien wel gestimuleerd door deze belangrijke stap voorwaarts op het pad van de recreatie heeft de raad in deze vergadering verschillende spij kers met koppen geslagen. Zo werd zonder enige discussie besloten het beheer en onderhoud van de haven van het rijk over te nemen tegen een afkoopsom van 245.000 en verklaar de men zich akkoord met het voorstel de voormalige vliegloods aan het Ka naal door Walcheren te verkopen. Koper is het ingenieurs- en adviesbu reau Tans te Haarlem. Hiermee han delde de raad een zaak af, die het col lege van burgemeester en wethouders heel wat zorgen heeft gebaard, zoals de burgemeester openhartig ver klaarde. Want deze verkoop was al in diverse voorgaande vergaderingen ter sprake geweest, maar steeds wa ren er bedenkingen naar voren geko men. Thans is deze zaak echter afge handeld en kan de firma Tans in de vliegloods een jachtwerf met repara- tïe'afdeling en winterberging onder brengen. Herstel school Niet onmiddellijk in de recreatieve sfeer, maar meer op het terrein van stadsverfraaiing en verbetering van gebouwen lagen enkele andere beslui ten, die de raad nam. Zo stelde men voor het herstel van de o.l. school Inplusief herstel zoutschade een krediet van 49.585 beschikbaar. Op voorstel van de heer J. Bakker (a.r.) en ondersteund door de heer J. A. A. Mol (vrye lijst), zal het college bo vendien nog de mogelijkheid onder zoeken om ook de voorgevel met ou derwetse ramen bij deze verbouwing te betrekken. Verder stelde de raad een krediet van 4300 beschikbaar voor het herstel van het pleisterwerk aan het stadhuis kende men een subsidie van maxi maal 2516 aan de heer A. P. Poppe toe in de restauratiekosten (begroot op f 17.457) van het pand Oudestraat A 177 en aan de Ned. herv. gemeente een subsidie van maximaal 9310 voor de restauratie van pand Oude straat A 202. De totale restauratie kosten van dit pand zijn begroot op rond 52.000. Verder besloot de raad een krediet van 300 uit te trekken voor de aan koop van twee bijzondere plattegron den van Veere uit de zeventiende eeuw en van een kaart met de toe gangsweg te water naar Veere. Belasting Een voorstel tot het instellen van een woonforensenbelasting kon eveneens de goedkeuring van de raad wegdragen. Deze verorde ning zal de gemeente jaarlijks rond 1200 aan extra inkomsten opleveren. Voorts besloot de raad voor 500 deel te nemen in het garantiefonds ten behoeve van het op 3 juni j.l. te Veere gehouden muziekfestival. Bij de rondvraag sprak de heer J. A. A. Mol (vrije lijst) er zijn teleurstel ling over uit, dat het uitbreidingsplan zo lang op zich laat wachten. Het ge duld van de heer Mol was thans uit geput. „Als het plan er in september niet is kom ik met een voorstel om de stedebouwkundige van zijn op dracht te ontslaan", zo verklaarde hij. Volgens de burgemeester zou dit plan zeker eerder klaar zijn. Verregende wandeltocht in omgeving „Vrederust" Zaterdagmiddag hield de wandelsport- vereniging „V.L.U.G." van de inrich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom de jaarlijkse wandellingen door df omgeving. Er waren afstanden uitge stippeld van 12 en van 23 km. Meer dan 600 wandelaars deden aan deze wandelinge mee. Er waren 23 groe pen uit Brabant en Zeeland bij. De Jonge Thoolse Lopers en Olympia uit Tholen waren met groepen van 42 deelnemers. Dan waren er wandelaars uit Achtmaal, Gorinchem en niet te vergeten van de organiserende ver eniging „V.L.U.G." Nadat de wandelaars, met de muziek vooraf een wandeling over de inrieh- tingsterrein hadden gemaakt, begon bij de inrijpoort de tocht. Deze voerde over binnenwegen naar Heerle naar de Wouwseweg. waar de eerste rust was. Fikse regenbuien stroomden over de wandelaars, maar ondanks dat hebben zij bijna allemaal de tocht uitgewandeld. In het verenigingslo kaal werden daarna de herinnerings medailles en de groepsprijzen uitge reikt. Benoeming De lieer VV. P. M. Maas uit Axel is per 1 september benoemd tot Ieraar natuur-, wis- en werktuigkunde aan de technische school in Etten (N.B.)* TE WEINIG LEERLINGEN Per 1 september geen rijkssubsidie meer De lagere landbouwschool in Aar denburg zal worden opgeheven. Dit houdt verband met het geringe aan tal leerlingen, dat de school be zoekt. Daardoor krijgt de „Noord brabantse Christelijke Boerenbond", die de cursus aan de school organi seert, met ingang van 1 september 1961 geen rijkssubsidie meer. Met ingang van dezelfde datum zal de landbouwschool worden opgeheven. Dit bleek uit een schrijven aan de gemeenteraad van Aardenburg, die maandagmiddag in openbare verga dering bijeenkwam. In dit schrijven deelde de bond mede, dat geen ge bruik meer zal worden gemaakt van de lokalen in de Elderschans, waarin de school was ondergebracht. De raad verleende aan de N.V. P.Z. EM. vergunning voor de bouw van een transformatorhuisje op het ge bied van de Elderschans in de na bijheid van het padvindershuisje. Hoewel b. en w, aanvankelijk in de toelichting op de agenda hadden voorgesteld de subsidieaanvrage van het „Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme" af te wijzen, deelde de voorzitter mede, dat na nader be raad b. en w. het nodig achtten f 25 subsidie te vei'lenen. Dit in verband met het feit, dat het bureau ver schillende gevallen in de gemeente Aardenburg in behandeling heeft. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van b. en w. aangeno men. Aan de academie voor beeldende kunsten „St. Joost" te Breda werd een bijdrage van f 50 verleend voor een leerling uit de gemeente, die de ze school bezoekt. De stichting „Fruitteelt Proefbedrijf Zeeuwsch- Vlaanderen" te Philippine kreeg voor 1960 driemaal f 50 voor drie leerlin gen uit de gemeente, die de cursus volgen. In verband met het feit dat deze week de „Gentse Feestweek" wordt gehouden en dat dan veel Bel- Klasse-bevorderingen aan de Rijkskweekschool te Middelburg Aan de rijkskweekschool te Middelburg werden bevorderd: van klas l naar 2: Hans de Haas te Vlissingen, Ber Heere bout Vlissingen, Frank Kousemaker Goes, Ellie Lok Vlissingen, Anneke van der Lubbe Vlissingen. Ineke Meeusen Ter- neuzen, Wim Minderhoud Westbapelle, Kien de Munck en Cella Pairoux Goe3, Dries Prince Tholen, Plonia Provoost Domburg, Rudl Roose Middelburg, Kees Schout Oostburg. Ina Stadhouders Mid delburg, Beït Swenne, Kruiningen, Gas ton Timmerman Vlissingen, Doky Vat- teroth Middelburg. Ada de Voogt Oost- kapelle, Hugo Roodenburg Vlissingen, Ton Vissenburg Breskens, Theo de Badls Vlissingen, Connie Beun Hansweert, Hans Boelhouwer Vlissingen, Wim van den Bos Nisse, Tobi Coppejans Middelburg, Ko Cornelis. VUssingen, Kees Dingemanse, Temeuzen, Maartje Dominicus Middel burg, Lauw Eikenhout Kats, Willy Ek- kenbus Breskens, Eddy Elve Temeuzen, Jans Faas Biervliet, Kees Feytel Wemel- dinge, Leni Gillissen Verschage, VUssin gen, Joop le Grand Oostburg, Ineke Heeren Middelburg. Martine Hofstee Goes, Riet van der Hooft Groede, Anne- marie Hordijk en Aartje Krijger. Goes, Herman Cornelis IJzendïjke, Jaap Mal- jers Middelburg, Jannie Joel VUssingen. Hiervan werden 2 leerlingen voorwaar delijk bevorderd; 4 leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van klas 2 naar 3: Jan Blok te Kruiningen, Paula van de Broeke Vlissingen. Piet Hollestelle Haamstede. David Istha Oud Vossemeer, Francien Jeremiosse Goes, Hannie de Jonge Oudelancle, Han de Jonge Brou wershaven, Jettie Kamermans en Dook Kopmels Vlissingen, Nico Krijnse Locker Kene8se, Jan de Landmeter en Ad Mabé- lus Vlissingen, Greet; Niestlioven, Mid delburg, Marius Reinoudt Nw.- en St.- Joosland, Ludo Schrier Kruiningen, An neke van der Steen Vlissingen, Han Vier gever Zierikzee. Ineke Vogelaar, Bier vliet, Joke van de Berg en Dick Boon Middelburg, Anton Broodman Oostburg, Frans van Eenennaam VUssingen, Jan de Jonge 's-Heer Abtskerke, Els van Lare Cadzand, WilUe Meerman Tholen. Mattie Passenier Domburg, Frans Ploe- gaert Vlissingen, Henny Schoon Middel burg, Tineke van Splunder Biggekerke, Locs van Stricn Vlissingen, Jeanne Ver- hage Middelburg, Frieda Dijseüjnck Ter- neuzen. Niet bevorderd 9 leerlingen. Bevorderd van klas 3 naar 4: Piet Bol kenbaas te Brouwershaven, Joop de Boe Kattendijke, Wim Bruynoge IJzendijke, Dreek Dieleman BïervUet, Annet de Dreu Oostburg. Anton Feytel Wemeldinge, Jet tie van Ginkel Souburg, Henny Hame link Temeuzen, Kees Hoek van Dijke, Wolfaartsdijk, Sam de Kraker Biervliet, Bregje van Hourik, Sas van Gent, Jaap Notebaart Breskens. Riet Passieux en Bart Raad. Goes, Ronald Remeeus en Joke de Rujjter VUssingen, Kees Rut- ters Souburg, Piet Sommeijer en Lles- beth Verkerk Vlissingen, Sjef van Wae- geningh Middelburg, Kees de Baar 's H. Arendskerke, Nienke de Bruyne en Jan nie van der Hof VUssingen, Elly Hoog- strate Goes, Kees Nordijk Middelburg, David Janse Arnemuiden, Kees de Keij- zer, Middelburg, Bram Louwerse Vlissin gen, Coby Matthijsse Goes, Hans Nijboer, Piet de Nooyer, Piet Reijnhoudt, Vlissin gen, Kees van Rijswijk Middelburg, Jan Roodenburg VUssingen. Rolf Soesman Domburg. Jacqueline Sougé Middelburg, Cokkie Swenne Kruiningen, Piet Wes- terweele Borssele. Anton van de Willi gen Goes, Jan van Witzenburg, Goes, Rob van IJssel Middelburg. Hiervan werden 3 leerlingen voorwaar delijk bevorderd; niet bevorderd 5 leer lingen. Aan de gemeentelijke opleidingsschool kleuterleidsters bevorderd van klas AI naar All: Mattie Bierens Schore, Lilian Frelier Groede, Coby Geerts Vlissingen. Joke Hendrikse Vlissingen. Ina de Pree, Schore. Marina van Poelje Vlissingen. Nel van de Reepe Zuidzande, Ria Rink- houd Oostburg, Nel de Roo Kapelle-Bie- linge, José Vêrstraètë I-loofdplaat, Elly Vertregt Souburg. Roelie WeBterveen Vlissingen, Amy Benjamins Sluiskil. 1 leerling werd voorwaardelijk gevor derd. Bevorderd van klas EI naar Bil: Mies van der Harst, Goes, Anneke Ja- eobse Middelburg, Ria Luteyn Zuidzande, Addie Rottier Koudekerke, Willy Rouf- faer Middelburg. Willy Sprayt Nieuw- dorp, Iris Teulings VUssingen. Mattie Theune Vlissingen. M rlanne de Buck Temeuzen. Niet bevorderd 3 leerlingen. gen de gemeente bezoeken, werd óp verzoek van de plaatselijke winke liersvereniging „Warvo" besloten, dat de winkels van 17 tot en met 20 en op 22 juli geopend mogen zijn tot 's avonds 9 uur. Op verzoek van het r.-k. schoolbestuur werd beslo ten medewerking te verlenen bij het vervangen van Itolenkachels door f/liekachels in de r.-k. meisjesschool. Hierbij werd als voorwaarde gesteld, dat de oude kolenkachels ter be schikking van de gemeente worden gesteld. Op aandrang van Gedepu teerde Staten van Zeeland werd be sloten het verzekerde bedrag tegen fraude bij de „Fraude risico onder linge van Gemeenten van f 12.000 tot f 18.000 te verhogen. Examens gezel-schilder In de kantine van de l.t.s. te Bergen op Zoom maakte de directeur van de l.t.s., de heer H. Tomesen, dezer da gen in tegenwoordigheid van de rijks-gecommitteerde, de heer D. Leijs, en de voorzitter van de lande lijke opleiding schildersbedrijf dc uitslag bekend van het examen van de landelijke stichting schildersbe drijf voor gezelschilder in het dis trict Brabant-Zeeland. Van de 39 kandidaten waren er 26 geslaagd. De rijks-gecommitteerde, de heer Leijs uit Bergen op Zoom noemde de behaalde resultaten bevredigend. De voorzitter van de landelijke op leiding, de heer J. Koster, wees er op, dat ondanks misstanden in de sa lariëring toch nog een grote belang stelling voor het vak bestond. De geslaagden waren: J. Caluwe, Koewacht; P. Hennekeij, Waterland kerkje; J. Hoebeke, Nisse; J. van Iwaarden, Krabbendijke; A. Kuïjcks, Hulst; C. Laban, Tholen; G. Lau- ret, Boschkapelle; J. de Meij, Burgh; J. Nieuwenhuïjze, Middel burg: J. Roggeband, Oud-Vossemeer; P. Schrier, Goes; A. Simonse, Hoofd plaat; J. Vlieger, Grijpskerke; J. v. d. Weele, Colijnsplaat. Examens Geslaagd aan de hogere polytechni sche school te Delft voor scheepste- kenaar-constructeur J. Theune te Delft, vroeger te Vlissingen. De heer Sjoerd Westerhof uit Nieu- werkerlc is geslaagd voor het eind examen van de hogere technische school, afd. bouwkunde, te Rotter dam. Voor het toelatingsexamen van de rijks h.b.s. in Bergen op Zoom is geslaagd L. K. Schippers uit Scher- penisse. Voor het examen stenografe slaagde mej. F. E. Wieland te Axel. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagde mej. L. de Klerck te Axel. Voor het mulo-examen slaagden maandag te Bergen op Zoom R. de Koek. Sint- Jansteen W. Rodrige, HulstG. M. Aijk, Goes R. Ferket, Nieuw-Namen; F. Vilder, Hulst en B. van Waterschoot uit Kloosterzande Voor het te Rotterdam gehouden examen pedagogisch getuigschrift artikel 38 N.O.-wet slaagde de heer D. van Els&ckcr te Goes, consulent stichting leerlingstelsel Zeeland. Geslaagd voor het einddiploma van de hogere technische school te Rot terdam de heer K. Trimpe Burger te Goes. Voor het mulo-examn A zijn maan dag te Goes de volgende kandidaten geslaagd: dames: C. Minnaar 's-Gra- venpolder; M. M. Lolterse, 's-Gra- venpolder; J. de Laat, Oudelande; C. L. Post, Goes; A. J. v. d. Vrie, Ka- pelle; J. P. Colijn, Kloetinge; L. L. A. Lalkens, Driewegen; A. M. de Ja ger, Kloetinge; M. W. de Jager. Ka- pelle: H. M. de Jonge, Goes; M. J. de Looff, Vlissingen ook geslaagd voor middenstand)P. Wieland, Axel (met middenstand); N. Mat thijsse, Vlissingen (met midden stand), A. E. Koster, Hoek; J. M. H. Jansen, Temeuzen (met midden stand). Heren: R. Munnikhof, Goes; J. J. Geleedst, Heinkenszand; M. G. v. d. Wiéle, Goes; I-I. J. Kruïjsse, Vlissin gen (met middenstand); I. A. v. d. Linde, Vlissingen (met midden stand); B. W. Verduin, Axel (met middenstand); W. F. Zegers, Axel (met middenstand); P. J. Izeboud, Koudekerke. Afgewezen 5 kandida ten. Aan hel christelijk lyceum voor Zeeland le Goes, zijn aan liet einde van de cursus 1960-1961 de volgende leerlingen tot een hogere klas bevorderd: Van klas 1 naar 2: Joop Bergsma, Ab Blok, Luuk Boelman, Lenny Duvekot, Lies Egte van Wissekerke, Ronald Goe- dee. Adii op 't Hof, Riet Jansen, Ko Karman, Koosje Koole, Frans Pieters, Frank van de Ree, Sander Sehimmel- penninck van de Oye, Erna Schreuder, Ineke Sinke, Sjoerd Tamminga, Marjan Torbijn, Anna Verschuure, Piet Wiskerke, Saarke Wondergem, Rien Korstanje, Joost Hoogendoorn, Paula Ambachtsheer, Isabel Gebuis, Maks - van Harn, Matty Hovestadt, Nanny de Jager, Triest de Jonge, Letty Koevoets> Aad Koole, Ma rijke de Man, Ria Minnaar, Henk Prum- mel, Teun Ros, Sjaak Schipper, Kees Sin ke, Rini Sinke, Yvonne Slik, Jan Willem Vleugel, Jelly van der Wal, Jaap van den Berge, Adje van den Bos, Annie van den Bos, Piet de Braijne, Evert Butler, Wim Duynhouwer, Steef van Ham, Ton- ny Heijboer, Ko Jille, Peter Jobse, Jan Jozlasse, Henk Luyendijk. Ria Nieuwen- huijse. Heieen Parmentter, Arnold Ren ting, Wim Ventevogel, Ko Vleugel, Riek van Vreeswijk, Annemieke van der Wel, Harry Baars, Theo Beneder, Piet Boon, Rie van den Ende, Janny Flipse, Bert van der Male, Jaap van Neuren, Heieen Oudkerk. Rinus Pieper, Stieneke Stomp, Jossie de Smit, Arie Sturm, Co Verwijs, Ina Weststrate. Van klas 2G naar 3G: Kees Dekker, Maarten Fraanje, Wim Geene, Marten- jan van de Guchte, Simon Harinck, An net 't Hooft, Jan Hoogendoorn, Wim Hoogendoorn. Annemarie Jansen. Hans Karelse, Biem Kersten, Elly Klaassen, Nelly Koole, Paul Louwerse, Jaap van Oosten. Ineke Paauwe, Gernan Schreu der. Nelleke Slotema. Ruth. Vermeer, Ankie van der Wal, Wim Wattel, Chris Wessels, Kees Wiskerke. Van klas 2H naar 3H: Kees in 't Anker, Guus Blankenburgh, Peter Bruynzeel, Ella Deurloo, Piet Dubbelman, Johan Gebuis, Annie Geldof, Jan Joosse, Tiny Koene, Jaap Loeve, Miep Meulpolder, Jos Pieterse, Dries van der Poest Cle ment, Henk van Raaijen, Jan de Schip per, Wim Sinke, Ria Sommeijer, Jaap Zandee, Ad Wisse, Marleen Schipper. Corry de Dreu, Piet Germing, WiBse van de Guchte, Nel Houterman. Lieke Huigens. Adrie Kloosterman. Bas Min derhoud, Hans van Opbergen, Dirk van RAAD MIDDELBURG Subsidie van f 500 voor „Jeugd-vakantie-vreugd" De Inco-burgemeester van Middel burg, wethouder A. J. Berenpas, heeft in de raadsvergadering van maan dagmiddag meegedeeld, dat de aanbe steding van de ulo op gereformeerde grondslag, die op de hoek Koningin- nelaan-Breetveg zal worden gebouwd, openbaar zal zijn. In zijn vergadering van 19 juni had de raad voor de bouw gen krediet van 321.000 beschik baar gesteld, maar waren er ook be denkingen naar voren gekomen. Deze goldenhet voornemen van het school bestuur om voor de aanbesteding al leen prot. christelijke aannemers uit te nodigen. Hiertegen hadden ver schillende raadsleden geageerd. Hier op heeft het schoolbestuur besloten geen aannemers van de aanbesteding uit te sluiten. Tijdens deze vergadering besloot de raad een subsidie van 50 procent in het exploitatietekort met een maxi mum van 500 aan het comité „Jeugd-vakantie-vreugd" beschik baar te stellen. Van 21 tot 26 augus tus organiseert het comité verschil lende spelen voor de jeugd, Waarmee mevrouw M. van Loo-van Loo (p.v.d. a.) zich zeer gelukkig toonde. Zij sprak de hoop uit, dat particulieren het tekort zullen dragen, dat niet door de gemeentelijke subsidie wordt gedekt. Een krediet van 2560 stelde de raad beschikbaar voor verbetering van het speellokaal van de bijzondere kleuter school aan het Veersebolwerk; een krediet van 735 voor de aanschaf van een ontharingstafel voor het slachthuis. Voorts werd besloten tot onbewoonbaarverklaring van 't pand Penninghoek 24. Zonder op- of aanmerking werd aan do. buurvereniging Nieuw Middelburg een geldlening verleend van 7.500 voor de bouw van een clubhuis; ver leende de raad een aanvullende subsi die in de restauratiekosten van het pand Wagenaarstraat 30; stelde men een krediet van 900 beschikbaar voor minder-validen en een krediet van 2.178,98 aan de Vereniging voor geref. onderwys voor de aan schaf van schoolmeubelen en leermid delen. Voorts kon de raad zich ver enigen met de aankoop van diverse panden ten behoeve van de sanering van de binnenstad. De Japanse ambassadeur in Ne derland en mevrouw Miyazaki zijn maandagmorgen, vergezeld van de kanselier van de ambassa de en mevrouw Nishimura een tweedaags bezoek aan Zeeland be gonnen. 's Morgens vertoefde het gezel schap op de terreinen van het ver- edelingsbedrijf van het Konink lijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have N.V. le Ril- land-Bath, Nadat men zicb daar enige tijd had opgehouden vertrokken de gasten naar 's-Heer-Hendrikskin- deren, waar zij ten huize van de heer A. Dirkz> ager, directielid van hec bedrijf, de lunch nuttig den. In de middaguren splitste zich het gezelschap. De dames togen naar Veere, waar ztf werden ontvangen door burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. De ambassadeur bezichtigde in tussen de nieuwe bedrijfsgebou wen van D. J. van der Have N.V. te Kapelle-Biezelinge, die enige weken geleden in gebruik werden genomen, 's Avonds bood de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, hot gezelschap in de Middelburgse Abdij een maaltijd aan. Op de foto de heer Dirkzwager (links) met zijn Japanse gast. der Feijl, Willy Fik, Ineke Sinke, Izak Smallegange, Jan Sommeijer. Kees van Sparrentak, Henri van der Veen, Sun ja Verschuure, Janny Walrave, Iïanna van Weele, Leo de Winter, Kees Wmidergem, Jan Vis. Van klas 2M naar 3M: Hilda Bonder, Cobi Catsman, Lies Danker, Janny Hert- gers, Maaike op 't Hof, Betty Jonker, Dia de Koning, Nelly Kram, Conny Lu- kasse. Addie Munter, Nelly Paauwe, Ans de Puit, Nel Sinke. Annie Sterk. Inez Taillie, Merio Vermeer. Van klas 3G naar 4G: Rineke Beneder, Louw Filius, Tom Fossen. Ad Fraanje, Wim Fraanje, Chris van Fraassen, Janny van der Graat Ko la Grand, Jacob den Herder, Wim van der Hoofd, Krjjn van der Jagt, Gerhard, van der Klis. Krina de Regt. Hantz Renting. Han van der Rhee, Mary Rïbbens, Leo de Viet, Rineke Vleugel. Theo Vrijlandt, Frans van Wel, Wim Elzerman. Van 3H naar 4H: Adrie Dekker. Wim de Groote. Hans Harthoorn, Judith Kribbe, Sam Oudkerk, Jaap Verliage, Piet Schee- Ie, Arie Schipper, Ina Vleugel, Rennie van der Wal, Ineke Wondergem. Martien Smallegange, Erik Kousemaker, Trijs Bierens, Rinus Eversdijk, Johan Jansen, Lenie Krijgsman, Els Labrayère, Rie Luteyn, Patricia Rehorst, Piet de Schip per, Jan Schrijver, Mieke Verschuur, Ina Walraven, Arnold van Willegen, Wim Willemsen, Adrie de Braijne. Van klas 3M naar 4M: Elly Adriaanse, Ine keGoeman, Sjaan van Ham. Netty Hogoendorf, Lineke Njjssen, Bep Oranje, Ada van Liere, Addy Poley. Van klas 4G naar 5G: Ineke Boonstra, Nelleke Dominicus, Krijn van der Hoofd, Frans van Houdenhoven, Gerke Renting, Giel Smallegange. Van klas 4 hbs-A naar klas 5 hbs-A: Jan van den Berge, Dineke Boor, Mies Cob. Ina Dekker, Ko Goedegebuure, Erik Goossen, Hans Hoekman, Bram Houter man, Piet Jobsen, Wim Knuist, Addy Leys, Jan van Liere, Netty Neervoort, Wim Snoep, Jan de Vos, Jan Hoogstrate. Theo Stomp. Van klas 4 hbs-B naar 5 hbs-B: Adrf de Best, Hans Bosman, Dirk Bruynzeel, Jan Duynhouwer, Erik Hoogendoorn, Jos de Jager, Sjaak Priester, Jan Sinke, Rob Goedee. Van klas 4M naar 5M: Anneke Donner, Jopie Herselman, Ria Hollestelle. Cokkie Huybregtse, Elly de Jonge, Willy Mar- kusse, Marian van der Pejjl, Dian Scheele, Cora Sloover, Traus van Wa- veren, Jenneke Ligthart Schenk. Van klas 5 gym-A naar 6 gym-AKees de Blaey, Izak Dekker, Jan van Dijken, Toon den Hollander, Mien van der Klis. Ineke de Koning, Atïe Pols, Riet de Schipper. Marijke van der Vegt. Van klas 5 gj-m-B naar 6 gijm-B: Ge rard Beneder, Ina Boeij. Ditje van Fraassen. Adrie Lokerse, Ko Slabbekooi n, Ineke Vrijlandt. Oprichtingsvergadering Heemkundige kring voor West Zeeuwsch-Vlaanderen In West Zeeuwsch-Vlaanderen be staat een vry redelijke belangstelling voor de kennis van land, volk en taal. Dit bleek maandagavond duldeljjk te Oostburg, waar een 35 West Zeeuws- Vlamingen aanwezig waren bij de oprichtingsvergadering van de Heemkundige Kring West Zeeuwsch- Vlaanderen. Namens het ïnitiatiefcomité kon de heer J. C. Cornelis bovendien mede-* delen, dat zich na een eerste oproep reeds 73 personen en instellingen als lid hadden laten inschrijven.Tij dens de vergadering konden er op nieuw vijf worden ingeschreven. Over deze start was het comité ui teraard bijzonder verheugd. De kring gaat zich vooral bezighouden met het volkseigene, dat de streek biedt:, waarbij met name genoemd werden taal, folklore, archeologie en histo rie. Men denkt dit onder meer te doen middels excursies, lezingen, con tacten met Belgisch-Vlaanderen, stu diebijeenkomsten en door het uitge ven van het jaarboek. Overigens is dit laatste een punt, waarover het bestuur zich nog moet beraden. Be sloten werd excursies naar de opgra vingen te Aardenburg te houden op 29 juli en 9 september. Als leider bij deze excursies zal optreden de heef J. van Hinte uit Sint-Kruis. Verder werden suggesties gelanceerd voor het houden van voorlichtingsbijeen komsten in alle West Zeeuws-Vlaam- se gemeenten en een lezing over het verhaal van Reinaert de Vos. De con tributie werd vastgesteld op mini mum f 5 per jaar. Verder zal de mo gelijkheid voor 't verkrijgen van sub sidies worden onderzocht. Over de stichtingsvorm, naam en statuten zal het bestuur zich nog beraden. Tot voorzitter van de nieuwe kring werd fekozen de heer J. L. van Leeuwen, urgemeester van Oostburg; tot se cretaris de heer J. C. Cornelis, IJzen dijke en tot penningmeester de heer J. A. Bukkens, uit Sluis. Verder wer den in het bestuur benoemd de heren J. van Hinte, Sint-Kruis, J. A. Leen- houts, Cadzand, H. A. M. van de Vijver, Biervliet en A. Hoolhorst, Oostburg. Bromfietser bij botsing onder Bergen op Zoom gewond Dezer dagen is de bromfietser A. de 4. uit Bruinisse en zijn vrouw op dc weg van Steenbergen naar Bergen op Zoom ter hoogte van „De Zwarte ltuiter" gewond bij een botsing met de wielrijder J. H. uit Breda. Het ongeluk ontstond, toen I-I,, die met een groepje scholieren van Steenbergen naar Bergen op Zoom reed, plotseling uitweek op net mo ment, dat J. het groepje met zijn bromfiets wilde passeren. De heer J. en zijn vrouw, die op de duo zat, kwamen te vallen. De neer J. liep een gebroken neusbeen, een ernstige hoofdwonde en schaafwonden aan zijn armen en handen op. Zijn vrouw bekwam kneuzingen aan haar knie ën en een ernstige hoofdwonden. Bei den werden naar het ziekenhuis te Steenbergen overgebracht. De scho lier H. kwam met da schrik vrij,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6