Luctorploeg domineerde tijdens zwemcompetitie in Middelburg Ajax en Feijenoord wonnen in intertoto Toch nog etappe-zege voor Jan Janssen..... JUBILEREND „0LYMPIA" HIELD MICRO-KORFBALTOERNOOI 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 JULI 1961 BOVEN EVEN NAT ALS IN HET WATER.. HET HEEFT DE flliddelburgse zwemvereniging Luctor et Emergo zater dag bjj de organisatie van het tweede deel van de Zeeuwse kringwedstrij den bepaald niet meegezeten. Slechts heel zelden Iaat de zon de Lnctoria- nen in de steek, maar deze middag was het boven het zwembadwater even nat als er inVoor de zwemmers en zwemsters maakte dat overigens weinig uit, maar de tijdopnemers en andere juryleden hadden maar bar veel last van de gedurende de gehele wedstrijd neergutsende regen. Dit slechte weer en daarbij de watertemperatuur van nog geen 17% graad wa ren weinig bevorderlyk voor de conditie en wanneer men er bovendien nog de onwennigheid van verschillende deelnemers met het hoofdstedelijke zoete chloorwater bijvoegt, dan is het duidelijk dat men niet op scherpe tijden hoefde te rekenen. Breskens) 2.28.6; 3. I. Stadhouders (Luctor, Middelburg) 2.44.2; 4. E. Francke (SZV) 2.47.5; 5. L. Brakman (Starters, Aardenburg) 2.48.4; 3 maal 50 meter wissel estafette: 1. Luctor (I. Stadhouders, R. Seijbel en M. Kingmans) 2.17.2; 2. Starters (M. Brakman, M. Pieters en C. Henrij) 2.17.8; 3. SZV 2.18.8; 4. Bruinvis (Sas van Gent) 2.26.5; 5. Luctor II 2.28.2; 400 meter vrije slag: 1. T. Daal huizen (SZV) 6.48.8; 2. M. Kingmans (Luctor) 7.01.5; 3. E. de Visser (SZ V) 7.24.1; 4. E. Francke (SZV) 7.30.8; 5.1. Stadhouders (Luctor) 7.35. Heren: 100 meter vrije slag: 1. M. de Pooter (Schelde, Terneuzen) 1.11.1; 2. P. Rotte (Luctor) 1.12.1: 3. C. Wa genaar (SZV) 1.18.6; 4. W. van Krui- ningen (Luctor) 1.20.4; 5. I. Sinke (Zeehond, Vlissingen) 1.22.6. W. v. d. Steen (SZV) 1.22.1; 100 meter rugslag: 1. P. Rotte (Luctor) 1.21.4: 2. P. v. d. Heuvel (Scheldestroom) 1.29.6; 3. J. v. d. Berghe (Bruinvis) 1.33.7; 50 meter vlinderslag: 1. L. Jumulet (Ganze, Goes) 37.2. Th. Vervoorn (Luctor) 38.8; 3. I. Sinke. (Zeehond) 39.4. A. Vermast (Bruinvis) 41.1; 5 maal 50 meter vrije slag estafette: 1. Luctor (P. Rot te, B. Volwerk, W. van Kruiningen. Th. Vervoorn, L. Bouwense) 2.53, 2. Schelde 3.03.6; 3. SZV 3.10,—; 4. Scheldestroom 3.32.400 meter vrije slag: 1. B. Volwerk (Luctor) 6.04.3; 2. L. Jumelet (Ganze) 6.14.3; 3. Th. Vervoorn (Luctor) 6.25.9; 4. C. Wagenaar (SZV) 7.01. Jongens t.m. 17 jaar: 3 maal 50 me ter wisselestafette: 1. Luctor (Th. Vervoorn, A. v. d. Wal en W. van Kruiningen) 1.55.7; 2. Schelde 2.02.9; 3. Luctor n 2.03.1; 4. Starters 2.08.8; 100 meter schoolslag: 1. A. v. d. Wal (Luctor) 1.34.5; 2. K. Kaijser (Starters) 1.35.—; 3. M. Viergever (Zeehond) 1.39.1; 4. W. Ie Grand (Starters) 1.40.2; 5. J. Herrel (Vrije van Sluis, Sluis) 1.40.7; 50 meter rugslag: 1. M. de Pooter (Schelde) 36/7; 2. Th. Vervoorn (Luctor) 41.9; 3. R. de Rijcke (Luctor) 43.2; 4. J. de Caluwé (Bruinvis) 45.4; 5. A. v. d. Woestijne (Zeehond) 46.2. Meisjes t.m. 17 jaar: 50 meter vlinder slag: 1. I. Baart (Bruinvis) 48.1; E. de Visser (Luctor) 54,8; 3, L, Root- Jeugd zorgde voor enkele uitstekende prestaties Geen gevaar voor de Zeeuwse records dus, maar toch leverde deze middag enkele goede en hoopgevende resulta ten op. Daarvoor zorgden dan onder meer net Vlissingse meisje Conny Le vering van de Zeehond met een voor deze omstandigheden goede tijd op de 100 meter schoolslag, de Terneuzense jongeman M. de Pooter (Schelde), die wanneer hij zich specialiseert een snelle tegenstander kan worden op de vrije slag of de rugslag, en Wim van Kruiningen van het Middelburgse Luctor, die een snelle sprint in benen en armen heeft. Dit was slechts een greep uit het heus wel grotere „arsenaal" vau opkomen de Zeeuwse zwemmers en zwemsters en wanneer met name de jeugd nu een eindelijk de kans krijgt om te pro fiteren van goede trainingsmogelijk- heden, dan komen er wellicht weer eens Zeeuwen voor de dag, die op na tionaal niveau de nog immer „fege" plaats van een Raymonda Vergauwen kunnen gaan innemen. Overigens met medewerking van de kandidaten zelf. Die moeten er dan wat voor over (kunnen) hebben en zwemmen wan neer ze inschrijven: niet, zoals zater dag gebeurde: eenvoudig wegblijven, zodat soms drie series teruggebracht konden worden tot één... Verder gaf deze middag naast goede prestaties enkele zeer spannende duels te zien en na afloop een overheersende Eositie van Luctor, niet name bij de eren. Zeven van de 15 De Luctorianen wonnen zeven van de 15 te verzwemmen nummers en wer den verder 5 maal tweede. Twee eer ste prijzen gingen naar de Schelde- zwemmers (met 3 tweede er bij), de SZV-ploeg en naar de Bruinvis. De Zeehond en Ganze wonnen elk een maal. Opmerkelijk was de grote deel neming van de Zeehond en de Aar- denburgse Starters, en de hopelijk voorlopige terugval van Ganze en ook van Bruinvis, die deze dag alleen dank zij de zusjes Baart prijzen won. Wat de strijd zelf betreft: de 100 me ter schoolslag meisjes was één van de spannendste nummers. Conny Leve ring (Zeehond) had lange tijd een fikse voorsprong op Thea v. d. Heu vel (Scheldestroom), die op de laatste 2-5 meter echter aan een enorme eind sprint begon. Connv tikte een hand eerder aan in 1.38.4, vóór Thea in 1.38.6. Luctor-crack Piet Rotte moest op de 100 meter vrije slag zijn meer dere erkennen in Seheldezwemraer De Pooter, wiens 1.11.1 in de toekomst perspectieven opent voor een aanval op het Zeeuwse record. Piet Rotte won de 100 meter rugslag in 1.21.4, maar wanneer men de uitstekende tijd van De Pooter op de 50 meter bekijkt: 36.7. dan zal Rbtte zicli in de toe komst moeten „scherpen" voor de Terneuzense jongeman. Wim van Kruiningen (Luctor) won bij de jongens 14-15 jaar de 25 meter vrije slag in de uitstekende tijd van 15.9. Achter hem zaten overigens vijf jongelui tussen de 16.2 en de 16.5! Voor de rest geen verrassingen: Tiny Daalhuizen (SZV) bleef de sterkste op de wisselslag over 150 meter en de 400 meter vrije slag, waarbij de Mid delburgse Margriet Kingmans haar echter lang kranig partij gaf; Ingrid Baart (Bruinvis) en Leen Jumulet (Ganze) hebben nog geen concurren ten op de vlinderslag, terwijl Luctor met Piet Rotte, Bram Volwerk, Wim van Kruiningen, Theo Vervoorn en Lodewijk Bouwense de sterkste esta fetteploeg blijft bezitten. Uitslagen De voornaamste resultaten uit de verschillende series van de kring zwemwedstrijden te Middelburg zijn: Dames: 3 maal 50 meter wisselslag: 1. T. Daalhuizen (SZV, Souburg) 2.23.7; 2. Th. v, d. Heuvel (Schelaestroom, Wilhelmina promoveert naar eerste divisie In een beslissingswedstrijd om een plaats in de eerste divisie van het betaald voetbal is Wilhelmina als winnaar te voorschijn gekomen. Met een 32 overwinning op EDO pro moveert Wilhelmina nu naar de eer ste divisie. VlissingenLintfort werd afgelast In verband met de grote regenval is zaterdag de voetbalwedstrijd tussen Vlissingen en de Duitse club Lintfort afgelast. saert (Starters)- 55.6; 4, T. Schram de Jong (Starters) 57.4; 100 meter schoolslag: 1. C. Leveling (Zeehond) 1.38.4; 2. Th. v. d. Heuvel (Schelde stroom) 1.38.6; 3. I. Baart (Bruinvis) 1.41.8; 4. M. Pieterse (Starters) 1.44.9; 5. J. de Blonde (Zeehond) 1.50.2; 50 meter vrije slag meisjes 1.50.2. 50 meter vrije slag meisjes 12 t.m. 13 jaar: 1. D. Baart (Bruinvis) 18.8; 2. en 3. J. de Blonde (Zeehond) en T. v, d. Ent (SZV), beiden 20.4. W. Kramer (Luctor) 20.8; 5. M. Vergou we (Scheldestroom) 21.2; 6. A. de Jong (Starters) 21.3; 7. D. Rootsaert (Starters) 21.4, 25 meter vrije slag jongens 14 t.m. 15 jaar: 1. W, van Kruiningen (Luctor) 15.9; 2. D. van Blooijs (Schelde) 16.2; 3. K. de Graaf (SZV) 16.3; 4. en 5. L. Bouwense (Luctor) en A. de Nooijer (Zeehond), beiden 16.4; 6. P. Kraak (Schelde) 16.5; 7. J. Herre- bout (Schelde) 16,8. SCHREUDER EERSTE IN RONDE VAN DE KEMPEN Schreuder uit Koningsbosch is win naar geworden A an de 197,5 km lange Ronde van de Kempen, waarvan de start en finish te Veldhoven lagen. Hij versloeg in de eindsprint Henk Nij- dam en Ab Biemans, van wie Nijdam degene was geweest, die 20 km voor het einde de eindfase inluidde, toen deze uit het peloton wegsprong. Nijdam slaagde erin een voorsprong te nemen, welke echter teniet ging, toen Schreuder, Biemans en Steen voorden van wie laatstgenoemde door een lekke band later afviel de achtervolging inzetten. De vluchtelin gen namen een voorsprong van ruim een minuut op het peloton, waarvan Cees Lute de eindsprint won. De uit slag luidt: 1. J. Schreuder (Koningsbosch), 197,5 km in 4 uur, 41 min. 55 sec.; 2. Henk Nijdam (Eelderwolde) z.t.; 3. Ab Bie mans (UIvenhout) z.t., op 1 min. 10 sec.; 4. C. Lute (Castricum); 5. A. van Aert (Achtmaal)6. K. de Jongh (West-Graftdijk); 7. C. Snepvangers (Zundert); 8. B. Solarno (Den Bosch) 9. B. Boom (Enter); 10. L. Knops (Bocholt). MOOIE RESULTATEN i Spaanse peseta omwisseïbaar De Spaanse regering heeft bekendge maakt dat zij de peseta omwisseïbaar heeft gemaakt voor buitenlanders en in het buitenland wonende Spanjaar den. Deze bepaling stond in het gisteren gepubliceerde staatsblad. De Spaanse regering heeft onlangs bekendgemaakt dat ae Spaanse devie zen- en goudreserves tot een ongeken de naoorlogse hoogte waren gestegen tot over de 700 miljoen dollar. 0 De Poolse regering heeft voor 500.000 pond sterling een ijsbreker besteld in Engeland. Het is voor het eerst sinds 30 jaar dat weer een ijsbreker in Engeland wordt gebouwd. Sparta verloor met 1-4 van Tasmania 1900 Berlin In de wedstrijden voor de inter- totocompetitie heeft Nederland het afgelopen weekeinde mooie resnltaten geboekt. In Amster dam is de ontmoeting tussen Ajax en Malinö F.F. in een 1-0 overwinning voor de Amster dammers geëindigd. Feijenoord versloeg in Rotterdam het Zweedse I.F.K. Göteborg met 4-1. In Berlijn verloor Sparta met 1-4 de wedstrijd tegen Tas mania Berlin. Ook V.V.V. lukte het niet het Zweedse Oergryte Göteborg tot een nederlaag te brengen. Ajax, zonder zijn internationals Henk Groot en Swart, heeft vooral in de eerste 35 minuten van de wed strijd tegen Malmö FF de gasten tot een defensieve taak gedwongen. Het spel van de Amsterdammers was fraai, maai1 wegens het ontbre ken van een schutter bleef het echter zonder succes. Toen Gustafsson een vrije trap mocht nemen, leek een doelpunt zeker. Maar op werkelijk fenomenale wijze was het opnieuw Hoogerman, die zijn club voor een achtei'stand behoedde. In de 27ste minuut viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Via een indirekte vrije trap van Mul ler over de schoen van linksach ter Ouderland vloog de bal in de touwen (10). Het bleek een verdiend doelpunt, want ook hier na bleven de Amsterdammers sterker. Al in de eerste helft van de ontmoe ting FeijenoordI.F.K. Göteborg, die zaterdag te Rotterdam werd ge speeld, was Feijenoord uitgesproken sterker dan de Zweden. Het waren veelal de Rotterdammers die aanvie len. De gladheid op het veld speelde in het bijzonder de Zweden parten. Het belette hen enig tempo van be lang in hun combinaties te leggen en hun aanvankelijke veelvuldige dieptepasses strandden bovendien herhaaldelijk op buiten spel. Na 16 minuten verdween de bal in het lege doel (0—1). Er was zaterdag een wedstrijd, die ondanks de enorme regenval niet afgelast, behoefde te worden: de club competitie zwemmen in Middelburg. De natgeregende zwemmers duiken hier het Middelburgse zwembad in.... (foto P.Z.C.) Na de gelijkmaker en de rust zijn nog slechts de Rotterdammers aan bod geweest. De Zweden konden zich soms nauwelijks staande houden en kwamen zelden meer over de mid dellijn. Kansloos hebben.zij tenslotte het onderspit moeten delven. De Rotterdammers voegden nog drie doelpunten aan hun saldo toe. Voor ruim 4000 toeschouwers is zaterdag in het Post-Stadion in Berlijn de wedstrijd Tasmania 1900 BerlinSparta gespeeld, Voor het eerst in deze competitie leden de Rotterdammers een ne derlaag. Met 14 werd van de Berlijnse club verleren. Het was de eerste zege van de Duitse bekerwinnaar, die voortreffelijk spel te zien gaf en geen schijn meer liet van de zwakke ploeg die alle voor gaande ontmoetingen had verloren. Ondanks een snelle voorsprong reeds na twee minuten opende Hans Sleven de score: 01 is 't de Ven- lose ere-dhisieclub VVV niet gelukt Oergryte Göteborg de eerste neder laag in de iutertotocompetitie toe te brengen. De Zweden wonnen tenslotte met 2 1 en handhaafden zich daardoor op de eerste1 plaats in groep 7. Hun voorsprong op de Limburgers be draagt nu drie punten. De ruim 6400 toeschouwers waren getuigen van een matige wedstrijd, waarin de Zweden reeds in de eerste helft ster ker waren.. Om Europese beker Op een zaterdagavond in Rotterdam gehouden vergadering van Feijen oord zijn de data vastgesteld voor de wedstrijden, die de Rotterdamse, club in de eerste ronde van de strijd om de Europese voetbalbeker zal spelen tegen I.F.K. Göteborg (Zweden). De eerste ontmoeting wordt woens dag 6 september te Göteborg gehou den. Een week later 13 september ontvangt Feijenoord de Zweden in Rotterdam. De resultaten van de zaterdag voor de intertoto-eompetitie gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Groep 1: Odra OpoleWiener A.C. 20; groep 2: Grazer AKVFL Osnabrtick 02; groep 3: Spartak Hradec KravolaDynamo Berlin 1 0; Wiener SportclubGornik Zabrza. 02; groep 4: Offenbacher Kickers DRIEMAAL SCHEEPSRECHT Miel Verstraete spurtte in Parijs naar 5e plaats De Nederlander Jan Janssen met zijn 21 jaar de jongste in de oranje-equipe heeft ten slotte zijn begeerde etappe-over winning toch nog gekregen: hij won zaterdag de dertiende rit van Limoges naar Tours. Deze eerste Ronde van de Toekomst werd overigens een Italiaans succes, want de Italiaan De Rosso reed Parijs als winnaar binnen. De Spanjaard Gabïca werd tweede op slechts 38 se conden. De etappe-overwinning van Jan Janssen kwam dus toch nog. Tweemaal was het mis gegaan. In Toulouse vloog hij in leidende positie op enkele honderden me ters voor de streep uit een bocht en op de baan van Bordeaux, enkele dagen later, werd hij op het laatste stuk geklopt. „Drie maal is scheepsrecht", juichte de Nootdorper. De beslissende vlucht in deze rit werd na 120 km even na Lureuil in gezet. De Fransman Beaufrere, die zich in de bergen zo bijzonder heeft onderscheiden, ontsnapte uit het pe loton en even later kreeg hij de Pool Gazda en de Luxemburger Edmond Jacobs aan zijn wiel. Het drietal bleef niet lang alleen. Twee Polen, Gawliczek en Swiatek, waagden de sprong met de Belg Van d'Huynsla- ger de Zuidslaviër Levacic. Het peloton werd voortdurend uiteengetrokken en toen kwam de vlucht van Jan Janssen, die zich in een felle jacht met de Belgen Steyaert en Ghristiaens, de Brit Holmes en de Deen Bangsborg bij de koplopers voeg de. Voor de sintelbaan van Tours was bereikt, sprong Christiaens weg. Jan Janssen, die al een paar maal de Schooltennistoernooi in Vlissingen Vrijdag is in Vlissingen het nationaal schooltennistoernooi begonnen. De eerste uitslagen waren: Jongens A: Zaanlands lyceum, Zaan damCoornhert lyceum Gouda 60; St. Norbertus lyceum Roosendaal Rijnlands lyceum Leiden 51; Rijn lands lyceum-Petrus Hondius lyceum Terneuzen 42. Meisjes B: r.-k. sportacademie Den Boschgemeen telijk lyceum Vlaardingen 51; r.h.b.s. Vlissingenm.m.s. II Lelden 0—6; m.m.s, I Leidenstedelijk gymnasium Middelburg 5-1. Jongens B: r.h.b.s. II VlissingenSt. Norber tus lyceum III Roosendaal 33; ste delijk gymnasium MiddelburgPe trus Hondius lyceum n Terneuzen 5 1; r.h.b.s. MiddelburgGoese ly ceum 51. Vienna Wien 23; groep 5: FC Schalke '04—FC Chaux de Fonds S—0; FeijenoordIFK Göteborg 4 1; groep 6: AjaxMalmö FF 10; FK PirmasensFC Zurich 50; groep 7FC GrenchenBorussia Meunkirchen 31; groep 8: Tasma nia BerlinSparta 41; FC Basel IF Elfsborg Boras 36. IN WILHELMINADORP Feestavond voor leden in het „Wilhelrainahuis" Bij liaar twintigjarig bestaan heeft de korfbalvereniging „Olympia" te Wil- helminadorp zaterdag een mikro- korfbaltoernooi gehouden. Even voor twee uur 's middags heette de voor zitter van „Olympia" de spelers van de diverse verenigingen welkom. Op vijf velden kwamen deze daarna te gen elkaar uit. Hoewel het weer nu niet direct meewerkte, werd het toch een geslaagd toernooi. Maar een keer moesten de wedstrijden wegens de re gen worden gestaakt. Bij de prijsuitreiking sprak de voor zitter van de Zeeuwse Korfbal Bond, de heer D. Saaman uit Goes, woor den van gelukwens aan het adres van de jubilerende vereniging, waarbij hij tevens van zijn waardering ge waagde over de perfecte manier, waarop het toernooi was georgani seerd. 's Avonds vierden de leden van „Olympia" in „Het Wilhelminahuis" te Wilhelminadorp feest. Daaraan ging een gezellige koffiemaaltijd vooraf. De einduitslag luidt: poule I: 1. Tjoba I, 2. Togo I, 3. Elto I. Poule li: 1. Tjoba II, 2. Togo TT, 3. Vitesse I. Adspiranten A en B: 1. Elto I, 2. To go l, 3. Olympia I. Pupillen: 1. Blauw Wit, 2. Olympia I, 3. Togo, De volledige uitslagen van de ge speelde wedstrijden zijn: Poule I: Elto IOlympia I 41, Togo IBlauw Wit I 2—0; Tjoba IElto I 50; Togo IOlympia 111; Tjo ba IBlauw Wit I 60; Togo IElto I 31; Blauw Wit IOlympia I 0 2; Tjoba ITogo I 10; "Elto I Blauw Wit 32; Tjoba IOlympia I 50. Poule II: Vitesse I—Tjoba II 04: Togo II—Blauw Wit II 0—1; Togo IIÏ Olympia II 01; Vitesse ITogo II 0—0; Blauw Wit II—Togo III 2—0; Tjoba IIOlympia II 21; Blauw Wit II—Olympia II 1—1; Tjoba II— Togo II 03; Togo IIIVitesse 11 0; Vitesse IOlympia II61: Blauw Wit II—Tjoba II0—2; Togo II—Togo III 5—0; Tjoba II—Togo III 3—1; Olympia IITogo II 13; Vitesse I —Blauw Wit II 2—0. Adspiranten A: Tjoba ITogo I 3 3; Blauw Wit I—Elto I 0—1; Tjoba 1—Elto I 0—4; Togo I—Blauw Wit I 2—0; Tjoba I—Blauw Wit I 1—2; To go I—Elto I 0—2. Adspiranten B: Elto II—Olympia I 1 —2; Elto II—Tjoba II 1—0; Tjoba I Olympia I 01; Togo IOlympia I 4—0. Pupillen: TogoBlauw Wit 02; Tioba—Olympia I 01; Olympia II— Blauw Wit 06; TogoTjoba 30; Olympia IOlympia II 2—0; Blauw WitTjoba 40; TogoOlympia n 0; Olympia IBlauw wit 11; TiobaOlympia It Olymuia I 00. 1—0; Togo- fout had gemaakt de sprint tc vroeg te beginnen, had alle zelfbeheersing nodig om niet dadelijk mee te gaan. Hij hield zich in en bleef het Belgi sche doelwit op de juiste afstand volgen. Met zeker 45 meter voor sprong reed Christiaens het eerst de baan op. Steeds kleiner werd toen het ver schil en met nog een halve ronde te rijden, aan de overkant van de eind streep, zette de Nederlander zo ver schrikkelijk hard aan, dat de ande ren, Christiaens incluis, stil leken te staan. Hij Adoog over de Belg heen en won met duidelijke voorsprong. De andere vier Nederlanders kwa men binnen in het peloton met De Rosso, op bijna 4 minuten achter Janssen. Gróte-activiteit De laatste rit van zondag heeft een grote activiteit van Dick Groeneweg te zien gegeven. Na de ravitaillering in Dourdan, met nog 50 km voor de boeg, behoorde hij met Knoops tot een groep van 11 man, die een voor sprong nam. Later ging Groeneweg met Snijder en nog tien anderen er vandoor. Nadat ook die aanval op niets was uitgelopen, volgde de laat ste ontvluchting, die werd ingezet door de Belgen Nijs en Henckaerts met Miel Verstraete. Het drietal werd gevolgd door Holmes (G.-B.), Petterson (Scandinavië), Groeneweg en de Marokkaan El Farouki. Het initiatief, dat Groeneweg enkele ma len had genomen, werd niet beloond. In het laatste klimmetje van de ze ronde, dat naar Petit-Clamart, vlak voordat de karavaan op de in grauwe regensluiers gehulde Franse hoofdstad neerkeek, kreeg de Nederlander kramp. Hij moest lossen en kon niet meer bijkomen. Ook Verstraete kon zich niet geheel handhaven, al werd hij met een achterstand van slechts 8 seconden de beste Ne derlander op de vijfde plaats. Janssen, die nu iets te laat aan zijn spurt begon, werd in de sprint van het peloton door de Brit Dalton ver slagen. Uitslagen De uitslag van de dertiende étappe, Limoges-Tours (204 km) was I. Janssen (Nederland) 4.55.41 (mot bonificatie 4.54.41); 2. Christiaens (België) 4.55.34 (met bonificatie 4.55.04); 3. Steyaert (België) 4.55.41; 4. Swiatek (Polen); 5. Beaufrère (Fr.); 6. Holmes (G.-B.); 7. Bangs borg (Seand.); 8. Gadza (Polen); 9. Lavaeie (Z.-Slv.); 10. Jacobs (Lux.); II. Van 'dHuynslager (België), allen in 4.55.41; 12. Zancanaro (It.) 4.57.47; 13. Cruz (Sp.) 4.58.01; 14. Petterson (Scand.) 4.58.09; 15. Her nandez (Sp.) z.t.; 16. Henckaerts (Belg.) 4.59.29. Vervolgens een peloton van 28 ren ners in dezelfde tijd als Henkaerts. Dat de tijd van Janssen slechter is dan die van Christiaens, die „tweede" werd, is veroorzaakt door liet feit, dat de tijden wer den opgenomen toen de renners de wielerbaan opkwamen. De uitslag van de laatste etappe, BloisParijs (191 km) was 1. Henckaerts (België) 4.23.02 (met bonificatie 4,22.02); 2, Holmes (Gr - Br.) 4.23.02 (met bonificatie 4.22.32) 3. Nijs (België) 4.23.02; 4. Petterson (Scand.) z.t.; 5. Verstraete (Neder land) 4.23.10; 6. El Farouki (Marok ko) 4.24.12; 7. Dalton (Gr.-Br.) 4.24.38; 8. Janssen (Nederland) z.t.; 9. Fantinato (Italië) z.t. Vervolgens een peloton van 39 ren ners in dezelfdetijd als Dalton. In dit peloton reden Snijder en Groene- Eindklassement Het eindklassement van de eerste Ronde van de Toekomst luidt 1. De Rosso (Italië) 56.58.23; 2. Ga- bi ca (Spanje) op 38 sec.; 3. Van d'Huynslager (België) op 10.04; 4. Kunde (Duitsland) op 11.03; 5. Le vacic (Zuid-Slavië) op 11.57; 6. Cau- vet (Frankrijk) op 13.46: 7, Cruz (Spanje) op 13.51; 8. Jaisli (Zwitser land) op 15.03; 9. Janssen (Neder land) op 15.50; 10. Cardodo (Portu gal) op 16.10; 26. Knoops (Neder land) op 40.29; 36. Snijder (Neder land) op 1.07.01; 39. Verstraete (Ne derland) op 1.08.23; 40. Groeneweg (Nederland) op 1.08.38. De Fransman Piszczelc gaf tijdens de laatste etappe op. Ploegenklassement Het ploegenklassement van de der tiende etappe was 1. België (Christiaens, Steyaert, Van d'Huynslager) 14.46.26; 2. Polen 14.50.51; 3. Scandinavië 14.53.19; 4, Nederland (Janssen, Snijder en Knoops) 14.53.39; 5 en 6 Frankrijk en Groot-Brittannië, beiden 14.54.39; 7. Luxemburg 14.55.29; 8. Zuid-Sla vië 14.55,37; 9. Spanje 14.55.39; 10. Italië 14.56.45; 11. Portugal 14.58.27; 12. Zwitserland 15.07.16; 13. Marok ko 15.10.39; 14, Duitsland 15.38.14. Het ploegenklassement van de laat ste etappe was: 1. België (Henckaerts, Nijs en De- srnethl) 13.10.24; 2. Groot-Brittan nië 13.11.48;'3. Scandinavië 13.12.18; 4. Nederland (Verstraete, Janssen en Snijder) 13.12.26; 5 t.m. 8 Spanje, Frankrijk, Italië en Polen, allen in 13.13.54; 9. Luxemburg 13.19.46; 10. t.m. 12. Portugal, Zwitserland en Duitsland, allen in 13.21.03; 13. Zuid- Slavië 13.26.43; 14. Marokko 13.27.46. Het eindklassement luidt; 1. Spanje, 5 punten; 2. Italië, 3 punten; 3 en 4 Nederland en België, beiden 2 pun ten; 5 en 6 Frankrijk en Polen, bei den 1 punt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6