A. Maljaars kampioen ringlijder 2e klas Jazz-prominenten op Zeeuwse festivals WALCHEREN Agenda DIPLOMA'S AAN VLISSINGSE HANDELSAVONDSCHOOL MAANDAG 17 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUW FE COURAÜT 1 In Vlissingen en Sas van Gent Rita Reys door ziekte verhinderd Zaterdagavond hebben de twee jazz clubs die Zeeland rijk is hun jaar lijkse festival gehouden. In Vlis singen musiceerden in Britannia onder auspiciën van de YValcher.se Jazz Sociëty Nederlandse promi nenten als Pim en Ruud -Jacobs, Wiin Overgauw, Ton Wijkamp en Wil Doelens, in Sas vai. Gent tra den voor de Zeeuws-VIaamse Jazz- Sociëteit de Amerikaan Nelson Williams, de Dixieland Pipers, en Anneke Grönloeh op. Beide jazz concerten, waarvan dat in Sas van Gent dus een internationaal tintje had, kenmerkten zich door spon taniteit en een programma op Europees niveau. Hoogtepunt en teleurstelling van het concert in Vlissingen vielen samen in het optreden van het trio Pim Jacobs, dat uitstekend musiceerde, maar het helaas zonder zijn voca- liste Rita Reys moest doen. De echtgenote van Pim Jacobs was door ziekte verhinderd en zo ging een van de belangrijkste program mapunten niet door. „Om het goed te maken" beloofde Pim Jacobs evenwel binnenkort opnieuw in Vlissingen te zullen optreden eri dan met Rita Reys. Na deze teleurstellende mededeling deden Pim Jacobs, piano; Ruud Jacobs, bas en Wim Overgauw. gi taar hun uiterste best om in een vlot tempo het effect van deze domper op de festivalvreugde weg te spelen met nummers als ..Odeo", ,,In your own sweet ways", ,,Ca- meleon", „Ornithologie" en „This week fish but chitlings next". Het meest boeide wel het gave sa menspel tussen gitarist en bassist, die adembenemende soli ten beste gaven en wier spel van een sublie me techniek getuigde. Wim Over gauw en Ruud Jacobs lanceerden bovendien een nieuw nummer voor jazz-gitaar en bas, dat zij de naam ..Our Delight" gaven en dat zij vanavond voor de tweede maal] zullen uitvoeren in de televisie uitzending „Muziek mozaïek". Veel genoegen beleefden de jazzlief hebbers eveneens aan de muziek die het kwartet Ton Wijkamp ten gehore bracht. Dit combo was nog al gehandicapt door ziekte van de trompettist, zodat het van quintet tot kwartet was gereduceerd met de leider aan de piano. Wil Boeletis alt, Jan Koen bas en Pierre Cour- bbis slagwerk. Ton Wijkamp liet enkele subtiele piano-soli horen, Wil Boelens van Wie in deze bezet ting zeer veel gevergd werd, speel de boeiend. Een van de mooiste nummers was ohgètSvijfeld „Feüil les Mortes" in een eigen zeer per soonlijke bewerking. voorts werd het Vlissïngse jazz-festi- val, dat druk bezocht was, nog op geluisterd door het optreden van een oude-stijlcombinatie uit Eind hoven, genaamd de „Rivèr Aa Dixies", die een klassiek repertoire van bluess, marsen en dèrgelijke in een zeer strakke revival-stijl uitvoerden. Zij hadden vooral véél succes met „St. Louis blues" en „High socie ty". Gelukkig waagden zij zich slechts aan één commercieel num mer, namelijk „Muss I denn". Door het enthousiasme en de stu wende swing van Nelson Williams werden zij aanmerkelijk gestimu leerd. Amatèur-trio Een verrassing voor de Zeeuws- VIaamse jazzliefhebbers was ze ker het optreden van het Walcher se amateurrtrio Piet Bloem, be staande uit de leider {sologitaar en hawaiian gitaar), Jan de Heer (slaggitaar) en Jaca van Waarde (bas). Zij werden voor deze gele genheid geaccompagneerd door de drummer Rien Verbrugge van de Z.V.J.S. en hun vertolking van Sweet Georgia brown" vond bij het publiek veel bijval. Anneke Grönloeh van origine een teenagerzangeresje bleek ook de oude ja'zz-styl voortreffelijk té beheersen. Haar stem doet denken aan die van Beryl Briden en Neva Kaphaello. Niet naar Lapland, maar naar de lappemand De bekende bioloog Jan G. Sloff uit Bergen op Zoom is een ongeluk over komen. Toen hij voor zijn woning op de Halsterseweg verschillende be nodigdheden in een auto, die op de weg stond; wiidc laden, stak hij plot seling het rijwielpad over om naar zijn woning te gaan. Op dat moment kwam over het rijwielpad mevrouw K. G. uit Bergen op Zoom op de bromfiets aangereden. Zij kon niet meer uitwijken en reed de heer Sloff aan. De heer Sloff bekwam een been fractuur en werd per ambulance naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Mevrouw G. werd eveneens gewond, doch zij werd ter plaatse door een dokter behandeld en kon daarna naar huis worden vervoerd. De heer Sloff stond op het punt een reis te maken naar Lapland. Het werd nu de „lappenmand" Laatste obstakel uit Veerse Meer versleept Het laatste obstakel uit het Veerse Meer is dezer dagen versleept. Hét was hot Franse schip ^Capitdine G. Lacóly" van 10.000 ton. dat tweè jaar vóór de Sloedam heèft gelegen. Het vaartuig is aangekocht door de Griekse rederij „Naftika Chrónika" uit Piraeus. Drie sleepboten en het bergingsvaartuig „Jaeomina" hebbèn het schip versleept naar Vlissingèn, waar het op de werf van „De Schel de" vöor de vaart wordt gereedge maakt. Diploma's en bevorderingen handelsavondschool Sas van Gent De grote ster vnn dé jazzavond te Sas van Gent was de Amerikaanse trompettist Nelson Williains, djö gedurende tien jaar heel't gespééld hij het orkest van Duke Ellington-. Zijn succes op de Sas van Gentse jazzavond blfeek wel uit hét feit, dat bij de aankondiging van zijn tweede optreden een ovationeel applaus weerklöiik. Hij vertolkte onder meer begeleid door de Dixieland Pipers; onder leiding vnn Eric Krans ..The sheik of Ara- by" en Shine", welke nummers hij niet alleen voortreffelijk swin gend op de trompet speelde; maar waarbij lii.j zich ook vocaal liet ho ren. Het hoogtepunt was een gezamenlijk optreden van Nelson Williams, de Dixieland Pipers en Anneke Grön- loh, waarbij het overbekende „When the saints go marchin' enthousiast onder handen werd genomen. Dc Dixieland Pipers brachten gave en zuiver swingende revivai-jazz. VANDAAG. Middelburg City: Zorg dat je er bij komt, 20 utlr, a-.t. Eleötro: Operatie vals geld. 19.30 uur. 14 jaar. Vlissingen Aihambra: Zorg dat je er bij komt. 20 uur. a.l. Luxór: Drie Franse katjes, 20 uur, 18 jaar. BrP tannia: Feestavond jeugdtennistoer- nool. 20 uur. Veere Het Lammetje: Schilderljenex- positie Piet Bulthuis, 10—12.30 en 13.30—17 uur. Bergen op Zoom Roxy: Magnificent seven, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Uit het leven van een zondige vrouw. 20 uur, 18 jaar. Tcrncuze» Luxor: De miljonairsdoch ter. 20 uur. 14 jaar. Watertoren: Ex positie Raymond Kïmpe, 1021 uur. Sas van Gènt Olympïa: Conny en Pe ter maken muziek, 20 uur, a.l. Oosl.hurg Ledeltheater: Een stem in de mist, 20 uur. 18 jaar. Axel Hét Centrum: De vtfand In de 6chaduw, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioseoopgehouw: IJsparade, 20 uur, a.l. Zlrrlkm» Concertzaal: Rachel Catlö. 20 uur, 14 jaar; Haamstede Bioscoop Bom: PsyeliÖ, 20 uur. 18 jaar. Voor het diploma machincschrijven aan de gemeentelijke middelbare handels avondschool in Vlissingen van de. ciirsus 19601961 slaagden ondèrstaande leerlin gen: Nederland 120 aanslagen: B: Latüheru, M. van Hoorn, M. J. Boucliërle, A. Ver- sehööre de ,1a I-Ioussaye, M. A. Luijk (Koudefcerkè), J. j. .J. Daalhuizen,'Louise Tournoy. A. Boogaard; A.- dë Grave, H. J. Kruijsse, J. Meüïmeester. B. Buseh- man. S. Rem'ésond, H. Hóendervahgèr, W. Maas (Koudëkerke), E. Wagènaar, L. Ge- schiere, R. Janssen, P .J. Izeboud, J. Let- zer, A. Wieiemaker (Koudëkerke). R. E, A. de Ru ij ter, J. Sehoüt. P. Bèrrevoets (Souburg). C. de Rijke, L. C. M. Zandee (Souburg). Nederlands 175 aanslagen: L. S. Boerman, 1. Jagt (Souburg), A. Y. B. Kusse, W. A. M. Roeting, R. M. W. Schot. L. L. Schreur, L. Tournoy. Engels 120 aanslagen: E. E. P. Crucq. M. Daamen. A. de Grave, W. A. M. Roeting, L. L. Sehre'ür, L. Tournoy, R. de Visser. Engels 175 aanslagen: L. de Vos. A. Y. B. Kusse. H. Hekhuis. M. J. Luitwieler. A. van dé Zandé, C. M. Boone, L. Chr. van dfer Vliet, X.- Jagt (Souburg), J. IX. Blit. P. Schaar, J. W. Kievit. A. van der i-Ioi;, N. Aërssërls, i; Böck. L. J. Sellout (Kou dekerken E. Weijermans, J. W. Buis. .1. de Jong. A. D. Potter. W. Deurioo. M. Hage (Souburg), J. Hage (Souburg), R. M. W. Schot, N. de Visser. D. H. Bakker. M. Buschgens, J_ Meijers. Frans 120 aanslagen: P. Eckhardt. J. Mul der. H. C. de Munck, R. de Visser, E. E. P. Criicq, W. I-I. Dönzè. Frans 175 aanslagen: H. C. de Munck. L. de Vos. Duits 120' aanslagen: E fc E. P. Crucq. W. H. Donze, A. Y. B. Kusse. J. Mulder. H. C. de Munck, W. A. M. Roeting. P« C. Sorel. L. Tournoy; R. de Visser. A. var de Zande. Duits 175 aanslagen: H. C. de Munck. Voor het diploma stenografie 130 letter grepen slaagde b. J. M. Tournoy. Bevorderd van de ie naar dc 2e klas werden: R. K. Cameron. G: v. Eëiiennanm, E. R. G. Fabei'j Li P. HéH-'cbout. S. M. Huizer, M. J. Minderhout (voorw.). G. Kuiper. J. M. M. Lammers. li. R. v. d. Linden. M. H. N. Meijers, P. G. Kosten (voorwj, A. M. Nooïjens. A. P. Wiïle- boordse, P. C. Willeboordse. 6 lëéïlingèn niet bevorderd. Bbvorderd van de 2e naar de 3e klas: W. J. van Balen, W. A. Braam (voorw,), C. J. v. d. Berg, M. C. de Fouw, R. J. Goedhart, M. C. Haarbosch; L. Th. Hint- zen. C. Kokelnar, P. N. Kruijssen, J. v. Liiijk (voorw.). A, G. Z. Mercy, J. Post. L. J. Schout. J. G. M. Tournoy, J. II. de Veij; 1. Wisse. J. Wolterbeek (voorw.). 3 leerlingen niet bevorderd. Bevorderd van do 3e naar dc 4e klas: A. G. Baute. E. J. v. d. Berg, B. Bosse- laar, J. Bukkens. C. J. A. Dogge, J. Flo- resse. J. Ph. GiliisSèii, J. de Kam. J. Let- zèr, A. M. Luitwieler, M. .T. Luitwieler, M. VV. v. d, Made, N. M. H. Meijers, C. P. de Nooüer, A. J. van Room. C. M. Tournoy, A. J. Vetsciiooie dc la Hous- saye. II. A. S. Versteeg, L. de Vos. Bevorderd van dc 4e rtaar dc 5é klas: J. P. v. d. Ameele, E. G. Bakker. M. E. BuSehgcns. P. van Gorp. F. A. Janse. A. J. G. Kusse. J. G. Meijers. A. C. H. de Plaa, J. H. Roelsö, R. E. A. dë Rüijter. R. M. W. Schot, J; Swïnt. 1 leerling niet bevorderd. 2 leerlingen. Niét bevorderd: 5 leer lingen. Bevorderd van klas 2 haar klas 3: Jahnie Abrahamse, Tjitske Dolfing, Centihus Geelhoed, Ria Geldof, Els Geuze, Wim Jagt. Dini Jobse, Cisea Ketelaars, Piet Sinke, Jan Slotman, Freddy Verhiel, Willem Westerbëkè, Wim Weststrate, Jo Willemse, Mar- ga Wolf, Lenie de Pagtèr. Voorwaardelijk bevorderd: 1.leerling. Niet bevorderd: 6 leerlingen. Bevorderd van klas 4 haar klas 5: Piel Boonman, Aarnout Cijvat, Han- hié Dekker, Kees Frederiks, Riet Leynse, Anclré van Schalk, Maarten Steketee. Quihten van de Vrie, Willy Willeboordse. Piet Wisse, Karei La- poft, Leen Jobse. Voorwaardelijk be vorderd: 1 leerling. Niet bevorderd: 3 leerlingen. iiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüjj Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 14 juli. Eerstelingen grote 13—17, poters 10. Doré's grote 1420. Eigenheimers gro te 11—20. Aanvoer 60.000 kg. Andijvie 7— 10. Bloemkool I A 38—68, II A 20IS. Sla I 3.50=8.30. Waspeen 48. Komkom mers 70-op 28—36, 60-70 27—35, 50-60 22— 33. 40-50 16—20. Spitskool 32—35. Rode kool 7—12. Tuinbon'en 13—21. Uien met lot' 4—14, Uien 12—16. Sjaibttfen 10—13. Selderij 5—11. Spinazie 38—45. Dubb. bo nen I 1.56—2.03, II 1.49—1.78. Kassnijbo- nen 2.082.22. Stamsnijbonen 1.30—1.80. Doperwten 29. Bintjes 13—17. Aardbeien 63—67. Talisman I A 1.53—1.86. II A 78— 1.48. Zwarte bessen 127. Aanvoer 6000 kg Kruisbessen 62—66. Rode bessen 38—39, t A 85—i.ii, A 40—88. Ontario 1.23— 1.69. Golden Jipan 1.20=1.51. Beauty ï.iu. June Blood 1.10—1.32. Perziken I A 19— 55, I B 13—18, I C 7—12. Druiven 2.30— 2.70 Netmeloehen 67=1.01. Tomaten ex port A 4.20—4.30, B 3.70—3.80, C 3.90— 4. CC 2,602.70. Yellow Transp. KL. I A 63—87. I B 67—79, I C 39—56, II A 51—57, II B 39—46. VEILING V.V.Z.B. GOES 15 juli. Export- en industrieveiling. Zw. bessen I 129. li 123=124. uü. Duitse zure II 33. Frambozen I 158, I 136. Gëwone veiling. Per doos Talisman II 34=45. Bfnhiëh I 42. Pér kg'falisftiah II 109. Rode bessen I 66—73; II 36—61. Kruisbessen II 49=62. Oranjëpfuimeh I 3945; II 26: Tollenaars II 22. Earley Las- tón I 103—105. ii 51—61. grof 76—96. fa briek 30; Dubbele prinsessènbnhèn I 139= 150. II 135—140. Klerken II 95—139. Yel low Transp. val 12, kroct 8=16. VEILING BERGEN ÓP ZOOM 15 juli. Stamboon dlibbele prinsessen t 1.75. idem II 1.13—1.20. Zwarte bes sen II .1,21. Rode bessen II 0,41. Frambo- I '0,61, Aardbeien 0,15. Weg met de sta-in-de-weg Het ligt in de bedoeling van hét gemeentebestuur van Ter- neuzen om de uit 1913 dateren de muziekkiosk op de Markt af te breken. „Deze muziekkiosk", zo schrijft b. en w. aan de raad, „betekent een „sta-in-de- weg" voor het verkeer, terwijl het bestuur van de „Harmo nie Terneuzen" het marktplein door het vrij drukke verkeer daar, de minst geschikte plaats acht om geregeld concerten te geven". De raad wordt nu voorgesteld een krediet te vei'- lenen tot een maximum van i f 11000, voor de aankoop van een verplaatsbare muziektent, i geschikt voor 80 personen. Een j deel van deze kosten denkt men te kunnen dekken met een i hogere opbrengst van markt- i gelden (meer plaats voor kra- j men). Felicitaties van Thofen Zilveren burgemeester in Utrechts Maartensdijk Met een druk bezochte receptie is zaterdagmiddag te Maartensdijk (Utrecht) het 2o-jarig ambtsjubi leum herdacht van burgemeester mr. II. H. Schuller. De heer Scholier, die van 1936 tot 1948 burgemeester is geweest van het Thoolse St.-Maar- tensdijk later oók van Scherpe- liisse en die na de ramp van 1953 een rol speelde bij de hulpverlening aan St.-Maartensdijk, mocht van zelfsprekend ook felicitaties uit de ze gemeente iii ontvangst nemen. Hét was dë heër A. C. Steendïjk, rustend dierenarts te St.-Maartens- dijk, die de heer Schuller namens hét Groene Kruis van St.-Maartens- dijk, dè stichting Gemeenschap St.- Maavtensdijk ën een aantal Thoolse vi-lendèn eën geschenk onder cou vert aanbood. Na dè famp stelde de gemeente on der meer eëri bedrag beschikbaar, waardoor een badhuis kon worden gëboüwd bij het Groeiie-Kruisge- bouw të St.-Maartensdijk. Vrachtauto's botsten op rijksweg bij Kruiningen Vrijdagmorgen omstreeks half zeven had op de rijksweg te Ivruiningen na- bjj Luehtenburg een aanrijding plaats tussen twee Vrachtauto's. Beide wa- gehs kwamen uit de richting Bergen op Zoom. De auto met aanhangwa gen, bestuurd door de heer Chr. J. uit Meliskerke, wilde op het kruis punt links afslaan naar Waarde. De tweede vrachtauto, bestuurd door Th. G. van A. uit Rotterdam had jliist een g'fote truck met oplegger gepasseerd en wilde ook dè vóór liem rijdende vrachtwagen van dc heer J. inhalen. Hij bleef op de linker helft van de weg rijden en merktè te laat op, dat de voor hem. rijdende combi natie links afsloeg. Een botsing was onvermijdelijk en Van A. reed tegen de aanhangwagen. De aanhangwagen liep slechts lichte scliade op, maar de Rotterdamse vrachtauto werd zeer zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. IN BOUWEN EWOUTSCHOOL Eindexamens vijf- en drie-jarige cursus Vrijdagavond hebben 26 geslaagden van de Vlissïngse middelbare han delsavondschool in de gymnastiekzaal vdn de Bouwen EwöUtsclloól hun di ploma in ontvangst genomen. Ze ven leerlingen slaagden voor de vijf jarige cursus; twee leerlingen wer den afgewezen. Van de drie-jarige cursus slaagden 19 kandidaten; vier cursisten werden afgewezen. Ook werden de diploma's voor de verschil lende cursussen in machinesch rijven uitgereikt. Zesentwintig leerlingen hebben zich dus aan de Handelsavondschool zover in de handelswetenschappen be kwaamd, dat aan hen de getuig schriften konden worden uitgereikt. Zij moesten dit echter doen in hun vrije tijd en meestal na een zware dagtaak. Een sterk staaltje leverde wel C. A. du- Fossé, die 2 jaar lang iedere keer uit Sluis was gèkómen om de lesen in Vlissingen te kunnen vólgéh: Voor deze prestatie ontving hij tijdens de diploma-uitreiking een extra prijs. Mejuffrouw L. S. Boerman ontving een boek voor dc beste examenresultaten voor de vijfjarige cursus. De dames Jagt en L. L. Schreiir ontvingen beiden een tweede prijs. Het beste resultaat van de drie-jarige cursus kwam op naam van A. G. Baute. De tweede prijs was liièf voor J. Bukkens. Zesèhtwinlig Iéèrlingèh ontvingen dus 't begeerde diploma. Deze gei tuigschriften vormden échter vol gens ds. F. S. Klöostèfmah, secreta ris van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs in Vlissin gen, geenszins het belangrijkste deel van de cursussen aan de school. Hij was van mening, dat het meest waardevolle van dit onderwijs op het geestelijk terrein ligt. „Een school is een investering van dè maatschap pij. En jullie moeten jè er van be wust zijn dat liet investeren van ka pitaal ook op geestelijk gebied altijd rente moet opbrengen.. Pas dan hebben dè diploma's werkelijke waar- de'Valdüs ds. Kloosterman. -Hij reik te vervolgens aan de geslaagden voor de drie- en vijfjarige cursus en de verschillènde examens in machinê- schrijven dè diploma's uit. Na de uitreiking van de getuigschrif ten feliciteerde de voorzitter van de gecommitteerden, dé heer P. Kas, de leerlingen met hun diploma en dc leraren met dc uitstekende resulta ten. Hij onderstreepte nog eens het belang en de waarde van een han delsavondschool. Niet alleen wórden de leérlihgen in de gelegenheid ge steld om zich na huü werk te bekwa men, maar ook worden ze in zekere zin gedwongen hun vrije tijd nuttig të besteden De directeur van de school, de heer L. F. van Geel, noemde de goede re sultaten het gevolg van de uitsteken de teamgeest, die er onder de lera ren heerst. Hij spoorde de leerlin gen aan, verder te studeren. Hij wees in dit verband op de associatie-cur sussen, die aan de school worden ge geven. Hij bracht verder dank aan ds. Kloosterman voor het uitreiken van dè diploma's. Namens de leerlin gen van de vijf-jarige cursus sprak mejuffrouw O. J. de Koning een dankwoord. De heer C. J. A; Dogge bracht tenslotte de dank over van de deelnemers aan de drie-jarige cursus. Botsing tussen paard en motorrijders Onder de gemeente Wouw i? een paard van de landbouwèr Van D. op hol geslagen en ingelopen op een achttal motorrijders met instructeur van de legerplaats Ossendrecht. De laatste drie Van de motorrijders moesten het ontgelden. M. J. Barke iet uit Hulst werd tegen de straat weg gereden, zijn opvolger ging eveneens uit het zadel en de derde man, die nog kon uitwijken, sloeg tègèn de straatstenen. Het paard rende door, doch werd verder op dc weg gegrepen. Barkeiet was er vrij ernstig aan toe. Hij bekwam een zware hersenschudding en werd per ambulance naar het ziekenhuis le Roosendaal vervoerd. De twee aiidère militairen konden na ter plaatse ver bonden te zijn naar de legerplaats terugkeren. Examens Blikseminslag in Zierikzee Zondagmorgen vroeg omstreeks kwart voor zeven is te Zierikzee de bliksem ingeslagen; in een aan de Ho ge Molenstraat staande schuur, die gebruikt wordt door de Cornelia- stichting. Er werden .enkele dakpan nen en een dakvorst weggeslagen. Er brak geen brand uit. Persoonlijke on gelukken deden zich hiet voor. MET 23 KEER RAAK Bevorderingen middelbare handelsavondschool Aan de middelbare handelsavond school te Middelburg, uitgaande van dè vereniging voor handelsonderwijs, zijn de volgende leerlingen beVordèrd vart klas 1 naar klas 2: Rein van Aartsën, Ineke Bassie. Tan nic Biesen, Ne|ldke Bosdijk, Tonnie Dingemanse, Els Hendrikse, Piet de Lóoff, Adri Passeniër, Lenie Pieter- se. Addie Poortvliet, Wini Tevel. Cla- zien Visse, Henk de Voogd, Vera van den IJssel. Voovvvaardelijk bevorderd Officiële publikatie MIDDELBURG. BEPROEVEN SIRENES B.B. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de sirenes van de organisa tie Bescherming Bevolking Iedere eerste maandag van de maand, tussen 12.ÓÖ en 12.10 "uur bèproêfd zullen worden. Dé bèvólkjni behoeft aan deze beproe ving geen betekenis te héchten. Middelburg, 13 juli 1961. Trekkerwedstrijden gingen ondanks de regen door Onder nllesbehaive aangename om standigheden zijn zaterdagmiddag op een stuk weiland van de Iandbbuwer K. Pöppe aan dë Mólenibaixwcg te Grijpskerke de jaarlijkse trekker- behendigheidswedstrijden van de streek Walcheren Van de Z.L.M. en do L.J.G. vei'reden. Zonder zich om dë regen te storcit légden de Clf deel nemers het parcours af, dat ditmaal wel bijzondere zware eisen steldé: dé grond was moddervet en de trekkers hadden neiging óm te slippen. Maar ondanks deze minder prettige bijkomstigheden, waardoor de be langstelling voor dit jaarlijkse ge beuren minimaal was, waren de re sultaten goéd. Haast feilloos wisten verschillende deelnemers het par- coürs met lang geen gemakkelijke opdracht, zoals het parkeren van de trekker met aanhangwagen in een garage, het rijden door een vernau wing waarin de combinatie precies paste,de riehtproef en het zo kort mogelijk voor een hek rijden, af te leggen, waardoor de spanning er tot Het eihde van de wèdstrijd in bleef. De beste prestatie leverde L. Ver flage uit Koudëkerke met een ge maakte lijd 'plus straftijd van 13 min. 25 sec., waarmee hij overtui gend eerste werd; De verdere uitslag luidt; 2. M. Vós, êvènêêiis uit Kóüdè- kèrkè mét 13.38; 3. H. J. Diêlemaii, St. Laurens 15.3; 4. L. Vos, Zoute- landé 16.35; 5. J. de Korte, Melis- kërke 17:27; 6; A. Reijniérse, Koudë kerke 17.35; 7. K. Poppe, Grijpsker ke 17.43: 8. L. .Wisse, Koudekerke 18:. 9. J. ilollebrandse, Koudekerke 18.6; iÖ-, Kt de .Witte, Zoutelandë 21.2S èh il. K. Pöppè, Öostkapèlle met een tijd van 26 min. 12 sec. Ringrijders schrokken niet voor regen terug Beschut door een praehfig scherm van groen tegen de wind, maai helaas niet tegen de regen, is za terdag op liet gemeentelijke sport terrein te Sint-Laurens het kam pioenschap ringrijden tvVeede klas van de Zeeuwse Ringrijdersvcrciii- ging veri-eden. Een bijzonder „nat tig" kampioenschap: aanvankelijk werd wel eens voor een buitje ge schuild, maar later op de middag, toen alle deelnemers tóch nat wa ren, stoorde men zich zelfs niet meer aan de herigste kletterbuien. Er werd rustig doorgekampt en A. Maljaars uit OostkapéllC deed dit mét het meeste succes, waht met 23 keer ,;raak" uit 30 beurten legde hij beslag op de eerste plaats. Hieraart Was echter een. spahnende strijd en zelfs een na-kamp aan voorafgegaan, want deze eerste plaats werd Maljaars betwist «ooi- niet minder dan drie andere ring lijders van naam. namelijk C. Sin ke uit Koudekerke. H. Joosse uit Gapinge en P. Peper uit Aagteker- ke, die eveneens 23 fingèn op hun naam hadden gebracht. Bij de ha- kamp vielen na de eerste omme keer Joosse en Peper af en bij de twèede ommekeer was het Mal jaars. die raak wist te steken en tot kampioen kon worden uitge roepen. Reserve-kampioen werd G. Sinke. Bjj de drietallen ging de eerste prijs naar de rijders uit Aagtekerkc, die dé Wisselbeker överluigehd wón nen met 64 gestoken ringen. Tweede werd Oostkapelle met „slechts" 54 maal raak na een na- kamp met Sint-Laurens, dat een zelfde aantal ringen op zijn naam wist te brengen. liet meeste aan tal volgrlngen was voor P. Peper Uit Aagtèkerkè niet elf en <le pol lepel voor H. Joosse uit Gapinge. Uitslag De totale uitslag luidt: 23 ringen: 1 A. Maljaars, Oostkapelle; 2 G. Sin ke, Koudekerke; 3 H. Joosse, Ga pinge; 4 P. Peper, Aagtekerke; 22 i'.: 5 S. de Visser, St.-Laurens en 6 J. Maljaars, Aagtekerke; 21 r.: 7 J. Brasser; 19 r.: 8 J. Mesu, VeO- re; 9 W. de Visser, Zoutelande: 10 M. Verhage. St.-Laurens; 11 A. Pep.er, Aagtekerke; 18 r.:12 S. Reijniers; Koudekerke; .13 J. Die- leman, Ritthem; 17 r.: ii J. Dek ker, Meliskerke; 15 J. Minder- houd, Zoutelande; 16 r.: 16_J. Mal jaars, Oostkapelle; 17 J. Pouwer, Gapinge: 18 R. de Nooijer, Arne- muiden; 15 r.: 19 J. Poppe, Oost kapelle; 20 j. Koets, Biggekèrke; 21 C. de Bruijn, Vrouwenpolder; 22 W. Koole, Koudekerke; 23 W. Kosten, Middelburg; 24 J. van Sluys, Koudekerke;14 r.: 25 P. Dekker, Meliskerke; 26 P. de Vis ser, Zoutelandë27 C; Stroó, Mid delburg; 28 A. de Lange; Koude kerke; 29 J. Góedbloed. Gapinge; 13 r.: 30 D. Willemse, St.-Laurens; 31 J. Brand, Domburg; 32 L. Mal- jers, Veere; 33 D. v. d. Voorde, Koudekerke: 34 A. Vos, Biggeker- ké; 3d J. Koole. Souburg; 36 A. VV. Bakker, Souburg; 12 r.: 37 A. Cëvaal. Ritthem; 33 J. Minder- houd, Nieuwland; 39 J. G. Cëvaal, Middelburg; 40 A. de Bruijn, Vrou wenpolder; 41 J. Blaas. Melisker ke; 11 r.: 42 W. Duvekot, Arne- fnuiden; 43 J. van Eenennaam, Souburg: 44 J. v. Waarde, Nieuw land; 10 r.: 45 J. Francke. Grijps kerke; 46 H. Brand. Domburg; 47 M. Goedhart,. Grijpskerke; 9 r.: 48 A. Provoost, Domburg; 49 B. J. de Meij. Ritthem; 50 P. Brasser; Big- gekerke; 8 r.: 51 A. Mènheere, Arnemuiden; 52 C. Provoost, Domburg; 53 W. Sehuit, Arnèmui- dèn; 7 r-.: 54 J. Cëvaal, Grijpsker ke; 4 r.: 55 A. Wattel, Vrouwen polder. De uitslag bij de drietallen luidt: 1 Aagtekerke, 64 r. (wissel beker in eigendom); 2 Oostkapel le, 54 r.; 3 Sint-Laurens, 54 r.; 4 Gapinge (wisselbeker in eigen dom) met 53 r.; 5 Veere, 53 r.- Voor het mulo-examen slaagden te Bergen op Zoom M. J. Zandee, P. Staal en E. E. Nieuwenhtiijse uit KrabbendijkeM. Cornelisse uit Tholen J. L. Uijl bit Scherpenisse; voorts A. Malcombest, C. Meerman, J. Schreurs, E. den Hollander en J. v. d. Kroom uit Vlissingen (de laat ste vóór A, B en middenstand) A. Naessfens, j. Peij uit Terneuzen E- Tieleman uit Axel en D. de Waele uit Hónténisse. Geslaagd voor liet examen Fix-bre- vet van dè Stichting I.V.Ï.Ö. te Am sterdam, W. Moes èh A. Stroo. Afge wezen 2 kandidaten. Voor het te Utrecht gehouden exa men, voor behanger slaagde de heer C. Visseher te Kruiningen. Voor het toelatingsexamen aan de r.h.b.s. te Bergen op Zoom slaagden D. Góedegebuure, N. Houtekanier en P. Moerland te St. Annaland. Voor het mulo-examen slaagde J. den Brabër, eveneens te St. Annaland. Voor het te Rotterdam gehouden examen pedagogiseh getuigschrift artikel 38 der N.O. wet slaagde de heer Jac. Allewijn jr., leraar aan de detailhandelsvakschool voor Zeeland t'è Middelburg. Övergangs exantehs rijks h.b.s. Ber den op Zoom: fan klas I bevorderd naar klas II: Narieke Duijzer, J. C. Góedegebuure en A. van Winkelen uit St. Annaland; H. van Es, Bella Hage, A. Jasperse, J. L. Kloet, J. de Koning en L. Blin- denbach uit Sint Maartensdijk; J. v. Gorsel en J. Quïst uit Oud Vossemeer; J. Stëyens, Rilland Bath eh Nieske v. d. Haarst uit St. Maartensdijk. Van klas n haar klas III: J. L. Breure, G. J. van Es, G. Pólder- man èn Rietje de Groote uit St. Maartensdijk; E. K. Reijngoudt, St. Philipsland: D. Antons, A. Bal, W. Cense, Marja van Dalen. K. van Eg- mond uit Tholen; Ria van Gorsel, Stavenissè; A. Hage en D. Rijstenbil. Scherpenisse: W. Heijboer, F. -van Luijk, A. C. Quist, St. Annaland; P. Koster, Rilland-Bath; T. Polderman, Oud Vossemeer W. Polderman en G. Zoete.wey uit Rilland-Bath. Van klas m naar klas IV: M. van Ast. A. Bouwense, A. de Graaf, S. C. Bout uit St. Maartens dijk; A. van Dijk en L. Moeilijker en W. Góedegebuure. Tholen; J. M. van Gorssel, M. de Graaf. Oud Vossemeer; W. Heijboer, St. Philipsland; C. J. Lobbezoo en J. C. Lobbezoo, Rilland- Bath; C. J. Slager, Scherpenisse. Van klas -IV naar klas V: V. J. Quist, Oud VossemeeiMathy Westrate en P. Dansen, Rilland-Bath; J. M. Ëerland, Stavenisse; C M. E- lenbaas en J. P. van der Haar. St. Maartensdijk; E. C. Geuze, Poort vliet. Voor het eindexamen aan de r.-k.- mulo te Bergen op Zoom slaagden: R. Antheunissen; Axel; M. de Blók, Terneuzen; Th. Gerinck. Axel; G. Lauret Philippine; M. Remery, Sas van Gent; J. de Baan, Hoedekensker- ke; A. Cappelo en G. Delavencera, Goes; A. Huijsmans, Klóetinge; J. Muilblok. Hoedekenskerke: M. A. Rijk, 's-Hëerenhoek; A. Voet. Hoe dekenskerke: M. de Winter. Ovezan- de; M-. Rijk. Hoedekenskerke; J. Berks, Goes; H. A. M. van Voorde, Philippine. Voor het chr. iuulo-examen slaagden te Bergen óp Zoom M. A. Lindhout, St. Maartensdijk; J. J. Schot, Tholen; M. J. Vinje; Sehcrpenisse; J. M. Re- nes. Oüd-Vossemeer. Aan het seminarie „Ypelaar" slaag den voor het diploma gymnasium-A dë héren F. P. M. d'Haens te Gi'aauw en Q. Th. dë Jónge te Lewedorp. v*vi 1 ïi-t u i -O V Ctl V.. uü I O l Zoutelande, 50 r.; 7 Koudekerke, De heer Ccrii. Rèïngoüdt Cz. të Sint h ih Meliskerke, 43 r.; 9 Mid- jPhilipsland is geslaagd voor het exa- dclburg, 41 r. men mulo-B te Bergen op Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3