DE KERKEN maatschappij Bedreiging van de mens aan de orde PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer De groene hel KERK VERBIEDT BOEK VAN NOTRE DAME-KAPELAAN TAMPAX! Het blanke mysterie van de Matto Grosso 10 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 JULI 1961 en de ONTMOETING MET LEVENDE HEER Nijborg III, de kerk en de mens in crisis Er is een tasten naar contact tus sen de kerken voor en achter het ijzeren gordijn. Het initiatief wordt aan beide kanten genomen. De christelijke vredesconferentie, vorige maand in Praag gehouden, is een voorbeeld, hoe, met een con creet vraagstuk als uitgangspunt nl. het vredesprobleem, vertegen woordigers van kerken daar, jen waarnemers uit de kerken hier elkaar kunnen treffen. Aldus ds. L. H. Ruitenberg in Hervormd Ne derland. Hij vindt dat we niet moeten vergeten dat er nog ande re mogelijkheden zyn en noemt de arbeid van de Conferentie van Europese Kerken te Nyborg die in 1962 voor de derde maal zgl wor den gehouden. Nyborg III zal zich bezighouden met de kerk in Europa en de cri sis van de mens. „Wie het vraag stuk van de bedreiging van de mens aan de orde stelt, stoot on herroepelijk op het humanisme in zijn verschillende vormen. Hoe staat de kerk daartegenover? En dan gaat het niet om een wereld beschouwelijk of politiek systeem, maar óók om daarachter liggende krachten als invloed van de tech niek en de daarmee samenhangen de industrialisatie. Het zal er daarom in Nyborg Hl om gaan, eerst om een grondige verkenning van het terrein te hou den, dan om de vraag te beant woorden wat het werkelijk bete kent, als wij spreken over de ont moeting van de moderne mens met de levende Heer en .tenslotte om de verandering van dé eigen houding der Kerk tegenover de eigen wereld en de niet-christelij- ke wereld, waarbij elke gedachte van christelijk overwicht moet worden verbannen. Hier gaat het om de ongedwongen en besliste samenwerking tussen de kerken van Oost- en West- Europa, waarbij het gehele leven en de totale ontmoeting zijn be trokken. Temeer kan deze zó ont worpen conferentie van grote be tekenis zijn, als het gelukt de ker ken ertoe te bewegen, deze onder werpen „op het grondvlak", dus in de gemeenten, en zó, dat allen er bij zijn betrokken, tevoren te be spreken en de resultaten daarvan aan de conferentie van Nyborg Hl aan te bieden", aldus ds. Rui tenberg. Billy Graham in kwaad gerucht Kort geleden heeft een internat#- naal persbureau het bericht ver spreid dat Billy Graham, de Ame rikaanse gangster Mickey Cohen 50.000 gulden had aangeboden als hij een van zijn bijeenkomsten zou bijwonen. De bekende evangelist, die op het ogenblik in Engeland is zou zelfs 80.000 gulden hebben aangeboden als de man zich zou bekeren. Deze gegevens werden openbaar door het getuigenis van een van de vrienden van Cohen voor een Amerikaanse rechtbank. Het bericht heeft echter nog een vervolg. Het verslag had betrek king op een bepaalde zitting van de rechtbank. Niet gemeld werd later dat de volgende dag tijdens het kruisverhoor deze vriend van de gangster bekende het bericht uit zijn duim te hebben gezogen. In Engeland deed het verhaal de ronde dat Graham koningin Eliza beth een bedelbrief heeft gezonden die niet bepaald uitmuntte door goede smaak. Haar werd gevraagd een schilderij te geven dat dan bij op bod in Amerika kon worden ver kocht. Het geld zou worden ge bruikt voor het onderzoek naar oorzaken van hartziekten. Hoe het bericht in de wereld is gekomen is niet duidelijk. Wel is inmiddels duidelijk geworden dat Graham nimmer een dergelijke brief heeft verzonden. Groot aantal meldingen Berlijnse Kirchentag Het aantal aanmeldingen voor deelneming aan de tiende Duitse Evangelische Kerkdag in Berlijn van 19 tot 23 juli overtreft alle verwachtingen, zo heeft men in kringen van het dagelijks bestuur van de Kirchentag te Fulda verno- Geref. jongeren namen zeilcentrum in gebruik De gereformeerde jongeren kun- men trots zijn op hun nieuwe zeil centrum. Zaterdag werd het offi cieel in gebruik genomen. Het is ondergebracht in de voormalige gereformeerde pastorie van Ijlst, ligt aan breed water goed voor beginners, zei de burgemeester en biedt plaats aan 45 cursis ten en instructeurs. Het zeilcentrum werd heel officieel zaterdagmiddag in gebruik geno men. De acht boten van het zeil centrum lagen voor de oude pasto rie en boven de pastorie wapperde al spoedig de vlag van het Gere formeerd Jeugd Centrum ten te ken dat het officiële gedeelte voor bij was en de pret kon beginnen. Dè H. Congregatie van het H. Of ficie der R.K. Kerk heeft Jean Steinmann's boek La Vie de Jezus uitgegeven bij de Club des Librai- res de France in Frankrijk, ge plaatst op de index van verboden werken. Steinmann is kapelaan van de Parijse Notre Dame. Hij heeft al heel wat boeken geschre ven, die trachten het Oude Testa ment op populaire manier onder het volk te brengen. In een toelichting op dit besluit verklaart de Osservatore Romano dat Jean Steinmann in zyn boek willekeurige hypothesen en menin gen van alle kanten bij elkaar heeft gesleept. Ze geven als zodanig het boek een schijn van góed gefundeerde stel lingen en van historische werke lijkheid. Dit is echter maar schijn, aldus de Osservatore Romano. „In feite is het boek een wankele constructie, zoals wij die ook in 't moderne toneel vinden kunnen. Enkele hypothesen zijn aan rooms- katholieke boeken ontleend. Dat neemt echter niet weg, dat het H. Officie zowel als de leden van de pauselijke bijbelcommissie erop willen wijzen, dat men tegenover, de historische waarheid van Chris tus leven altijd de nodige eerbied verschuldigd moet zijn". Steinmann heeft zijn boek bedoeld als een historische beschrijving van Christus. Maar, aldus de Os servatore Romano hij maakt, van Jezus een figuur, zoals die in zijn verbeelding leeft maar waarin de werkelijke Christus nauwelijks terug te kennen is. Als" voorbeeld haalt het Vatikaanse dagblad de geschiedenis aan van Christus, die de woestijn in gaat. Steinmann probeert de bekoring van Christus psycho-analistisch te verklaren. Satan wordt voor Christus aldus de politieke samenzweerder, die. veel weg heeft van Dostojewski's Groot Inquisiteur. Slachtoffers ontploffing op Aruba begraven Onder grote belangstelling zijn op Aruba de slachtoffers van de granaat- outploffing begraven. Er was een schat van bloemen. Onder meer waren er bloemen van de regering, het eilandengebied en de commandant zeemacht. De commandant der mariniers, lui tenant-generaal Pronk, zei bij de groeve dat men bij deze spanningen in de wereld bïijft oefenen om paraat te blijven, met alle risico's vandien. Waarom heb ik toch zo lang gewacht? Wat me ervan weerhield, weet ik niet. Maar ik stelde mijn besluit om op Tampax over te gaan sleecis weer uit. Ik benijdde iedere vrouw die het wel gebruikte en toch kon ik die laatste stap niet zetten. Het was juist een van de meisjes, die ik be nijdde, diemij deed besluiten. Zij vertelde me alles over Tampax, hoe fantastisch het is, hoe eenvoudig en gemakkelijk het is te gebruiken. (Het kost maar enkele seconden om Tampax in tc brengen en te verwisselen). Zij vertelde me ook OTu'Im'Mi* hoe Tampax je bevrijdt van de problemen van geur, van het wegdoen en van 'het meenemen. Maar wat me werkelijk overtuigde was, dat Tampax uitgevonden werd door een dokter - voor het welzijn van alle vrouwen. En du ben ik een enthousiast Tampax-gèbruikster, die Tampax aanbeveelt aan iedere vrouw, waarvan ik weet dat zij. het nog niet gebruikt. I.aat mij u helpen een besluit te nemen. Ik kan u verzekeren dat overgaan op Tampax nieuw gemak, nieuwe vrijheid, nieuwe zekerheid be tekent. Waarom zou u langer wachten? Doe het nu! Tampax is verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en- speciaalzaken in twee absorptiegraden: Regular f. 1,50; Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Inwendige sanitaire bescherming van Tampax. Ik sluit I Naam Sttaa* xfvcrpakLmg n postzegels. ix (Nederland) N.V.Croenl AMSTERDAMSE BEURS Marktbeeld niet opwekkend BEURSO VERZICHT. Het marktbeeld van gistermiddag was niet erg opwekkend. De internationale waarden gaven wederom koersverliezen te zien. Deze bedroegen bij de opening zeven .tot vijftien punteft. Hoogovens vormde hierop een uitzondering met een winst van circadrie punten op 954. De handel was gering. Gedurende de gehele week is de activiteit ter beurze zeer ge ring geweest met als hoofdoorzaak het uitblijven van buitenlandse kooporders. Ook vrijdag viel er van die zijde geen sprankje belangstelling voor de Neder landse hoofdfondsen op het Damrak te bespeuren. Mede in verband met het na derende weekeinde resulteerde liet glad strijken van posities in enige verkopen, die in een lege markt moesten worden uitgevoerd. Hierdoor is het gemakkelijk te verklaren dat Amsterdam voor de laat ste dag van deze beursweek met koers verliezen genoegen moest nemen. Wall- street was donderdag lager met afne mende omzetten. De Europese beurzen waren gisteren kleurloos. Op de Interna tionale beurzen speelt de wereldpolitiek een grote rol ten aanzien van de markt- stemming. De beurs neemt liever een af wachtende houding aan, dan met koop orders in de markt te stappen. Het pu bliek verkoopt eerder een kleinigheid. De openingskoersen bleken gistermiddag nog te hoog te zijn geweest. Philips daalde gedurende de verdere beursduur van 970 tot 965, tegen een vorige slotkoers van 9S25A. Unilever zakte in van 744tot 733 (752%). Hoogovens liep terug van 954 tot 943 (951). Bij nadere bestudering bleken, volgens de beurs, de eerste halfjaarcij fers van het A.K.U.-concern over 1961, toch wel teleurstellend te zijn. De koers van de rayonaandelen liep terug van tot 392, bij een vorige slotkoers van 402Va. In de openingsprijs van Koninklijke Olie op f 119.10 kwam weinig verandering meer. De slotkoers van donderdag voor dit fonds was f 116.10. Vergeleken met de slotkoers van vorige week vrijdag daalde Philips deze beursweek circa vijf endertig punten, Unilever tweeendertig punten lager. Hoogovens verloor circa zestig punten, terwijl A.K.U. met een ver lies van dertig punten genoegen moest nemen. Koninklijke Olie f 3.50 lager. De scheepvaartaandelen brokkelden ver der af zij het, dat de verliezen tot één of twee punten beperkt bleven. De leiden de cultures gaven, na een hogere opening voor Amsterdam Rubber en H.V.A., ten slotte weinig verandering te zien. Certi ficaten Deli werden op f 142 (f 144.50) ge adviseerd. In de staatsfondsen was de af faire minimaal en de stemming iets ge makkelijker. De overige beleggingsmarkt was ongeanimeerd met een iets zwakke re ondertoon. In de lokale afdelingen werden de groot banken verdeeld geadviseerd. Gisteren kwamen voor het eerst in de notering de 4% procent obligaties Europese gemeen schap voor Kolen en Staal en Europese Investeringsbank. De koers werd geadvi seerd op 100 tot 100%. De inschrijvings- koers was 100 procent. De laatste dag van de claimhandel Ubbink-Davo bracht een adviesprijs van f 578, neerkomende op 157'/« procent voor de Nederland 1959 (6 li) Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1995 (3%) Nederland 1947 (3%) Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringseert. 3 Nederland 19è2-64 3 Ned. Indië 1937 3 aandelen. 13 juli 14 juli 102% 102% 92% 95% 95M 94% 94% 89% 90'/. 99%gb 99%gb 100% 100 %gb 991-8 6 Woningbouwlening 1957 110% 110% O Nabij Kassei is een Westduits militair hefschroefvliegtuig tegen een hoogspan ningskabel gevlogen en in de rivier de Pul- da neergestort. De vier inzittenden kwa men door verdrinking om het leven. 0 Te Luik is overleden Paul Tschoffen, minister van staat, advocaat bij het hof van beroep te Luik. Hij is minister van justitie, arbeid en sociale voorzorg en van koloniën geweest.' 1840. Men kon het Thorwald wel aanzien, dat 't hem goed deed, eindelijk eens zijn ar beid van jaren aan enkele belangstellenden te kunnen tonen. Hij geraakte door het enthousiasme van zijn gas ten dan ook in '11 bovenste- beste stemming. „Kijk", sprak hij, af en toe nog stotterend naar zijn woor den zoekend, deze tijdspie gel heb ik moeten constru eren naar aanleiding van een vroegere uitvinding, die eigenlijk meer het werk van mijn vader was, namelijk het tijdscherm. Jullie kunt het daar zien staan!" Hij wees naar een inge wikkeld samenstel van glanzende buizen, bol len en gekruiste draden. „Na eindeloze proef nemingen zijn we er in geslaagd voorwerpen en zelfs levende dieren over te brengen naar een andere tijd. Maar om ze terug te krijgen was een andere kwestie. Daarvoor dient nu de tijdspiegel, die ingesteld op dezelfde tijdfase precies laat zien wat er aan de andere kant van dat geheimzinnige scherm gebeurt. Ik wacht ai heel lang op iemand, die het zou aan durven om als eerste mens door mijn tijd scherm te stappen!". ^wwww^^vwvwwyvsA Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.00%—.10.00%. New York 3.59'/s3.59%. Montreal 3.46 ft 3.46ft. Parijs 73.30—73,35. Brussel 7.21%—'7.22. Frankfort. 90.27—90.32. Stockholm 69.45%69.50%. Zürich 83.23'/!—83.28%. Milaan 57.88%— 57.93%. Kopenhagen 51.7351.83. Oslo 50.06%—50.11%. Wenen 13.92%13-93%. Lissabon 12.48— 12.49%. VN\VVVVVWVVVWVVVVVVVVV Grootboek 1946 3 94% 94%gl Ned. Handelmij 315% 312% Alg. Kunstzijde Unie 401 %gb 390gb Berglis' en Jurgens 300 299% Calvé-Delft 748 492 Hoogovens n.r. 950gb 943 Ned. Kabelfabriek 536 575 Philips 982 967% Unilever 751gb 735gb Wilton-Feijenoord 261% 263 Bïlliton 576 570 Kon. Petroleum Mij. 116gb 115gb Amsterdam Rubber 109 110% Holland Amerika Lijn 156% 153% Kon. Pakelvaart 149% 147 Rotterdamsche Lloyd 148 145 Scheepvaart Unie 155% 153 Stv. Mij. Nederland 188 185 K.N.S.M. 184% Ver. H.V.A. Mij. N.V. 126 125% Deli Mij. 144,50 140.50 Bank voor Ned. Gem. 5-1958 104 104% Van Berkels Patent 318 310 Albert Heijn 620 Bronswerk 161 160 Centrale Suiker 383 375 Kon. Mij. De Scheled N.B. 310 315 Intern. Nicl'el 79 73% American Motors 16% lGft Anaconda 54% 53% Bethlehem Steel 413/s 40tf General Motors 43% 43% Kennecott 85 85% Pennsylvania 12% 12% Republic Steel 59% 58% Shell Oil Comp. 33% 33% Tide Water 25 ft 23% U.S. Steel 80% 80 ft PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 89% 89% Breda 195M 85b Eindhoven 1954 843/g 83% Enschede 1954 83 82% Den Haag 1952 11 94 Rotterdam 1952 I 96 96 1 Rotterdam 1952 II 96 96 Rotterdam 1957 101 99 V* Utrecht 1952 96% Amsterdam 1956 I 85% 851/4 Amsterdam 1956 11 96% 96% Amsterdam 1956 III 97 97% Amsterdam '33 (C. -f A.) 110 Dordrecht 1956 82'A Alkmaar 1956 83% 83% Zuid-Holland 1957 96 95% a.n.p.-c.b.s. beursindices. 12-7 13-7 14-7 559.97 534.83 547.42 370.95 367.85 363.23 Ï85.04 18l7i 180.83 229.09 227.03 223.77 363.38 162.55 159,57 406.58 403.04 397.57 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Inscriptie gevonden op 333 jaar oude Wasa Bij het werk aan het onlangs uit de haven van Stockholm opgehaalde 338 jaar oude oorlogsschip „Wasa", is men gestoten op een houten plaat met inscriptie, die vermoedelijk op het schip werd aangebracht door de firma die het tuig voor de „Wasa" verstrekte. Deskundigen hopen in staat te ziju de grafietiuscriptie te ontcijferen. (Advertentie) Origineel Zwitsers fabrieksmerk HENRI VAN WERMESKERKEN Doch de stier die mij ziet naderen springt nog eens overeind, en op drie poten doet hij een aanval. De af stand is slechts twintig meter. Hij heeft er tien van afgelegd en staat reusachtig groot voor me. Even kalm zijn, niet weifelen. Dat zou de dood zijn. Hij doet nog enige stappen in mijn richting, dan wordt hij gestuit in zijn vaart door mijn kogel in zijn kop. Als een blok valt hij voor me neer. Op geen drie meter afstand. Maar dat was niet de fout die ik be ging. Ik ga naar de jaguar. Die ligt daar vertrappeid... Ik til een poot op, die is slap. Ik trek mijn mes en stoot dit in zijn hart. Tegelijk zie ik Taipeke van verre na deren. Zijn tred is snel en haastig en voor hem uit gaat Pancho met hoge sprongen door het gras. Ze hebben dus myn schot gehoord. Ik wuif even en ga in hun richting om ze te bewijzen dat ik geen gevaar loop. Dan gebeurt er iels wat Ik niet da delijk realiseer. Ik zie een schaduw door de lucht, spring opzij, maar iets zwaars bonst tegen mij aan. Ik heb een gevoel of mijn nekwervel gebroken is en of al les om mij heen zoemt. Met alle inspanning tracht ik mijn te genwoordigheid van geest te bewa ren en tegen het gevaar dat mij nu dreigt te vechten... wat het dan ook is. Instinctmatig grijp ik naar mijn re volver, omdat de Winchester bij de stier ligt. Maar die bleef in de tent. Jk poogde door de duisternis om mij heen te staren. Het wordt weer licht en meteen zie ik een andere jaguar, die door zijn eerste verkeerde sprong blijkbaar gevallen is, zich als een bal weer in de lucht verheffen én op mij aanschieten. In mijn hand heb ik alleen het mes. Ik laat mij opzij vallen zodat het dier weer over mij heen schiet. Dan voel ik meteen iets zwaars bovenop mij, dat me half de borstkas indrukt en afgrijselijk stinkt. Het Js de adem uit de muil, die vlak bij mijn gezicht is. Ik weet, dat ik verloren ben. Een knauw slechts... Ik sluit de ogen om niet in zijn ogen te zien. En meteen als ik de dood verwacht, hoor ik een razend grommen. Ik open de ogen omdat de knauw welke ik verwachtte niet kwam. Staar in de nek van de jaguar die half de kop heeft omgewend en iets van zich V poogt te schudden. Pancho...! Die heeft zich op het laatste maar juiste ogenblik op de jaguar gewor pen en hem zijn bloedhondentanden in de nek gezet. Hij is eigenlijk machteloos tegen zulk een dier, maar dat ene ogenblik is voldoende. De aandacht is afgeleid. De jaguar springt op, mijn borst en «•arm komen vrij, en... het is mis schien de mooiste sloot, die ik ooit in mijn Jeven doen zal. Ik stoot het scherpe dunne mes, dat zoëven de an dere jaguar, het mannetje uit zijn lij den hielp, met mijn laatste maar wanhopige kracht in de borst van het dier. Steek door toeval op de juiste plek. Midden in het hart. Als een warme slappe massa valt het diér op mij, terwijl een lauwe stroom over mijn handen en buik vloeit. Bloed. Ik kruip er onder uit. Nog eens werpt .Pancho zich op het dier... Dan ''al ik ineens om. De schok heeft mijn zenuwen zo aange pakt, dat ik moeite heb mij in even wicht te houden... en waggel op de benen. Ik zie tegelijk Taipeke zich over mij buigen. Maar dan heb ik de kop van Pancho te pakken, tussen allebei mijn han den, terwijl zijn lange natte tong in mijn gelaat likt en zijn poten mij van vreugde ruw de borst openkrab ben... Pancho Pancho...! Goeie trouwe Pancho... DOOR DE PAMPA Siivds iwee dagen kamperen wij hier. Na de grote schok die ik heb gehad, is dat wel nodig. De klauwen van de jaguar hebben mijn linkerarm licht gewond en men móet hier voorzichtig met wonden zijn, er is spoedig infectie bij. Maar wij hebben hier alles wat wij wensen kunnen... goed water, en zoveel vlees als we willen van de gedode stier, waarvan Taipeke enkele goede stuk ken met zout gekookt heeft, opdat het enige dagen kan houden en een aantal lange "dunne lappen te drogen heeft gehangen in de felle zon. Die zullen met alleen voor ons, maar ook voor Pancho in de volgende da gen goed voedsel zijn. Pancho heeft wonder boven wonder geen enkele wonde gekregen, maar hij is een andere hond geworden. Men zou menen dat hij iets schuws heeft. Hij wijkt geen ogenblik meer van mijn zijde, als was ik een kind waar op hij passen moet, en heeft voort durend zijn neus in de wind om lucht te nemen. Wie durft er zeggen dat een hond alleen instinct heeft Dat is liefde, toegewijde liefde en echte trouw. Zijn er weer Indianen Zo deed hij ook bij de kreek. Maar Indianen le ven nooit midden in de pampa, mees tal alleen aan zijrivieren en vooral in bossen. Zover de horizon zich strekt en zich in het blauwe waas In de lucht zweven nu de roofvogels boven de plaats waar ik gisteren bij na gedood werd. De tent is een weldaad. Zonder deze zouden wij verschroeien, zo heet is de zon. Het vlees was in één dag to taal droog. Daar in het oosten rijzen weer heu vels, daar zullen we heen moeten trekken... Daarachter is volgens Yioe-Yioe de woestijn en daarachter liet land van het blanke mysterie, ten zuidwesten van de Sierra Morena. Wat het is, weet ik niet eens. Maar het werkt op mij als koorts. Zo moe ten goudzoekers zich voelen, als zij goud ontdekken. Of is het de wondkoorts Taipeke lijkt bezorgd om mij. De wildernis heeft iets vreemds. Ik ben hier samen met een Indiaan, die ik nooit gezien of gekend heb, en als hij een paar honderd schreden bij mij weg is, ben ik bezorgd om hém. De gedachte hier alleen te moeten zijn in de pampa zonder hem en zijn natuurlijk instinct maakt me huive rig en angstig. En al kunnen er geen I Indianen wonen, ze kunnen er komen zoals ze vaak op het oorlogspad zijn, en stukken pampa doortrekken. Bovendien zijn er allerlei andere ge varen. De wilde dieren, de rook van ons vuur moet nu en dan opvallen, kan uren ver zichtbaar zijn in de ruime pampa... De lucht der dode dieren reikt ver, en lokt vele dieren die vlees eten aan. En dan de slangen. Gisteren kroop een anaconda dicht langs ons heen. Zijn kronkelend lijf. deed het dorre gras ritselen, en Pan cho stond met alle haren overeind naast de tent. Hij maakte er ons at tent op, in het vroege ochtenduur juist voor we wilden opstaan. Want alleen in de vroege ochtenduren is het heerlijk koel. Weldadig is in de pampa de doodse stilte na het geschreeuw der apen in de bossen. Alleen 's nachts zijn er vreemde geluiden, nu en dan van vo gels die over ons drijven en een vreemde klagelijke kreet uitstoten, welke huiverig maakt, clan weer van de dieren die bij de lijken zijn en cleze verscheuren. Ook de krokodil len die in het gras hun zómerslaap schijnen te doen, maken soms vreem de geluiden. Ik geloof niet, dat ze die uitstoten, maar dat het de zui gende modder is langs hun sterke lijven. Hier in de stilte der pampa hoor je alles. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 16