Harmonie Scheldegalm in Hansweert 75 jaar Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND OVERGANG R.H.B.S. VLISSINGEN NOG STEEDS TEKORT AAN ONDERWIJZERS IN ZEELAND WOENSDAG 12 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VIERING AANSTAANDE ZATERDAG Van eerste leden nog twee in leven Zaterdag' a.s. zat de koninklijke har monie „Sclieldegnliii" te Hansweert haar 75-jarig bestaan vieren, waar voor, zoals reeds eerder gemeld, een groots feestprogramma is opgezet. Op een zondag in liet jaar 1886 werd op een „kaartmiddag" door enkele héren besloten een fanfare-gezel schap op te richten. Deze oprichters waren: de heren F. de Groof, Kcrke- naar, C. v. d. Brink, H. Wolf, Joh. Polderman, G. Ossel, A. Visser, P. Moenings en J. van Acker. Zij kregen allen een functie in het bestuur. Een aparte, tegenwoordig niet meer be staande functie was die van presi dent, voor het eerst bekleed door de heer F. de Groof, tegenwoordig nog een bekende naam voor „Schelde galm". Nu het bestuur er was ging men een „ledenwerf-actie" houden en niet lang daarna had men een tien tal leden, welk aantal met de jaren steeds groter werd. De instrumenten ging jpen toen zelf halen. Op een vroege morgen stapte men pp de fiets naar het Belgische Lier, een afstand van 100 km. waar de verschillende instrumenten ge kócht werden, om daarmee 's avonds „beladen" in Hansweert terug te ke ren. Het vinden van een geschikte naam voor de nieuwe fanfare bracht nog enkele moeilijkheden met zich mede, doordat één der oprichters, die een vaandel ge schonken had, hieraan de voor waarde verbond, dat de naam van zijn vrouw ook die van de fanfare werd. De oprichters waren zeker niet zo „vrouwelijk" aangelegd, want uiteindelijk werd de naam ...Scheldegalm" gekozen. Voor Hansweert wel een toepasselijke. In 1908 werd voor het eerst aan een marsconcours te Middelburg deelge nomen, met als resultaat een eerste prijs, waarna nog ontelbare malen aan diverse mars- en concertconcour sen werd deelgenomen; reeds spoedig in de afdeling „uitmuntendheid" en de ..ereafdeling" harmonie. In 1909 werd aan de Boomdijk een stuk grond aangekocht voor de bouw van een eigen repetitielokaal, dat in 11912 werd gebouwd en in 1913 werd gevolgd door een muziektent, beide [tegenwoordig nog in gebruik. Uniformen Het jaar 1951 betekende voor „Schel de galm" uniformen. „Scheldegalm" was hiermee het tweede korps in Zeeland dat tot de aanschaf van uni formen over ging. Hfclaas mag de man, die „Schelde galm" met zijn stuwende kracht en energie heeft groot gebracht dit feest niet meer meemaken. De heer J. A. Polderman stierf in 1953, na 32 jaar lang dirigent en ook één van de eer ste leden van „Scheldegalm" te zijn geweest. Onder zjjn leiding bereikte het korps een hoogtepunt in zijn ge schiedenis. Van de eerste leden zijn er momen teel nog twee in leven, n.l. de lieren P. A, Vervaart, momenteel in Goes verblijvend en M. H. Krombeen, die dit jaar zijn 65-jarig lidmaatschap hoopt te vieren. Lening van f 7500 voor clubhuis Nieuw Middelburg B. en \v. van Middelburg stellen de raad voor aaii de buurtvereniging „Nieuw Middelburg" te Middelburg een geldlening te verstrekken van 7500 voor de gedeeltelijke finan ciering van de bouw van een club- liuis. De totale bouwkosten worden geraamd op 18.600. De financiering van dit project kan als volgt geschiedeneigen middelen van de vereniging 5000; vermoede lijke bijdrage van bet Koningin Ju- lianafonds 2500, terwijl men verder kan rekenen op een uitkering van de gemeente Middelburg van rond 3600. Over dit laatste deelt liet college in het voorstel mee, dat zich in de gemeentekas nog een bedrag bevindt van 3289,66 ter uitkering aan de buurtvereniging Nieuw Mid delburg voor de stichting van een clubhuis. Dit bedrag is voor dit doel in de gemeentekas gestort door het voormalig provinciaal bureau Ncd. Volksherstel en het Middelburgs Hulpcomité. Voor de resterende 7500 die nodig is voor de bouw vraagt de vereniging een geldlening aan de gemeente. Ver zocht was een renteloze lening, maar hiertegen maken b. en w. bezwaren. Zij adviseren de raad 2,5 procent over ongeveer vier jaren te'berekenen. Blijkens overgelegde exploitatiebe groting kan door lint voeren van een zegelactie een nagenoeg sluitende exploitatie van hei clubhuis worden verkregen, zo wordt de raad meege deeld. Openluchtbijeenkomst Leger des Heils Ter gelegenheid van het 72-iarig be staan zal het Leger des Heils uit Middelburg donderdagavond a.s. een muzikale mars door de stad maken, die gevolgd wordt door een opon- luchtsamenkomst op de Markt. Om zeven uur start het muziekkorps van het Leger des Heils In de Hoogstraat en neemt de volgende route: Nieuwe Haven. Segeersstraat. Lange Delft:, St.-Pieterstraat, Wagonaarstraat, Hofplein. Lange Noordstraat. Markt. VANDAAG. Middelburg City: Rode lippen. 2" uur. 13 jaar. Electro: De Beul. 19.30 uur. 14 Jaar. Abdij: klank- en lichtcpel, 21 en 21,30 uur. Miniatuur Walcheren: Molenwater. 9—22 uur. Openlucht theater Toorenvlirdt de Openlucht- spelers met „De vrouwen kragen hun zin". 20.30 uur. Vlissingen Alhambra: Hol lachbanon van de .Infanterir, - 20 uur. 14 Jaar Luxor: Rifpiraten, 20 uur. 14 jaar. Vccrc Het Lammetje: Sohildoriienex- ppsitie Pret Bulthuis. Goes Grand: Overval in de Pacific, 14 Jaar.- 20 uur. Bergen op Zoom Ro.vy: De wraak van Robin Hood. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De zoon van. een gangster. 20 uur. 18 Jaar. Ter neuzen Luxor: Met een bajonet in de rug. 20 uur. 14 jaar. Watertoren; Expositie Raymond Kimpe, 10—21 uur. Oostburg Ledeltheater: Am Tag als det Regen kam. 20 uur. 18 Jaar. Sa» van Gent Olympla: Tarzan's ver borgen schat, 20 uur, a.l. Begrafenis mr. Van Hasselt in Bergen op Zoom Onder grote belangstelling werd dins dagmiddag op de r.-k. begraafplaats te Bergen op Zoom het stoffelijk overschot van mr. J. A. P. M. van Hasselt, in leven advocaat en procu reur, oud-lid van Ged. Staten van N.- Brabant en lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant, bijgezet in het familiegraf. Voorafgaand werd in de parochie kerk een plechtige mis van requiem opgedragen door pastoor F. Geerts, die ook op de begraafplaats de ab- soute verrichtte. In het kerkgebouw waren tal van autoriteiten aanwezig om de laatste eer te bewijzen, o.m. de commissaris der koningin in de provincie Noord- Brabant, mr. Kortman, leden en oud leden van Ged. Staten en Provincialo Staten van Noord-Brabant. Voorts de burgemeesters van Tholon, Halsteren en Woensdreeht, de loco-burgemees ter van Bergen op Zoom, de wethou ders M. F. Broos én J. W. Akker mans en vele advocaten. De baar was gedekt met bloemstukken van de fa milie en een krans van het provin ciaal bestuur van N.-Brabant. van de Nederlandsche Bank (waarvan mr. Van Hasselt correspondent was), van de B.B.A. en A.B.T. (waarvan hij commissaris was), van de Ned. Heide Mij. en van de Jagersvereniging. Op de begraafplaats, werd op verzoek der familie niet gesproken. Na de dienst dankte de oudste zoon voor de bétoonde belangstelling. MIDDELBURG Jeugd-Vakantie-Vreugd: subsidie van f500 Een in Middelburg opgericht comité Jeugd-Vakantie-Vreugd om de jon geren in de leeftijd van 8 tot 11 jaar in de vakantie bezig te houden, heeft zich tot de gemeente gewend voor een subsidie van 1000 voor de or ganisatie van eenontspanningsweek. Het gevraagde bedrag achten b. cn w. echter te hoog en het college ad viseert de raad Jeugd-Vakantie- Vreugd een bijdrage te verlenen van 50 pet. van het exploitatietekort met een maximum van 500. Het college is namelijk van oordeel dat voor dit jeugdwerk ook door de ouders een kleine financiële bijdrage in de kosten behoort te worden ge geven. Het programma voor de jeugd is sa mengesteld voor de week van 21 tot 26 augustus en vermeldt onder meer zwem- en sportwedstrijden, straat- spelen, lampionoptocht met muziek en een jeugdvoorstelling vap liet to neelstuk „Opgeruimd staat nétjes". Hiermee wil liet comité de jeugd in de vakantie een prettige ontspanning bieden en tevens komen tot een ver antwoorde vakantiebestedïng. zoals men zich ook bij de oprichting ten doel had gesteld. In het comité heb ben onder meer zitting vertegenwoor digers van. de buurtverenigingen Nieuw-Micldelbiirg en 't Zand, de vroegere vakantieschool, padvinderij, 't Trefpunt, Pro Juvéntute, zwem- en sportvereniging eu kerkelijke groe peringen. Verbetering voormalige werkplaats minder validen Voor onderhoudswerk aan de voor malige werkplaats voor minder-vali- den te Middglburg, waarin thans de N.V.' Seekat Plastiefabriek is ge huisvest, is een bedrag van 600 nodig, aldus delen b. en w. aan de raad mee. Tevens is het gewenst een omheining aan te brengen kosten 900 r— voor een nog door de N.V. aan te brengen beplanting bij het pand, die het aanzicht vanuit de Sint Jorisstraat moet verfraaien. To taal kosten 1500, waarvoor b. en w. de raad verzoekt een krediet be schikbaar te stellen. Een deel van dit bedrag kan worden gevonden uit een hogere huuropbrengst van het pand, aldus wordt meegedeeld. B. en w. willen badhuis van nieuwe eigenaar huren en w. van Middelburg zijn van mening, dat het wenselijk moet wor den geacht, dat het badhuis blijft voortbestaan tot het tijdstip, waarop In deze behoefte op andere wijze is voorzien. Dit deelt het college mee naar aanleiding van de sluiting en de verkoop van het badhuis door de exploitant als gevolg van een regel matig afnemend gebruik van hot badhuis. De nieuwe eigenaar hecl't zich echter bereid verklaard het bad huis aan de gemeente te verhuren. B. en w. adviseren de raad tot huur over te gaan. Op grond van de bedrijfsresultaten van 1960 en de raming van 1961 van de vorige exploitant wordt voor dit jaar een sluitende exploitatie ver wacht. De tarieven, zo wordt meege deeld, hebben b. en w. onder voorbe houd van vaststelling door de raad voorlopig vastgesteld voor kuipbaden op 0,75; douchebaden voor kinde ren beneden 16 jaar op 0,25 per bad en overige douchebaden op 0,50 per bad. De raad wordt voorgesteld liet badhuis van de nieuwe eigenaar te huren cn de tarieven vast te stellen. Benoeming tot leraar in Leiden De beer J. van W1jk te Middelburg is benoemd tot leraar Nederlands aan het christelijk lyceum te Leiden. DOMBURG V.V.V.-activiteiten in Domburg Naast de strandspelen, vossenjacht en linten wedstrijd, wélke de N.V. Doniburgsé Zeebadjnrichting organi seert, staan er ook dit seizoen in Domburg nieor verschillende evene menten op het programma. De data voor dé belangrijkste evenementen st-aqn reeds vast. Op 21 juli is er op het recreatietér- rein balletdansen, met medewerking van de muziekvereniging „Apollo"; 24 juli, 2e badrit; 26 juli. lampionop tocht: 3 augustus, balletdansen: 9 tot 13 augustus, tennistoernooi: 14 au gustus. derde badrit; 17 augustus, lampionoptocht. L. Minderhoud stak meeste ringen te Aagtekerke In Aagtekerke zijn maandag de tra ditionele zomerwedstrijden van de plaatselijke ringrijdersvereniging „De Vrijbuiters" gehouden, een gemoede lijke strijd, die de heer L. Minderhoud een onbetwist eerste plaats opleverde. Met 32 ringen uit 36 beurten werd hij winnaar, gevolgd door L. de Visser die 25 ringen aan de lans wist te rij gen. De bekers gingen naar de heren L. Minderhoud, K. de Visser, S. de Vis ser en J. Brouwer. De standaard van burgemeester Geuzen werd veroverd door K. de Visser. De uitslagen wa ren als volgt: 1 L. Minderhoud 32, 2 S. de Visser 25. 3 J. Minderhoud 24. 4 A. Peper 23, 5 J. Maljaars 23, 6 Chr, de Visser 23. 7 Kr. de Visser 23. 8 J. de Visser 21, 9 A. Kodde 21. 10 S. Blaas 21, 11 F. Blaas 19. 12 J. Brouwer 19, 13 G. Krijger 17. 14 P. Peper 14. 15 F. Moens 12. 16 A. Lpuws S. 17 J. Blaas 7, 18 J. Kodde 4. L. Minderhoud st.alc de meeste volg- ringen (20) en de pollepel ging naar IC. Visser. Diaconieschool op reis naar Knocke De leerlingen, van de Aagtekérksë. Diaconieschool hebben vrijdag, met prachtig zomerweer, een reisje naar Voetbalvereniging „Goes" vergaderde De voetbal- cn atletiekvereniging „Goes" vergaderde onder voorzitter schap van de heer A. J. Wüiiands. In het jaarverslag van secretaris Th. Peenian werd gewag gemaakt van dc degradatie van Goes I naar de derde klas, wat zijn stempel heeft gezet op het afgelopen seizoen. De vereni ging zal echter met frisse moed ver der gaan in de. derde klas. Onveranderd werden vastgesteld de. contributies en donaties. De aftre dende bestuursleden, de heron Th. Peeman, J. de Grip en I. van Zee werden herkozen. In de. plaats van de heer J. Weststrate, die zich wél herkiesbaar had gesteld, werd be noemd de heer C. Til roe. In de plaats van de heren H. Wijs en J. West strate werden tot lid van dc elftal commissie gekozen de heren W. Re- jack en H. van Bentbem. Herkozen werd in deze commissie de heer 'M. B. Schipper. De jeugdcommissie, bestaande uit. vier leden was in zijn geheel aftre dend. Alleen herkiesbaar was de heer M. B. Schipper. De commissie is thans uitgebreid en bestaat uit de heren: M. B. Schipper. J. Zwarte- poorte, J. Zweedijk, R. Wijs, A. v.,d. Berge, J, M. Vos én J. Dingemanse. Vijfdaagse werkweek voor gemeentepersoneel B," én \v. van Goes stellen dé raad der gemeentevoor om overeenkom stig de circulaire, van de minister van binnenlandse zaken de vijfdaag se werkweek in te voeren per 1 juli 1961. Ingetrokken zal worden het besluit om over te gaan tot geleide lijke Invoering van de vijfdaagse werkweek. Voor het gemeenteperso neel, dat momenteel 48 uur per week werkt, zal de werktijd dan verkort, worden tot 46 uur en na 1 januari 1962 tot 45 uur per week. VEILING ROTTERDAM. 10 juli, Eerstelingen groto 18—21, poiers 7— 13. -Döré's grote 17—24, poters Jl—13. Barl- iiiEi's grote 16—22, poters U—15. Eigenhei mers grote 15—22. poters 5—13, Andijvie 7— 14. Bloemkool I A 20-63. II A 15—52. Sla t A 3.60—8 20. Sla 10—11. Komkommers .60-70 2025. fiO-ÖO 21-22. 40-50 16. Spitskool 23—54. Rode kooi 19—24. Tuinbonen 15—17. Uien 'met lof 11-21. Uien 27—33, Spinazie 48-52. Dubb. bonen I 171—2.08. II 1.68—1.88. Kas- snijbonen 1.71—2, Stamsnijbonen 1.20—1.21. Doperwten 51—54. Champignons 2.80—3. Aardbeien z.d. 67—78. Talisman I .4,1.37— I 80. II A' i.20—1.45. Frambozen 28—33. Gol den Japan 1.44—1.64. Beauty 1—1.33. Ontario 97—1.^0. June Blood 93—1.28. Rode bessen 14—21 p, (1., i 65—98 p. kg. 11 56—62. Per ziken A 28—46, B 16—20. C 11—15. Fran- kenthaler 2.60—2.80. Netmeloenen 65—1.02. Tomaten export A 3.40—3.80, B 3.403.60, G 3 50—3 60. CC 2,10—2-30. Aanvoer 20.000 kg. ELERNOTERING GOES. 11 juli. Bericht van handelaren. Kippebie- ren 1Ö.5 et., kleine eieren 6 ct., cende- eieren li et., ganseieren 25 ot. BEURSBERICHT GÖES. II juli. VLAS, Voor vlas van de nieuwe oogst worden prijzen van f 1500 tot f 2000 per ha betaald, levering op auto. De prijs voor ongerepeld vlas, .uil de schelf geleverd, bedraagt 17—22 et per kg. IIOOI, Lueerriehooi, geperst uit de ruiter f 90—f 95 per ton. Weidehooi. ld. f 70 t 75, ld. Veldbeemd f 35—f 40 id. Rpod- ZWenk f 25f 30 id. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 10 juli: Hoog vliet van Mantyluqtp. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen'10 juli: Ambulant van Belfast (Gentl. Huy- bergen van Venennce. Birmingham van Dover (Terneuzen). Stentor van Al giers. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 10 juli: Alnitak naar Rotterdam. Witte Zee naar zee. Oldekerk naar Hamburg. 11 juli: Marathon naar Amsterdam. 's-HEER-ARENDSKERKE Bejaarden trokken naar België De ouden van dagen le 's Heer Arendskerke maakten dezer dagen hunjaarlijks uitstapje, dat ditmaal naar Knokke en Danune in België ging. 's Morgens werd eerst een be zoek gebracht aan Sluis, daarna aan het vogelreservaat „Het Zwin" en vervolgens aan Damme. Op de terug weg werd nog gelegenheid gevonden .een wafel bakkerij aan te doen. Rond acht uur waren dc ruim tweehonderd Adinkerke bij La Panne gemaakt. De kinderen genoten in het Meli- Park volop van de grote speeltuin, lipt 'vogelpark. 'Het watêrór'ggl en 'het ji £pro«kjes®g9i Op. do:.terugreis, was er nog tijd' over voor cën'bezoek aan de pier van OosLende en dc speeltuin vair Madame Ciska te Knocke. Aan de r.h.b.s. te Vlissingen zijn bevorderd naar dc tweede klas: Do nald van Beusekom, Peter Bode, Licsbeth Bosselaar, Jan Bovenlan der, Jan Buurman. Annemarie Feij, Hannie Frank, Josien Gasille, Paula Karelse, Klaas v. d. Ketterij, Tonnie Korlenbout, Corrie Lalir, Bram Ma- quelin, Kees Parent, Appic Platteel, Marijke de Priester. Eddie Quitte. Marjan Smulders, Rob Viergever, Paul Winia. Michael Wise. Drikus Bos, Janwillem Christiaanse, Tineke v. d. Ent. Herman Fastenau. Anneke Geldof, Hennie van Hoorn. Jaques Huizer, Tilly de Kam. Peter Kork- hoff, Bert Klink, Floor van Leeuwen, Han van Poelje, Greetje Post, Rena Remeus, Frits Reijnicrse. Ronnie Roose, Ad Slagboom. Aai t Stroo. Ma rie Louise de Vos-Burchart. Yvonne Zeef, Thilly Addink. Joop Barends, Piet Blok, Mariette Bos. Rudïe Buschgens, Wim Gilisse-Verscliage, Kees Houtzager, Hans de Koning, Ankie de Konink, Albert Masten broek., Wim Nieuvvburg, Johan Rein- dersma, Gijs Reniijnse. Jaap van Sabben. Hans Segboer, Joke dc Smit. Jan Talmon, Jan v. d. Velde, Leo v. d. Vliet. Greta Aerts, Theo Bogers, Jan Chrlstiaansen, Johan Eversclijk, Elly Goedegebure, Dick Grootjans, Joke Bennis. Peter Keim, Joke Klink. Nadja v. d. Maden, Kees Meerman, Wiete Mesman,- Jildi Mohammed- jali, Marianne Oreel. Wim de Rijke, 'rans Veijgen, Ineke Verhage, Wim Vermeulen, Johan de Voogd. Een herexamen, drieëndertig leer lingen werden afgewezen. Bevorderd naar dc derde klas: Jan! Daamen. Mnrtijn Engelsman. Marja van Erp, Rob Geilman, Jaap Ginkèl. Harm Haas, Kees Janse. Jan Lako. Matti Matteman, Johan Reinhoudt. Albert de Roos. Hans Schaarman, George Suurmond, Olga Cculen, Het ty Elders, Wim Goedvolk. Els van Ha)Leren. Arry Kaan, Cobi Kole, Wim de Koning. Annemarie Laport. Yvonne Lonneux. Marlieskc. Lou wor se, Guido van Oppen, Ad Pot, Jopïe Steketec. Lukas Joel, Wim Beckers. Mea Bijl, Jackie dc Boo van Uijen. Daan Cnstel, Cor Engelbert. Joop van der Hagen, Hans van Hala, Ad-, dy Harting, Ad I-Ieystek, Gerrit dé Keyzer, Annemarie dc Korte, I-lans Kuyper, Janni van Lammeren, Rob van Rooijen. Annemarie Smits. Jan van de Ven. Chris Willcmse. Hans Wolf. Jan.v. d. Broekc, Joop van Doorn," Rob Faber, Freddy Geijp, Peter Gillissen. Hans Goldschmeding. Jackie de Groot.e. Ineke ten Hacken, Tngrid Harms, Bouwe Petei- Hellinga. Wim Klaaysen. Ronny Laport, Jackie 1 hout, Piet van der Staal, Jan van de Velde, Nico Veldhuis, Si ward de Vries, Paula v. d. Berg, Hilly7 Bosch, Arle Broere, Louis dei Buck, Ans Ceelen, Ineke van Dixhöorn, 'Gerard Hoébeke, Jackie van Hoorn, Jan van Keulen, Marïus Klap, Jan Lubker, René de Munck, Gijs. Peters, Daan Roelse, Johny Verh'öef, Roel Ver laan, Mariette Vleesdrager, Rob -. Winia, Yolanda Willemse.. Jaap Gasille. Tan- ny Goedegebure, Theo v. d. Hoek. Piet d.o Koning, Lenïe de Konink, John Lous. Sonja Maaskant, Rob Minderhout. Dce Naerebout. Jetske Spanjei'; Wim Vos, Manneke v. d.- Vliet. Roel Witte, Leen Meulmees- ter; Jos Nelïs. Drie herexamens. Tien leerlingen werden afgewezén. Bevorderd naar de vijfde lilas: Irene Alewijnse, Ria van Belzon, Bea y. d. Berge, Ad But, Carla Draeck, Marja v. tl Heijden, Pierre Oosting, Greet Paulusse, Hannie -Segboer, Gerard den. Boef, Kees Coevert. Jacques den Exter. Gerard Heerebout. Donald Henneman, Jackie Kaashoek. Rob Klomp, Jaap van Liere, George* van Marion. Piet Oosterling, Peter van der'. Schaaf, ..Jan Smits, Marianne Smits. Gerrit Stam, Nclly Visser, Piet Wilclerom, Rinus Wijkhuis, Paul de Blok, Rob Ceulen, Bram Dronkers, Walter Erdelmann. Rinus Eversen, Jan Goedvolk, Tobv Heyt. Alfred Kodde. Tim. van Kooien. Addy Oreel, Kees dc Régt. Vijf herexamens. Twintig leerlingen- werden niet bevorderd. deelnemers in Lewedorp gearriveerd, waar „Excelsior" met vrolijke klan ken het gezelschap ontving. Spaaroverzich» in juni Bij de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank te 's Heer Arends kerke. de boerenleenbank „Goes" (Raiffeisenbank) in de afgelopen maand werd ingelegd 414.018.06. Opgevraagd werd 320.604.98. zodat het tegoed met ruim 93.000 tot 12.365.425.89. In 1961 werden 214 nieuwe boekjes uitgereikt. KLOETINGE Schoolkinderen maakten reis Onder leiding van personeel en ouder commissie maakten de leerlingen van de eerste drie klassen van de open bare lagere school te Kloetïnge een schoolreis naar "het dierenpark .te Tilburg. De lêerlfrigen van de hoogste klassgi^ brachten een bezot-k aan dc Ridder zaal en Madurodam te 's Gravenhage en het dierenpark te Wassenaar, 's Avonds werden de kinderen in Kloetinge verwelkomd door de mu ziekvereniging „Exelsior". WOLPHAARTSDIJK Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" uit Wolphaartsdijk nam deel aan een vlucht vanuit Pont St. Maxence. De uitslag was: 1. en 3. J. Eggebeen; 2. J. Houtekamer; 4. en 6. P. P. Dieleman; 5. Gebr. Houte kamer. Dc postduivenhoudersvereniging „De Zeeuw" hield een wedvlucht van Moes- eroen uit met 273 jonge duiven. De uit slag -luidde: 1 Jae. Goedbloed: 2 gebr. Capello: 3, 4 cn 10 P. Amperse: 5 L. Sehmid: 6 en 8 De Witte-Balvers: 7 J. Pieters^ 9 A. Sorber. De uitslag van de vlucht van Rtiffec uit met 14 duiven was: 1, 2 en 4 Jae. Bal: 3 Fr. Voois. Voorts hield „De Zgeuw" een wedvlucht van Moescroen uit met 47 oude duiven. De uitslag luidde: 1. 9 cn 10 C. Snoep: 2, 3 en 8 C. J. Kuzee: 4 Dc Witte-Balvers; 5 Jae. Goedbloed: 6 A Sörber; 7 P. C. Kerkhovc. ELLEWOUTSDIJK Wedvlucht ,,De Scheldevliegers" De postduivenhoudersvereniging „De Schel devliegers" te Ellewoutsdijk nam deel aan een wedvlucht vanuit St. Maxence. De uit slag was als volgt: 1, 2, 6 en 7 L. Janse, 's-Heerenhoek; 3 cn 10 J, Duijnkerke, Bors- sole: 4, 5 en 8 P. J. Maat, Ellewoutsdijk; 'J W, Wiskerke. Nieuwdorp. PREDIKBEURTEN Geref. Gemeente. Nieuwdorp (11 ju li) 7.30 stud. Harinck. Waarde (14 juli) 7.30 stud, Sujjker. „KOMT ER EEN OVERSCHOT?" Merendeel gaat liever naar dorpen ROTTERDAMSE VEEMARKT. Totale aanvoer 3214 stuks. Weckaanvoer 3006. Vette koeien en ossen 200. Gebruiks- vee 803. Vette kalveren 770. Graskalveren 195. Nuchtere kalveren 494 Varkens 20. Lopers 55. Biggen 49. Paarden 74. Veulens 19. Schapen of lamineren 492. Bokken of geiten 43. Prijzen in i-.entK per kg. le kw. 2e kvv. 3e kw. Vette Woelen 320—345 280—315 260—275 Vette kalveren 280—295 250—280 220—250 Slachtpaarden 275 265 240 Prijzen in guldens per stuk. le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 460 360 2W Nuclilerc' kalveren 784 65 55 Lopers 1 135 110 '-'5 Biggen 30 70 50 Schapen J4p 110 100 Lammeren lOü 80 65 Kalf- en melkkoeien 1230 3150 980 Vare koeien .940 750 605 Vaarzen 920 700 650 Pinken 570 470 400 Vette loeien: aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen onveranderd. Vette kalve ren: aanvoer groter, handel vlot. prijzen hoger in prijs, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer lots korter, handel kalm, prijzen prijshoudend. Nuchtere kal veren: aanvoer even kleiner/ handel le vendig. prijzen goed prijshoudend. Lopei-s en biggen: aanvoer fels korter, handel willig, prijzen lopers prijshoudend, biggen vooral niet hoger in prijs. Slachtpaarden- aanvoer als vorige week. handel kalm. prijzen even stijver. Vare koeien: aanvoer aanvoer wat ruimer, handle stroef, prij zen vooral niet hoger, Kalf- en melkkoei en: aanvoer iets ruimer, handel redelijk, .prijzen ev enstijver. Vare koeien: aanvoer témelijk. handèl strocl. prijzen iets ge drukt. Vaarzen en pinken: aanvoer iets meer. handel stil. prijzen ongewijzigd. VEILING GOES. 11 juli. Export- en industrieveiling. Zwar te bessen 1 123—126. 2 1 Ui—117. 3 71. Ro de bessen 56.10—59, 2 52.40—52.80, 3 39. Duitse zure 2 41. Frambozen 1 131146, 2 128. Frambozen voor de Ind. 1 64. Jucur.- da 2 86. Talisman 2 86. Mad. Moutot 2 92. Gewone veiling, per doos: Talisman 1 42, 2 3641. Frambozen 1 38. 2 3336. Rode bessen 1 21, 2 15—18. Kruisbessen 1 IS—21, 2 16—17. Bramen 1 4750. Per kg: Talisman 2 70—114. Red. Gaunt let 1 105. Mad. Moutot 2 81—104. Kruis bessen 2 37—65, V.'ilet bessen 2 46—49. Oranjepruimen 1 52—69. 2 42. grof 49— 54. fabriek 49—51. Tollenaars 1 37. 2 30. grof 3046. Yellow Transp. val 22—33. kroet 13—24. Close fel. 1 70-30 59—63. gr. 4861. Bubb. pr. bonen 1 153—1G3. Zure morellen 1 90, Klerken 1 190204. Krie ken 2 101—109. 3 95. Vleeskersen 2 63—114. VEILING KRABBENDIJKE. 11 juli. Aardbeien industrie: Jucunda 2 39. afw, 45. Zwarte bessen industrie: 1 111—112, 2 104—105, 3 68. Rode bessen industrie 2 54. Dubb. pr. bonen 1 147175. 2 161—163. Early Laxion f 48. Close 1 80-90 43. 70-80 54. 60-70 43—50, 2 70-85 51, 60-70 43, 2D 30. 3 gr. 32—40. 3 f. 17—26, kroet y. Rode hessen per doos: 1- IS—19.- 2 14—17. Aardbeien per doos Talisman 1 41. 2 26—36. Verpakt fruit; Close 1 70-73 61. VEILING MIDDELBURG. 11 juli, Zwarte bessen I 1.06. II 87. Souburg won waterpolo- toernooi in Souburg Zaterdag j.l. organiseerde de Terneu- zense zwem- en poloclub „De Schel de" een waterpolo-toernooi, waaraan deelnamen de zeventallen van S.Z.V. (Souburg), Zeehond (Vlissingen), Luctor (Middelburg), Ganze (Goes), Bruinvis Sas van Gent en Dc Schel de (Terneuzen). De wedstrijden die onder zeer slechte weersomstandigheden werden ge speeld hadden het volgend verloop: LuctorGanze 6—2; ScheldeZee hond 2—6; S.Z.V.Ganze 80; BruinvisZeehond 33; S.Z.V. Luctor 31; BruinvisSchelde 41; Bruinvis—Luctor 23; ZeehondS. Z.V. 1—2. De eindstand was: 1. S.Z.V., 6 pnt.; 2. Luctor. 4 pnt.; 3. Zeehond, 3 pnt.: 4. Bruinvis. 3 pnt: 5. Ganze. 0 pnt.; 6. Schelde, 0 pnt. Delta-Sportatleten hadden succes in Breda Te Breda hebben leden van Delta Sport deelgenomen aan de regionale atletiekwedstrijd van atletiekvereni ging Sprint. M. Stoutjesdijk werd met 10.70 meter eerste op het num mer kogelstoten meisjes B. Op de 80 meter meisjes B eindigde zij in 10.6 sec. op de derde plaats. J. Stout jesdijk won de 60 meter meisjes C in 8.1 sec. Zij egaliseerde daarmee het Zeeuwse record op deze afstand. Zij behaalde verder nog twee derde plaatsen namelijk bij het hoogsprin gen meisjes C (1.32 meter) cn bij het verspringen meisjes B (4.65 me ier). J. Schot won het kogelstoten meisjes A met 10.55 meter. .Een verzoek vau de vereniging van hoofden van scholen aan de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen om een nieuwe leerlingen- schaal vervroegd in te voeren, heeft in Zeeland een klein beetje verwar ring gesticht. Verschillende ouders en jongelui begrepen uit de toelich ting op dit verzoek, dat het niet uit gesloten moet. worden geacht, dut in de toekomst bij liet lager onderwijs leerkrachten ontslagen moeten wor- Monteyne, Hans Monteny, Jan Plek- j den als een verlaging van de leer- kepoj, Marie Teunissen, Wim de lingenschaa! (aan de hand waarvan het aantal leerkrachten voor een school ivordt berekend) niet wordt doorgevoerd. Herhaaldelijk is directeur M. A. Hag'e van de rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Mid delburg met deze zienswijze gecon fronteerd bij de aanmelding van nieu we leerlingen. „Zal ik nog wel naar de kweekschool lcer- Waal. Zes herexamens, vijfendertig lingen werden afgewezen. Bevorderd naar de vierde klas: Els Beyer. Joliny Bostolaar, Loes Busch gens. Ouke Donze, Jaap van Doorn, Hennny van der Glint. Wim Hofman, Willy Leeflang. Chris Mannaart, Dicky Mannak. Frits Mol. Jan Post, Bert Quitte, Nelly Sinkc, Bas Spit- gaan" en „er komt toch een over schot" waron vragen, 'die de heer Hage voorgelegd kreeg. Met antwoord was voor c)e rijks kweekschool-directeur, die" dage lijks met de grote nood aan leer krachten in Zeeland te maken krijgt, niet moeilijk. Laat er in Holland misschien een tendens zijn naar verbetering, in Zeeland on met name in de steden, kan men bijna geen onderwijzers krij gen, is zijn ervaring. Vooral in de steden in Zeeland trekt men moeilijk leerkrachten aan. het geen de lieer Hage onder meer wijt aan de hogere eisen, die aan onder wijzers in èen" grote stad'worden "ge steld. Het" merendeel van de ónder- wijzers gaat liever naar dé dorpën en heeft het of zo naar de zin en blijft, of solliciteert naar „Holland". En de Zeeuwse steden ondervinden hiervan vaak de moeilijkheden. Met dc opmerking, dat cr geen onderwïj- zorstekort is. moet men dan ik niet bij de heer Hage aankomen. KERKNIEUWS Ds. Van der Hooft 85 jaar Maandag vierde ds. G. A. van der Hooft, emeritus predikant van de hervormde kerk en wonend te Rot terdam. zijn Söste verjaardag. Ds. Van der Hooft, geboren te Terneuzen, stond van 1904 tot 1911 te Domburg Daarna diende hij tot zijn emeritaat in 1943 de gemeente van Rotterdam- Oversehie. De predikant heeft zich bijzonder beijverd voor de christelijke scholen en het Bijbelgenootschap. GEREI'. KERKEN Eerocpon te Colijnsplaat J. J. Brink man, kand. te Hcerde: beroepen te Hendrik Ido Ambacht R. van Reenen te Klundert; beroepen te Ulrum A. Groenewegen te Wyckel (Fr.): aan genomen naar Eindhoven als evan gelisatiepredikant C. W. de Vries te Deventer: aangenomen naar NHkerk J. Koppe te Zeist: bedankt voor Nieu- weramstel-Noord A. T. Besselaar te Eindhoven; benoemd tot leraar gods dienstonderwijs aan de gereformeerde kweekschool te Amsterdam ds. G. R. Visser aldaar, die deze benoeming aannam: beroepbaar: ds. E. Zeijistra te Aerdenhout neeft zijn arbeid onder de gerepatrieerden thans definitief de gerepatrieerden thans beëindigd en is beroepbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3