BILT Mogelijkheden voor de haven van Terneuzen Zeeuwse Almanak Zeeuwse plattelandsbibliotheek sinds juni in Goes gevestigd rS-ij^c BLOEMEN EN BEZOEK VOOR DIAMANTEN PAAR IN HOEK VLISSINGSE POLITIE HEEFT NU 00K GATS0-METER 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 JULI 1961 KUNSTMATIGE BELEMMERINGEN Open overslaghaven op de rede bepleit „De toekomstmogelijkheden voor de haven van Terneuzen", zo luidt de titel van een licen tiaatsverhandeling, die dé Ter- neuzenaar W. J. Elzinga heeft samengesteld bij zijn studie aan de rijksuniversiteit te Gent, naar hij dezer dagen slaagde voor het examen economie. In grote lijnen bestaat het werk uit een geschiedkundige schets, een onderzoek naar de geogra fische, technische, natuurlijke en economische geschiktheid der haven, terwijl daarnaast aandacht wordt gewijd aan de bestuursvorm van de haven. In een inleiding zegt de samensteller uitgegaan te zijn van de stelling dat de haven van Terneuzen niet ophoudt aan de gemeentegrenzen (Sluiskil), maar dat hij steeds heeft gepoogd het zeehavengebied van deze stad te zien als zich uitstrekkend tot de Bel gische grens. „De gemiddelde Terneuzenaar", zo zegt de samensteller, „is ervan over tuigd, dat de groei van de haven enorm zou zijn geweest als in de loop van de jaren niet allerlei kunst matige belemmeringen zouden zijn gerezen, die de groei en bloei tegen hielden". Hij betwijfelt echter of de ligging van Terneuzen aan Wester- sehelde en de ingang van het kanaal naar Gent alleen voldoende is om de haven te doen floreren. „Op het eerste gezicht zou men zeg gen, dat de toegang die de Wesler- schelde aan de zeevaart biedt, ruim voldoende is", aldus de heer Elzinga, „en tot voor korte tijd was dat ook zo. Maar met het toenemend vervoer van massagoederen, werden ook de zeeschepen en hun diepgang ver groot. Bij een voortdurend groter worden van de schepen, is de toegang tot de Schelde niet zonder meer verzekerd, ook niet naar Antwerpen. Over de verbindingen met het achter land onmisbaar voor een zeehaven zegt de samensteller onder meer, dat voor wat betreft de spoorverbin dingen de haven van Terneuzen op de concurrerende havens enkele lengtes achter ligt. Het wegverkeer wordt zwaar gehandicapt tjoor het gemis van een vaste oeververbinding over de Westerschelde. De binncnvaartwe- gen daarentegen, liggen in het alge meen zeer gunstig, Kanaalverbreding Zeer uitvoerig gaat de heer Elzin ga in op de werkzaamheden ten behoeve van de kanaalverbreding en op het gemis van enig plan, de Terneuzense dokken, insteekha- vens en kaden hierbij aan te pas sen, „Wanneer de haven van Ter neuzen wil mee profiteren van de sluisvergroling, dan zal er óf een geheel nieuwe, grotere en diepere banaalhaven moeten komen óf de Zevenaarhaven zal moeten worden vergroot en uitgediept. Hij noemt het te betreuren dat in Terneuzen zo lang wordt gewacht met een concreet plan. Ook acht hij het waarschijnlijk, dat het ontbreken van enig plan in deze, samenhangt met het feit, dat nog steeds geen behoorlijke regeling is gevonden voor de overdracht van de haven van rijk aan gemeente of een te stichten „havenschap". En hier door blijft ook de noodzakelijke uitbreiding en modernisering van het kranenpark uit. „De mogelijkheden, die de rede van Terneuzen biodt", zo concludeert de heer Elzinga verder, „zijn door de Nederlandse regering nooit ten volle onderkend". Tot enkele mijlen ten oosten van Terneuzen is een brede en diepe vaargeul, waar de grootste schepen die ooit de Wielingen zul len kunnen passeren bij elke diep gang kunnen opvaren. Deze plaats, waar men nimmer behoefte heeft ge had aan bagger- of zuigwerk van wege de sterke stroom is volgens hem de ideale plaats voor een dupli caat van de Europoort. Open overslaghaven De heer Elzinga wijst op de moge lijkheid om daar over een afstand van ongeveer 5 mijl een open over slaghaven voor massagoederen aan te leggen met drijvende aanlegstei gers. Voorlopig zou men kunnen be ginnen met het aanleggen van drij vende boeien (naar het Zweedse sy steem) voor liet lossen van vloei stoffen, die met eenvoudig aan te leggen pijpleidingen naar de raffina derijen in 'Antwerpen (50 km) en Gent (33 km) kunnen worden ge- pompt. Dit zou volgens hem de aan zet kunnen zijn tot andere havenacti viteiten en tot versnelde industriali satie. Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Aanvang 21 en 21.30 uur- Uitvoerig gaat de samensteller ju. op vestigingsmogelijkheden voor indus trie, op nutsbedrijven, kernaanwij zing, leefbaarheid der streek, etc. En dan krijgt de streek even „een veeg uit de pan". „Als Zeeuwsch-Vlaandé- ren in het Nederlandse nieuws komt, vestigt het steeds de aandacht op haar afgelegen positie (vrïje-veren- actie) of op haar ongunstige tarieven voor elektrische stroom en water. Door het steeds wijzen op haar na delen wordt volgens de heer Elzinga meer industrie afgestoten dan aange-? trokken De voorgestelde structuurschets voor de kanaalzone lijkt de heer Elzinga minder gewenst. Hij pleit in zijn ver handeling voor één lcern van 50.000 a 60.000 inwoners, boven zes uit hun krachten gegroeide dorpen met sa men 80.000 inwoners. „Nu men het idee van een N.V. „Ha ven Terneuzen" wellicht gaat losla ten, zou het wellicht aanbeveling ver dienen, naast een „havenschap" over. te gaan tot een „kanaalschap", wier taak zou moeten bestaan uit de aan leg en de exploitatie van de indus trieterreinen in de kanaalzone", sug gereert do heer Elzinga. Slot van pag7 bij de Centrale. Gemiddeld ontvangen deze plaatselijke bibliotheken jaar lijks 100 boeken en een héél enkele 2Ö0 of 400 boeken. Dg boeken kun nen besteld worden, maar in dé prak tijk komt het erop neer, dat de Cen trale conceptlijsten klaarmaakt en die naar dé betrokken bibliotheken stuurt. Na verloop van enige tijd wordt de lijst' al dan niet gewijzigd terugontvangen, waarna de gevraag de boeken worden verstuurd. Het samenstellen van een dergelijke lijst vergt veel overleg, vertelde mej. Van Meurs. Men moet terdege reke ning houden met de aard en de ge steldheid van de bevolking. Zo ligt nu eenmaal de smaak van het lezend publiek in Hulst of Sas van Gent-an ders dan bijvoorbeeld in Stavenisso of Westkapelle. „Primair wordt reke ning gehouden met de wensen van do lezer. Bij de Plattelandsbibliotheek is de cliënt koning. Ook bij de aanschaf van nieuwe boeken wordt de keus zo ruim mogelijk bepaald. Want ieder moet bij de Centrale aan zijn trek ken kunnen komen" zei de directrice. Van het van ouds gevolgde systeem van conceptlijsten zal spoedig wor- VAN TOT WERKKAMP. Reeds enige tijd -staat Aardenburg in een ruime archeologische belang stelling, een belangstelling, die zich deze zomer tijdens een werkkamp opnieuw zal laten zien. De Archeolo gische Werkgemeenschap voor Wes telijk Nederland (de A.W.W.N.) zal er namelijk in de weck van 13 tot en met 19 augustus een werkstudiekanip honden in welke periode de deelne mers de opgravingen en de belang rijke vondsten uit de middeleeuwen, de Romeinse tijd en liet Neolithieum aan een nadere bestudering zullen onderwerpen. De leiding van het kamp berust hij ir. J. A. Trimpe Bur ger, wetenschappelijk ambtenaar van het R.O.B. en hij de heer J. van Hinte uit St. Kruis, die als de ter plaatse meest ingewijde, de deelne mers aan het kamp behulpzaam zal zijn. Het wordt dus een instructief ZAAK M P. Evenals gisteren ontlenen wij de cur sieve regelen in dit hoekje aan do L.J.Cf.-rubriek „Boerenjong#' in het Zeeuws Landbouwblad, van 8 juli. Het gaat nog steeds over de vele ja- cetten van de Noordbeveland.se Delta- drukte van enkele toeken geleden. Een van de facetten wilden we hier ook niet onvermeld laten. Noord-Be veland had tijdens die dagen name lijk zijn zaak M.P. (manneke p.). Een zakelijk manneke van ongeveer acht jaar Icwam er tijdens de drukke manifestatie-zaterdag tot. de ontdek king dat. de drukte bij de toiletten overstelpend groot was. Zo groot, dat vele eenvoudig niet langer kónden wachten en hun toevlucht achter een can Zeelands stoere dijken zochten. Het manneke van acht jaar zag er brood in: hij stelde zich op aan de voet van de dijk en riep de heren uitsluitend de heren!) toe dat ze voor een dubbeltje ook wel daar te recht konden. 's Avonds stond manneke p. er nog, trots rinkelend met een zalc vol harde dubbeltjes.... kamp. waarin de deelnemers ver trouwd zullen worden gemaakt met het opgravingswerk. Voor leiding van de discussies zijn verschillende des kundigen uitgenodigd. De deelnemers zullen in de plaatselijke jeugdherberg bivakkeren. CONCERT. HeL bekende Zuïdzandse „Veroni ca" dat tijdens zovele concoursen zijn sporen heeft verdiend, heeft zaterdagavond, toen een concert werd gegeven op de plaatselijke muziektent, een kleine teleurstel ling te verwerken gehad. Ondanks de gunstige weersomstandigheden en ondanks het goede programma dat de Koninklijke Muziekvereni ging bood, was er namelijk slechts weinig belangstelling van de zijde van het publiek. Dat verhinderde de muzikanten echter niet om een goed verzorgd programma af te leveren. „Vero nica" zette in met de mars „Jhr. mr. De Casembroot" van Piet de Rooij en voorts werden ondermeer uitgevoerd: Konzert (Baston-de Arend) A. Handelian Suite van Denis Wright en Grandfathers Clock van J- Ros; OPNIEUW. Opnieuw gaat het bekende Zceuws-VIaamsc accordeonorkest „Flandria" naar de Hilversumse studio's om er een optreden voor te bereiden. Deze maal is liet de K.R.O., die „Flandria" heeft uit genodigd. Dit wordt overigens reeds de vijftiende radio-uitzen ding van genoemd orkest. Geen wonder, want het gaat hier om het orkest onder leiding van Jas per Anthonisse. dat zelfs op liet Europees Concours te Stuttgart zo'n fraai resultaat wist te boe ken. POES Een vreemde plaats om zijn jongen ter wereld te brengen heeft een poes uit Nisse gekozen. Poeslief klom gis terochtend bedaard op het dak van een huis en nestelde zich behaaglijk in een oud kraaienest in een schoor steen. Enkele uren later had de poes het leven geschonken aan een viertal nakomelingen. Poes en kroost ma ken het goed.... den afgestapt. Momenteel is een ca talogus in druk, die straks onder de aangesloten plaatselijke bibliotheken verspreid zal worden. Aan de hand hiervan kunnen deze bibliotheken vaststellen, welke boeken zij wensen. Aan het uitlenen van de boeken zijn onvermijdelijk kosten verbonden. Per eenheid van 50 boeken rekent de Centrale een bedrag -van" 25V-. en voorts 6 cent voor oen roman en 4 cent voor een jeugdboek of populair wetenschappelijk werk. De betaling is gebaseerd op het systeem, dat op de dorpen betaling wordt gevraagd voor elk uitgeleend boek. De te veiv zenden boeken worden in dozen ver pakt in de expeditieruimte van de bliotheek in Goes. Naast de expedi tieruimte beschikt men daar over een groot magazijn en een werkkamer. De verhuizing van Middelburg naar Goes is vlot verlopen. Eén grote vrachtauto bleek voldoende om het boekenbezit" van meer dan 6000 ban den te vervoeren. Toekomstplannen Nu de Centrale Plattclandsbiblïo- theek baar definitieve bestemming heeft gevonden, is het gemakkelijk de plannen voor de toekomst uit te stippelen. Naast consolidatie en uit bouw van de reeds ter hand genomen werkzaamheden, zal de bibliotheek zich speciaal bezig houden met de op richting van nieuwe openbare leesza len. Men denkt bijvoorbeeld aan de stichting van leeszalen in centrum plaatsen. Deze plaatsen zullen een gebied moeten bedienen, dat min stens 10.000 inwoners heeft, want anders geldt de rijkssubsidieregeling niet. En zonder rijkssubsidie kan men in dit opzicht nu eenmaal wei- i nig beginnen. Ds. Kooren uit Nisse is speciaal aan- gezocht om contact te leggen met ge meentebesturen. „Het wordt hoog j tijd, dat hieraan in Zeeland iets ge- daan wordt", vertelde mej. Van Meurs. „Andere provincies zijn ons tien jaar voor. In Overijsel bijvoor beeld is mede dank zij de initiatieven van de Plattelandsbiblifttheee.k een netwerk van openbare leeszalen ge sticht. Zo zal bet ook in Zeeland moeten worden. Want nok hier zal de lectuurvoorziening ten plattelande op een gelijk niveau moeten komen met de stad". Verhoging tarieven Goese gasthuis Overeenkomstig do richtlijnen van het ministerie van binnenlandse za ken stelt het college van b. en w. van de gemeente Goes de raad voor om per 1 juli a.s. over te gaan Lot verhoging van de tarieven van het gasthuis. De verploegprijzen voor particulieren zullen te rekenen van 1 juli 1961 af bij wijze van voorschot Verhoogd worden met 2,10 voor de eerste klas, 1,60 voor de tweede Jdas en 1,05 voor de derde klas en 0,55 voor gezonde zuigelingen. Van 1 juli af zullen de voorlopige tarieven per patiënt per dag gelden: gewone verpleging: klas I 27, klas II 20,70, klas III 13,65, kin deren beneden 10 jaar 12,70, kraam- afdeling: klas II moeder 20.70, id. baby 5,60, klas III moeder, 13,65, idem baby 5,35, isolatieafdeling 13,90, .sanatoriumafdeling derde klas (all-in tarief) 16, Reconstructieplan stadsdeel Goes Het stedebouwkundig adviesbureau Schut te Middelburg heeft een ont werpplan opgesteld voor reconstruc tie van de omgeving Zusterstraat, Kreukelmarkt, L. P. v. d. Spiegel straat en begin M. A, de Ruyterlaan te Goes, schrijven b. en w. aan de gemeenteraad. Zowel het college van b. en w. als de commissie voor ge meentewerken en planologie vinden het ontwerp te veel omvattend en menen voorlopig, dat slechts de reali sering van enkele details daarvan zal' moetén worden bevorderd. Het col lege stelt de raad thans voor in prin cipe te besluiten tot het leggen van een bijzondere rooilijn in de Zuster straat en het in 1962 verlengen met 10 jaar van het erfpachtsrecht voor de percelen aan de L. P. van der Spiegelstraat op voorwaarde dat als dan de canon wordt aangepast aan de waarde van de grond, waarop het recht van erfpacht rust. Verkoping in IJzendijke Boerderij bleef voor bijna half miljoen familiebezit De boerderij „De Reigershof" le IJzendijke is voor bijna een half mil joen gulden in familiebezit gebleven. Dinsdagmiddag werd deze boerderij uit de nalatenschap van graaf Mo- rïtus Plantin onder zeer grote be langstelling te IJzendijke in het openbaar verkocht' door de notarissen G. L. de Kok te IJzendijke en mr. W. E. M. Seijdlitz te Hulst. Het geheel werd in twee kavels ver kocht. De eerste kavel omvatte het woonhuis met de schuren en verdere opstallen, met een gezamenlijke op pervlakte van 55,8665 ha. De maxi mumprijs hiervoor was gesteld op 2S4;73X,49. De tweede kavel bestond uit een huisje met percelen bouw land. zijkant en weg, met een opper vlakte van 26,7280 ha. Voor déze'ka vel was do max.prijs 106,614,33,- De prijs voor de beide kavels samen, was gesteld op 404.545,82. Alleen de pachter, de heer Doens, bleek geneigd om de beide kavels te gen de maximumprijs (ƒ404.545,82) te kopen. Namens een gedeelte van de familie werd echter een bod gedaan van ƒ404.550,-, zodat „De Reigershof" in het bezit van de familie blijft. Het echtpaar Rinkhout-Jansen uit de buurtschap Boerengat ge meente Hoek) heeft dinsdag zijn diamanten bruiloft gevierd. In de loop van deze heuglijke dag kwamen naast de familieleden tal van buren, vrienden en kennissen het bejaarde echtpaar hun geluk wensen aanbieden. Ook burgemeester A. F. Ilanssens uit Hoek en diens echtgenote brachten kort na het middaguur een felecitatie- bezoek aan het jubilerende paar. Jan Rinkhout heeft als landarbeider bijna zijn gehele leven hard moeten werken. Maar met zijn 83 jaren is hij een bijzonder krasse baas, die nog graag een kort fietstochtje maakt e» die de toekomst vol optimisme inziet. Zestig jaar geleden, zo vertrouwde hij ons toe, hebben icij 2 huisjes hier vandaan onze bruiloft gevierd. Dus wat dat betreft zijn we nogal honkvast ge bleven. Ook de Si-jarige mevrouw M. Rinkhout-Jansen geniet nog een goede gezondheid, hoewel het lopen haar enige last begint te bezorgen. Het krasse echtpaar, dat de Axclse klederdracht altijd trouw is ge bleven, heeft vier kinderen, drie kleinkinderen en één achterklein kind, Onder de talrijke bloemen en schriftelijke gelukwensen, bevond zich ook een bloemstuk van het gemeentebestuur van. Hoek. (FOTO P.Z.Ö.) VVVWWW*N\VA*VVVWVVVVVVVWVVVWvVVV\\*A'VVNNVV Orgelconcert Feike Asma Onder auspiciën van de Stichting Or gelcentrum zal woensdag 19 juli a.s.. 's avonds om 8 uur een orgelconcert worden gegeven in de geref. kerk te Serooskerke (W.), organist is Fcike Asma. Het -programma voor deze avond is gevarieerd. Uitgevoerd zul len worden: Voorspel en Koraal Psalm 138. Feike Asma: Adagio-Al legro (koekoek en nachtegaal) G. F. Handel: Variaties op het Koraal „Wie maar de goede God laat zorgen". G. Böhm; Allegretto, A. Guilmant; Mar- che Triomphale, J. Lemmens: An dante Cantabile, Ch. M. Widro; Suite Gotique, L. Boëllman. Besloten wordt met twee werden van Jan Zwart. „Ga niet aleen door 't leven" en Finale en Koraal „Alle roem is uitgesloten". UITERST NAUWKEURIG Bromfietser in Biggekerkë door auto gegrepen Ter hoogte van Klein Valkenisse. ge meente Biggekerke, is de bromfietser H. M. uil. Middelburg dinsdagavond met een bestelauto in botsing geko men. M. kreeg hierbij een rjijbeen- breuk en liep enkele hoofdwonden op. Het ongeval ontstond, doordat M. op de Klaassensweg, komend uit de richting Zoutehiiide. tc veel links hield. Hij werd door de hem tege moetkomende bestelauto van de vis handelaar A M. uit Souburg gegre pen. De bromfietser is naar het Gasthuis in Middelburg overgebracht. De bestelwagen en de bromfiets wer den vrij ernstig beschadigd. Inzameling Rode Kruis De nationale inzameling van het Ned. Rode Kruis heeft in de gemeente Ar- nemuiden 980.05 opgebracht. /yvvwwv^vvvvvvvvwvvw Voor Zeeuws nieuws zie ook S de pagina's 7 en 10. vvvwwwwwvwvwwwv Snelheidscontrole wordt effectief uitgeoefend De Vlissingsc politie heelt een Galso-nietcr. Dit: betekent dat nu ook in de Seheldestud liet gemo toriseerd verkeer effectiever op maximum.snclhedcn kun worden gecontroleerd. Overal kunnen de Gatso-meterkabels worden neer gelegd. kabels die niet altijd dui delijk zichtbaar zijn en bij aan raking van passerende voertui gen haarfijn de gereden snelheid aan een meetapparatuur doorge ven. Het meetapparaat vertelt precies welke de snelheid van het voertuig is geweest en wanneer deze boven de voorgeschreven grens was, heeft de nietende poli tieman nog tijd genoeg om het voertuig aan te houden en als verbalisant op te treden. Dinsdagmorgen om 11 uur heeft de Vlissingse politie officieel met de nieuwe Gatso-meter proefge draaid. De kabels waven op de Paul Krugerstraat, bij de Van Dishoeckslraat uitgelegd en en kele tientallen meier verder wachtte een poJitledelegatie met commissaris J. van Marion op do resultaten. Die resultaten waren in zoverre weinig spectaculair dat automobi listen, motorrijders en bromfiet sers bij het zien van de kabels en de donkere uniformpetten hun snelheden tijdig tol een matige sukkelgang terugbrachten. Om kwart over 1.1 viel het eerste slachtoffer: een vertegenwoordi ger die verbaasd constateerde dat hij dus te hard had gereden. Zijn snelheid bedroeg volgens de Gat so-meter ruim 55 kilometer per uur én vanwege het officiële ka rakter van de proef bleef liet bij een waarschuwing. Van politiezijde werd ons overi gens verzekerd, dat heus niet on verbiddelijk een bon zal worden gegeven wanneer de nieter 51 kilometer per uur aanwijst. Bo vendien zijn de controlekabels niet zoals voorgeschreven op 10 meter afstand van elkaar uitge legd, doch op 10 en een halve me ter. (Voor bromfietseontrole op 5 en een halve meter). Die halve nieter levert een aardige marge op voor de weggebruikers. T rekkerbehendigheids- wedstrijd op 15 juli te Grijpskerke De Z.L.M. en L.J. G. van de streek Walcheren hebben het plan opgevat wederom éeri trekkerbehendiglieids- wedstrijd te organiseren, en wél op 15 juli op liet terrein van de lieer K. Poppe. Mina's hoeve tc Grijpskerke. Het parkoers, waarover déze wed strijden zullen worden gehouden, is geheel vernieuwd en aantrekkelijk gemaakt, zowel voor het publiek als voor de deelnemers. De trekkerbe- hendigheidswedstrijd zal een voorse-- Icetie zijn voor de provinciale wed strijden. Er is reeds een grote deeir. name, onder goede weersomstandig heden zal het het zeker een span nende strijd worden, die het aanzien dubbel en dwars waard zal zijn. Het weer in Europa volgens de wcerrapporlen va ii gisler- avond 7 uur: i Den Helder, onbewolkt. 19 gé Ypenburg, balt bewolkt. 22 gr. Vlisslngen. licht bewolkt. 22 gr. Eelde. zwaar bewolkt. 21 gr. De Bilt. licht bewolkt. 22 gr. Twente, half bewolkt. 22 gr. Eindhoven, 'half bewolkt. 23 gr. Zuid-Limburg, ball bewolkt, 22 gr. Helsinki, zwaar bewolkt. 19 gr. Stockholm, zwaar bewolkt. 19 gr. Oslo. onweer, 22 gr. Kopenhagen, zwaar bewolkt, 17 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt. 15 gr. Londen, zwaar bewolkt. 25 gr. Amsterdam, zwaar bewolkt. 22 gr. Brussel, half bewolkt. 23 gr. Luxemburg, half bewolkt, 24 gr. Parijs, half bewolkl. 27 gr. Bordeaux, licht bewolkt. 26 gr. Grenoble, onweer. 29 gr. Mice, zwaar bewolkt. 26 gr. Berlijn, zwaar bewolkt. 23 gr. Frankfort. Hebt bewolkt. 27 gr. MUnehon, zwaar bewolkt. 26 gr. Genève, onweer. 27 gr. Locarno, onweer, 26 gr. Belgrado, llelit bewolkt, 30 gr. Wenen, zwaar bewolkt, 27 gr. Innsbruck, geheel bewolkl, 26 gr. Ajaeeio, licht bewolkt, 23 gr. Mallorea, onbewolkt, 32 gr. Lissabon, onbewolkt, 27 gr. VERWACHT. LATER ONWEERSBUIEN Vrij warm en drukkend weer niet zonnige perioden, maar in de middag regen- of onweersbuien, gevolgd door afkoeling. Zwakke tot. matige wind tussen zuidoost en zuidwest. STKA ND VERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag zonnig en zomers strand weer, gevolgd door een regen- of on weersbui. Temperatuur 24-26 gr. Zee water 17 gr. Matige zuidenwind, la ter frissere zeewind. Vooruitzichten: minder warm en wis selvallig strandweer. ZON EN MAAN 13 juli Zon op 4.35 onder 20.56 Maan op 5.22 onder 21.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2