Over acht jaar vier t.v. programma's mogelijk TINEZ VANDAAG MORGEN Toernooi van het lichte lied SINATRA EN SAMMY DAVIS IN „KLOKSLAG MIDDERNACHT" ZEEUWS TIJDSCHRIFT" DEED FERME DUIK IN HISTORIE UITSLAGEN TOUR DE FRANCE ZATERDAG 8 JULI 1961 provincials ibbuwsb courant 9 Via nieuwe frequenties De internationale conferentie te Stockholm waar de meter en decimeter-golven onder de verschillende landen zijn ver deeld, heeft Nederland, zoals reeds kort gemeld, drie TV- frequenties in band vier en vijf toegewezen en bovendien drie frequenties voor fm-ge- luidsradio in band twee. Dit betekent twee TV-frequen ties en een fin-frequentie meer dan waarover ons land tot nu toe beschikt. In sommige omroepkringen heeft men zich nogal vaak sceptisch uitgelaten over de mogelijkheden voor drie TV- en drie fm-frequen- ties. Staatssecretaris Scholten was in zijn nota in zake commer ciële televisie uitgegaan van drie TV-netten, waarvan het eerste door de NTS, het tweede door een commerciële maatschappij en het derde weer door de NTS zou wor den verzorgd. Sterke troeven In een rapport, dat de federatie van' omroepverenigingen onlangs aan het kabinet en de Tweede Ka mer heeft doen toekomen, wordt het voor de NTS ..een schrale troost" genoemd, dat „op den duur" en in de toekomst" wel licht een derde zendernet tot haar beschikking zal komen. En in een gesprek, dat wij enige tijd geleden met de heer J. B. Broeksz, om- roepsecretaris van de VARA heb ben gehad, drukte deze er zijn twijfel over uit of Nederland in derdaad een derde fm-frequentie zou worden toegewezen. Ook dit is nu dus gebeurd en een en ander betekent, dat zuiver technisch ge zien staatssecretaris Scholten met de resultaten van de Stockholmse conferentie sterke troeven in han den heeft gekregen om zijn beleid te verdedigen. Naar één van de deelnemers aan de Stockholmse conferentie ons heeft verzekerd, is het binnen ze ven acht jaar mogelijk dat Ne derland binnen de hem toegewezen frequenties vier televisieprogram ma's kan gaan verzorgen, omdat er op de banden 4 en 5 nog wat ruimte over is. Het is duidelijk dat deze grote hoeveelheid uitzendmogelijkheden de kans op commerciële televisie aanzienlijk doen.stijgen, want men kan moeilijk verwachten dat de NTS drie programma's met een kijkgeld zal kunnen bekostigen, laat staan vier programma's. Het bouwen van de benodigde zenders, antennes en torens voor linkver bindingen kost twee tot drie jaar, zodat het tweede programma voor EUROPESE PRIMEUR IN ZONDAGMORGEN- lopig nog niet op het scherm te zien zal zijn. Voor het derde fm- geluidsomroepnet ligt dit anders. Men kan gebruik maken van de torens en antennes van de twee bestaande netten. Er zullen alleen nieuwe zenders moeten komen, maar de bouw daarvan neemt slechts, een jaar in beslag. Zou de regering dus. vandaag het besluit nemen naaste Hilversum I en Hil versum II een derde programma te creëren, dan kunnen de eerste uitzendingen over een jaar begin nen. De moeilijkheid blijft natuur lijk: wie gaat die programma's verzorgen. Plannen De. staatssecretaris heeft (nog niet afgeronde) plannen om daar andere dan de bestaande omroep organisaties mee te belasten. De grote omroepverenigingen vinden echter, dat ook Hilversum III in hun handen moet komen. Naar aanleiding van de besluiting" van de Stockholmse conferentie heeft bijvoorbeeld de heer D. Rep- ko. omroepdirecteur van de A.v. R.Ö. ons gezegd, „dat het plezie rig is dat er verruiming van mo gelijkheden komt maar dat zowel de in uitzicht gestelde TV- als fm- programma's door de bestaande omroepen moeten worden ver zorgd", waarbij hij voor het derde fm-net mogelijkheden voor regio nale uitzendingen of voor een con trast-programma zag. Geen gevecht Naar wij hebben vernomen heeft de Nederlandse delegatie in Stock holm niet hoeven te vechten voor zijn aanspraken en gekregen waar zij vroeg. Over de effectieve ver deling van de frequenties is wel langdurig gedebatteerd. Men heett vastgesteld, dat er bin nen de twee tot zes jaar alleen al in Europa 6000 TV-zendstations bij zullen komen. (Het. gebied waarover de confe rentie van Stockholm bepalingen maakt, is groter dan het geogra fische Europa en omvat bijvoor beeld ook landen als Irak, Liba non, Verenigde Arabische Repu- RADIOEN T.V.-RUBRIEK Vanavond speelt accordeonist Harry Mooten in een radio-uitzen ding over Nu Breda 1961". bliek, Israël, Marokko, Gibraltar en uiteraard ook Oost-Europa in clusief de Sowjet-Unie tot aan de Oeral). Het aanlal fin-radiostations zal in dezelfde tjjd met omstreeks 5000 worden uitgebreid. Op dezelfde te levisiefrequentie die Nederland in de banden 4 en 5 heeft gekregen, komen nog 110 andere televisie stations te zitten, zodat onder be paalde weersomstandigheden nog wel eens storingen kunnen optre den. <2foren, en.... sclv vijven CONCERT In het zondagmorgenconcert van het Promenade-orkest valt een Europese primeur te beluisteren. Het is een concertino voor piano en orkest dat door de bekende Amerikaanse componist Jean Ber ger werd geschreven. De compositie beweegt zich tus sen de grenzen van de ernstige- en de lichte muziek Bij de gratie van de voortreffelijke relatiis die de pianist Johan Patist met het muziekleven in de Verenigde Sta ten onderhoudt, kreeg hij deze nieuwe creatie van de componist zelf toegestuurd. Het Promenade orkest zal onder leiding van Bene dict Silbcrman en met solistische medewerking van Johan Patisl voor de eerste uitvoering van dit werk in Europa zorgen. T elevisie 's Middags ls er weer van twee uur tot kwart voor zeven een aantal reportages te bekijken van de tenniswedstrijden die op Wim bledon worden gehouden. Deze re portages worden onderbroken door hei; kinderprogramma van 5 uur tot half zes. 's Avonds presenteert de A.V.R.O. om half negen het programma „Alice-Svend-Ulrik". Dit pro gramma is overgenomen van de Duitse televisie, die het enkele we ken geleden op het scherm heeft gebracht. Om vijf-voor negen een nieuwe aflevering van de Ameri kaanse filmserie met Loretta Young, getiteld ..Alien Love". Tenslotte volgen dan om tien mi nuten voor half tien en om kwart voor tien de programma's „Rosi- ta Serrano" én „Kom er maar eens achter". De Vlaamse televisie opent het avondprogramma om tien minu ten over half negen met een inter pol-film en brengt om vijf minu ten over negen een huideconcert op het scherm ter ere van Con stant Permeke. Om tien minuten voor tien een klankbeeld over de befaamde Sow jet-filmregisseur Ei- senstein. Radio De K.R.O. laat in het programma van Hilversum I om drie minuten over half een Victor Silvester met zijn Ballroom-orkest horen via de grammofoonplaat. Om vijf minu ten over vijf eveneens een be roemd orkest, namelijk dat van Glen Miller, dat onder andere de beroemde melodie „In the mood" zal spelen. 's Avonds om tien minuten over negen wordt een amusementspro gramma onder de titel „En nu nu" uitgezonden, dat in de feest hal van de tentoonstelling „Nu Breda 1961" wordt opgevoerd. Aan dit programma werken onder an- der.e The Fouryo's, Harry Moo ten en Rijk de Gooycr mee. Over de andere zender kan men om tien minuten over half elf in de rubriek „Hooggeëerd publiek" luisteren naar de nu 64-jarige zanger Appie de Booy, die zojuist is teruggekeerd uit de Verenigde Staten. Voor het radioprogramma in het a.s. winterseizoen organiseert de K.R.O. een wedstrijd rond het Nederlandse lied onder de titel „Toer nooi van het lichte lied". Tekstdichters en componisten worden daartoe uitgenodigd een originele tekst voor een Nederlands lied met de daarbij behorende muziek onder motto vóór 1 oktober a.s. aan de K.R.O. in te zenden. Alle inzendingen, die naar het óórdeel van de K.R.O. voor deze wedstrijd in aanmerking komen, zullen met ingang van 7 januari 1962 op de zondagavonden in het K.R.O.-programma worden uitge zonden. De uitvoering is in handen van het Cascade-orkest o.l.v. Johnny Ombach met medewerking van o.m. de volgende solisten Annie Palmen. Co Hagendoorn, Nelly Wijsbek, Betty Luske en Conny van den Bos. De beoordeling van de ingezonden liedjes zal na elke uitzending ge schieden door een jury in de studio, terwijl ook de radioluisteraars hun stemmen kenbaar kunnen maken. De luisteraars kunnen gezamenlijk per brief aan de K.R.O. hun voorkeur kenbaar maken. Het liedje dat uiteindelijk de voorkeur van de luisteraars krijgt, verwerft daardoor twee stemmen. Teza men met de drie stemmen van de jury kunnen dus maximaal vijf stemmen per liedje worden uitgebracht. Alex de Haas, Dolf van der Linden en René Sleeswijk sr. zijn de „interne" juryleden, aan wie elk 'één stem toekomt. Na de slotuitzending beslist de jury aan welke liedjes een eerste prijs van 2000,en een tweede prijs van 1000,wordt toege kend. T elevisie De N.C.R.V. opent het zondag- avondprogramma om acht uur met „Het verdronken dorp". Dit gaat over het dorpje Fall, dat is opgeofferd voor de bouw van een stuwdam. Om kwart voor negen draagt Ank van der Moer het verhaal „De wa terval" voor. dat zij zelf voor de televisie heeft bewerkt. Oorspron kelijk is het van J. Wood Palme. Het N.C.R.V.-programma wordt dan om kwart over negen afge sloten met een huisconcert, te geven door het Haags Kamermu- ziekensemble onder leiding van Jolle de Wit. De Vlaamse televisie zendt om kwart voor negen een telerecor- ding van het K.R.O.-programma „Piste" uit en brengt om vijf mi nuten voor half tien een filmre portage van John Grierson „Sche pen trekken zeewaarts". Daarna om tien minuten voor tien de sportrubrïek. Radio In het programma van Hilversum I kan men om tien minuten voor drie 's middags luisteren naar een concert, dat zal worden gegeven door het Radiokamerorkest onder leiding van Maurits van den Berg. Onder andere zal het Concerto Grosso van Handel worden uitge voerd. 's Avonds om half tien brengt dc K.R.O. een klankbeeld over Kortrijk, stad der gulden sporen. Over de andere zender wordt in het kader van het Holland Festi val door de A.V.R.O. om twee uur 's middags het Nederlands Ka merorkest voor de microfoon ge bracht, dat zal spelen onder lei ding van Carlo Maria Giulini met medewerking van Teresa Bergan- za, mezzo-sopraan. Er zullen wer ken worden uitgevoerd van Ge- miniani, Boccherini, Handel en Mozart. 's Avonds om vijf minuten over acht is er weer een nieuwe afle vering in de serie „Klank-omrank te levens", samengesteld door Alex de Haas, dat deze keer is gewijd aan de Amerikaanse com ponist Jei-ome Kern. de sigaar die bij een mooi boek hoort. SANT0SA (22 ct). voor rokers met smaak! Axel ontving bemanning „Axel" Vrijdagavond heeft het gemeentebe stuur van Axel in het gemeentehuis de commandant, officieren, onder officieren en bemanning van de mij nenveger „Axel" officieel ontvangen. Onder de vefe aanwezigen bevonden zich de luitenant-kolonel Y. P. Mee- ter, territoriaal bevelhebber Zeeland, kapitein ter zee F. J. de Bruyne, commandant maritieme middelen Zeeland, burgemeester A. J. M. Kes- beke van Zuiddorpe eri verschillende genodigden. Burgemeester M. K. van Dijke sprak een welkomstwoord, waarin hij de nauwe betrekkingen tussen de bemanning van de mijnen veger en de Axelse bevolking aan haalde. Spreker memoreerde de in gebruikneming van de „Axel", zes jaar geleden, en wees op het feit, dat het thans de derde maal was dat een bezoek aan de stad werd gebracht. Hij hoopte op versterking van de banden met de bevolking en deelde mee, dat ter kennismaking met de bevolking, in het Centrum een „bonte avond" zou worden gehouden. De heer M. 't Gilde, directeur van de lagere technische school, memoreerde het feit dat zijn school het schip en de bemanning hadden geadopteerd. Als herinnering aan dit bezoek bood hij de commandant van de mijnenve ger, de luitenant ter zee oudste cate gorie P. J. A. Wehrends een fles geestrijk vocht aan. alsmede, als symbool van de mijnenveger, een door de leerlingen van de school ver vaardigde mijn-in-miniatuur. Luite nant ter zee Wehrends sprak woor den van dank en nodigde het ge meentebestuur uit op een ontvangst aan boord van het schip. Hij bracht tevens dank aan de leerlingen van de school. Na de ontvangst was er in het Centrum een bonte avond, waarvoor grote belangstelling be stond. Handbaldemonstraties in Sint-Maartensdijk De Goese handbalvereniging Hellas speelt hedenmiddag in St..Maartens dijk enkele demonstratiewedstrijden. Een combinatie van de adspiranten en de heren-junioren van deze vere niging zal daar een wedstrijd spelen tegen een elftal van de lagere tech nische school. Daarna zullen de he ren-junioren kampioenselftal een demonstratïewedstrijd zevenhand bal spelen tegen het senior en team. KERKNIEUWS Jubileum ds. G. Laarman Maandag is het veertig jaar geleden dat ds. G. Laarman liet predikambt aanvaardde in de Gereformeerde Kerken. Ds. Laarman werd 12 juni 1896 ge boren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waarop hij in 1921 beroepbaar werd gesteld. Hij diende de kerken van Scharen- dijke (192JL—1923), Klundert (1923— 1927), Hilversum (1927—1944) en Utrecht (1944heden). Ds Laarman heeft per 1 september emeritaat aan gevraagd. FILMS IN ZEELAND IJ* Reprise van Danny Kaye's beroemde „Walter Mitty" „Klokslag middernacht" of „Ocean's Eleven' 'is een film rond Frank Sinatra en dus kan het geen verrassing zijn dat de plaats van handeling het eerste klas uitgaanscentrum van de Verenigde Staten, Las Vegas, is. Neonlicht en nachtclubs zijn Si natra's entourage en Las Vegas levert van beide meer dan vol doende. De rijk betresde por tiers, hun uitsmïjterspostuur verborgen onder admiraalsuni- formen, vormen er na zonson dergang mannetje aan manne tje een imponerende erewacht. In deze omgeving zien we Sina tra en consorten en waar Sina tra is is actie. Dat weten we uit al zijn vorige films. Het thema van de film is zeker niet nieuw. Een overval op een casino, gepleegd door een groep oude dienst- kameraden heeft veel weg van een soortgelijke escapade maar dan naar een respectabele bank) van ge pensioneerde generaals in een recen te Engelse film. Maar de sfeer is heel anders, uitgesproken Ameri kaans met een selecte serie Yankee types. Het boeiende is dan ook niet zozeer de overval op zich, hoewel die bijzonder spannend is, als wel de ac tie en reactie van de elf betrokkenen, oud.soldaten, allemaal even „hard boiled" maar uit zeer verschillende millieu's. Behalve Frank Sinatra spe len nog twee bekende show-figuren in deze film een rol, te weten Dean Martin en de dezer dagen vader ge worden Sammy Davis Jr. Voorts zien we de acteur Peter Lawford, Richard Conté (met wie het slecht afloopt) en Angie Dickinson en Patrice Wy- more in de vrouwelijke hoofdrollen. De film is te zien ln Grand (Goes). Ds. Van Santen in vacature ds. Van Houte beroepen Na hierover de Vergadering van Ambtsdragers gevormd door de leden van de zes wijkkerkeraden te hebben gehoord, heeft de Centrale Kerkeraad der Hervormde gemeente van Middelburg donderdagavond toe zegging van beroep uitgebracht op ds. A. van Santen, hervormd predi kant te Drachten (Fr.), zulks in verband met de benoeming van ds. I. J. van Houte tot adj. directeur van de V.P.R.O. Ds. Van Santen, oud 40 jaar, is ge huwd en heeft vier kinderen. Na zijn studie aan de universiteit te Utrecht deed hij in 1946 zjjn intrede te Akersloot (N.H.). In 1949 werd hem door de Synode de bevoegdheid van emeritus-predikant verleend, waarna hij hulpprediker werd te Sneek. In 1952 verbond hij zich aan zijn huidige gemeente Drachten. Gedurende zijn ambtswerkzaamheid te Drachten werd de rechtzinnige evangelisatie minderheidsgroep in het verband der kerkelijke ge meenschap opgenomen. IN HET THANS verschenen tweede nummer van de elfde jaargang doet het Zeeuws Tijdschrift een ferme duik in de historie en dat op onder scheidene gebieden. Dl~. ir. S. F. Kuipers belicht enkele aspecten uit de wordingsgeschiedenis van Schouwen-Duiveland en Tliolen en wel speciaal bodemkundige as pecten. Een uitvoerig, jn-ondig gedu- cumenteerd en rijk geïllustreerd ar tikel, Dr. D. A, de Graaf gaat in zijn „Dialoog met Zeeland" terug tot de vorige eeuw en de titel voor zijn beschouwing ontleende hij aan een gedichtje op Zeeland van de Franse symbolist Gustave Kahn. Hij behan delt nog enige Franse dichters uit die dagen en hun relatie tot Zeeland. In het artikel „Willem Beukelszoon" gaat A. G. Ligthart terug tot de uit vinding van het haringkaken, een materie waar deze visserijdes- kundige diep op ingaat en waarin te vens aan de orde komt of deze uit vinding nu al dan niet aan de Bier- V.P.R.O.-directeur verantwoorde reclame in t.v. heeft zin „De V.I'.JR.O. hoopt binnenkort met ceji project te komen waarin een structuur voor de reclame in de t.v. wordt, aangeheven, die nocli aan dc grensoverschrijdende eisen van een deel van het bedrijfsleven, zoals weergegeven in de nota der staats secretarissen, noch aan de overdrij vende schilderingen der federatie toe geeft, doch de zaak tracht te redu ceren tot haar normale proporties". Dit zei gistermiddag de voorzitter van de V.P.F 0„ dr. J. A. de Koning, in zijn openingsrede op de algemene ledenvergadering van de V.P.R.O. „Ook het bedrijfsleven is een deel van de cultuur; verantwoorde recla me heeft zin en de inkomsten door de reclame hebben wij bijzonder nodig voor een gezonde ontwikkeling van de gehele Nederlandse t.v.", aldus de heer De Koning. vlietse koopman moet worden toege schreven. Het „Zeeuws prentenboek" van L. W. de Bree voert terug naar een meer recent verleden en in de Zeeuwse kroniek toont M. P. de Bruin de waarde aan van L. J. Bol's op Zeeland betrekking hebbend kunsthistorische werk. Een analyse over het aantal studen ten uit Zeeland, dat hoger onderwijs volgt, door drs. L. Turkstra en een boekbespreking van drs. M. C. Ver burg over het boek van M. P. de Bruin en M. H. Wilderom „Noord- Beveland. Deel I van „Tussen af- sluitdammen en Deltadijken", com pleteren dit nogal sterk op het ver leden afgestemde nummer van het Zeeuws Tijdschrift. v. B. John Ford maakte een western achtige thriller getiteld De zwar te sergeant", die dit weekeinde te zien is in AJhambra Vlissingcn De film bestaat voornamelijk uit een rechtzaak aangespannen Le gen een sergeant uit Ford Linton in de Amerikaanse staat Arizona, die beschuldigd wordt van moord op een kolonel en diens dochter. In de hoofdrollen Jeffrey Hunter als de scherpzinnige verdediger, Mary Beecher als een getuige en Woody Strode als de zeer zwijg zame verdachte. .Het verborgen leven van Walter Mitty", City (Middelburg) is een van Danny Kaye's aardigste films uit de periode, waarin ook „De kampioen Melkboer" en „Knock on wood" ont stonden. Virginia Mayo is Kaye's te genspeelster in deze „droomgeschie- denis", waarin de held van het ver haal, Walter Mitty, zijn fantasie de vrije loop laat en na tal van amu sante verhalen het meisje van zijn dromen vindt. Electro (Middelburg) vertoont eveneens een humoristische film, fiamelrjk .Soldaten in nylons" van regisseur' Gilbert Gunn. De be langrijkste rollen in dit verhaal over mannen en vrouwen in het leger worden vervuld door Donald Sinden en Barbara Murray. Voor een derde komedie naar Luxor (Vlissingen). „Van alle markten thuis" is van Duitse makelij, een Film vol schaterhumor met Carla Hagen, Georg Thomalla. Erik Schuman en Peer Schmidt. In GRAND (Goes) is dan zondag nog een oorlogsfilm te zien, spelend in het eilandengebied van de Stille Oceaan. De titel: „Overval in de Pa cific". Bevorderingen gymnasium te Middelburg Aan het gymnasium te Middelburg zijn de volgende leerlingen bevor derd: Van klas IA naar HA: Carel Adriaansens, Anne-Jet Brok- meier, Gretha Caljé, Anje Fernhout, Hennie Dekker, Bert van Dijk, Seima Enker, Jaap Goedegebuure, Frans Gosses, Wim van der Hooft, Piet de Jong, Suzan de Kam, Dick Kooman, Nelly Kroonenberg. Co Merkelijn en Freek Suurenbroek. (Afgewezen: 2 leerlingen). Van klas IB naar UB: Liesbeth Bruijn, Marlies Dewulf. Ine ke de Hondt, Anton Hooy, Heieen Laurens, Rietje Lawalata, Wellie da Roos, Everdien Stam, Lineke Visser, Eric Jan de Widü, Henk Wiersma en Rob Wiemer. (Afgewezen: 4 leerlingen). Van klas U naar III: Janneke Adriaanse, Willem Andreae, Marian Bellaart, Margot Eeyers, Gerrit Jan van de Boogert, Lodewïjk Bouwense, Hans van Deinse, Kees van Dullemcn, Arnoud Fortgens, Alien Harmsen. Peter 'tHart, Marja Huysse. Salie Kroonenberg, Machteld Pel. MichieJ van Ravesteyn, Ineke Ruys, Govert de Lussanet, Richard Maandag, Richard Meijer, Boudewijn Nieuwenhuyse, Angelina Rietema, Ab Roskam, Nil Spanjer, Frank Tromp en Ineke Veening, (Afgewezen: S leerlingen). Van klas III naar IV Ineke van Bergen, Annetje de Bree, Daan van den Briel, Wim de Bruijn, Leo Damen, Frank de Jager, Han Janse de Jonge, Jan Minkiewicz, Marjan Ornée, Willem Pel, Hugo Schorer, Jan Schuling, Hans van der Slikke, Ankie Vermeulen en Lodewijk Versteeg. (Afgewezen: 1 leerling). Van klas IV naar V: Ronald Barentsen. Anke van Don gen, Marijke Fukken, Wies Harm sen, Heieen de Hondt, Wim Kunst, Jan Meijer, Hans Messer, Gijs van Ooijen, Rien Radder, Hildo Scheltens, Ineke Schoenmakers, Arie Versteeg en Jos de Vos. Van klas VA naar VIA: Peter Broerse (Stutterheimprijs), Hans Gelderblom, Antoinette Gosses, Marlies Gosses. Lous Kemper. Max Kerkhof, Jan Kooman, Jaap dc Lus sanet, Kees Ringeling, Jaap van de Sande, Wouter Scheltens en Anneke Ventevogel. (Afgewezen: 1 leerling). Van klas VB naar VIB: Ineke Bellaart. Jan Frima, Jan Geu Grootenhuis, Bram van Langevelde, Robert Okker (voorw.), Hans de Pagter, Bennie de Pauw (voorw.) en Jan van der Rijst. (Afgewezen: 1 leerling). De uitslag luidt: 1. Darrigade (Fr.) 4 uur S3 min. 37 sec. (met bonificatie 4.37.37), 2. Kersten (Ned.) z.t. (met bonificatie 4.33.07). 3. Aerenhouts (B.) z.t., 4. Gainche (West Zuid West) z.t.. 5. Zambonl Ut.) z.t. 6. Stablinsby (Fr.). 7. Pauwels <B.), 8. Beuffeuil (W.Z.W.). 9. Hoevenaers (B.). 10. Wasko (Parijs Noord Oost), 11. Tbielïn (Centraal Zuid), l?. Anglade (Fr.) allen in dezejlfde tijd als Darrigade 4.38.37 13. Abate (Centr. Zuid) 4.39.59, 14. Fou- cher (W.Z.D.) z.t., 15. Ignolin (W.Z.W.) 4.41.25, 16. Pieot (W.Z.W.), 17. Iturat (Sp.) 18. Thomin (W.Z.W.). 19. Everaert (Fr.) allen in dezelfde tijd als Ignolin 4.41.25, 20. Van der Steen z.t.. 34. Westdorp z.t., 44. Damen z.t., 53. Piet van Est z.t. Het algemeen klassement na de 13e etappe ziet er als volgt uit: 1. Anquetil (Fr.) 76.05.26, 2. Manzaneque (Sp.) 76.11.03 op 5.37, 3. Gaul (Zw.-Lux.) 76.11.59 op 6.33, 4. Carlesl (It.) 76.12.39 op 7.13, 5. Perez Frances (Sp.) 76.13.45 op 8.19, 6. Junkermann (Did.) 76.14.42 op 9.16. 7. Massignan (It.) 76.15.02 op 9.36. 8. Dotto (Centr. Zuid) 76.15.52 op 10.26,9. Van Aerde (B.) 76.18.36 op 13.10. 10. Adriaens- sens (B.) 76.22,00 op 16.34, 11. Ruegg (Zw.-Lux.) 76.22.42 op 17.16, 12. Hoeve naers (B.) 76.24.11 op 18.45, 13. Pauwels (B.) 76.26.00 op 20.34, 14. Aerenhouts (B.) 76 27.05 op 21.39, 15. Zambonl (It.) 76.29.41 op 24.15, 16. Gainche (W.ZAV.) 76.34.07 op 28.41. 17. Mastrotto (Fr.) 76.34.28 op 29.02, 18. Planckaert (B.) 76.34.41 op 29.13, 19. Fischerkeller (Did.) 76.34.24 op 29.58. 20. Anglade (Fr.) 76.30.21 op 30.55. 53. Piet van Est 77.05.37 op 1.12.13, 59. Toon van der Steen 77.29.40 op 1.24.14, 61, Piet Da men 77.32.46 op 1.27.20. 66. Jaap Kersten 77.48.41 op 1.43.15, 68. Jan Westdorp 77.52.07 op 1.46.49. 1-Iet puntenklassement luidt als volgt: 1. Darrigade (Fr.) '20 pnt, 2. Gainche (W.Z.W.) 96 pnt, 3. Anquetil (Fr.) 87 pnt. 4. Aerenhouts (B.) 71 pnt: 5. Van Aerde (B.) 64 pnt: 6. Stablinsky (Fr. 60 pr'. 14. ex aequo Jaap Kersten 38 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk (Darrigade, Stablinsky, Anglade) 13.54.51, 2. België 13.55.51, 4. West Zuid West 13.57.13. 4. Centraal Zuid 14.00.01, 5. Ne derland (Kersten, Van der Steen, West dorp) 14.00.57. Het ploegenklassement ziet er na de 13e etappe als volgt uit: 1. Frankrijk 8 pnt, 2. België 2 pnt, 3. West Zuid West 2 pnt, 4. Italië 1 pnt, 5. Centraal Zuid 1 pnt. De premie voor de strijdlustigste ren ner was voor de regionaal Abate (Centr. Zuid). Vlot (Parijs N.O.), die tijdens de eindsprint van het peloton ten val kwam, kreeg de prijs voor de ongelukkigste ren ner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9