Carlesi zorgt voor de eerste etappe-zege van de Italianen Zilverberg op tweede plaats in klassement FINALE WIMBLEDON iedereen ziet méér in 'n WEG VOOR RAADHUIS SINT- LAURENS STRAAT OF UITRIT? Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 JULI 1961 DE RONDE VAN FRANKRIJK Nieuw verlies voor Nederlanders Sjef Lahaye stapt in bezemwagen I)c Italianen hebben wraak genomen voor de overwinning die de Franse Regionalen dinsdag in Turijn behaalden. In het stadionnetje van de F.C. Antibes spurtte Gnido „Coppino" Carlesi op de sintclhaan een lengte voor Jacques Anquetil naar de eerste Italiaanse etappezegc in deze Tour de France. Vreugde dus bij de Italiaanse kolonie, maar ook groot ver driet. Want in de klim in de tweede col van deze rit, die tot de tweede categorie behorende Col de Brouis, raakten de Italianen Graziano Bat- tistini kwijt. Na een van de vele haarspeldbochten vloog de Italiaan tegen een plotseling remmende auto van een der organiserende Franse bladen. Muilend van pijn door een grote bloedende wond aan zijn rechterkuit, stond Battistini langs de weg. Battistini kon onmogelijk verder fietsen en- stapte in de bezemwagen. In de brokkenwagen trof de Italiaan onze landgenoot Sjef Lahaye, die op heel wat minder eervolle wijze de verdere reis per auto had ge prefereerd. Kort na het begin van de beklimming van de eerste berg Col de Tende op de grens van Italië en Frankrijk had Lahaye op zijn eigen wijze aan de Nederlandse helperswagen bekendgemaakt hoe. de zaken er bij hem voor stonden „Ik schei er mee uit" was alles wat de Lim burger kon zeggen toen hij afstapte. De overige Nederlanders waren ook vandaag weer niet in de voorste gele deren te vinden. Piet Damcn was als 43e de beste oranjeman met een ach terstand van 16 min. 30 sec. op Car lesi. Jaap Kersten. Piet van Est en Jan Westdorp eindigden in een groep op 18 min. 32 sec.. Toon van der Steen, die veel last heeft van een blessure aan zijn linkerknie en die na zijn val op de Croix de Fer niet goed meer durft te dalen, kwam in 't ge zelschap van enkele buitenlanders binnen op 22 min. 31 sec. al met al een resultaat voor oranje om maar heel snel te vergeten. Do drie bergen De Tende. de Brouis en de uit de rally van Monte Carlo overbekende Braus werden door de konstukken zij aan zij be klommen. Is de grote aanval van Gaul op Jacques Anouetïl uitgesteld tot de Pyreneeën? of heeft de Lu xemburger zich neergelegd bij een nieuwe overwinning van de Frans man. Achterblijvers Pas In de beklimming van de Tende, nadat de karavaan bijna 100 km over Italiaans grondge bied achter de rug had, moesten de eerste achterblijvers worden genoteerd. Op de top zette Mas signan zijn greep naar de grote hergpremie, waarin hij na van daag de leiding heeft met een voorsprong van 21 punten (54 33) op Charly Gaul, voort. ïn liet peloton, dat enkele seconden na de'Italiaan over de Col ging za ten alle kopstukken behalve Dar- rigade die een achterstand van 1 min. 35 sec. had opgelopen'. Jaap Kersten en Jan Westdoro volg den in een groep op 1 min .50 sec.. Piet Damen. die een lekke band had gehad, lag samen met Huiart op 3 min. 15 sec.. Piet van Est twee lekke banden op vier minuten en 35 seconden. Later sloot Toon van der Steen de rii der oranjemannen. Zowel op de Col de Brouis als op de •Braus was er in de voorste gelede ren weinig verandering te bespeuren. Toen de groep de sintolbaan van Nice opreed, leek het erop, dat de Fransen hun zoveelste overwinning zouden gaan behalen. Anglade reed op kop voor Carlesi terwijl Jacques Anquetil ïn de gunstige derde positie lag. In de laatste bocht kwam de aanval van de drager van de gele trui maar de eindsprint van Carlesi was scherper en met een lengte voor sprong ging de Italiaan voor Anque til en de andere kopstukken over de meet. Het voornaamste gevolg van deze uitslag was, dat Carlesi, die in het algemene klassement op de vier de plaats staat, zijn achterstand op Anquetil verkleinde van 7.43 op 7.13. André Darrigade was met een groep nog enkele minuten verder achterge raakt, maar hij blijft toch leider in het puntenklassement voor de groe ne trui, waarin nu nota bene zijn kopman zijn voornaamste concurrent is geworden. Etiquette Het is heel lang geleden, dat de Touretiquette. die normaliter al tijd stipt wordt nagevolgd, door een incidentje werd verbroken. Na de oorlog is dat zeker niet meer het geval geweest, tot woensdag in Turijn. De ploegen waren na melijk zo ver van de startplaats de Piazza Reale ondergebracht, dat enkele renners op weg naar de Piazza verdwaalden. Onder hen waren Piet Damen en Charly Gaul en toen om 9.15 uur het officiële vertreksein gegeven zou moeten worden, was dit tweetal nog steeds niet aanwezig. Men wachtte tien minuten. Charly Gaul had toen de rechte weg teruggevonden en op het laatste nippertje kwam ook Piet Damen nog aanrijden, zodat de Ne derlandse ploeg compleet uit Turijn kon vertrekken. (Advertentie) Laver en McKinley in de finale op Wimbledon De Australiër Rod Laver heeft zich woensdagmiddag geplaatst voor de finale van het heren-enkelspel hij de tenniskampioenschappen te Wimble don door een overwinning in de halve eindstrijd op de Indiër Ilamanathan Rrislinan met 62, 86 en 62. Laver zal in de finale uitkomen te gen de Amerikaan „Cbuck" McKin ley, die in de halve finales de Brit Sangster met (y1, 61 en 8G versloeg. Volewijckers promoveert De tweede wedstrijd tussen Elink- wijk en de Volewykers om een plaats in de eredivisie is geëindigd in een gelijk spel: 44. Bij de rust hadden de Utrechters met 10 de leiding. Door dit resultaat promoveert de Amsterdamse club, die de eerste ontmoeting met 42 won, naar de eredivisie. Elinkwijk degradeert naar de eerste divisie. Carlesi (juut als eerste door de finish tc Antibes. ^✓SAA'VWWWWWVWWWvN Tour de France in de ether Radio: Tussen 16 en IS uur wordt een reportage gegeven van de 12e etappe van Antibes naar Aix en Provence. Deze re portage wordt herhaald om 18.30 uur. Om 19.40 uur volgt een nabeschouwing van de rit van vandaag. Televisie: Om 22.30 uur geeft de N.T.S. een filmverslag van de 12e etappe. VVVVV\*^'VVVV\AA<\AAAAA'\VV Motor- en autoclub ,,De Zeeuwen" houdt rit De motor- en autoclub „De Zeeuwen" uit Middelburg organiseert zaterdag* middag acht juli a.s. een rit voor mo tor-, scooter- en bromfietsberijders. De opbrengst van deze als gezelllig- heidsrit betitelde wedstrijd is be stemd voor de nieuwe Vlissingse sporthal. De inschrijving is bij de motorhan del „De Leeuw" aan de Zeilmarkt, tussen half twee en half drie, waar ook de start is. Er zijn tal van aan trekkelijke prijzen beschikbaar. Nu een ARJSTONA kopen, want KANTONRECHTER MIDDELBURG Nader onderzoek wordt ingesteld Is het kleine stukje straat voor het raadhuis van Sint-Laurens naar de rijweg een uitrit of een voor het open haar verkeer openstaande rijweg? Deze vraag kreeg de Middelburgse kantonrechter, inr. J. Moolonburgh op de zitting van woensdagmiddag te behandelen, toen de fabrieksarbeider J. P. uit Scrooskerke terecht stond. Op 12 april zou P. ter hoogte van het raadhuis een auto ingehaald heb ben en volgens de verbalisant was hier sprake van inhalen vlak by of op een kruising. Naar zijn mening zou het straatje voor het raadhuis namelijk een voor het openbaar ver keer openstaande weg zijn. De ver dachte betoogde echter het tegendeel. Volgens hem was liet slechts een uit rit en mocht hij dus inhalen. Nadat deze zaak uitvoerig was beke ken besloot de kantonrechter tot aan houding om een nader onderzoek te kunnen instellen. Zijdelings was de Middelburgse vis handelaar A. J. F. ook bij deze zaak betrokken. Deze was namelijk door dc fabrieksarbeider ingehaald, maar was voordat deze zijn manoeuvre had voltooid, uitgeweken, waardoor P. met zijn motor in de sloot raakte. Ook in deze zaak werd besloten tot aanhouding. Voor het rijden zonder achterlichten werden mcj. F. de R. uit Souburg en M. L. G. uit Scrooskerke respec tievelijk veroordeeld tot een boete van 7,50 en 5. Bovendien kreeg mej. G. nog een boete van 3, om dat zij ook nog zonder voorlicht had gereden. De 19-jarige Middelburger J. N. werd veroordeeld tot 10 voor het brommen op de rijweg in plaats van op het fietspad. Een overtreding van de maximumsnelheid voor brom fietsen binnen de bebouwde kom kwam dc scholier M. A. A. P. uit Biggekerke op 15. Voor het laten meerijden van een vriendinnetje achter op de brom fiets kreeg de Souburgse scholier C. R. een boete van 3 omdat zijn „lift" niet schrijlings had ge zeten. zoals bij de wet wordt ver eist. Voor het keren op de rijks weg 58, waardoor een personen auto duchtig werd gehinderd, werd F. G. M. uit Antwerpen con form dc cis veroordeeld tot 100. Eveneens conform de eis was de boete van 40, die de kantonrechter de chauffeur-pakhuisknecht J. S. uit DE RONDE VAN DE TOEKOMST Aan de Rivièni heeft Iluub Zilver-baar ideaal was. Colmenajcro ging berg een sprong gemaakt van de ze- I over Zancanaro heen, die bij Nice vende naar dé tweede plaats in het I door Hernandez was gelost en zo algemeen klassement van de Ronde werd het op het stovenu-hete sintel van de Toekomst. Zilverberg eindigde baantje van Antibes een dubbele in deze etappe van Lurisia naar Anti bes op de vierde plaats met een voor sprong van 2 minuten en 20 seconden op het peloton, waarin 'behalve dc geletrui-drager Gabica ook zijn be langrijkste concurrenten Ranishot- tom. De Rosso en Cruz zaten. In het algemeen klassement heeft Zilverberg nu een achterstand van 5 minuten en 29 seconden op leider Gabica. I)e etappe van gisteren werd gewonnen door Hernandez. De etappe was voor de Nederlanders niet zo rooskleurig begonnen. Na liet passeren van de drie cols was Jan Huigens in de lange afdaling naar de Middellandse Zee ten val gekomen. Sjefke Jansen had voordien ook al en kele Nederlanders op de fiets moeten helpen. Maar na de val van Huigens leek het of hij genoeg had van al die narigheid. Hij gaf de blonde Eraban- der een ferme duw, sprong in zijn wagen en commandeerde: „Naar vo ren, naar Zilverberg". Hugens had nog niet veel laten zien, maar plotse ling kreeg hij zijn cadans terug cn. in de afdaling kwam hij aan de kop van de hoofdmacht naar beneden. ..Allez Huub ga nu door", was dc kreet die door het open dak van de Nederlandse ploegleiderswagen klonk. En Huub ging door. Hij zette met zijn versnelling op het grootste „mes" aan voor een solo op jacht naar de koplopers. Die vluchtelingen waren de Ita liaan Zancanaro, die mot de Span jaard Hernandez de leiding had, op ruim een minuut gevolgd door du tweede Spanjaard Colmcnarcjo en de Fransman Cauvet. Het tweetal zag de Nederlander komen cn spurtte meteen weg. Cauvet had graag mee willen gaan maar hij kon niet. En bij het jachthaventje van Nice had Zil verberg hem te pakken. Op de brede Rivièra-boulevard werd toen de achtervolging op de Spanjaar den Hernandez en Colmenajero en de Italiaan Zancanaro ingezet. Ai spoe dig bleek dat de ritzege een onbereik- overwinning voor Spanje met de eer ste plaats voor Hernandez, de tweede op 45 seconden' voor Colmenajero. Zancanaro. aan het einde vaji zijn krachten, kwam nog juist binnen (op 2 min. en 44 sec.) voordat Zilverberg achter Cauvet het baantje opdraaide om de vierde plaats te gaan betwis ten. Zonder moeite ging Zilverberg dan ook als vierde, met ecu achter stand van 2 min. 53 sec. op Hernan dez over de streep. De Spanjaarden beleefden met de eerste twee plaatsen weer een grote dag. Voor de derde maal werd boven dien het dag-ploegenklassement in de wacht gesleept en Gabica behield zijn gele trui. I)e overige Nederlanders staan op Srote achterstand, maar er waren be- alve Zilverberg toch nog enkele an dere oranjemannen, die zich goed weerden. Jan Janssen slaagde er zelfs in de sprint van het peloton te win nen en zich daarmee achtste te plaat sen. Dick Groeneweg, Frits Knoops, Miel Verslraete en Jan Hugens, van wie vooral de laatste zich op opmer kelijke wijze herstelde na zijn val, kwamen eveneens in het peloton, met een achterstand van 5 min. 13 sec. binnen. Mik Snijder, die heel moeilijk klimt, zat in het groepje daar achter op 6 min. 44 sec. Lambert van der Ven heeft de gehele dag met ontregelde maag en darmen achterin zitten zwoegen. Lange tijd zag het ernaar uit, dat hij in de be zemwagen zou stappen, maar de lan ge Bart heeft volgehouden. Hij kwam als 100e met een achterstand van bij na 36 minuten binnen. Het.algemeen klassement luidt nu 1. Gabica (Spanje) 16.43.12; 2. Zil verberg (Ned.) 16.48.41, op 5.29; 3. Ramsbottom (Gr.-Britt.) 16.49.48. op 6.36; 21. Janssen (Ned.) 17.00.54"op 17.42; 3,1. Hugens (Ned.) 17.04.50 op 21.38; 32. Knoops (Ncd.) 17.08.22 op 25.10; 39. Snijder (Ned.) 17.11.53 op 28.41; 44. Groeneweg (Ned.) 17.16.24 op 33.12; 45. Verstractc (Ned.) 17.16.46 op 33.34; 87. Van (Ier Ven (Ned.) 17.57.29 op 1.14,17. Goes oplegde voor het naar links komen, toen zijn vrachtauto werd ingehaald. Aan eenzelfde feit had de Belg R. C. E. W. uit Antwerpen zich schuldig gemaakt, die als vertegen woordiger mr. 'P. C. Adriaanse had gestuurd. Eis en vonnis waren 80 plus betaling" van een civiele vorde ring ad 40; Mej. J. M. H.-P. uit Vlissingcn was ten laste gelegd, dat zij geen voor rang had verleend. Daar deze zaak niet helemaal uit de doeken kwam werd besloten tot aanhouding Een zelfde besluit nam de kantonrechter in de zaak tegen de kantoorbedien de C. J. S. uit Kruiningen, die niet helemaal rechts van de weg gereden zou hebben, hetgeen bij een kruising tot een botsing leidde. De veekoop man D. S. uit Waarde, die in deze botsing de tegenpartij vormde zou ook niet helemaal rechts gehouden hebben, wat werd toegegeven. Eis en vonnis waren 20. Dc- Nederlander Sjef Lahaye en de Italiaan Graziano Battistini hebben in de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk, woensdag verreden tussen Turijn en Antibes, de strijd gestaakt. Foto: Battistinidie werd aangereden door een auto, wordt hier uit de puin hopen van zijn vernielde fiets bevrijd. Uitslagen Tour de France De uitslag van de elfde etappe luidt: 1. Carlesi (It.) 225 kni in 6.42.01 met bonifi catie 6.11.01, 2. Anquetil (Fr.) 6.42.01 met bonificatie 6.41.31, 3. Gaincbe (W.Z.W.) 6.42.01, 4. Anglade (Fr.), 5. Puschel (Did), 6. PauwelsUB.), 7. Huot (Centraal Zuid), 3. Massignan (It.). 9. Junkermann (Did.), 10. Planekaert (B.) alien in dezelfde tijd als Carlesi 6.42.01. 11. Lach (Patjjs Noord Oost). 12. Gaul (Zw.-Lux.), 13. Perez Frances (Sp.). 14. Dotto (Centr. Zuid). 15 Mastrotto (Fr.). 16. Ruegg (Zw.-Lux 17. Adriaenssens (B.), 13. Manzaiieque (Sp,). 19. Queheille (W.Z.W.) allen in dezelfde tijd als Carlesi 6.42.01, 20. Darrigade (Fr.) 6.46.31. De klassering van de Nederlanders wa ren: 43. Piet Damen 6 38,20, 51. Jaap Ker sten 7.00.33, 55. Jan Westdorp z.L, 57. Piet van Est z.t., 63. Toon van der Steen 7.04.32, Het, algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1, Anquetil (Fr.) 65.34.11, 2. Manza- neque (Sp.65.39.48 op 5'.37. 3. Gaul (Zw.- Lux.) 65.40.44 op 6,33, 4. Carlesi (It.) 65.41.24 op 7.13. 5. Perez Francos (Sp.) 65.42.30 op 3.19. 6. Junkermann (Did.) 65.4327 op 9.16. 7. Massignan Ut.) 65.43.47 op 9.36. 8. Dotto (Centr Zuid) 65.44.37 op 10.26. 9 Mastrotto (Fr.) 65.45.23 op 11.12. 10. Anglade (Fr.) 65.50.04 op 15.53. 48. Piet van Est (Ned.) 66.28.34 op 54.23, 59. Toon van der Steen (Ned.) 66.43.13 op 1.09.07." 60. Piet Damen (Ned 66.43.41 op 1.09.30. 69. Jaap Kersten (Ned.) 67.02.54 op 1.28.43 70. Jan Westdorp (Ned.) 67.03.02 op 1.23.51. Sjef Lahaye (Ned.) cn Graziano Battistini (II.) staakten de strijd. Het ploegcnklassemcnt van de 11e etappe luidt: 1. Frankrijk (Anquetil. Anglade, Mastrotto) 20.05.33. 2. België 20.06,03, 3 cn 4 Duitsland en West Zuid West 20.10.33, 5. Italië 20,15.34. 10. Nederland (Damen. Kersten, Westdorp) 20.59.26, Algemeen ploegenklasserhent: 1. Frank rijk 7 pnt, 2. België 2 pnt. 3. Italië 1 pnt. 4. Centraal Zuid 1 pnt. 5 West Zuid West 1 pnt. Het puntenklassement in de Ronde van Frankrijk: 1. Darrigade 95. 2. Anquetil 87, 3. Gainche 82, 4. Brugnami 78, 5. Carle si 55, 6. Aerenhouts 53, 7. Massignan 50, 8. Groussard en Junkermann 46, 10 Gaul 41. De peehprijs was voor Battistini en de prijs voor de strijdlusligste renner voor Carlesi. Het bergklassement wordt aangevoerd door de Italiaan Massignan, met 54 pnt. Tweede staat Gaul, met 33. De Belgen Planekaert en Pauwels slaan resp, vijfde en negende, met 24 en 12 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6