Zes maanden voor 's schoolhoofd Vlissing: Agenda WALCHEREN DUUR RONDJE IN KEUKEN NIEUWERKERKS CAFETARIA VOORZICHTIG ZIJN MET VUUR LANGS DROGE GRASBERMEN SCHOLIER STOND WAAR MET GESTAAN MOCHT WORDEN DONDERDAG 6 JULI 1961 PROVINCIALE) ZEEUWSE COURANT 1 UITSPRAAK HOF DEN HAAG Advocaat-generaal eiste vijf maanden liet gerechtshof te Den Haag heeft woensdag in hoger beroep uitspraak gedaan in de schoolfraude, waaraan het Vlissings schoolhoofd J. G. B. zich had schuldig gemaakt bij de aankoop van schoolmeubïlaïr en bij liet verkrijgen van provinciale en ge meentelijke subsidies voor kleu- terleidstersopleïding. Het hof vernie tigde het vonnis van de rechtbank te Middelburg ten aanzien van de op gelegde straf en veroordeelde B. tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden. Evenals de rechtbank te Middelburg, die: het schoolhoofd veroordeelde tot een gevangenisstraf van acht maan den, achtte het hof de aan B. ten las te gelegde feiten: vervalsing van kwitanties voor aankopen van sehool- meubilair en voor lerarensalarissen bij liet verkrijgen van subsidies, als mede het aanzetten van de leraren van de kleuterleidstersopleiding tot valsheid in geschrifte, bewezen. Door deze. malversaties zou B. een bedrag van elfduizend tot twaalfduizend gulden (rond f 5000 van provinciale overheid en rond f 6800 van verschillende gemeenten in Zeeland) verkregen en ten eigen bate hebben aangewend, terwijl in zijn woning nog eens f 4000 werd aangetroffen, waarvan ongeveer f 3500 via valse kwitanties van de gemeente Vlissingen afkomstig zou zijn. Het schoolhoofd had tijdens de zit ting van het hof verklaard, dat de voorzitter van het schoolbestuur van de vervalsingen afwist. Hoewel vol gens de advocaat-generaal, mr. F. J. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBÜRG. Bevallen: S. KooleFl'eurbaaij, d.; M. J. IT. Andelade Vries, z.: J. W, Hoogestc- ?erKort, d.: .T. JoosseWanjon, z.: I. A. Wolter—Kexel, d.: H. C. Langelaan— v. d. Meer. z.: J. J. SntaardijkKoeman. 7..: J. de WijzeJanse. z.: H. Beekman Nieuwenhuijse, z.: S. FrangoisVreeke. z.: E. R. HolslagPrujjssenaere de la Woes- tijne, z.i J. v. Iwaarden—Prevo. z. Ondertrouwd: J. Hiestra, 23 j. en M. C. Back, 26 J.: S. Kasse, 26 j. en J. de Rijke, 29 j.i D. Los, 32 j. en J. Goedhart, 21 j. Getrouwd: T. Marijs, 21 j. en M,Brasser. IS j.: C. J. Geldof. 32 j. en J. Schout, 35 j.: H. Elich. 23 j. en M. T. J. Pothuizen, 21 j.: A. Heijdens, 22 J. en T. de Visser. 20 j.: A. Plejjte, 25 j. en A. de Keizer. 23 j.; P. Zoutewelle, 25 j. en P. A. Willemse- 20 j. Overleden: S. Vreeke, 70 j. DOMBURG. Beyallen: II. A. van der Bom—van Dalen, d.: A. D. Vroegrijk—Lnanen, z.: L. de VisserMaljaars, d.; C. van Zwecdcn Francke, d. MIDDELBURG. Bevallen: E. J. Eppings-Vereoulen, z.: J. Goedbloed-Tramper. d.: F. H. J. Zand- dijk-Veenemans. d. Ondertrouwd: A. de Nood, 22 j. en P. J. L, de Jonge, 17 j.; J. Davïdse, 19 j. en N. .1. Iloogesteger, 16 j.: R. W. Jans, 22 j. en M. J. Koning. 23 j.: F. J. Dieleman. 23 j. en Ch. M. Parent. 21 j.; J. Adriaanse. 59 j. e» A. de Bree. 53 j. Getrouwd: R. J. Swint, 21 j. en W. M. Adriaanse, 20 j.: ,T. Joziassc, 5t j. en J. van Oosten, 41 j.: J. J. Daalhuizen, 24 j. en D. Vogel, 21 j.: N. Tramper. 22 j. en L. A. Kerkhove. 21 j.: G. F. de Hamer, 23 j. en A. Ch. Th. Snijders, 20 j. Overleden: W. A, Winter. 62 j.: H. J. van de Voorde. 78 j„ e.v. A. Hooftman: H. W. Woltman, 70 j., e.v. II. van. der Weg: P. Sanders, 84 j., wed. v. P. Joosse. MELIS KERKE Getrouwd: G. Caljé. 22 j. en A. W. Da vïdse. 24 j.: J. Adriaanse, 27 j. en D. A. de Vos. 25 j. WESTKAPELLE Bevallen: M. Kaland-IIuibregtse. d. Overleden: J. W, Verhulst, '78 J., wed. v- W. van Mill. VEEUE Bevallen: J. S. van Wallenburg-Verlinde, d„ J. J. W. Wieringa-van der Oest. z. Getrouwd: W. Louwerse, 24 j. en N. Jan- se, 23 j. Overleden: J. F. Minncboo, 90 j.. wedn. v. J. M. van Ilulle. Middelburg-City: Voor wie de klok luidt, 20 uur, 13 jaar. Electro: Liane, de witte slavin, 19.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren: 9-22 uur. Abdij: Klank- en lichtspel 21 uur en 21.30 uur. Openluchttheater Toorenvlledt: Open luchtspelers met De vrouwen krijgen hun zin, 20.30 uur. Schuttershof: Algemene vergadering B.S.C.M., 9.30 uur. Domburg-Badpaviljoen: Soldalen In! ny lons, 20.30 uur. alle leeftijden. Vlissingcn-Alhambra: Hittegolf, 20 uur. 13 Jaar. Luxor: De wilde deserteur, 20 uur, 14 jaar. Vrouwenpolder-gereformeerde kerk: Or gelbespeling door Jan Hekhuis, 20 uur. Goes-Grand: Anna Karenina, 18 jaar, 20 uur. Bergen op Zoom-Roxy: Middle of the night, 20 uur, 18 Jaar, Luxor: Zondaars in spijkerbroek, 20 uur. 13 jaar. Tcrncnzen-Watertoren: Expositie Ray mond Kimpe, 10-21 uur. G. Baron van Voorst lot- Voorst, ver dachte uatuurlijk verantwoordelijk was, lag- volgehs hem de verant woording; toch voor het grootste deel l>Ü anderen. De advocaat-generaal, die B.'s vergrijp meer als bedrog dan als oplichting aanmerkte, eiste een gevangenisstraf van 5 maanden. De 50-jarige fabrieksdirecteur F. J. M. van G. uit Roosendaal, die zijn medewerking had verleend bij de door 't schoolhoofd in elkaar gezette valse kwitanties voor schoolmeubi- lair, werd veroordeeld tot een boete van f 1000. De advocaat-generaal had bevestiging geëist van het in eerste aanleg door de Middelburgse recht bank uitgesproken vonnis, dat een boete inhield -an f 1500. Leerlingen christelijke school gingen op reis De leerlingen van de christelijke school tc Ritthem maakten een schoolreisje naar Noord-Brabant. De leerlingen van de hoogste klassen be zochten eerst het dierenpark bij Til burg, daarna genoten zij in een speel tuin met zwembad bij Oosterhout. Door de warmte werd van het bad veel gebruik gemaakt. De leerlingen van de laagste klassen gingen eerst naar de bosrijke omgeving van Hui bergen en daarna naar de speeltuin Rozenoord te Bergen op Zoom. Op de terugweg bezochten zij de speeltuin ,.De Tol" te Goes, waarna een rond rit door Zuid-Bevcland volgde. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Mej. C. J. Augustijn sprak op bijeenkomst N.C.V.B. Op een onlangs gehouden bijeen komst van de afdeling Nieuw- en Sint-Joosland van de N.C.V.B. heeft mejuffrouw C. J. Augustijn gespro ken over het onderwerp „Van de wieg tot het graf". De druk bezochte ver gadering werd gepresideerd door me vrouw Van Haarlem, voorzitster van de afdeling. VLISSINGEN Ouden van dagen gingen op reis De rijtoer 1961 van dé Vlissingse af deling van .de Bönd van Ouden van Dagen behoort tot 't verleden. Acht honderdvijftig leden hebben genoten van deze toer, waarbij zij konden kie zen uit drie reizen. Maandag 26 juni werd met zeven bussen een reis on dernomen naar Scheveningen; dins dag 27 juni werd deze reis nogmaals gemaakt met vijf bussen, doch door het weer moest het schema wat wor den omgezet. Donderdag 29 juni maakten honderd bejaarden een tocht over Noord- en Zuid-Beveland en maandag jongstleden reisden 195 le den met vier touringcars nagr Ge- raardsbergen in België. De tocht voerde verder door West en Oost Zeeuwsch-Vlaandcren naar Sint-Ni- klaas, waar de koffie werd gebruikt. Mede door het mooie weer was dit een prachtige réis. De zieken, die niet mee konden, kre gen ieder een mandje fruit. Gevonden voorwerpen In liet tijdvak van 28 juni tot en met 4 juli zijn de navolgende voorwerpen aan het bureau van de gemeentepoli tie te Vlissingen als gevonden gede poneerd: Enige dames- en herenrijwielen, di verse autopeds, fietssleuteltjes .wit kinderschoentje, contactsleutel, jon- gensbril, zwemgordel, verlengltabel, ceintuur, 2 badhanddoeken en witte pet, groen colbertjasje en blauw vest met inhoud, plastic damesregenjas in étui, jongensjasje, lipsslcutel en etui met inhoud. Aan het bureau zijh tévens dé adres sen te verkrijgen waar de navolgen de voorwerpen zijn te bevragen: lap rosestof, portemonnee met in houd, zwart zwemvlies, badhand doek, lange huissleutel, speelgoed- beer, dameshorloge, bandhanddoek met twee zwembroekjes, aktetas met inhoud, loonzakje (met in houd), kinderdriewieler, wollen da- mesvest, zonnebril, meisjesvest, meisjesschoen, damesportemonnce m. inhoud en een toilettasje. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Ondertrouwd: J. Vinke, 25 j. en B. Don ker. 27 j.: P. J. Rejjnhoudt, 23 j. en J. J Baas, 22 j. VLISSINGEN Bevallen: II. Gillissen-van Aalst, d.: \V. de Rooy/Keersemaker, z.: B. M. J. van Beek-Mandjes, z.; D. Scliat-Wagenaar. z.; J. v. Oorschot-de Meulmeester. d.: M. L. Kortewcg-v. d. Graaf, d.: C. J. M. Vijver- Mes. d.: \V. M. Oreol-Harinck. z.: A. C. J. Floren-Sprenkels. z.: L. C. Braain-Bal- jeu. z.: L. van Rooijen-v. d. Driest, z. Ondertrouwd: A. J. Willemsen. 24 j. en N. T. van Boekhout, 23 j.: C. P. J. van de Velde. 23 J. en J. M. Baljé. 21 j.: P. J. R. van RU". 27 j. en C. M. Tournoij, 22 j. C. F. de Vos. 25 j. en J. C. Bosselaar. 30 j. Getrouwd: P. E. C. Vos, 29 j. en A. E. Rijnders, 23 j.; J. Gunter, 24 j. en A. C. M. Houweling. 23 j.: C. Luitwïeler. 25 j. en C. M. Tiel. 20 j.: C. M. v. d. Leek. 22 j. en M. Rodermond, 21 J. Overleden: A. Wissekerke, 53 j„ e.v. S. Jacobs: F. G. F. M. Zurhaar. 21 j.; A. C. Defer, 84 j., wed. v. P. E. Barbé. G RIJPS KERKE Getrouwd: A. A. Groot Nibbclink, 26 j. en J. van Dijk. 27 j. Overleden: J. Iluysnian, SI .1.. wedn. v. W. E. Sinkc; 'AI. Hocfkcns, 87 j., wed. v. A. Basliaanse. SEROOSItERKE (VV.) Bevallen: L. Coppoolse-Louwerse. z.: T. Geschiere-Matthijsse, z.: N. Sturm-Franc- Ue, d. Getrouwd: C. Geschiere, 24 j. en J. Meijers, 22 j.; A. Slurm, 25 en N. C. B. Vriend. 23 j. Overleden: J. do Voogd. 87 j.. wed. v. J. Louwerse. MIDDELBURG Wedvlucht „De Telegraaf" Uitslag wedvlucht, die de postduiven- houders vereniging „De Telegraaf" te Middelburg dezer dagen hield vanuit .Pont. St.-Maxence (Fr.) luidt: 1 A. J. Sturm, 2 F. Klaaijsen, 3 P. Krij ger, 4 en S M. Brasser, 5 en 9 W. M. Walraven, 6 J. Jonkheer, 7 P. Phi- lipse, 10 A. van Schaik. In concours waren 122 duiven. Snel heid le duif: 1045 m per minuut. Snelheid laatste duif: 926 m per min. N.C.V.B. 't Zand Op de laatste vergadering van dit seizoen van de afdeling Middelburg 't Zand van de N.C.V.B. heeft ds. E. Jansen uit Goes een inleiding gehou den-over het onderwerp Christendom en cultuur. De volgende vergadering, oen streekbijeenkomst, is vastgesteld op 21 september a.s. ZUID-BEVELAND KRABBENDIJKE Programma feestelijkheden De Oranjevereniging te Krabbendij- ke heeft het volgende programma vastgesteld voor het feest op zater dag 8 juli a.s.: 9.30 uur rondgang door Concordia; 10.30 uur kinderspe len 6-11 jaar; 1.30 uur kinderspelen 12-15;jaar; 3 uur volksspelen, 's Avonds wordt in een der hallen van de veiling een gevarieerd amuse mentsprogramma aangeboden. Hierin zal optreden het „Gooise Boertje" af gewisseld met muziek van „Concor dia". Officiële publikatie OOST- EN WEST-SOUBURG. De burgemeester' van Oost- en West-Sou burg maakt bekend, dat de door de raad vastgestelde uitbreidingsplannen „herzie ning uitbreidingsplan Middenhof' en „West" in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met de bij plan „West" behorende voor schriften. voor een ieder ter gemeentese cretarie ter inzage liggen gedurende het tijdvak van 1 juli tot 17 juli 1961 op iede re werkdag, behalve des zaterdags, van des voormiddags 9.00 uur tot 12.30 uur. op iedere maandagavond van 7.00 tot 9 30 Uur en op iedere woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Eerste nasleep affaire Schouwse trek-automaten Voor liet kantongerecht Zicrikzee heeft woensdagmorgen een „eerste nasleep" gediend van de affaire met de trekautomaten, die in september van het vorige jaar in vier cafés op Schouwen-Duiveland in beslag wa ren genomen. Deze inbeslagneming hield verband met een door een ambtenaar gepleegde fraude van f 3500, welk bedrag dubbeltje voor dubbeltje in een dergelijke trekau- tomaat verdween. Deze „eerste na sleep" was betrekkelijk oninteres sant. iieeds bij de inbeslagneming was gebleken, dat de ambtenaar het bedrag in één en hetzelfde café had verspeeld. Omdat politie en justitie toen wensten te onderzoeken of er met de toestellen hazardspel kon worden bedreven in dat geval zou men er geldprijzen of goederèn mee moeten Kunnen winnen werden behalve deze trekautomaat in drie andere eafé's dergelijke apparaten verzegeld. Dat was ook bet geval met het in het café van W. J. van der H. uit Zierikzee opgestelde toe stel. Toen Van der H. woensdagmorgen voor kantonrechter mr. W. E. van Vloten verscheen, bleek, dat niet ha zardspel ten laste was gelegd. Er was slechts sprake van een overtre ding Van der H. had verzuimd bij het gemeentebestuur een vergunning voor het apparaat te vragen en indien hazard „in het. spel" zou zijn geweest, zou de zaak uiteraard als misdrijf voor de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg heb ben gediend. Nadat de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, had uiteengezet, dat des tijds werd ingegrepen nadat een ernstig misdrijf aan het licht was gekomen, stelde hij met nadruk, dat deze „dubbeltjes-affaire" zich in een ander café had afgespeeld. Hoewel Van der H. betoogde, dat hij nimmer was geattendeerd op de noodzakelijkheid een vergun ning aan te vragen, en aan het ontbreken ervan geen enkele op- zet ten grondslag lag, kwam de officier voor deze overtreding tot een eis van f 40.Voorts vor derde hij. dat de automaat ei gendom van een Thoos bedrijf „aan het verkeer zou worden ont trokken". Zo vonniste de kanton rechter; de boete werd echter op f 30.bepaald. Een andere zaak uit de horeca-scctor was die van de cafetariahouder C. S. uit Nicmverkerk, waarbij de echtge note van de lieer S. als gemachtigde optrad. Op de avond van de 27ste mei gebruikten enkele bezoekers na slui tingstijd nog een zwak-alcoboliscb glaasje in de achter de verlofruïmté gelegen keuken. In een ruimte zonder verlof dus.'Een van de bezoekers was jarig; mevrouw S. meende, dat er geen bezwaar zou bestaan als na het sluitingsuur bui ten de verlofruimte nog „een rondje" werd gebruikt. Het is een duur rond je geworden. Vijftig gulden, conform. Een duur ritje maakte de 18-jarige Zierikzeese jongeman J. K. Ook een rondje eigenlijk, op de motor van zijn vader. Zonder rijbewijs. Boete f 30. nog f 5.meer. dan de officier van justitie had geëist. Een duur hondje heeft de landbou wer A. de W. uit Duivendïjke. Het hondje liep op 13 mei achter een haas aan. in andermans jachtgebied. Boete voor het baasje: f 15, Het luisteren zonder een geldige ra- diokaart is ook al niet, goedkoop meer. A. C. B., een landarbeider uit Ellemeet had sinds juni 1958 geen luistergeld betaald. Dat is nu toch gebeurd, achterstallig, met als extra Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 3-7: Rina Corrado van Emden. Bonnard van Oslo, Lydia van Halmstad. Augustenburg van Hamburg. Dino van zee. 4-7: Fortuna van Dordrecht. Greta Hauscliildt van Gent, Venus van zee. Avon Ranger van zee. Vlissingen vertrokken 3-7: Rina Corrado naar Zwarte Zee. Morcuera naar Terneu- zen, Augustenburg naar New Orleans. Bonnard naar Antwerpen. Lydia naar Middelburg. 4-7: Thallo naar Dublin. Dino naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen 3-7: Pygma lion van Bremen. Maarsbergen van Bei- last. Witte Zee van zee, pillgentla van Rotterdam, Nashira van Rotterdam, 4-7: Dinteldijk van Rotterdam. Prins Frederik Hendrik van Montreal. Eagle van Londen. Meidoorn van Leixoes. Gepasseerd van Antwerpen 3-7: Poseidon naar Amsterdam, Kamperdijk naar Rot terdam, Labotas naar Rotterdam, Taras naar Rotterdam. Axeldijk naar Vlaardin- gen. Andijk naar Rotterdam. Diogenes naar Rotterdam, 4-7: Mutatie naar Grar- ROOK VEROORZAAKTE ONGELUK Middelburgse brandweer moest 3 inaal naar jaagpad Het is in deze warme dagen (in elk geval waren die r tijdens liet afge lopen weekeinde), maar vooral ook droge dagen geboden voorzichtig te zijn met vuur in bosrijke omgevingen en langs grasbermen. Op verschillen de plaatsen op Walcheren hebben de bermbranden en -brandjes al weer gewoed als gevolg van onachtzaam heid niet vuur. Zo móest de Middelburgse brandweer woensdag tot driemaal toe uitrukken voor een brand, die een flinke strook van de grasberm op de dijk langs het Vlissings Jaagpad ter hoogte van dc grens Middelburg-Souburg zwart blakerde. Eerst werden de spuitgas ten gealarmeerd 's nachts om drie uur, vervolgens 's middags om half één en tot slot nog eens 's avonds om acht uur. Aan beide kanten van de dijk had het vuur zeker al twee kale olekkon van rond 50 meter in de dijk gevreten, voordat de hoge drukspuit de vlammen verioeg. De oorzaak van deze bermbranden is niet bekend, maar vermoedelijk is deze onnodige vernieling het gevolg van een achte loos weggegooid sigarettepeukje. Fr ontstond niet name des middags een flinke rookontwikkeling, waar door zelfs nog een ongeluk* gebeurd Want toen de 16-jarige Souburgse jongedame C. R. op de fiets naar nuis reed, had ze in de omgeving van de brand zo weinig zicht, dat ze op het linkerdeel van het jaagpad te rechtkwam en daar tegen de 15-ja- rige jongeman J. J. R. uit Arnemtii- den botste, die met zijn vriendje uit de tegenovergestelde richting kwam. De jongen en het meisje kwamen tc vallen. Het meisje hield er een ka potte fiets en een buil op het hoofd van over, de jongen kwam thuis met een gescheurde broek. bijdrage de door de kantonrechter na een eis van f 25.schappelijk ge houden boete van f 15, Verslapen Het „zich verslapen" wordt een kost bare bezigheid, als men vervolgens, nog geen 16 jaar zijnde van een bromfiets gebruik moet maken om de verloren tijd in te balen. Dat deed het zoontje van de land bouwer D. van B. uit Brouwersha ven. De heer Van B. zal een boete van f 25,moeten betalen, omdat hij de bromfiets beschikbaar stelde. Niet slapen of althans minder rusturen maken, dan de werkge ver graag ziet, kan eveneens kos tenverhogend werken. Dat onder vinden vracht-autochaufl'eurs als zij onjuiste aantekeningen maken in het rijtijdenbesluit-werkboekje. Een werknemer van de expediteur Van T. uit Bruinisse bad met het invullen van de rusttijd gemar chandeerd en de expediteur zal hiervoor thans twee boetes moeten betalen, een van f 30.en een van f 10, Geslapen of althans gesufd had men in het garagebedrijf, waar de Vlis- singer L. P. J. K. zijn wagen aan toevertrouwde. Men had er een ver keerde doorverbinding in de elektri sche installatie aangebracht. Gevolg 1: stoplichten functinoneerde niet gevolg 2: f 10,boete. Tenslotte verschenen woensdagmor gen voor de Zierikzeese kantonrech ter de chauffeur M. L. D. uit Middel burg en de landarbeider J. H. uit Noordgouwe. De heer H„ die op 16 maart in zijn woonplaats bij het linksaf slaan met een bromfiets geen doorgang vrijliet voor een achterop komende motor, kreeg een boete van f 40,De eis was f 50,Gevolg van dit verzuim was, dat de motor rijder slipte en er schade aan de mo tor ontstond. Dc duurste brokken kwamen evenwel op naam vande heer D., die op 30 maart te Zierikzee op de hoek Béadeweeg-Kromme Elle boog - hij reed met zijn bestelauto geen voorrang verleende aan de van rechts komende personenauto. De eigenaar van de laatste auto, Van der S., had voor f 3200 schéde. Te hoog voor het 'bij dé kantonrechter indienen van een civiele vordering. Er zal een civiele procedure moeten volgen. De Middelburger kreeg een boete van f 40,De officier had f 50,geëist. WOLPHAARTSDIJK Ouden van dagen maakten uitstapje De ouden van dagen van Wolpliaarts- dijk maakten dezer dagen hun jaar lijkse. uitstapje. Ruim 140 personen namén aan de reis deel,-die ditmaal naar 'Breda ging. Daar bracht men 's morgens een bezoek aan het Mast bos eh 's middags aan de Nationale Manifestatie voor vrijetijdsbeste ding. Op de terugreis gebruikte het gezelschap in Hoogerheide de warme maaltijd. De muziekvereniging „Ad- vendo" zorgde bij de thuiskomst van de bejaarden voor een klinkende mu zikale ontvangst. De heer L. Geene sr. dankte namens dc deelnemers allen die aan het welslagen van de ze reis hadden meegewerkt. WEMELDINGE Leerlingen van de O.L.S. bezochten Noord-Brabant De leerlingen van de lagere klassen der openbare lagere school te We- meldinge maakten dezer dagen een mooie reis naar Noord-Brabant; Zij brachten ondermeer een bezoek aan het Tilburgs diei^enpark en het bos- bad „De Warande" te Oosterhout. In opperbeste stemming keerden de jon gelui 's avonds huiswaarts. 's-HEER-ARENDSKERKE C. J. van Slrien bode van het Groene Kruis Tot bode-badmeester van de afdeling 's-Heer Arendslterke van het Groene Kruis is benoemd de heer C. J. van Strien uit 's-Heer Arendskerke. De lieer Van Strien volgt in deze func tie de lieer A. Traas op, die sinds de stichting van de badinrichting bad meester is geweest. KANTONRECHTER MIDDELBURG Onbevoegdverklaring gevorderd in zaak tegen militair Als ongewenst „bezoek" had dc Mid delburgse scholier \V. 11. J. D. zich op 8 juni voor een perceel in de Zeeuwse hoofdstad opgehouden, hoe wel hier een bordje prijkte niet de niets aan duidelijkheid overlatende mededeling, dat het verboden was er zonder noodzaak te staan. De Mid delburger stoorde er zich niet aan en wegens het zonder toestemming van de bewoonster en zonder nood zaak op haar stoe;% ophouden, werd hij door een agent Van gemeentepoli tie geverbaliseerd. Op de zitting van de Middelburgse kantonrechter bestreed de scholier dit echter, omdat er volgens hem wel degelijk een noodzaak was. Tegeu de kantonrechter mr. J. Moo- lenburgh verklaarde hij, dat het regende en dat hij daaróm schuilde. Een motief, dat de agent bij liet op maken van zijn proces-verbaal even wel reeds onder ogen had ^gezien, want in de stukken stond vermeld, dat deze regen zo miniem was, dat de straat nog niet nat was geworden. Bovendien had de agent de scholier aJ eerder voor het perceêl gesigna leerd en weggestuurd. De officier van justitie, mr. T. Le- brct. eiste 1,waarbij de kanton rechter zich in zijn vonnis aansloot. Een niet vaak voorkomende eis vor derde mr. Lebret in de zaak tegen NI. P. J. van G. uit Zonnemaire, die op een afgesloten weg had gereden. Van G. was toen al onder de wape nen, maar door een vergissing van de verbalisant was deze zaak toch bij de burgerlijke strafrechter gekomen. De eis van de officier bestond dan ook uit onbevoegdverklaring om deze zaak voor de kantonrechter te behan delen daar dit meer een aangelegen heid voor de krijgsraad te velde is. Niet bewezen verklaring en vrij spraak luidde de eis tegen de Vlis singse aannemer J. G. van de R„ die ten laste werd gelegd, dat zijn vrachtbusje werd gebruikt voor per sonenvervoer, hetgeen niet op het kentekenbewijs Was vermeld. Het vonnis was- conform. Marktberichten VEILING GOES Export cn industrieveiling. Zwarte bessen I 315—117. II 103. Rode bessen I 56.10—60, II 52,50, 111 31. Frambozen l 529. II 127. Talisman 11 103. Scnga Sengana 1 118, 11 107, Jucunda II 103. Mad. Moutot 11 83, Juspa 11 92. Red Gauntlet 11 73, Gewone veiling: per doos: Talisman I 33 —42, II 25—36. Red Gauntlet W «5. u 23—36. Frambozon 1 '52. n 23. Krulshessen I 19—23, Rode bessen l 10—23, 11 12—13. Per kg: Talisman I 100, II 63—85, Red Gauntlet 11 80—90. Mad. Moutot II 50—85, Kruisbessen 1 64—77. II 58—61. Wine bes sen II 46, Rode bessen II 54—04. Oranje- pruimen 1 62—64. Insp. Löhnis I 150. 11 120 Klerken I 160—130. II 110—160. Krieken 1 110, Variksc zwarte II 170, Druiven I 210. Per stuk: Perziken II 13—28. Groenten. Per stuk: Bloemkool All 30—42, Bil 23—30. afw, 22—23. Kropsla I 4—5. II 34. Komkommers A 20—23, B 1624. C 20 Per bos: Kroten 15—18. Uien 9—12. Tomaten A 78. B 81. Rabarber 11—20. Peu len 75—80. Uien 14—15. Tuinbonen 12—14. Dübb. pr. bonen 170—190. Stoksnijbonen 8095. Postelein 25—30. Doperwten I 28— 31, II 25. Gr. sav. kool 11. Rode kool 11 —12. Andijvie 3—10. Eerstelingen bonken 24—25, grote 13—22. drielingen 13—15. kriel 5—10. Bintjes 17—19. VEILING MIDDELBURG 5 juli. Aardappelen Bintjes bonken 23. grote 1416, drieling 63. Bonken 2427 Grote 17—20, Drieling 12—13. kriel 3. Fruit: Aardbeien per kg: AA Talisman 851,22. Sengana 52—1,04. Madame Moutot 57—1,06. Red. Gauntlet 961.09. Tomaten A 6883. B 5180, C 4369. Rode bessen per kg. 36—73. doosjes 17—24. Witte bes sen per kg 56—60. Nelmeloen 64—1,45. Aardbeien doosjes; Talisman 22—46. Sen gana- 17—39, Madame Moutot 18—25, Red. Gauntlet 41—44. Fran kent', tier 3.10—3,19 Perziken p. stuk 9—40. Pruimen p. stuk 915, Pruimenkg. 1.5*5—1.65. Frambozen 2313. Kruisbessen 47—37. Kersen 1,20— 3.71.- Groenten: Andijvie 17—33, Tuinbonen 8—' 12, Uien 19—30. Sla 3'/a—10. Bospeen 44— 69, Rabarber 416, Boskrotcn 510. Poste lein 11—36, Dub. prinsessen 1.63—2.05. Snijbonen S2—1.57. Prei 43—5'J. Spitskool 31—38. Bloemkool 4 st. p. kist 3453, 6 st.p.kisl 2047. S st.p.kist 11—36, 10 st.p. kist tl—14. Komkommers wit A 26—32, B 14—28. C 10—25. groen A 16—27. B 12—23. C 1013, Savooïekool 1430. Rode kool 2237, Doppers 41—G4. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 935 kg 1,00—3.44. Bot 101 kg. Tor65 kg. Paling 27 kg. Rog 16 kg. Krab 14 kg, Tarbot 1 kg. Ongesorteerde vis 12 kg. VEILING SCHERPENISSE Eigenheimers gew. 19,62—21.21. Bir.tjes bonken 26,79. gew. 15.52—16,83. drielingen 6.30. Doré bonken 25.80. gew. 22.63—22.94 gew. afw. 13.06—21.68. drielingen 13.53— 13,74. Aanvoer 60 ton. VEILING KRABBENDIJKE 5 juli. Aardbeien-industrie: Jucunda II 102. Juspa II 91. Talisman I 191. Senga Sengana I 116. Zwarte bessen I 114—116, II 105. III 70. Rode bessen industrie: I 55, I 45, p'er:doos: Jhr. v. Tets I 21. II 15 —16. prolific I 21. U l.ï—16. Aardbeien per doos: 'Red. Gauntlet li 24—25, Ta-' lisman II .18—S5, Aardbeien per kg: Talis man IT 50—66. VEILING ST. AXXALAND Eigenheimers gew 21.78—22,10. atw. 17.09 —21,16. drielingen 7,688,06. Bintjes bon ken 27,50. gew. 17.39—13.19. afw. 14.50— 17,07. drielingen 6.19—6.70. Doré bonken 26.19. gew. 22.88—23.18. afw. 19—21.74; drie lingen 13 29—13.92. Aanvoer 140 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 juli. Andijvie 7—li. Stamboon dubbele* prinsessen 1.56—1.88, Tomaten 81—84, Tuinbonen 11—15, Rabarber 16—19. .Sa vooïekool 1527 Sla 3'/a5. Waspeen 21 34. Bloemkool li—42. Erwten' 1045. Krombekben 41—60. Rode kool 5Vi—S*i. Komkommers 10—30. Bospeen 26—39 Snij bonen 1.29—1,71. Aardbeien 45—32. fabr. 92—1.15. Frambozen I 1,13. II 75, VEILING ROTTERDAM. 4 juli. Eerstelingen groot 16—20. poters 12 —16. Doré's groot 20—22, poters 13—13. kriel 6—10. Barima's groot 17—lv, poters 12—14. Eigenheimers groot 18—22. poters 12—19. kriel 2—6. Aanvoer aardappelen 95.000 kg. Andijvie 11—23. Bloemkool 1 A 25—39. H A 12—28. Sla I A 3.60—7.60. II A 3.504. Sla kg 10. Kroten (bos) 39. (kg) 7—23. Bospeen I 32—66. II 30. Waspeen I A 4654, II A 38. Komkommers 70-op 25 28. 60-70 19—24, 50-60 18—23, 50-40 16. 'Spitskool 29—34. Rode kool 10. Tuinbonen 8—16. Uien (m l.) 19—25. Sjalotten 15. Ra barber 15—20. Peterselie 4—9. Selderij 3 4. Spinazie 12—14. Dubb. bonen I l 65 1.93,11 1.50-1.76. Kassnijbonen I 1.44-1.47, II 1.07—1.27. Siamsnijbonen 1.65. Doperw ten 44—48. Aardbeien I p. d. 3440, II p. d. 25—38. z.d. 92—93. Zwarte bessen I 1.10. U 34. Aanvoer 12.000 kg. Talisman I A 1.23 2.08. U A 97—1 54. Senga Sengana I 30— 1.43, 1—1.23 Frambozen p. d. 2644. p. kg 97. Pruimen: Ontario 1.21—1.1:3 Golden Japan 1.331.51. Red-June 60—1.01. Beau ty 841.19, June Blood 65—1.09. Rode bessen p. d. 22. I A 63—1.01. II A 47—71. Perziken I A 21—83. I B 9—it. t C 6—9. Druiven 2.60, Tomaten export A 5.10—5.30, B 5, C 4.40—4.60, CC 3.10—3.20. VEILING KAPELLE 5 juli. Frambozen tn kratten voor indus trie: I 135. II 127—131, Frambozen in tubs 66.30. Rode bessen industrie A 7071. I 53.20-56.20. U 52—52.70. III dovrdr. Zwar te bessen 1 113—118', U 109. Aardbeien zonder dop: Talisman I en II 100, Red Gauntlet I en II 86—91. Sengana l en H 116, Jucunda 1 at II 90. Mad. Moutot I I en tl 84. Juspa I en II 95. div. afw doordraai. Aardbeien per kg. met dop II 71—90. afw. 45. per doos Talisman I 34— 45. II 21—33, Red Gauntlet I 33—44. II 17—30. Sengana I 41. II 25. Cambridge Vi gour L 26. Rode bessen per doos 1 19—20. II 16—13 Witte bessen per doos 11 13—15, idem per kg 33. Kruisbessen per kg II 40—65, per doos 1 23, Kersen. Markiezen II 143—149. Insp. Löhnis II 126—130. Vn- rikse Zwarte I 132—141. Morellen 1 220— 128. II 100—120. III 33—50. Wil helmi na kers I 102—109. III 40. Klerken II 120— 121. III 43. Loganbessen per doos I 22, II 20. Kasperziken per stuk I 21, U 14. III 10. Aardappelen: bonken 22—23. I 13—22. n 16—18, drielingen 11—14. kriel 2—4. afw. 13—16. Groenten: Kropsla rt'.j— .va. Bloemkool 1136. Boskroten 15—n. Bos uien 17. Doperwten 23—':::. Rabarber 16, Peulen 67. Komkonimér» 203<.:, Tomaten 04—76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15