Deel van Tweede Kamer ongerust over daling toto-inzetten KLANKBORD Verklaring in Kamer van prof. De Quay Enthousiast onthaal van West Side Story TWEEDE KAMER OVER HET AFTREDEN MR. VAN R00Y WOENSDAG 5 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 VANDAAG VISIE VAN MINISTER BEERMAN De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J, van Aartsen, heeft in Den Haag de symbolische aanvangs- handeling verricht van de verbouwingswerkzaamheden voor het perscentrum Nieuwspoort aan de Hofsingel. Met behulp van enige hellebaardiers uit de tijd van de slag bij Nieuw- poort rammeide de bewindsman een muur op de plaats, waar de nieuwe toegang tot het perscentrum zal komen. Prijzen kunnen nu ook in geld worden uitgekeerd (Van onze parlementaire redacteur) Verscheidene leden van de Tweede Kamer hebben dinsdag- bij de behan deling van het wetsontwerp tot wij ziging van de Joterijwet hun veront rusting uitgesproken over de daling van de inzetten van de toto, die sinds april van dit jaar valt te constateren. De heren Berkhouwer (v.v.d.), De Vreeze (k.v.p.) en Vrolijk (p.v.d.a.) vestigden de aandacht van minister Beerman op dit verschijnsel. De heer Berhouwer stelde de vraag of de minister in zijn memorie van antwoord wel terecht met zoveel ge rustheid hierover spreekt. De heer De Vreeze zei moeilijk de juiste oor zaak over de teruggang te kunnen aangeven, maar wel kon hij de onge rustheid begrijpen. Als geen verbete ring intreedt moet de wet weer wor den herzien. De heer Vrolijk vond het teruglopen van de inzetten zorg wekkend. Het wetsontwerp, dat is ingediend nadat de Eerste Kamer het vorige ontwerp tot wijziging van de loterij- wet had verwoi-pen, kreeg in het al gemeen de steun van de kamer. De in het eerste ontwerp opgenomen voorstellen zowel ten aanzien van de bestrijding van buitenlandse loterijen, voetbalpools, e.d. als ten aanzien van binnenlandse prijsvragen, die met loterijen nauw verwant zijn. zijn in het nieuwe ontwerp overgenomen. Opgeheven wordt het bezwaar, dat de prijzen niet in geld mogen worden uitgekeerd, terwijl de bepalingen over de sportprijsvragen in het ontwerp zijn bijeengebracht als een tijdelijke regeling in afwachting van een nader rapport van de commissie-Wiarda. Mr. Berkhouwer, die zich met 't ont werp kon verenigen, bleef bij zijn standpunt dat de prijs niet dient te worden gelimiteerd. Hij wilde graag in de wet de mogelijkheid opnemen van uitbreiding. De ministers moes ten worden gemachtigd de prijs te verhogen tot 100.000 gulden. De'heer Vrolijk vroeg of de minister ook thans het onaanvaardbaar zou laten horen tegen de uitbreiding van de hoofdprijs. De heer De Vreeze vestig de er de aandacht op, dat zijn fractie destijds de voorkeur gaf aan een wet telijke regeling met een hoofdprijs van 50.000 gulden boven geen rege ling. Administratietoeslag De heren Berkhouwer. De Vreeze, Vrolijk, freule Wttewaal en de paci fist-socialist Lankhorst, pleitten voor het openen van de mogelijkheid tot invoering van een dubbeltje toeslag per poolformulier ter bestrijding van de administratiekosten. De 'heer Vro lijk sprak ook hierbij de hoop uit, dat de minister niet het onaanvaarbaar zal uitspreken bij de behandeling van het desbetreffende amendement. Dc heer Geertsema (v.v.d.) die de besteding van de netto-opbrengst van de voetbalpool besprak, hoopte, dat door het van kracht worden van deze wet een eind zal komen aan de moei lijkheden in het maatschappelijk werk. De prot.-chr. organisaties wil len niet delen uit de opbrengst. VEERTIG ARRESTATIES Massale vechtpartij in Rotterdam van politie en busreizigers Een bezoek aan een bierbrouwerij in dc Oranjeboomstraat in Rotter dam is dinsdagavond voor tientallen inwoners van Delft geëindigd op het politiebureau. Het gezelschap was na afloop van de excursie naar een café gegaan en daar kreeg men onenig heid over de betaling. De reisleider nam tenslotte de kosten op zich, maar in de bus bleef men aan het ruzie maken. Een surveillancewagen van de Rot terdamse politie die toevallig achter de bus reed. vond het noodzakelijk hier ordenend op te treden en maande de bus tot stoppen. Het gezelschap vergat toen plotseling alle menings verschillen en keerde zich als één man tegen de politie. Agenten werden aangevallen, geslagen en geschopt. Tenslotte zag de politie zich genood zaakt enige waarschuwingsschoten te lossen. De veldslag bleef uiteraard niet onopgemerkt. Een telefoontje deed spoedig surveillancewagens uit alle richtingen toesnpllen. Zeker veertig arrestanten zitten nu op het bureau uit te blazen. 6 Te Mefak op Java wordt dit jaar begonnen met de bouw van de eerste staalfabriek in Indonesië. De capaciteit wordt 100.000 ton per jaar. De fabriek is door Russen ontworpen en zal door de Sowjet-Unie van moderne uitrusïtng wor den voorzien. HAARSTRIJD. In Venetië is een wedstrijd gehouden van mannenhaar- stijlen. Het resultaat was gelijk aan dat van een dameskapconcours: ru zie over het oordeel van de jury. Toen tenslotte Benito Pozzi als de mooiste jongen was aangewezen, brak er een stortvloed van onharte lijke opmerkingen los over de hoof den van de commissie. Tenslotte moesten er carabinieri aan te pas ko men om de mooie meneren er toe te bewegen eikaars haar in de golf te laten zitten. Principiële bestrijding kwam er van de zijde van de antirevolutionairen en de staatkundig-gereformeerden. De heer Bruins Slot zei, dat, evenals vorig jaar, de grootst mogelijke meerderheid van zijn fractie tegen het wetsontwerp zal stemmen. Vorig jaar had van de a.r.-fractie alleen de heer Biesheuvel vóór ge stemd. De heer Van Dis vond het niet verstandig van de minister dit wetsontwerp te hebben ingediend. De goklust noemde hij een ernstig zede lijk gevaar voor ons volk. Freule Wttewaal van Stoetwegen verklaar de, dat het overgrote deel van haar fractie voor het ontwerp zal stem men. De minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, zal vandaag antwoorden. „GEEN AANGENAME GEBEURTENIS" „Mr. Van Rooy achtte zich niet langer in staat voorstel te verdedigen" De minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gistermiddag in de Tweede Kamer de volgende verkla ring afgelegd: „De minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, heeft in het verloop van de besprekingen over het wetsontwerp algemene kinderbyslagverzekering aanleiding gevonden om persoonlijke redenen zijn ontslag als minister aan H.M. de Koningin aan te bieden. H.M. de Koningin heeft inmiddels dit verzoek om ontslag aanvaard onder dankbetuiging voor de diensten door hem aan haar en den lande bewezen. Het ontslag is hem gisteren op de nicest eervolle wijze verleend. Het. is de Kamer tevens bekend, dat H.M. de Koningin de minister van landbouw en visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft opgedragen het tijde lijk beheer over het departement van sociale zaken en volksgezondheid te voeren. In de derde plaats wil ik hier memo reren. dat staatssecretaris Roolvink, overeenkomstig hetgeen staatsrechte lijk gebruikelijk is, eveneens zijn ont- slagverzoek aan H.M. de Koningin heeft doen toekomen en de koningin dit ont&lagverzoek in beraad heeft genomen. Terugkerend tot het ontslagverzoek van mr. Van Rooy, wil ik, mijnheer de voorzitter, de Kamer eraan herin neren, dat blijkens het communiqué van het kabinet der koningin, het ontslagverzoek is gebaseerd op rede nen van persoonlijke aard, verband houdende met het verloop van de be sprekingen over het wetsontwerp al gemene kinderbijslagverzekcring. Geert meningsverschil De redenen voor het ontslagverzoek zijn derhalve niet gelegen in enig meningsverschil over liet algemeen regeringsbeleid. Het zijn redenen van persoonlijke aard, die mr. Van Rooy ertoe hebben gebracht de koningin te verzoeken hem niet langer met de portefeuille van sociale zaken en volksgezondheid belast te doen zijn. Mijn indruk is, dat hij zich niet lan ger in staat achtte het wetsontwerp algemene kinderbijslagverzekering in dc Kamer te verdedigen. „Niet bereid voor Duitsland nu te sterven Dc Britten zjjn niet bereid hun leven te offeren voor de vrijheid van Ber lijn, aldus de schrijver van een inge zonden stulc in de Daily Telegraph. De schrijver hoopte dat de regering begrip voor dit standpunt zou kun nen opbrengen. De briefschrijver besloot „Ik ben er zeker van, dat van allen die hebben gevochten in de laatste wereldoor log, ik niet de enige ben die gelooft, dat wij te zacht zijn opgetreden te gen de Duitsers. Om nu van ons te vragen voor die Duitsers te sterven, is een bespottelijk idee". „Ik wil er nog aan toevoegen, dat ik geen communist ben, noch een unila teralist, noch een betoger tegen de bom, of een ander soort gebaard zon derling. Ik ben volkomen bereid om te vechten en te sterven voor alle landen behorend tot het westelijk bondgenootschap, behalve voor Duits land". Vliegveld VolUel voor militaire luchtvaart De staatssecretaris van defensie heeft, blijkens een in de Staatscou rant van gisteren gepubliceerde be schikking, het luchtvaartterrein Vol- kel aangewezen als luchtvaartterrein voor de militaire luchtvaart. Het is voor het kabinet na ruim twee jaar samenwerking in veelal moeilijke omstandigheden, waarin sterke per soonlijke banden zijn ontstaan, geen aangename gebeurtenis één uit zijn midden te zien weggaan. Ik meen evenwel en daarmede geef ik uiting aan het gevoelen van bet ge hele kabinet dat aan deze conse quentie niet was te ontkomen en dat de redenen die mr. Van Rooy tot zijn ontslagverzoek hebben gebracht die nen te worden geëerbiedigd. Overwogen wordt thans op welke wijze in de opvolging van mr. Van Rooy kan worden voorzien. Ik hoop H.M. de Koningin zo spoedig mogelijk daarover te kunnen adviseren. Mijnheer de voorzitter, de Kamer zal begrijpeó, dat deze gang van zaken vanzelfsprekend van invloed moet zijn op de procedure inzake het wets ontwerp alsgemene kinderbijslagver zekering. De minister ad interim, mr. Marijnen. kan uiteraard niet op zo korte termijn de ta'ak van mr. Van Rooy in do. Kamer overnemen. De regering zal zo spoedig mogelijk hier op terugkomen. Zij verzoekt de Ka mer dan ook de verdere behandeling van het wetsontwerp algemene kin derbijslagverzekering enige tijd uit te stellen". Sporttotalisator tot F .'.ersgeen limiet Ook wordt opgemerkt, dat het op de duur niet mogelijk zal zijn het acqui sitie-apparaat van de nationale sport totalisator op de tot nu toe gevolgde wijze (door de zelfwerkzaamheid van duizenden sportverenigingen in ons land) in stand te houden, reden waar om het bestuur van de stichting een toeslag van tien cent op elk poolfor mulier bepleit. Op deze wijze zou op althans zeer bescheiden wijze de acquisitie wat meer aantrekkelijk ge maakt kunnen worden, zo wordt in het schrijven gesteld. Het bestuur van de „De Nationale Sportotalisator" heeft in een tweede brief aan de leden van het parlement ernstige bezwaren geuit tegen het in 1960 teruggenomen ontwerp van wet op de loterijbelasting, dat op nieuw in behandeling zal worden ge nomen. In dit tweede schrijven wordt onder meer gesteld, dat de voorge stelde heffing „elke redelijkheid" mist. Matroos stal op „Koningin Emma" Scotland Yard loste zaak tijdens Noordzeereis op Toen maandagavond de „Koningin Emma" uit Harwich bij Hoek van Holland binnenstoomde stond een legertje politiemannen klaar en werd iedere beweging aan boord met argusogen gevolgd. Dit alles gold niet de passagiers. Deze kon den na het afmeren rustig aan de wal gaan en hun reis voortzetten. Maar van de bemanning mocht niemand van boord. Kort voor het inschepen van de pas sagiers in Harwich, maandagmor gen, was ontdekt dat voor een waarde van 16.000 - verdwenen was uit de kluis van het grens wisselkantoor aan boord. De da der moest onder de bemanningsle den gezocht worden. Reeds in Harwich was de politie gewaar schuwd en daar was, met de niets vermoedende passagiers, een re chercheur van Scotland Yard aan boord gekomen. Deze waarschuwde tijdens de reis de Rotterdamse politie dat hij assis tentie nodig had, zodat bij het binnenlopen van de Hoek er een uitgebreide en rijk gevarieerde politionele ontvangstcommissie klaar stond. Bij het onderzoek dat volgde en waarbij alle tachtig bemannings leden werden verhoord, bleek een 19-jarige matroos kennelijk ner veus wat de reden was om hem eens nader aan de tand te voelen en te fouilleren. Voor een bedrag van 800.welke hij op zak bleek te hebben had hij nog wel een in zijn ogen aannemelijke verklaring maar toen uit zijn rechter- en linkersok bedragen van respectievelijk ze ventig en veertig pond sterling te voorschijn kwamen, werd het hem te machtig zijn onschuld vol te houden. De rest van het geld zat in een zinken emmertje, wegge stopt in de ankerkettingbak. De matroos slaapt nu uit in een cel. Hij heeft bekend dat hij de sleutel van de kluis uit de hut van de purser had weggenomen. Beslag gelegd bij Caritas De Heerlense politie heeft op last van de officier van justitie te 3Iaas- tricht op het kantoor van de nationa le vereniging Caritas te Heerlen on geveer 80.000 lottoformulieren in be slag genomen en een bedrag van 75.000 aan gelden die beschikbaar 'waren om als prijzen te worden uit gekeerd. De directeur, de heer Hermes, ver klaarde uiterst verrast te zijn over dit ingrijpen dat volgens de politie een uitvloeisel is van het jongste von nis van de Heerlense kantonrechter, waarbij de Caritas Lotto in strijd met de loterijwet werd genoemd. De heer Hermes verklaarde oprecht ge meend te hebebn dat Caritas met rust gelaten zou worden totdat in hoogste instantie uitspraak zou zijn gedaan in de lopende zaak. Inmiddels heeft hij telegrafisch een beroep ge daan op de koningin en prins Bern- hard „om het hem aangedane onrecht te herstellen". De verkoop van Cari- tas-Lottoformulieren is nu tot nader orde stop gezet. Dertigduizend gulden in eigen zak: 14 maanden De Rotterdamse rechtbank- heeft de 49-jarige boekhouder-chef de bureau van een transportfirma, A. D., ver oordeeld tot een gevangenisstraf van veertien maanden met aftrek van het voorarrest, wegens verduistering van een bedrag van 30.000 gulden, man, die het bedrijf in korte tijd had opgewerkt van een onbeduidende zaak tot een winstgevend object, had vele privé-moeilijkheden gehad en uiteindelijk de verleiding niet kun nen weerstaan, geregeld bedragen van klanten in eigen zak te steken. Dat bleef lang onopgemerkt want er was vrijwel nooit controle. Ook de verdediger en de reclasse ring hadden aangedrongen op een ge combineerde straf, maar de officier van justitie zei tijdens de behande ling de feiten daarvoor te ernstig te achten. Zijn eis was anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek geweest. (Slot van pag. 1 te vee! zaken over aan zijn staats secretaris, maar die staatssecretaris representeert niet de politieke rich ting. Het zou verstandig zijn indien PREMIÈRE IN AMSTERDAMS CARRÉ Geschiedenis van moderne Romeo en Julia (Van een onzer redacteuren) Vijfmaal moest, het doek worden ge haald na afloop van de bijzonder indrukwekkende eerste voorstel ling in Nederland van de fameuze Amerikaanse musical „West Side Story", dinsdagavond in Carré te Amsterdam, „Ongelooflijk", „Het Einde", dat waren de kwalifica ties die bij het verlaten van de zaal enthousiast, maar algemeen worden konden gehoord van bet bepaald verwende gala-publiek dat deze eerste Nederlandse voor stelling bijwoonde. Staande had men de groep van na genoeg louter jongeren van even twintig jaar ovaties gebracht. Merkwaardig ernstig namen de spelers deze indrukwekkende hul de in ontvangst, die tegen de pre mière-tradities in, dit keer niet met een enorme bloemenhulde werd onderstreept. Hoewel naar verluidt het tempo van de show op Broadway in New York nog hoger zou liggen dan wij nu te zien hebben gekregen, werd het een vertoning zo vol élan en enthousiasme als we het nog zelden hebben meegemaakt. Zang en dans van volkomen mo derne allure wisselden elkaar in ademloos tempo af zonder dat het de spelers (en tevens zangers en dansers) zichtbaar leek te ver moeien. Enige belemmering voor het op de voet volgen van het enerverende spel was het Ameri kaanse „slang" in de tekst. Uiteraard leverde dit een volkomen gave typering op van de sfeer waarin West Side Story speelt en zouden we het dus niet graag heb ben gemist, maar het maakte de verstaanbaarheid niet gemakkelij ker. Naar wij verwachten zal vooral de jeugd wier levensstijl levensecht is gedramatiseerd in deze moder ne Romeo- en Jnliageschiedenis de kans om dit zo nauw aan de rea liteit grenzende spel in Nederland te kunnen zien, niet graag willen missen, al was het opmerkelijk dat deze eerste avond de zaal van Carré nog niet tot de laatste plaats was bezet. de minister van financiën dit in de toekomst niet meer deed. Verstandig De waarnemend fractievoorzitter van de K.V.P., de heer Andriessen, vond het ontslag van minister Van Rooy verstandig. Hij wist dat de heer Van Rooy geen sterke figuur was. Hij had geen behoefte nader in te gaan op de persoonlqke redenen. Wel hoopte hij, dat zo spoedig mogelijk een opvol ger zal worden gevonden. Een al te lang uitstel van de behandeling van het wetsontwerp kwam de heer An driessen niet verantwoord voor. De heer Bruins Slot (a.r.) en Tilanus (c.h.) waren slechts kort in hun ver klaringen. De heer Tilanus vond de kritiek in den lande op de heer Van Rooy „wel heel scherp". Dit gold niet alleen hetgeen voor de televisie was gezegd, maar ook dc „onbarmhartige kritiek" die via de pers is losgeko men. M ede-verantwoordelijk De minister-president sprak de hoop uit, dat de heer Van Rooy spoedig weer zijn inzinking zou te boven zijn. Prof. De Quay erkende mede-verant woordelijk te zijn voor het optreden van de heer Van Rooy. maar wie zal veronderstellen dat het optreden op deze wijze zou eindigen. Dc minister president zei zich best te kunnen voorstellen dat de heer Burger nog meer ministers en zelfs wel het hele kabinet vervangen wil. Verder betoogde de heer De Quay, dat mr. Van Rooy vorige week na mens liet kabinet het onaanvaard baar liet horen. Ten aanzien van de aard der persoonlijke redenen merkte hy op dat alleen mr. Van Rooy zich hierover kan uitspreken. Op goede gronden meende de minister-president te moeten ontkennen dat mr. Van Rooy donderdag tijdens een pauze telefonisch contact heeft gehad met de minister van financiën. De wens om meer aanwezig te zijn In de Ka mer zou aan minister Zijlstra wor den overgebracht. Het Wereldgebeuren Ei met veren Het is nu ongeveer veertig jaar geleden dat Lenin, eersie en grootste leider tot dusver van de Unie van Socialistische Sowjet- republieken, proletarisch aristocraat en diepzinnig denker, een boekje uit gaf met als titel „De linkse stro ming, een kinderziekte van het com munisme". Het was in de dagen van een sterk groeiend communisme in Duitsland, toen Lenin meende in dit boekje een waarschuwende vinger te moeten opheffen. De Duitse communisten toch wilden tot geen enkele prijs een compromis in de bolsjewistische we reldrevolutie. Zij predikten onver zoenlijkheid met alle „klasse-vijan den". Hoewel Lenin ambtshalve geen goed woord voor de „uitbuiters van de arbeiders" over had. weerlegde hij de Duitse visie in zijn brochure. „De gehele geschiedenis van het bolsje wisme, zowel vóór als na dc okto berrevolutie is één aaneenschakeling van laveren, pacteren en compromis sen met anderen", zo schreef Lenin, die de weg naar „de zege van de ar beiders en boeren" vergeleek met het beklimmen van een tot nu toe onbekende berg. Dan moeten de meest enthousiaste en voortvarendste sportlui ook vaak zig-zag-wegen ne men om bij de top te komen. Er zijn sinds deze woorden van Lenin veertig jaren voorbijge gaan. Het woord bolsjewisme is vervangen door „democratisch-so- cialisme", het militarisme waartegen Lenin ten strijde trok is nergens zo stei-k als in de „proletarische landen" en de door Lenin begeerde en beloof de zegetop is nog steeds niet be reikt. Wel zijn er in de loop der ja ren nogal wat van die proletarische bergbeklimmers van de bergwand gevallen. Zo nu en dan sneed Le- nins opvolger, Stalin, een koord door en dan vielen ze bij tientallen in de afgrond. Nee, de bergtop van het in ternationale proletariaat lijkt nog heel ver. De twee gidsen bij deze bergbestijging zijn Kroesjtsjew en Mao Tse Toeng geworden, regerings chefs van de U.S.S.R. en China. Zo langzamerhand zijn de volgelingen tot de ontdekking gekomen dat de twee voormannen het helemaal niet meer met elkaar eens zijn. Mao wil niets van zig-zag-weggetjes weten, maar zijn collega wel. Die praat al klimmend naar de top over coëxis tentie en ontwapening en gaat zelfs confereren met mensen die helemaal geen verstand hebben van zo'n berg- beklimming. Sinds kort klimt bij voorbeeld ook een zekere Castro mee, maar Mao noemt zo'n man geen partner. Die weet niet eens wat een proletarische bergbeklimming is. Begin van dit jaar kregen de Rus sen en de Chinezen het aan de stok over de invoering van het communisme. Kroesjtsjew noemde het na vier jaar met dwang invoeren van communes hetzelfde als „een vierjarig kind de hogere wiskunde bijbrengen". Vierkant daar tegen over staat Mao die dagelijks oproept tot-de- wereldrevolutie. Hij heeft geen goed woord over voor de con ferentie van „neutrale landen" die wellicht nog dit jaar in het land van Tito of Nasser zal worden gehouden. Van beide mannen wil Mao niets we ten. Voor Kroesjtjew in feite trou wens ook niet, ondanks de omhelzin gen en vriendelijkheidjes in het open baar. In het westen zijn berichten binnengekomen van felle kritiek over en weer, maar ogenblikkelijk zijn de ze geruchten gedementeerd. Het bes te bewijs dat ze een hechte grond hebben, want achter het ijzeren gor dijn is men niet zo gul met ontken ningen. Als verre bondgenoot heeft China in Europa nog het dwergstaat je Albanië, dat z'n uiterste best doet nog Marxistischer dan Marx zelf te doen en voor Kroesjlsjews politiek geen goed woord over heeft. Zoals de politieke kaarten nu liggen, moet Rusland zijn aandacht verdelen over het westen en China. Kroesjtsjew zit tussen een kapitalistische en een marxistische tegenstander. Dat ver klaart misschien ook zijn, ondanks de Berlijnse dreigementen, vrij soe pele houding. De Chinezen zijn meesters ge weest in het bedenken van spreekwoorden. In hun filoso fieën spreken zij graag van de „on eindige ondeelbaarheid van begrip pen." Alles houdt met elkaar vel band. Wie een graankorrel ziet moet denken aan de oogst, wie een kind ziet moet denken aan diens kleinkin deren en voorouders. Of zoals zij het in een spreekwijze hebben vastge legd: „een ei heeft veren". Op het ogenblik lijken de tegenstellingen tussen Rusland en China niet zo groot. Het zijn wat men zou kun nen noemen „academische kwesties". Maar de ideologie is in het geding, de leer van Marx, waaraan Mao letter voor letter gelooft zoals eertijds een primitieve volgeling aan Confusius. Uit dit ideologische Chinese ei kan wel eens een gevaai-lijk dier voort komen, geen goudfazant, maar 'n ha vik. En deze vogels schuwen het ge vecht niet. MAO TSE TOENG geen zig-zag-weggetjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5