BOSCH koelkasten Ronde van Midden-Zeeland gaat met vele favorieten van start PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer De groene hel PIET VAN HEES WON DE RONDE VAN KRUININGEN Kunstgebit? Het blanke mysterie van de Matto Grosso 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 JULI 1961 OP ZATERDAG 22 JULI IN GOES Zelfs Australiërs en Canadezen komen in Zeeland 215 km rijden OPNIEUW STAAT het grootste wïelerevenement van Zeeland al weer vlak voor de deur Klokslag half twee zal op zaterdag middag 22 juli in Goes namelijk het startschot vallen voor de derde internationale Eonde van Midden-Zeeland. Dat startschot zal niet minder dan 150 renners in beweging zetten. Vrijwel geen enkele Nederlandse amateur van naam zal dan op het appél ontbreken, want opnieuw is het rennersveld bijzonder sterk. Het zijn overigens niet alleen Nederlandse renners, die dan „van start worden geschoten". Ook Cairadezen, Australiërs, Engelsen, Zwitsers, Fransen en Belgen zullen zich in de strijd werpen voor deze klassieker over 215 kilometer door Zuid-Beveland en Wal cheren. Ook bij die buitenlandse renners zijn bijzonder sterke coureurs zo komt de winnaar van de Konde van België voor amateurs ook naar Goes maar toch zijn de Nederlanders op dit typisch Hollandse parkoers (vlak - zeewind - smalle, kronkelende wegen) favoriet. Maar wie is favoriet? Het renners veld is zo sterk, dat niet één man als dè grote favoriet aangewezen kon worden... Het kost niet de minste moeite om voor de vuist weg een tiental renners op te noemen, die een uitstekende kans maken op de eind zege en deze factor garandeert bij voorbaat, dat de strijd weer met een zenuwslopende spanning zal zijn ge laden. Ongetwijfeld is een Zeeuw één van de belangrijkste favorieten: Emiel Verstraete uit Eede. Hg heeft een belangrijk voordeel: Mi el rijdt op eigen terrein, kent vrijwel iedere meter van het par koers en kan rekenen op een laai ende bijval van eigen publiek. Verstraete is de kopman van een bijzonder sterke Middelkamp A- ploeg, waarin ook de Belgische Zeeuw Raf Gijzeis zeker niet zonder kansen is. Deze renner uit Maldegem treedt dit jaar steeds meer op de voorgrond, heeft tal van wedstrijden in de eindsprint al in zijn voordeel beslist en heeft ook het voordeel van „eigen terrein". Klimmer Een derde sterke Zeeuw is Ferdinand Boonman, maar dit parkoers lijkt ons te vlak om hem als winnaar te tip pen. Dit jaar „onthulde" deze renner onder meer in de ïtonde van Lim burg dat hy een uitstekende klim mer isMet Gerard Deegens uit Kapelle en gastrenner Wim' Diepe- ring uit Enschede is Middelkamp-A van een zeer sterke samenstelling. De zesde renner voor deze ploeg js overigens nog niet bekend. In de Middelkamp-B-ploeg starten drie veelbelovende jonge Zeeuwen: J. Tolhoek uit Yerseke. Jan Verburg uit Kortgene en Bert Tolhoek uit 's-Gra- venpolder. In deze groep zijn drie sterke gastrenners opgenomen: de Bossenaar Solaro, die als het op CEES VAN AMSTERDAM winnaar I960....... een massale eindsprint aankomt goed is voor een uitstekende klasse ring, Wim van Smirren uit Amster dam en Bert Boom uit Enter. Ten slotte is er nog een Middelkamp-C met een aantal Zeeuwse renners, die reeds tot uitstekende prestaties zijn gekomen, maar die in deze monster- race (215 kilometer!) tenslotte juist iets te kort zullen komen om mee te dingen naar de eindzege. Het zijn De Waal, Van de Vijver, Van Espen (al len Axel), Wieles uit Terneuzen, Marcus uit Vogelwaarde en Van Hoe ven uit Goes. Deze jonge coureurs zullen hun „karakter" om een 1 wielerterm te gebruiken in deze wedstrijd kunnen tonen... Mick niet rap De Zeeuwse favorieten zullen echter op bijzonder sterke tegenstand stui ten van andere Nederlandse renners. Zo zal het team van ploegleider Ger- rifc Schulte een belangrijke gooi doen naar de ploegenzege en wellicht ook naar de individuele overwinning. Sterke renners als Cees de Jongli, Henk Nijdam, Ad Biemans, Rutten, Jochems en Henk Hoekstra. Een opvallend sterk team wordt ook aan de start gebracht door ploeglei der Wim van Beek. Kopman is onge twijfeld Mick Snijder, de winnaar van Olympia's Toer door Nederland. Deze 30-jarige renner is echter be paald niet rap in een eindsprint en daarom is zijn ploegmakker Gerard Wesseling kampioen van Neder land eerder favoriet voor de indi viduele zege. Met renners' als Jury' Dokter en Cor Schuring is dit team van een bijzonder gehalte. Lang niet alle favorieten zijn daarmee opgesomd. Daar is bij voorbeeld de winnaar van vorig jaar, Cees van Amsterdam, de rapste man in de ploeg van Wies van Dongen. Daar is ook de oud kampioen van Nederland bij <le EMIEL VERSTRAETE eigen terrein amateurs, Dick Groeneweg, in het 'team van de Hoekse Kenners. Verder is er een sterke Westbra bantse ploeg met onder meer Van Aert, winnaar van de Ronde van Zuid-Holland, en met Toontje Mertens en Cees Snepvangers. Opmerkelijk is verder ook de ploeg van Maastricht met onder meer Eu- gène Beckers, die in Olympia's Toer door Nederland een etappe won, met de rappe J. Bastin en met de stugge Leo Knops. eveneens etappewinnaar in Olympia's Toer. De Zwitsers, Fransen, Belgen en Britten brengen ook rappe knapen mee naar Goes. Zo bijvoorbeeld Remi Debruyckere, de Belg, die de Ronde van België voor amateurs won. In de Common Wealth-ploeg is de Au straliër Dick Tressider een uit stekend baanrenner een man met een vlijmscherpe eindsprint. De vraag is alleen of die sprint na 215 slopende kilometers nog scherp is... En dat laatste geldt voor alle buiten- Namen won Sas van Gents waterpolotoeraooi Zaterdagnamiddag hield de Sas van Gentse zwem- en poloclub „De Bruin- ris" een internationaal waterpolo toeraooi in het Sasse zwembad. Dit toernooi ging tussen de zeventallen van Royal Namur Natation uit Na men, De Schelde uit Terneuzen, Gau ze uit Goes en de Bruinvis uit Sas van Gent. De wedstrijd De Ganze-De Schelde was zeer spannend en toen het eind signaal klonk was de stand gelijk: 1i. Aangezien een beslissing nood zakelijk was werd de wedstrijd ver lengd. De Schelde kreeg met ver moeidheid te kampen en de Gentena ren konden nog driemaal scoren: 4-1. In de tweede wedstrijd Royal Namur Natation-De Bruinvis werd er uitste kend gespeeld. De spelers uit Namen waren bijzonder snel, maar de Sasse- naren beschikten over een beter spel inzicht. Het gemis van A. Sampon deed zich echter geducht gelden en de Bruinvisspelers moesten uiteinde lijk in de Belgen hun meerderen er kennen: 42. In de verliezersronde kwam De Schelde tegen De Bruinvis in het veld. De Terneuzenaren gaven uit stekend partij, maar konden de Sas se spelers toch niet van een over winning afhouden: 54. In de fina lewedstrijd bleek reeds direct dat Namen het niet gemakkelijk zou krij gen tegen De Ganze. De Goesenaren verdedigden taai maar het ontbrak aan initiatief in de Goese voorhoede, zodat hun aanvallen steeds op niets uitliepen. De midvoor van Namen daarentegen was steeds gevaarlijk. De Belgen wonnen uiteindelijk met 31. De uitslag was dus als volgt: 1. Royal Namur Natation; 2. De Gan ze; 3. De Bruinvis en 4. De Schelde. landers, want steeds weer moeten die buitenlanders ervaren, dat in de Ne derlandse wielerwedstrijden bij de amateurs van de eerste tot de laatste kilometer bijzonder hard. slag wordt geleverd. Men mag dan ook niet ver wachten, dat veel buitenlanders in deze zware Zeeuwse ronde tot en met de laatste kilometer staande zullen blijven... Route Hoe lang de route is mag uit de vol gende parkoers-beschrijving volgen: Goes, Kloetinge, Kapelle, Wemeldin- ge, Yerseke, Kruiningen, Schore, Hansweert, Kapelle, 's-Gravenpolder, Hoedekenskerke, Kwadendamme, Baarland, Nisse, Ovezande, Hein- kenszand, 's-Heerenhoek, Borssele, Nieuwdorp, Nieuw- en Sint-Joosland, Arnemuïden, Middelburg, Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Seroos- kerke, Oostkapelle, Domburg, West- kapelle, Zoutelande, Biggekerke, Koudekerke, Vlissingen, Souburg, Middelburg, Nieuw- en Sint-Joosland, Heinkenszand, 's-Heer-Abtskerke, 's-Heer-Arendskerke, Wolfaartsdijlc, Kattendijke, Goes, Kloetinge, Goes. VELE ONTSNAPPINGEN Na een solovlucht van 35 kilometer Piet van Hees uit Hoogerheide heeft zaterdag, na een solovlucht van 35 kilometer, de ronde van Kruiningen voor beroepsrenners gewonnen. Op de tweede plaats kwam de onafhan kelijke A. Roks uit Bossenhoofd met bijna een ronde achterstand. Om 5 minuten over half drie startten 31 renners voor deze wedstrijd over 130 kilometers, verdeeld in 65, ronden. Reeds direct werd er een felle strijd geleverd en verschillende renners trachtten te ontsnappen. Na een premiesprint in de derde ron de nam C. Lute uit Castricum een voorsprong van 15 sec., maar de vol gende ronde was alles weer bij elk aar. Enkele ronden later kwam Wer ner Swaneveld alleen aan kop door Na 30 kilometer ontsnapte Daan de Groot uit het peloton en voegde zich bij de koploper. Even later sprongen ook Ab van Egmond en Geurt Pos weg, zodat er een kopgroep van vier man ontstond. Na 70 kilometer ver dween Pos door pech uit de strijd, en de kopgroep werd gedund tot drie man. Na ongeveer 80 kilometer kregen de vluchters echter versterking van Cees Lute en Jos Aanraadt, die uit het peloton waren ont snapt. De voorsprong bedroeg op dat'moment ongeveer een halve minuut. Cees Lute probeerde dit verschil nog te vergroten door ronden lang op kop te rijden. Maar ook het grote peloton roer de zich onder leiding van Bas Ma- lipaard heftig. Met nog 50 kilometer te rijden de marreerden uit het peloton Joop van Putten, Ab Sluis, Bas Maliepaard en T. Bergmans. In dè volgende ronde kwamen daar nog bij P. van Hees en M. van Overveld. Zij slaagden erin zich bij de kopgroep te voegen en met nog 35 kilometer voor de boeg, ging Piet van Hees alleen door. Hij nam een voorsprong van een halve minuut en naarmate de wedstrijd vorderde werd dit een minuut en zelfs nog meer. Want drie ronden voor het einde liep Van Hees het grote peloton in. Roks zag nog kans in zijn eentje weg te komen en ver overde daardoor een tweede plaats. Jammer was, dat door het ontbreken van enkele Zeeuwse favorieten, de belangstelling voor deze rondé niet zo groot was als in andere jaren. De uitslag luidt: 1. P. van Hees, Hoo gerheide, 3 uur 23 min. en 15 sec.; 2. A. Roks, Bossenhoofd op 2.20; 3. Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. Postbus 8005 Het mmt u&tkoclde hte/iA in Qi/wpo, 1830. Ondanks de koude buiten de stad, heerste er onder de enorme koepel een behaaglijke temperatuur, die het lopen zelfs tot een warme bezigheid maakte. De vreemde stilte rondom bezorgde het viertal onwil lekeurig de neiging om op de tenen te gaan lopen. De moccasinaehtige schoenen die bij hun nieuwe uitrus ting behoorden, maakten echter geen enkel gerucht. Er werd weinig gesproken en zo zij al iets te zeggen hadden, gebeurde dit fluis terend. De schijnbare ever- latenheïd van straten en gebouwen ten spijt, had piloot Storm het gevoel, dat zij door on bekende ogen werden gadegeslagen. Hij bukte zich om een verfomfaaid stukje papier op te rapen, dat in deze omgeving geenszins op zijn plaats leek en streek het zorgvuldig glad. Het was vergeeld en half vergaan, doch men kon duidelijk de kriebelig neergeschreven cijfers van ingewikkelde beregkeningen onderschei den. Professor Dubois was zeer geïnteresseerd en stond er lange tijd op te staren. Tenslotte schudde hij het hoofd en mompelde: „Ik kan er niet veel wijs uit worden." Cees Lute, Castricum, op 2.25: 4. A. van Egmond, Den Haag op 2.30; 5. F. Stevens, Dussen, z.t.; 6. B. Iede- ma, Zwijndrecht, z.t.; 7. Bas Malie paard, z.t.; S. W. Swaneveld, Rot terdam, op 2.40; 9. Joop van de Put ten, z.t.; 10. F. Tuitens, Assebroek, België, z.t.; 11. Th. Sythoff, IJssel- monde, z.t.; 12. Ab Sluis, Badhoeve dorp, z.t.; 13. Jos Aanraad, Oud Cas- tel, z.t.; 14. Jef Coone, Eindhoven, z.t.; 15. Daan de Groot, Amsterdam, z.t.; 23. J. van de Weele, Goes op 2.50. Uitslagen van 't Zeeuwse juniorenvoetbal UITSLAGEN JUNIOREN (21 juni) Groep B II Middelburg B UI-V.C.K. B I 1-1 Vlissingen B IV-Zeel. Sport B II 2-0 Walcheren B H-Vlissingen B III 2-0 Groep B III. Vlissingen B IV-Vlissingen "B VHI 4-12. (24 juni) Groep BI. Oostkapelle B I-Zcelandia B I 0-8 Veere B I-Zeeland Sport B I 1-1 Groep B XIV. Retranchement B I-Biervliet B I 4-3 Aardenburg B I-Schoondijke B I 2-2 IJzendijke B I-Aardenburg B II 0-1 Oostburg B I-Hoofdplaat B I 1-4 De gedetailleerde uitslagen van het juniorentoernooi te Hulst waren: JUNIOREN A: Terneuzen AHulst AI 21; Honte- nisse A—Hulst All 0—0; Hontenisse AM.O.C. '17 A 0—0; Terneuzen A —Sint Gillis A 0—0; Sint Gillis A— Hulst AI 1—0; M.O.C. '17 A—Huist All 1—0; Om de 5e en 6e pr. Hulst AIHulst AH 1—0; om de 3e en 4e pr. Terneuzen AHontenisse A 50; om de le en 2e pr. M.O.C. '17Sint Gillis 2—1. De eindstand was hier dus: le pr. M.O.C. '17 (beker); 2e pr. Sint Gillis (standaard); 3e pr. Terneuzen (idem); 4e pr. Hontenisse (lauwer tak); 5e pr. Hulst AI (plaquette); 6e pr. Hulst All (medaille). JUNIOREN B Axel BHulst Bil 20; Hontenisse BTerneuzen B 10; Kemseke B Hulst BI 0—4; Sint Gillis B—Steen B 03; Sint Gillis BHulst BH 10; Terneuzen BKemseke B 30; Hon tenisse BHulst BI 01; Axel B Steen B 20; Kemseke BHontenis se B 11; Axel BSint Gillis B 00; Terneuzen BHulst BI 02; Hulst BilSteen B 00; om de 7e en 8e pr. Kemseke BHulst BH 12; om de 5e en 6e pr. Terneuzen BSint Gillis 00 (Terneuzen wint na straf schoppen); om de 3e en 4e pr. Hon tenisse BSteen B 11 (Steen wint na strafschoppen); om de le en 2e pr. Hulst BIAxel B 1—1 (Axel wint na strafschoppen). De eindstand in deze categorie is dus: le pr. Axel (Reinaert-trophee (wis- selprijs) en herinneringsvaantje); 2e pr. Hulst BI (beker); 3e pr. Steen (standaard); 4e pr. Hontenisse (idem); 5e pr. Terneuzen (lauwertak- je); 6e pr. Sint Gillis (plaquette); 7e pr. Hulst BH (medaille); 8e pi\ Kem seke (idem). ZOMERAVONDVOETBAL Rayon Vlissingen PVS-SBLV 2-2, VAW 2-Uiterton 2 1-3, SSVV-GPC 0-11, PZEM 2-Zee- macht 0-10, VAW 3-PSV 2 4-3. BVV- GPC 2 0-1, SBLV-SSVV 2-3, PZEM- GPC 5-0, Uiterton-Coal 0-6. Rayon Sas van Gent ONA-CNA 3-0. Rayon Terneuzen De Hoop-HKC 2-0, PTT-Advendo 2-4, Scheepswerf-PZEM 0-0 en Rijkswa terstaat 2-De Hoop 0-4. (Advertentie) Mot Dontofix zit het steviger Denlofix vormi een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge- vollen even gemakkelijk als met et-n natuurlijk gebit. Dontofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dontofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smook of hinder lijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. HENRI VAN WERMESKERKEN 20 Als de koekjes op zijn, zit ze stil als een bronzen Boeddhabeeldje, alleen met de knieën anders gevouwen. Haar blik blijft op de grond gericht. Zal zij mij middels Taipeke dadelijk iets vertellen van de stam vanwaar haar moeder kwam. En vanwaar die geroofd is Zou dit de sleutel zijn Waar blijft Taipeke nu Met zachte stem roep ik eens naar hem. Ik krijg geen antwoord. Nog eens roep ikAan het bij zondere knorren dat Taipeke in zijn slaap doet, hoor ik dat hij weer moet slapen. Verbaasd staar ik weer naar het meisje. Ze zit er, als wachtte ze ge dwee iets. Dat wordt mij toch te bar. Stuurde de jongen mij haar toe omdat zij van blanke afstamming moet zijn en hij mijn aandacht op haar gevestigd zag En nu slaapt hij. Op een luidere roep komt hij haastig opdagen. Een vragende handwenk is voldoende. „Geschenk van Ay-yah", zegt hij als of het de gewoonste zaak van de we reld was, dat hij mij zulk een ge schenk in ruil voor een oude broek geeft, die overigens zijn glorie is en blijft. Een ogenblik zit ik in gedachten. Mijn Europese gevoelens strijden er tegen een vrouw als geschenk aan te nemen voor 'n broekIk vraag hem of 't dorpshoofd mij haar zendt opdat zij vertellen zal, wat zij van blanke' stammen weet. Dan zie ik dat Taipeke zich weer verwijdert en opnieuw wil gaan sla pen. Ik roep hem terug „Bueno, zag haar dt-i, dat zij mor genochtend terugkomt en naar huis gaat". Taipeke keek even vreemd verlegen om zich heen en zegt iets tot het meisje, dat niet tofhaar doordringt.... want zij blijft met de ogen omlaag stil zitten als een roerloos beeldje. Met haar fijne, tengere en ranke ge stalte, de jonge welving van haar lij nen, en van terzijde beschenen door het gele licht, heeft ze iets ontroe rends. Ze doet mij denken aan een schilderij dat ik eens zag „Slaven markt in Tanger". „Gaat niet, Dom Franco. Is geschenk, mag niet weiger". „Bueno, neem haar dan mee naar jullie tent en laat haar daar blijven". Ik zie een blik van schrik in de ogen van Taipeke. „Opperhoofd zou Taipeke doden, Dom Franco". Vreesachtig verdwijnt Taipeke snel. „Bueno zeg ik dan weer eigen lijk tegen niemand. En ineens weet ik niets anders te doen dan haar maar weer de trommel met koekjes voor te houden en die bij haar neer te zetten. Aan de gretig heid waarmee zij er weer van begint te eten. weet ik, dat ik niet beter tot haar Indiaanse ziel kon hebben ge sproken, dan met die cakes. Er is nog iets anders waaraan ik denken moetHet zuinig zijn met de bat terijen. Ze worden hier snel vochtig en zijn spoedig uitgebrand. Ik heb er nog drie bij mij, hermetisch verpakt tegen vochtIk moet er dus zui nig mee zijn. Ik draai eenvoudig het licht uit En terwijl ik haar hoor knabbelen op de cakes, die zij op de tast schijnt te vinden, voel ik mij ineens heel vei lig Zó veilig midden in het oer woud, midden tussen mensenetende wilden, duizenden kilometers weg van de civilisatie, dat ik bijna een gevoel van dankbaarheid voor dat kind voel, dat in de duisternis doorgaat met. koekjes te eten, maar dat mij gezon den is als een bode van vriendschap. Ze eet en eet doorNaar ik hoor aan het tasten in de bus met een on begrijpelijke snelheid. Een snelheid, die mij hinderlijk wordt, omdat mijn voorraad slinkten nooit kan worden aangevuld. Ik neem op de tast de bus weg en zet die aan de andere zijde Geen woord of geluid van protest Stilte Ik ben woedend op Taipeke. Hij moet iets tegen Ay-yah gezegd hebben of heeft Ay-yah hem geraadpleegd Toch een vreemde emotie, na zolang in de wildernis te hebben gezworven met alleen wilden om zich heen, ie mand bij zich te weten, die meer is dan die wilden Die, al is 't dan ver, 't eigen bloed meedraagt. Ik hoor Pancho buiten snuffelen Een roep en hij is bij mij binnen. Ik heb gehoord hoe hij haar even be- snoven heeft. Een onderzoek dat schijnbaar bevredigend afliepOf ze zelf bang is kan ik niet zien. Dan legt hij zich met een zucht aan mijn zijde te slapen Tegelijk voel ik in de duisternis hoe aan mijn an dere zijde het meisje zich gedwee en dicht tegen mij aan te slapen legt, als was zij ook, evenals de hond, mijn eigendomIk voel haar lichaam ademen. Pancho snuift aan iets dat buiten is, en gaat dan weer heen Bij het ontwaken even een schrik Naast m)1 aan de ene zijde weer de hond, als een bal ineengerold, aan de andere zijde het meisje bijna in de zelfde houding. Dan staat de werkelijkheid voor mijen die is niets anders dan een vreemde ontroering. En wel het meest van minder een zaamheid. Een gevoel, dat niet anders in woor den is uit te drukken, dan dat van het kind, als het weet dat zijn moeder in de kamer is en het dus veilig is. Iemand, die in het drukke leven staat, kan zich dat niet meer voor stellen. De eenzame, die omgeven is van vijanden en gevaren, wèl. Ik ben nu reeds maanden in de binnenlan den. Eerst nog onder Europeanen. Dan op de rivier. Nu in de diepste wildernis. Altijd omringd door man nen, die mij dienen en helpen. Nu in gezelschap van een vrouw. Mogelijk is dit de oplossing van het wondere raadsel, dat een man, hoe egoïstisch ook, als hij volwassen is en voldoen de geld verdient, een vrouw neemt, om minder eenzaam te zijn. Eerst is hij opgebracht door een moeder.... als hij de wereld ingaat, staat hij lange tijd alleen, mist het vrouwelijk zorgende om zich Heen, de steun, de hulp. Het moeder-complex gaat wer ken, en hij neemt op zich om voor een ander hem tot nu toe vreemd we zen te gaan zorgen, die vrouw is, en de volmaking. Het meisje naast me ontwaakt langzaam, ziet de dingen om zich heen, die zij niet kent. Maar er is geen zweem van schrik op 't gezichtje, de ogen zeggen niets daar van en blijven neergeslagen. Als wachtte zij een bevel. En waar ik haar dat niet kan geven, blijft ze zo wachten. Ik roep Taipeke erbij. Die weet met vrouwen van zijn stam om te gaan. Hij blaft iets, dadelijk komt ze in beweging. Hij geeft haar de ledige waterzak, wijst haar iets en ze gaat ermee naai de rivier om water te halen, waarmee ik mij wassen zal. Dat is haar eerste zorg voor mij. Ik heb nu schijnbaar een vrouw. Ten minste, dat is de bedoeling van hel: stamhoofdhij wil, dat ik mij thuis ga. voelen. Als ze terugkomt, heb ik behoefte haar blij le maken. Ik weet daartoe de weg bij vrou wen een geschenk. Eerst geef ik haar een spiegeltje Ze ziet het aan zonder uitdrukking op het gezichtje, ze neemt het aan zonder een woord. Dan een mesje ze laat het spiegeltje vallen en neemt het mesjeIk toon haar hoe je er een takje mee doorsnijdtze snijdt zich in de dunne smalle vin gertjes. Ik vraag haar hoe ze heet.... laat haar door Taipeke vragen hoe ze heetik hoor iets als Yioe- YioeTaipeke kan me niet aan duiden wat dat betekent, maar het moet een dier zijn, dat hij nu niet zietDus zeg ik het maar op ei gen wijze, en als het aldus enige ma len heb gezegd, weet ze al dat ik met die klank haar bedoel. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 12