„Vrienden van Veere paraat om te helpe n Agenda WALCHEREN „ZEVIBEL"-VOORZITTER L0CKEFEER GEHULDIGD MUZIEKTENT TE ZOUTELANDE GAAT 2650 - MEER KOSTEN WESTERSCHOUWS DORPSFEEST MET OPTOCHTEN EN VUURWERK MAANDAG 3 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEÜ-WS E COURANT 1 VOORZITTER MR. DR. HU GEN HOLT Z 97 OVERHEID MOET ZORGEN VOOR JACHTHAVEN" Zaterdag heeft de Vereniging Vrienden van Veere" in de mar- kiezaatsstad haar vijfde jaar lijks congres gehouden. Ter ge legenheid van dit eerste lustrum had men een uitgebreider pro gramma opgesteld dan in voor gaande jaren, met als hoogte punt de opvoering van het mid deleeuwse spel „De Vos Rei- naerde" in de Grote Kerk. 's Ochtends kwamen de Vrien den van Veere in het stadhuis bijeen voor het afhandelen van enkele huishoudelijke zaken en om te luisteren naar een lezing van mr. W. Melis uit Sint-Ni- klaas over „De Nederlandse Eenheid". En het was tijdens deze bijeenkomst, dat de Vrien den van Veere nog eens duide lijk bewezen welk een warm hart zij de markiezaatsstad toe dragen. De aanleiding hiertoe was het wel komstwoord van wethouder D. Kas- se Dz., die bij afwezigheid van bur gemeester jhr. I. F. den Beer Poor- tugael, de vergadering toesprak. In zijn welkomstwoord wees de heer Kasse op de grote moeilijkheden, waarmee de gemeente in deze over gangstijd kampt. De bron van be staan, de vissersvloot is weg. en do recreatie moet nog van de grond komen, De uitvoering van de geplan de ontwikkeling, het ombouwen van de haven tot jachthaven, het aaqleg- gen van een bungalowpark buiten de wallen en het realiseren van een jachtwerf in de gemeente, gaat maar langzaam en daarom noemde de heer Kasse de vriendschap van de Vrien den van Veere zo belangrijk, omdat deze als een stimulans werkt. Dat de Vrienden van Veere deze vriendschap ook werkelijk willen ge ven, dgarvan getuigde de voorzitter, mr. dr. W. Hugenholtz uit Leiden. „Dolgraag zullen wij helpen als het kan" zei hij tot de heer Kasse. „U zult ons altijd paraat vinden om de stad te helpen, die ons zo na aan het hart ligt". Jachthaven Sprekende over de haven bracht de heer Hugenholtz als zijn me ning naar voren, dat de overheid minstens dient te zorgen, dat de jachthaven er komt zonder dat Veere zich hiervoor in de schul den moet steken. Woorden, waarmee de Vrienden Mej. L. Verhage 25 jaar bij o.l. school Zaterdag vierde mej. L. Verhage te Veere haar zilveren jubileum als on derwijzeres bij de o.l. school. Er werd haar 's avonds een spontane hulde bereid: ..Veere's Genoegen" bracht een serenade, waarbij de voorzitter de heer H. A. van Cranenburgh. voor een welsprekende felicitatie zorgde. Voorts spraken de heren J. Verstratc namens Volksonderwijs en L. van Boven namens de oudercommissie- De beide laatst.cn deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken en bloemen. ZOUTELANDE Bejaarden bezochten Oosterwijkse vennen Een vijftigtal ouden van dagen uit Zoutelande maakte woensdag het jaarlijkse uitstapje, dat ditmaal naai de vennen te Oisterwijk leidde. De bejaarden keerden 's avonds voldaan huiswaarts. Zij werden door de plaat selijke muziekvereniging „Luctor ct Emergo" onder vrolijke ionen het dorp binnengehaald. Middelburg City: Wcil isl der Weg", 20 uur. alle leell. Electro: 10e Jantjes. 19.20 u„ alle leeftijden. Molenwalen Miniatuur Walcheren, 9-22 uur. Vlisslngen Alhambra: Heute blau und morgen blau, 20 uur, a.l. Luxor: Do verleiding kwam 's nachts. 20 u.. 18 Jaar. Goes; Grand: Kalja. 14 j., 20 uur, Terneuzcn Luxor: G. I. blues, 20 u.. a.l, Watertoren: expositie Raymond Ktmpe, 10-21 uur. Oostburg Leddltheater: Tarzan de ge weldige, 20 uur, 1-1 Jaar. Sas van Gent Olympia: Immer Will' ich dich gehören, 20 uur, a.l. Hulst Bioscnopgebouw Mijn doch ter Patricia, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Het purperen mas ker, 20 uur, 14 jaar. Aarden burg De Elderschans: Exposi tie toerisme en vrijetijdsbesteding, 14 -17 en 19-22 uur. Bergen op Zoom Roxy: Fabriek voor officieren. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Conny zoekt het geluk, 20 u., a.l. Zlorlkzee Concertzaal: Soldaten in ny lons, 20 uur, a.l. Haamstede Hotel Bom: Samson en De- lila, 20 uur, 14 jaar. van Veere liet eens waren, zoals bleek uit het hartelijk applaus na de toespraak van de voorzit ter. Uit het jaaroverzicht van de secreta resse. mevrouw N. van Kinschot- Overduin, dat vervolgens aan de orde kwam, bleek dat de vereniging- thans 172 leden telt. De heer J. H. Koers kon melding maken van een flink ba tig saldo. Met algemene stemmen benoemde de vergadering mr. W. Melis uit Sint- Niklaas in het bestuur, waarmee een. Vlaamse vertegenwoordiging in de Vereniging de Vrienden van Veere zijn intrede deed. Mr. Melis hield vervolgens een inlei ding over „De Nederlandse Een heid", waarin hij een historisch over zicht gaf van de scheiding tussen Vlaanderen en de Nederlanden. Na tionale eenheid op dit ogenblik ver wezenlijken leek spreker niet moge lijk, maar wel dient men volgens hem te streven naar een culturele een heid. Examens Aan de rijksuniversiteit le Gent (Bel gië) is vrijdag geslaagd voor het ly- centiaatexamen economie de heer W. J. Elzinga te Terneuzen. Het onder werp luidde „De toekomstige moge lijkheden van de haven van Terneu zcn". Aan het koninklijk technicum P.B. N.A. te Arnhem slaagden voor het diploma elektrotechnisch opzichter, de heren I. A. Verberg te Oostburg, W. den Hollander te Aardenburg, L. Simpelaar te Oost-Souburg, G. Maranus te Domburg en H. L. van Noppen te Koudckerke sterkstroom,- techniek Werken uitbreidingsplan in B. op Zoom aanbesteed Op het bureau van dé directeur van gemeentewerken in Bergen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed het uitvoeren van grondwerken, het aanleggen van verhardingen en bij komende werken in bet uitbreidings plan Oost te Bergen op Zoom. Er wa ren zes inschrijvingen binnengeko men, cn wel: aannemersbedrijf v.- d. Corput n.v. f 74.500. Moerland, en Zn., Sint-Annaland f 87.900. Aug. van Dijck Petit Bergen op Zoom f 89.800, fa. Hubert de Bilt f 91.000. A. Klippci Stavenissë f 96.000. Aannemersbe drijf Zeeland n.v. Middelburg f 98.S00. De begroting bedroeg f 78.900. Over de gunning zullen b. en w. beslissen. Stevige schade na voorrang-verzuim Op de kruising L. Vieleweg-de Ruy- terstraat te Middelburg zijn vrijdag middag een personenauto en een Volkswagen busje met elkaar in botsing gekomen, toen de bestuurder van het busje, W.M.H. uit 's-Herto- genbosch, geen voorrang verleende aan de Middelburger M.W.L. van D. Door de kracht, waarmee de botsing aankwam, kantelde het busje. Beide auto's werden flink beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich ech ter niet voor. Geen voorrang botsing Doordat de Middelburger K. op de kruising Herengracht-Noordpoort straat te Middelburg vrijdagmiddag geen voorrang verleende, botste hij met zijn personenauto tegen de wa gen van P.P. uit Middelburg. Per soonlijke ongelukken deden zich niet oor. Beide auto's liepen schade op. Frontale botsing bij spoorwegovergang Bij de spoorwegovergang op Nieuwlandseweg te Middelburg vrijdagavond rond kwart over zes twee personenauto's frontaal gebotst. Vermoedelijk doordat hij door het zonlicht werd verblind, kwam de be stuurder van een Duitse personen auto, E. J. S. uit München, op de lin kerweghelft, waar hij recht op de auto van de Groninger K. D2 B. reed. Door de klap sloeg een inzittende uit de Duitse personeneauto met zijn hoofd tegen de voorruit en moest voor onderzoek naar het Gasthuis worden overgebracht. Hier zal hij enige dagen moeten verblijven. Beide auto's werden zwaar becshadigd. Wielrijder tussen twee auto's klem gereden Op de kruising PoelendaelewegVlis- singseweg te Middelubrg is zaterdag middag rond half één een vrij ernstig ongeluk gebeurd, toen een Belgische bestuurder van een autobusje geen voorrang verleende aan de wielrijder A. L. M. uit Middelubrg. De wielrij der werd Itïe'm gereden tussen de auto van de Belg en de bestelauto van de Middelburger P. J. S. en werd ernstig aan het hoofd gewond. Per ambulance werd hij naar het Gast huis overgebracht. Gevonden voorwerpen Aan liet politiebureau le Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over onder staande voorwerpen die in het tijdvak van 22 tot en niet 29 juni 1961 als ge vonden zijn aangegeven. Verschillende huls- cn andere sleutels, handschoenen, portemonnees met en zonder inhoud, zwart met bruine hond, benzinedop van auto, grijs vest, zakmes, groene las met zwenibenodigdheden. enkele zonne brillen. blauwe handdoek, beige regen jas, blauw-wit vest, groen vest. witte handdoek, rood zwempak, paar rode kin dersokjes, blauw-groene zwembroek, lichte regenjas, wit rechter kindersclioen- Ije. grijze pantoffel, 2 paar witte sok jes, grijze jongensjas, witte tennisbal, ro de step. badpak en handdoek, rood met gele step, bruin tasje, rood etui niet foto's, zilveren rijksdaalder, bril in groen etui. wandelstok, .paar zwart met witte gymnastiekschoenen, enveloppe met fo to's. SINT-LAURENS Heer M. Allewijn sprak op bijeenkomst van N.C.V.B. De afdeling Sint Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond kwam bij een onder leiding van de presidente mevrouw D. H. Baas-Kamp. De heer M. Allewijnuit Goes sprak over „Christus wordt weer gekruisigd". Dit was de laatste bijeenkomst in dit seizoen. In september zal een streek- vergadering worden gehouden. Officiële publikatie B. en w. van Middelburg maken bekend, dat door A. B. de Baar, wonende te Utrecht, domicilie kiezende te Middelburg een verlof B is gevraagd voor de poffertjes kraam staande op het Koorkerkhof. Binnen veertien dagen na heden kunnen tegen inwilliging van dit verzoek bij hun college schriftelijke bezwaren worden in gediend; Middelburg, 30 juni 1961. GAPINGE N.C.V.B. was bijeen De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. kwam dezer dagen onder leiding van mevr. PauwcLangebeke in verga dering bijeen. De heer Van Noppen uit Middelburg sprak tijdens de bij eenkomst over het onderwerp »„De kinderen vliegen het nest uit, cn wij?" De eerstvolgende vergadering is gesteld op een avond in september. BIGGEKERKE Bejaarden bezochten Belgische kust Dezer dagen hebben dé bejaarden van Biggekerke wederom hun jaarlijkse reis gemaakt. Begunstigd door goed weer ging de tocht ditmaal via" Vlissingcn, Bres- kens, Sluis cn de Belgische kust tot Ostende. De terugtocht ging naar Brugge over Sluis op huis aan. De bejaavden kunnen terugzien op een prachtige middag- Raad Biggekerke verleent bijdrage in nazorg b.l.o. Op voorstel van burgemeester en wet houders heeft de gemeenteraad van Biggekerke in zijn vergadering van vrijdagmiddag een subsidie van vijf cent per inwoner beschikbaar gesteld aan de besturen van de drie organi saties werkzaam op het gebied van de nazorg van het buitengewoon la ger onderwijs. Gevraagd was een bijdrage van tien cent per inwoner, maar b. cn w. wa ren van mening te moeten beginnen met een subisidie van vijf cent, waar mee de raad zich akkoord verklaar de. Alleen het raadslid de heer J. Meijers (s.g.wenste geacht te wor den te hebben tegen gestemd, omdat één van de aanvragende organisaties R.-K. was. Deze subsidie van vijf cent per inwoner verleent de raad als bijdrage in de kosten van de aanstel ling van sociaal-pedagogen voor het nazorg-werk. Verder ging de raad zonder op of aanmerkingen akkoord met een wij ziging en "de" uiteindelijke goedkeu ring van de rekening van het burger lijk armbestuur over 1960 en tot wij ziging van de gemeentebegroting van de dienst 1960 en 1961. Bejaarden naar België De bejaarden uit Biggekerke maak ten deze week hun jaarlijkse rijtoer. De reis ging ditmaal naar België. Begunstigd door prachtig zomerweer reed men via Vlissingen-Breskens naar Sluis, waar de thCe werd ge bruikt. Vervolgens ging het naar Knokke en langs de kust naar Osten de, waar de vissershaven en de bou levard bezichtigd werden. Van Osten- den werd de reis voortgezet naar Brugge. Vandaar ging het weer naar Sluis. On ongeveer 9 uur 's avonds keerden de bejaarden weer voldaan in Biggekerke terug. KOPEREN JUBILEUM Geschenk van Zeeuwse visserijcheque Tijdens de lunch na afloop van de vergadering der Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserij- belangen (Zevibcl) in hotel „De Graanbeurs" tc Hulst is voorzitter A. L. S. Lockefecr gehuldigd in verband met zyn 12! .-jarig voor zitterschap. Verschillende Zeeuw se visserijbestuurders spraken de jubilaris in waarderende bewoor dingen toe, waarbij de lieer B. Schot uit Zicrikzee een cheque aanbood, het geschenk van de Zeeuwse vissers. ZUID-BEVELAND Sterrit op fietsen van C.J.V. „Jehova Nizzi" De C.J.V. „Jehova Nizzi" te Biezc- ling en haar jongensclub als onder afdeling hielden in de omgeving van Kapelle-Biezelinge een sterrit voor fietsen, over een afstand van 22 km. In de consistorie werden de prijzen uitgereikt. Bij de C.J.V. werden vftn- naar het duo Jac. Schipper en M. P. Vermaire. Tweede werden J. Goeree en Kees de Schipper en derde A. Goe ree en Kees de Puit. Bij de jongens club eindigde Kees Wisse als eerste. Tweede werden Evert Butler en Q. Wisse en derde Frans Wisse en J. van Koeveringc. IN SEPTEMBER BOUWEN Gemeente verkocht grond voor bouw kleuterschool Bij de verwezenlijking van de bouw van een nieuwe muziektent heeft het de gemeente Zoutelande allesbehalve meegezeten. Nadat eerst de bouw tekeningen geruime tjjd op zich had den laten wachten, waarover verschil lende raadsleden enkele maten hun bezorgdheid hadden uitgesproken, kreeg de raad in zijn vergadering van vrijdagavoud een nieuwe teleur stelling te verwerken: de f 7200, die de gemeente en de t' 1000, die de plaatselijke muziekvereniging „Luc tor et Emergo", hadden beschikbaar gesteld, blijken bij lange na niet vol doende om dit project te verwezen lijken. De nieuwe kostenraming gaf als eindbedrag zcll's f 12.000 te zien, aldus bleek uit een voorstel van I». en w. aan de raad om een aanvullend krediet te verstrekken. Deze kostenverhoging zou niet, zoals verschillende raadsleden vreesden, aan een luxueuzere uitvoering te wij ten zijn. „Maar", zoals waarnemend burgemeester J. de Pree mecdeeeldc, „aan een stijging van de materiaal kosten". Wel was het mogelijk een besparing van rond f 1150 door te voeren als men voor de fundering gebruik maakte van oude stenen. Hierdoor zou het aanvullend krediet beperkt kunnen blijven tot f '2650, waarmee de raad zich akkoord ver klaarde. Verwacht wordt dat men in september met de bouw kan begin nen. Aanleiding tot uitgebreide dis cussies vormde in deze vergadering vervolgens een voorstel tot verkoop van 60 m2 grond aan de Bcllink aan de heer J. Jonker tegen een prijs van f 3 de nt2. Het was liet raadslid de heer K. Wouters (a.r.), die met zijn opmerking, dat een grondprijs van f 3 veel te laag" was. de longen in beweging bracht. G rond prijsperikelen Volgens dit raadslid moest de grond prijs rond f 7 zijn, maar toen de heer Wouters hier een voorstel van maak te, kreeg liy slechts van twee raads leden steun. Met het voorstel van h. en w. om tegen I' 3 te verkopen, verklaarde de raad zich eens Alleen dc heer Wouters wenste' de aanteke ning van tegen gestemd te hebben. Verder besloot de raad tot verkoop van 1176 m2 grond tussen de huidige lagere school en de Boerenleenbank f 15 de m2. Koper is do vereniging voor chr. onderwijs, die hier een kleu terschool wil bouwen. Aan dc heer. B. J. C. van Overbeeke verkocht do raad 1800 m2 grond aan de Wcst- kappelsc weg hoek Nieuwstraat te gen eenzelfde prijs. Deze grond is bestemd voor een gebouw met apar- tementen. De verkoop van slechts een klein stukje grond het betrof enkele vierkante meters aan de heer K. Stroo keurde de raad af, om dat men het beter vond, dat deze grond nog in handen bleef van de gemeente. Aanleiding hiervan was onder meer een weigering van de heer Stroo om op zijn beurt een stukje grond aan de gemeente over te doen en de nog niet vaststaande bestemming, die de heer Stroo aan de van de gemeente aan te kopen grond had gegeven. Eventueel voor de bouw van een ga rage had de heer Stroo meegedeeld, maar dit vond dc raad te vaag. Voorts stelde dc raad een nieuwe weg- en rioolaanleg belasting veror dening, vast en benoemde men de heer P. Lous tot tweede gemeente werkman. sportvereniging ,„4Mas" te Heinkenszand hééft zaterdag haar vijftienjarig bestaan ge- vier clDe adspirantjes hielden 's middags een gekostumeerde |I optocht. Zij werden gelrak- s teerd op limonade en ijs. Op het Kerkplein voor het post- f| kantoor vond 's avonds een gymnastiekdemonstratie plaats door alle verenigingsleden. In het verenigingsgebouw ,.Mara- -natha" loaren de leden na af- n loop van de demonstratie nog m enige tijd gezellig, bijeen. Op de foto: feestneuzen ontbraken niet... (Foto P.Z.C.) DANK ZIJ FRUITCORSO-PRUS „Zilveren appel" uitgereikt Zaterdagmiddag even na half twee begon het Westenschouwense dorps feest, mogelijk geworden door dé prijs van duizend gulden, die de Schouwse fruitkwekers vorig jaar wonnen in het Goese corso. Evenals de „zilveren appel", een door Goes' ereburger ir. F. Q. den Hollander be schikbaar gestelde wissclprijs. Die zilveren appel moest nog worden aan geboden en het was vanzelfsprekend de t'ruitfee, die zicli van deze taak (voortreffelijk) kweet. Dat gebeurde na afloop van de optocht, op een voor het gemeentehuis te Haamstede opgetrokken bordes. Hier was het ook, dat burgemeester Röell de prijswinnaars van dc op tocht bekend maakte en de fruilfec cleze prijzen overhandigde. De inzending „Budi", een bootje vol inatroösjcs waarvoor de heer M. O. Hansc uit Renosse verantwoorde lijk was bleek bij de „versierde wagens" de eerste prijs gewonnen te hebben en van dc versierde fietsen was het kleurige karretje van Kees Moelijker uit Renessc de mooiste. Kampioen Een vierde prijs was er voor de door vele mensen als „de meest oorspronkelijke" inzending gekwa lificeerde wagen van de sportver eniging Burgh» ccn miniatuur sportveld met miniatuur korfbal- lertjes en minutieuze korfjes. De Burglise korfballers hadden weinige uren later alle reden tot juichen, toen zij in een tot hot programma van het dorpsfeest behorende wedstrijd het eerste twaalftal van Brouwershaven ver sloegen en de. knmpioensvlag kou den hysen in het sportpark, waar legen de avond liet dorpsfeest met een schitterend vuurwerk zou worden besloten. Maar eer het zover was, trok nog een .kleurige lampionoptocht van Haamstede naar Burgh en werden aan het einde van do middag, di rect na de prijsuitreiking in de raadszaal van het gemeentehuis nog verschillende vriendelijkheden uitge wisseld rond de aanbieding van de zilveren appel. De heer J. A. van Willigen uit Goes, reikte nog een tweetal blijvende herinneringen uit: plaquettes voor jhr. Röell en de heer De Feijter. In die onderscheiding deelden de ont werper van de Schouwse inzending naar liet fruitcorso 1960 de ver beelding van dc legende van Wester- schouwén de heer J. J. Evers uit Goes en de eveneens aanwezige „meermin" mej. Nellie de Haan en dé „meerman", de heer C. J. Boot. Daarmee was het dorpsfeest nog niet voorbij. De Burghse korfballers moesten nog kampioen worden en zij deden dat overtuigend door met 5i van Brouwershaven te winnen. Tocli heeft het Burghse twaalftal hard voor deze overwinning gevochten. Zo hard zelfs, dat de hitte twee korf- balsters te veel werd. Zij vielen flauw maar waren al weer op'de been, toen er voor het juichende „Burgh" bloe men werden aangedragen. Kampioensfeest en dorpsfeest werden op het Burghse sportter rein voortgezet. En was er on der dc jongeren weinig animo om het voor het feest aangelegde houten dansvloertje op te zoeken de daarbij geproduceerde draai- orgelmuziek, hoe aardig ook, leent zich nu eenmaal niet voor een hedendaags dansje het vuur werk maakte dit weer goéd. Duizenden mensen, uit de vijf dor pen van YVesterscliouwen en zeer veel toeristen, waren er getuige van hoe met kleurige vuurpijlen, raketten, „telefoondraden" en „grote stukken" naar de climax werd gewerkt: de letters „Schouws fruit bUnkt uit" in een zeer van feestelijk licht. Prijzen en uitslagen Voor do versierde wagens werden de prjjzen als volgt toegekend: 1. Bootje met matroosjes „Budi" van de lieer M. A. Hanso uit Renesse; 2. Pad- vindsters: 3. Fruitwagen van de heer, C. J. van de Kreeke; 4. S.V. „Burgh"; 5. Gcilenweide van de geitenfokvere- niging Burgh-Haamslede: (i. Padvin ders; 7. Inzending „Pomona": 8. Wa gen kampeerccntrum „Rozenhof": 9. Hengelsportvereniging Westerschou- wen. Versierde fietsen: 1, Kees Moelijker, Renesse; 2. Gerda Jonker, Haam stede: 3. Bram Verton, Renesse. Aan dc traditionele maaltijd van „Zevibel" zaten ditmaal enkele honderden leden aan. Als eerste sprak de vice-voorzitter van Ze vibel, de heer J. Bal uit Tholen, die eraan herinnerde, dal de pen ningmeester van de vereniging, burgemeester A. C. Willemsen uit Yerseke, dit najaar zijn 12V2-jarig jubileum heeft gevierd. Als blijk van waardering bood h'j hem een geschenk aan. Vervolgens richtte dc heer Bal zich tot burgemeester Lockefeer van Hulst, die in 1949 toen nog lid van het college van Ged. Staten van Zeeland de voorzittershamer, waarop de drie pijlers van „Zevibcl" oester, mossel en garnaal zijn gegra veerd. De heer B. Schot, voorzitter van de visserijvereniging Le Zierikzee, zei, dal de heer Lockefeer bijzonder goed weet hoe hij de belangen van dc Zeeuwse visserij in overheids kringen naar voren moet brengen. Hij overhandigde hem namens de Zeeuwse vissers een cheque. Even eens werden gelukwensen aange boden door de heer D. de Koning, voorzitter van de vissersvereni ging Eruinisse. die stelde, dat voorzitter Lockefeer het roer van „Zevibcl" stevig en vakkundig in handen heeft. Namens de garna- ienvissers sprak de heer M. Sicre- veld uit Arnemuiden woorden van felicitatie. Als laatste spreker sprak de heer Kivier de Jonge, voorzitter van de Stichting Neder landse Visserij, die betoogde, dat „Zevibel" onder de leiding van de heer Lockefeer is uitgegroeid tot een levend begrip in de Neder landse visserij. De heer Lockefeer sprak een dankwoord. Marktberichten V.V.Z.B. GOES. I juli. Export en industrieveiling. Zwarte bessen I 68—92. II 67—78. Ill D. Rode bes sen I 45.20—16.20, II 45.10, III 30. Frambo zen 114—120. II 102. Mad. Moutot II 60—66. Talisman I 80. Juspa II 80. Red Cauntlet II 80. Senga Scngana I 80, II 74. Jucunda II 74. Gewone veiling. Per doos: Talisman 1 20 —37. II 21—26. Red Gauntlet I 31—38, II 25. Kruisbessen I 27. Rode bessen I 18—39, II 11—15. Frambozen 1 23—31. II 20.29. Per kg: Talisman II 70—100. afw. 55—65. Red Gauntlet I 80. Rode bessen I 47—54. II 50. Witte bessen I 52. Markiezen II 158. Zocie Morellen II 139—142. Varikse zwarte I 159, il 119—130. Insp. Löhnis II 148—152. Mier- loos ezwar te I 141. VEILING KAPELLE. I juli. Frambozen in kratten: I 126127, II 117—119. Rode bessen industrie A 64, I 47.40—49.80. II 46.30, III 36. Zwarte bessen 'industrie I 93, II 82. Aardbeien zonder dop Scngana I 86, II 7'J. Talisman I 84, II 77. Red Gauntlet I 57, II 5658. Jucunda II 78 Mad. Moutot I 67. Juspa II 74, div. afw. doordraai. Aardbeien per doos van 2\s ons: Talisman I 28—11. II 152'J. Red Gaundlet I 29—42, II 17—28. Rode bessen per doos I 18—25, II 17. Loganbessen per doos I 20—30, II 19. Kruisbessen per kg 1 57. II 2633. Kersen: M arkiczen I 180, II 151—176, III 37—49. Morellen II 131. Varikse zwarte II 144. III 19. Aardbeien met dop per kg II 5377, KERKNIEUWS Afscheid ds. P. Westland bij hervormde gemeente Wegens vertrek naar Groot-Ammers nam ds. P. Westland onder grote be langstelling zondag afscheid van de Hervormde Gemeente Sint Annaland. Ds. Westland heeft vijf jaar in Sint Annaland gestaan. Als tekst voor zijn afscheidspredikatic had ds. Westland Petrus 1 23-25 gekozen. Na de prediking richtte de predikant tot enige aanwezigen een persoonlijk woord. Ds. Westland zei met veel lust en liefde in dc grote gemeente van Sint Annaland te hebben ge werkt. Burgemeester J. van den Bos van Sint Annaland was de eerste spreker namens de kerkvoogden, notabelen en de burgerlijke gemeente. De heer P. Albias uit Scherpenisse, namens de classis Zierikzee volgde, waarna de heer J. van der Haar uit Sint Maartensdijk namens de Ring Tholen ds. Westland bedankte. Als consulent sprak de heer L. G. Zwanenburg uit Stavenisso. Ouderling J. Scherpenis se Wzn. vroeg de gemeente psalm 121 vers 4 te zingen voor de predi kant. Na afloop van de dienst namen velen in de consistoriekamer persoonlijk afscheid van ds. Westland en zijn echtgenote. Voor het afscheid be stond grote belangstelling. Nagenoeg alle ringpredikantèn waren aanwezig. Ds. Noordman bedankt als lid van Breed Moderamen (\'an onze Haagse redactie). Dc vrijzinnige predikant ds. A. Noordman te Zaandam heeft bedankt als lid van het Breed Moderamen en als secundus assesor van de Generale •Synode van de Nederlands Hervormde Kerk. Dit betekent, dat thans geen enkele vrijzinnige deel meer uitmaakt van de synode. Ds. Noordman heeft z, be sluit genomen, nadat het Breed Mo deramen prof. dr. Smits diens rech ten van emeritus predikant heeft ont nomen. Ds. Noordman acht de manier waar op een en ander in zijn werk is ge gaan zo in strijd met het wezen der kerk als geloofsgemeenschap, dat het hem niet mogelijk is nog langer di recte verantwoordelijkheid voor dit beleid te dragen. Hierbij zij aangete kend, dat ds. Noordman het niet met alle door prof. Smit verkondigde stede: 3. Bram Verton, Renesse. denkbeelden eens is en dat hij zich Korfbalwedstrijden: Burgh I-Brou- evenmin in alle opzichten kan ver- <-1; Zeemeeuwen— 1 enigen met de door prof. Smit gevolg de handelwijze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7