BARON BLUFF dubbel lekker Tour is volkomen aangelegenheid van Franse nationalen geworden ORANJETEAM VOND TOER VAN DE TOEKOMST AL TE ZWAAR GEEN VERRASSINGEN BIJ DE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 JULI 1961 (Advertentie i DOBBELMANN (dubbel) LEKKER MAN!' STABL1NSKY WON 7e, FORESTIER 8e ETAPPE Van der Steen en Westdorp gingen zaterdag mee in de aanval De strijd van de Tour is volkomen een aangelegenheid van de Franse nationalen geworden. De twee „Jannen" van de tricolores, Jean Stablinsky en Jean Forestïer, brachten het aantal etappe-overwinningen van de man nen van Marcel Bidot op vijf. Zaterdag won Stablinsky in Chalons-sur- Saöne, een dag later was het Fores tier, die in St. Etienne de zegepalm wegdroeg. In de etappe van zaterdag sprongen de Nederlanders mee in de aanval. Toon van der Steen en Jantje Westdorp waren aanwezig in de aanval van de Spanjaard Manzaneque op de gele trui. In de sprint van dit 15 man tellende groepje werd Van der Steen 7e (met een winst van 11 plaat sen) en Westdorp lie (met 15 plaatsen winst). Jo de Haan was de beste Nederlander (elfde) in de etappe van gisteren. reiken. Het kwam zelfs een uur te laat binnen. De enige berg in de 8e etappe, de col des Sauvages (derde categorie) zag het peloton compact omhoog klimmen. Maar de aangelegde bou levard over dit colletje had alle „wilds" aan de Sauvages ontnomen. Het grote nelöton ging compact om hoog tot vlak onder de kop, waar de Italiaan Massïgnan wegsprong en drie punten voor het bergklassement veroverde. De beslissing viel tenslotte 62 km voor de meet, toen Forestier en Lach de slotvlucht lanceerden. Elfde plaats De beste Nederlander was Jo de Haan, die ondanks een breuk van zijn zadelpin weer bij was gekomen, met een elfde plaats. Vlak achter hem als vijftiende eindigde Piet van Est. Piet Damen, Wim van Est, Wout Wagtmans, Jan Westdorp („de laatste 50 km heb ik enorm afge zien") eindigden eveneens in de gro te groep. Toon van der Steen, die een rem had gebroken, kwam ne gen seconden na het „pact" binnen. Een 150 km lange vlucht van een 15-tal coureurs had de 7e etappe door de Jura, de Cote d'Or en het da.1 van de Saöne meer kleur gegeven dan verwacht had mogen worden. De Italiaan Zamboni, de Belg van Aerde, de regionalen Viot en Milesi, die ter verdediging van de posities van de tiicolores Cazala en Joseph Groussard meekregen, openden het offensief. Toen de hoofdmacht nau welijks reageerde sprongen twee groepjes achter hen aan: eerst Toon van der Steen, de regionaal Thomin en Jean Stablinsky en vervolgens Jan Westdorp, de Spaanse favoriet Manzaneque en wat regionalen. Het werd een regelrechte aanval van Manzaneque op de gele trui van Anquetil. Enthoven had het daarbij in de massa benauwd gekregen en was vooruit gereden in de hoop er gens wat te drinken te krijgen en ging meteen maar door. Het was een onverstandige daad van de Ne derlander bjj deze grote hitte, die veel van de krachten vergde. Bij de ravitaillering na 139 km in Auxonne kreeg Enthoven, die op 11.45 van de vluchters reed terwijl het peloton 13.35 was achtergeraakt, van Klaas Buchly een seintje om zijn hopeloze sprong te staken. Grote winnaar De grote winnaar van deze rit werd Fernando Manzaneque, die zijn ach terstand op Jacques Anquetil tot 4.37 verkleinde, waarmee hij de tweede plaats in de algemene klassering" ging bezetten. Toon van der Steen eindigde als zevende terwijl West dorp in de eindspurt met de elfde plaats genoegen moest nemen. Van de overige Nederlanders kwamen Jo de Haan, Wim van Est, Jaap Kersten Coen Niesten, Piet Damen, Wout Wagtmans en Piet van Est met het grote peloton binnen. Dick. Enthoven die de tol voor zijn inspanningen moest betalen, en de geloste Jef La- haye, eindigden op 13.41 na de win naar. Een gevoelige slag leed de Belgische ploeg. In het begin van de etappe kwam René Vanderveken ten val en bleef eenzaam achter. George Itons- se liet Proost en Vloeberghs op hem wachten maar het drietal slaagde er niet meer in de hoofdmacht te bc- Dick Enthoven was in de straten van St. Etienne over een hond gevallen en werd 78e op 4 min 41 sec. Met een achterstand van ruim negen mi nuten kwamen Kersten en Niesten samen binnen. In de afdaling van de Sauvages was Jaap Kersten in het grint gereden en over de kop gesla gen. Hij liep een snede boven- het voorhoofd op, die door de Tour dokter voorlopig werd behandeld. Kort daarna, bij de tweede ravitaille ring, sprongen zomaar vier spaken in het achterwiel van Niesten. Toen Kersten hem passeerde bleef de Lim burger wachten en gezamenlijk reed het tweetal naar de finish. Als laat ste arriveerde Sjef Lalia.ye, die steeds moeilijker gaat rijden, op hijna twaalf minuten. Alle Nederlanders waren weer compleet. Dat konden de Italianen niet zeggen. Zij verloren in deze wandeletappe Vito Favefo, drie jaar geleden nog een gegadigde voor de eindzege, maar sindsdien sterk in kracht ach teruitgegaan. LEBAUBE WON le ETAPPE Nederlander Jan Janssen op de vijftiende plaats (Van een speciale ANP-verslaggever) De Fransman Jean-CIaude Lebaube mag zich de eerste etappewinnaar van de eerste Ronde van de Toe komst noemen. Hij was kort na de ravitaillering, na ruim 95 km, sa men met de Zwitser Erwin Jaisli uit een kopgroepje weggesprongen en niet ver voor de finish van deze doopetappe van de „Tour de l'Ave- nir" over 145,5 km, met St. Etienne als start- en eindpunt, had hij Jaisli gelost. In de smorende hitte hebben wij daar aan de finish met ploegleider Sjefke Janssen staan wachten op de Neder landers. Onderweg tussen de vele venijnige beklimmingen hadden wij het oranje-octet zien zwoegen om de posities te verstevigen. Enkelen, zo als Van der Ven en Groeneweg, za ten van het begin af aan al niet te best in de strijd, maar de anderen hebben heel larig in de voorste gele deren hun partijtje meegeblazen en vooral Jan Janssèn heeft lange tijd de verwachting gewekt een belang rijke man in deze etappe te zullen worden. Het is tenslotte nog allemaal ta melijk teleurstellend geworden. Na Jaisli, die een minuut en 24 seconden na Lebaube binnen kwam. volgde precies vijf minuten later een groepje van zeven man met de voortreffelijk rijdende Duitser Erwin Limbach. Daarna kwamen twee groepjes van drie renners door de finish met Jan Janssen als laatste van het twee de drietal, met een achterstand van zeven minuten en 45 secon den als vijftiende in het etappe klassement. De Nederlandse equipe was van me ning, dat deze wedstrijd te zwaar is. Sjefke Janssen, de teleurgestelde ploegleider, vond dat zijn jongens veel te veel drinken. In Nederland doen ze niet anders, maar hier gaat dat niet. Er z\jn in deze ronde zeer veel zwakke broeders ingeschreven. Ei- kwamen er liefst 36 te Iaat aan. Daarom werd besloten de tijdslimiet te vergroten... Het klassement van de eerste etap- Een moment uit de loielerronde van Kruiningen, die na een geslaagde solovlucht vtm 85 Icm, gewonnen is door Piet van Hees uit Hoogerheide. Foto P.Z.C Touruitslagen de zevende etappe Het klassement (211,5 km) luidt: 1. Stablinsky (Frankr.) 5.21.11 (met bon. 5.20.11); 2. Groussard (Frankr.) 5.21.12 (met bon. 5.20,42): 3. Van Aerde (België) 5.21.12; 4. Thomin (West-Zuid-West); 5. Coaree (West-Zuid-West); 6. Viot (Pa rijs Noord-Oost); 7. Van der Steen; 8, Zamboni (Italië); 11. Westdorp; 12. Man zaneque (Spanje); 22. De Haan; 30 Wim van Est; 59. Kersten; 65. Niesten: 83. Piet van Est. allen in dezelfde tijd als Darri- gade (5.27.-14); 9. La Haye 5.34.52; 93. Ent hoven, z.t. Het klassement van de 8ste etappe: 1. Forestier. Frankrijk 7.05U0; 2. Lach. Parijs 7.05,12; 3. Everaert, Frankrijk 7.08.49; 4. Zamboni, Italië 7.08:53; 5. Gain- che, West 7.09.19: 6. Darrigade, Frankrijk 7.09.20; 7. Tliomin, West z.t.; 11. Jo de Haan; 15. Piet van Est: 35 Damen; 51. Wim van Est; 64. Wagtmans; 65. West dorp, z.t. als Darrigade; 67. Van der Steen 7.09.29; 78. Enthoven 7.09.51; 85 Ker sten 7.14,21; 86. Niesten z.t,; 88. La Haye 7.17.05. Het algemeen klassement luidt: I. Anquetil (Fr.) 44 uur 2 min. 58 sec.: 2. Manzaneque (Sp.) 44.07.35 op 4.37; 3. Dot- to (Centraal-Zuid) 44.08.19 op 5.21; 4. Car les! (It,) 44,08.20 op 5.22; 5. Elliot (G.-B.), 44.08.25 op 5.27; 6. Perez-Frances (Sp.) 44.08.26 op 5,28; 7. Pauwels (Belg.) 44.10.01 op 7.03; 8. Battistini (Tt.) 44.10.17 op 7.19: 9. Anglade (Fr.) 44.10.59 op 8.01; 10. Ca zala (Fr.) 44.11.04 op 8.06: 12. Gaul (Zwits. /Lux.) 44.11.11 op 8.13; 16. Massignan (It.) 44.11.34 op 8.36; 27. Wim van Est 44.14.04 op 11.06; 32. Van der Steen 44.14.55 op II.57; 42. Niesten 44.18,56 op 15.38; 44. Wagtmans 44.21.23 op 18.25; 48. Piet van Est 44.23.01 op 20.03 60. Kersten 44.26.33 op 23.35; 66. Westdorp 44.30.39 op 27.41; 72. Damen 44.35.05 op 32.07; 77. De Haan 44.44.06 op 41.08; 81. Enthoven 44.48.03 op 45.05; 90. La Haye 45.02.54 op 59.56. pen van de Ronde van de Toekomst: 1. Lebaube, Frankrijk 3.34.31, 2. Jaisli,'Zwitserland 3.35.55, 3. Cauvet, Frankrijk, 3.40.55, 4. Cardoso, Portu gal, z.t.,, 5. Fantimato, Italië, z.t., 6. Limbach, Duitsland z.t., 7. Luethy Zwitserland z.t., 10. Hentges, Luxem burg 3.42.13, 15. Jan Janssen 3.42.16. 21. Huub Zilverberg 3.42.56, 23 Miel Snijder z.t., 46. Hugens 3.47.26, 61. Miel Verstraete 3.48.49, 84 Van de Ven 3.53.33 en 89 Groeneweg 3.55.43. S.C. Enschede in principe voor fusie met Ensch. Boys Met 132 stemmen voor en 51 tegen hebben de leden van Sportclub En schede zich in een buitengewone al gemene ledenvergadering in principe uitgesproken voor een fusie met de Enschedese Boys. Dit besluit houdt in dat de leden het bestuur machti ging geven zich met andere betrok kenen te beraden over de mogelijk heden van een fusie tussen beide verenigingen, waarna de leden zullen beslissen of de daaruit voortvloei ende voorstellen al dan niet aan vaardbaar zijn. Het blijft echter voorlopig nog afwachten wat bestuur en leden van Enschedese Boys in de ze zullen beslissen. Deze vergadering was uitgeschreven naar aanleiding van een brief, die be sturen van beide verenigingen on langs hebben ontvangen van een „commissie van goede diensten", be staande uit drie vooraanstaande En schedese ingezetenen en waarin de wens tot uiting komt, dat Sportclub Enschede en Enschedese Boys fuse ren. Het bestuur van Sportclub En schede had zich vrijdagavond reeds uitgesproken voor een samengaan. STRIJD OM ZEEUWSE TITELS Finales aanstaande zaterdag en zondag Zaterdag en zondag is op de tennis banen aan de Van Woelderenlaan te Vlissingen een begin gemaakt met de wedstrijden om de districtstennis- ltampioenschappen van Zeeland. On danks het zeer warme weer werd er hard om de overwinning gevochten. Maar toch kwamen er geen verras sende uitslagen voor. Alle favorieten hebben zich geplaatst voor do vol gende ronden die aanstaande zater dag en zondag worden gespeeld. De ze kampioenschappen werden geor ganiseerd door de Lawn Tennis Club „De Schelde". In de kwart finales van het dames enkelspel won mevr. Lako met 61 en 6—3 van mej. Flukken. Mej. Fraai jen hove versloeg met 64 en 62 mevrouw Hermanides. Mej. van der Hage zegevierde met 63 en 64 over mej. Denie. Mevrouw ViscbStreefkerk toonde zich ten slotte met 6—4 en 6—1 de meerdere van mej. Sandberg. In de halve finales speelt mevr. La- Eerste duels onderlinge tenniswedstrijden M.L.T.C. De Middelburgse Lawn Tennis Club hield zijn jaarlijkse onderlinge wed strijden, waarvan dit weekeinde het eerste gedeelte, namelijk de dames- en herendubbels werden gespeeld. De dames- en herenenkelspeleri en ge mengde dubbels zullen in september- worden gehouden. De gedetailleerde uitslagen zijn dames dubbels, halve finale: mej. L, en M, Wolthers-mevr. de Jong/mevr. v. Bockel 6-2, 6-2. mej. H. en M. Sandberg-mevr. Pa- rent /mevr. Visch, 6-1, 6-4. Finale: Mej. L. en M. Wolthers-mej. H. en M. Sandberg 6-2, 2-6, 6-3. Herendubbels, halve finale: A. Drost/Drost-J. en L. Parent 6-2, 3-6, 4-6; A. Boone/Boone-J. Woltfrers/J. Ver- burg 4-6, 6-3, 4-6. Finale: J. en L. Parent-J. Woltérs/J. Ver burg 6-1, 4-6, 6-0. 228. De zanger Frank ie zat broe dend in een crème-kleurige stoel voor de open haard en nipte van een hoestdrankje in een kristallen kelkje. „De dag van het Songfestival na dert...", mompelde hij. „En nog steeds heeft mijn voornaamste mededingster zich niet terugge trokken! Daar moet wat aan ge daan worden. En nu ik weet. dat zij op haar moeder gesteld is, dat zij zonder deze niet wil zingen, weet ik ook w£t mij te doen staat!" I-lij zette zich aan zijn notenhou ten schrijftafel, nam een ivoor kleurig vel papier en verwijderde met zorg zijn naam en adres. Na een tijdje dubbend op zijn zilveren balpen te hebben gezogen begon hij te schrijven... Niet veel later werd er bij baron Bluff lang en dringend gebeld. Daar werd Johan terzijde gedrukt door Jackie Spinet-Mineure, die snikkend op de baron toestoof. „Moesje wordt bedreigd...!", riep zij, met een brief wapperend. „Iemand, die bet goed met mij meent, schrijft dat hy moesje zal ontvoeren, als ik blijf meedoen aan het festival. Om haar de teleur stelling van mijn nederlaag te be sparen, zegt hij De baron fronste zijn wenkbrau wen. „Geef eens hier", sprak hij. „Dan zal ik even ik heb verstand van criminilogie deduceren waar deze brief vandaan komt". Hij snoof aan het papier en ver volgde: „Dit is een brief waar een luchtje aan zit... Een parfum luchtje... En blijkens het hand schrift mijn kennis omvat ook de grafologie is de afzender... een" ijdel en eerzuchtig persoon. Kortóm, ik weet in welke richting wij moeten zoeken. Kom mee, Jo han ko tegen mej. Fraaijenhove, terwijl mej. Van der Plage tegen mevrouw \jischStreefkerk uitkomt. In het heren enkelspel plaatsten zich de heren Praesterink, Van de Velde, Parent, Ter Poorten, P. Hermsen, P. de Haas en Jurry. De laatste speler in de kwart finales wordt de winnaar van het duel Van Eijzeren—Plaag. Voor deze kwartfinales worden de vol gende wedstrijden gespeeld PraesterinkVan de Velde, Pa- rentTer Poorten, P. Hermsen P. de Haas. Jurry komt uit tegen de winnaar van de partij tussen Van Eijzeren en Haag. Het dames dubbelspel is reeds ver gevorderd. Hiervan werd reeds één halve finale gespeeld en wel tussen de dames Fraaijenhove en Denie en de dames Sandberg en Wolther's. De dames Fraaijenhove en Denie won nen deze wedstrijd met 46, 61 en 64. De andere halve finale gaat tussen de dubbels mej. Van der Ha- ge en mevr. Lako en mevr. Timmer man en mevr. Brack. In het heren dubbelspel werd één kwart finale gespeeld. Het dubbel Jurry en Timmerman versloeg met 16, 61 en 97 de combinatie Van Iersel en Van Eijzeren. De an dere kwartfinalewedstrijden zijn Drost en Parent tegen Van de Linde en Laurens, Hermsen en Van de Vel de tegen P. de Haas en F. de Haas en Praesterink en Vroegop tegen Potteboom en Lussanet. In de halve finale gemengd dubbel spel plaatsten zich de dubbels mej. Van de Hage en P. Hermsen en mej. Denie en Praesterink. De ande re twee combinaties zijn nog niet bekend. Deze moeten komen uit de kwartfinalewedstrijden mejuffrouw Fraaijenhove en Jurry tegen mej. M. Wolthers en Vroegop en mej. Sandberg en Parent tegen mevr. Timmerman en E. Timmerman. Volewijckers-Elinkwijk eindigde in 43 De Volewijckers heeft de eerste van de twee wedstrijden tegen Elinkwijk voor een plaats' in de ere-divisie met 4-3 gewonnen. Bij de rust leidden de Amsterdammers reeds met 3-1. De wedstrijd, die werd gespeeld in het Olympisch Stadion, trok 35.000 toe schouwers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4