BILT Garnalenvissers inschakelen bij wetsontwerp schaderegeling „IN DIENST DER KERK" WEER OP „HEDENESSE" BIJEEN BORSSELES 70-JARIG O.K.K.: GESLAAGD MUZIEKFESTIVAL 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 JULI .19§1 „ZEVIBEL".VOORZITTER LOCKEFEER „Zeeuwen nemen geen geen genoegen met reprise Zuiderzeesteunwet" In de zaterdagmorgen in Hulst gehouden jaarvergadering van de „Zëvibel" heeft de voorzitter, burgemeester 'A. L. S. Locke- feer van Hulst, aandacht gevraagd voor de verschillende pro blemen, die de Zeeuwse visserij beroeren. Onbevredigend noem de de heer Lockefeer het, dat de commissie ex artikel 8 van de Deltawet zonder het bedrijfsleven erin te kennen een wetsont werp voorbereidt. Met name wilde hij de garnalenvisserij inscha kelen, die volgens hem gehoord zou moeten worden over een zo belangrijke zaak als de wet, regelende de tegemoetkoming als gevolg van de Deltawerken. Voorlopig moeten de vissers, die getroffen zijn door uitvoering van het Drie-Eilandenplan, het hebben van interimregelingen. Dc heer Lockefeer betreurde liet, dat een definitieve regeling' zolang moet uitblijven, dat niet name de kredietverlening van 100% bij overschakeling naar zeevisserij geen enkel reëel element van te gemoetkoming bevat. Over deze zaak zei liij verder nog, dat „de Zeeuwse visserij geen genoegen zal nemen met; een reprise van een Zuiderzeesteunwet". In zijn rede wees de voorzitter er op, dat de Zeeuwse visserij gewerkt heeft in de benauwende atmosfeer van de Deltawerken. „Waarheen gaan we met onze mossel- en oestereultures en -bedrijven en waarheen gaat het uiteindelijk met de garnalenvissers van Veere en Arnemuiden vroeg hij zich af. Voldoening heeft „Zev-ïbel" over het besluit van de minister de oesterproeven in het Veerse Gat te laten doorgaan. De Zevibelvoorzitter zei erop te rekenen, dat als de proe ven slagen de oesterbedrijven vol doende tegemoet gekomen zullen worden, wanneer zij naar elders wor den verplaatst. V erwaterplaats Naar aanleiding van het enige tijd geleden verschenen rapport van prof. Havinga, waarin hij pleit voor een kunstmatige mosselverwaterplaats in het noorden, merkte de heer Locke feer op: „Wij blijven vasthouden aan een verwaterplaats voor mosselen in Zeeland." Zevibcl deelt de opvatting van prof. Havinga beslist niet, dat f Advertentie) Natuurlijk bruin Piamaderm met en zonder zon M9BBEHSmmmetm Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95' een concentratie van de mosselteelt in de Waddenzee verre de voorkeur verdient boven' een splitsing, niet dé mosselbanken in het noorden en de kunstmatige mossèlverwaterplaatsen in het zuiden. Spreker zei er op te rekenen, dat geen stappen tot ver wezenlijking van dit idee zullen wor den gedaan, vóórdat de uitslag van de proeven in Zeeland duidelijk is ko men vast te staan. Hij was voorts van mening, dat Harlingen méér „fair play" kan spelen tegenover de Zeeuwse visserijgemeenten. Over ile gevolgen van de Deltawer ken voor de garnalenvisserij tast men nog in het duister, met liame voor wat betreft een ontwerp van wet tot regeling van de tegemoetkoming in de schade op grond van artikel 8 der Deltawet. In dit verband wilde spre ker het bedrijfsleven inschakelen bij de voorbereiding van dit wetsont werp. Bedrijfsresultaten Ondanks de Deltaproblemen zijn de bedrijfsresultaten in de Zeeuwse vis serij niet onbevredigend geweest. Wel zullen de vissers zich steeds moeten •bezinnen op verbetering en sanering der bedrijven, meende de heer Locke feer. Ook wees liij op de sociale as- Eecten van het vissersbedrijfDe ver- etering van de sociale voorwaarden zal een punt dienen, te zijn, dat de volle aandacht krijgt. Voorts ver klaarde de voorzitter van Zevibel, dat een vestigingswet voor de visserij een punt van studie uitmaakt bij het Vis serijschap. Sprekende over de mosselsector zei de- heer Lockefeer veel waardering te hebben" voor liét' bestuur van het Próduktsehap met betrekking tot zijn besluiten inzake de standaardcapaei- teitcijfers, - de prijzen voor mosselen en de aanwijzing van Zierikzee als aanvoerplaats voor mosselen. Dit laatste betekent, dat het. verkoop kantoor te. Bergen op Zoom zijn be staansrecht ten volle behoudt. Hier is reden tot juichen, juist omdat de po gingen zijn gedwarsboomd tot het niet een pennestreek doorhalen van wat in 25 jaar moeizaam is opge bouwd, aldus spreker. Enkele kritische geluiden liet <le lieer Lockefeer horen aan het adres van de „ondernemende man nen van Yerseke", zoals hij liet uitdrukte. Waardering had liij voor hun capaciteiten op het ge bied van de bedrijfsvoering, maar niet voor hun instelling ten op zichte van de organisaties, in de vrije en de overheidssector. De mentaliteit van „ik doé liet zelf" of „wij doen het in een belangen groep zelf" haalt het niet meer, aldus spreker. Tenslotte wees de Zevïbel-voorzitter erop, dat deze vereniging een geluid wil laten horen voor de gehele Zeeuwse visserij. Dit. diénen alle vissers te verstaan. Ver gad er ing Onder dc gasten, die de vergadering van Zevibel bijwoonden, waren o.a. het Tweede-Kamerlid J. M. A. C. van Dongen, het lid van God. State.n, de heer M. J. van Poelje, het Sta tenlid L. J. van Oirschot en drs. D. J. van Dijk voorzitter van het Produkt- Advertentie) Origineel Zwitsers fabrieksmerk schap. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. Uit het financieel verslag bleek, dat over- 1960 een batig'saldo is van ruim 14.000, dat volgens pen ningmeester burgemeester A. C. Wil- lemsen uit Yerseke in de toekomst o.m. nodig zal zijn voor uitgaven, welke Zevibel zal moeten doen oni haar leden op de hoogte te kunnen houden van allerlei ontwikkelingen rond de schadevergoedingen. De af tredende bestuursleden J. P. de Bruijn. J. Siereveld en A. L. S. Locke feer werden herkozen. Tydens deze vérgadering hield dc in specteur der visseryen in het eerste district, de beer J. G. de Wit, een causerie, toegelicht niet lichtbeelden, over de moeilijkbeden en mogelijkhe den rond de bouw van nieuwe vis sersschepen. Tijdens déze. bijeen komst liield liet lid van Ged. Staten, de beer M. J. van Poelje, nog een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat Zevibel toch al heel wat heeft bereikt. Tenslotte werd liet gezelschap ontvangen op liet stad huis. BESLUIT IN VERGADERING TE GOES Ds. C. Lebbing sprak over problemen in 1961 YAN TOT RINGRIJDEN OP T.V. De ringrijdersfestljnen van Dom burg en Lammerenburg, die zater dag werdén gehouden, zullen dezer dagen in het televisiejournaal wor den uitgezonden. René van Nie, fil mer van de N.T.S. heeft niet minder dan- drie filmrollen volgeschoten van kermis en ringrijden in Domburg en van het ringrijden en de stoelen dans te paard in Lammerenburg. De behr Van Nie heeft het er niet ge makkelijk mee gehad. Verschillende ringrijdérs toonden al te veel be langstelling voor de cameralens. En wanneer, de filmer hen dan vriende lijk verzocht een andere kant uit te kijken, zeiden ze „maar natuurlijk meneer", compleet met een vriende lijke klap op zijn schouder, maar de tóestand veranderde daarbij niet. In Lammerenburg beklom Van Nie zelfs een stevig paard om een en an der zo levendig mogelijk te filmen. Hij is er niet afgerold, verklaarde hij. T BROEK... Hoewel de temperatuur er hoog ge- noetj voor -was, schrok de Middel burgse functionaris op weg naar een afscheidsreceptie in Sas van Gent toch wel een beetjetoen een vreemdeling hem op de boot naar Breshens aansprak. ..U moet mij niet kwalijk- nemen", sprak de man beleefd, „maar ik wil U er toch even op attent maken, dat uw broek gescheurd is". Nou, dat klopte. Waar het zitvlak behoorde te zitten, prijkte een fraaie open vlakte. Er hing een flinke lap stof moedeloos omlaag. ..Ophouden', dacht onze. functiona ris. ..ophouden, dat is de enige ma nier" en met de linkerhand voortdu rend op de rug, zette hij de reis naar Sas van Gent voort. En ook daar, ter receptie, bewoog hij zich temid den van de menigte, met voortdu rend die linkerhand op de rug, om de boel bij elkaar le honden en mei de rechter zo goed en zo kwaad als dat ging handen schuddend en ver snaperingen tol zich nemend. Hel was de secretaris van de Zeeuws- Vlaarnse, Kamer van Koophandel, die er tenslotte erg in kreeg. ..Wat sta jij cr toch raar bij", riep hij spon taan uit. De Middelburger draaide zich een halve slag om. ..Dat heeft zo zijn reden", antwoordde hij, terwijl hij verklarend s'n hand een beetje liet zakken. Maar toen had hij ook de langste tijd in zijn hemd gestaan, want de secretaris nam onmiddellijk maatregelen en ter plaatse is de zaak- met: een grove- steek tzoals dal heet) hersteld... FRIETBRAND. Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor acht verliet een ongewone geur de frietkraam van de heer Westerweele te Kamperland. Het was niet de geur die doorgaans door het bakken van friet wordt verspreid, dus richtte men snel een' schuimblusser op het inwen dige van de wagen. De brandweer voltooide dit karwei. Toen de rook was opgetrokken bleek het interieur van de wagen gedeelte lijk te zijn uitgebrand, alsmede een deel van <le inventai'is. De kraam met inhoud was verze kerd. VERTREK. In de marechausseekazerne te IJzen- dijke is vrijdag een bijzonder af scheid genomen. Het afscheid van de marechausseebrigade die niet min der dan 120 jaar lang in Uzendijke was gevestigd. De districtscomman dant, majoor E. N. Spronk, wees er in zijn toespraak op dat de Bene- luxovereenkomsten het vertrek uit IJzendijke noodzakelijk maakt. Hij dankte burgemeester J. J. M. Ficq voor cle prettige samenwerking. Als aandenken bood hij hem een Delfts blauw wandbord met wapen aan. Burgemeester Ficq zei liet vertrek zeer te betreuren. „Het wapen van de brigade is met de ingezetenen vergroeid", zo zei hij. BALKONMERELS. De heer M. Nouse, Margrieten laan te Vlissingen, heeft ons weer iets over zijn balkonmerels laten horen. In april konden wij op die manier reeds melding ma- -ken van een sciie geboorten, die in een merelnest op zijn balkon kon worden waargenomen. In middels verscheen een nieuwe se rie van zeven eitjes, waarvan er vijf werden uitgebroed. Op 25 juni was het zover. Ze zijn dus hu al weer meer dan een week oud en laten de hongerige bekjes in de tropische hitte van de laat ste dagen enigszins lusteloos over de rand van het nest hangen. Bekjes, die overigens voortdurend worden gevuld. „OP STELTEN". 1 Kadiorcportcrs Van Stipriaan en I Buurman hebben vrijdagavond In dc j Scliouvvse Westhoek „hart en mi crofoon vastgehouden, toen vijf over hall tien in Renesse een directe uit- zending dc lucht in ging. Dat ge-1 beurde in Vara's programma „Op stelten", dat dus ditmaal aan Renes se en zijn inwoners was gewijd. Het werd een genoeglijk zomeravondpro- grammaatje, muzikaal omlijst uoor ,een uit Hilversum meegevoerd com bo en door Renesses fanfare „Luc- tor et Emcrgo", die ook al moderne dingen deed. En met een opgewekt „The Saints" in Rnnesso bet pro- j gTammaatje afsloot. De hervormde mannenorganïsatie „In dienst der kerk" in Zeeland zal, aan gemoedigd door liet succes van vorig jaar, op 1(5 en 17 september weer een conferentie-weekend houden in het vormingscentrum „Iledenesse" te Cadzand. Dit werd zaterdagmiddag besloten tijdens de in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden jaarverga dering. Evenals vorig jaar zal liet weckend gehouden worden in samen werking niet de Belgen. Het voorstel om ook een Zeeuwse toogdag te houden, werd aangehouden tot een volgend jaar, waarbij dan bekeken zal worden of deze mogelijk samen gehouden zal kunnen worden met de hervormde vrouwengroepen. In deze jaarvergadering, die slechts door een klein aantal afdelingen werden bijge woond, hield de bondsvoorzitter, ds. C. Lebbink uit Amsterdam een lezing met als onderwerp „Onze problemen van nu anno domini 1961". Ds. Lebbing, die zich in zijn betoog bepaalde tot de principiële moeilijk heden van de eigen organisatie, wees er o.m, op, dat het werk steeds meer gezien wordt als een vrijetijdsbeste ding. Dit is niet juist. Hoewel het werk in hoofdzaak in de vrije tijd' plaats vindt moet 't toch gezien wor den als een gevolg geven aan de ge hoorzaamheid aan Jezus Christus.: Dit is een taak die ons gehele leven omspant, aldus ds. Lebbing. Bij. dé afwerking fi'an het huishouder lijke gedeelte memoreerde dc secrota- ris, de heer C. Dronkers uit Vlissin gen, dat er in de afdelingen geen mutaties warén. Wel waren ér wat moeilijkheden ontstaan met de afde-; ling Middelburg, die met een. leden-! tal van yijl'tig personen werd óntbon-' den, maar later wéér .heropgericht1 kón worden. Het overzicht van de penningmeester, de heer Ossewaarde uit Middelburg, sloot met een batig saldo van 68,32. In de vacature van de heer A. van Pelt uit Zierikzee werd' tot bestuurslid voor het district Schóuwen-Duiveland 'gekozen. de heer L. M. Steèndam uit Zierikzee, terwijl in de vacature van ds. Don tot bestuurslid voor Zuid-Beveland werd gekozen, de heer A. D. van Liere uit Hansweert. De leiding van de vergadering was in handen van ds. J. J. Hoffman uit Kruiningen. Tenslotte deed ds. Lebbing na afloop van zijn referaat nog enkele mede delingen over de moeilijkheden, die er met de provincie Friesland zijn gerezen bij de.reorganisatie van de bond. Déze provincie verzet zich na melijk sterk tegen de omzetting van de naam „Federatie van provinciale bonden". Het gevolg is nu geweest, dat Friesland geheel is uitgetreden. Twee zwemmers gered uit de Westerschelde Twee roekeloze, zwemmers zijn liet afgelopen weekeinde in' Rilland-Bath uit (1e Wes- terscheïdc gered. Zaterdag- M middag wilden drie badgasten s naar liet >vrak zwemmen van f| liet- Turkse schip- „Aydin". m Ondanks herhaalde waarsehü- p H wingen ging'één van hen toch verder; liij werd door de ster- ke stroom gegrepen. Twee §j jongens uit Bath hebben dé badgast met een roeiboot ge- n H red. Zondagmiddag raakte dc vijf- tienjarige L. W. ter hoogte van de Zimmermanpolder in moeilijkheden, toen. liij naar eeii zandplaat wilde overste- ken. Hij werd gered door een j= Belgische speedboot, die in liet haventje van de Zimincr- manpolder lag. i]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Koster van geref. kerk in Kapelle onderscheiden De heer J'ah Nijssen Czn. te Kapelle is zaterdagmiddag koninklijk onder scheiden. met de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding viel hem ten deel voor zijn veertigjarig lcostersehap bij de gereformeerde kerk te Kapelle. Ter gelegenheid van dat feit werd de jubilaris een receptie aangeboden, waar vele gemeenteleden blijk van belangstelling gaven. Ds. J. v. d. Leek sprak dc jubilaris toe en bood hem onder dank voor het vele, dat hij voor de kerk gedaan heeft een geschenk aan. Na néfii sprak burge meester H. Gl van Suylekom, die de heer Nijssen. schetste als een troüw dienaar, tot voorbeeld strekkend voor vele anderen. Vervolgens speldde hij dc heer Nijssen het eremetaal op cle borst. Van de gelegenheid tot felici tatie werd een druk gebruik ge maakt. De heer J. de Waal Czri. overleden l'n het Zweedse Rode Kruïszïekenluns in Zierikzee is. vrijdag in de leeftijd van 78 jaar de heer j. de. Waal Czn., oester- en mosselkweker uit Bruinis- sc. overleden. De heer De Waal was enige jaren gemeenteraadslid voor de Staatkundig Gereformeerde Partij in Bruinisse en in dc gereformeerde gemeente een bekende figuur; Hij was 17 jaar ouderling van de gere formeerde gemeente en sederthet vertrek van ds. Mallan naar Veenen- daal in januari 1960 voorzitter van de kerkeraad. Tevens was' de lieer De Waal afgevaardigde naar de Classis en cle Synode, waar hij een graag ge ziene figuur was door zijn bijzondere gaven en kennis. De overledene was bovendien bestuurslid van dc School mét de Bijbel. De begrafenis van de heer De Waal heeft plaats dinsdag middag a.s. oin twee uur in Bruinis se. Vooraf zal ds. Mallan de rouw dienst in het kerkgebouw van dc ger reformeerde gemeente leiden. ONDANKS DE WARMTE GOED SPEL Negen muziekkorpsen gaven acte de presence De felle zon flikkerde in tientallen koperen muziekinstrumenten, toen zaterdagmiddag in Borssele vier ver schillende muziekkorpsen „met vlie gend vaandel en slaande trom" door het dorp trokken. De fanfare „Oefe ning Kweekt Kunst" vierde op die dag zijn 70-jarig bestaan. Negen muziek korpsen uit dé omtrek zetten in de loop van de dag luister bij aan het 70-jarig bestaan van „Oefening Kweekt Kunst", n.l. „Prinses Juliana" te: Baarland, Euterpe" te Héinkens- zand, .,Oon Amore" te Hoedokensker- kc, „Sint Céacilia" te 's Hecrenhoek, „Ons Genoegen" té Nisse en „YVilhel- inina" te Goiijnsplaat. 's Avonds werd dit aantal nog .aange vuld met de muziekkorpsen „Excel sior" te Kloctinge en „Mozart" uit Yerseké, die een aardige showntars té zien gaven met een klipkende tap toe als sluitstuk. Voordat de verschiUchdé^xüziekkórp- sen af marcheerden, voor- een tocht door het dorp* was er Li do. middag uren in het gemeentehuis nog' een officiële ontvangst vóór, de. afgevaar digden der deelnemende-verenigingen. Burgemeester' P., JL D.öminlcus, v.an Borssele heette;daar de deelnemende korpsen welkom. Hij-.feliciteerde de jubilerende vereniging „Oefening Kweekt Kunst". Uit zijn woorden bleek, dat de jubilerende muziekver eniging een bijzonder góed hart wordt toegedragen. Het gezelschap O.K.K. werd in 1891 door een tweetal ondernemen de lieden, de. heren Schipper en -De Keijser opgelicht, en is na een aantal kinderziekten doorgemaakt te hebben uitgegroeid tot een flink korps, waarop Borssele trots is. Het oudste nog in leven zijnde lid van O.K.K., de nu bijna 92-jarige Jacob, van de Velde, was bij deze officiële ontvangst ten gemeente- huize aanwezig. Na de hartelijke woorden van burge meester Domxnicus voerde dc heer M. F. Boogert, erevoorzitter van O.K.K., liet woord. Deze haalde enkele geschiedkundige feiten van Borssele aan. Daarnaast dankte hij Borssele's eer ste burger voor diens vriendelijke woorden. Vervolgens voerden het woord de lieren J, den Toonder na mens de Zeeuwse Bond van Harmonie en fanfaregezelschappen (hij bood de jubilerende vereniging een geschenk onder couvert aan), J. A. Duivestein, voorzitter van „Sint Céacilia", H. de Vos, voorzitter van „Ons Genoegen", J. Uiterhoeve, voorzitter van „Con A- morc" en C. J. dc Mol voorzitter van „Prinses Juliana". De voorzitter van O.K.K.de heer S. Wagenaar, dankte do sprekers voor hun vriendelijke woorden, en het traditionele, cadeau dat daarmee gepaard ging, n.l. een muziekstuk. ..Drie kléine kleutertjes die zaten op een,... bank". Juist, een bank in Borssele-, waar de muziekvereniging O.K.K. jubileerde met een geslaagd muziekfestijn. Deze drie ioeschon- wertjes trotseerden de zon; de overi gen hadden een plaatsje in de scha- duw gezocht. (Foto P.Z.C.) KUNST „Reinaert de Vos" Veere, Grote Kerk; Kamers van Rhetoriea. DE ZEEUWS-VLAAMSE Kamer van Rhetoriea „De Transfiguratie" uit Hulst en „St. Jan ten Steene" uit St.- Jahsteen hadden bepaald geen halve maatregelen genomen om met het als het'ware van hun eigen bodem stam mende Reinaertspel in Veere goed voor den dag tc komen. In het sfeer volle, zij het akoestisch lang niet ideale interieur van cle Grote Kerk is "zaterdagavond ten overstaan van cle „Verenigde Vrienden van Veere" en vele andere belangstellenden met grote geestdrift toneel gespeeld, de hoge temperaturen ten spijt. Het is een manifestatie geworden, die bij zonder veel bijval oogstte en die al begon met een open cïoekje voor het uitermate hanige, optreden van Gus- taaf van de Branden als Cante Claer, de haan. Uitgerust met een juweel van een staart bewoog deze Cante Claer zich wel zeer natuurgetrouw over het toneel, daarbij enkele kraai- soli ten beste gevend, die eventuele slapers tot ver in de omtrek gewekt moeten hebben. „Natuurgetrouw" is overigens toch een passend adjectief voor heel de op voering van Paul dc Mont's versie van het aloude epos van Reinaert de Vos. Gehuld in prachtige kostuums van het huis D. van Nooyen uit Rot terdam en voortreffelijk, gegrimeerd door Raymond de Roeck uit St. Ni klaas zorgden de verenigde rederij kers uit Hulst en St.-Jansteen. onder regie van Renaat Staes, voor een treffende transformatie van ïfterisé- lijkc wezens in dierlijke dito. En dat gold dan zowel .de majestueuze Ko ning Nobel (Jonny van Overmciren) als eeü Grimbeert cle Das (Georgqs Verstraeten)een Bruin cle Beer (Piet Smet) en zeker de. lepe' Rei naert zelve van Piet Verwer, die er voortreffelijk in slaagde de „felle met den rode baarde" in al zijn geslepen heid gestaltete geven. De lompe Bruun en de argeloze Tybeért de Ka ter (Maria van de Walle) vlogen er dan ook daiik zij Verwer's overtui gende spel 'zo geloofwaardig" in, gis in het verhaal maar mogelijk is.' Een knappe prestatie. Cor Verdonschot uit Hulst had voor leuke decors ge zorgd. Los overigens van alle verdere indi viduele verrichtingen, is het een hoogst onderhoudende en ondanks de bekendheidvan het verhaal, zelfs boeiende opv.oeripg geworden, die de talrijke toeschouwers, gezien het her haaldelijke en aan het slot langduri ge- applaus, op hoge prijs hebben ge stelek v..E'. Betonnen wegdek sprong I door de warmte 1 H Hét betonnen delt' van de weg skin .Nicuwerkerk bij boerderij H „De Duif' is zaterdagavond omstreeks half zeven door de H hitte gesprongen. Bewoners uit Ü- de omgeving hebben het weg- dek, dat" sterk' was uitgezet, afgekapt en zaterdagnacht met gewone stenen aangevuld. Het t§ H' drukke verkeer naar het strand werd omgeleid. De poli- tie had de weg afgezet. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Hel weer in Europa porten, van gisteravond 7 uur: Den Helder, half bewolkt 30 gr. Ypenburg, licht bewolkt 32 gr. Vlissingen,-jicht bewolkt 32 gr. Eelde, onbewolkt 32 gr. De Bilt;, licht bewolkt 32 gl'. Twente, licht bewolkt 32 gr. Eindhoven, onbewolkt 33 gr. Zuid-Lil burg, onbewolkt 32 gr. Helsinki, onbewolkt 25 gr. Stockholm, half bewolkt 25 gr. Oslo, zwaar bewolkt. 26 gr, Kopenhagen onbewolkt 23 gr. Aberdeen, regenbui 17 gr. Londen, regen. 23 gr. Amsterdam, onbewolkt 32 gr. Brussel, licht bewolkt 31-, gr. Luxemburg, licli bewolkt 1 30 gr. Parijs, zwaarbewolkt 31 gr:' Bordeaux, licht bewolkt 23 gr. Nice, half bewolkt 28 gr. Berlijn, onbewolkt 33 gl'. Frankfort, onbewolkt 33 gr. Milnchen. licht bewolkt 28 gr. Zürich, zwaar bewolkt 30 gr. Genève. zwaar bewolkt 30 gr. Wenen, onbewolkt 31' gr. Innsbruck,'licht bewolkt 34 gr. Belgrado, licht bewolkt 31 gr. Rome, onbewolkt 31 gr. Madrid, zwaar bewolkt 32 gr. Mallorea, licht bewolkt 31 'gr. VERWACHT. NOORDELIJKE WIND. VéranUerdiijke bewolking en aan vankelijk plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Matige noordelijke wind. Belangrijk lagere temperatu ren dan gisteren. STRANDVERWACHTING. (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag wat koeler strandweer met nog een kleine kans op onweer. Ma tige wind tussen west: en noord. Tem peratuur ongeveer 20 tot 22 gr. Zee water 17 graden. Vooruitzichten: een nieuw hoge druk- gebied nadert van de Oceaan, waar door geleidelijk opnieuw zonnig en iets warmer strandweer. De hoogste temperatuur in Vlissin gen was zaterdag 1 juli 31.gr., op zondag 32 graden. 4 juli ZON EN MAAN Zon op 4.26 Maan op .04 onder 21.02 onder 12.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2