portret van een zeenwse band EN NU MET VAKANTIE GEZELLIG Geachte redactie. Even een berichtje uit het Moe- zellaud. Het is hier geweldig mooi. Je kunt je dat niet voorstellen wanneer je er zelf niet geweest bent. We zijn dus met een busreis naar Luxemburg gegaan en met het gezelschap hebben we het erg getroffen. Alle maal Middelburgers, dus dat viel ook alweer mee. De meestcn zijn wat ouder dan wij, maar op zo'n reis, wanneer iedereen zich vrijer voelt dan normaal, heb je daar geen last van. e reisvereniging heeft reuze leu ke hotelletjes uitgezocht en 's avonds, wanneer we terugkomen van lange tochten zingen we met het hele gezelschap nog wat aar dige liédjes. Ongelofelijk gezellig is dat. Er zijn nog een paar men sen van onze fabriek in het ge zelschap, dus we hoeven ons niet eenzaam te voelen. Is het bij jullie ook zulle mooi weer? Wij hoeven niet te klagen hoor. Meestal kun nen we buiten een kop thee drin ken. -Toen wé enkele dagen gele den heerlijk op een terras zaten heeft Lenie nog een kiekje van de groep gemaakt. Ik stuur het maar meteen op, misschien is het wel wat voor de jeugdpagina. We heb ben nogal wat moeite met de taal, maar we worden al lekker bruin. Groetjes, RIA en LENIE, Middelburg. Jazzfestival '61 van W.J.S. derde jazzfestival van de Walcherse Jazz Sociëteit, die op zes augustus zijn derde verjaardag viert, staat weer voor de deur. Het belooft weer hèt jaarlijks jazz-gebeuren op Wal cheren te worden, zeker nu deze maal niemand minder dan Neder- land's first lady of jazz, Itita Keys, is uitgenodigd. Zc komt uiteraard niet zonder haar trio, niet Pin» en Ruud Jacobs, alle na men die geen verder commentaar behoeven. Naast deze meest pro minenten onder de Nederlandse jazz-musici zullen het kwintet Ton Wijkamp en „The River A Dixies" optreden. Het kwintet Ton Wijkamp mag zich reeds geruime tijd m een sterk groeiende populariteit yer- PRULBLAADJES 1 Hj] Wi Dear sirs, Not far van San Augelo (spreek uit Sen Endsjeloo) in Texas hadden we de ontmoeting van ons life. Iedereen weet toch dat we met vakantie to America zyn gegaan? Well, not ver van San Augelo zagen we, bij een canyon een wilde bison. Gevaarlijk I Cow boys waren er not in the bnurt en we begrepen dat het was high noon hoe zeg je dat ook weer in het Hollands? O, ja, hoog tyd. Het was dus hoog tijd to be veilig j weg. Maar before we begonnen te rennen maakte Hendrik nog j snel een goede pieture van de j bison die ons later op een haartje na tot moes stampte. Alles liep j gelukkig goed af en we worden j lekker bruin. Mïsscliien is the pic- j ture van de bison iets for the jeugdpagina? All the best, JACK DE B., Aagtekerke. I Naar aanleiding van de „boze brief", waarin zekere anonie me 15-jarige de schrijver van de rubriek „Tussen 13 en 20" en de rubriek zelve zo bitter afkraakt, zou ik haar (en met haar vele an deren) het volgende even onder ogen willen brengen. Je bent met je 15 jaren nog op een leeftijd, waarop vele van jouw soort „teenagers" dwepen met een zwijmelende Elvis, Cliff enzovoorts en daardoor kan je er nog toe ko men waardeloze prulblaadjes als Tuney Tunes of Muziek Expres te lezen. Laat ik even voorop stellen dat vele jongelui van tegenwoordig deze blaadjes niet lezen. Ze geven de voorkeur aan goede lectuur zo als werken van een Mulisch, Cam- pert of Claus waarnaast de meer conservatieve vleugel een Van Schendel of Vestdijk leest. De daarnaast bestaande behoefte aan jeugdbladen, kan ruimschoots wor den bevredigd met Taboe of Os car. En wat de door jou genoemde blaadjes als Piccolo en Pin Up be treft, sla jij, die zo tegen het gene raliseren der ouderen bent, zelf niet aan het generaliseren, door te beweren dat vele ouders deze vul gaire lectuur doorwerken? Mijn ouders lezen ze beslist niet en als jouw ouders dat wel doen, moet je 'je er boven verheven achten. En zeker niet alle ouderen bezoeken slechts opera's en concerten omdat het staat, maar ze gaan er net zo goed naartoe om dan eens werke lijk goede muziek te beluisteren. Want zwijmelliederen van Max van Praag, Willeke Alberti enzo: voorts maken hen knettergek, (mij trouwens ook). Heb jij ooit de moeite genomen naar goede jazz of klassieke mu ziek te luisteren? Ik geloof van niet. Want dan zou je allang het verschil tussen kitsch en de goede muziek hebben opgemerkt, dan zou je niet zo tekeer zijn gegaan omdat een Blue Diamond in zijn hemme- tje werd gezet. Ook wil ik nog even ingaan op de totaal verkeer- de bewering van Pr. Picavet uit Hulst, die onder het motto „de mocratie" verkondigt: „wanneer zovelen van de populaire zangers houden, dan zijn ze toch goed?" Ook dit getuigt van een totaal ver keerde opvatting, want m'n beste meid, er zijn er maar weinig onder de teenagersterren die zich kunnen beroemen op werkelijk talent. De overigen maken hun carrière met veel tamtam en na afzienbare tijd duikelen zij met hun „roem" in de diepe afgrond der ongenade, onge nade van hetzelfde publiek dat hen enige tijd daarvoor nog op de han den droeg. Een teken van onkun de!!!!!!!! Luister liever naar Edith Piaf, Ger ry Mulligan of Armstrong, die werkelijk talent bezitten en het ook zonder publiciteitsfotootjes kunnen stellen. De „Tussen 13 en 20"-rubriek van 3 juni bevat mijns inziens niets dan waarheid, hoe bitter deze ook voor sommigen mag wezen. En dit als laatste: toegegeven, de stijl, en de inhoud van deze rubriek zijn niet altijd overweldigend maar de jeugd wordt er bepaaldelijk niet in afgekraakt. Een goede rubriek schrijven is ontzettend moeilijk, ze ker wanneer het een jeugdrubriek betreft. En wanneer er dan eens de waarheid wordt gezegd over je zangidolen, moet je niet direct zo in je wiek geschoten zijn, maar het geheel eens objectief beschouwen. Wellicht kom je dan tot inkeer. Leto, een 17-jarige Middelburger. STERKTE Jn uw rubriek „Tussen 13 en 20" van zaterdag 17 juni heeft U een „song" van Ko van Li-ra uit Krabbendljke geplaatst. Gaar ne zou ik tot de auteur het vol gende willen zeggen: Beste Ko, Misschien ben je er wel trots op dat een „dichtwerk" van jou in de P.Z.C. is gepubliceerd. Maar kerel, ik wil je graag de raad ge ven, doe dat toch nooit meer! Er is al zoveel van dat twee-duifjes- op-een-takkie-gepruts. Het is al gemeen en goedkoop om zoiets te schrijven. Als je het nog eens wilt proberen, doe het dan in ie „moerstaal" (naar Charivarius) met meer originaliteit en van be ter gehalte. Misschien zou je dan een handje kunnen helpen met de waardeloze teksten van de meeste tegenwoordige liedjes op een hoger peil te brengen. Sterk te! D. VRIEND, Driewegen. INSTEMMING Nadat wij de kritiek op uw ru briek „Tussen 13 en 20" van 3 juni gelezen hadden viel het ons op dat geen van de kritiek- schrijvers (sters) het met de redac tie eens was. Daar wij het gedeel telijk'wel met het geschrevene eens zijn, willen we de zo aangeval lene schrijver onze instemming be tuigen. Wij vinden het idioot dat zovele teenagers overdreven met hun af goden dwepen.Wanneer ze het voor hen ontstellende bericht vernemen, dat hun idool verliefd of verloofd is, doen ze een hele week geen oog dicht en ze schamen er zich voor om het algemeen bekend te maken. Wat die kritiek op de opera be treft, willen we even opmerken dat er in werkelijkheid maar enkele mensen zijn die voor de „show" naar de opera gaan. Veel teenagers gaan naar teenagershows toe, hoe wel ze er eigenlijk niets aan vin den, maar ze gaan omdat ze niet willen achterblijven. Wij vinden dat de opera niet'te vergelijken is met een teenager show. In de opera gaat het niet om de woorden maar het volkomen tot hun recht laten komen van de stemmen en om de inhoud. Volgens de heer Picavet uit Hulst is een zanger(es) goed, wanneer hij (zij) veel fans heeft. Dit is vol komen onjuist. Ko van Liere schreef een leuk liedje, maar wij vragen ons af, waarom hij er zelf de muziek niet bij kan maken. Dat is toch niet zo moeilijk. De teenagerwijsjes zijn meestal erg eenvoudig. De bege leiding speelt een variatie, de zan geres) hikt, snikt en gilt en zie daar onze nieuwste tophit heeft het levenslicht aanschouwd. Wij vinden zulke teenagerplaatjes alleen maar leuk om op te dansen omdat ze een lekker ritme hebben. Sehoondijke, 3 m.m.s.-ers heugen. De trouwe leden van de n Walcherse Jazz Sociëteit kennen deze vijf enthousiaste Nijmeegse musici reeds van nabij. Een ken- nismaking die in alle opzichten naar een volgende doet verlangen, s Voor het tegenwicht bij al de- s ze moderne muziek zullen de „Ri- n ver A Dixies" zorgen. Deze zeven man sterke oude-stijl band komt fj uit Eindhoven en in Brabantse jazz-kringen verwierf de band zich een goede naam, door drie achtereenvolgende jaren beslag te leggen op de eersh plaats in het Brabantse Jazz Toernooi. In Loos- drecht behaalden deze musici tweemaal een tweede prijs. n Het Jazzfestival '61 van de Wal- cherse Jazz Society wordt op 15 juli in de grote zaal van Britannia gehouden, D;/.e maal een por tret van niet zo maar een Zeeuwse baud, nee, de beste Zeeuwse hand. De bes te Nederlandse arna- teurband zelfs, voorzo ver het: de wedstrijden van 't songblad Muziek Parade betréft. We 'nebben het allemaal op de televisie kunnen zien: Ronnie Iflohb is met zijn „Javelins" tot een (gedeelde) eerste plaats in de landelijke i'inalc gekomen. Geen geringe prestatie en voorlopig een waardig «lot voor onze rubriek „Portret van een Zeeuwse" band, die evenals de hele „Tussen 13 en 20" met zonv -- vakantie gaat. 'Jp bovenstaande foto, lie door een onzer fo- ;ografen onlangs in het Vlissingsc Concertge bouw werd genomen, zien we de volledige „Javelins". Helemaal links gitarist Ronnie Jongbloets, daarnaast bandleider Ronnie Flohr (gitaar), vervol gens de meest markan te .Javelin", violist en vocalist Turry Thur- nim ofwel zonder meer „Thurry". daar naast zien we bassist Boet Saja en geheel rechts gitarist Wouter Ott. Op de achtergrond bevindt zich de stuwen de drummer Ronnie Geïger. Wat de rock'n roll betreft hebben de ze heren niet alleen voor een grote verras sing niet het minst voor henzelf ge zorgd maar bovendien de Zeeuwse muziek- naam hoog gehouden. Een en ander speelde zich vorige week zater dag af in de Singer- concertzaal te Laren, waar de Rotterdamse „Hurricane-strings" en „The Javelins" het beide tot de eerste plaats brachten. In de jury zaten Peter Koele- wijn, Guus Jansen jr. en Ko de Kloet. Met 51 punten behaalden de ..Javelins" een keurige zilveren beker, die hen door zekere Connie Froboes (zc viel vol gens de Javelins niet mee...) werd uitge reikt. Namen en adres oen van de z:s muzi kanten werden opgeno men en wellicht horen ze er nog meer van. Het succesnummer van de Javelins in Laren was „We want short shorts", Hoe kan &at under** Tussen 13 en 20" gaat met vakantie, want „Tussen 13 en 20" is er hard aan toe. Tot september dus geen geschrijf meer over Elvis Presley en Rex Gildo, „Kruis of Munt", schilderen de Middelburgers, de Padvinderij of het vermaak der eenzamen op Tholen en in Goes. Voorlopig niets meer van dit alles. Vakantie dus. De lezers die zich nu geroepen voelen om te reageren op neven staande reacties op de reacties Yan de vorige „Tussen 13 en 20" kunnen hun pennen dus beter laten liggen. Of nog beterga toch met vakantie Want als het weer zo mooi blijft als de laatste dagen is er reden genoeg om er eens uit te vliegen. Dat hebben vele Zeeuwse jongelieden reeds gedaan. Ze zijn op reis gegaan, hebben vele ervaringen en nieuwe indrukken opgedaan en sommigen waren zo enthousiast dat ze briefjes en kiekjes meteen naar onze redactie heben gestuurd. Erg leuk is dat. We hebben dan ook niet geaarzeld er een serie van op te nemen. Daar komen ze KOSTUUMS TORENTJE Meneer dc redacteur, 1 a, dat was me wat zeg, in het I Zwarte Woud. Als je zo op reis bent zie je nog eens wat. Me neer de redacteur, U raadt nooit wat we er tegenkwamen: een echte Zwarte Woudse klokkenma ker met zijn vrouw In echte Zwar te Woudse klederdracht, geweldig mooi was dat, om weer eens een paar echte oude kostuums te zien want die worden immers steeds zeldzamer? Daarom hebben we er ooit maar meteen een kiekje van gemaakt. Misschien is het iets voor de jeugdpagina, of anders zet V het maar in Zwin Zijpe. Leuke foto hè? Geen dank lioor, WILLIE, Colijnsplaat. LAGO Redactie, Kijk luitjes, daar zitten we dan op ons gehuurde bootje op het Lago Maggiore. Fijn is het hier. Hele dagen luieren cn bruin wor den. Ja, jullie zien het goed hoor, ik ben met Peter op vakantie. Thuis vonden ze het goed. Jam mer dat we hier maar twee dagen kunnen blijven. Ik moest bij m'n baas eens een langere vakantie vragen. Het kiekje werd ge maakt door een kennis die er spe ciaal eventics voor is meegevaren. Leuk kiekje, vindt T* niet. Mis schien is 'het wel iets voor de jeugdpagina of voor dc kinder krant. Ik heb overigens al zo lang geen krant gezien, je weet ge woonweg niet wat er in de wereld omgaat. Hoe loopt het af met Ba ron Bluff? Groetjes, LENTE, Zierikzee. Meneer de redacteur, Wij hebben de stoute schoenen aangetrokken cn zijn al lif tend niet vakantie gegaan. Van Terneuzen ging het via Sas van Gent naar Gent, vanwaar het Brusselwaarts ging. We hadden aardig wat geluk met liften, want we zijn nu al op Java, terwijl de vakantie nog maar voor de helft voorbij is. We zien veel exotische dingen, horen zeer vreemde talen spreken en vermaken ons opper best. We vertellen de mensen hier maar liever niet dat we Hollan der zijn, want hoewel we van de lagere school alle Javaanse plaat sen nog precies weten te liggen, bleek onze nationaliteit hier en daar moeilijkheden op te leveren, We trekken lekker rond en heb ben eigenlijk helemaal geen zin meer om weer aan het werk te gaan. Maar dat zal altijd wel zo zijn wanneer je grote reizen maakt. We hebben nog een leuke verras sing. Een reuze grappig torentje. We hebben er een kiekje van ge maakt en misschien is het wel iels voor ile jeugdpagina of voor de Zeeuwse Almanak. Het kiekje gaal hierbij. We moeten ecrl'yk zeggen dat wc de watertoren van Terneuzen toch ecüt mooier vin den. Gegroet, LEO en PAUL, Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5