Kampeerterrein Kruitmoien is le fase in recreatieplan Arnemuiden TI1MEZ D£ BILT AFSCHEID IR. HORSTMANN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN S AWE MA NV Zeeuwse Almanak EXPOSITIE OVER TOERISME EN VRIJETIJDSBESTEDING „DOUANEPOST WALSOORDEN MOET GEHANDHAAFD BLIJVEN" /VKr; 3 PRO V IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 JULI 1961 ACHT HA „NIEUW" GEBIED OP PAPIER IN RAAD Besluiten voor turnlokaal en voor twee scholen Burgemeester A. Hack van Ar nemuiden keelt zijn raadsleden vrijdagavond een uiteenzetting gegeven over de eerste fase van het ontwerp-uitbreidingsplan, zoals het irs.-bureau Kuyper, Gouwetor en De Kanitz die ge dacht beeft. Het betreft bier de aanleg van een 8 ba groot kam peerterrein in de omgeving van de Kruitmoien, dat volledig bui tendijks aangelegd wordt in de richting naar Veere. Op dit ter rein is een café-restaurant ge projecteerd, met in de omgeving een bergingsplaats en een aan legsteiger voor boten, waar!' vlak onder de kust een zwem- mogek'jklieid is gedacht voor kinderen- De diverse kanipeerplaatsen zijn geprojecteerd tussen een flinke uitgestrektheid bebossing en be planting. Voorts wil men nog drie hellingen bouwen, waarop boten getrokken kunnen worden. De aansluitende wegen maken nog een vraagpunt uit, daar ze niet in het ruïlverkavelïngsplan opgeno men zijn. B. en w. hebben zich een weg van liet dorp naar het terrein gedacht ter breedte van -1 meter, daar ook de aansluitende wegen van de Callandpolder naar de rijksweg deze breedte krijgen. Over de dijk naar de Kruitmoien wordt een fietspad aangelegd, dat zal doorgetrokken wordeu naar Veere. Dp raadsleden verklaarden zich in principe akkoord met dit plan. Er zal thans een kostenbegroting ge maakt worden, waarna het plan voor subsidie wordt voorgedragen. «•en urgentieverklaring lieeft ontvan gen. Wat de onderwijsvoorziening be treft staat Arnemuiden volgens de lieer Hack nu wel aan de top van de plattelandsgemeenten: na een nieuwe openbare- en kleuterschool nu ook een nieuwe bijzondere school, die mo menteel 211 leerlingen telt. Ook de openbare school van Kle- verskcrke krijgt een nieuw aan zien. Er is een plan ontworpen om deze niet meer aan de eisen voldoendè school van een nieuwe voorgevel te voorzien door de bouw van twee moderne ramen, terwijl er ook een nieuwe toilct- Lengroep gebouwd wordt. B. en w. zijn er voorts in geslaagd een begin te maken met het sane ringsplan. De raad besloot 7 krot woningen en een loods aan te kopen voor afbraak, waarin het rijk belang rijk zal bijdragen. De Westdijkstraat is één van de projecten, die zo spoe dig mogelijk aangepakt zal worden. De voorzitter zegde voor de volgen de vergadering een voorstel in te die nen teneinde de noordzijde van de Nieuwslraat uit het saneringsplan te lichten. Aan aannemer Crucq werd optie verleend op een bouwterrein voor de bouw van 8 woningen; er is momenteel flinke bedrijvigheid in het uitbreidingsplan, daar er 14 wo ningen in aanbouw zijn. ,,'t Schorretje zal spoedig tot het verleden behoren, althans de naam van deze straat. Daar het niet zo prettig in de mond ligt, stelden b. en w. voor de naam uit liet register te schrappen en er de. naam Arnestraat voor in de plaats te stellen, een ini tiatief, dat de raadsleden van lmrle toejuichten. Bij de ingekomen stukkèh-was een brief van G.S., waarin meegedeeld werd, dat de begroting voor 1959 was goedgekeurd, terwijl die voor 1960 terug kwam met de medede ling, dat Arnemuiden op een extra uitkering uit het gemeentefonds van ruim f 44.000 mag rekenen. Daar er verbeteringen aan de panden zijn aangebracht, werd de onbewoonbaar verklaring van de huizen Molenweg 14, 16 en 18 opgegeven. De heer J. N. de Vroom werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de school te Klevcrskerke in verband met zijn benoeming tot leraar te Breda. Met de stem van de heer J. L. Joosse (s.g.p.) tegen besloot de raad voor vandaag (zaterdag) de 5- daagsc werkweek voor de gemeente werklieden in tc voeren. Voorts be sloot de raad voor de uitvoering van het wegenverkeersreglement het be vestigen van verkeersborden op huis muren bij belangrijke punten ver plicht te stellen. Aan het begin van de vergadering werd de lieer J. van Bclzen als P.v. d.A.-raadslid beëdigd in de plaats van de lieer J. Allaai t. (Slot van pag. 1) nimmer niet de geïnteresseerden in de streek zijn besproken. Maar nog meer zou hij het betreuren, indien de lagere tarieven op de veer diensten en de bouw van de brug over de Oosterschelde zouden worden verkregen door de vaste oeververbin ding over de Weslerschelde in de ijs-, kast te zetten. Contact met België De scheidende kamervoorzitter pleit te verder voor meer contact met Bel gië, vanwaar zijns inziens in Zeeuwsch-Vlaanderên de ontwikke ling moet komen. Overigens noemde de heer Horstmann de Zeeuws- Vlaamse bevolking zelf ook weinig ondernemend, in ieder geval arm aan initiatieven. Deze eigenschap gaat gepaard met een onderlinge jalouzie, waardoor het vaak onmogelijk is voor een bepaald vraagstuk voldoen de medestanders te vinden. „Waarom", zo vroeg spreker zich af, „komt het havenschap van Terneu- zen nog steeds niet van de grond? Men spreekt daar nu al acht jaar dewerking te verlenen aan de bouw j over, zonder tastbare resultaten. Tel- van een nieuwe bijzondere school. kens vlamt het even op, dan komt waarvoor het schoolbestuur reeds de Terneuzense gemeenteraad in Turnlokaal Voorts legde burgemeester Hack het definitieve plan over voor het gym nastieklokaal, dat in de plaats komt van het aanvankelijk te dure plan. Het nieuwe ontwerp van 20 bij 11 meter is rond f 40.000 goedkoper, maar even doelmatig als het vorige. Het gymnastieklokaal zal onder meer gebouwd worden met de „doeluitke ring", die het rijk er voor zal geven. De burgemeester hoopte, dat de rijksgoedkeuring niet te lang zal uit blijven, daar de verwezenlijking van het plan bijzonder urgent is. Voorts nam de raad nog enkele be langrijke besluiten In de „school sfeer". In principe besloot Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 VAN UOlh TOT lijfje METSELEN. Hel metselen van een eerste steen wil nogal eens onder enige hilariteit gebeuren en dat is niet zo verwon derlijk, want ook metselen is een vak dat geleerd moet worden. Amateurs doen dat heus niet zo maar één-twee drie na. Het moet zelfs grondig ge leerd worden, maar wanneer zulks gebeurt, valt er ook eer aan te beha len. Zoals voor de jongelieden J. F. INLEIDING Met de papieren voor de te houden inleiding in zijn achter op de fiets gebonden tas, haastte die man zich door de Vlissingse straten en precies een kwartier voor het begin van de bijeenkomst, arriveerde hij aan het gebouw, waar zijn toehoorders al ge duldig zaten Le wachten. ..Mooi vroeg", peinsde de man, maar het toerd toch later dan hij dacht. De tas was weg. De inleider reageerde snel: hij sprong onmiddellijk weer op zijn fiets en haastte zich naar het politiebureau. ..Tas gevondenvroeg hij adem loos, „Ja', sprak de dienstdoend agept „een blauwe badtas". De vlam van de hoopdie even was opgelaaid, doofde snél. „Nee. een aktentas, met papieren", zuchtte on ze man, met een snelle blik op zijn horloge. liet werd genoteerd. Zonder papieren stond de inleider even later op de katheder, het water in de handen, mogen wij wel zeggen. Nauwelijks had hij evenwel al impro viserend de eerste volzinnen ge plaatst, toen er een deur werd open geworpen. Er snelde een vreemde man binnen. Mét de tas.' Op aanwijzingen van de politie had hij het gevonden voorwerp terstond afgeleverd op de plaats, waar het zo broodnodig was. Een gebaar zo wel van de politie als van de eerlijke vinder dat op hoge prijs is gesteld. De inleiding kon doorgaan. Doniinicus uit Wenieldinge en J. Rie- mens uit Heinkenszand, beiden leer lingen van de technische school in Goes. Als vertegenwoordigers van hun school zullen zij deelnemen aan de negende landelijke wedstrijd in liet metselen met baksteen, die op woensdag 5 en donderdag 6 juli ge houden wordt in de grote hal van het Ahoy-gebouw te Rotterdam. LOZE VISSERTJES. Vier loze (Belgische) vissertjes heb ben dezer dagen alles op alles gezet om toch nog iets te vangen. Want het ging al direct mis. Op de Wes lerschelde sloeg hun bootje lek en het werd waden naar de wal. Met het (geredde) vistuig. Aan de wal gekomen, reden ze per auto naar Rilland-Bath en lieten zich door een bevriende relatie per boot de Woens- drechtse geul overzetten. Op de te rugweg ontstond motorpech en ten slotte belandden de vier zeer spor tieve vissers op een passerend Bel gisch jacht, dat hen in Rilland afle verde. Per roeiboot ging het vervol gens weer naar de Woensdrcchtse geul. waar het vistuig was achter gebleven, en tenslotte kwamen de heren toch nog met wat paling en bot thuis FEESTMARKT. In Oostburg zal 1) augustus van de weekmarkt een feestmarkt worden gemaakt, compleet met het zo lang zamerhand gebruikelijke standwer kersconcours plus koopactie. Die koopactie zal overigens ook de twee aan de feestmarkt voorafgaande wo«n»sdagmarkten worden gehouden. SUCCESSEN. Op een onlangs le Enschede gehou den internationale hondententoon stelling behaalde de heer A. W. Dcrt uit Souburg van de kynologenclub „Zeeland" met vier reuen de volgen de successen: Japanse spaniel Lyosha van Dochinta 1U en reserve-kampi oen: idem Tensi of Lymphna van Delta 2U open klasse en 1U aan de fokkersklasse: Pekingees Copplesto- ne Pharetta 4U en Duitse dwergpin- cher Miranda ZG. Voor ingewijden ongetwijfeld een re sultaat dat er wezen mag. spoedzitting bijeen en dan is het weer jaren doodstil". Het weder instellen van een zelfstan dige Kamer voor Zecuwsch-Vlaande- ren noemde de heer Horstmann een wijs besluit. Volgens hem zou één provinciale Kamer van Koophandel alleen dan verantwoord zijn geweest, wanneer vele gemeenschappelijke be langen door een gezamenlijk of ver enigd optreden nader bij hun verwe zenlijking zouden kunnen zijn ge bracht. De heer Horstmann meende dat de laatste jaren bewezen hebben, dat de Zeeuwse eilanden binnen de invloeds sfeer van de Randstad zullen raken. De Weslerschelde zag hij als een veel effectiever barrière dan de Belgische grens. De ontwikkeling van ZetjuWsch- Vlaanderen is naar de mening van ir. Horstmann steeds een afgeleide ge weest van wat er in Bclgiseh-Vlaan- deren gebeurde. De stoot tot verdere ontwikkeling door het verbrede ka naal is opnieuw het initiatief van België. Tal van Zeeuws-Vlaamse alc- tivitoiten zijn volgens hem gebaseerd op de nabijheid van de havenstad Antwerpen. Sprekend over de industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaanderen vroeg de heer Horstmann zich af. wat er in deze streek zal veranderen wanneer de be volking van 90.000 zich zal verdub belen. Nog eens 90.000 mensen zou den er volgens hem moeten bestaan van eventuele nieuwe industrieën, waarvoor, naar hij zei, 8000 ha land bouwgrond verloren zou gaan. Dit is 14 proeent van het bestaande areaal landbouwgrond. De investering voor deze nieuwe industrieën zou rond de 800 miljoen gulden liggen. De verkorte werkweek heeft volgens de heer Horstmann reeds in vele be drijven een teruggang van de pro- duktie te zien gegeven. De looncom- pensatïe in verband niet de aanstaan de huurverhoging noemde hij een overcompensatie. Het betalen van reisuren aan pende laars kon de lieer Horstmann niet an ders zien dan als het „bevorderen van de pendel, het verlengen van de werkweek, het scheeftrekken van «Ie lonen en het subsidiëren van ver voersbedrijven". Eerlijk Na het tijdelijk overnemen van de voorzittershamer feliciteerde baron Collot d'Escury ir. Horstmann met diens nieuwe betrekking. Hij denkt hem, die altijd voor de belangen van de streek op de bres heeft gestaan, van harte namens alle kamerleden. „Met uw eerlijke mening zei U hot altijd zoals U meende het te moeten zeggen, aldus spreker. Tot slot sprak baron Collot de wens uit, dat het de heer Horstmann in Twente goed mocht gaan. Tijdens de afscheidsreceptie sprak Bromfietser overleed na botsing bij Rilland De 17-jarige bromfietser J. Bek uit Rilland-Bath is vrijdagavond in het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom overleden aan de gevolgen van een botsing met een personen auto, op de rijksweg in zijn woon plaats. Hij werd bij liet plotseling oversteken door een passerende per sonenauto gegrepen. Het ongeluk ontstond vrijdagavond omstreeks half negen, toen dc brom fietser de rijksweg ter hoogte van dc Valckeiïisseweg, opzwaaide. Uit de richting Bergen op Zoom naderde een personenuato, bestuurd door de Middelburger A. S. Nadat deze auto de bromfiets had geraakt, word de bromfietser ongeveer 50 meter over het wegdek meegesleurd. Dokter J. A. Kamps uit Rilland-Bath verleen de eerste hulp. Het slachtoffer werd in zeer zorgwekkende toestand naar het Algemeen Burgergasthuis te Ber gen op Zoom overgebracht, waar hij enige tijd later aan zijn verwondingen overleed. IN ELDERSCHANS BIJ AARDENBURG Dra. Van Lierop verrichtte de officiële opening Het buiten „Eltlersehans"bij Aardcn- lmrg herbergt vier dagen lang van 30 juni tot en met 3 -juli de ten toonstelling „Toerisme en vrijetijds besteding", die is ingericht, door de Streekverbeteringscommissie Eede- Aardenburg. Vrijdagmiddag werd de expositie geopend door mej. dra. A, van Lierop, die dit deed door een lint in de Aardenburgse kleuren (blauw en wit) door te knippen. Tevoren was het gezelschap, dat de ze officiële opening bijwoonde, op het stadhuis ontvangen door het ge meentebestuur van Aardenburg. Bur gemeester J. M. A. C. van Dongen ging in zijn welkomstwoord terug tot de duistere jaren tussen 1940 en '45. Hiertegenover stelde hij.de grote wel vaart van tegenwoordig. Hij meen- K.v.K. IN JAARVERGADERING Aan ministerraad zal rekest worden gezonden De Zeeuws Vlaamse Kamer van Koophandel en fabrieken, die vrijdag in het gemeentehuis van Sas van Gent voor de 34sle algemene verga dering bijeen was, zal zich middels een rekest wenden tot de minister raad met het verzoek dc voorgeno men opheffing van de douanepost Walsoorden ongedaan te maken. Dc suggestie hiertoe kwam van baron II. A. A. Collot d'Escury, die het onbegrijpelijk noemde, dat enerzijds rijkswaterstaat plannen beraamt om de haven van Walsoorden te vergro ten en geschikt te maken voor het la den en lossen van coasters, terwijl anderzijds het ministerie van finan ciën de douanepost daar doet ophef fen. Het in- en uitvaren van de sche nen en het uitvoeren van werkzaam heden door douane-ambtenaren uit Axel noemde hij sterk stagnerend voor de goede gang van zaken in de Walsoordense haven. De heer Collot betreurde het vooral dat men het niet nodig heeft geoor deeld in deze kwestie advies in te winnen bij de Zeeuws Vlaamse Ka mer van Koophandel en Fabrieken. Ook deze is van mening, dat. de me thode van de gemeente Axel om de regering te verzoeken te bevorderen dat binnen afzienbare tijd een vaste oeververbinding tot stand komt tus sen Zeeuwsch-Vlaanderen cn overig Nederland minder juist is. Op voor stel van de heer Horstmann werd be sloten de gemeente Axel tc berichten, dat een dergelijke oeververbinding, in het verleden en in de toekomst nodig was c,q. is. Medegedeeld werd, dat tijdens de gehouden zitdagen ter uitvoering van de nieuwe vestigingswet voor de levensmiddelenbranche. 1600 aanvragen werden behandeld. Ver der, dat ook het kantoor der Ka mer vanaf 1 juli aanstaande in ^WWWWWw^WWVWWWi c Voor Zeeuwse nieuws zie ook S c de pagina's 5, 6 en 7. WWvWVWWWWWVWWV gedeputeerde A. Schout namens het college van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Hij deed dit in wat men zou kunnen noemen „de Horstmann-stijl": zonder er doekjes om te winden, dat het col lege van G.S. het vroegere staten lid Horstmann wel eens lastig had gevonden, was er toch een grote waardering voor deze strijdbare afgevaardigde. „U hebt ons college beslist niet in dc watten gelegd", aldus de gedeputeer de Schouten. Integendeel, zo vervolg de hij maar het was nooit uw bedoe ling ons steeds op dc hak te nemen. Wij danken U voor hetgeen U als Statenlid, als voorzitter van de Ka mer van Koophandel en als persoon hebt gedaan. U was in onze provincie een aparte persoonlijkheid. Gedepu teerde Schout betrok ook mevrouw Horstmann in zijn dankbetuiging. verband met de invoering der vijf daagse werkweek des zaterdags is gesloten. In verband met een aantal vakatures moesten drie nieuwe leden in de Ka mer worden gekozen. Bij de eerste stemming kreeg ir. R. J. van Kreve len uit Sas van Gent (industrie) vijf tien van de zeventien stemmen, ter wijl de heer P. Faas uit Cadzand (ho reca) zestien stemmen verwierf, zo dat beide direct konden worden be noemd. Tijdens een tweede stemming werden 9 van de 17 stemmen uitge bracht op de heer P. van Kampen uit Oostburg. Hij zal in de toekomst de detailhandel in de Kamer verte genwoordigen. Bij de aanvang der vergadering werd ir. J. F. Denie door de kamervoorzitter gelukge wenst met zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Zeeuws-Vlaamse Tramweg- maatschappij. £lllllll!lllllll!llllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllll|l||||||l||l|||||||||j|l Burgemeester verheugd over vertrek raadslid M Een verontwaardigde burge- f| S meester G. C. E, M. Dierick van Koewacht heeft vrijdag- H morgen in de openbare raads- s vergadering het raadslid A. de §j lp Poorter het woord ontnomen toen deze wegens vertrek naar elders een afscheidswoord tot H H de raad richtte. „Slechts drie ff g jaar heb ilc in de politieke mo- jf l| len meegedraaid", aldus het m H scheidende raadslid, „maar zei- m H den zal iemand in zo'n kort tijdsbestek zoveel hindernissen m hebben moeten overwinnen". H Volgens hem zou destijds door f| if§ woordbreuk getracht zijn, zijn komst in de raadszaal te ver- hinderen. Nadat de heer De 1 Poorter in zijn afscheidsspeech §i diverse raadsleden onder de H m loep had genomen, noemde hij M het optreden van burgemees- H H ter Dierick een politiek ver- M p stoppertje spelen. Op dat mo- 1 H ment hamerde dc voorzitter af H en ontnam de heer De Poorter H verder het woord. „U hebt ons E H nu lang genoeg gedwarsboomd H en ik kan U de verzekering ge il ven dat we verheugd zijn, dat U uit de gemeente vertrekt", H aldus Koewachts burgemeester tot het scheidende raadslid. Illlllllllll!lllllll!llll!l!!l!l!!llllllllll!l!!l!!!!!!l!lll!lll!!]l!!ll|l!!lllllll|||||lt!l Ir. C. A. L. Horstmann voormalig directeur van de Spiegelglasfabrielc te Sas van Gent en voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft gis teren afscheid van Zeeland genomen. Op de foto, de heer lïorstmann (hoe-ede van rechts) tijdens de af scheidsreceptie in gesprek met gede puteerde A. Schout. (Foto P.Z.C.) de, dat dc Nederlandse bevolking nog moest wennen aan zoveel vrije tijd, een gevolg van de vrijheid. „Het doet me genoegen", aldus de burgemeester, „dat velen van verre zijn gekomen om dit evenement mee te maken". De voorzitter van de Streekverbete ringscommissie, de heer C. van Eel- legern, bracht dank aan allen, die aan de tentoonstelling hadden meege werkt. Mej. Artz, die de leiding van dc tentoonstelling heeft, gaf een kor te uiteenzetting van wat er zoal op de expositie tc zien is. „Het is een tentoonstelling", aldus mej. Artz, „en geen ruilbeurs". Hierna hield drs. W. Dusarduyn een lezing over het toerisme in Zeeland. „Het komt me voor", al dus drs. Dusarduyn. „dat de con tacten met dc toeristen in Zee land zakelijk en vluchtig zijn". Hij meende dat het achterland van dc kustbadplaatsen meer lean profiteren van het toerisme. „Met de geestelijke verzorging van de toeristen", zo zei drs. Dusarduyn, „is een schuchter begin gemaakt". Hij was van mening, dat er meer kon worden gedaan aan lectuur voorziening voor de toeristen en dat men de jeugd moet bezighou den. Volgens de heer Dusarduyn moet men daarbij experimenten niet schuwen. Dc heer E. Grosveld betoogde onder meer, dat het toenemen van de vrije- tijd gepaard moet gaan met meer zorg niervoor van overheidswege. De heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V., zei onder meer dat vooral op Walcheren dc boeren zich meer en meer aanpassen aan het toerisme. Het doel van deze tentoonstelling is liet geven van voorlichting voor een goede vrijetijdsbesteding. In het park van het buiten staan vele ten ten en caravans, kampeermateriaal en attributen voor de watersport. Door de luidsprekers klinkt zachte muziek. In het gebouw is onder meer een stand van de A.NAV.B. en ver der zijn er stands over sport, gezel- schapspelen, handwerken, fotografie en projectie, schilderen, bouwdozen, bloemen en planten en een stand met miniatuur-spoor treintjes. Bij dit alles wordt deskundige voorlichting gege ven. de sigaar die zulke optimis- v- so n ten kweekt! **SANT0SA (22 cf)- voor rokers f smaak! Het weer in Europa Hel weer in Europa volgens de weerrap- portcn van gisteravond 1 uur Den Helder, onbewolkt 27 gr. Ypcnburg, onbewolkt *28 gr- Vlissingen, onbewolkt 27 Br- Eeldc. onbewolkt 23 gr. De Bilt, onbewolkt 28 gr. Twente, onbewolkt 28 gr. Eindhoven, onbewolkt 29 gr. Zuid-Limburg, onbewolkt ö0 gr. Helsinki, onbewolkt 19 r Stockholm, licht bewolkt 23 gr. Oslo, zwaar bewolkt 25 gr. Kopenhagen, onbewolkt 19 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt 21 gr. Londen, zwaar bewolkt- 30 gr. Amsterdam, onbewolkt 28 gr, Brussel, onbewolkt 29 gr. Luxemburg, onbewolkt 27 gr. Parijs, onbewolkt 32 gr. Bordeaux, zwaar bewolkt 31 gr. Grenoble, zwaar bewolkt 30 gr. Nice, half bewolkt 26 gr. Berlijn, onbewolkt 27 gr. Frankfort, onbewolkt 23 gr. Münchcn. onbewolkt 25 gr. Zürich, onbewolkt 23 gr. Genève, half bewolkt 29 gr. Locarno, geheel bewolkt 27 gr. Wenen, onbewolkt 29 gr. Innsbruck, licht bewolkt 30 gr. Belgrado, onbewolkt 26 gr. Athene, onbewolkt 30 gr. Rome, half bewolkt 31 gr. VERWACHT. ZEER YVARM Droog, zonnig en zeer tvarni. ^llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllillllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllHH STRAND VERWACHTING 1 (Van onze weerkundige E medewerker) §j Vandaag zonnig en warm" E H strandweer mot een zwakke s wind tussen zuid- en zuid-oost. Middagtemperatuur 27 tot 29 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: ook voor zon- dag nog zonnig en zeer warm §f strandweer verwacht. ZON EN MAAN 2 juli Zon op 4.21 onder 21.03 Maan op 23.36 onder 9.25 3 juli Zon op 4.25 onder 21.03 Maan op onder 10.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2