In uitbreidingsplan Heinkenszand plaats voor ruim 250 woningen mé) RAAD BAARLAND OVERSCHREED ZIJN BEVOEGDHEDEN NIET „O.K.K." IN BORSSELE VIERT VANDAAG 70-JARIG BESTAAN SCHIPPERS BERADEN ZICH OP DE VRACHTVERDELING TELLING STRANDBEZOEK NODIG VOOR OPLOSSING RECREATIEVRAAGSTUKKEN ZATERDAG 1 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 EÉN OOG GERICHT OP ZUID-SLOE Nieuwe uitbreidingen beogen het maken van een „dorpshart" Heinkenszand lonkt, zoals zovele genieenten, met cén oog naar liet Zuid- Sloe! Het pas ontworpen uitbreidingsplan van deze gemeente, met een oppervlakte van rond 10 ha en met plaats voor openbare bebouwing en circa 250 woningen is daar een voorbeeld van. Niet alleen met liet. oog op liet industriegebied Zuid-Sloe is het uitbreidingsplan tot stand geko men, maar veeleer als een noodzaak tot uitbreiding. Want het huidige uitbreidingsplan in west is vrywel volgebouwd en thans heeft de ge meente het oog laten vallen op een terrein gelegen tussen Clara's Pad, de Dorpsstraat, de Doelstraat en de Kraaiendijk. Als eerste project zal hier een nieuwe r.-k. lagere school worden gebouwd, waarvoor reeds een urgentieverklaring is afgegeven. Burgemeester N. W. Eisen van Hein kenszand is van mening, dat het plan in ongeveer tien jaar verwezenlijkt kan worden. Momenteel bestaat er zoveel belangstelling voor particu liere bouw, dat het huidige uitbrei dingsplan west binnen een jaar zal zijn volgebouwd. Nieuwe gegadigden kunnen daarna in 't uitbreidingsplan- oost terecht. In de naaste toekomst kunnen hier mogelijk ook woningen worden gebouwd voor het leidingge vend personeel van de toekomstige Sloebedrijven, meende burgemeester Eisen. Hoewel Heinkenszand 'n typische plattelandsgemeente is, heeft het een zekere aantrekkingskracht als woongemeente, betoogde de burge meester. Het is een van de weinige overwegend agrarische gemeenten van Zeeland, die jaarlijks in be- bevolkïngsaantal toenemen. Het nieuwe uitbreidingsplan van Heinkenszand beoogt de ontwikke ling van een „dorpshart". Wie thans door Heinkenszand rijdt, krijgt alleen de lange Dorpsstraat met zijn lintbebouwing te zien. Van een „dorpshart" is geen spra ke. Dat zal wél het geval zijn als het nieuwe uitbreidingsplan gere aliseerd kan worden. Het hart van de gemeente zal dan rond de Ne derlands hervormde kerk zijn ge legen, want het ligt in de bedoeling de openbare lagere school en het gymnastieklokaal, die aan vervan- êing toe zijn, te zijner tijd af te- reken. Bespreking b. en w. Goes met vertegenwoordigers van de sport Statuien voor overkoepelend sportorgaan spoedig in raad In het Goese stadhuis is vrijdagavond een bespreking gehouden tussen b. en w. van Goes enerzijds en de leden van de werkcommissie ter voorberei ding van statuten voor het nieuw te stichten overkoepelend sportorgaan. Enkele door de sportverenigingen voorgestelde wijzigingen in de statu ten werden besproken. Voor zover mogelijk werden de statuten aange past aan de wensen van de sportlie den. Vrij uitvoerig werd voorts van gedachten gewisseld over de benoe ming van functionarissen in de nieuw op te richten stichting. Hier over zal pas beslist worden als de raad zijn oordeel heeft uitgesproken over de sportstichting. Dit laatste zal op korte termijn geschieden. Exploitatie ziekenauto Niet de heer K. M. Kik te Goes heeft de exploitatie van een ziekenauto te Goes ter hand genomen, maar zijn zoon de heer A. Kik. Examens De volgende leerlingen van de r.-k. h.b.s. te Goes, „St. Willibrorduscolle- ge" slaagden voor het eindexamen h. b.s.-A.: de dames C. Gel jon, Goes, T. Ranrijn, Goes, E. Roose. Goes I., Spruit, Goes, cn de heren W. Adri- aansens, Middelburg, P. Driedijk, Heinkenszand. P. van Eikeren, Goes, P. Hermsen, Vlissingen, B. Meijer, Middelburg, Je Remeijn, 's-Heeren- hoek, D. Schonis, Middelburg, N. Spelier, 's-Heerenhoek en K. Traas, 's-Heerenhoek. Voor het eindexamen h.b.s.-A slaag den aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes: mej. M. J. Vermet, 's-Heer-Arendskerke cn de heren J. P. Govers, J. Koene, C. P. van Noort, A. J. v. d. Rest, A. L. R. Vermeer, Goes, J. P. de Schipper, 's-Heer-Hen- drikskinderen, C. G. Jebbink, Kapel- Ie, C. J. Luyk, Kloetinge en I. Ligt- hart Schenk, Kruiningen. Er werden geen kandidaten afgewezen. De heer C. Kostense slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het 2e gedeelte doctoraal in de medicij nen. Aan de Nederlandse economische hogeschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen in de economi sche wetenschappen de heer Q. van den Broeke te Middelburg. Aan de technische hogeschool tc Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor geodetisch ingenieur de heer G. Homan te Zierikzee. Aan 't koninklijk technicum P.B.N.A. slaagden voor het diploma adsp. land meetkundige de heren F. A. Schou- wenaar te Kruiningen en A. Raas te Lewedorp. Voor het diploma assistent bedrijfstechnicus, betonwaren deel 1 slaagde de heer J. I-Iubregtse te Ter- neuzen. Voor het diploma landmeet kundige deel 1 en 2 slaagde de heer C. P. van Leerdam te Middelburg. Voor het diploma meetassistent slaagden de heren J. Haaze te Vlis singen en D. Donze te Hoek. MULO-EXAMENS TE GOES Voor het te Goes gehouden mulo examen, diploma A, slaagden de da mes A. L. van Cadzand, C. F. A. Meeusen, G. J. B. Dooms (M), H. J. Dieleman en M. P. Laurens (M), Ter- neuzen; M. Luitwieler, Middelburg; D. Goudriaan, Zierikzee; E. M. Haak, Biervliet; M. T. Dekker (M), Zaam- slag; M. S. Vrccke, Koudekerke; A. van Adrichcm en C. Chr. van Exter (M). Breskens; W. K. Deulloo (M) en J. de Grave (M), Vlissingen en de heren M. C. Klaasse, Dreischor; J. Boiyn. Bruinisse: J. L. Hage, Zierik zee; P. A. van Bloois, Noordgouwe; A. Steenpoorte, Oosterland; J. M. Moens, Borssele; M. K. Dieleman (M), E. R. Meer tens (M) en M. Fie- ret (M), Terneuzen; H. C. Dissen (M), Souburg en F. A. Poppe (M), Vlissingen. Drie kandidaten werden afgewezen. M is midenstandsdiplo- ma. Woningen Het nieuwe uitbreidingsplan, waarte gen van enkele zijden overigens be zwaren zijn gerezen, omvat de bouw van rond 250 woningen, waaronder een aantal bejaardenwoningen. Aan de rand van het plan komt particulie- Brandjes langs spoorlijn Bergen op Zoom Geblokkeerde rem De vrijwillige brandweer van Bergen op Zoom moest vrijdagmiddag uitruk ken omdat langs de spoorlijn Bergen op Zoom-Wouw op verschillende plaatsen brand was ontstaan. De oor zaak was een geblokkeerde rem van een passerende militaire trein, die op weg was naar Vlissingen. Uit de rem- naaf sproeide een vonkenregen neer op de drogo grasberm naast de spoor lijn. De Bergen op Zoomse brandweer rukte uit met een motorspuit: ook personeel van de Nederlandse Spoor wegen van de lijndienst Bergen op Zoom spoedde zich naar de plaats des onheils. Met vereende krachten ook voorbijgangers hielpen een handje mee was de brand spoe dig geblust. Op het station van Ber gen op Zoom werden de gloeiende remnaaf en de overige schade aan de reminrichtiqg van de trein gecontro leerd en verholpen. Met enige minu ten vertraging kon de militaire trein naar Vlissingen vertrekken. re bouw. Voorts is een anderhalf ha groot terrein beschikbaar voor open bare bebouwing, terwijl een speelwei de in het plan is geprojecteerd van ruim ha. In het zuidelijk gedeelte van het plan komen de openbare gebouwen: name lijk een r.-k. lagere school en een openbare lagere school, alsmede zo mogelijk een dorpshuis, waaraan in Heinkenszand grote behoefte be staat. Tevens zal hier een gymnastiek lokaal worden gebouwd, ter vervan ging van het oude lokaal aan de open bare lagere school. De huizenwijk zal zodanig worden gebouwd, dat het landelijk karakter van het dorp niet wordt aangetast. Dit betekent, dat er veel groen in het plan komt. Aan de bouw van een nieuw gemeen tehuis denkt men in Heinkenszand (nog) niet. Zolang er nog geen uit spraak is gedaan over een eventuele herindeling van de gemeneten in de Zak van Zuid-Beveland, acht burge meester Eisen de bouw van een nieuw gemeentehuis niet opportuun. De ge dachten gaan uit naar een kleine ver bouwing van het bestaande gemeen tehuis. Behalve het nieuwe uitbreidingsplan- oost, heeft Heinkenszand ook een in dustrieterrein ter grootte van l'A ha. Hier is al één industrie gevestigd, zo dat er nog plaats is voor ongeveer vier bedrijven. Voorts blijft de gemeente Heinkens zand waakzaam ten aanzien van de aanleg van een zwembad. De plaats hiervoor is gekozen bij de sportter reinen. Het zwembad zou een streek- functie moeten krijgen, met gelegen heid tot instructie. se?# Boete voor omver rijden van verkeersbord J. v. d. V. uit Kapelle-Biezelinge had met zijn geladen vrachtauto op 16 maart jongstleden in Bergen op Zoom de bocht in de Auvergnestraat te kort genomen, waardoor een daar staand verkeersbord door de vracht autolading werd vernield. Beklaagde was niet verschenen, maar wel ver balisant Heeffer van de gemeente politie. Volgens deze had v. d. V. tc dicht langs de kant gereden, welis waar met geen grote snelheid, maar de paal was vernield. Verdachte werd conform de eis van f 20,subs. 4 dagen van de ambtenaar van het openbaar ministerie door de kanton rechter veroordeeld. Belgische motorspits bij vluchthaven op glooiing Een Belgische motorspits, genaamd IJsland, geladen met mais uit Frank rijk op weg naar Munster, is onder Bruinisse bij de vluchthaven Zijpe door motorpech aan de bovenkant van de vluchthaven tegen de steen glooiing gedreven en lekgeslagen. Een tankboot van de Shell uit Zierik zee heeft het schip de vluchthaven ingesleept. De mais zal met een drag line van de ene zijde naar de andere zijde verplaatst worden door de firma IJzelenberg uit Bruinisse. Dit zal gebeuren in de nieuwe vissershaven van Bruinisse. Voor de te Zierikzee gehouden Jok- veedagwaarop het puikje van het Schouwse jokvee aanwezig was, be stond vrijdag grote belangstelling. (Foto P.Z.C.) Bejaarden naar N.-Frankrijk Het comité Ouden van Dagen te Borssele heeft de reis van de ouden van dagen voorlopig vastgesteld op donderdag 6 juli. De reis gaat over Vlissingen, Oostende, Nieuwpoort, naar Duinkerken, landinwaarts naar Cassel, Ieperen, Brugge, Sluis huis waarts. SCHRIJVEN VAN G.S. Gemeentewet-artikel juist toegepast De gemeenteraad van Baarland ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester W. N. van Lïere. Af wezig met kennisgeving was de heer L. de Bruïjne Sr. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Gedeputeerde Staten, inzake de toepassing van artikel 87a der Gemeentewet. In verband met het iu de vorige vergadering aan wet houder De Bruijne verleende ontslag als wethouder, schrijven Ged. Staten, naar aanleiding van een bezwaar schrift van de heer De Bruijne, dat de raad de wettelijke bevoegdheden niet heeft overschreden. Op verzoek van de voorzitter werd dit door de secretaris voorgelezen en werd vervolgens besloten deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. B. en w. deelden mede dat zij na ontvangst van 4 inschrijvingen het hooigras op de speelweide en rond het sportterrein gegund hebben aan MET MUZIEKFESTIVAL Oprichter J. v. d. Velde thans 91 jaar De muziekver. „Oefening Kweekt Kunst" te Borssele viert vandaag zaterdag haar 70-jarig bestaau met een groots festival, dat veel Bc- veluudse muziekkorpsen in deze ge meente bijeen zal brengen. De vere- uiging is 22 januari 1891 opgericht tijdens een vergadering in het café »an de heer Verburg. Onder het not van een menig pittig drankje, zaten de toekomstige muzikanten te debatteren over de oprichting. Op een gegeven moment achtte men het zell's raadzaam de vergadering te schor sen en op de zeedijk een „frisse neus" te halen, waarna de vergadering werd voortgezet en spykers met kop pen werden geslagen- De enige thans nog in leven zijnde oprichter van de vereniging, is de thans 91-jarige heer J. van de Velde, die nog smakelijk kan vertellen ovei de „goede oude tijd." Twee jaar na de oprichting kreeg de vereniging- een vaandel van Franse jagers, die in de omgeving van Borssele op jacht gingen. De Fransen hadden zoveel aardigheid in de „muziekmakendc" boerenjongens" van Borssele dat zij spontaan een vaandel aanboden, dat nog heden ten dage het visitekaartje is van „O.K.K." In 1896 nam de ver eniging voor het eerst aan een fes tival deel. De eerste directeur, de heer Engelbert kwam uit 's-Heei-en- hoek en hij wist de prestaties van de muzikanten in belangrijke mate op te voeren. Gedurende enige tijd heeft men ook een directeur gehad, die uit Friesland kwam. Iedere veer tien dagen ondernam deze de verre reis naar Borssele. De reiskosten kwamen uiteraard voor rekening van de kas van „O.K.K.". Overigens is het met de kas van de vereniging nooit zo erg slecht gegaan, want als een tekort dreig de, sprong burgemeester Richel, die de muziek een warm hart toe droeg, herhaaldelijk bij. De vereni ging heeft in de loop der jaren vele goede muzikale prestaties ge leverd. Onder dirigent J. Leijs werd eenmaal een eerste prijs met lof behaald. De oudste werkende leden van „OJi.K." zijn de heren J. de Kejj- zer, 73 jaar, reeds 50 jaar werkend lid, en W. Schipper, 71 jaar, reeds 56 jaar werkend lid. Het aantal leden heeft steeds gevarieerd van 18 tot 22. Thans telt ile vereniging 20 mu zikanten. Uniformen hebben de le den van „O.K.K." sedert 1 mei van dit jaar. De vereniging heeft ook haar ups en downs gekend: men heeft in hogere en in lagere afdelin gen gespeeld. Thans speelt men in de tweede afdeling van de Zeeuw se Muziekbond. de heer M. Rijk voor f 45, B. en w. deelden voorts mede, dat van Ged. Staten is binnengekomen de goedkeuring op de verbetering van de Dorpsstraat, welke werkzaamheden zijn gegund aan de fa. de Bourgraaf en Zn., te Wilh'élininadorp. Over de uitvoering ontstond een dis cussie met betrekking tot de z.g. kin derkopjes die thans aanwezig zijn in de zijbestrating en welke b. en w. met machtiging van de raad wensen te verkopen, indien tenminste een ko- Sar op komt dagen. [adat de voorzitter vertélde, dat de nieuwe steen ongeveer in de 2c helft van juli zal worden aangevoerd, werd besloten b. en w. te machtigen tot verkoop van de „kinderkopjes". In het kader van de elektrificatie der onrendabele gebieden was van de N.V. P.Z.E.M. een schrijven ontvangen waarin een plan he kend werd gemaakt om alle per celen in Zeeland aangesloten te krijgen. Voor Baarland is er nog 1 perceel dat in het kader van de herverkaveling niet wordt be reikt; dat van de heer P. Poort vliet. Gezien de beslissing van de raad 2 jaar geleden, dat voor deze eenzelfde bijdrage van gemeente wege beschikbaar behoort te wor den gesteld als voor de lierverka- velingsgevallen, wensen b. en w. thans dit standpunt onverkort te handhaven en de N.V. P.Z.E.M. dienaangaande te berichten. De raad was van mening, dat de heer Poortvliet gaarne deze kans zal benutten. Hierna werd met het standpunt van b. en w. ingestemd. Op binnengekomen subsidie-verzoe ken van de Stichting Katholiek Mili tair Vormingswerk, de Stichting tot steun van de Protestants Geestelijke verzorging van het Nederlandse leger en van de Stichting Thuislozenzorg, werd op voorstel van b. en w. afwij zend beslist. Op voorstel van b. en w. werd be sloten de subsidie voor de muziekver eniging „Prinses Juliana" over 1960 thans definitief vast te stellen op f 300. Voorts werd op verzoek van de regelingscommissie Zuid-Bevelandse Rundveefokdag te Goes een bijdrage van f 5,beschikbaar gesteld voor een medaille voor de op 29 augustus a.s. te houden rundveefokdag. VERGADERING IN TERNEUZEN Pleidooi voor verbetering schippersbeurzen In café „La Bellevue" te Terneuzen is donderdagmiddag een serie van openbare schippersvergaderingen be gonnen, zoals de komende weken overal in ons land zullen worden ge houden. Deze vergaderingen worden georganiseerd door de schippersorga- nisaties, aangesloten bij de stichting Nederlandse Particuliere Binnen vaart. Aanleiding van deze bijeen komsten is voornamelijk de onrust onder de binnenschippers, als zou de evenredige vrachtverdeling in gevaar zijn, en de veelal verkeerd geïnter preteerde geruchten over een voor gestelde kontraktenregeling. De ver gadering in Terneuzen, die door enige tientallen schippers werd bijgewoond, stond onder leiding van mr. C. W. Kroes, voorzitter der stichting Ned, Particuliere Binnenvaart. Deze spreker gaf een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting van het doel der evenredige vrachtverdeling, die hij in hoofdzaak zag als een billijke verdeling met toepassing van rede lijke tarieven en voorwaarden. „Het systeem voldoet en wij willen dit handhaven, ondanks-de klachten en Wemeldinge zakte massaal door de mand De bevolking van Wemeldinge f| zit op het ogenblik behoorlijk in de hengselmandjes. Portu- gese hengselmandjes dan. Men kon donderdag vrijwel geen in- woner tegenkomen, of hij had er wel een paar in zijn handen of aan zijn arm. H Door een combinatie van oes- terkwekers uit Yerseke en We- 77 meldinge is in Portugal 300 H ton zaaioesters aangekocht. De 800-tons coaster Annie F. bracht de zaaioesters in ronde if mandjes van 30 kilo elk van het Portugese Setubal naar Wemeldinge. Daar werden de mandjes oesters door een over- H slagkraan van de Coöperatie in §1 vissersvaartuigen overgeladen. 77 Vervolgens werden de oesters =j snel naar de oesterbanken over- 77 gebracht. De coaster was vijf dagen onderv/eg geweest en het H laden en lossen besloeg boven- 77 H dien anderhalve dag, zodat het gevaar van oestersterfte be- H stond. Die Portugese mandjes zijn i| uiteraard niet meegezaaid. De oesters werden er uitgestort en de mandiesaan hun lot overgelaten. De Wemeldingse 77 bevolking heeft zich het lot van de Portugese produkten p aangetrokken en de 30.000 m mandjes mee naar huis geno- Ti men. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim BIJ GOED WEER OP 23 JULI A.S. Telling van 12 uur enquete van 6 uur Op zondag 23 juli a.s. zal zoals bekend de recreatietelling langs de Nederlandse kust worden ge houden. Wanneer tengevolge van minder gunstige weersom standigheden uitstel noodzake lijk is, zijn als uitwijkdata ge kozen de zondagen 6 en 13 au gustus. Op de teldag zal op elke strandtoegang in Zeeland, Noord-Holland en een gedeelte van Zuid-Holland een recreatie- onderzoek onder de strandbe- zoekers worden gehouden- Dit onderzoek komt in de plaats van het voorgenomen onderzoek, dat in 1960 geen doorgang kon vin den wegens de voorspelde min der geschikte weersomstandig heden. Zowel uit binnen- als buitenland wordt ieder jaar een toenemende druk uitgeoefend op de recreatiege bieden langs de Noordzeekust. De kustgemeenten dienen, om deze gas ten naar behoren te kunnen ontvan gen, de beschikking te hebben over recente gegevens. Het recreatieonder- zoek nu heeft als doel inzicht te krij gen in do omvang en 'le herkomst van zowel het eendaagse als het meerdaagse vakantiebezoek, het ver voermiddel, de plaats van herkomst enz. Bij dit recreatie-onderzoek gaat het er onder meer om vast te stellen hoe de verdeling van de drukte op een zomerse zondag langs de kust, en wat de „actie-radius" voor elke bad plaats is. In goede banen De gegevens, die bij het onderzoek worden verkregen, kunnen de ge meentebesturen helpen tezamen met andere overheidsinstanties en de V.V.V.'s de ontwikkeling van het va kantie- en dagbezoek aan de kust in goede banen te leiden. Vraagstukken over parkeergelegenheid, van wegen en toegangen naar het strand en van uitbreiding en aanpassing van de ac commodatie aan de toenemende be hoeften moeten worden opgelost om de toenemende stroom bezoekers zo goed mogelijk te kunnen ontvangen. Daarom doen de organiserende ge meentebesturen, die samenwerken metde P.P.D. voor Zeeland, een be roep op de strandbezoekers mee te werken, wanneer de enquêteurs zul len vragen naar: woonplaats, vakan tieoord en vervoermiddel. Tevens werken aan het onderzoek mee de rijksdienst voor het nationale plan en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het onderzoek bestaat uit een tel ling gedurende 12 uur, van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds, en een enqute gedurende zes uur, ver deeld over de gehele dag. onvolkomenheden", aldus mr. Kroes. Hij betreurde het alleen, dat er te weinig werk meer over de beurs komt. Volgens spreker zijn de ver voerders te water achtergebleven bij spoorwegen, wegvervoer e.a., die zich veel aktiever hebben getoond dan de particuliere binnenschippers. Mr. Kroes pleitte voor het aantrek ken van meer transport te water en herovering van hetgeen verloren is gegaan. Verder hield hij een pleidooi voor verbetering der schippersbeur zen en de instelling van een acquisi tie-apparaat. Uiteenzetting Voorts gaf mr. Kroes een uiteenzet ting van de voorgestelde kontrakten regeling, die in hoofdzaak in twee gedeelten uiteenvalt: n.l. het verwer ven van vervoeren op zo goed moge lijke voorwaarde en tegen een zo re delijk mogelijke prijs en het werkelijk vervoeren van deze namens de gehele Nederlandse schipperij gekontrak- teerde ladingen. De schippersorgani- saties menen, dat de nodige zeker heid voor de uitvoering der overge nomen transporten kan worden be reikt, door het toepassen van twee middelen, n.l. 1) een zo groot moge- lijke groep schippers met zo gevari eerd mogelijke schepen, vaartrajec- ten en goederensoorten zal zich ter beschikking moeten stellen voor het varen op de overgenomen transpor ten en 2) door het instellen van ver- rekeningskassen. Hoofddoel van deze kassen is het bin den van individuele schippers aan een bepaald contractvervoer en het scheppen van mogelijkheid tot egali seren van transporten. De contracten zullen door de schippersorganisatïes worden afgesloten. Volgens mr. Kroes is de regeling door de overheid goedgekeurd, zodat desnoods van daag het eerste contract zou kunnen worden afgesloten. Men dient echter zekerheid te hebben, dat de gehele bïnnenschipperij achter de voorge stelde regeling staat, vandaar de openbare voorlichtingsvergaderingen over het gehele land. Eén en ander werd toegelicht door de heren P. Aarnoutse, voorzitter van de algemene schippersvereniging, W. Pols, voorzitter der katholieke schippersbond H. Peggermans, hoofd bestuurslid van de prot.-christ. schip persbond en H. Zuidema, namens de algemene Rijnschippersbond. Over het algemeen konden de aanwezige schippers zich wel met de voorgestel de regeling verenigen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een smartelijk doch ge duldig gedragen lijden, onze geliefde man, va der. behuwd- en groot vader GILLIS DE RIJKE, op de leeftijd van 63 jaar. Middelburg C. J. de Rijke— Behage. Voorburg L. de Rijke. A. de RijkeKagei. Middelburg J. G. de Rijke. P. M. de Rijke Hubregtse. C. J. Wal thuis— de Rijke. F. Walthuis. En kleinkinderen. Middelburg, 30 juni 1961 Veerseweg 28. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 3 juli a.s. des middags om 13.30 uur vanaf Veerseweg 28. Heden overleed, tot on ze grote droefheid na een smartelijk, docli geduldig gedragen lij den, onze geliefde broe der, zwager en oom GILLIS DE RIJKE, op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam, J. de Rijke. Middelburg, 30 juni 1961.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17