Avontuur voor 128 renners in het nieuwe experiment van Goddet Lezers schrijven DE GEREFORMEERDE KERKEN EN DE SYNODE VAN ASSEN ZATERDAG .1 JULI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 18 RONDE VAN DE TOEKOMST Zeeland wordt vertegenwoordigd door Emiel Verstraete uit Eede Zondag aanstaande, een week nadat hun „grote broers" aan dc Konde van Frankrijk zijn begonnen, zullen in St. Etienne 128 amateurs en onafhankelijken starten voor de Ronde van do Toekomst, het jongste experiment van Tourbaas Jacques Goddet. Hij wil met deze ronde ook de lauden, waar liet professionalisme onbekend is, een kans geven om in een zware ronde tot internationaal contact te komen, buiten de wereldkam pioenschappen en de Olympische Spelen. Maar Goddet zou Goddet niet 'zijn, als hy met het invoeren van dit nieuwe evenement geen andere oogmerken had dan louter menslievende. Ongetwijfeld heeft ook de commerciële kant van de zaak een grote rol gespeeld, het is niet meer dan logisch, dat indien do „Tour de l'Avenir" een succes wordt ook de, vooral in het buitenland, ietwat verflauwende belangstelling voor de grote Tour weer zal gaan toenemen. verrichting in staat moeten worden geacht en die men zeker niet mag uitvlakken, wanneer men nagaat wie de kanshebbers zijn. Tot deze cate gorie behoren de Belgen Christiaens, Delahaye en Van d'Huynslager. de Zwitsers Maurer en Lutz, de Deen Bangsborg, bekend uit Warschau BerlijnPraag, de Engelse klimgeit Bill Bradley en diens landgenoot Alan Ramsbottom, de Portugees Sousa Cardoso, de Polen Gadza en Paradowski, de Zuïdslaviërs Valcic en Lavacic en de Fransen Bcaufrere en Le Baube, winnaar van de Ronde MIEL VERSTRAETE toekomst Ondanks de zeker niet pessimis tische vooruitzichten loopt Jacques Goddet met de Ronde van de Toe komst toch een vrij groot risico. De kans is namelijk groot, dat in dc landen, die de laatste jaren in dc Tour dc France slechts bij uit zondering een rol van betekenis speelden (Zwitserland. Duitsland en Nederland bijvoorbeeld) door de prestaties van hun vertegen woordigers in dit nieuwe evene ment de aandacht voor „La Gran de Bouclé" zélf niet toe-, maar af neemt. En dat zal nu niet bepaald de bedoeling van Jacques Goddet zijn geweest'. Zestien ploegen De 128, die ln totaal 19 landen ver tegenwoordigen, zijn ondergebracht ln 16 ploegen van '8. namelijk West- Duitsland, België, Canada. Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, Neder land, Italië, Luxemburg, Marokko, Polen, Portugal, Scandinavië (Zwe den, Noorwegen. Denemarken en Fin land), Zwitserland, Uruguay en Zuid- Slavic. Van dit grote aantal coureurs zijn er velen onbekend en het is dan ook zeer riskant om een favoriet voor de eindzege aan te wijze. Niettemin springen er enkele namen naar vo ren en dat Is dan in de eerste plaats die van de Spanjaard Angelino Soler, die dit jaar de Ronde van Spanje voor professionals en onat'haukeiykcn wou en ook zegevierde in de Ronde van Andalusië en Barcelona-Madrid. Dan zijn er velen, die tot een goede van Tunesië. Ook de Italianen, die met een weinig bekende équipe ko men, dienen niet te worden uitge schakeld. De Nederlanders Van de Nederlanders wordt vooral Huub Zilverberg hoog aangeslagen. De coureur uit Goirlc heeft ondanks het feit. dat hij dc Ronde vau Spanje niet beëindigde, door zijn prestaties in de Vuolta indruk gemaakt in het buitenland. Men beschouwt hem dan ook algemeen als kopman van de oranjeformatie. Ook de namen van Emiel Verstraete, Knoops, Van der Ven en Groenewcg hebben een bekende klank in de we reld van de amateurs en onafhanke lijken. Jan Hugens zal het waar schijnlijk van de bergen moeten heb ben en Mik Snijder en Jan Janssen, die het achttal comploteren, moeten ook in staat worden geacht hun par tijtje mee te blazen. Het parkoers van de Tour de l'Avenir komt in grote trekken overeen met dat van de grote Tour tussen St. Etienne en Parijs. Alleen heeft men voor de amateurs de etappes wat ingekort en de zwaarste cols verme den. Toch moet er nog altijd een tra ject van 2209 kilometer worden afge legd in 14 etappes, die worden onder broken door een rustdag na de vijfde rit. In dc P.Z.C., van jl. zaterdag werd in dc rubriek „Stemmen uit de Ker ken" een beschouwing gegeven van een besluit van de synode van Assen van dc Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt), en wel het besluit in zake de zogenaamde ..hereniging" met de Gereformeerde Kerken (syno daal). Dat ik U vriendelijk verzoek op deze beschouwing te mógen ingaan, komt, omdat ik ernstig bezwaar heb tegen de wijze waarop de lezers van de P. Z.C. in deze zaak werden voorgelicht. Hier is een voorstelling van zaken gegeven, die de schrijver tekent als iemand, wien „het conflict 194-1- '46 ln de Gereformeerde Kerken in haar geheel vreemd ligt". Tussen twee haakjes: de tussen aanhalings tekens gestelde woorden zijn van de schrijver van 't artikel zelf. Hij heeft ze indertijd neergeschreven in de P. Z.C. van zaterdag 10 oktober 1959, in een „naschrift" op een reactie van dc heer C. Joosse te Middelburg, die inging op een artikel dat in dezelfde geest geschreven was als het onder havige. In het artikel van zaterdag jl. werd o.a. het volgénde gesteld: De Gere formeerde Kerken (synodaal) poog den te komen tot betere verhoudin gen met de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt). Om daarvan blijk te geven had haar synode „weer inge slikt de z.g. vervangingsformule..." Nu kan ik me nog voorstellen dat een buitenstaander de „ter zijde"- stelling van de vervangingsformule aanduidt met het woord „inslikken". Al kan men beter maar letterlijk citeren uit de officiële stukken dan z'n eigen woorden kiezen: met name wanneer men de zaak waarover men schrijft zegt niet te beheersen. Maar hét is toch onbehoorlijk dat men zo schrijft, als men van tevoren in deze materie beter ingelicht is. De heer Joosse had in 1959 de schrijver uit de officiële stukken nader onder ezen. Aldus: „Wat ls echter het geval? De RONDE VAN DE TOEKOMST 1961 I Vervangingsformule van 1946 werd door laatstgenoemde synode (van de Geref. Kerken synodaal, O.J.D.) ter zijde gesteld. Omdat deze onjuist was en dus ook de tuchtmaatregelen zondig waren? Neen, zegt genoemde synode (zie de uitspraken en beslui ten dezer synode onder B). „De leer stukken van 1946 hebben in vele op zichten zegenrijk en samenbindend gewerkt en de synode aanvaardt niet de bezwaren, als zou deze leeruit- spraak in strijd zijn met Gods Woord en de belijdenis der Kerk en houdt vast aan haar rechtmatigheid". Wat is dat voor een kerkelijke han deling? Enerzijds de leeruitspraak ter zijde stellen en anderzijds verkla ren dat zij zegenrijk en samenbin dend heeft gewerkt, niet in strijd is met Gods Woord en dc belijdenis en aan haar rechtmatigheid vasthou den? Welk antwoord moet een vader of moeder nu geven bij het doopvont op de vraag: bekent gij. vader of moeder, dat de leer die in de kerk alhier geleerd wordt, de leer der za ligheid is?" Tot zover de heer Joosse. De kerkelijke rubriekschrijver was toch goed ingelicht. Waaróm maakt hij dan nu weer den volke bekend dat de Gereformeerde Kerken (syno daal) de vervangingsformule inslik ten? Uit de acta blijkt toch duidelijk dat er niets ingeslikt is Verder wordt gezegd, dat het „ver bittering" was, die betere verhoudin gen in de weg stond. Mijn vraag is: heeft de schrijver die verbittering bij de synode van Assen (of bij haar voorgangsters) uit de officiële stuk ken kunnen lezen? Of meent hij dat het aanwijzen van onbcleden schuld een zaak is van een verbitterd ge moed? Of dat het zich vrijmaken van medeplichtigheid aan een Gode bedroevende handel het resultaat is van een geprikkelde geest Maar Petrus dan op de Pinksterdag („wordt behouden van dit verkeerd geslacht"), of Stephanus - over wiens sterfbed de schrijver op dezelf de pagina een ..korte predikatie" geeft? Zei Stephanus niet vol des Heiligen Gcestes: „gij hardnekkigen en onbesnedenen van hart en oren, gij verzet U altijd tegen den Heiligen Geest?" En was in zijn bestraffen van dit wederstaan van dc zaak des Héren niet dezelfde Geest vaardig over hem. als die hem deed roepen: „Here, reken hun deze zonde niet toe!" toen men hemzelf te na kwam? Mogen wij elkaar om onzes levens wil nog wijzen op onbcleden schuld jegens de Heer der Kerk? Opdat de zondaar zich bekere en leve? Dat is toch broederlijk. Alzo doende is men toch niet bitter of onverdraagzaam? Ik begrijp wel hoe de schrijver aan ziin inzichten komt. Hij citeert name lijk prof. dr. H. Ridderbos, die o.a. geschreven heeft dat het „ontzet tend" is wat de vrijgemaakte synode gedaan heeft. Hij is het met dat oor deel eens. cn vervolgt dan: „In de wereld waarin wij nu leven, die steeds meei' seculariseert, wordt toch nauwlettend gekeken naar datgene wat er in de kerken gebeurt". Daar op zou ik willen zoggen: tenzij U de wereld verhindert 'nauwlettend te kijken, door tendentieuze beschou wingen. Dan „weet" men het al ;au w Dit is mijn bezwaar, dal U beschou wingen doorgeeft, over Assen. Be schouwingen van prof. Ridderbos, ran Uzelf en van ds. B. J. F. Schoep. Waarom geeft U Assens bcsluit-zclf niet door? De taal van dat besluit is bovendien heel wat duidelijker dan wat de lezers moeten begrijpen van de rede van ds. Schoep. Zijn de lezers van de P.Z.C. nu zo gebaat bij wat derden wel van Assen denken? Ze kunnen toch zélf lezen? Wilt U per sé de lezers inlichten over een zaak, waarvan U zegt dat ze U in haar geheel vreemd ligt, welnu het volledige besluit gaat bierbij. Zo U er ruimte voor kunt vinden cn het kunt opnemen, weet U zeker dat U iedereen een goede dienst bewijst. Laét de hele wereld maar nauwlet- Zes dagen zult gij arbeiden ln de P.Z.C. van 16 juni stond het verslag van de gehouden zomerdag van de N.C.L.B. te Middelburg. Daar in stond onder meer dat de heer Den Hollander zei, dat er werknemers zijn, die de vrije zaterdag niet wen sen. Er zijn werknemers en ook werk gevers die zeggen, dat van een chris telijke werknemer niets anders mag worden verwacht, dan dat hij zes da gen zal werken. Het staat toch in de geboden. Zij, die zo praten, moeten de geboden maar eens goed lezen. „Zes dagen zult U arbeiden en al uw werk doen''. Wanneer U zaterdags uw vrouw helpt, U zorgt voor de kinderen, gaat met hen fietsen of wandelen, naar de bakker, de slager of de kruidenier en uw werkt in uw tuin, dan hoort dat voor werknemers alles onder „uw werk". U hoeft geen zes dagen voor uw werkgever le werken, dat staat er helemaal niet. De vrije za terdag weigeren om dit gebod gaat niet op! Bedenk, dat het hoofdbe stuur geen onverantwoordelijke stap pen doet, maar werkt voor oen mens waardig bestaan voor ons allemaal. Wanneer wij nu de vruchten van hun werk vertrappen, gaan we terug naar 1935. Toen was er geen vrije tijd. Als kind heb ik gezien, dat mijn va der de tuin spitte met de petroleum lamp erbij. Moeten wij daar naar te rug? Weiger dan de vrije zaterdag en alle vrije dagen, de loonsverho ging en zo U ze ontvangt, de weke lijkse drie gulden voor waardering. Dan krijgt U met nieuwjaar beslist een paar honderd gulden of een si gaar en als U 50 jaar in dfenst bent, een paar duizend gulden of enkele lossen sigaren van uw werkgever. Er zijn ook werkgevers die het geld en dè sigaren beslist niet laten ontbre ken. Maar pas op, dat ze niet het op offeren van uw vrije tijd of andere onrechtvaardige dingen van U eisen. Of, dat ze aandringen op onbetaald overwerk of abnormaal hard werken. Het paard dat de haver verdient, krijgt meestal te weinig. Weet werk. nemers, hoe dichter de hond de haas nadert, hoe gekker sprongen deze maakt om te ontkomen. AMSTERDAMSE BEURS Lusteloos besluit beursweek W. J. Kopmels Heïnkenszand De Middelburgse Schouwburg Zoals men dezer dagen heeft kunnen vernemen, heeft de gemeenteraad met één stem tegen en met enkele aarzelende raadsleden, besloten zijn fiat te geven aan een schrikaanja gend hoog bedrag ter bestoding aan de mijns inziens ongemotiveerde cn zeer kostbare verbouwing van de nu bestaande cn nog bruikbare Schouw burg in Middelburg. Deze Schouwburg is nog maar een luttel aantal jaren geleden, en dat \yas toentertijd werkelijk geboden, veranderd en vrijwel geheel gerestau reerd. Voornamelijk de toneelzaal doet gezellig en knus aan. het res taurant en ook de vergaderzaal doen het werkelijk nog wel goed. Nu heeft men in het verslag van die raadsvergadering kunnen lezen dat die inrichting eigenlijk in het geheel niet meer deugt, want. zo werd be toogd, er zijn toneel- of andere gezel schappen die zouden hebben aange kondigd hier niet meer op te treden indien, naar hun smaak althans, niet met hun wensen overeenstemmende verbeteringen zouden worden aange bracht. Hoogstwaarschijnlijk zal dat wel niet zo'ii vaart lopen. Zulk soort dreige menten zouden afgewacht moeten worden. Gezelschappen hebben geen eisen te stellen: wie met het bestaan de geen genoegen kan of wil nemen, blijft dan maar weg, er zullen nog wel degelijke gezelschappen te vinden zijn. dié wel willen komen. Ook werd. op de raadsvergadering beweerd, dat op het gebied van cul tuuraccommodatie door de gemeen te Middelburg wel één en ander ge daan moest worden, daar kon men zogezegd niet van tussen. Nu moet steller dezer hierover toch wel even een opmerking maken, want op het gebied van sport- en cultuur- aangelegenheden wordt er tegen woordig toch aardig wat geboden; men kan daar wel tevreden over we zen. Wat men nu wil gaan doen, zo ontstellend veel gemeentegelden aan die verbouwing opofferen, is wel erg, temeer daar er op korte termijn nog zoveel andere noodzakelijke èn nuttiger grote bouwwerken, zóals een nieuw politicbureau en brandweerka zerne moeten komen. Men dient in dit geval ook te beden ken, dat Middelburg een stad is van betrekkelijk bescheiden omvang. Zeer zeker wat het aantal inwoners betreft. Mede hierom is hot wel zeer riskant zo'n groot geldelijk offer voor die verbouwing op te brengen. Laat men daar ecus goed aan den ken. Daar komt dan nog bij, dat er meestal niet zo geweldig veel lief hebbers zijn die naar zo'n gelegen heid gaan, een betrekkelijk kleine groep van doorgaans dezelfde perso- tend toezien op wat er in dc kerken in haar officiële vergaderingen ge schreven wordt. Opdat men kan kie zen. en een ieder in zijn eigen ge moed (en niet in dat van de schrij ver of van prof. Ridderbos of van ds. Schoep) ten volle verzekerd zij. Want een ieder moet voor zichzelf rekenschap geven aan God (Rom. 14). Ik dank U voor deze gelegenheid tot repliek. Ds. O. J. DOUMA. Vlissingcn, Singel 100. Naschrift. Bovenstaand ingezonden stuk is uitgelokt door ons artikel van 24 juni. Het spreekt vanzelf dat wij niet als een vrijgemaakte hebben ge schreven. We trachten weer tc geven wat cr in de kerken gebeurt en doen dat naar dc indruk die het op ons maakt. Natuurlijk is dat een persoon lijk oordeel. We hebben telkens weer laten uitkomen dat wij in deze tijd, die huiveringwekkend is, een samen werken van de kerken, al dan niet verbonden in de oecuméne, een nood zakelijkheid achten. Dan moet men ons van vrijgemaakte zijde niet kwa lijk nemen dat het besluit van hun synode een pijnlijke indruk op ons heeft "gemaakt, ook al kunnen wij het menselijk wel begrijpen. Trou wens, er zijn ook vrijgemaaktcn zelf die er zo over denken. H. BECKS OVERZICHT De laatste beursdag van deze week bracht bij de opening voor de internationale waarden een licht verdeelde stemming. Hoogovens was aan 'de vaste kant ter wijl aandelen Philips en die van Kon. Olie iets lager noteerden vergeleken met de voorgaande slotkoersen. Na enige da gen van ups en downs sloot deze beurs week met een zeer lusteloze handel. De beurs heeft de gehele week onder invloed gestaan van de internationale politiek ten opzichte van Berlijn, Koeweit en Vene zuela. Wallstreet sloot donderdag lel3 lager mét afnemende omzetten. Van de Nederlandse hoofdfondsen brokkelde Kon Olie cr verder af. Dit kwam de aande len gistermiddag op het Damrak bij de opening op een verlies te staan van circa tachtig cent. De Westduitse beurzen waren eerder leis lager. De arbitrage kon aanvankelijk moei lijk tot zaken komen. Het publiek deed weinig. In vele hoeken was het zeer stil. AKU's, waarin donderdag nogal het een en ander omging, moesten zich gistermid dag met een minimale affaire tevreden stellen. De belangstelling die in deze hoek aanwezig was, kwam hoofdzakelijk van Westduitse zijde. De stukken lagen muurvast in de markt. Na een aarzelend begin kwamen er later op de middag wat kooporders los, waartegenover niet voldoende aanbod stond. De stemming werd over de gehele linie vriendelijker tot vast. AKU steeg van 424 tot 426, plus vijf punten ten opzichte van de vorige slotkoers. Philips steeg tot 930, na een opening op 974 en een voorgaande slot koers van 976%. Unilevers liepen op van 778 tot 733 en boetten op deze prijs een koerswinst van zeven punten. Kon. Olie noteerde even f 116.00 om op f 115.30 de beurs te verlaten. De slotkoers van don derdag was f 115,90. Hoogovens openden op 947 en werden later op 955 verhandeld. Het fonds boekte op deze prijs een koers winst van achttien punten. Vergeleken met de slotkoers van de vorige beurs week. boekte Hoogovens deze beursweek een koersverlies van circa el£ punten. Philips verloor 44 punten, Unilevers daal den veertien punten, terwijl AKU's vrij wel onveranderd bleven. Kon, Olie ver loor circa vier gulden. Scheepvaarten iets gemakkelijker met weinig zaken. Leidende cultures schom melden rond de vorige slotkoers. Staats fondsen iets vriendelijker. Hoewel de bui tenlandse guldensleningen enige vraag in de staatsfondsenhoek heeft weggenomen, heeft deze sector zich deze week zeer goed gehouden. In de lokale sector weiden aandelen.Heiss Handelsvereniging op circa 100 geadvi seerd. tegen een laatstgedane notering van 112. Deze maatschappij hervat de divi dendbetaling met vijf procent. Een en ander was reeels in de koers van de aandelen verdisconteerd. De laatste ver- handeldag van claims Vredestein bracht een adviesprijs van f 100 neerkomende op 400 procent voor de.nieuwe aandelen. De theoretische waarde van genoemde claims was indertijd f 200. De .beleggingsmarkt was prijshoudend. 29 juni 30 juni Nederland 1959 14%) 103 102% Nederland 1951 (3'/2) 9S% Nederland 1943 (3%92*4 93gb Nederland 1955 (3'41 93",94% *vvwvvvvvvvvvvvvvvwv^ Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.01%~10.01f;s. New York 3 5\i'/43.59%, Montreal 3.47r«— 3.47%. Parijs 73.20—73.25. Brussel 7.21'4 7.2114. Stockholm 69.54 69.59. Frankfort 'JO.öO—90.35. Zurich 33.24 V:83.29 JAMilaan 57.87— 57.92'/j. Kopenhagen 51.73—57.33. Oslo 50.07'/:—50.12Wenen 13.35— 13.86. Lissabon 12.50qi12.52%. nen, een vaste kern kan men zeggen. En wat kan men op cultureel gebied, zoals toneel enzovoort per televisie bijna dagelijks beleven, dat is toch niet weinig. Het zou daarom best kunnen gebeuren, dat zo'n duur ge maakte Schouwburg over enkele ja ren zou staan te kwynen; we leven nu eenmaal in een gekke tijd. Op mijn manier heb ik eens een opi nie-onderzoek bij verschillende inge zetenen gedaan en tot mijn genoegen was er niemand bij die het nut en de werkelijke behoeften van de ver bouwing inzag. Het zou daarom te hopen en te wen sen zijn, uat in laatste instantie de Statenleden van Zeeland hun veto tegen deze Schouwburg-verbouwing uitspraken, want Sit gaat bedenkelijk op met geld smijten lijken. C. A. van der Koorde Middelburg, Gravenstraat 55. Toerisme en commercie Het ls zo langzamerhand overbodig geworden 0111 het belang van het vreemdelingenverkeer voor Middel burg uiteen te zetten. Iedereen be- jrijpt dat tegenwoordig en vooral het zakenleven heeft er oog voor. Maar men vraagt zich toch af of met name dat zakenleven het belang van het toerisme niet een beetje te goed be grijpt. Het lokken van de clientèle ;aat hier en daar op slavernij lijkeu. Dat buschauffeurs en leiders van reisgezelschappen tips ontvangen van bepaalde zaken, als zij daar naar binnen gaan, is weinig fraai, maar is blijkbaar al een vast gebruik gewor den. Nu is dat nog daarentoe, wanneer de buspassagiers en hun gidsen verder worden vrijgelaten, zo dat zij althans in de gelegenheid zijn ook andere zaken te bezoeken. Maar de werving van klanten wordt op al lerlei manieren bedreven: zij worden gelokt door tearooms, gratis ver frissingen en wat dies meer zij. Het schijnt dat glazen gevels mode wor den: voor sommige voorbijgangers is dat dan weer een attractie, want men kan met name dc bezoeksters goed bekijken. Zo oppervlakkig bezien zijn deze me thoden „gewoon" zakelijic. Maar in groter geheel bekeken is dit alles foutief. Er zijn meer plaatsen in de wereld, waar de sfeer geheel is be dorven door een uitsluitend op de commercie ingesteld toerisme, com pleet met runners en andere nare uitwassen. Gaat het nu in Middelburg dezelfde kant op? Wordt de binnen stad zo langzamerhand een kermis met een treintje waar luid muziek uitkomt, met zaken die hun radio's keihard aanzetten, met jongelui, die met hun draagbare radio's lopen als of ze alleen op de wereld zijn? Het eind zal de last wel dragen: Middel burg krijgt een slechte reputatie als een oord, waar het toerisme is ont aard in een vercommercialiseerde kermis, waarvan iedereen zoveel mo gelijk wil plukken. Een woord van waarschuwing is hier toch wel op zijn Nederland 1947 (3!;) 95% 93ii Nederland 1937 3 O-S-jgb 94-; a Dollarlening 1947 3 89-/, 100",4 yegb Invesieringscert. 3 100% Nederland 1962-64 3 100 Va 100% Ned. Indië 1937 3 100 100 6 pet Woningbouwlening 1937 110', 2 110','2 Grootboek 1946 3 94', i 94% Ned. Handelmy. 322 321 Alg. Kunstzijde Unie 420gb 424 Berghs' en Jurgens 306 301 Calvc-Delft 775 772 Hoogovens n.r. 936 956 Ned. Kabelfabriek 601 593 Philips 975 977 Unilever 775gb 7ïSgb Wilton-Fijenoord 272 Bi Ui ton 578 572 Kon. Petroleum Mij. 115.90 115.60 Amsterdam Rubber 1101 110 Holland Amerika Lijn 158 153% Kon. Paktvaart 150 lóOVigb Rotterdamse Lloyd 148 149| j Scheepvaart Unie 155',2 155 Stv. Mij. Nedriand 134 186 K.N.S.M. 1SG% '134 v'i Ver. 1T.V.A. M(j -N.V. 125V« 127gb Deli Mij 140 Bank voor Ned. Gein. 4: 100% Bank voor Ned- Gem. 5-1933 104% 104% Van Berkels Patent 322 322% Albert Heijn 633 Bronswerk 159% 157 Centrale Suiker 365 370 Kon. Mij. De Schelde N.B 310 Intern. Nickel 75% 74% American Motors 16 h 16% Anaconda 56 v'. 56% Bethlehem Steel 42% 42;, General Motors 43 43% Kennecott 85 84% Pennsylvania 12 5i Republic Steel 57 57% Shell Oil Comp. 37 38% Tide Water 24%. 24% U.S. Steel 30 80 Vt PREMIELENING EN Amsterdam 1951 89 Breda 1954 85b 85b Eindhoven 1954 füv* 84'. Enschede 1954 84 Den 1-Iaag 1952 I 96% 96% Den I-laag 1952 It 98 Rotterdam 1932 I 96 Rotterdam 1952 II 97 Ts 97% Rotterdam 1957 100% 100% Utrecht 1952 92; j 93 Amsterdam 1956 I 84:" 33% Amsterdam 1956 II 96'2 96% Amsterdam 1956 111 96'.: 96% Amsterdam '33 IC. -i- A.) 108% Dordrecht 1956 84) ANP-CBS BECRSIXDICES 2è-6 29-6 Intern. Concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 30-6 563.75 558.00 56153 373.18 371.07 371.13 134.60 134.38 134.82 231.32 232,17 233.20 160.62 160.32 161.29 511.02 405.55 407.59 Voetballers uit Breskens weigeren medaille (IV) Lang hebben we geaarzeld alvorens van repliek te dienen op het laatste ingezonden stuk van de v.v. Aarden burg over deze zaak. Aardenburg geeft in dit stuk te kennen, dat deze vereniging het eerste ingezonden stuk niet heeft gepubliceerd. Degene, die het wel gedaan heeft, moet echter door een ingewijde ingelicht zijn. En men krijgt de indruk, dat het een bestuurlid van de v.v. Aardenburg is. Een en ander maar direct aan de K.N.V.B. schrijven heeft men niet gedaan, zo wordt opgemerkt. Maar wat deed Aardenburg destijds niet omdat de man op klompen was. Men was het met diens beslissingen niet eens. maar als men in zo'n geval wil protesteren, dan moet dat onmiddel lijk gebeuren. Maar dit is niet het feit, waar het om gaat. Het kardinale feit is: waarom heeft Aardenburg een speler van Tcrncuzen opgesteld. Laat ons toch eerlijk zijn: om haar ploeg zo sterk mogelijk te maken. Indien men dit met een gerechtigde speler doet is daar niets op tegen. Nu heeft men echter ook de secre taris en de aanvoerder in gevaar ge bracht, die immers een onjuist inge vuld formulier moesten tekenen. Ken nelijk tracht Aardenburg zich tc ver schonen, door mede te delen, dat Breskens wel op de hoogte moet zijn geweest van het uitreiken van de prij zen. Over prijzen is nimmer gespro ken. Dat de bestuursleden van de Aardenburg 11a afloop naar een speler van Breskens gingen met het verzoek alsnog de medaille mee te nemen is onbcgrgpelijk. Men wist dat de gemoederen al gespannen genoeg waren. Men had zich toch onmiddel lijk na afloop van het toernooi tot het bestuur van Breskens kunnen wenden in de kleedkamer. In Aar denburg zit men nu met de handen 111 het haar. want het betrof een me daille van het gemeentebestuur van Aardenburg. Het' allerergste vinden wy toch wel, dat reeds tijdens de wed strijd Breskens-Biervliet het publiek te Aardenburg door een verkeerde mentaliteit de geprikkeldheid ten top voerd. Als verschillende uitlatingen tegenover spelers achterwege waren gelaten, was er veel narigheid voor komen. v.v. Breskens. plaats. Middelburg P. H. Blaauw (Hoot redactie: Hiermee sluiten wij voorzitter V.V.V. I do discussie over dit onderwerp af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15