Officier eist drie en twee jaar in valsemuntersproces Zomerdienstregeling minder goed geslaagd KLANKBORD NOG GEEN BESLISSING OVER FINANCIËLE VEHOUDINGSWET WOENSDAG 28 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Record-requisitoir voor Amsterdamse rechtbank „Verdachte R. de motor van alle strafbare handelingen" (Van onze speciale verslaggever) „Drie jaar met aftrek van voorarrest voor de Griekse ir. Michael, R., 2 jaar met aftrek voor de Amsterdamse redactie-stenograaf Sal. S. Dat was de eis die de officier van justitie, mr. H. E. van Renesse gistermiddag om kwart over vier liet vallen na het lang durigste requisitoir, dat ooit voor de hoofdstedelijke rechtbank werd gehouden. Meegerekend de vele onderbrekingen voor de vertaling van zijn betoog in het Frans door de tolk dr. K. J. Rie- mens, was de officier van justitie deze dag ruim vijf uur aan het woord geweest- De president vond het toen kennelijk ook welle tjes, want hij schorste de zitting na de laatste vertaling tot van morgen, dan zullen de drie verdedigers mr. H. G. W. Worst, J. H. Smeets en G. J. P. Cammelbeeck hun pleidooien houden. Ver wacht wordt dat ook deze woensdag nog geheel nodig zal zijn. Uitvoerig stond mr. Van Renesse in de middagzitting stil bij de wapen- affaire, na eerder al bewezen ver klaard te liebben dat S. en R. op een of andere wyzc aandeel hadden ge had in de valsemunterij in Osnabrück en de vervaardiging van valse Fran se persoonsbewijzen in het drukkerij- tje van Joop Zwart in Amstelveen. De officier van justitie wees er op dat de in Osnabrück veroordeelde Haarlemse chemigraaf O. al heel vroeg te kennen heeft gegeven dat er ook wapens gemaakt moesten wor den. S. en R. gingen toen akkoord met het plan van O. om dit zelf te gaan doen. De meeste besprekingen voerde hij met R., maar soms was ook S, erbij betrokken. De kwitanties staan in ieder geval alle op naam van S. Of het tenslotte volledig mon- teerbare wapens werden, achtte de officier van justitie van minder be lang. Er wei'd gewerkt naar een mo del dat O. heeft meegebracht uit Ma rokko. De zogenaamde draagbeugeT- breedteknop werd gedeeltelijk in Vaassen en gedeeltelijk in België ver vaardigd, maar zelfs als deze geheel vervaardigd zou zijn in België, achtte de officier van justitie de Nederland se wet volledig toepasselijk. Vuurwapenwet Volgens de officier van justitie hebben verdachten niet alleen een vermoeden gehad dat onderdelen voor# wapens werden gemaakt, maar dit duidelijk geweten, zodat hij het tenlastegelegde „te sa men en in vereniging medeplegen van het uitlokken van het doen plegen van een overtreding van de vuurwapenwet" wettig en overtuigend bewezen achtte. Komende tot het derde deel van zijn requisitoir de politieke kant van de zaak en de gewetens drang waarop verdachten een be roep willen doen kenschetste de officier van justitie om misver stand te voorkomen deze straf zaak als „helemaal geen grote af faire". Ontdaan van alle fantasie Engeland achter V.S. in kwestie West-Berlijn Onder luide toejuichingen van de parlementariërs heeft premier Ha rold Macmillan gisteren in het Britse Lagerhuis verklaard, dat Engeland zich vastberaden achter het Ameri kaanse standpunt inzake de vrijheid van West-Berlijn heeft geschaard. Hiermee maakte de Britse eerste mi nister een eind aan alle geruchten over een zich willen onttrekken van de zijde van Engeland aan de verant woordelijkheden inzake Berljjn. GEEN BRITSE WAPENS NAAR PORTUGAL Niall Macpherson, de man die voor liet Britse ministerie van handel ver slag uitbrengt aan het parlement heeft gisteren meegedeeld, dat aan vragen voor vergunningen om Britse militaire goederen naar Portugese overzeese gebiedsdelen te sturen, op liet ogenblik vastgehouden worden. Een lid van de Labourfractïe had in het Lagerhuis de vraag gesteld, of het ministerie van handel zou afzien van het geven van vergunningen voor de verkoop van wapens, die ge bruikt zullen worden tegen „nationa listische vrijheidsbewegingen in An gola en Mozambique". „NA GEBRUIK WEGGOOIEN". „Gooi ze na gebruik weg", was liet advies dat de Noren werd gegeven, toen ze bij het ingaan van de zomer bier konden kopen in lichte, goedko pe flessen. Nu het eerste zomerse weekeinde voorbij is, beent het hoofd van de dienst die is belast met de zorg over de stranden in het gebied van Oslo. Hjalmar Larsen, met de handen aan het hoofd door zijn bureau. „Men kan geen stap meer verzetten op de stranden, zonder in glas te trappen", zegt hij. VIERENDERTIG KINDEREN. Een zeug van boer Axel Egede in Boes- lunde bij Slagelse in Denemarken heeft niet minder dan 34 biggen ge worpen in elk geval een Deens re cord. De eerste vijftien biggetjes werden dinsdag geboren, een tweede nest van vijftien zondag, enkele uren later ge volgd door nog vier. en geheimzinnigheid schetste hij de gang van zaken, die volgens hem geweest was, om tenslotte te zeggen dat de integriteit van de justitie niet in twijfel getrokken mag worden. Met dit laatste duidde de officier van justitie op de aangifte die Hompe bij de politie heeft gedaan, een aangifte die aanvankelijk weinig serieus ge nomen werd door de brigadier in Amstelveen, omdat er geen schijn van bewijs was dat z'n mededelingen op waarheid berusten. Geen politieke zaak Dat het een politieke strafzaak zou zijn betwistte mr. Van Renes se vervolgens ook. Hij meende hier te doen te hebben met straf bare feiten die uit politielij motie ven gepleegd werden, zodat er geen enkele reden voor de justitie geweest Is de verdachten op een andere wijze te behandelen dan criminelen in engere zin. Mede op grond van deze overwegingen, achtte hij de vergelijking met onze illegaliteit ook mank gaan. Zijn conclusie was dat de mate van schuld bij deze verdachten zelfs zo groot is dat daarin een element van strafverzwaring zit. Zonder enige twijfel kwalificeerde hij verdachte R. als de motor van de strafbare hande lingen. Zou verdachte S. ooit tot het plegen van een strafbaar feit zijn ge komen, indien verdachte R. zich el ders en niet in Nederland gevestigd zou hebben?, vroeg de officier zich met duidelijke twijfel af. terwijL hij de feiten als ernstig kwalificeerde. Preventie Uit een oogpunt van generale pre ventie noemde hij een duidelijke af wijzing van de handelingen van ver dachten noodzakelijk, omdat het ge vaar niet denkbeeldig is dat Neder land anders zou kunnen worden een centrum van illegale activiteiten bjj allerlei zich buiten onze rechtsge meenschap afspelende conflicten. Dit zou ten nadele zijn van niet alleen de Nederlandse rechtsorde, maar ook leiden tot een regelmatige verstoring van de Nederlandse openbare orde en rust. Na zijn eis gesteld te hebben vroeg de officier van justitie tevens de inbeslaggenomen goederen behal ve de inbeslaggenomen gelden ver beurd te verklaren. DRS. KORTHALS ANTWOORDT KAMERLID Zes maatregelen komen aan bezwaren tegemoet De uitvoering van de zomer dienstre geling van de Nederlandse Spoorwe gen is tot nu toe minder goed ge slaagd door een samenloop van ingrij pende wijzigingen in de dienstrege ling en factoren, die verband houden met personeelsschaarste. Daarnaast is er een aantal incidentele factoren geweest, die van invloed waren, zo als het tijdelijk gestremd zyn van drie baanvakken, gevolgen van on gunstige weersomstandigheden en het optreden van enkele technische sto ringen bij nieuwe beveiligingsinstal laties. De directie van de spoorwegen gaat voort met het zoeken naar op lossingen. Dit heeft de minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals ge antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid dr. N. H. L. van den Heuvel (k.v.p.). De minister wijst er overigens op, dat bij de invoering van een nieuwe dienstregeling steeds enige moeilijk heden worden ondervonden. De mi- Wegens inwoning gesloten M Voor de tweede maal in dit seï- zoen nestelen koolmeesjes in 'n brievenbus bij café Van Linde aan de Opterweg te Bantega. H Enkele weken geleden vlogen er zes jone meesj 03 uit en nu lig- gen er weer tien eitjes in het nest, zoals een besteller van'de Ij P.T.T. ontdekte. Evenals de vo- rïge keer is de brievenbus weer gesloten en moeten de brieven worden afgegeven in het café. Dit is gedaan ter bescherming van de meesjes en van de post- stukken, het is namelijk voor- gekomen dat de koolmezen met éen paar poststukken wegvlo- gen en deze in de vaart bij de jz H Opterweg deponeerden. Op de brievenbus is nu een briefje §e aangebracht „wegens inwoning gesloten". Ir. M. H. Damme overleden Op 81-jarige leellyd is zaterdag j.l. iri zyn woning te Hilversum overle den ir. M. H. Damme, oud-president directeur van Werkspoor N.V. en oud-president-commissaris der Vere nigde Machine Fabrieken N.V. De crematie is maandag j.l. in alle stil te geschied. Ir. Damme bekleedde tal van com missariaten van ondernemingen en was drager van verscheidene binnen- en buitenlandse onderscheidingen. De technische hogeschool in Delft ver leende hem in 1938 de doctorstitel honoris causa. 9 Volgens functiqnai'isen van bet. Ame rikaanse nationale bureau voor lucht- en ruimtevaart zullen de V.S. volgend Jaar trachten met behulp van een Atlas-Agenn raket een „laboratorium" van 340 kilo 'n zachte landing op de maan le laten ma ken. Het zou onder meer zij.n uitgerust met een televisiecamera. nister verklaart dat bij de nieuwe dienstregeling op vele plaatsen het aantal aansluitingen Werd vergroot en vele overgangstijden zijn verkort. Dit is gebeurd om de reisduur op lange-afstandsverbingen te verkorten ep ook om dezè verkorting van de reisduur aan een zo groot mogelijk aantal andere verbindingen ten goedé te laten komen. Tegenover het voordeel van de ver snellingen, die hiermede worden be reikt, staat het nadeel, dat in sterke re mate dan voorheen vertragingen zich voortplanten over grote delen van het net. De directie van de N.S. heeft be sloten een aantal maatregelen te nemen waardoor gebleken knel punten worden verruimd. Maatregelen Van deze maatregelen noemt minis ter Korthals: Verkleining van de onderlinge af hankelijkheid van een aantal treinen door het zo mogelijk inleggen van extra materieel. Verbetering van te korte overgan gen van personeel van de ene trein op de andere. 9 Versnelling van de behandeling van treinen op de stations. 9 Het aanbrengen van technische voorzieningen op enkele plaatsen. 9 Het voorshands zoveel mogelijk re duceren van snelheidsbeperkende werkzaamheden aan de spoorweg. 9 Zo nodig een van elkaar losmaken van de binnen- en de buitenlandse dienst om de invloed van in het bui tenland optredende vertragingen te ontgaan. Hoewel deze maatregelen reeds eni ge soelaas boden, kon daarmede toch nog niet aan alle moeilijkheden het hoofd worden geboden, aldus de mi nister van verkeer en waterstaat. In het Westduitse ministerie van de fensie in Bonn heeft de Indonesische 'minister van defensie, Abdoel Harris Nasoetion, besprekingen gevoerd met zijn Westduitse ambtsgenoot Franz Josef Strauss. V.l.n.r.: Nasoetion. zijn begeleider brigade-generaal Soeharto en minis ter Strauss. Mijn ontploft op Urk 18 Geen slachtoffers Gisteravond omstreeks half tien werd het westelijke stadsgedeelte van IJ- muiden en het gehele havengebied opgeschrikt door een felle explosie en een hoge steekvlam. De ontplof fing bleek zich te hebben voorgedaan aan boord van de 43-ton metende Ur- ker motorkotter Urk 18 „De Onder neming", die gistermorgen op de Noordzee tijdens dé visserij een Duitse zeemijn had opgevist en waarop de mijnenopruimïngsdienst bezig was de mijn te demonteren. Omstreeks half tien ontstond aan boord van de kotter grote consterna tie toen bleek dat de lading begon te 1 ontbraden. Zowel te Urker beman ning als de leden van de mijnenop ruimïngsdienst sprongen zo gauw mogelijk aan land en liepen snel weg om een goed heenkomen te zoe ken. Er volgde zeer snel een grote steekvlam die gepaard ging met een doffe knal. Niemand van de opva renden en van de mijnopruimings- dienst werd gewond. De „Onderne ming" stond kort na de explosie in lichterlaaie. Later is de brand geblust. De schade aan boord van de Ürk 18 is groot. Vrouw dood in trappenhuis gevonden Maandagavond omstreeks half twaalf is in het trapportaal van een heren huis aan de Keizersgracht in Amster dam het stoffelijk overschot van de 63-jarige mevr. L. J. M. V.-D. door een medebewoner van haar huis aan getroffen. Haar echtgenoot lag op dat moment te bed. De politie en justitie zijn na een onderzoek tot de slotsom geko men, dat de vrouw door een nood lottig ongeval om het leven moet zijn gekomen. Nasoetion zoekt naar vreedzame oplossing Nieuw-Guinea-kwestie Slot van pag. 1 breed genoeg groeien, dan zouden be paalde- stappen mogelijk zijn. Tot het uiterste „Wij zullen tot het uiterste gaan om het probleem op vredelievende wijze op te lossen", voegde Nasoetion hier aan toe. Glimlachend liet hij hier op volgen: „Ik ben zelf generaal, maar ik ben dezelfde mening toegedaan. U moet overigens niet denken, dat direct na afloop van ons drie-jaren plan in 1962 een oorlogsverkla ring zal volgen", antwoordde hij ver der op een vraag. De berichten, dat de communistische landen druk uitoefenden op Indonesië om tot geweld in de kwestie-Nieuw Guinea over te gaan noemde gene raal Nasoetion „tendentieus, maar logisch''. „De onvoorwaardelijke steun van deze landen heeft een gro te invloed op de geestesgesteldheid van het Indonesische volk" verklaar de hij. In antwoord op een vraag, ot de Indonesische regering onder druk staat van de communistische landen zei hij: „Wij voeren een eigen poli tiek. Wij dulden niet, dat deze van buiten wordt gedicteerd". Samenwerken „Ons volk meent dat als wij klaar zijn met de veiligheidstaak, het leger het West-Irian-probleem moet oplos sen. Die druk wordt steeds groter. Wij hebben steeds meer moeite die tendens te kalmeren, aldus de gene raal. Aan Nasoetipn werd gevraagd of In donesië, na regeling van de kwestie Nieuw Guinea, bereid zou zijn Neder landse economische hulp te aanvaar den. „We spreken niet van economische hulp uit Nederland, doch veeleer van economische samenwerking met Ne derland. Stellig zou die mogelijk moe ten zijn, indien de betrekkingen tus sen de twee landen genormaliseerd „kunnen worden", antwoordde Nasoe tion. EERSTE KAMER P.v.d.A. vraagt tijd om zich te beraden (Van onze parlementaire redacteur). Tegen de algemene verwachting iu heeft de Eerste Kamer zich gister avond nog niet gewonnen gegeven voor de wet die de financiële verhou ding tussen rijk en gemeente regelt, de financiële verhoudingswet 1960. De socialistische lieer De Loor legde namelijk na de debatten en de daarop aansluitende antwoorden van de mi- P.V.D.A. MET K.V.P. VOOR ONTWERP KINDERBIJSLAGWET (Slot van pag. 1 gesplitste regeling en uit die hoofde was de heer Berger ook tegen een in komensgrens. Dr. De Kort verklaarde eveneens te zijn voor automatische aanpassing van hoogte der kinderbijslagen aan de loonhoogte en hij w^s voorstander van kinderbijslag vanaf het eerste kind, „een volwaardige voorziening en uiteraard met de daaraan verbon den consequenties". De consequenties zijn een maximum prestatie via pre mieheffing en een aanvulling uit de algemene middelen. Hij meende dat met een totale premielast van 10 pro cent voor de drie volksverzekeringen de maximumgrens der draagkracht is bereikt. Van derde kind af De heer Corver vertolkte het beken de V.V.D.-standpunt. Herverdeling van liet nationale inkomen op grond van het kindertal alleen, waarbij het beginsel der draagkracht, dat bij de kinderaftrek voor de loon- en in komstenbelasting een grote rol speelt, buiten beschouwing wordt gelaten, was voor zyn politieke vrienden on aanvaardbaar. Aan het slot van zijn rede gaf de heer Corver de lijn aan van de rege ling, die er naar zijn mening moet ko men en die gaat in de richting van het bekend geworden compromis splitsing van de kinderbijslag voor Ioontrekkenden en zelfstandigen. Zo mogelijk ook voor de Ioontrekkenden kinderbijslag vanaf het derde kind en voor de zelfstandigen een inko mensgrens en een maximumgrens van het gedeelte van het inkomen, waarover een bijdrage zou dienen te worden berekend. Nagegaan zou moeten worden in hoeverre ongehuw- den van het: betalen van een bijdrage behoren te worden vrijgesteld.' T egemoetkoming Aan het slot van de avondverga dering van de Kamer kwam mr. Beernink, de voorzitter van de C.H.U., nog eens de bezwaren van zijn fractie, die eerder op de avond al door de heer Kikkert waren uit eengezet. onderstrepen. Hij drong aan op tegemoetkoming aan de ongehuwden. zo niet dan zag de heer Beernink graag, dat onge huwde vrouwen boven de -15 jaar van premie werden vrijgesteld. Het is de bedoeling, dat minister Van Rooy en de staatssecretarissen Veld kamp en Van den Berge vandaag aan het wxjord komen. Daarna zullen de fracties gelegenheid krijgen voor beraad, zodat de replieken donder dag worden gehouden. De stemming over eventuele amendementen zul plaatshebben volgende week dinsdag", aldus deelde voorzitter Kortenliorst gisteren aan de Kamer mee. nïsters Zijlstra en Toxopeus de ver klaring af, dat üc bewindslieden de bezorgdheid, die de fractie van de P. v. d. A. ten- aanzien van het wets ontwerp koesterde, niet geheel heb ben weggenomen. „Ik vraag daarom de mogelijkheid, aldus de heer De Loor, „ons nader te beraden". Hij verzocht uitstel van stemming, met als gevolg dat de Kamer zicli pas op II juli aanstaande zal kunnen uil- spreken. De heer De Loor was de eerste van vijf afgevaardigden, die met een aan tal bedenkingen tegen de nieuwe wet op het tapijt kwam. Hij had bijzonder duidelijk laten merken, dat zijn frac tie nogal wat tegemoetkomingen ver wachtte voordat van die kant het ja woord kon komen. De heer Reijers (c.h.u.) toonde zich evenmin enthousiast. Hij noemde het resultaat van het jarenlange werk van de commissie Oud en het lang durige departementale overleg, dat er op is gevolgd, bepaald mistroostig. Minister Zijlstra betoogde dat het voorgestelde systeem, waarbij van een grote objectiviteit sprake is, een winstpunt betekent boven een systeem dat de subjectiviteit han teert. Voor een tegemoetkoming in de percentages voelde hü niets: het is uitermate bedenkelijk daar reeds nu aan te tornen, ai wil ik daar gaarne aan toevoegen dat die percentages niet voor de eeuwig heid zijn geschreven. Duitse straaljager bij Venlo neergestort Gistermorgen om ongeveer kwart over aeht is een Duitse straaljager terechtgekomen in een weiland naast de rijksweg Venlo-Venray. Het toestel moest, aldus de lucht- machtvoorlichtingsdienst. een buik landing maken, nadat er in de motor van de straaljager een storing was opgetreden (een z.g. flame-out). De piloot kon het toestel niet met de schietstoel verlaten. De man heeft zijn linkerbovenarm gebroken en heeft een hoofdwond opgeiopen. Ver der klaagde hij over pijn in de rug. Hij is naar het ziekenhuis overge bracht. Het Wereldgebeuren Hofer-reirein Dp toenemende relletjes en het steeds groter wordende aantal aanslagen in Zuid-Tirol heeft de bewoners van de provincies Tren- tino en Bolzano weer eens gelegen heid gegeven het zoetelijke liedje te zingen van Adrcas Hofer. die. ge kerkerd in Mantua, treurt om zijn geliefd Tirol. Moser heeft, in navol ging van de Duitse romantiek, dit klaaglied van Hofer gedicht. Tot 1893 was het wijsje wat in de vergeethoek geraakt, maar bij de inhuldiging van het standbeeld van Hofer kreeg men weer volop gelegenheid van de hel dendaden van de goede Adreas te zingen. De bomontploffingen van 1961 worden begeleid door zang van het „met Hofer treurende Tirol". Adreas Hofer was een eerzaam her bergier in zijn geboortedorp Sankt Leonhard, maar het militaire trok hem meer aan dan de tapkast. Hij werd scherpschutter en klom vrij spoedig op. Hij vocht met succes te gen de binnenrukkende Beieren; ook de Saksen kregen niet te veel voet op Tiroolse bodem, maar de Italianen kon hij niet de baas. Op 28 januari 1810 werd hij door Italiaanse troepen in een schuilplaats in de bergen ont dekt en naar Mantua gebracht. De Italianen maakten er geen proces van. maar lieten de Tiroolse vrij heidsheld fusilleren. Zo is hij de volks held geworden van de Tirolers. wiens portret in „vuur en staal" op de Isel- berg een veelbezochte plaats is. Van 1814 behoorde Tirol tot Oostenrijk. Na de eerste wereldoorlog kwam een deel van het land (het gedeelte dat nu oorzaak van vele onlusten is) bij Italië. Ook na de tweede wereldoor log kwam in de grens geen wijziging. Het is een wat vreemde geschiede nis dat Oostenrijk en Italië elk aar het bezit van Zuid-Tirol be twisten op grond van de geschie denis. Beide landen hebben hun aan deel aan de laatste oorlog aan de verkeerde kant geleverd. Ondanks al le gangbare verhaaltjes, was de Oos tenrijkse soldaat trouw aan de als Oostenrijker geboren Hitier. Oosten rijkse compagnieën werden tot de beste van het Groot-Duitse rijk ge rekend. De Italianen waren wel geen vechtersbazen, maar deden toch mee met dc veroveringsoorlog van Hitlei'. In 1943 gooiden ze het roer om èn begonnen tegen Duitsland te vechten, maar zonder dit land had Hitier nooit op een wijze in Europa kunnen huis houden, als hij nu heeft kunnen doen. Twee verliezers vechten dus om een stukje grond. Alle sentimenten die bij een omstreden gebied plegen los te komen, spreken een woordje mee in Bolzano. Het lied van Hofer wordt gezongen, de Italianen worden gepre zen of verketterd, de Oostenrijkers als vrijheidsstrijders of als belagers begroet, al naar men meer Duits dan Italiaans is ingesteld. Nu is Italië niet helemaal heer en meester gebleven over de om streden Tiroolse provincies. In 1947. bij het sluiten van het vredes verdrag, verplichtte Italië zich de Duitssprekenden in de provincie Bo zen te beschermen. De Duitse taal zou worden gehandhaafd en niets zou tegen de wil van de bevolking van Italiaanse zijde mogen worden ge ïmporteerd. De Oostenrijkers tonen aan dat er nu slechts twee van de drie bewoners van Bozen meer Duits spreken. De rest wordt door Italia nen gevormd. Verder wijst de Oos tenrijkse regering er voortdurend op dat aan Zuid-Tirol onafhankelijkheid is beloofd. Het statuut van de auto nomie zou een dode letter zijn ge worden. De Italianen van hun kant beschuldigen Oostenrijk ervan de Zuid-Tirolers op te hitsen tegen de wettige regering. Jongelui uit Bol zano hebben dit geschil aangegrepen om aanslagen te beramen op spoor weginstallaties, elektri cï teitscentrales en opeTibave gebouwen. Daarbij zijn nu doden gevallen. Dit betekende een hernieuwde golf van aanslagen. Men spreekt al over Adreas Hofer. die „vooraan gaat in de strijd". Wanneer men begint „de historie te laten spreken", kan men veel horen wat prettig is en in Zuid- Tirol hoe men de aanslagen goed praat. Van autonomie zal wel heel weinig terechtkomen. Voorlopig zal het land van de jodelende mensen nog geen rust kennen. Uitbetaling van A.O.Wen A,W,W. op vrijdag Met ingang van 1 juli a.s. zal de uit betaling- van periodieke uitkeringen ingevolge de sociale verzekerings wetten zoals ouderdoms -en wedu- wenpensioenen (A.O.W. en A.WAV.) waarvan de betaaldag op een za terdag valt, nader worden geregeld, zo heeft de P.T.T. meegedeeld. In afwachting van een definitieve re geling zullen deze uitkeringen op de aan de zaterdag voorafgaande vrij dag worden uitbetaald. Deze voorlopige regeling gaat in op 1 juli. De op die dag betaalbaar ge stelde uitkeringen zullen reeds op vrijdag 30 juni aan de poslïnrichtin- gen kunnen worden geïnd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3