Nationaal monument bij Schelphoek RAAD RILLAND-BATH PASTE LEGESVERORDENING AAN van <3.u>in |g| tot A.R.-BESTUURDERS SPRAKEN OVER VERHOUDINGEN IN RAAD Zeeuwse Almanak s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JUNI.1961 PLANNEN VOOR EEN.... Ter herdenking van de rampslachtoffers )e mogelijkheid bestaat, dat liet lationaal monument voor de lachtoffers van de watersnood- amp 1953 op één van de cuis- ons zal worden geplaatst, waar mee 't Sclielplioekgat op Schou- .ven-Duivelaud werd gesloten. Oit deelde de burgemeester van iVcsterschouwen, jlir. K. J. H. Q. Röell, mee tijdens een excur sie, die de raadsleden maandag- aiïddag door de gemeente maak ten. De beslissing over de plaats waar bet nationaal monument voor de rampslachtoffers zal verrijzen is nog „in portefeuil le"* In bepaalde kring blijkt men echter geporteerd te zijn voor plaatsing op de dijk, waarmee het Sclielplioekgat werd afgeslo ten. Voorts is het waarschijnlijk, dat in de Schelphoek-inham de werk- haven zal worden aangelegd voor de aanleg van dc Deltadam door de Oosterschelde van Schouwen- Duiveland naar Noord-Beveland. Het nationaal monument voor de rampslachtoffers zou dan komen te staan op de plaats, van waar uit de laatste Delta-afsluiting wordt aangepakt. Op hun tocht door de gemeente be zochten de raadsleden alle kernen van WesterschouwenHaamstede, Burg, Serooskerke, Noordwelle en Rencsse. Zo werden in de omgeving van Burg- Haamstede de uitbreidingsplannen bij het Hoge Hillebos en de vroegere gèmeenteweide van Burg en het bij Westerschouwen gelegen parkeerter rein „De Bun" in ogenschouw geno men. In Serooskerke bezichtigde men het kunstmatige strand in het Sehelphöekgat, de vuilnisbelt, het dorpshuis en de gerestaureerde dorpskerk. Te Noordwelle werd de kom van liet dorp bezichtigd en bracht men voorts een bezoek aan het nieuwe fraai aangelegde sportterrein. Het zomerwoningenter rein. het sportpark en het zwembad werden te Renesse in ogenschouw ge nomen. Tenslotte werden te Haam stede het vliegveld het „Oostenrijkse dorp" en een modern kampeercen- trum bezocht. Tijdens het bezichti gen van het Sehelphöekgat werd nog meegedeeld, dat de Outward Bound- school plannen heeft om in deze in ham zeilonderricht te geven. Fruitfee 1960 naar dorpsfeest op Schouwen H De Zeeuwse Fruitfee 1960 zal met haar beide hofdames het Westerschouwse dorpsfeest op- luisteren, dat zaterdag 1 juli a.s. wordt gehouden. Dit dorps- feest werd mogelijk door de prijs van duizend gulden, die de fruitkwekers uit de .Schouwse westhoek vorig jaar in het Goese fruitcorso verwierven. Fruitfee en hofdames worden j§ 's middags om half twee ont- j= vangen in het gemeentehuis H van Westerschouwen te Haam- stede. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllill Bergen op Zooms orkest gaf concert voor Vrederust Vraijdagavond gaf het Bergen op Zooms Orkest in de kerk van de in richting Vrederust te Bergen op Zoom een concert voor de patiënten en omwonenden. Het orkest voerde on der leiding van Yves de Groot wer ken uit van G. F. Handel, J. S. Bach J. C. Bach, J. Haydn, Chr. van Gluck, Schubert en Rossini. Als solist werkten aan het programma mee de alt Diet Kloos en de violisten Harry Stalpers en Alf. Smits. Het program ma werd vlot afgewerkt en werd met grote belangstelling beluisterd. De muziekavond, die geopend werd door de heer Schuitman, voorzitter van de ontspanningscommissie, werd door deze laatste eveneens gesloten. Hij richtte woorden van dank aan het adres van de dirigent, de orkestleden en de solisten. ZWEMPROBLEMEN Arm. 50 liep vast bij Terheyden Gistermiddag omstreeks half drie is het vissersvaartuig Arneruuiden 50 van schipper Bas de Kidder nit Ame- muïden, op strekdam nummer 11, ter hoogte van Terheyden vastgelopen. Het schip sloeg lek en maakte water. Gisteravond is de ARM 50 bij laag water droog komen tè liggen. Om streeks twee uur in de afgelopen nacht zouden nieuwe pogingen wor den gedaan om het vissersscheepje vlot ie trekken. Direct nadat de stranding bekend was voer de reddingboot „President .Tan Leis" van Terheyden uit, waarna ook de reddingboot „Directeur Gou- driaan" van Hoek van Holland voor assistentie naar strekdam 11 voer. Deze reddingboten hebben met assis tentie van de ARM 16 van schipper L. van Belzen, getracht de ARM 50 in de loop van de middag vlot te trekken. Hierbij braken de trossen en het vissersvaartuig bleef muurvast op de strekdam liggen. Schipper De Ridder weigerde elke bergingshulp, die door sleepboten werd aangebo den. Tijdens de pogingen van de red dingboten om het schip vlot te trek ken heeft men met behulp van brand- weerpompen van het korps uit Mon ster de ARM 50 drijvende gehouden. Haags gerechtshof bevestigt vonnis van koopman S. Het Haagse gerechtshof heeft liet vonnis van de "Middelburgse recht bank bevestigd, waarin de koopman BA.S. wegens oplichting werd ver oordeeld tot drie maanden gevange nisstraf. Met een mooi praatje had de koopman kans gezien de grens- kommies W. J. te Oostburg een flin ke lap stof voor f 150 te verkopen. Later bleek dat de koper lelijk was beetgenomen wat de kwaliteit van de stof betreft en dat de verhalen van de koopman, onder meer dat hij een modeshow in Vlissingen had gehou den, fantasie waren. Verhoogde uitkering uit het gemeentefonds In zijn vergadering van maandag avond heeft de gemeenteraad van Rilland-Bath op voorstel van burge meester en wethouders de 13 jaar oude legesverordening zodanig ge wijzigd, dat verschillende In deze ver ordening opgenomen tarieven meer aan het huidige prijspeil zijn aange past. Met het college was de raad van oordeel, dat terwille van het fi nancieel belang der gemeente tot her ziening van deze tarieven moest wor den overgegaan, omdat deze bij de prijsstijgingen van de afgelopen ja ren belangrijk waren achtergebleven. B. en w. waren van mening, dat deze herziening het. best kon worden gere aliseerd door vaststelling van een ge heel nieuwe verordening op de hef fing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand. Hiermee verklaarde de raad zich zon der op of aanmerkingen akkoord. De nieuwe leges-verordening houdt on- ]hl!l!lllllll!!l!lll!llli!llllll!lllllll!llllll!l!lll!llllll|[lltllllliilll!lllll!!!lllllip Niet en toch wel) - voor de poes... j Televisie kan spannend zijn, zó spannend, dat alle aandacht voor andere dingen verloren gaat. Een mevrouw in Sluis zat aan- dachtig bij de beeldbuis te ky- ken. zo aandachtig, dat ze niet had gemerkt, hoe poes de ka- m mer was binnengekomen en zich op haar schoot had genes- g teld. Plotseling slaakte ze een n gil. Onrustige bewegingen van de kat hadden toch haar aan- dacht afgeleid. Poes was bezig het leven te schenken aan twee poezekindertjesp llllllllffllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll der meer in, dat men voortaan voor duplicaat trouwboekjes f3 moet be talen; f0,50 voor een inlichting uit het bevolkingsregister; eenzelfde be drag voor legalisatie van een hand tekening; voor aanvragen van een paspoort fl,50; voor een toeristen- kaart f 1 en voor een ventvergun ning van één dag f 0,50. In deze vergadering besloot de raad ook een krediet van f7900 beschik baar te stellen voor de restauratie en de inrichting van de r.-k. kleuter school en werd voor het bijzonder kleuteronderwijs een voorschot op de vergoedingen óver 1961 verleend. Verheugd was burgemeester J. C'. W. Jobse, dat hij de raad kon meedelen, dat Rilland-Bath een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds is toegekend, het geen neerkomt op een „douceur tje" van rond f 6000. zoals de bur gemeester het uitdrukte. Voorts besloot de raad 22 augustus een bezoek aan de Centrale Werk plaats „De Bevelanden" te Goes te brengen. Bij de rondvraag bezon men zich voorts over zwemproblemen en de verschillende mogelijkheden om hierin verbetering te brengen. Deze zaak zal burgemeester Jobse nog verder bekijken, IN BURGERZAAL OOSTBURGS STADHUIS Referaat van burgemeester Verplanke van 's-Gravendeel Een vrij groot aantal leden van de Zeeuwse verenigingen van anti re- volutionarie gemeente- en provincie bestuurders heeft maandagmorgen in de Burgerzaal van het Oostburgsc raadhuis met grote belangstelling ge luisterd naar mr. C. J. Verplanke, burgemeester van 's-Gravendeel, die een referaat hield over het onder werp „Burgemeester, wethouder en raadslid". Beginnend bij de installa tie van een nieuwe burgemeester, zei spreker, dat het helaas nog pleegt voor te komen, dat een wethouder loco-burgemeester op het kritieke moment de ambtsketen uit zijn broekzak opvist o»] die daarna „plechtig om de hals van de nieuwe eerste burger te hangen", ïn de daarop volgende installatierede lijkt het er volgens spreker dikwijls op, dat de nieuwe burgemeester zo veel gezag aan de raad belooft, dat er voor hemzelf eigenlijk niet veel meer overblijft dan het werk vgn een gemeentebode. Anderzijds adviseert hij zijn aan dachtig gehoor zich ook weer niet tc spiegelen aan een niet met na me genoemde gemeenteraad, die telkenjare op '27 december bij eenkomt, om binnen drie uur tijd de 6 wettelijk voorgeschreven vergaderingen af te werken met als belangrijkste besluit het ge ven van een blanco volmacht aan de burgemeester om in het komen de jaar alle gemeentelijke zaken naar eigen goeddunken te behar tigen. Tussen deze extreme voorbeelden ligt volgens burgemeester Verplanke de feitelijke toestand van het dage lijks bestuur van de gemeente en de laad, die zelf regeert. Spreker he kelde de aparte tafel (soms op po dium) van b. en w. met de volks vertegenwoordiging tegenover zich, nis zou het college een hoger lichaam zijn dan de raad. Bij de benoeming van de wethouders wordt volgens mr. Verplanke nog teveel gekeken naai de vertegenwoordigingen van bijvoor beeld middenstanders, agrariërs en arbeiders en nog te weinig gelet op de capaciteiten. Ontslagen Doelend op recente gevallen van wethoudersontslagen zei spreker, dat bij liet benoemen van een wethou der het vertrouwen moet bestaan, dat zo iemand vanzelf aftreedt als hij dat vertrouwen niet meer geniet. Het ontslaan van een wethouder door de raad behoort volgens liem, dan ook niet voor te komen. Over de ook voorkomende gevallen van moties van wantrouwen tegen een burgemeester, zei burgemeester Verplanke, dat iedere verstandige burgemeester dergelijke moties zal deponeren waar zij thuishoren, name lijk in de prullenmand. Het college van b. en w. behoeft volgens de spre ker in zaken van zelfbestuur geen verantwoording af te leggen aan de raad. Hoogstens kan het college zich Zierikzeese bom" onschadelijk AFWISSELING Zowel voor de bemanning van het Yïsscrypolitievaartuig „Zwaluw" uil Wemcldinge, als voor het gemeente bestuur van deze plaats was het vrijdagavond een „uitstapje ter af wisseling". Genoemd gemeentebe stuur scheepte zich namelijk op ge noemd visserijpolitievnartuig in met bestemming Zierikzee om daar een uitvoering van de Zeeuwse Muziek school bij te wonen. De boottocht kenmerkte zich door een gezellige sfeer en in Zierikzee werd de Wemcl- dingse deputatie met een speciual OPLOSSING In Retranchement ttijn.af gelopen ca-, terdag brand weer wedstrijden gehow den; naar onze smaalt een heerlijke sport, waarbij volwassen mannen naar hartelust met water mogen knoeien. Vooral bij temperaturen co-' als we: dïè het week-end mochten beleven, vioet het een bijzonder aan trekkelijke bezigheid pijn. Ju Retranchement is er .dan ook met animo gespoten. De ene slang na de andere werd uitgelegd door het ene brandweerkorps na het andere en zo kwam ook het P.T.T.-brandweer korps uit Oostburg aan bod. De spuitgasten vu.i tante Pos weer den zich bepaald niet minder dapper, noch met minder geestdrift dan de overige brandweerlieden, maar ze hadden wel met een beetje tegenslag te kampen. Eén der stangen lekte namelijk uit een heleboel kleine gaat jes. i Een knaapje uit net publiek wist een oplossing. ..Daar moeien ze maar zomer zegels op plakken", adviseerde hij woordje verwelkomd. Zij nog vermeld dat niet alleen het gemeentebestuur op reis ging; ook de leerlingen der hoogste klassen van de lagere scho len te Wemeldinge zochten het ver derop, onder meer in Utrecht en Den Ilaag. UITZAAI De eerste mosselschelpen, be stemd voor collecteurs voor dc oesterbroedval, zijn te Yerseke te water gelaten. Deze uitzaai werd vrijdag verricht en toen er één schaap over de dam was volgden er meer. Dat bleek zaterdag toen reeds verschillende scheepjes met schelpen werden geladen. Deze zouden begin deze week worden uitgezaaid. SUCCES Hel ligt misschien aan het prachtige AxeJse viswater, of het is allemaal visserslatyn; in do kringen van „Ge duld Overwint Alles", de Axelse hen- gelsportverenigïng doen in ieder ge val verhalen over bijzonder succesvol le vangsten de ronde. De heer A. (kt Block uit Loochristi (België) haalde een karper van 66 cm naar hoven en de lieer A. de Beer overtrof hem nog met een karper van 73 cm. De heer Van de Velde uit Moerbeke (België) kon zich tevreden stellen met een rietvorm van niet minder dan 45 cm. DOORTOCHT De doortocht van de Emelgemse fanfare is dezer dagen in Sluis niet onopgemerkt voorbijgegaan. Vanaf de muziekkiosk op de Markt klonken de vrolijke klan ken van deze fanfare door de Slui- zer straten en het bestuur van de plaatselijke muziekvereniging „Apollö" liet het er ook niet bij zitten. Het werd een hartelijke ontvangst waaraan de plaatselijke V.V.V. ook niet geheel vreemd was. bereid verklaren daarover iets to vertellen. Naar de mening van 's- Gravendeels burgemeester, spreken ele raadsleden in de raadsvergadc- ing met één oog gericht naar de kiezers. „Eenmaal gekozen moet hun belang zich richten op de totale ge meenschap en zij moeten in het be- scf van liun verantwoordelijkheid, evengoed belastingen durven heffen als subsidies uitdelen", aldus mr. Ver planke. Na dit referaat ontspon zich een levendige discussie, waarin onder meer sprekers visie werd ge vraagd over besloten vergaderin gen. „Alleen bepalen tot gevallen, waarin persoonlijke sympathieën en antipathieën een rol kunnen spelen", aldus de spreker. Op een vraag betreffende het instellen van allerléi commissies zei mr, Verplanke, daarvan geen voor stander to zijn. Een uitzondering wilde hij wel maken voor com missies inzake een financieel be leid, waarin deskundigen uit de raad zich met deze veelal moei lijke materie kunnen bezighouden. Bezwaarlijk noemde hij het, dat deze zaken dan vaak uit de openbaarheid worden gehaald. De instelling van de vijfdaagse werkweek noemde hij een zaak, die volgens het ambtenaren reglement geheel tot de bevoegdheid van het college van b. en w. be hoort. Na deze ochtendvergadering, die werd geleid door burgemeester A. A. v. Eeten uit Duiveland, werd het gezelschapin de raadzaal officieel ontvangen door burgemeester J. L. van Leeuwen namens liet Oostburgse gemeentebestuur. Na de koffiemaaltijd te Oostburg, maakten de a.r.-gemeentebestuurders en hun dames een rondrit door West Zeeuwsch-Vlaandcren. Ollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllip Toch naar graf van I zoon in Noord-Afrika H De heer A. J. van Haar en, jj| t= facteur bij de Koninklijke Ma- rine op het werkschïp „Willem lan der Zaan" te Missingen, die onlangs van zich deed H spreken toen hij voor heel t.v.- kijkend Nederland verklaarde met het in de Lou van Burg- f| s quiz gewonnen geld het graf j= van zijn zoon in Algiers te H willen bezoeken, kan zijn reis- g H plannen verwezenlijken. Een plezierreisje zal het niet worden, maar verheugend is het dat zovelen geld hebben r: gestort toen men het trieste m verhaal van de familie Van Kaaren hoorde: op 22-jarige se leeftijd ging de zoon des huizes H varen. Via Marseille raakte §e hij in liet Vreemdelingenle- gioen. Korte tijd later sneuvel- de hij. Dank zij zijn militaire relaties kwam de heer Van Haaren aan de weet waar zich het graf van zijn zoon bevindt. De familie wilde niets liever dan dit graf eenmaal bezoeken en om de nodige gelden hiervoor bijeen te krijgen, verscheen de heer Van Haaren in Lou van Eurg's t.v.-programma: „Een kwartje per seconde". Hij won 200, M en de basis was gelegd. Daar- na volgde een stroom van gro- H te en kleine giften, afkomstig s van onbekende t.v,-kijkers. Nu heeft de heer Van Haaren met veel moeite ook twee visa voor de stad Algiers verkre- s gen, zodat hij woensdagmorgen met zijn vrouw de reis naar het graf in Noord-Afrika kan maken. Illllljllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllltllllllilllll KUNST Janine Dacosta speelde in Middelburg Burgerzaal, Stadhuis. Tijdons het pianoconcert, dat Jani ne Dacosta gisteravond in de Bur gerzaal van het Middelburgse Stad huis gaf, hebben wij ons afgevraagd hoe dit spel het beste kon worden gekarakteriseerd. En hoe verder dc avond vorderde, hoe vaker bet woord „lucide" in het bewustzijn kwam. Want dit zonder meer groot se spel van deze pianiste kenmerkte zich vooral door een grote luciditeit, een helderheid in elk opzicht. Daar was in de eerste plaats het tech nisch kunnen van deze musicienne: een wonderbare techniek, waardoor de pianoklank een transparante hel derheid kreeg. Er was geen moment, waarin ook maar even een inzinking viel te constateren; integendeel, voortdurend werd het hoogste gege ven. Maar naast dit fenomenale tech- nisch-pianistiseh kunnen was er hot muzikaal inzicht en vooral in dit op zicht was de luciditeit een opvallend kenmerk van dit magistrale spel. Ja nine Dacosta wist zelfs een Schu mann (opus 22, sonate in g) te spe len alsof deze componist de klaar heid van de Franse muziek toL de zij ne had gemaakt: er was in haar ver tolking géén sprake van overgevoe lige accenten, zo min er sprake was van overdreven sentiment. Janine Dacosta speelde deze sonate met grote distinctie, evenwichtig- en met verfijnd esprit. Haar overig programma had bij voortduring dezelfde kenmerken: Ra- mcau (Les Niais de Sologne), maar met name ook Chopin. Van de laat ste speelde zij twee etudes en de vier de Ballade opus 52 in f en weer moet hier de luciditeit van dit spel naar voren worden gebracht. Er zijn pia nisten, die Chopin steeds weer als de zwaarmoedige Pool verkondigen en hem als een verbannen, maar op- standigo held uitbeelden. Niet alzo Dacosta. Zij heeft deze muziek door vorst en daarbij ervaren, dat Cho pin óók een man van grote geest was en deze geest nu heeft zij dui delijk gemaakt. Zij heeft van deze ballade een avontuur van de geest gemaakt, waarnaar men schier ademloos luisterde. Na de pauze Ravel en Debussy. Het is overbodig om het bovenstaande al lemaal nog weer eens te herhalen, omdat het vanzelf spreekt dat deze Fransen passend als weinig ande ren in deze pianistische stijl al evenzeer een grootse vertolking kre gen. Er was dan ook aan het slot een ovationeel applaus van het talrijke publiek en er waren vele bloemen, waarna de pianiste met een toegift dankte. Dit concert werd in het ka der van het Holland Festival georga niseerd door de gemeente Middel burg in samenwerking met de Z.V.U. de K. „De Schelde" ontving order uit Curacao De Curacaosche Waterdestillatie-ïu- riehting heelt bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Missin gen een order geplaatst, voor de bouvr van twee bogedrukketels. Een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden zal met deze order gemoeid zijn. Maandagmiddag om twee uur heeft een des kundige van de Mijnop- ruiiniugsdicnst het vo rige week bij graaf werkzaamheden in Zie rikzee gevonden onout- plofte projectiel on schadelijk gemaakt. Het was de heer J. Brand uit Nijmegen, die dit „karweitje" voor zijn rekening nam. Tijdens de werkzaam heden van de deskundi ge de bom werd op no vindplaats aan de rijksweg by de gebou wen van de Coöperatie ve Aaukoopvereniging „ydiouwen-Duiveland" gedemonteerd zette de politic, oen gedeelte vau de rijksweg af. Het verkeer werd omgeleid. De Sn de omgeving staande huizen liepen geen direct gevaar; wel was het de mensen korte tijd verboden hun huizen to verlaten. De inynoprulmingsdienst heeft het. gedemonteer de projectiel meegeno men. Zoals vermeld werd de bom een uit de tweede wereldoorlog daterende Engelse vliegtuigbom woens dag gevonden by graaf werkzaamheden voor de bouw van een nieu we opslagplaats van de C.A.V. „Schouwen-Dui- veland". Bij het demonteren bleek, dat men met een bijzonder gevaarlijk projectiel te maken liad; de slagpen was reeds drie centimeter in de untstekiiigshuls gedrongen. Laatste rondgang Abdijspel vervalt donderdag a.s. In verband met het feit, dat donder dagavond a.s. in de Abdij te Middel burg door het muziekkorps „ONDA" en het tamboers- en pijperskorps „Juliana" een taptoe gegeven wordt ter gelegenheid van de jaardag van prins Bomhard, zal deze avond do laatste rondgang van het klank- en lichtspel in de Abdijgebouwen, die om half tien begint, geen doorgang vin den. Deze taptoe zal namelijk ook omstreeks half tien beginnen. Vlissingse schoolfraude Men verzoekt ons, cr op te wijzen, dat in één der opschriften boven hot verslag over de behandeling van de fraude van het Vlissingse school hoofd J. G. B. voor het gerechtshof te Den Haag stond vermeld „Morccl- etiscli had de pastoor hier even goed kunnen staan". Dit opschrift was ontleend aan het betoog van de ad vocaat-generaal. waarbij in liet op schrift evenwel het woord „ergens" was weggevallen. De advocaat-gene raal verklaarde namelijk, dat „ergens de pastoor moroel-etiseh hier even goed'terecht had kunnen staan". De heer I. A. Risseeuw te Oostburg overleden Te Oostbnrg is zaterdag overloden cje heer. I, A. Risseeuw, öudrdirecteur van het kantoor Oostburg vail do Middenstandsbank. Do heer Ris seeuw. die de leeftijd van 79 jaar be reikte, was ridder in de orde van Oranje Nassau, De teraardebestelling is vastgesteld op woensdagmiddag drie uur op do. algemene begraaf plaats-te Ooslburg. Het weer in Europa Weerrapporten van gisteravond zeven uur Den Helder, regenbui 19 gr- Ypenburg, regen 23 gr. Vlissingen, regen 20 gr. Eelde, zwaar bewolkt. 27 gr. De Bilt, regenbui 25 gr. Twente, geheel bewolkt 23 gr. Eindhoven, zwaar bewolkt 27 gr. Zuid-Limburg, zwaar bewolkt 23 gr. Helsinki, onbewolkt 20 gr. Stockholm, zwaar bewolkt 22 gr. Oslo, licht bewolkt 2U gr. Kopenhagen, onbewolkt 21 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt 15 gr. Londen, regen 22 gr. Amsterdam, regenbui 24 gr. Brussel, regen 27 gr. Luxemburg, half bewolkt 28 gr. Parijs, zwaar bewolkt 28 gr. Bordeaux, zwaar bewolkt 23 gr, Grenoble, zwaar bewolkt 27 gr. Nice, licht bewolkt 26 gr. Berlijn, half bewolkt 31 gr- Frankfort, zwaar bewolkt :si gr. Münehen. zwaar bewolkt 29 gr. Zlirich. zwaar bewolkt 2D gr. Genève, regenbui 29 gr. Locarno, onweer 29 gr. Wenen, licht bewolkt 30 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt 33 gr. Belgrado, onbewolkt 33 gr. Rome. zwaar bewolkt 32 gr. Ajaccio, licht bewolkt 32 gr. Madrid, half bewolkt 27 gr. Maljorca, half bewolkt 31 gr- LAGERE TEMPERATUREN Aauvanhelijl» bewolKt niet hier en rlaar uuc regeo. lu de middug van het westen uit enkele opklaringen. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. Middagtemperaturen van om streeks 16 graden aan de kust tot 20 graden iu het binnenland. STR A NDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag matig strandweer door veel bewolking en een wat frissere wind lussen west en noordwest. Middagtemperatuur ongeveer 17 a 18 graden, later enkele opklaringen. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: uit het westen nadert weer een ge bied met wat meer zonnige perioden, maar de temperatuur blijft op een lager niveau. ZON EN MAAN 28 juni Zon op 4.22 onder 21.04 Maan op 20.48 onder 4.S4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2