Verhoging subsidie voor Stichting Zeeland met f12.000 tot f57.000 Agenda NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN RAAD SLUIS WIJZIGDE HET URGENTIEPLAN STRATEN MAANDAG 26 JUNI 1862 i*K(JVli\CJA£iÜ ZEhUWüb UUU..A.AT VOORSTEL VAN GED. STATEN vlissingen G.S.: „Ook gemeenten en rijk moeten bijdragen Ged. State» va» Zeeland stelle» dé Provinciale Staten voor om de subsidie aa» de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk met ingang van 1 januari 1961 met 12.000 te verhogen tot 57.000. Het da gelijks bestuur van de stichting Zeeland had een verhoging ge vraagd van 18.000, maar na ernstig beraad menen Gedepu teerden de Staten te moeten voorstellen de verhoging te be perken tot het voorgestelde be drag van 12.000. In hun begeleidingsbrief bij" hét voor stel herinneren Gècl. Staten ér aan, dat de Staten in 1951 een subsidie van 15.000 per jaar aan dè stich ting Zeeland verleenden. Dit bedrag werd in 1955 verhoogd tot maximaal 26.600, met ingang van 1957 tot 30.000 en in 1958 tot 45.000. Vit de toelichting bij het verzoek van de stichting blijkt, dat de stijging van het totale begro tingsbedrag in hoofdzaak haar oorzaak vindt in de toenemende lasten in de personeelssector. Ver der wordt gemotiveerd, dat liet noodzakelijk is om het personeel van de stichting uit te breiden met een staffunctionaris voor so ciale opbouw, een administratief assistent en een functioiiaris voor cultuur, sport cn jeugdzaken. Nogmaals opvoering Aangenomen wordt, zo lichtte het stichtingsbestuur toe, dat deze func tionarissen 1 oktober a.s. in dienst zullen trede.n, waardoor tot en met Schoolsportdag Donderdag werd op de nieuwe ge meentelijke sportterreinen té Terneu- zen een schoolsportdag gehouden voor lagere scholen. In tótaal na men hier 466 leerlingen aan deel, er werden 465 diploma's uitgerèikt o.a. 14 A. 79 B, 224 C. 141 D en 7 C di ploma's. Een kandidaat móest wor den afgewezen. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden waren: I. r.,-k. jongensschool te Terneuzen 0.59.5) 2. Zuidlandschool, Terneuzen 1.00.1, 3. hervormde school, Terneu- zöH, 1.1.4. Jongens van .13 tot 15 jaar: 1. Zuid landschool, Terneuzen Ö.57.4, 2. r.-k. jongensschool, Philippine 0.58.1, 8. 'r.-k. jongensschool^ Terneuzen i.0.4. Meisjes van 11 tot 12 jaar: 1. her vormde school. Terneuzen 0.56.6, 2. r.-k. meisjesschool, Terneuzen 1.0.2; 3. Zuidlandschool, Terneuzen 1.2.2. Meisjes van 13 tot 15 jaar: 1. Zuid landschool, Terneuzen 0.58.4, 2. r.-k. school, Philippine 1.02.5. Kastic meisjes: 1. herVormde school. .Terneuzen. 2. Zuidlandschool. Terneu zen. 3. r.-k. school, Philippine. Kastic jongens: 1. Zuidlandschool, Terneu zen. 2. o.l. school, Hoek, 3. r.-k. jon gensschool, Terneuzen. december de post salarissen met 6300 moet verhoogd worden. Mits dien mag worden verwacht, dat dc stichting öp haar begroting voor 1962 de raming van liet provinciaal subsidie zal opvoeren tot ongeveer ƒ73.000. Naar aanleiding van dit verzoek, dat naar liet zich laat aanzien voor 1962 zal wotden gevolgd door een verzoek om een nog aanzienlijk hoger bedrag, vragen God. Staten zich af of de provincie het aangewezen lichaam is om steeds maar weer de tekorten van de stichting te dekken. Naar hun mening is in de stichting Zee land een samenwerking gegroeid tussen rijk, provincie en gemeenten. Ook de rijkssubsidie werd volgens de daarvoor geldende normen verhoogd naarmate de lasten toenamen, maar tie subsidies van de gemeenten zijn echter sinds de oprichting in 1947 gelijk gebleven. Dit achten Ged. Staten onjuist. Naar hun mening kan men niet volhouden, dat de provincie alleen is aangewe zen om bij toenemende lasten te blijven voorzien in do stichtingstc- korten. Hc-t moet volgens Gedepu teerden redelijk geacht worden, dat de participanten hier alle drie aan te pas komen. Daarom was het naar de mening van G.S. tactvoller en voorzich tiger geweest indien liet bestuur van de stichting Zeeland zich eerst had vergewist of de drie participanten gezamenlijk bereid zouden zijn de gevolgen te dragen van de personeelsuitbreiding, voordat daartoe besloten was. Niettemin zijn Gedeputeerden van oordeel, .dat er ook thans weer aan leiding bestaat om door een subsi dieverhoging de stichting in staat te stellen haar taak op verantwoorde wijze voort te zetten, gelet op de be tekenis van dit werk in de huidige ontwikkelingsfase van Zeèland. MIDDELBURG Bromfietser verleende geen Voorrang Vrijdagavond rond vijf voor half zes zijn op de hoek Nieuwe Vlissingse- wbg-Oosterscheldestraat te Middel burg tWee brömfiètsers met elkaar in botsing gekomen, toen de Middel burger J. M. M. van de Ventweg de Oosterscheldestraal wilde inrijden en geen voorrang verleende aan de Vlis- slngsc bromfietsbörijder A. A. Bij dc aanrijding werdén beide voertuigen licht 'beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. WESTKAPELLE Huur strand Westkapelle steeg van f 25 tot f 500 Het badstrand van Westkapelle, waarvoor de. gemeente per jaar aan de Polder Walclièren een huursom van f 25 betaalde, zal met ingang van komend seizoen f 500 per jaar moeten opbrengen. De gemeente gaf het strand ad f 25 pc-r jaar in onder verhuur aan de plaatselijke V.V.V., welke vereniging dus nu twintig maal zoveel zal moeten opbrengen. De Polder Walcheren heeft meege deeld; dat deze kosten slechts eëh ge ring deel uitmaken van de totale kos ten. die moeten worden gemaakt als gevolg van de recreatiebezigheden van liét publiek ter plaatse. Zó wol'- de 11 als voorbeeld de kosten van een duinwachter,~het herstel cn onder houd van strand, duin en helnibc- planting genoemd. Hoewel b. en w. van mening zijn dat de verhoging drastisch en aanvechtbaar is, stellen zij de raad tóch voor niét een en ah- der akkoord te gaan en het strand voor f 500 per jaar aan de V.V.V. te verhuren. In de vergadering van woensdagavond écht uur zal de raad over een en ander beslissen. De 14 punten leilèhrie ageiida vèrriicldt voorts onder meer voorstellen de grondprijs van het bouwterrein, ge legen aan de Jacob Brasserstraat vast te stellen op f 20 per vierkante meter en de aankoop 'van een wei land voor de uitbreiding van het uit breidingsplan ,;Noord". BORSSELE Schoolreis van openbare lagere school De leerlingen van de vier eerste klassen van de openbare lagere school te Bovssele hebben donderdag 22 juni samen met het onderwijzend personeel een reisje gemaakt naar Roosendaal. De eerste helft van de leerlingen reisde door naar Breda: dc andere helft amuseerde zich in de omgeving van Roosendaal. Zeer vol daan keerden de jongelui 's avonds huiswaarts. WOLPHAARTSDIJK Wedvlucht „De Blauwe Doffer" De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffei-" te Wolphaartsdijk nam dezer dagen deel aan een vlucht vanuit St> Denis. De uitslag was: I. P. P. Dieieman: 2. en 3. P_. A. van Loo; 4. C. A. Korstanje; 5. eii 7. Jac. Houtekamcr; 6. Jac. Eggebeen. Yllsslngcn - - Alharnbra: Nonnen voor hel vuurpeloton, 20 uur. M Jaar. Luxui. Voor schurken geen genade. 20 uur. H jaar. Britannia: Lêerliugenuitvoo- ving Zeeuwse Muziek- en Balletschool. 19.30 uur- Middelburg CityKen slem in de mist, 20 uur. 18 jaar Electro Foto modellen en chantage. l'J.30 uur. 13 jaar Burgerzaal Stadhuis Ilolland Festival, pianorecital Janine Dacosta, 20 uur MolenwaterMiniatuur Wal cheren. 9—13 uur. Goes - - Grand Hen te blau tin tl Morgen blau, 20 uur, alle leeftijden. Bergen op Zoom Roxy: Sappho, de ve rnis van Lesbos. 20 11111'. 13 jaar. Lu xor: Big Sam. 20 uur. .14 jaar. Tcrncnzcn Luxor: Mijn man is bij (Ie F.B.I., 20 uur. a.l. Watertoren: Expo sitie Raymond Kimpe. 10—21 uur. Oostburg Ledeltheater: Mag ik deze dans van U, 20 uur. 18 jaar. Sas vau Geut Olympia: Pshycho, 20 uur, 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De zonde van een pleegzuster. 20 uur. M jaar. Axel Het Centrum: North West Fron tier, 20 uitr. 14 J&ar. Raad vergader! >e raad vaü Wölf aartsdijk komt oensdagmiddag om 2 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda omvat slechts een vijftal punten, waaronder eéh voorstel tot het aan gaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank vóór Nedèriandse Ge meenten tot eén bedrag van 20.000 met eén looptijd van 25 jaar. DRIEWEGEN Raad vergadert De gemeenteraad van Driewegen zal dinsdagavond om half acht in opeü- barc vergadering bijeenkomen voor liet afhandelen van een 16 pUiiten tellende agenda. Enkele subsidieaan vragen zullen worden behandeld, evenals het verzoek van de heel* W. Korstanje om een premie voor wo ningverbetering. Cóllècte De opbrengst van de collecte ten bate van de Vereniging „Hét Hoogeland" heeft in Driewegen f 135,75 opge bracht. YERSEKE Organisator A. J. dc Veij te Yerseke hoeft voor zaterdag 1 juli weer enkele voetbalwedstrijden georganiseerd, die gehouden vvofdeh 00 liét sportterrein aan de Marijkelaan te Yerseke. De baten hiervan zullen worden overge dragen aan de Groene Kruisvereni ging „Ziekenzorg". De ene wedstrijd zal worden gespeeld tussen landbou wers en kantoorbedienden, de andere wedstrijd zal gaan tussen twee da- nieselftallen. De opstelling van de landbouwers is: P. Rentmeester, L. van der Jagt. ij. Wisse. M. de Koeijcr, A. van der Endt, L. Verboom. II. Bakker, C, Paauwè, C. van de Velde, J. Mol cn J. de Koeijer. Kantoorbedienden: J. A. Stobbcluar, ,1. de Winter, H. M. van der Post. L. Bom. M. Meulènberg. S. de Koeijer, A. Nieuwenhuize, D. Padmos, P. Luit- wicler. S. Zoeteweij en R. de Koeijer. Dameselftal Burehbolder: M. Koster, C. van de Plasse. R. Koole, F. Nieu wenhuize. M. Stobbelaar, C. Meijer, A. Dijltwel, L. Minnaard, A. Stobbelaar, A. van de Plasse en N. Moerland. Dameselftal Dorp: A. Krijger. M. Ste- ketee, L. Christiaanse. H. Reijcnga. .T. Paauwe, F. dc Regt, L. van Os, M. van Strien, A. van Ocveren, J. de Koeijcr en M. Huijssé. O.- EN W.-SOUBURG Raad vergadert Op de 19 punten tellende agenda van dé raad Söubiirg, die woensdag 28 juni in openbare vergadering bijeen komt. staat o.a. een voorstel tot het nemen van een besluit van de wo ningwet, dat een herziehing van het uitbreidingsplan in hoofdzaak in voorbereiding is. Tevens stellen b. en w. aan de raad voor dö partiële uit breidingsplannen herziening plan Middenhof en West) vast te stéllen. Jaarverslag gemeentelijke u.t.s. Vlissingen In het jaarverslag over 1960 vuil de gemeentelijke u.t.s. te Vlissittgcn wordt gewag gemaakt van dö minder goede huisvesting van (le school. „Een dak boven haar hoofd", aldus het verslag, „heeft de u.t.s. gelukkig wel. Niemand zal echter een afge keurde school, reeds in gebruik ge nomen door Gemeentewerken, een goede huisvesting durven noeiiiéh". Met ingang van de nieuwe cursus startte de afdeling werktuigbouw. Een tweede schakelklas bleek nódig, terwijl de afdeling bouwkunde het tweede leerjaar mede moest gaan verzorgen. Door de diverse uitbrei dingen moest het lerarenkorps ver sterkt worden. Toegevoegd werden een leraar voor algemeen gericht on derwijs, een leraar voor hèt bouw kundig- en een leraar voor bet 'werk tuigbouwkundig onderwijs. Per 1 no vember j.I. werd een medewerkster voor de administratie in dienst geno men. „De praktijklessen", zo gaat het ver slag verder, „worden gegeven in dè lagere technische school, wat in feite inwoning betekent". Het jaarverslag van de Vlissingse u.t.s. besteedt verder nog aandacht aan. de aanbesteding van de indus triehal, Vorig jaar november, die de gemeentelijke u.t.s. moet huisvesten. „Mogen ailen", aldus het verslag, „die betrokken zijn bij de bouw van deze industriehal 'de ernstige "wil to nen om het hiaat dat ongetwijfeld zal ontstaan in het praktijkonderwijs - zo klein mogelijk te houden. Ook de aanbesteding van het hulpge bouw in november 1960 krijgt de aandacht in dit jaarverslag. De op- lèverihgstijd van dit gebouw wordt gerekend op ongeveer een jaar. Het personeel van de gemeentelijke ü.t.s. té Vlissingen bestond per 31 december 1960 uit negèn pèrsonen, waarpnder de directeur, de heer G. van Doorn, en een medewerkster vóór de administratie. Op dezelfde datum telde de school 81 leerlingen. TERNEUZEN Internationaal zeehengelconcours In de bovenzaal van café „La Belle- Vèu" te Tèrneiizen hield de hengel- sportveveniging „Ontspanning na In spanning" een buitengewone vèrgadê- i'ing. Tijdens deze vergadering die ge houden werd in samenwerking met bè stuufsleden van V.V.V. en „Klimop" werd het op 8 juli a.s. Internationale- Zeehengel-cóncours besproken. Bij de ingekomen stukken bevonden zich weer talrijke toezeggingen van middenstand én plaatselijke vereni gingen. Van het concours dat dit jaar vöoi' hét eerst onder de reglemènten van de hengelfederatie „Zceuws-Vlaanderèn" zal worden gehouden, hebben in de ju ry zitting de heren A. IJsbaart, lid O. N.I. J. C. J. Olijslager; erelid O.N.I.. A. Thomaes, agent consulaire de Fran ce, J. Eckelaer, bestuurslid V.V.V. en D. But, afgevaardigde winkeliers ver eniging „Klimop" OOSTBURG Raad komt bijeen De gemeenteraad van Oostbürg komt donderdag a.S. 's avonds om acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. enkele in gekomen aanvragen 0111 ontslag uit gemeentedienst en wel van de hèréh T. H. Jansen.löraar aait het lyceum; M. van dc Heuvel, onderwijzer aait de ulo; grafdelver Aug. Ghijs éii van de voorman gemeentewerken D. Tc- gelaar. Voorts is er een verzoek van de „Stichting Bejaardenzorg in West Zeeuwsch-Vlaandercn", gevestigd ju Oostbut-g, tot het verlenen van eert bedrag van 5000 uit de gemeente kas voor het betalen van kosten voor het ontwerpen van een schetsplan enz. voor een in Oostburg te vesti gen tehuis vóór ouden van dagen. IJZENDIJKË Raad komt bijeen Dinsdaginoi'gcn om S uur kóntt de raad van IJzendijke in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda* staan o.a. de volgende punten: verzoek van het bestuur der r.-k. bijzondere lagere jongensschool om hiedewér- king ter vervanging van vüroudertlè leermethoden, verzoeken orii verlen ging van éiTpaellten. en de wijziging begroting 1961. schqöndijke Rapd komt bijeen Volgende week maandag komt raad van Schoondijke 's avonds dè Biom iialf acht in openbare véi'gddering bijeen. Dè agenda omvat o.m. een voorstel tot het aangaan van eén vaste geldlening van 20.600 ten behoeve van dè l-ijks middelbare land bouwschool voor afsluiting van de eerste cn tweede uitbreiding van de school. Voorts komen aah de orde de invoering van de vijfdaagse werk week en de straatverlichting op Sas- put. Wedvlucht De uitslag van de dezer dagen gehouden prijsvlueht met oude duiven vanuit Al ras van de posuluivenhoüdcrsvêrènïging uit Schoondijke luidt: 1. J. Taillie. 2 ,1. Moelaart. 3. O- Dobbelaere. -t. J. Hen- nekeij. 5. Poorter 3. 6 cn 7 .1. dc Jong, 3 J. de Zwart <J Poorter 4. 10 J. de Zwart De uitslag van dc vlucht niet jonge dui ven vanuit Arras luidt: 1 en 2 C. Dossehe, 3 gebr. Galon. 4 C. Uossehé. G. Boende, (i .1. dè .Jonge. 7. A. (IC Reu. 8. B- dè. Wé- vOr. 9 G. v. Acker, 10 A. dc Reu. SLUISKIL Ouden van dagen maakten tocht langs Belgische kust De ouden van dagón van Sluiskil heb ben dit jaar bun reis gemaakt langs de Belgische kust. De traditie getrouw werden de be jaarden bij hun tèrugkeer ontvangen door talrijke inwoners èh het muziek- gèzèlsehap St.-Frans. Dè voorzitter, de heer H. J. Cölsen, zei in zijn jaarrede dat hij thans deze reis voor 'de 39e maal had meege maakt. Hij hoopte ook dè 4e reis als voorzit ter mee te kunnen maken. Burgemeester Rijpstra sprak zijn verrassing uit over de grote opkomst tér plaatse en. het verheugdè hem dat hij met zijn echtgenote gedeeltelijk de reis had "kunnen meemaken. Ook sprak de burgemeester woordèn van waardering tot hèt 'comité, Vóór het Vèlè wérk dat zij voor deze réis Wéér hadden moeten verzetten. Tijdèns dé verloting van de vele prijzen, gèschoh- ken door de handel en industrièbe- drïjvéh, was het dc fanfare dié dc be jaarden tot dansen noodde: Móé maar dankbaar gestemd keerden dé oUdèn van dagen tenslotte huiswaarts. ONTSLUITING INDUSTRIETERREIN Spaarvèrörderiing vöor het gemeentépersöheel Do gemeenteraad van Sltiis heelt in de donderdagavond gehouden vörgadc ring b. en w. gemachtigd af te wijken van het hij dè behandeling van dc gemeentebegroting voor 1961 vastge stelde urgentieplan voor de verbete ring van straten. Nadat de St.-Jacnb- straat bestraat zal zijn, komt de Dins dagstfaat aan dé beurt. Hiermee is eén bedrag van f 1500 gemoeid, omdat do trottoirbanden moeten worden ver stevigd; Freule Wttewaal sprak in Oostburg voor C.H.-vrouwen De Christelijke Historische Vrouwen groep West Zeeuwsch-Vlaandeven hield vrijdagavond in samènwerking met de C.H. Staterikring Sluis in ho tel „Victory" in Oostburg een ópen- bare vergadering, waar het Tweede Kamerlid freule C. W. I. Wttewaal- van Stoetwegen sprak over het on derwerp „Actuele problemen". Na èen kort 'opehirtgswoord van de voor zitter van de Statenkring Slilis der C:H., de heer G, J. van de Waal lilt Schoondijke, kreeg l'tèule Wttewaal het woord. Zij vond het een bijzon dere gewaarwording te mogen spre ken op de plaats, „waar zij haar eerste schreden had léren zetten" én waar zij van 1902 tot 1919 had ge- 'Wböhd. Zij sprak er haar vreugde over uit, dat de streek nu geheel was herrezen uit de puinhopen van de oorlog. Na eèrst met enkele woorden de werkwijze en het doel van de C.H. Vrouwengroep uileen te hebben ge zet. behandelde zij enkele actuele on derwerpen, onder meer de kinderbii- slagverzekering. Zij" schetste dc veie verhandelingen hierover én de vele wij'zigingen van het oorspronkelijke ontwerp. „Dé C.H.", aldtïs freule Wttewaal. „is niet tégen de kinder bijslag als zodahig, maar acht het niet juist, dat iedereen voor deze t.b. verzekering zal moeten betalen en dat deze eerst zal gelden vanaf liet derde kind en niet vanaf het eerste k.ind. Aangezien dezë wéns ook stérk leeft in P.v.d .A-kringen, zal een evehtuèel in te diénen amèn- demènt de minister van sociale zaken wellicht voor moéilijkhèden kunnen plaatsen". Eén van de vraagstukken, waarop zij tijdens deze vergadering diéper inging, was het probleem van de spijtoptanten. Freule Wttewaal stelde de vraaf of bet voor de Cris- telijk Historische Unie niét als on christelijk moet wordèti beschouwd deze mensen niét ih Nèderland toe te laten. Hiertegenover stelde zij echter, dat ook dè C.H. onderling in slaat moet wordèn gesteld dé belang rijkheid van diverse problemen tégen elkaar af te wegen; staande óp het zelfde beginsel: Waarin één zekere ruimte voor èlgón dênkén mogelijk is gehóuden. Afvaardiging ds. Bons naar Nieuw-Guinea Nattléils Hervormde classes IJzendijke en Middelburg lil dè Nieuwe Kerk te Middelburg werden zondagavond ds. P. Bons en inèvröüw M. Bons-Stórm afgevaar digd als zemlingseclitnaar van de Hervormde classis Middelburg en IJzendijke. Daar ds. Dons pas vorige week het zéitdingsexamen aflegde, werd hij in deze dienst tévens als predikant beVestigd. De bevestiger, dr. E. Jansen Schoon hoven. rector van de Zendingshoge- school te Öegstgeest, wees ér in een korte meditatie op, dat de Zeeuwse hoofdstad iétë aparts beleefde. Niet alleen dat een kandidaat tot de hei lige dienst werd ingeleid; waarbij veertien predikanten aan de handop legging deelnemen, maar ook omdat een gróót deel van Hervormd Zee land bij .deze bevestiging betrokken is. Dit bleek ook uit een groot aan- tai afgevaardigden van zendingscónt- missieè van Walcheren en Zéeuws- Vladinse geiiieciiten. Di\ Jatiseii Schoonhoven zei dat het echtpaar Bons een plaats krijgt naast de Papoea-predikant van de Evangelisch-Christelijke Kerk van de classis Sarmi op Nièüw-Guinea. Hij gaf htin beiden de tekst hieè Uit Romeinen 15: „De God nu der hoop vervulle U met louter vreugde en vrede in uw geloof óni overvloedig te zijn in de hoop door de kracht van dc Heilige Geest". Nadat ds. Bons dc bevestigingsvra gen had beantwoord en door handop legging tot de dienst des woords was bevestigd, hield hij een korte predi king over Johannes 12:44-50. Hij riep de gemeenteleden van bèïdê clas ses op te bedenken dat door de predi kant, die naméns ben wordt uitge zonden, hèt Licht der Wereld op Nieuw-Guinea schijnt. Namens de Zeeuwse Gemeenten sprak ds. L. H. W. Theunissen van Aagtèkèfkë. Hij wilde niet alleen hct echtpaar Bons op deze dag zien omringd met goede wensen, maar vooral met de gebeden. Hij hoopte dat Zeeland van tijd lot. tijd zal horen van het werk van zijn zendingspredikant. Na de slotzang legde ds. Bons voor het eerst de ze gen op. De dienst, die veel belang stelling had, werd bijgewoond door eén groot aantal familieleden van hét echtpaar Bons. Na afloop van de plechtigheid maakten velen van de gelegenheid gebruik het echtpaar Bóns të gelukwensen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oosternijkerk W. StoJ- te, kandidaat te Alblassèrdam; be dankt voor Hoofddorp H. Reijerman tè Nijvèrdaal. Ds. H. J. Smit nam afscheid van Zeeland Na een verblijf van 6 jaar in Zeeland vertrekt ds. H. J. Smit van de Ad ventkerk naar Nijmegen. Ds. Smit diende 4 jaar dè gemeente Goes, ter wijl hij dè laatste tijd vaii zijn ver blijf oök de genieenten Middelburg en Vlissingen diende. Tijdens kei'kdienstcn te Vlissingen, Middelburg en Göes heeft ds. Smit zaterdag afscheid genomen van deze gemeenten. Ais tekst had hij geko zen Philippenzen 1 vérs 27 met als kerngedachte „Gedraagt U waardig het Evangelie van Christus". Ds. Smit wèes er öp,. dat hèt Evangelie eén grote verantwoording legt op de mens. Na de diensten spraken de ouderlin gen I. Timmermans (Vlissingen), J. A. Mennes (Middelburg éh G. j. van Kêrkvoót-t (GöeS) naméns dé kerke raden dè scheidende predikant toe. Zij memoreerden allen hèt vele werk, dat döfhihec éh mevrouw Smit in de afgelopen jaren voor dë gemeenten hadden gedaan en dankten hen voor de prettige samenwerking die er steeds was geweest. Zij lieten htm dankwoorden vergezeld gaan van en kele geschenken, Tijdens deze diensten werd tevens welkom geheten de opvolger van ds. Smit, ds. J. Reith uit Arnhem. Ds. Reïth had als tekst voor zijn predi king gekozen 1 Cor. 2 verzen 1 tot en met 5. „Ik heb voorgenomen niets onder te weten dan Jézus Chris tus en dien gekruisigd". Hierin Wëes de nieuwe predikant"er op. dat Chris tus allés is op aafdè. Ds. Reith zal zich 18 juli 1961 defini tief in Zeeland vestigen. Aan de uitgang van de kérken druk ten velen ds. Smit Len afscheid de hand. Ds. Smit zal op 1 juli 1961 te Nij megen zijn intrede doen. De voor zitter van de Zuid-Nédéflandse Ad ventkerken. ds. B. Slond uit 's-Gra- venliage, zal hem daarbij inleiden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Bergen op Zoom (vaca ture O. Élseman A. van Santen te Drachten; beroepen te Almen C. D. Kousemaker te Westrnaas; bedankt voor Garderen A. .T. Wijnmalen te Maartensdijk. NED. PROÏ. BOND. Beroepen te Schiedam (J. A. Heblv) A, D. Klaassèn le Huizum. DOOPSGEZ. RROEDERSCHAP. Aangenomen naar Nijmegen J. Wie- ringa te IJlst c.a. GEREF. GEMEENTEN. Examens: aan de theologische school te Rotterdam slaagden voor het kan didaatsexamen de heren G. Schip- aanboord te Leiden, A. Kok té Rot terdam en L. Huisman te Zwijn- drecht; beroepen te Boskoop "G. Schipaanboord, kandidaat te Leiden. raad besloet voorts een bedrag van f IO.DÖ0 beschikbaar tc stellen voor de iianlèg Van een weg ter ontsluiting van hét industrieterrein aan de St.- AnnastrAat. Bij de boerenieertbank werd ƒ200.000 kasgeld geplaatst, in de vorui van een bijzonder depositie. Dit is een continuering van dc reeds bestaande situatie. z Het visrecht aan dc kaai werd voor de tijd van zes jaar verpacht aan de plaatselijke vis- en hengelclub voor 10 per'jaar. Aari de visclub zal wor den verzocht een redelijk tarief tc heffen voor de jeugdige vissers tot en met de leeftijd van 14 jaar. Een spaarverordéhhig voor het gemeentépersonecl werd vastge steld in overeenstemming met de richtlijnen voor het rijkspersoneel, terwijl ook dé recente salaris maatregelen voor dit personeel op de gemeenteambtenaren van toe passing zullen zijn. Een verzoek van de heer T. A. Goed hals om aankoop van 757 vierkante nieter erfpachtsgvond voor 2500 werd ingewilligd. Aan de firma Lccnhouts werd 3350 vierkante nieter bouwgrond verkocht voor 14 per vierkante meter. Deze firma bouwt op dat perceel 17 wonin gen. Subsidies Dè stichting „R.-k. Maatschappelijke Gezinszorg" te Aardehburg en do „Classicale, Commissie voor bijzonde re kerkelijke gezinszorg" kregen re spectievelijk 651,21 en 422,G1 sub sidie. Voc:. een ontwikkelingscursus van de IC.A.B. werd voor 1961—1962 een bij drage Verstrekt van 7;50 per deel nemer, met een totaal maximum van ƒ150. Vóórts weid besloten een eenmalige subsidie toe te kennen aah het Nij meegs Lyceuni, ten behoeve van een uit Sluis afkomstige leerling. Twéé percelen grond in gemeente-eigendom, waarvan de pacht door de pachters werd opgezegd, zal voor de tijd van 6 jaar verhuurd worden aan de heren J. du Fossé en M. de Guesquière. De heèr J. P; J. Wage (p-.v.d.a.) stel de voor dé notulisten van de raads vergadering een vergoeding toe te kennén gelijk aan de presentiegelden van de raadsleden. Het voorstel werd naar b. en w. verwëzen. De heer A. J. Herdink (v.v.d.) maakte bezwaar le gen het gebruik van een geluidsihstal- latle door vensters. Hij achtte dit in strijd met de bestaande politieveror dening. De heer J. Aernoiidts (r.-k. lijst) zag graag van Sluis bet initiatief uitgaan tot volledig herstel van de „siphons" nabij Obstkerke. Hij stelde voor, dat de gemeente Sluis Contact zou öpne- htfcii met dc gemeentebesturen van Damnie. Obstkerke, Broeke cn Brug ge, De Dufgéüièester antwoordde daf men dé zaak ïn liet college zal bestu deren, maar dilt de Internationale be- palingen liïet toestaan, dat hiervoor gemeentegelden worden geïnvesteerd. j sluis Rijtoer reisvereiiiging De reisvereniging le Sluis maakte Vorige week haar jaarlijkse twee daagse rijtoer. Deze keer ging dc tocht door het zuidelijk gedeelte van België, in het bijzonder de Ardennen. Er werd in Bouillon aan de Sèmois overnacht. Via Brussel werd de te rugtocht ondernomen. Ook deze keer kan de reisclub op een geslaagde ex cursie terugzien. Marktberichten cooé. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Eerstelingen, grote 22-28, poters 16-23. krléï 12-17. Dóï'é. grötè 23-28. poters 19-20, kriel iö. Barima's, grote 23-27. poters 18- 22, kriel 8^10, Eigenheimers, grote 19-27, poters 16-2Ö; kriel 12-15. Andijvie 10-17. per kg. Bloemkool IA 44-58. IIA 15-52. Komkommers I 28-33, Sla IA 8.40-18.90. IIA 5.80-10.S0 per stuk. Stoofsla 18-23. Kroten 21-31 per kg. Kroten 8-12. Bos- peen I 33-58. II 24-35 per bos. Waspeen IA 40-53, IIA 13-47. Spilskool 23-29. Tuinbo nen 13-20. Uien 19-24. Sjalotten 10-22. Ra barber 28-36. per kg. Peterselie 12-14, Peu len 1.50-2,20. Dubb- bonen I i.G9-l.89. It 1,44-1.70, Kassnijbönen I 1.44-1,70. Dop erwten 47-63, Spinazie 10-29, per kg. Aardbeien T 21-11, 11 19-30 per doos, Ta lisman IA 1,02-1,51; IIA 75-1,11, Macharau IA 98-1.21, IIA 63-93, Regina itA 56-05, Senga Sengana IA 1.07-1,24. IIA 70-97. .Tecunda HA 59-91. z,d. 34-95, Roem van Charloïs 74-81 per kg. Pruimen 13-15 per stuk. June Blood 99-1.38. Beauty 1.00-1.37. Golden Japan 1.45-1.69. Ontario 1.31. Red June 1,21-1.29 per kg. Rode bessen 17-28 per doos. Rode bessen IA 63-1.02. HA 33- 69 per kg. Perziken A 18-40. B 10-19. C 7- 15 per stuk. Druiven 3.90-4.10 per kg. To maten. export A 4.50-4.79. B 4.60-4.30. C 4.30-4.50. CC 3:70-3.90 por bak. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 juni. Zwarte bessen I 123. Rode bessen I 52, H 51. Frambozen I 10S—ill, II 93. Regina I 83. TI 77. Juóuhda i 88. II 77. Senga Sengana I 88. II 77- Mad. Mnütot II 77. Gewone veiling.: per doos: Talisman I 14—25. II 17. Mad. Moutot I 14. II 13. Red. Gauntlet I 16. Rode bessen I 13—13. 11 12 Per kgSenga Sengana I 65—70. Mad. Moutot ïi 50. Meikersen II 1QO—iP9. Mar kiezen T 176. II 151—171. Suikerkersen II 93. Porsèlèinkcrs III G7. VEILING KAPF.LLE 24 juul. Aardbeien zonder dop voor indus trie Regina I 94. II 87. Sengana I 107. II 101. Talisman 1 en II 84. Red. Gauntlet I 92. H 60- Juspa 1 en H 30. Mach. Fr. II 72. Mad. Moutot II 63. Jucunda 1! 31. div. afwijkend 57. Aardbeien met dop por kg 1 47—61, nfw. 45. Aardbeien per doos van 2'. ons Ta lisman I 14—20. U 12—13. Red. Gauntlet 1 15—22. II 13—16. Sengana I 15—18, II jj. Regina I 17, II 1213. Cambridge Vigour I 17. U 14. Frambozen industrie I 118. II 100. Rodè bessen Industrie A 68—71, I 59—63, II 51, lit 43, idem per doos van 2*; ons I 18— 23, II 17—19. Kersen per kgHollanders II 132—146, III 29. Markiezen II 15!. Ill 19—59. Meikersen 1 93. II 98. Vr. van Wer den I 160. Ill 13- w

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3