Middelburg zwemt in zoet en helder water Agenda WALCHEREN RAAD DOMBURG NEEMT HET VOOR DE TOERISTEN OP ZUID-BEVELAND NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN VKUDAO 26 J UNI 196] PROVINCIALS ZEEUW,Sb O O U A N T ZUIVERING IN GEBRUIK Het „nieuwe nat" bevalt uitstekend Middelburg kan weer zwemmen, in het eigen bad aan de Poe- lendaeleweg wel te verstaan. Want donderdagavond heeft loco-burgemeester A. J. Be renpas het met een zuive ringsinstallatie uitgeruste zwembad voor geopend ver klaard, waarna bestuurslid P. Bouwense en gymnastiek leraar L. Soeting het bad ..voor geopend" doken zwommen. En na de officiële woorden nam de Luctor- jeugd een duik in het zoete zwemwater een unicum voor Middelburg. Maar blij kens de reacties van de Luc- torianen beviel hen het zoete en bijzonder doorzichtige nat (je kunt een dubbeltje op 3.25 meter op de bodem zien liggen) uitstekend. Toen in 1954 liet zwembad geopend is, zo vertelde de heer Berenpas in zijn toespraak is er heel wat Ie doen geweest over de plaats en het water. De plaats was volgens velen niet geschikt, omdat er geen mogelijkheden tot recreatie zijn. Maar als instruetïebad voor de scholen is het een uitstekende plaats, verklaarde de loco-burge meester. Voorts moest het water zout zijn. Geen Middelburger zal in zoet wa ter zwemmen, was de mening. Er kwam dus zout water in. maar dat kon niet gezuiverd worden. De ge- meentefinanciën lieten de bouw v an een daartoe geschikte instal latie niet toe. Maar het kanaalwa ter was maar tot 70 centimeter doorzichtig, zodat het zwemschool- bestuur uit gezondheids- en vei ligheidsoverwegingen b. en w. vroeg maatregelen te nemen voor een zuivering. Dat gebeurde en Grote belangstelling voor nieuwe ambachtsschool Goes De nieuwe ambachtsschool ie Goe-s. die vorige week donderdag werd ge opend. heeft de laatste dagen zeer in de publieke belangstelling gestaan. Nadat vrijdag de leerlingen hadden genoten van een feestmiddag, hielden zaterdagavond de oud-leerlingen een reünie. Ruim 400 oud-leerlingen wa ren op deze reünie aanwezig. Maan dag en dinsdag bezochten ruim 1100 ouders de voor hun belegde feest avonden, die tevens waren bedoeld als contactavonden met de leraren. Woensdagmiddag en -avond was het gebouw voor het publiek opengesteld. Ook toen was de belangstelling groot: ruim 2000 personen bezochten de nieuwe school. Onder hen waren de volledige brandweer van Goes en diverse verenigingen. Middelburgs Mannenkoor zingt zondag in Abdij Het Middelburgs Mannenkoor geeft a.s. zondag van 12.00 tot 13.00 uur een openluchtconcert op het Abdij plein te Middelburg. Het programma luidt: 1. Ich halte treulich still, J. S. Bach, 2. Die Alhnacht, Lachner, 3. Alter Baurn, Honegger. 4. Avondklokken. Djesachar, 5. Zaterdagavond. Dje- sachar, 6. Tn nomine Jesu, Handel. 7. Salve Regina, Cleuvcr, 8. Deep river, 9. My Lord what a morning. 10 1 want tc be a Christian. 11. Old Black Joe. 12. My old Kentucky home. Joe, 12. My old Kentucky home. De nummers 9 tot en met 12 zijn Negro Spirituals. Collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft te Ovezande ƒ114,75 opgebracht. De in de Nederlands hervormde kerk te Kapelle gehouden collecte voor ge- repatrieerdenzorg heeft S5.86 op gebracht. De collecte voor het Rode Kruis heeft te Breskens ƒ500 opgebracht. VANDAAG Middelburg City: „.lien stem in de mist", 20 uur, .18 jaar: Electro: „Foto modellen en chantage", 10,20 uur, 18 jaar. Abdij: Klank- en lichtspel 21 en 21.20 uur: Molenwater: Miniatuur Walcheren 9—.18 uur. Concert- en Ge hoorzaal: juristencongres 10 uur; Gouden Poorte: vergadering bond van ouden van dagen, 2 uur. Vlissingen Allinmbra: Nonnen voor het vuurpeloton, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Voor schurken geen genade, 20 uur. 14 jaar. Goes Grand: ,,1-Jouic blau und morgen blau". a.L 20.00 uur. Bergen op Zoom Roxy: Sappho, de vcnus van Lesbos. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Big-san. 20 uur. 14 jaar. Tcrncuzcp Luxor: Mijn man is bij de F.B.I.. 20 uur. al. Watertoren: Ex positie Raymond Kimpe, 10—21 uur. Oostburg Ledellheater: Mag ik deze dans van U?. 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Psycho. 20 uur, 18 jaar. Kamperland Expositietent: Expositie Z.L.M., vanaf 9 uur. daL had levens tot gevolg, dat het zwemmen in zout water voor de Middelburgers thans „taboe" is. Na de toespraak van de lieer Beren pas doken de heren Bouwense en Soeting elk aan een kant van het bad het water in en naar elkaar toe, waarmee het „nieuwe water" in gebruik genomen was. De jeugd kon hun voorbeeld nog niet direct volgen, want eerst moest mr. i\ C. Adriaanse namens de zwemver eniging Luctor de dank overbren gen voor wat nu eindelijk tot stand gekomen is. Die dank kreeg gestalte, toen mr. Adriaanse namens de georgani seerde zwemmers de heer Beren- pas in zyn functie als voorzitter van het bestuur van de Middel burgse zweminrichting een elek trische niegafooninstallatie aan bood, waarover badmeester P. Bosdijk de beschikking krijgt. Na het dankwoord van de heer Bc- renpas sprongen alle zwemsters en zwemmers van Luctor tegelijk in het water. Daarna konden ze naar hartelust het water „probe ren". „Fijner water dan ooit", was bun mening. De sportlui hopen nu maar, dat het ook goed is voor wat r ecordverbeteringen Verkoping flatgebouwen j met schuurtjes te Vlissingen Woensdagavond hebben de notaris sen P. Ph. Tjabbes te Utrecht en H. Beyer te "Vlissingen in het Concertge bouw te Vlissingen in het openbaar verkocht een aantal flatgebouwen met erven en schuurtjes. Koper was W. Schumacher's handelmaatschap pij N.V. gevestigd te Utrecht, voor de som van 728.500. Elk flatgebouw omvat 12 woningen, die te Vlissingen zijn gelegen aan de Jan van de Capel- lelaan, nummers 2 tot en mot 24 (even nummers), dë Willem van de Veldelaan, nummers 2 tot en met. 24 (even nummers), de Simon de Vlie- gherlaan, nrs. 2 tot eri niet 24 (even nummers) de Hendriclc Vroomlaan, nrs. 2 tot en met 24 (even nrs.), de Hercules Segherslaan, nrs. 3 tot en met 25. (oneven nrs.) de. Meindert Hobbemalaan, nrs. 2 tot en met 24 (even nrsy) de Meindert Hobbema laan, nrs. 2 tot en met 24 (even nrs.) Vijfdaagse werkweek in gemeenteraad Kloetinge De gemeenteraad van Kloetinge, die maandagavond aanstaande om zeven uur in openbare vergadering bijeen komt. zal dan een besluit nemen over de invoering van een vijfdaagse werkweek voor het gemeentoperso- neel. Voorts komen in deze vergade ring aan de orde de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school en een voorstel tot medewerking aan het plan van de P.Z.E.M. om alle onrendabele perce len aan te sluiten. De nieuwe woning wetwoningen aan de Hemstraat zul len tijdens deze vergadering worden toegewezen. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek De bibliotheek te Middelburg werd in mei uitgebreid met de volgende wer ken: Aafjes. Dag van gramschap: Brak man, Een winterreis: Camus, Keer en terugkeer: Cesbron, Vijand tijd; Christiaans, Kunstlicht in Vêzelay; Christie, Doem der verdenking: Dos- tojewsky. Oom Jcgor; Van Dullemen, Een hand vol vonken; Ferwerda-van den Berg, Soms dragen kinderen lampen: France, De misdaad van Sylvestre Bonnard; Monsarrat. Het schip dat van schaamte verging; Mulisch, Archibald Strohalm; Mu- lisch, Voer voor psychologen: Rob- bertz Govert; Simenon, Maigret en de blauwe avondjapon; Simenon, Mai gret schiet tekort; Del Valle-Inclan, Liefdessonates: Verburg, De verloren plantage: Dayan, New face in the mirror; Flaubert, La tentation de Saint-Antoine. Studiewerken Albérès Sartre; Van Andel-Ripke, De eerste sociale periode in het kin derleven; Clarijs, Wat is antiek? (2 delen); Dolomieten, de Venetiën, Emilia-Romagna (reisgids Noord oost-Italië)Entrop, Schelpen vinden en herkennen; Evans, Leven in de middeleeuwen; Gelder, Van, Matthijs Maris; Lin Yutang, De geheime naamMale, De geboorte der moderne westerse beschaving; Migg, Grote heiligen: Packard, De Status zoe kers; Schmidt, Het hele schaap Veronica; Soetendorp, De schepping en ondergang in het oude Oosten; Timmers, Gids voor Rome en om streken. Wedvlucht ,,Zeelandia" De postduivenhoudersvereniging „Zeelan- dia" te Middelburg hield zondag een wedvlucht vanuit St. Denis (Fr.) over een afstand van 200 km. De uitslag luidt: 1 en 7 P. van Sabben. 2. 3. 5 en 6 J. C. F. Jopse, 4 D. v. d. Berg. 8 P. J. van Belzen, 9 M. Jaspers. 10 C. de Graaf. Bij de wedvlucht vanuyt St. Vincent die gehouden werd op zaterdag, was de uitslag: 1 en 3 J. C. F. Jopsc, 2 en 4 L. de Voogd. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend dat in het tijdvak van 14 tot en met 21 juni 1961 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aange geven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald gelie ve men hiervan mededeling te doen aan genoemd bureau van politie. Bruin colbertjasje, bril met donker montuur, gevonden te Koudckerke, bruine regenbroek, zonnebril in etui, kinderzakdoek, bril met licht mon tuur in bruin etui, muntbiljet van 2,50, lap grijze stof, kindcrsandaal, vovsehillendc portemonnees met in houd, blokfluit in wollen zakje, zwem broek en badhanddoek, doublé da mespolshorloge, gabardineregenjas, grijze regonbroek, lcgcrtas, inh. was goed enz. wit rijwiolpompje, baco- sleutel, blauwe regenkap en ceintuur van regenjas, slinger van auto, gou den trouwring, vulpen, paar gym schoenen, witte dameshandschoen, groene sjaal, damestasje zonder in houd, damesbril, gummilaars, bruin gevlamde vulpen, sleutels, speelgoed? beestje, loupe in etui en penning, zwarte damestas, padvindersriem met fluit, gestreepte badhanddoek en rechter gummilaars. VLISSINGEN K.A.V. Vlissingen besloot vergaderseizoen Woensdagavond kwam de afdeling Vlissingen van de Katholieke Arbei dersvrouwen. in het Arlënsg'cbouw te Vlissingen bijeen, voor de laatste vergadering in dit seizoen onder lei ding van mevrouw Ruyg-Joosten. Na het zingen van het K.A.V.-lied verkreeg kapelaan G. van Nistel- rooy het woord voor zijn causerie over de opgroeiende jeugd. Soreker wees op de diverse ideologieën die ook eerst en vooral de hand uitstrek ken naar de jeugd. Van God hebben de moeders een voorname taak ge kregen, namelijk liet medewerken tot de schepping van de mens. voor al ook de geestelijke en morele taak in de opvoeding van de jeugd. Deze opvoeding begint al in de wieg. la ter in de huiselijke omgang de prin cipiële school. Hierop legde spreker bijzonder de nadruk. Het kan voor? komen dat een kind een neutrale school moet bezoeken, maar de ouders die soms om allerlei kleine redenen hun kinderen naar neutrale inrichtingen sturen, nemen volgens spreker grote verantwoording op zich. Het gevaar bestaat dat het met de godsdienstige opvoeding fout loopt. De kinderen van deze tijd zijn mo dern en toch in hun aard godsdien stig. De godsdienstige opvoeding is thans echter op een heel andere leest geschoeid dan vroeger, veel eenvou diger en meer begrijpelijk. Ook de priester past zich aan bij .de mo derne tijd. Hun opvoeding en studie is ook ge heel anders, maar de priesterkan ook niet alles alleen. Daarom heeft ook de leek een taak in de godsdien stige opvoeding van de jeugd. Spre ker wijdde verder uit over zijn Ten- club, dat is een club voor meisjes van 12-16 jaar. Deze club zal wor den ondergebracht in het oude zus terklooster aan het Bellamypark. Veel grotere plannen staan er op het programma, maar hiervoor is alle? 'steun nodig van 'de ouders, zowel morele als financiële steun. Open ontspannings- en instuifclubs zullen worden gevormd waar dc jeugd vrij kan komen en zich op alle mogelijke manieren kan ont spannen. Het lezen van goede boe ken is een voorname factor voor dc geestelijke opvoeding van het kind. Met interesse luisterden de dames naar het gesprokene. Veel vragen werden gesteld die naar bevrediging werden beantwoord. Na nog enkele interessante aangelegenheden te heb ben behandeld werd deze vergade ring gesloten. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 14 tot 21 juni zijn aan het bureau van politie te Vlissin gen ais gevonden voorwerp gedepo neerd: passer, cowboy vest, teken apparaat, broekriem, "schepje met emmertje, strandsehopje, nylon da meshandschoen, diverse sleutels, speelgoedhond, jongenssok, manchet knoop, diverse steps op luchtbanden, lippenstift, zwemabonnementskaart, dameshandsehoen; en dat aan het bureau de adressen zijn te bekomen, alwaar de navolgende gevonden voor werpen zijn te bevragen: bril, hengel, kinderschoentje, damesvest, gordijn- veer, dubbele fietstassen met gereed schap, diverse portemonnees met in houd, zakje met teken- en schrijf gereedschap, snoer parels, dames polshorloge, kindertasje, ring met sleutels, bokshandschoenen, brom- fietsachtarlicht, zegelboekje bouw nijverheid, autowieldop, bel. vouw- gen met bal en bezem, portemon nee, kettinkje met kruisje, ramme laar met ring. RAAD 's-HEERENHOEK Gronden voor industrie in het uitbreidingsplan Nieuwe wegverbindingen en grondaankopen Tijdens de woensdag gehouden verga dering van de. raad 's-Heerenhoek is aan dc raad het gehele uitbreidings plan aangeboden. Dit plan houdt in dat de gronden In het noordwesten van liet dorp alsmede gronden, die voorlopig zyn aangewezen en liggen langs de spoorlijn, voor industrie worden bestemd. Dc raad besloot Sronden in het bouwplan oost te oen onteigenen en tot aankoop van gronden voor dc verbetering van de oprit Hoofdstraat-Dorpsstraat. In liet plan oost zal in de toekomst een r.-k. jongensschool worden gebouwd en sportterreinen worden aangelegd. Tevens zal een verbinding tussen de Deken Tomaslaan en de Nassauwcg in de vorm van een fiets- en voetpad tot stand worden gebracht. Hierdoor worden de bewoners van de huizen aan de -Nassauweg meer betrokken in de bebouwde kom. De raad nam vervolgens de benamin gen van de nieuw aan te leggen stra ten onder de loep. In tegenstelling tot de namen, die b. en w. hadden voor gesteld, werd de verbindingsstraat Deken Tomasstraat-Werrilaan de naam van Schoolstraat gegeven: het pad tussen de Hoofdstraat en de Marktstraat zal de naam van Kloos terpad gaaii dragen. De raad besloot niet toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling met Goes inza ke de gemeentelijke Volkskrediet bank. Men verleende garantie aan een hypothecaire geldlening voor de bouw van een woning door de N.V. Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten. Voorts werden kredieten beschik baar gesteld voor de aankoop van een gazonmaaier, voor de wijziging van het rioleringsplan Burgemeester Timansweg en voor de partitiële ver betering van de zuidzijde van deze weg. Voor de aanvang van de raads vergadering hadden de raadsleden verschillende gebouwen in 's Hee- renhoek alsmede riolerings-, bestra tings- cn andere grondwerken be zichtigd. WIJZIGING BOUWVERORDENING Om misbruik bij verhuur tegen te gaan Donderdagavond heeft burgemeester mr. VV. J. K. Grommel In naar aanlei ding van een voorstel tot wijziging van de bouwverordening de huisves ting van de badgasten in zijn ge meente aan een beschouwing onder worpen, waarbij bij het verhuur van minimale ruimte tegen maximale prijzen lel hekelde. „Dit gebeurt en doet onze naam als badplaats geen goed", aldus de raadsvoorzitter. Om tegen deze misstanden nog beter gewapend te zijn stelden b. en w. de raad voor tot wijziging van een arti kel in de bouwverordening, waarbij de verhuur van ruimten, waar liet daglicht niet kan toetreden, de ver huur van een winkel, gang of berg plaats enz. voor slaapplaats verboden wordt. Om deze bepaling op een behoorlijke en rustige wijze te kunnen hanteren, zoals de burgemeester zei, is het wenselijk om hieraan toe te voegen, dat gevallen waarin de ruimten aan de gestelde eisen voldoen, ontheffing verleend kan worden. Ten overvloede deelde mr. Cromme- ling nog mee dat het gemeentebe stuur ernaar streeft om de accommo datie zoveel mogelijk uit te breiden, waarbij echter bepaalde grenzen niet uit het oog verloren mogen worden. Alleen het raadslid de heer Jac. de Visser Lzn. (a.r.) toonde zich aan vankelijk zeer sceptisch tegen dit voorstel, omdat hij bang was dat vele mensen gedupeerd zullen worden. On omwonden hield burgemeester Crom- melin hierop de heer De Visser voor, dat dit hoogstens die gemeentenaren zijn, die schromelijk misbruik maken van de situatie. „Dit zijn de verhuur ders die zullen piepen en schreeu wen", aldus de raadsvoorzitter. „Maar dit zijn ook de mensen, die misbruik maken van de situatie". Zonder veel discussie kon de raad zich na deze uitleg met het voorstel akkoord verklaren. Verder werd besloten tot aankoop van een perceel grond van de N.V. Streekvervoer Walcheren met de ga rage en bet oude tramstation voor de Nieuw raadslid beëdigd De gemeenteraad van Goes, die woensdagavond in openbare verga dering bijeenkwam, is weer compleet. Tijdcïis tleze vergadering werd dhr. .1. F. Bookelaar (k.v.p.) als raadslid beëdigd. Hij werd in dezelfde verga dering gekozen in de commissie voor gemeentewerken en .planologie. De heer Bookelaar is de opvolger van de heer W. G. M. de Valk, die bijna drie jaar raadslid is ge- woest. Raadsvoorzitter dr. J. W. No- teboom richtte over de hoofden van de raadsleden heen een dankwoord tot de heer De Valk, die. zoals hij zei, verdienstelijk werk heeft ver richt in de verschillende raadscom missies. In de plaats van de heer De Valk werd de heer D. Leupen benoemd tot lid van de Evenementen commissie. In een volgende verga dering zal de commissie met twee nieuwe leden worden uitgebreid. De raad besloot na een korte discus sie tot verkoop van de woning M. H. Trompstraat 3 aan de heer J. J. Schipper te 's-Heer Hendrikskinde ren voor de som van 2500. Een voorstel inzake grondwervïng voor het rechttrekken van de Heernisse- weg werd aangenomen, evenals het voorstel wijziging partieel plan Noord in verband met ingebrachte bezwaren. Een gedeelte van de provinciale weg Goes-'s-Gravenpolder werd in beheer en onderhoud overgedragen aan de gemeente. Aan de heer J. H. A. Koo ning werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Jan-Ligt- hart.school. Eveneens werd eervol ontslag verleend aan mej. M. Flipse. hoofdleidster van de openbare kleu terschool „De Bijenkorf". De r.-k. kleuterschool aan de Wijngaardstraat kreeg toestemming tot het aanbren gen van enkele verbeteringen aan de speelplaats. De gemeente kocht aan het pand M. Smallegangesbuurt 52. Tot rector van de gymnasiale afde lingen van het Goese lyceum werd benoemd drs. G. Sïeben. POORTVLIET N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen kwam de afdeling Poort vliet van de N.C.V.B. bijeen. De avond werd geopend met liet zingen van ps. 25:6 en 4, waarna het gebed volgde. Naar aanleiding van Jerc- mias 48:1-10 volgde een meditatie. Na de behandeling van de huishou delijke zaken en na de pauze sprak ds. Van Egmond uit Tholen over het onderwerp: „Kerk en Jeugd ill Oost- Duitsland". Men besloot de avond met het zingen van het Lutherlied, •ezang 96 vers 2 en gebed. De vol gende vergadering zal zijn op 11 juli. Spreker is dan ds. E. Jansen uit Goes, die zal spreken over „Christendom cn Cultuur". BROUWERSHAVEN Wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" Zoals reeds gemeld, organiseert dc A.S.V. „Brouwershaven" te Brou wershaven zaterdag 24 juni a.s. een wandeltocht. De route is als volgt: 15 km: Brouwershaven (Markt), Noorddijkstraat, Schouwsedijk, Den- Osse, Blankersweg, Dreversweg, Kerkweg, Looperskapelle. Klooster- j. Elkerzeeseweg, Scharendyke, (door het dorp), gedeelte Langen- dijk. Kerkweg, Dreversweg, (gedeel te). Brouwershaven. 25 km.: Brouwershaveu (Markt), Noorddijkstraat, Schouwsedijk, Den- Osse, Blankersweg, Dreversweg, Kerkweg, Looperskapelle, Klooster- weg, Elkerzeeseweg, Scharcndijke. langs het Koepeltje, gedeelte strand Scharcndijke-Ellemeet overgang bij 't Klokje. (Rustplaats), Rampweg, reclitsaf naar Ellemeet, Wuissestraat, Schelpweg, Delingsdijk, Brouwersha ven. Beide routes zullen door middel van pijlen worden aangegeven. "Voor deze tocht bestaat ook deze keer weer een grote belangstelling. Verwacht mag worden dal: enige honderden deelne mers aan de start zullen verschij nen. SINT-PHILIPSLAND Wedvlucht Dc uitslag van de wedvlucht vanaf Si. Denis van de postduivenhoudersvereni- ging „De Reisduif" te Sint-Philipsland is als volgt. In concours waren 71 duiven. De snelheid van do eerste duif was 1307.40 m/m en van de laatste 1335.40. 1. cn 2. Joh. Reyngoudt Zn., 3. A. Verwijs, 4. 6. cn 7. Bakker-Hage, 5. en 9. A. Faasse. S. gebr. Fonteijne, 10. C. Verwijs. ANNA-JACOBAPOLDER Bevorderingen bij P.T.T. Dc heer M. v. d. Velde, besteller P.T.T. te Anna Jacobapolder, is be vorderd tot besteller eerste klas. Kaartleesrit „De Bevelanden" Onder grote belangstelling hield de M.A.C. „De Bevelanden" te Goes woensdagavond een kaartleesrit. De ze rit was tevens bedoeld voor het clubkampioenschap. De start was in Goes cn de finish te Kapelle-Bie- zelinge. De uitslag was als volgt: 1. H. van Sabben Goes, met 8 straf- punten; 2. C. Boonman Goes, met 64 strafp.; 3. L. D. Vercouteren Yerse- ke, niet 93 strafp.; 4. T. Lamers Hoedekenskerke. met 94 strafp.; 5. P. Mecuwsc 's-Hecr Hendrikskinde ren, met 128 strafp.; 6. G. Schout Goes, met 150 strafp.; 7. J. Valkier, Goes, met 150 strafp.; 8. J. Leijs Kapelle, met 157 strafp. NISSE Gemeenteraad komt bijeen Op dinsdag 27 juni komt de raad van Nisse in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Goedkeuring rekening 1959 burge- lijk armbestuur; enkele salarisrege- lingcn voor ambtenaren der gemeente en wijziging gemeentebegroting 1961. somma van 25.650. Deze groiul is bestemd voor de bouw van een drie tal bejaardenwoningen, waartoe de garage afgebroken dient te worden. Getracht zal worden liet oude tram station, dat verbouwd is tot twee woningen, nog te handhaven. Naar aanleiding van een informatie van de heer L. Dourlcyn (p.v.d.a.) bij de rondvraag, deelde de burgemeester mee, dat dc opdracht tot beplanting van het terrein rond de nieuwe scho len reeds gegeven is. Naar men ver wacht zal met deze werkzaamheden spoedig begonnen worden. Voorts zei de burgemeester, dat binnenkort de- straatverlichting ook 's nachts zal branden. Viering verjaardag Prins Bernhard Ter gelegenheid van de vijftigste ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard heeft de oranjevereniging te Kapelle voor donderdag 29 juni liet volgende avondprogramma samengesteld: 19 uur optreden van verschillende bal letgroepjes onder leiding van me vrouw Broekhuizen: 19.-15 uur zang van het mannenkoor „Zang en Vriendschap": 20.05 uur volksdansen door de volksdansgroep van de plat telandsvrouwen vereniging; 20.25 gymnastische oefeningen door de gymnastiekvereniging „Olympia". 21.10 uur zang door het koor" van de plattelandsvrou wenvereniging21.30 uur optreden van het muziekkorps „Ons Genoegen" en 22.15 uur optre den gymnastiekvereniging „Olympia" die de avond zal besluiten met groepswerk in Bengaals vuur. Alle programmapunten zullen worden af gewerkt in de muziektent op dc hoek "Vijverstraat-Van der Biltlaan. RILLAND-BATH Raad komt bijeen De in de legesverordering opgenomen tarieven, zo schrijft b. en w. van Riiland-Bath aan de raad. die maan dagavond in openbare vergadering bijeen zal komen, zijn bij dc sedert de datum van vaststelling algemeen plaatsgehad hebbende prijsstijgingen belangrijk achtergebleven. Het komt b. en w. alleszins wenselijk voor tot herziening van de tarieven over te gaan, en deze herziening kan het best gerealiseerd worden door de vaststelling van een geheel nieuwe verordening. B. en w. stellen de raad dan ook voor deze nieuwe Iegesver- ordening vast te stellen. Voorts zal er een voorstel gedaan worden tot het verlenen van een krediet voor «ia restauratie en de inrichting van de r.-k. kleuterschool. Scheep vaartberichten Vlissingen vertrokken op 21 Juni: Wa- verstroom naar Shoreliain. Democraat n. Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21 juni: Memnon van Hamburg. Magas van Sevilla. Zevenbergen naar Le Havre. Helvetia van Dieppe, Kerns van Skogby. 22 juni: Delta van Lorient. Merak van Felixtowe. W'hitsun van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 21 juni: Metropole naar Ipswich. Alni- tak naar Rotterdam. Overijsel naar Am sterdam. Energie naar Rotterdam. Ltiar- derkerk naar Rotterdam. Eagle naar Lon den. Muphrid-N naar Dieppe. Capri naar Kopenhagen. Tasman naar Lon den. 22 juni: Njord naar Rotterdam. Venus naar Londen. Lizard naar zee. Baltic naar zee. Jui COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM ■i. Eerstelingen, grote 19-24, poters 17-22. kriel 15-13, Doré's. grote 23-27, po ters 17-25, kriel 13-19, Barima's, grote 21- 22. poters 19, Eigenheimers, grote 19-24, kriel 15-16, Andijvie I 9-13 per kg, Bloem kool IA 22-48, IIA 12-23, Komkommers 14- 34. Sla IA 7.70-1 G.10. IIA 3,70-8.50 per st. Stoofsla 10-21, Kroten 28 per kg. Kroten 3-10. Bospcen I 31-63 per bos. Waspeen IA 47-49. IIA 20-32, Spitskool 26-30. Tuinbo nen 23-33, Sjalotten 10-18, Rabarber 30. Postelein 22. Spinazie 9-26. Dubb. bonen I 1.44-1,82. II 1.60. Knssnijbonen I 1,33-1,42, II 1.16. Stamsnijbonen 1,36-1,33, Doperw ten 52-56, Peulen 1,30-1.48 per kg. Aard beien I 25-37. II 16-28 per doos. Talismen I 85-1.23. II 45-85, Jaspa II 75-85. Regina I 74-1,07, II 55-86. Roem v. Chnrloïs G3, Sen- ga Sengana I 1,05-1,15. II 83. Jecunda I 85-98, II 60-82, z.d. 1.04. Beauty 63-1.40. per kg. Perziken A 18-21 B 11-14. C 7 p. stuk. Rode bessen 60-1.00 p. kg, Rode bes sen I 20-23 per doos. Tomaten export A 5.50-5.70. B 5.50, C 4.90-5.40, CC 2.90-4.30 p. bak. COOP. VELUWSE EI ER VEI LING Kweeknanvoer c.a. 1.100.000 stuks, waar van 318.140 in veiling werden gebracht. Handel flauw, prijzen (100 stuks): 4248 gram 7.42—9,20. 48—33 9.74—12.15. 53—56 12.62—12.63, 56—62 12.60—12.82. 62—70 12.81 —13.34. Elerveilirig SBE. Aanvoer 530.713 stuks, handel flauw. Prijzen (per '100 stuks): 41—53 7.07—11.73, 56—02 12.40—12.78, 62—65 12.69—12.93 Eendeëieren van 63—69 9.20— 9.91, 09—78 9.94—10.69. Eiermarkt. Aanvoer 2.050.0U0 stuks, han del redelijk. Prijzen (per 100 stuks): 59— 65 12,73—13.25 alg. prijs 12.95 kiloprijs 2,11 (basia 61—50 gram. Ilenneëieren van 39—55 7,25—12.50. kiloprijs 1.S6—2,27. VEILING THOLEN Dure grof 30, gew. 25,36—25.36. blok tl 23,33—24.64. poters 20.59. kriel 17.73. Eer stelingen gew. 23.52—24.61. poters 12.20. Aanvoer 37 ton. VEILING GOES 22-6 Export- en industrieveiling: Zwarte bessen I 125. II 90. Rode bessen A 66. I 51—56. II 47. Frambozen I 135, II 116, Regina I 123, II 116. Senga Sengana I 136, II 119. Mad. Moutot I 105. H 100. Talis man I 100, II 100, Jucunda 116. I 103, Juspa I 103, Red. Gauntlet I 105, II 83, Mach. Frühernte I 100, n 92. Div. aard beien afw. 52. Gewone veiling: Per doos: Regina I 26— 32. II 18. Senga Sengana I 28. II 2325 Talisman 1 26—36, II 19—28, Mad. Moutot II 16. afw. 17. Red. Gauntlet 1 28—32, 11 23—25, Rode bessen I 13—22, 11 10—16, III 3—9. Frambozen 1 29—33, II 23. Per kg: Regina II 70. Senga Sengana II 75. Talis man I 90. II 80—95, Mad. Moutot II 75— 85. afw. 45. Red. Gauntlet 1 70—33. Holalnders II 110—150. Meikersen I 100. Br. Bruine I 140, II 140. Markiezen I 130 —170, n 160. VEILING KAPELLE 22-6. Aardbeien zonder dop: Regina I ".23 n 121—125, Sengana 1 139. II 133. Mad. Moutot I en II 102. Jucunda l en 11 109— 111, Juspa I en 11 109—110, Mach. Frühern te 1 cn 11 107—110, Talisman l en 11 107, Red Gauntlet 1 en 11 10. Cambridge Vi gour 1 en II 100, div. afw. 71. Rode bessen per kg. A 66—65. 1 55. 11 49, 111 43. Frambozen in dozen per kg. 1 308— 133, II 122. Kersen per kg. Markiezen I 14S—161. 11 121—122. III 23. Hollander* II 112131. Meikersen 1 103, II 33—96. 111 27—31, Vroege van Werden 11 90—105, III 4115, Early Rivers II 92—97, 111 45, aardbeien met dop per kg I 88, II 60—72, afw. 5862, Zwarte bessen per kg 1 100. Aardbeien per doos van 2','j ons: Talis man 1 20—30. II 17—25. Sengana I 25—27, 11 15—19. Red Gauntlet 1 26—33, 11 17—21', Regina I 25. 11 14—17, Juspa 1 25—26, II 16. Cambridge Vigour II 10—13. I 23—23, afw. diversen 1213. Rode bessen per doos van 277 ons: I 17—23. 11 13—16, 111 8—11. VEILING BERGEN OP ZOOM. 22 juni 1961. Aardbeien 45—114. Kersen 46—133. Frambozen 60—117. Rode bes sen 3464. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 22 juni. Aanvoer 8000 kg. AA exira 260. AA I 190, A extra 280. A I 150, B extra 270, B I 200, C extra 170. C I 160, D 1 115, E I 60, E II 30, F I 45, stek 50. VISMIJN COUJNSPLAAT. 22 juni. Exportgarnalen. aanvoer 815 kg, 271—314. Schar, 262 kg. Bot 201 kg. Wij ting 16 kg. Tong 542 kg. Rog 7 kg. Paling 36 kg. Schol 3 kg. Krab 3 kg. Ongesorteerde vis 47 kg Kabel jauw 2 kg. VEILING SCHERPENISSE. 22 juni. Doré I 24.56—24.90. II 25.24 23.55, bonken 29.52. drielingen 19.88— 19.77, kriel 7.06. Aanvoer 110 kisten. GRAANBEURS. 22 juni. Tarwe 28—33, Gerst 24—23. Ha ver 2324. Kleine erwten 2223. Schok kers 22—29. Bruine bonen 15— 3S. Maan zaad 6070.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15