PROVINCIALE ZEElfcMJURANT Einde eerste fase: begin nieuwe fase! Speciaal nummer WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOES\ TTTCORANT EN VRIJE STEMMEN de Z.L.M. ir. M. A. Geuze en de voorzitter van de directie der Konink lijke Maatschappij „De Schelde" - Zeelands grootste industrie - de heer J. W. Hupkes, samen op de nieuwe deltadam tussen Noord-Beve land en Walcheren, de grote caissons op de achtergrond. Moge deze foto inderdaad de tweede fase symboliseren: hechte samenwerking tus sen de agrariër en de industrieel opdat Zeeland een goede toekomst te gemoet moge gaan. DELTA EINDE EERSTE FASEhet is de Z.L.M., die deze week zorgt voor het markeren van een voor Zeeland belangrijke periode, name lijk het gereedkomen van een der deltadammen, waarmee de veilig heid van Zeeland in aanzienlijke mate wordt verhoogd. Maar het is niet alleen veiligheid, die met deze deltadam wordt bereikt: er zijn tal van nevenvoordelen, zoals betere verbindingen en grotere kansen voor de industrie. In de toekomst zal de landbouw de grote pijler blij ven, waarop de welvaart van dit gewest rust, maar daarnaast zal vermoedelijk de industriële bedrij vigheid toenemen omdat mede dank zij de deltawerken de kansen voor het Zeeuwse gewest groter worden. In vroeger tijden hadden landbouw en industrie vaak tegenstrijdige be langen, maar de laatste jaren wint steeds meer het inzicht dat zij elk aar aanvullen. Een Sloehavenproject bijvoorbeeld zal van de landbouw geen bestaande cultuurgrond vragen, terwijl voorts het industriële en het agrarische bedrijfsleven samen in Zeeland kunnen en moeten zorgen voor wat men tegenwoordig noemt: een leefbaar klimaat. Ter symbolisering van deze nieuwe fase - de Z.L.M. presenteert deze week immers het einde van de eerste fase - publiceren wij deze foto: de algemeen voorzitter van Ter gelegenheid van de Z.L.M.-manifestatie bij de Deltadam te Kamperland geven wij een speciaal Noord-Bevelands Z.L.M.-num- mer uit. Op pagina twee treft men een artikel aan over de op bouw van de Z.L.M.-tentoonstelling, terwijl verder de voorzitter van de kring Noord-Beveland der Z.L.M., de heer G.-M.-F. Bom, zijn visie geeft op Noord-Beveland als landbouwgebied in de toekomst. De mening van een aantal Z.L.M.-voorzitters uit ver schillende delen van Zeeland over de komende landbouwdagen is weergegeven op pagina drie. Op dezelfde pagina publiceren wij een interview met de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, die de positie van de Zeeuwse landbouw belicht. De historische bijdrage voor dit nummer is van de hand van de heer M. P. de Bruin te Middelburg,-mede-auteur van het pas verschenen boek over Noord-Beveland. Dit lezenswaardige artikel vindt men op pagina vier. Verder wordt op deze pagina Noord- Beveland belicht als jong fruitteeltgebied-in-opkomst. Een van onze redacteuren schreef op pagina vijf het artikel „Noord-Beveland anno 1984", een geïllustreerde „science fic tion" van Noord-Beveland. Tenslotte treft men op pagina 7 een artikel aan over „Caesar" Carel Briels, als dirigent van een trac torenkoor".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9