Z.V.T.M. recipieerde in versierde garage WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND ACTIVITEIT AFHANKELIJK VAN WELVAARTSONTWIKKELING WQENSDAG 21 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT 1 BIJ SO-JARIG JUBILEUM (Advertentie) Werken van EMILE ZOLA in dubbele pocket 2,95 HILDERNISSE •Middellturg, L.Noords!raat2,tel. 2356 Ir. J. F. Denie en de heer M. C. Dees onderscheiden Ais 'n kleine hulde aan 't eigen bedrijf hebben de bussen van ie Zeeuws-Vlaamsche Tram weg Maatschappij dinsdag met vlaggetjes versierd de diensten onderhouden. Een hulde, die het 50-jarig jubileum van de Z.V. T.M. gold, dat 's middags in een feestelijk met bloemen en vlag gen versierde garage te Axel- Drieschouwen met een grote re ceptie werd herdacht. Vele tien tallen genodigden boden op deze bijeenkomst directie en commis sarissen van het bedrijf hun ge- li jkwensen aan, onder wie de directeur-generaal van het" Ver keer uit Den Haag, mr. C. J. G. J. Vinkesteijn, die tevens mee deelde, dat de directeur, ir. J. F. Denie, en de heer M. C. Dees, een koninklijke onderscheiding waren toegekend. Ir. J. F. Denie werd ridder en de heer M. C. Dees werd onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hieraan voorafgaand had nir. Vin kesteijn in een toespraak zijn be wondering uitgesproken over de ont wikkeling van de Z.V.T.M. in de af gelopen 50 jaren. Sprekende over het heden constateei'de de directeur-ge- neraal van het verkeer, dat het de Z.V.T.M. goed gaat en de maat schappij een prachtige functie ver vult met het onderhouden van de ver bindingen in Zeeuwsch-Vlaanderen en met België. Vervolgens richtte mr. Vinkesteijn zich tot de heer M. C. Dees, die in april 1919 in de functie van klerk bij de Z.V.T.M. was begonnen en tweè jaar geleden met pensioen ging en Regeling concert te Kamperland Het comité Deliaconcert 61 verzoekt- ons er op te wijzen, dat het dringend nodig is dat liét publiek hedenavond tijdig in de grote tent op liet Z.L.M.- terrein te Kamperland aanwezig is. Zoals reeds gemeld geven de bus maatschappijen aansluiting. Bezoekers uit Vlissingen kunnen de bus van half zeven nemen, uit Dom burg en Westkapelle de bus van zes uur twintig. Uit Middelburg vertrekt de bus naar Veere om vijf minuten voor zeven van het Plein 1940, waar na de aankomst in Veere om vijf ovér zeven is. De rondvaartboten vertrek ken van de provinciale steiger om tien over zeven, waarna men in Kamperland is om vijf minuten voor half acht. De bussen naar het terrein vertrekken hier onx half acht en zijn om tien voor acht op het tentoon stellingsterrein. Na afloop van het concert is "er extra vervoer naar Mid delburg en Vlissingen via Veere met aansluiting op cle dienstbussen naar Domburg en Westkapelle. Degenen, die over een auto beschikken en van Walcheren komen, kunnen hun wagen in Veere parkeren en daarna gebruik maken van de rondvaartboot en de extra bus. Bezoekers van Schouwen dienen met de boot van tien over vijf te komen, die onx kwart voor zes' in Kats is. Om acht voor zes vertrekt hier een bus naar het tentoonstellingsterrein. Na afloop vertrekt de bus om half elf naar de veerhaven van Kats, waar om twintig over elf een extra boot vertrekt, Autobezitters uit Schouwen wordt aangeraden hun wagen bij de veerhaven De Val te laten staan en om van de bus ge bruik te maken. Uit Goes vertrekt een bus van het station om vijf over half zeven, aan komst op het tentoonstellingsterrein om vijf voor half acht. Na afloop van liet concert een extra dienst, die om half elf vertrekt. Bezoekers uit Zcerwsch-Vlaanderen met eigen vervoer kunnen na afloop van het concert gebruik maken van cle veerdienst Kruiningen-Perknolder, vertrek om tien voor half twaalf Teneinde deze regelingen zo goed mogelijk te doen verlopen is het nood zakelijk. dat het concert px-ccics op tijd begint. zodoende een belangrijk deel van de ontwikkeling van zeer nabij heeft meegemaakt. Bovendien vervult de heer Dees thans nog de functie van secretaris van het pensioenfonds. Voor zijn verdienste op dit gebied en in diverse andere functies in het maatschappelijk leven was de heer Dees, zoals de directeur-generaal van het verkeer verklaarde, de zil veren eremedaille toegekend. „Ir. J. F. Denie had", zo zei mr. Yiiikesteijii, „grote dingen in het be drijf meegemaakt en zelf bewerk stelligd en vervult ook liy diverse functies in het maatschappelijk le ven". Als biyk van waardering voor dit werk was de heer Denie benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau, aldus de directeur-generaal van liet verkeer, die de onderscheiding opspeldde. Vervolgens voerde de president-com missaris, mr. dr. K. P. van der Man- delé, het woord, die beide heren ge lukwenste met de verkregen onder scheiding en de directeur en diens echtgenote namens het college van commissarissen een herinnering over handigde. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer R. Tange uit België, die gelukwensen aanbood namens de Westvlaamse touringcarfederatie, 's Middags hadden de commissarissen en de directie een aantal genodigden een lunch aangeboden, waarbij ge lukwensen werden uitgesproken door de heer R. A. J. den Boer, burge meester van Sas van Gent. namens de Vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen; door mr. D. van Setten, voorzitter van de K.N.V.T.O. en direc teur van de B.B.A. en notaris J. Mijs, president-commissaris van de S.B.M. Men verzoekt ons van geachte zijde er bovendien nog op te wij zen, dat bij de oprichting van de Z.V.T.M. een belangrijke rol is gespeeld door de heren mr. P. Dieleman en J. D. van Rompu, leden van Ged. Staten. Dit kwam niet in ons artikel over de ge schiedenis van de maatschappij naar voren. Middelburg City; Op ideale vrouw", 20 uur. alle leeftijden: Electro: ..U spreekt met uw moordenaar", 19.30 uur, 18 Jaar: Molenwater: Miniatuur Walcheren 9—18 uur; Abdij, i<lank- en lichtspel, 21 uur en 21.20 uur: Noorder- kerk en Nieuwe Kerk: Landdag N.C.V B. 10 uur. Vlissingen Athambra: Liefde en be geerte. 20 uur, 18 jaar; Luxor; Misdaad op het eiland. 20 uur. 18 iaar. Goes Grand: De legioenen van .de Nijl. 20 uur. 14 jaar. Kamperland Tentoonstellingsterrein Z L.M.: DellaeOncerl 1961, 20 uur. Bergen op Zoom R'ox'y: Brdeitiest van Chicago, 20 uur. 18 jaar: Luxor:. Sla vinnen van Bagdad. 20 uiir, 14 jaar. Terneuzcn Luxor Verloren .illusie, 20 uur, 14 Jaar: Watertoren: Expositie Raymond Klmpe. 10—21 uur. Sas van Gent - Olympla. De man zon der angst. 20 tut. 14 Jnar Onslbtirg Ledeltheatei: De - laatste stormloop, 20 uur, 14 jnar. MIDDELBURG Auto's botsten op Nieuwe Vlissingseweg Toen de heer B. G. M. uit Middelburg maandagmiddag op de Nieuwe Vlis singseweg te Middelburg af wilde slaan om de links van hem gelegen Oosterscheldestraat in te rijden, bot ste de achteropkomende Tilburge- naar. H. G. J. S., die dit te Iaat op merkte, met zijn personenauto tegen de wagen van M. Beide auto's liepen hierbij schade op. Wedvlucht Uitslag wedvlucht Chateauroux op 9 juni van postduivenhoudersvereni- ging „De Telegraaf" te Middelburg. 1, 2 en S P. A. Philipse; 3, 4, 6 en 7 S.. Kodde; 5 J. Huissoon; 9 C, Daane; 10 M. Brasser. Uitslag wedvlucht St.-Denis op 17 juni. 1. 9 en 10 P. A. Philipse; 2 en 4 J. Jonkheer; 3 F, Klaaijsen: 5 C. Daane; 6 R. Dirvcn; 7 en S W. M. Walraven. ZOUTELANDE Collecte De coliictc- voór^dè Sociale'Zorg. voor Minder-Validèn heeft te Zoütelande 4.1,26 opgebracht. Collecte De jaarlijkse collecte voor liet Neder* landsche Roode Kruis hèeft te Me- liskerke opgebracht de som van 235,40. Dit is ruim 9 meer dan vorig jaar. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: R. Janssens-Breemliaar. z.: E. Taniwel-Nanuruw. z.; A. L. van Stijn- Goedliart, d.; A. C. van den Boom-Klaas- sen. z. Ondertrouwd: J. J. Daalhuizen, 24 j. en D. Vogel. 21 G. F. de-Hamer. 23 j. en A. Ch. Th. Snijders, 20 j. Getrouwd: G. van Kleven, 23 j. en J. Goedbloed. 21 j.: D. IL B. Quist. 23 j. en P. D. A. H. Nagelkerken, 24 j. Overleden: P. W. S. Bos. 69 j.: H. M. P Minneboo, 48 J. e.v. R. Berrelkamp. WESTKAPELLE Eindstand D.C. D.E.S. De eindstand van de onderlinge com petitie van de D.C. D.E.S. te West kapelle is als volgt: le klas: J. v. Rooijen 18-11-3-4-25; K. Houmes 18-10-3-5-23; J. Houmes Wz.; 18-7-8- 3-22; J. Simonse 18-6-5-7-17; J. Huis- zoon 18-4-8-6-16; K. Roelse 18-6-1- 11-13; P. Hengst 18-3-4-11-10. 2e klas P. de Witte 24-15-5-4-35; W. Lieven- se 24-12-5-7-29; J. Gabriëlse 24-12-3- 9-27; J. de Witte 24-11-4-9-26; H. v. Rooijen 24-10-0-14-20: F. Dominicus 24-7-2-15-16; A. Huibregtse 24-6-3- 15-15. DOMBURG E.H.B.O. examens Voor hct-E.H.B.O.-diploma slaagden mejuffrouw P. M. van der Hage en de heren A. Komejan, J. B. vatx Keu len, F. Ronner en A. Schuiling, allen te Domburg. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" te Rilland-Bath nam deel aan de wedvluchten v.anuit St. Denis en Chateauroux. De uitslag was als volgt: St. Denis: 1. en 3. Jac. van Stel; 2. 4. en 6. M. Sentse; 5. en 8. S. J. Pre- vo; 7. en 10. F. D. Hillebrand; 9. J. Almekinders. Chatereauroux1. en 4. M. Sentse; 2. Coremans; 3. S. J. Prevo. De dames- prijs werd gewonnen door C. Core mans. De postduivcnhoudei'svereniging de „Delta Vliegers" uit Wemeidinge nam deel aan de volgende vluchten, met 55 duiven uit Novon, uitslag: 1. P. de Boe. Kattendilke, 2. M. J. Ne- lisse, Kattedijke. 3. 5. en 8. C. Felius. Kattendijke, 4. M. Pieterse, 6 en 9. gebr. Van Stel, 7. Jac. Ridderhof. Uit Angouleme met 19 duiven, uit slag: 1. en 4. P. de'Boc. Kattendijke, 2. M. Jeremiasse, 3. en 5. gebr. Van Stel. Uit Orleans met 49 duiven, uitslag: 1. 2. en 5. G. Felius, Kattendijke, 3. en 9. M. Pieterse, 5. en 10. De Eoe, Kat tendijke. 6. en 8. gebr. Van Stel, 7. G. Felius, Kattendijke. Postduivenvereniging „De Scheldc- vliegers" te Ellewoutsdijk hield een wedvlucht vanuit Ph. St. Maxence op 10 juni 1961. Uitslag: 1. 2. 7. L. Janse, 's-Heerenhoek; 3. 4. 10. P. J. Maat, Ellewoutsdijk; 5. 6. 8. 11. J. Duinkerke, Borssele; 9. J. Zweemer, Boissele. De postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" te Goes hield een wed vlucht van St.-Denis uit. De uitslag was: 1, 4, 5 en 15 D. Kloosterman, 2 J. Dubois, 3, 30 en 14 D. de Hond, 6 en 13 A. J. Kuijpers, 7 en 8 W. van de Ree, 9 en 18 K. Verhage, 11 en 17 L. Duvekot, 12 Gebr. Beenhakker, 16 D. Hage. De postduivenhoudersvereniging „De Seheldeduif" te Krabbendijke nam deel aan cle volgende wedvluchten; Vanuit St. Denis, afstand 304 km. De uitslag luidt als volgt: M. Blauwkamer 1.. 5. en 6.. C. Cle ment 2.. 3. en 9.. M. Augustijn 4., M. Minxxaard 7. en 8., L. Paauwe 10. Vanuit St. Vincent, afstand 957 km. P. v. d. Dorpel. 1. en 2.. W. Krijnsen 3.. M. Minnaard 4.. J. v. d. Vrede 5. en 6., J. Allewijn 7., L. Pauwe 8. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" te Rilland-Bath nam deel aan een wedstrijd vanuit Pont St. Maxence. De uitslag was als volgt: 1.. 2.. 3., 4. en 9. M. Sentse, 5. S. J. Prevo. 6. C. Coremans, 7. en 8. J. Polderman. WEMELDINGE Gevonden voorwerpen Op het gemeentehuis te Wemeidinge zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een leren jack met rits en een zonnebril. BEURSBERICHT GOES. 20 Juni 1961. VLAS, Voor vlas van cle nieuwe oogst bestaat toenemende be langstelling tegen prijzen van f 1500 tot f 2000 per ha, levering op auto. De prijs van ongerepeld vlas, -uit de schelf geleverd, bedraagt 15—19 ct. per kg. HOOI. Luccrnchooi. geperst uit de ruiter, 1 90—f 97.30 per ton. Weidehooi, id. f 72.50—t 77.50 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (in voorkoop) f 37.50 per ion. Roodzwenk en raaigrassen <in voorkoop) f 30 per Ion, EIEREN. Voor de eieren geldt oen prijs van f 1.96f 2 per kg. VHLLIN'G BERGEN OP ZOOM. 20 juni 1961. Aardbeien 46—135. Kersen 37146. Frambozen 611C6. Rode bessen 40—112. Kasperzik 216. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3244. Weekaanvoer 4964. Vette koeien cn ossen 200, Gcbruiksvee 505, Vette kalveren 701, Graskalveren 112, Nuchtefe kalveren 68G. Varkens 15, Lo pers 50, Biggen 56. Paarden 55, Veulens 9, Schapen of lammeren 33, Weide- of zulg- lammeren 736. Bokken of geiten 31. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koele» 320-330 280-320 260-230 Vette kalveren 273-295 250-275 230-250 Graskalveren 450 350 250 Nuchtere kalveren 78 65 55 Lopers 140 110 50 Biggen 80 Slachtpaarden 270 250 220 Schapen 140 110 100 Lammeren 90 75 65 Kalf- en melkk. 1250 1120 950 Vare koeien 950 770 650 Vaarzen 900 700 670 Pinken 560 460 400 KAPELLE Plattelandsvrouwen namen deel aan koordag De afdeling zang van de Plattelands vrouwen te Kapclle-Biezelinge nam deel aan de koordag te Lekkerkerk (Z.-H.). De jury was zeer tevreden over de vocale prestaties van cle da mes en cle dirigent, de heer D. Burger, kreeg veel lof voor hetgeen hij met dit betrekkelijk kieinc koor had ge presteerd. 's-GRAVENPOLDER Zondagsschool bezocht „De Waranda", Oosterhout Dezer dagen brachten de kinderen van de zondagsschool „Het mosterd zaadje" te 's-Gravenpolder eexi bezoek aan het Liesbos te Breda en aan de speeltuin „De Waranda" te Ooster hout. Zeer voldaan keerden de kinde ren huiswaarts. CHRISTELIJKE BESTURENBOND VLISSINGEN Belangstelling van leden voor organisatie gering De „Christelijke Besturexiboud" te Vlissingen constateert in haar jaar verslag over I960 dat er een zeker verband bestaat tussen de mate van activiteit in het besturenbondswerk en de welvaartsontwikkeling. De tra ditionele activiteiten van de bond na men in het afgelopen jaar af; daar voor in de plaats kwamen taken die volgens het jaarverslag typerend zijn voor de gunstiger omstandigheden, waaronder wij thans leven. Als oor zaken voor het verschuiven van cle werkzaamheden noemt het verslag in cle eerste plaats het ontbreken van in het oog lopende ourechtvaardige toe standen op het terrein van de arbeid. Als gevolg hiervan was de belang stelling van de leden voor hun orga nisatie gering. Als tweede oorzaak wordt genoemd het verschijnsel, dat er meer aandacht wordt geschonken aan de ontspanning. „Het bevorderen van de bezitsvor ming heeft in dc laatste jaren onze bijzondere aandacht gehad", aldus het verslag. In verband hiermede wordt het oprichten van de beleg gingsclub „Effcctavia" gememoreerd. Als tweede stap op hot gebied van de bezitsvorming wordt de instelling van een bouwcommissie genoemd. Na vele besprekingen kwamen uit eindelijk twee plannen op tafel, die' de instemming hadden van prak tisch alle deelnemers. De bedoeling is ongeveer 20 bungalows en 30 eengezinswc 'ngen te bouwen in het uitbreidingsplan „Pauwen- bui'g". In liet kader van het bevor deren van de bezitsvorming wordt tenslotte het'oprichten van een correspondentschap van de „Spaar bank voor Protestants Nederland" genoemd. Dit correspondentschap werd op 3 maart geïnstalleerd. De belangrijkste ontwikkeling in de achter ons liggende periode noemt het jaarverslag de invoering van de vijf daagse werkweek, waarvan het me rendeel van de leden, werkzaam in cle metaalindustrie reeds profiteert. Ver der wordt de mening uitgesproken, dat als de werkgevers dc lonen eerder gaan uitbetalen dan op vrijdag, de koopdag van de zaterdag naar de vrij dag verschoven zal worden. Dit zal er dan toe kunnen bijdragen, dat ook het winkelpersoneel een vrije zater dag kan krijgen. „Van de nog al eens naar voren gébrachte bezwaren tegen de vijfdaagse werkweek, wordt weinig meer gehoord", aldus het verslag. ..De enige bezwaren, die nog geuit worden, hebben betrekkingw op de sluitingsuren van tupaaldé instellin gen en zaken". In het jaarverslag wordt verder geconstateerd, dat met nanxc de kleine werkgevers en bestu ren van inrichtingen er in sommige gevallen vrij conservatieve meningen op na houden wat het personeelsbe leid betreft. De moeilijkheden nxct het aantrek ken van personeel is dan ook lang niet altijd te wijten aan het gebrek aan arbeidski'achten, maar vindt ook wel eens zijn oorzaak in cle minder gunstige reputatie van be paalde zaken en bedrijven. In het jaarverslag wordt verder aan dacht geschonken aan het pendelen, de culturele activiteiten en aan de werkzaamheden van de verschillende commissies. Het financiële verslag van de C.B.B. vernield eeu tekort van f 9.60, dat is ontstaan door de oprich- tingsbijeenkomst van de „Werkende Jeugd" in het begin van 1960. Het le dental van do afdeling daalde in 1960 van» 1288 tot 1281. GOES Aanwinsten openbare leeszaal De laatste aanwinsten van de openbare leeszaal en bibliotheek te Goes zijn: Apitz: Naakt onder wolven. Berghuis; Kamakto. het wordt dag! Borstlap: Tus sen duivel en schip. Christie: Het myste rie van Sittaford. Gallïeo: Bloemen voor Ada Harris. Golding: Heer der vliegen. Horbach: De jongste dag is al verstreken. Kortooms: Omnibus. Matthews: Ik was een Russisch meisje. Morris: De bloemen van Hiroshima: Queen: De halve schaar. Van Ree: Applaus. Searls: De hemel wordt te klein. Visser-Roosendaal: De Swanenplaats. De Vries: Het motet voor de kardinaal. Wagenaar: Vlucht naar de zon. De Wohl: Dc rusteloze vlam. Heer en Szczesny: Geloof en ongeloof. Winkler: In Gods naam. Jager: Parade of paradijs. Flacelière: Zo leefden de Atheners les tijde van Péricles. Koning: De koude oor log. Aafjes: Dag van gramschap ïn Pom- peji. Joesten: President Kennedy. De Pool: Zo was Curacao. Danielsson: Tahiti Nui. Harrer: Tibet is mijn vaderland. l'Organisation de Traité de l'Atlantique Nord. Van der Ven: Het arbeidsconflict Verkoren cn Verkoren: Het typen. Grzi- mek en Grzitnek: Serengeti mag niet ster ven. Janus; Onze land- en zoetwaterslak ken en -mossels. Querido: Godshuizen en gasthuizen. Wibaut-Isebree Moens: Scha delijke dieren in huis. Pierre: Een ver overing op de Himalaya. De Bruin en Wil- derom: Tussen afsluitdammen en Delta- dijken. Hooftman: Alles over raketten en raketvliegtuigen. Croonen: Opvoeding tot muziek. De Waard: Van speeldoos tot pie rement, Rice Talbot: Russische kunst. Bakker en Van Veen: Zelf pottenbakken. Nieuwenhu'ys: BIJ het scheiden van de markt, Tamminga en Wadman: Friese verhalen in het Nederlands. De Jong en Zartl: Bilderdijk, Stuiveling: Willem Els- schot. In de maand mei werden in totaal 4932 boeken uitgeleend: waarvan 3640 in de afdeling voor volwassenen en 1292 in de jeugdafdeling. HEINKENSZAND Raad komt bijeen Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Heinkenszand in vergadering bijeen. De 17. punten tellende agenda vermeldt o.a. een ga rantieverlening niet betrekikng tot de betaling van rente en aflossing van een geldlening voor woningbouw, di verse verzoeken om subsidie, een voorstel tot het voeren van een rechtsvergoeding inzake de onteige ning van grond van de heer J. J. Wal- hout. vaststelling salarismaatregelen genxeentepersonéel, de beschikbaar stelling van gelden ten behoeve van cle christelijke school, goedkeuring van de tweede wijziging van de begro ting 1960 en de rekening I960 van het burgerlijk armbestuur. Tevens is er een voorstel tot de bouw van een nieu we openbare lager§ school, en een voorstel tot gunning van uit te voeren rioleringswerken. De laatste punten van de agenda worden uitgemaakt door de wijziging van de gemeentebe groting 1960 en '61. RILLAND-BATH Bevorderd De postbestellcr der P.T.T., de heer Chr. Zoetewcij te Rilland-Bath is met ingang van 1 mei bevorderd tot be steller le klas. i Plattelandsvrouwen bezochten Den Haag Dc afdeling Wemeidinge van de bond van plaat elands vrouwen maakte de zer dagen een reisje naar de Sche- veningse Pier. Dc dames bezochten tevens Delft en Den Haag. Reisvereniging bezocht Limburg met Vaals 'De reisvereniging Blerweg te Wemei dinge maakte dezer dagen per tou ringcar een reisje naar Maastricht. Te Vaals genoot het gezelschap van het natuurschoon, dat deze streek biedt. De Wemeldingse réisvereni- ging keerde 's avonds tevreden huis waarts. KRABBENDIJKE Herv. mannenvereniging maakte uitstapje De herv. mannenvereniging te Krab bendijke maakte dezer dagen een uit stapje naar Noord-Beveland. Aller eerst werd de nieuwe dam mét sluis door de Zandkreek bezichtigd. Vervol gens de nieuwe veerhaven, de vissers- haven te Colijnsplaat en dé deltawer ken in het Veerse Gat. Onderwijsbenoemingen De heer L. Kooiman leraar aan de chr. uloschool te Krabbendijke, is per 1 september benoemd tot leraar aan de h.b.s. en middelbax'e meisjesschool tc Amersfoort. In zijn plaats is te Krabbendijke benoemd, de heer J. de Jager, thans onderwijzer te Aagte- kerkc. KAMPERLAND „Jij en de maatschappij" voor „Werkende Jeugd" Dezer dagen kwam de afdeling Kamperland van „Werkende Jeugd" onder voorzitterschap van de heer J. Sandee bijeen. Bij deze bijeenkomst was aanwezig de jeugdwerkleider wan het C.N.V.. tevens secretaris van-..tk) W. J.. de heer Kandel. De heèxiyKandel die reeds van het ont staan der „Werkende Jeugd'.Vorgani- satie lid was. gaat dit werk nu ver laten. Met zijn gehele persoon heeft cle heer Kandel achter de werkzaam heden van de „Werkende Jeugd" ge staan, en tevens hielp hij mee cle organisatie opbouwen. Dc heer Kan del hield tijdens deze bijeenkomst een inleiding over het onderwerp „Jij en de maatschappij". De leden van „Wei-kende Jeugd" verzorgden daarnaast zelf een aan tal muziekstukjes. Op 20 juni zal de afdeling Zeeland een excursie maken. De eerstvolgende vex-gadering werd vastgesteld op 7 juli. De districtsbe stuurder van W. J.. de heer Been hakker, zal dan spreken over het onderwerp „Zondagsrust en zondags- arbeid". Bevordering bij P.T.T. De heer A. Versluis, besteller van de P.T.T. te Kamperland, is met ingang van 1 mei bevorderd tot besteller eerste klas. COLIJNSPLAAT „Soli Deo Gloria" naar concours te Rotterdam De muziekvereniging „Soli Deo Glo ria" te Colijnsplaat zal vrijdag 23 ju ni deelnemen aan een cöncoiii-s dat georganiseerd wordt door de „Chris telijke Bond van Muziekverenigin gen" in de diei-gaarde „Blijdorp" te Rotterdam. Onder leiding van haar dirigent de heer F. Smit zal deze vereniging „Four Mrtöds" (J. Har vey) en „Three songs without words" (E. Boll) spelen. Inzameling voor rijtoer van ouden van dagen Op dondex-dag 1-1 juni werd te Colijns plaat door liet C.C.B. geld ingeza meld voor de rijtoer van de ouden van dagen. Deze collecte bi-acht een bedrag op van 575.De muziek korpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloi-ia" verleenden hun medewerking. De ouden van dagen zullen op 4 juli aanstaande een reisje maken naar Schouwen en Duiveland. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 19 juni: Ja gersfontein naar Hamburg. Lsncir.g naar Zwarte Zee. 20 juni: Windsorbrook naar Vlissingen gepasseerd tiaar Antwerpen op 19 Juni: Deo Gratias van Bastia. Herman-Buisman van Porsgruiin. Gele Zee (slb.) van zee. Maarsbergen van Glasgow. Laardcrkerk van Rotterdam. Alnitak van Las Palmas. Atlas van Lis sabon. 2U juni: Njord van Amsterdam. Cupri van Dordrecht. Toni Stromer van Dordrecht. Helena van Rotterdam. Leen- deli Broere van DordrecJit. Eagle van Londen. Egbert Wagenborg vari Koika- Gent. Overijse! van Beira. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 19 juiii: Zanzibar naaf Rotterdam.-Chi ron naar Rotterdam. Diogenes naar Rot terdam. Pygmanon naar Rotterdam. £u- rppa naar Schotland. Gazelle naar Goole- Gent. Paris naar Rouen. Dlntelborg n. Kalmar. Sommelsdijk naar Rotterdam. Archimedes naar Rotterdam. Vamdn n. Huil. Adonis naar Rotterdam: 20 juni: Prins Casimlr naar Rotterdam. Vette koeien aanvoer matig, handet rede lijk, prijzen goed prijshoudend: Vette kal veren. aanvoer ruimer, handel willig, prijzen onveranderd: Graskalveren, aan voer als vorige week. handel Tevendlg, pr'dzen ongewijzigd: Nuchtere kalveren, aanvoer korter, handel levendig, prijzen wat hoger: Lopers en biggen, aanvoer als vorige week. handel levendig. prijzen prijshoudend: Slachtpaarden. aanvoer iets minder, handel kalm. prijzen jonge paar den: Schapen en lammeren, gister aan voer kort, handel tamelijk levendig, prü- zen goed prijshoudend hoger; Kalf- cn melkkoeien, aanvoer gewoon, handel stil, prijzen constant: Vare koeien, aanvoer klein, handel goed. prijzen vooral niet la ger: Vaarzen en pinken, aanvoer matig, handel flauw, prijzen stabjel. COOP. TUINBOUWVEILING OER Z.H. EILANDEN G.A., ROTTERDAM 19 juni. Eerstelingen grote 21—29, poters 13—23, kriel 15—18: Doré's grote 25—31, poters 21—25, kriel 1517: Eigenheimers grote 22—26, poters 19, kriel 11—13: Ba- rima's grote 20—29. poters 19—20, kriel 14—18: andijvie I 17—14; bloemkool IA 30—46. IIA 12—32: Sla IA 10,10—19,70, IIA 7,10—11.80: stoofsla 19—33: bospeen I 30— 54. II 33: waspeen IIA 26—56: tuinbonen 30—39: kroten 8—15: spinazie 193a: spits kool 2329: kassnijbonen I 147174, JI 102: dubb. bonen I 170—191, II 157: peulen 173—1S2; peterselie 6—7: postelein 28—39: sjalotten 1619: rode bessen I 4349 p. doos. 1 140—159 p. kg. II 137: aardbeien I 32—62 p. doos. II 2148: Talisman I 135— 174 p. kg. II 103—141; Jeeunda I 130—131, II 107—131: Regina I 135—146. II 116—130; Seng a Sengana I 134—152, H 114—139; Ma- charau I 116—140, II 79—131: Jaspa I 152— 164, II 124—131: Beauty 110—149. Jur.e Blood 114139: perziken 1936 p. st.: to maten export A 400 p. bak. B 330. C 350, CC 240. VEILING GOES. 20 Juni 1961. Kruisbessen exp. 32. Aardbeien zonder dop: Regina 1 1C9—113. 2 96—113. Jucund'a 1 94. 2 7S. Mad. Mou- tot 1 104, 2 104. Mach. Friiheinte 1 78. 2 78. Sengana 1 96—113, 2 96—113. Red. Gauntlet 1 78. 2 78, Talisman 1 78. 2 78. Juspa 1 78. 2 78. Div. aardbeien afw. 49. Frambozen in kratten 1 116—123, 2 95. Gewone veiling, per doos: Regina 1 23 —32, 2 17—21, afw. 15. Senga Sengana 1 27—32, 2 20—24. Talisman 1 28—35, 2 19—23, afw. 1»—17. Mad. Moutot 2 15, afw. 15. Red. Gauntlet 1 30—38. 2 20—25. Rode bessen 1 14—24, 2 10—IC. Fram bozen 1 29—30. 2 24. Pér kg: Regina 2 70—35, afw. 45. Senga Sengana 2 70—75. Talisman 1 110, 2 75— 100. Mad. Moutot 1 95, 2 55—80. afw. 4560. Red Gauntlet 2 80. Rode bessen 1 48—57, 2 36—44. Hollanders 1 130—150. 2 100—120. Meikersen 1 100. 11 85 Br. Bruine 2 120—140, 3 85. Markiezen 2 130— 150. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren. 20 Juni 1961. Kippeëieren 11.5 ct. Poelje eieren 7 ct., Eendeëieren 8 ct. Ganseëieren 25 CL VEILING KRABBENDIJKE. 20 juni 1961. Industrie-aardbeien. Jucun- da 1 105. 2 100. Senga Sengana 1 r.0—123, 2 100. Juspa l 95. 2 85. Mach. Friihernte 1 105. 2 100. Regina 1 10S. 2 100. Aardbeien per doos: Talisman 3037. 2 13—33. Senga Sengana 2 18—27. Red Gauntlet l 31—37. 2 13—30. Mach. Frii hernte 1 26—28, 2 12—26. Regina 2 13—24. Aardbeien per kg: Regina 2 71—76. Ta lisman 2 83—96. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets 1 I 22—31. 2 13—24. VEILING KAPELLE. 20 juni 1961. Aardbeien zonder dop voor I industrie: Regina 1 113. 2 108. Sengana 1 en 2 123. Juspa 1 103, 2 103. Jucunda 1 106, 2 100. Mad. Moutot 104. Talisman 1 92. 2 86. Mach. Friihernte 1 103. 2 95. Red Gauntlet I en 2 81). diversen, sfw. 58. Frambozen in doosjes per kg 1 118. 2 y2. Aardbeien met dop per kg: 2 65-81. afw. 48—60. Rode bessen per kg 1 56, 2 4041. Kersen per kg: Early Rivers 2 93-125, 3 51. Hollanders 1 130. 2 110. Meikersen l 100, 2 77—87. 3 47. Vr. van Werdcr 2 85117. Elton 2 50 Markiezen 1 131. 2 70. Vroege Zwarte 2 99. Aardbeien per doos van 23j ons: Ta lisman 1 2741. 2 16—28. Sengana 1 26— 31, 2 17—2). Red Gauntlet l 26—40. 2 15—25. Juspa 1 29—30. 2 18—24. Ffegina 1 23—39. 2 1621. Cambridge Vigour 1 26—30. 2 17—20. Morton Prir.ress 1 33, 2 21. diverse rassen afw 12—16. Rode bessen per doos l 13— 21, 2 10— 16. 3 9—10. VEILING ST. ANSALAXD. Dore. gewonp, 24.6624.97. gewone, afw. 23.61—23.66. drielingen 17.50—13.20. kriel 16.21—16.83. Eigenheimers gewone 24.07 Aanvoer 2O0O kisten. VEILING SCHERPEXISSE. Dore. gewone 24-36—24.44. gewone afw. 19.58—22.6y. drielingen !6 6t. kriel 15.70 —16.21. Aanvoer ioo«> kisten. THOLEN Dore grof 27. gewoon 22.64—23.0:. Blok II W.67-21.90. Poters 16-18 55. Kriel 16.61. Eerstelingen, gewoon 2l.03-2t.70. Potere 18,30. Aanvoer 30 ton. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 20 juni 1961. Aanvoei 3000 kg. AA extra 265. AA I 190, A extra 275. A 1 220, B-extra 280. B I 210. C extra 200. C 1 ISO. D I 95, E I 70. E II 85. F I 140. stek 50. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 20 Juni 1961. Dorè I 23.43—23.21. Tl 2i.01 —21.40. bonken 28.96, drielingen 17.21, krïé) 15.97—15.50. Bintjes I 18. Aanvoer 900 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 20 Juni 1961. Exportgarnalen, aanvoer 1655 kg. 287—342 Srhar. 213 kg. Bot 199 kg Tong 534 kg. Paling 71 kg. Rog 28 kg. Griet 1 kg. Ongesorteerde vis 17 kg. Doorgedraaide vla 202 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23