BARON BLUFF Herman Speijer, man van formaat Lezers schriiven NEDERLANDS-DUITS VERDRAG DINSDAG 20 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Herman speijer is eens uit 151 sollicitan ten tot jachtopziener be noemd. Eén en tachtig jaar is hij nu en in zijn hus te Poortvliet staan de relikwie- en van een roemrijk verle den: een foto van een lang harige Duitse staander, een fraaie bokaal die zijn jaren lange trouwe dienst bij jhr. Jan van Vredenburch in her innering houdt. De heer Speijer zou daar een beetje melancholiek moeten zit ten een man, moe van zijn tach tig- jaar. wat alleen met zijn her inneringen. Daarom zijn de be zoekers verrast en Herman Speij er neemt ze vergenoegd op. Zo van „Had je niet gedacht he?" „Ja, ik jaag nog regelmatig." „En schieten?" „Gaat nog goed. Watersnips zelfs. Maar tegenwoordig schiet ik niet zoveel meer. Ik zie liever het leven." Toen de heer Speijer 73 werd, heeft hij de jacht in het gebied rond Poortvliet overgedragen aan burge meester Van Doorn. „Ik dacht, dat ik te oud werd. Zo lang als het zou gaan, zou ik blijven meejagen. Dat T achtig jarige jachtopziener te Poortvliet was liet akkoord. Ik kon toen niet hopen dat ik met m'n tachtigste en m'n 81ste jaar ook nog zou jagen. Dat is een unicum, nietwaar?" Inderdaad een unicum. De heer Speijer trekt nog iedere d?g het veld in. is zelfs nog bedreven in het sloot je-springen en het nemen van andere hindernissen. „Een groot kenner van het wild" noemt burgemeester Van Doorn dc Sl.jarige jachtopziener en hij spreekt niet waardering over dc verdere ca paciteiten van zijn jachtgenoot: „Een man van formaat. Goede ver houding met de grondgebruikers. Een man van de oude garde, van wie ik nog kennis kan opdoen. Een dag met hem in het veld betekent een dag van genot door zijn liefde voor de natuur en het wild." Het was burgemeester Van Doorn, die Speijer vorig jaar, toen hij een halve eeuw jachtop ziener was, de zilveren eremedail le in de Orde van Oranje-Nassau op de borst speldde. Toegekend bij bevordering. Koninklijke waardering dus, waarmee was bewezen dat het „eens een dief, altijd een dief" een verouderd aforisme is. Speijer is er de man niet naar om dat van die zes dagen te verzwijgen. Integendeel, hij begint er mee. Hij weet zich een jachtopziener met een vijftigjarige prachtige staat van dienst: waar Speijer verscheen was het gauw met stropen gedaan. Daar om lacht hij een beetje, als hij ont hult: „Ik ben nog een jaar èen beetje on deugend geweest. Toen heb ik een beetje gestroopt. Gepakt en zes da gen brommen in Salomons pakhuis in Zierlkzee. Zo noemden we het 's Gravensteen". Speijer heeft er plezier in deze geschiedenis uit zijn jonge jaren tc vertellen. Daaruil spreekt karakter: hij is bereid een bedenkelijk stukje verleden op te halen wat er in de vijftig ..ver dienstelijke" jaren volgde moet de bezoeker vragenderwijs achterhalen. Hoe hij tot 1909 jachtopziener is ge weest 'in zijn geboorteplaats Kerk- werve, waai- hij in vier jaar tijds kans zag het gehele stropersgildc op non-actief te zetten. Er was, na die vier jaar. geen aardigheid meer aan. Toen' vroeg dc in Tholen wonende jhr. Jan van Vredenburch in een ad vertentie een jachtopziener voor Poortvliet. „Louter op aanbeveling werd ik uit die 151 sollicitanten ge- - kozen. Ik kreeg prachtige getuig schriften mee." „Wat stond daar in?" „Nou. dat ik wel een geschikt mannetje was..." .En werd er veel gestroopt rond Poortvliet?" ,.'t Was hier hard nodig in het begin, 't Was augustus, toen ik hier kwam Half oktober heb ik met cên collega de lelijkste stroper gepakt bij hei lichtbakken. Voor die tijd was er hier op het eiland nog nooit een lichtbakker gepakt. Maar ik was dan ook dag cn nacht in touw. En ik kon ontzaglijk hard lopen. Toen kwam de grote schrik er in en kreeg ik het wat ruimer." Speijer kwam een enkele keer voor hete vuren te staan. In de nacht zat hij eens twee stropers achterna, kreeg er één te pakken. „Ik moet uw geweer in beslag nemen", sprak Speijer toenhij was immers onbezoldigd rijks veldwachter. „Dat krijg je nooit" sprak de stroper en uit een bosje riep de ongri jp bare col I ega-st roper „Slaat 'em er mee op z'n kop!" Speijer had z'n hand op het ge weer gelegd. Het werd touw trekken. Het schiettuig bleek van inferieure kwaliteitplotseling stond dc stroper met twee stukken in de banden. Toen werd er drie maal met een revolver op Speijer ge schoten. „Ik had m'n geweer bij me en het was toevallig flink zwaar ge laden, Gelukkig bleef ik kalm. 't Was vlak bij het kerkhof. „Geen stap dichterbij" riep ik „anders lig je over drie dagen achter dat hek". Dat klinkt erg bruut, maar het was nodig en doeltreffend. De stroper liet zich inrekenen en de man met het schiettuig in het bosje verdween in de naclit. Wie het was en wie er schoot was Speijer bekend. Het was alleen niet te bewijzen. Maar schie ten deed men niet meer op Speijer. Die man wist van geen wijken en uiteindelijk schakelde ook de bloem van de stropers over op een legaler broodwinning. De tijden van het stropen zijn voor bij. „Vooral nu de burgemeester de jacht heeft.. Daar willen ze geen last mee hebben. Neen. stroperij doet zich haast niet meer voor." Als zich nu een wat grotere jacht partij afspeelt in de dreven rond Poortvliet staat Speijer aan het hoofd van de drijvers. „Ik hen ge zond en de benen mankeren nog niets." Soms doet hij het wat kalmer aan. Hi.j is in alle rust gezeten achter de bestuurstafel als in Poortvliet de 77 leden tellende plaatselijke afdeling van de Bond van Ouden van Dageri vergadert. De bejaarden van Poort vliet hebben in Speijer een eminent voorzitter. Zoals burgemeester Van Doorn zegt: „Een man van for maat." Moet afgewezen! Het Nederlands-Duitse verdrag is dc laatste dagen weer in opspraak ge komen. Gelukkig! Ik acht het n.l. uiterst ongewenst dat dit verdrag uiteindelijk geratificeerd zal worden. In dit verdrag worden de werkelijk bclangryke problemen voor Neder land niet geregeld, terwijl daarente gen Nederland wel bereid is tot grote concessies door o.m. de z.g. „vuist panden" de grenscorrecties alle uit handen te geven. Op dringend verzoek der toenmalige regering toch werden in 1949 enige grenscorrecties voor Nederland ver wezenlijkt. Uitdrukkelijk werden toen slechts correcties toegestaan om grensanomaliën op te heffen andere correcties te denken valt aan het Elmpter woud en de bocht bij Orsbach waarvoor Nederland toen grote belangstelling koesterde werden daarom niet verwezenlijkt, omdat deze onder z.g.n. „economi sche correcties" zouden vallen. Uit grote teleurstelling wegens de ge ringe omvang der aan Nederland toegestane correcties wilden vele le den der Staten Generaal aanvanke lijk dc regering niet volgen, zodat deze zelfs dc kabinetskwestie in de Eerste Kamer moest stellen, aange zien de regering juist uitdrukkelijk prijs stelde op deze correcties om t.z.t. niet helemaal met lege handen te staan. Thans worden deze correcties weer uit handen gegeven, hoewel: a. Dc grens in de Eems niet bepaald is, terwijl Duitsland in dit gebied niet alleen zeer grote pretenties dienaangaande meent tc mogen koesteren, maar deze ook kenne lijk verder wil verwezenlijken, daarby geheel ingaande tegen de geest: van het verdrag. b. Een servituut op de haven van Delfzyi wordt gelegd t.a.v. even tuele ertsomslag. Hoe nadelig en moeilyk uit te leggen een servi tuut soms veel later blijkt te zijn toont ons het Schelderegime! c. Het geschil over de Nederlandse deelneming in het binnenvaart- verkeer op de Rijn in Duitsland niet opgelost wordt. Slechts is door Nederland genoegen geno men dat wederzijds de verplichte rechtsmacht van het Internatio nale Hof van Justitie is aanvaard over de toepassing en uitlegging van de Akte van Mannheim. d. Geen enkele regeling is getroffen omtrent de vervuiling van het Rijnwater. e. Een afdoende regeling voor de wateroverlast van de uit Duits- fend komende beken niet getrof fen kon worden, omdat men daar overeenkomstige organen als bij ons polders niet in die mate kent en de hele regeling min of meer afhangt van de goede trouw van dc tegenpartij. Ook nu de z.g.n. kleinere grenscor recties grotendeels worden terugge geven ontstaan weer verschillende grote moeilijkheden voor de grensbewoners. Als voorbeelden zou ik de volgende willen noemen: 1. Opnieuw wordt het verkeer Groesbeek-Beek grote belemme ringen in de weg gelegd, nu deze weg over een afstand van plm. 1200 meter weer tot Duitsland gaat behoren en gesloten zal zijn voor het doorgaande verkeer tus sen bovengenoemde plaatsen, ter wijl ook geen regeling voor het doorgaand verkeer is getroffen zoals tenminste voor de wegen rondom Elten wel getroffen is. De weg over Berg en Dal Is veel moeilijker tc gebruiken, speciaal voor dc landbouwers daar deze weg over de liele afstand stygt en daalt. 2. Ook het gedeelte van dc gemeente I-Iiithem onder Elten wordt Gevluchte Rus komt bij het Cuevas-ballet De 23-jarige Russische balletdanser Roedolf Noureyew, die vrijdag po litiek asiel vroeg in Frankrijk, zal in liet gezelschap van de markies De Guevas worden opgenomen. Vrijdag zou hij reeds voor het eerst optreden in een van de leidende rol len in „Doornroosje". Noereyew maakte tot vrijdag deel uit van het Kirow-theater gezelschap uit Leningrad. Hij ging met deze groep naar Parijs, waar hij dc lief hebbers van deze kunst tot opwin- dingc bracht. Toen de groep naar Londen zou doorreizen men was reeds op het vliegveld vroeg de danser plotseling asiel. Gedurende het weekeinde verbleef de jonge Rus bij vrienden, die hij gemaakt had tijdens zijn verblijf In de Franse hoofdstad. (De markies De Cuevas overleed in het begin van dit jaar, maar de balletgroep wordt in stand gehou den door zijn weduwe, een kleindoch ter van John D. Rockefeller sr.). Cabine „Ontdekker 25" bij Hawaii geborgen De cabine van de Amerikaanse sa telliet „Ontdekker 25" die vrijdag avond op de basis Vandenberg werd gelanceerd en later in een baan om de aarde kwani, is maandagachtend in de buurt van Hawaii in de Stille Oceaan geborgen. Het gelukte niet de cabine, nadat deze was afgeschoten en aan een pa rachute naar beneden kwam, in de lucht op te vangen, omdat zij te laat werd opgemerkt, maar para chutisten sprongen uit de patrouil lerende vliegtuigen en werden met de cabine aan boord van een water vliegtuig genomen. De cabine bevatte gewone en zeld zame metalen ter bepaling van de invloeden die zij in de ruimte onder gaan .en instrumenten om de kos mische straling te meten. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Handel was minimaal weer teruggegeven, hoewel juist hier steenfabrieken klei plegen te halen, terwijl in het hele gebied slechts een enkele boerderij staat, zodat in elk geval Nederland een groter^, belang heeft bij de weg Elteu-Spijk dan Duitsland. 3. Slechts op één punt (bij Nieuwe Schans) zou een voor Nederland betere grensafbakening ontstaan, indien de huidige voorgestelde grens in hel verdrag werd aan vaard. waartegenover een ver slechtering van de grensafbake ning op talrijke punten zou op treden. Wij hebben clan ook kunnen verne men hoe de Kamerleden niet zeer enthousiast waren en zijn over het tot stand gekomen verdrag. Aan de minimum-eisen van Neder land zie vooral punt was niet voldaan. Mogelijk zal nu het nieuwe Duitse optreden, zowel in de kwestie A.K.U. als in de Eems voor onze Kamerleden de aanleiding zijn om dit verdrag definitief te verwer pen. Wij behouden dan op enkele punten een betere genrsregeling. ter wijl dan bovendien het eorrectiebe- sluit van kracht blijft, waarin staat dat de grens in de Eems alt ans NIET bepaald is. zodat wij ons niet behoeven neer te leggen bi! het even tueel verschijnen van Duitse boor torens vlak voor onze kust, terwijl Delfzijl de volle vrijheid behoudt be paalde werken uit te voeren. Ook onze financiële eisen aan Duitsland blijven dan onverlet, het door Duits land in totaal te betalen bedrag 280 miljoen kan toch niet als een passende vergoeding voor de in het verdrag geregelde onderwerpen wor den beschouwd: Nederland had dien aangaande ook heel andere eisen! Het zal U misschien interesseren dat in de jaarvergadering van de C.H.U. gehouden op 17 mei j.l. bij ac clamatie een voorstel van dc kiesver eniging Amsterdam is aanvaard om aan de C.H.U.-Kamerleden te advise ren dit verdrag te verwerpen. Tot besluit wil ik nog opmerken dat er met België nooit moeilijkheden zyn. ook al loopt de grens daar vaak dwars door bebouwde kommen. Maar met Duitsland moeten alle afspraken nu eenmaal precies op papier staan, willen zij enig effect sorteren. En aan deze voorwaarde voldoet het voorgestelde verdrag niet Amsterdam. W. F. Reus. P.T.T.-dienstregeling De P.T.T. heeft zo net zijn vanaf 1 juli in werking komende wijziging van diensten bekendgemaakt en het publiek verzocht, daartoe zijn me dewerking te verlenen. De eerste wens van het publiek zal wel daarnaar moeten uitgaan dat de P.T.T. met de meeste spoed, zo mogelijk nog voor 1 juli, een folder uitgeeft, waarin op voor het pu bliek overzichtelijke en duidelijke wijze de veranderingen ip de diens ten op de hoofd- en bijkantoren zijn vermeld. Deze folders zouden koste loos op deze kantoren ter beschik king moet worden gesteld, Vlissingen. H. Ehrllch. Het Damrak zette gisteren de nieuwe beurscveck in met een zwakke stemming voor de internationale waarden. De Han del was over de gehele Unie minimaal. Certificaten Hoofovens lagen bij de ope ning bepaald flauw in de markt met een koersverlies van ruim 21 punten op 1031, Dc lagere 'koersen voor de hooi'dfondsen werden toegeschreven aan de flauwe stemming in Londen cn de lagere slotkoer- sen van Wallstreet vrijdag j.l. In Londen moest nogal wat aanbod verwerkt wor den als gevolg van dc vrees voor een mo gelijke devaluatie van het pond sterling. Het pond sterling zelf noteerde lager. Ver der is er de havenstaking in Amerika, waardoor een haussctendentie niet wordt geanimeerd. Dan blijft er ook 'nog de internationale politieke situatie ten aan zien van Laos. Het nieuws uit het be drijfsleven is merendeels gunstig. De lust om iets te ondernemen was op het Dam rak gistermiddag bijna niet aanwezig. De geringe verkopen waren echter in de meerderheid, waardoor koersverliezen werden geregistreerd. AKU daalde van 414 tot 440% om op circa 441 de markt te verlaten, hetgeen voor de aandelen een verlies betekent van 9 punten. Unile vers werden de gehele middag rond de 814 verhandeld ofwel ruim zes punten bene den het vorige slotniveau. Hoogovens op 1032 ruim 20 punten lageT. Philips kon zich vrij goed handhaven. De elektro- aandele» daalden weliswaar van 1056 tot 1054 doch het verlies bleef echter beperkt tot ruim vier punten. Kon. Olie begon de nieuwe week slecht met een koersver lies van 2 gulden op 121.20. Parijs was in deze hoek wederom met stukken aan de markt. Hiervoor bestond alleen belang stelling op lagere prijzen. In de seheepvaarthoek was het uitermate stil. De aandelen vertoonden koersen die merendeels een weinig onder die van het vorige slot lagen. Van de leidende cul tures werd HVA iets lager geadviseerd. Staatsfondsen praktisch onveranderd met zeer weinig zaken. In de lokale afdelingen viel eveneens weinig te beleven. Aandelen Venco wer den op 355 (370 laten) geadviseerd als nawerklngop de dividendverlaging lot 11 procent (12procent). Aandelen Jean Heybroek werden iets hoger geadviseerd op de hogere exploitatiewinst over het eerste half jaar van het lopende boek jaar. Moluksche Handels-Vennootschap lag iels beter in de markt op de belang rijk hogere nettowinst over 1960. Voor de introductie van participatiebewijzen „Eurinvest" bestond ter beurze een re delijke belangstelling. De prijs per par- ticipatiebewrjs Werd vastgesteld op f 77,59. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.01'A—10.02'/4. New York 3,59%—3.39%. Montreal 3.5ü*~ 3.5'JA, Parijs 73.30—73.35, Brussel 7.19'/.—7.20, frankfort 90.45%- 1)0.50%, Stockholm 69,50—69.33. Zu rich 83.11—33.16, Milaan 57.S7".— 57.92'/.,, Kopenhagen 51.33%— 51.834*. Oslo 50-10—50.15. Wenen 13.8213.33. Lissabon 12.49V«— 12.50%. 93* Bewapeningswedloop kost 14 min. dollar per uur Het Madrileense rooms-katholieke dagblad „Ya" wijdde een artikel aan de kosten van de koude oorlog. Het blad meldde, dat de bewape ningswedloop over de gehele wereld berekend, 14 miljoen dollar per uur kost. Voorts werd gezegd, dat hoewel tweederde van de mensheid gebrek lijdt, op gezette tijden een raket de lucht ingaat, die 6 miljoen dollar kost. Dan gaat in 70. seconden even veel geld uit de kas, als een arbeider in zijn halve leven kan besteden. „Als cr morgen oen wonder zou ge beuren, en de grote mannen zouden besluiten een eind te maken aan de bewapeningswedloop en de proeven nipt kernwapens, en het geld dat dan vry komt, zou besteed worden aan alle mensen, zou iedereen een cheque van 450 dollar thuis krijgen (bere kend naar 2,8 miljard mensen). De helft van de mensen op aarde ver dient minder dan dit bedrag in een jaar." „Koester geen tllussies, aan het eind van de week, en aan het eind van de maand zal U merken, dat dit wonder niet geschied is", zo besloot het blad.j Mogelijk vijf Zweden in Russisch concentratiekamp De Zweedse regering, is een diep gaand onderzoek begonnen naar de eventuele juistheid van de bewering van een Duitser, dat thans vijf Zweedse burgers worden gevangen gehouden in een Russisch concentra tiekamp bij Potma, ongeveer 1400 kilometer ten zuidoosten van Mos kou. De Duitser, dc 25-jarige Arnold Böhnt, werd zelf kortgeleden uit dit kamp vrijgelaten. Hij keerde via Stockholm naar zijn vaderland te rug. Op het vliegveld van Stockholm vertelde hij dat er vijf Zweden ver bleven in het kamp' waar hij werd vastgehouden. De Zweedse regering zo deelde een woordvoerder mee was niet op de hoogte van het bestaan van de Zweden. Volgens de resultaten van de volkstel ling van 1960 telt Zwitserland "een reside rende bevolking van 5.429.061, tegen 4.714,992 tien jaar geleden. Nederland 1959 '4%> Nederland 1951 <3'i) Nederland 1948 (3'/«) Nederland 1955 (3'7> Nederland 1947 (3!;) Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringseert. 3 Nederland 1962-64 3 Ned. Indië 1937 3 6 pet Woningbouwlening Grootboek 1946 3 Ned. Handelmij. Alg. Kunstzijde Unie Berghs' en Jurgcr.s Calvé-Delft Hoogovens n.r. Ned. Kabelfabrick Philips Unilever Wilton-Fijenoord Billiton Kon. Petroleum MtJ. Amsterdam lubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart 767 Rotterdamse Llo.vd 158' Scheepvaart Unie l64'/i Stv. Mij. Nederland K.N.S.M. Ver. H.V.A, Mij. NA'. Bank ^n Ned. Gem. 5- Van Berkels Patent 345 Albert Heijn 700 Bronswerk 16 Kon. Mij. De Schelde N B. 32 Intern. Nickel 7 American Motora 1 Anaconda Bethlehem Steel 4 General Motors 4 Kennecott 8 Pennsylvania Republic Steel 6 Shell Oil Comp. 3 Tide Water 2 U.S. Steel Nat. Can. Corp. PltEMIELENINGEN 91gb 91gl lOO'.sgb lOOftgb 100,% 100,', 99(1 991J 1957 Sin',- lto'i 95 94s. 334Vj 334% 450gb 441 1052 1027 650 633 iOóSgb 1052gb 123.10 121.10 110% 166% 165% 767 166 156 163% 184% 186 20igb 200'/»gb 130 127 %gb 1958 1 04% 104% 340 713 Amsterdam 1951 >1 Breda 1954 86% 85% Eindhoven 1954 85 Enschede 1954 85% 84% Den Haag 1952 I. 96'A 97 Den Haag 1952 II 98V« 99 Rotterdam 1952 I 97 Rotterdam 1952 II 96 %b 93% Rotterdam 1957 99 h 99* Utrecht 1952 97% Amsterdam 1956 1 86 85% Amsterdam 1956 II 97 97 Amsterdam 19.76 III 97% 97 Amsterdam '33 (C. -f A.) I Dordrecht 1956 83% 84% Alkmaar 1956 85 Zuid-Holland 1957 991 ANP-CBS BEURS1NDICES 15-6 16-6 19-6 Intern. Concerns 609.87 604.53 595.96 Industrie 402.35 401J27 399.13 Scheepvaart 194.12 193.45 191.02 Banken 242.13 244.87 242.81 Handel enz. 174.00 173.33 171.85 Algemeen 440.72 438.05 432.94 217. „Ahaariep tic heer Saffier. „De song bevalt U dus, mevrouw Spinet? U geeft dus uw dochter Jackie toestemming om-. Baron Bluff legde hem met hand gebaar het zwijgen op. ..Dat heeft geen haast meende hij. de zangeres galant naar de deur geleidend. „Neem rustig de tijd om er over na te denken, mevrouw het is geen geringe beslissing". „Dat voelt U heel goed aan", prees de zangeres. „Ik kan geen onberaden stappen doen met het oog op mijn naam. Als eenmaal bekend wordt dat mijn dochter meedoet, is er geen weg meer terugwant ook dat zou mijn naam geen goed doen!" Baron Bluff knikte instemmend. „Heel juistmompelde hy en zodra de beide dames de deur uit waren, begaf 1 ij zich naar de telefoon en belde het grootste plaa-'selijke blad op. Enkele uren later rieden kran tenjongens de naant Spinet-Mi neure door de straten. Zij schreeuwden bijzonderheden over het Songfestival en de topsong van het jonge zangeresje, maar de naam van baron Bluff werd niet genoemd. „Dat komt welmeende de baron, een krant kopend Dividenden Groninger rijwlelenfabrick N.V. Fon- gers: er wordt wederom geen divi- dendvoorstel gedaan. Amsterdamse Leder Maatschappij N.V.: voorgesteld wordt een dividend van elf procent. N.V. Nierstrasz te Amsterdam: ge zien teleurstellingen, waarover de aandeelhouders in september volledig worden geïnformeerd, wordt voorge steld geen dividend te verlenen. N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier: voorgesteld wordt een dividend van dertien procent op een kapitaal van 1.766.000 Raadsel van Haarlemse „klopgeest" opgelost Het raadsel van de „klopgeest" in Haarlem is opgelost. De Haarlemse recherche heeft zaterdagavond weer de wacht betrokken in de woning aan dc Spaanse Vaartstraat in Haar lem noord, waar sedert Tweede Pinksterdag regelmatig in de nacht klopsignalen werden gehoord. De recherche was van mening dat de signalen die toen werden gehoord, door een mens voortgebracht werden. Bij onderzoek bleek dat de signalen afkomstig waren uit de slaapkamer van de twaalfjarige zoon des huizes, die buitengewoon lager onderwijs ge niet. De jongen gaf toe de signalen te heb ben gegeven, aldus dc politie. De ouders willen echter niet aannemen, dat hun zoon steeds heeft geklopt. Zondagavond zouden de signalen op nieuw gehoord zijn, maar door het lawaai van bromfietsen op straat e.d. konden de geluiden niet worden gecontroleerd. De ouders hebben be sloten hun zoon uit logeren te sturen. Zij willen dan afwachten of de nach telijke klopsignalen blijven aanhou den. J Dc graal van Harewood. een r.eef van koningin Elizabeth van Engeland, heeft In een vraaggesprek met hot Britse com munistische blad „Daily Worker" ver klaard, dat de muziek en de kunst ln de Sowjet-Ur.Ie meer door het publiek en de overheid worden gesteund dan ln Engeland. De graaf heeft in maart als hoofd van de organisatie van het festl- I val van Edinburgh een bezoek van elf dager, aan de Sowjet-Unie gebracht. Naar verluidt Is her de eerste maal, dat een Ud van het koninklijk huls in Engeland «sn vraaggesprek heeft toegestaan aan 1 een Brits communistisch blad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9