Raad Middelburg voteerde gelden voor de Schouwburg-verbouwing Commissaris opende in Tholen „polderhuis" Zeeuwse Almanak GEEN „VIJFDAAGSE" VOOR MELISKERKSE AMBTENAREN 9 PROVINCIALE. ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 JUNI 1961 AARZELENDMAAR HET KAN NIET ANDERS Gezelschappen komen niet meer wanneer situatie zo blijft DE FINANCIËLE consequenties van de Schouwburg verbou wing liebben de dames en heren van de Middelburgse gemeente raad maandagmiddag tijdens de uitgebreide papieren maaltijd van veertig agend'astukken, die b. en vv. hen onder leiding van (de weer van zijn ongeval herstelde) loco-burgemeester A. J. Berenpas opdiende, zwaar op de maag gelegen. De vreugde, waarmee de raadsleden tijdens de januari-vergadering de ver bouwplannen hadden begroet, was nu wel enigszins omgeslagen in verbijstering bij het lezen van de cijfers. In januari bedroeg- de verbouw-raming negen ton, thans één miljoen en zestigdui zend gulden een verhoging door een technisch noodzakelijk geachte toneelvergroting. Daarbij kwam dan een exploitatie begroting met een nadelig saldo van f 45.000, een bedrag van f 148.000 voor de wijziging van het stratenbeloop en f 204.000 voor voorzieningen aan de gebouwen van gemeentebedrijven. Maar de raad was er evenzeer van overtuigd, dat er wellicht nooit meer een dergelijke kans zou komen om Middelburg van een goed geoutilleerde schouwburg te voorzien. Hoewel hun aarzeling in verschillende variaties de goedkeuring begeleidde, verklaarden de dames en heren raadsleden zich daarom met het belangrijkste voorstel van deze middag akkoord. Met uitzonde ring van de heer A. J. Schot (s.g.p.), die om principiële en financiële redenen geen medewerking er aan kon geven. Het beloog van de C.H.U.-afgevaar- digde mr. P. van Empel, waarmee hij de discussies opende cn waarin hij- onder nieer de meeluisterende uitge breide scholierenschare op de publie ke tribune trachtte duidelijk te ma ken, dat „de vroede vaders en moe ders (van de raad) belangrijke finan ciële beslissingen niet zonder meer langs zich heen laten gaan", bleek maar al te waar. De jeugd kon dan ook beluisteren, dat mr. Van Empel met gro.te aarzeling, met een weinig aarzeling en zonder aarzeling de plannen van b. en w. begroette. Zon der schroom gaf mr. Van Empel zijn •tem aan de voorzieningen voor ge meentebedrijven; een weinig aarze ling had hij voor de wijziging van bBt stratenbeloop. „Ik hoop. dat het niet alleen maar veel geld zal kosten, maar dat er ook iels goeds van ge maakt wordt. Laat men niet in het wilde bomen gaan kappen", pleitte de heer Van Empel. Grote aarzeling Zijn grote aarzeling gold evenwel het miljoen en het nadelig exploitatiesal do van de Scliomvburg. Aanvaarding van een dergelijk voorstel zou vol gens mr. Van Empel toch wel bij zonder gevaarlijk voor Middelburg kunnen zijn. Aan de andere kant gat- hij toe, dat deze Schouwburg in de (Advertentie) Reumatiek TOG AL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine T O G AL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Zeeuwse hoofdstad niet uiag ontbre ken. Mr. Van Empel betoogde daar bij, dat de rijksoverheid die in principe een subsidie van 250.000 toezegde en. Ged. Staten die een- voorstel hebben gedaan om met 125.000,bij te dragen de ziens wijze van het Middelburgse college deleu. „Gasthuis, zwemschool, muziekschool enz. vergen jaarlijks grote bedragen, vervolgde de C.H.-afgevaardigde zijn betoog. En niemand zal hef: belang daarvan willen ontkennen. Wanneer men nu aan deze reeks de Schouw burg toevoegt, wordt er dan niet iets van andere orde bijgehaald?" vroeg mr. Van Empel zich af. „Veel men sen zetten achter de Schouwburg een vraagteken. En is het nu nodig, dat dit zeer grote tekort van 45.000 geheel ten laste van de overheidsfi nanciën komt? Deze vraag kunnen we niet uit de weg gaan", stelde dc heer Van Empel. „Wij beluiden overigens in principe, dat het tot de taak van de overheid behoort om de Schouwburg overeind te zetten", voegde hij er aqn toe. „Daarom durven we onze stem er niet aan te onthouden, zij liet dus met grote aarzeling", besloot mr. Van Empel. Van „huivering" vervuld was ook het betoog van de heer P. H. M. Adrïaansens (k.v.p.). Hij hoopte evenwel, dat b. en w. ondanks de fi nanciële moeilijkheden willen bevor deren, dat de entreeprijzen zodanig worden, dat ook de „gewone man" ei- van kan profiteren. Dé heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) haalde de tijd van hevige spanningen op de bouw markt er bij. „Is er kans op een spoedige rijksgoedkeuring?", wilde hij weten. Overigens was de heer Hu bregtse ervan overtuigd, dat een nieuwe Schouwburg een krachtige stimulans zal betekenen voor de ont plooiing van het cultureel leven in Middelburg. VAN 3toin TOT 3 ijfe EINDELIJK In de Zaamslagse gemeenteraad be hoeft een bepaalde vraag niet meer te worden gesteld, namelijk die van: hoe zit het met de fontein? De fon tein is namelijk gearriveerd, tot gro te voldoening van de burgerij. Zater dag heeft burgemeester H. Trirape de fontein zonder enige plechtigheid in werking gesteld en iedereen is zeer tevreden met de nieuwe aan winst in de dorpskom. RL'ILEJCSTIJN Binnenkort is het weer zover, op 20 juni, 's avonds 8 uur in zaal „Juliana" op de Beestenmarkt te Goes. Dan kan er weer naar har telust geruild worden tijdens de ruilbeurs die ei- op die dag zal worden gehouden. Iedereen is met zijn dubbel ruilmateriaal hartelijk welkom want volgens de fervente verzamelaars is er altijd wel wat te ruilen. Een nog groter verza melaarsfestijn wordt de grote Verzamelaarstentoonstclling die van 4 tot 14 augustus in dc Hout- VADERDAG.... Vaderdag is weer achter de rag; hoog en breed achter de rug mogen wij wel zeggen, maar we wilden het. er toch nog even over hebben. Voor één inwoner 'van Goes is het namelijk een enigszins trieste vader dag geworden. Hij 'is niet- aan zijn trekken geko men, zo vernamen wij uit zeer be trouwbare bron. En het was zijn eigen schuld. Twee dagen vóór vaderdag had hij tegenover zijn echtgenote zo terloops op die instelling gezinspeeldmaar hij' kwam van een kouwe kermis thuis. „Vaderdag?", had ze uitgeroe pen; Vaderdag Wacht jij maar tot Dierendag ,,Ze had nog gelijk ook", beleende de 'man tegenover zijn vrienden; „Ze had volkomen gelijk. Ik had haar een dag tevoren namelijk nogal honds be handeld...." rusthallen te Den Haag zal wor den gehouden. Verzamelaars uit de hele wereld zullen er hun col lecties laten zien. ALARM Waarde is vrijdagavond opgeschrok ken door een loeiende brandweer sirene want het vuur zou de boerderij van de heer Kersten hebben aange tast. Brandweerlieden en publiek kwamen snel tot de ontdekking dat het hier slechts om een oefening ging, waar bij men wilde vaststellen hoe lang de brandweer van Waarde er over zou doen om „snel ter -plaatse aanwezig te zijn", zoals dat heet. Ze deden er zes minuten over, zodat mag worden geconstateerd dat de spuitgasten van Waarde snel ter been zijn. SERENADE Zaterdagavond klonken vrolijke klanken door Hoedekenskerkc .toen het plaatselijke „Con Amore" met liefde een serenade bracht op de stoep van de heer I. Groene- wege. Dat is niet zo vreemd als men weet: dat de heer Groenewege ëre-voorzitter van „Con Amore" is. Bovendien was de heer Groene wege zaterdag 65 jaar geworden; kortom, reden genoeg voor een se renade. De voorzitter van dc ver eniging, dc heer Jae. Uitterhoeve hield een toespraak, waarin hij de kwaliteiten van de heer Groene wege nog eens onder de loep nam. Er volgde voorts een hartelijk en spontaan „Lang zal hij leven" en de heer Groenewege sprak ten slotte de wens uit nog eens, in in tieme kring tijdens een repetitie met de leden van de „muziek" bij een te kunnen zijn. Nu heeft „Con Amore" weer iets om naar uit te kijken, GOUD Enkele dagen geleden was er een gouden feest in Domburg, om precies te zijn bij het echtpaar Kodde-Bim- mel. De belangstelling was groot. Ve len lieten de kans om het bejaarde echtpaar t.c feliciteren, niet voorbij gaan. Zelfs de muziekvereniging .Apollo" liet weer eens goed van zich horen. Kleine verrassing De lieer B. A. Hcsselink (v.v.d,) had een concrete toezegging van èen architect, zoals in dit voorstel aangehaald werd: dat overschrij ding van liet toegestane krediet later niet nodig zal blijken, nog nimmer gehoord. „Ik verwacht ook liicr wel een kleine verras sing", zei hij. Hij betoogde voorts, dat het plan toch eigenlijk afhan kelijk gesteld moet worden van een eventuele toezegging van de provincie. „Als de Staten niet mee willen werken, zou ik wel eens willen weten, wat U dan doet". De heer Schot wees er nadat hij reeds had uiteengezet om principiële redenen niet te kunnen meewerken aan dit voorstel op, dat het exploi tatietekort vooral de eerste jaren veel groter zal zijn dan 45.000, Hij was niet van de grote urgentie overtuigd van dit project, dat midden tussen andere belangrijke zaken als de sanei'ing van de stad, de bouw van scholen, van het politiebureau en de brandweerkazerne geschoven was. Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) zei de principiële overwe gingen van de heer Schot te kunnen billijken. „Maar als raadslid heeft U de taak de belangen van de gehele bevolking te behartigen, niet die van een minderheidsgroep alleen". Komen niet meer Vervolgens verklaarde de heer Wes terhout zich de aai'zelingen van de raad te kunnen voorstellen. Het ex ploitatietekort van 45.000,is in derdaad een groot bedrag, gaf de wethouder toe. „Maar men moet niet vergeten", aldus de heer Westerhout, „dat het zeker mede tot dc taak van de overheid behoort om in het kader van de bevolkings-verzorging een be- hooi'lijke culturele accommodatie te bouwen. Daar het bovendien een project is, dat enig is in Zuidwest-Nedei-land, meenden wij, dat het onze taak is er voor te zorgen, dat het uitgevoerd wordt. Temeer, daar de grote toneel groepen. reeds hebben duidelijk ge maakt niet meer langer naar Mid delburg te komen, wanneer daar niet een betere accommodatie komt", ver klaarde drs. Westerhout. Met de rijksinstanties hebben b. en w. een oriënterend gesprek gehad. Nieuwe stappen zijn er echter nog niet ondernomen, daar men eerst de uitspraak van de raad en van pro vinciale staten moet weten. De heer Westerhout vertrouwde, dat de Sta ten evenveel begrip A-oor het, Mid delburgse belang zullen hebben als het rijk en Ged. Staten. „Mocht dit onverhoopt niet het geval zij», dan en Ged. Staten. „Mocht dit zullen wc met nieuxve voorstellen bij U komen", A-erzekerde hij. Daarna verklaarde de raad zich met uit zondering van de heer Schot ak koord met het voorstel. Verlies bootdiensten over 1960 ruim f 3,83 miljoen Uit de jaarstukken. Aran de provinciale stoombootdiensten in Zeeland over I960 blijkt, dat het nadelig exploita tiesaldo van de veren over de Wester- schelde in het afgelopen jaar bijna 3.346 miljoen heeft bedragen tegen èen raming van 4.290.100. Het wer kelijke nadelige 'saldo moet nog ver minderd worden met ruim 10.000, personeelskosten van de dienst Kort- geneWolphaartsdijk, die ten bate van de diensten over de Westerschel- de zijn gebracht. Het nadelig exploitatiesaldo van de dienst; VlissingenBreskens bedroeg 2.027 miljoen tegen een raming over I960 van 2.751.000. Die voor de dienst KruiningenPerkpolder be droeg ruim 1.009 miljoen (raming 1.271.100) en die voor Terncüzen Hoeedkenskerke bijna 310.000 (ra ming 268.000). Dit nadelig saldo wordt door het rijk gedragen. Voor de diensten ZierikzecKatse- veei', KortgcncWolphaartsdijk en VccreKamperland moet de provin cie 495,805,28 bijdragen tegen een raming van 536.550. Het totale ver lies van dc provinciale stoomboot diensten is derhalve 3.831.706,54 te gen 'n raming van 4.826.650. De ha- lans per 31 december vermeldt aan activa en passiva een bedrag van ruim 25 miljoen. Dc schepen verte genwoordigen een waarde van bijna 20 miljoen. Stichting Het Zeeuwse Landschap maakte excursie De Stichting Het Zeeuwse Landschap hield zaterdag een excursie naar het Zwin. De veertig deelnemers reisden per bus via Retranchement naar het vogelreservaat in het Zoute (Knokke). Hier werden zij rondge leid door de conservator, de heer Robijns de Sclineidauer. Hierna wan delden zij door het Zwin naar Cad- zand. De deelnemers aan deze excur sie werden bijzonder hartelijk ont vangen door graaf Lippens, de eiger naar van het Belgische gedeelte van het Zwin. Na de lunch in hotel „Noordzee", werd de terugtocht aan vaard, die A'la Nieuwvliet leidde, waar een wandeling werd gemaakt in de Verdronken Zwarte Polder. Ook brachten zij een bezoek aan het Grote Gat bij Oostburg, een recente aankoop van de stichting. Tijdens de excursie, die werd begunstigd door mooi weer. bleek wel dat België hard doende is haar achterstand op het gebied van dc natuurbescherming in te halen. Reimond Kimpe voor Belgische televisie Donderdagavond 22 juni a.s. zal 's a\'onds om half negen voor de Brus selse televisie een vraaggesprek met de Middelburgse kunstschilder Rei mond Kimpe worden uitgezonden. Badhuis Middelburg weer spoedig open Tijdens de rondvraag van de Middel burgse gemeenteraad heeft loco-bur gemeester A. J. Berenpas (p.v.d.a.) op een vraag A an de heer P. II. M. Adrïaansens (k.v.p.) meegedeeld, dat zo spoedig mogelijk het badhuis Aveer in bedrijf zal worden gesteld. Het ligt in de bedoeling om liet «badhuis op donderdag, vrijdag cn zaterdag Aan twee tot negen uur open te stellen. De heer Bcrenpas betoogde, dat dc verkoop van het badhuis voor b. en w. een verrassend besluit inhield. Ge-1 lukkig heeft het college met de nieu- j we eigenaar een huurovereenkomst i kunnen aangaan, terwijl er ook iemand gevonden is. die de zaak wil verzorgen. De overeenkomst is aan gegaan voor drie jaar. B. en w. hebben een sluitende exploi- tatie verkregen van in totaal 15.500 per jaar. De heer Berenpas hoopte de raadsleden zo spoedig mo gelijk te kunnen berichten dat het badhuis weer geopend zal zijn. Officier in beroep in zaak directeur van gemeentewerken Goes De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg, mr. T. Lebrct, heeft thans besloten, hoger beroep aan te tekenen in de zaak tegen de directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. O. Wanneer de zaak voor het gerechtshof te Den Haag behandeld zul worden, is nog niet be kend. Wanneer het, beroep niet inge trokken wordt, zal de behandeling voor het gerechtshof vermoedelijk in september geschieden. Zoals bekend achtte de officier het aan O. ten laste gelegde: valsheid in geschrifte, meermalen gepleegd en liet aannemen van een geschenk, be wezen. De officier eiste tijdens de zitting een geldboete van f 500 of 50 dagen. Dc rechtbank achtte in zijn vonnis O. alleen schuldig aan het aannemen A'an een geschenk. De rechtbank veroordeelde O. daarop tot een boete A an f 50 of 10 dagen hech tenis. Oprichting van Geref. vrouwenvereniging Bergen op Zoom De dames A. Elslxout-van der Ros te Koudekerke en J. A. Thiemersma- Rietkerk te Zierikzee, beiden van het provinciaal bestuur van de gerefor meerde vrouwenvereniging, hebben liet initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een verenigings afdeling te Bergen op Zoom. De op- x-ichtingsbijeenkomst zal worden ge houden op'dinsdagavond '27 juni om acht uur in de gereformeerde kerk te Bergen op Zoom. Slot van pag1 woord voerde, sprak dijkgraaf Van Gorsel. Deze memoreerde de „kleu tertijd" van het waterschap: de ad ministratieve dienst was namelijk in deze aanlooptijd in een lokaal van desj kleuterschool te Sint-Maartens- dljk ondergebracht. Ook bracht hij in herinnering, hoe Sint-Maartens dijk in een van de eerste vergaderin- gen van het. waterschap met grote meerderheid als „plaats van vesti ging" was gekomen. Op 15 septem ber 1960 werd de eerste steen ge legd en in april van dit jaar kon de administratieve dienst de kleuter school verlaten: dc technische dienst verliet de barak van de herverkave lingscommissie, die zij als tijdelijk onderkomen eveneens te Maartens dijk had gevonden. Bijzonder ingeno men was de dijkgraaf met de ge schenken van het personeel: de ad ministratie bood een fraaie voorzit tershamer aan en het technisch per soneel vervaardigde in vrije tijd een grote landkaart van Tholen, die thans de bestuurskamer siert. Felicitaties Na de openingsrede van jhr. De Ca sern broot sprak ir. M. A. Geuze uit Poortvliet als eerste een gelukwens BURGEMEESTER HAD RAAD TEGEN.... Secretariepersoneel voelt er niet voor „De ambtenaren op dc secretarie van de gemeente Meliskerke A'oelcn niets voor dc vijfdaagse werkweek. Zij hebben er geen behoefte aan!" Dit deelde burgemeester G. A. A. Ade laar in de maandagavond gehouden raadsvergadering op eeu vraag van de heer VV. de Buck (a.r.) mee, die bij de rondvraag de bevreemding uitsprak, dat er ten aanzien vau de invoering van de vijfdaagse Averk- Aveek nog geen voorstel was. De lieer De Buck zei, dat hij geen voorstan der Aoor verkorting van de werk- Amateuristische inbreker bleek een vrouw te zijn De Bergen op Zoomse politie H is cr in geslaagd de serie braken, die vorige weck in een H aantal woningen aan de Moer- |i s straatsebaan te Bergen op Zoom werden gepleegd, tot H klaarheid te brengen. Hoewel al het vermoeden be- stond, dat hier een inbreker H zonder routine aan het werk was geweest, was het toch s een verrassing, toen bleek, dat de inbraken waren gepleegd jü door een vrouw, mej, G. B. uit Moerstraten (gem. Wouw). Zij legde een bekentenis af en cén deel van de liuit kon in H de bossen dezer gemeente wor- den opgespoord. Het zoeken naar de ontbrekende goederen H wordt, nog voortgezet. llllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIW Vergadering van leraren middenstandsontwikkeling De kring Zeeland van lërarén. er kend door het instituut voor midden- slandsontwikkeling, hield te Bres kens een vergadering. De voorzitter, de heer C. L. Duininck uit. Kapelle. wenste dc heer J. F. de Pauw uit Breskens van harte geluk met zijn benoeming als hoofd van de openbare ulo-school en tevens als directeur der handelsavondschool te Tilburg en zei, dat zijn vertrek een gevoelig verlies betekent voor het inidden- standsonderwijs Sn West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorzieningen werden getroffen om het werk aan de drie door de heer de Pauw geleide cur sussen, le kunnen voortzetten. Tij-1 dens de vergadering werden voorts de opgaven besproken van het laatst gehouden middenstandsexamen. Al gemeen was men van oordeel, dat de in de laatste jaren geuite kritiek nut heeft afgeworpen, zowel wat be treft de duidelijkheid der opgaven als de normen van waardering. Ge zamenlijke propaganda voor de I.M. O.-cursussen voor geheel Zeeland bleek niet mogelijk te zijn, zodat be sloten werd deze streeksgewijs te la ten plaatsvinden. Met een etentje werd de geanimeerde vergadering be sloten. week was, maar aangezien dit in alle gemeenten Avordt ingevoerd, vond hij het toch niet nodig, dat Melis kerke hierop een uitzondering zou maken. In antwoord hierop zei de burge meester, dat het secretariepersoneel niets voor de vijfdaagse werkweek A'oelde, omdat men op de andere da gen deze uren toch moest inhalen, waarmee dit punt van dc baan was. Een andere zaak, die de aandacht van do raad vroeg betrof de naam geving van enkele straten in het uitbreidingsplan. Dc raad was van mening, dat de belangrijkste straat in het uitbreidingsplan de naam van Burgemeester Adefaarstraat dient te krijgen. De burgemeester sputterde wel even tegen, maar in deze vond de voorzitter de gehele raad tegen over zich. In de vergadering van burgemeester en wethouders, was dit reeds eerder aan de orde geweest en hoewel burgemeester Adelaar ziclx toen tegen het plan verzette, hadden de wethouders doorgezet, zodat de raad voorgesteld werd de naam van de huidige burgemeester aan deze straat te geven. Het raads lid de heer De Buck vertolkte de gevoelens van de raad, toen hij ver klaarde overtuigd te zijn, dat de burgerij hier ook vóór zou zijn. „Men is in de gemeente zeer tevreden over uw beleid als burgemeester", aldus de heer De Buck. Op diens voorstel werd ook be sloten aan een andere straat de naam van de oud gemeente-ont vanger, de heer Adrinan üavidse, te geven, waarmee de raad met algemene stemmen instemde. Verder besloot dc raad tot enkele verkeersmaatregelen. Zo zal het ver- koer in de burgemeester Huisman straat voortaan voorrang krijgen op het verkeer uit de Burgemees ter Adelaarstraat en wordt de hoek Valkenburgstraat-Noordstraat een vooi-rangssplitsing met een stopbord in de Valken burgstraat. Voorts werd besloten op de hoofdstraat in de ge meente een witte streep op het mid den van de rijweg te laten aanbren gen. ten teken, dat er niet gepas seerd mag worden cn werd de barak aan de Corn. Jaspersestraat als tij delijke voorziening beschikbaar ge steld voor huisvesting van de kleuter school. Aan het begin van de vergadering deelde de burgemeester nog mee, dax de afdeling v.g.l.o. van de geref. lagere school wegens een tekort aan leerlingen, opgeheven zal wor den. Aan de heer W. de Buck werd tenslotte, in het uitbreidingsplan aan de Burgemeester Huismanstraat nog een optie op bouwgrond verleend voor de bouw van twee woningen, waarna in besloten zitting de rege ling van het luiden van de toren klok nog aan de orde kwam. Voor Zeeuws nieuws zie ook i. S de pagina's 4, 5 en 11. wvwwvwwwwwvww Het geschenk van het technisch per soneel van het waterschap Tholen, dat het bestuur ter gelegenheid van de opening van het polderhuis te St.- Maartensdijlc werd aangebodeneen grote kaart van het eiland, die de „technische mensen" in hun vrije tijd vervaardigden en die thans een wand siert van de bestuurskamer in het nieuwe gebouw. Links de staande Amsterdamse klok, die de hoofdingelanden voor de be stuurskamer schonken 1 (FOTO P.Z.C.) uit. Hij dood dit namens de hoofdin gelanden, die als geschenk een fraaie staande Amsterdamse klok aangeboden. Ir. Geuze had naarstig' gezocht naar enig verband tussen een Amsterdamse klok en het water schap Tholen. Maar hij had het ge vonden: het Amsterdams peil Vervolgens sprak de lieer Dolk uit Den Haag namens de Unie van Wa terschapsbonden een gelukwens uit. Deze constateerde, dat men in Ne derland meer begrip heeft gekregen voor de taak van de waterschappen; hij sprak z|jn betvondering uit voor het werk van de nieuwe waterschap pen in Zeeland. Complimenteren deden achtereenvol gens nog de heer J. Dekker, de voor zitter van de Zeeuwse Polder- cn Waterschapsbond „de concentratie in Zeeland leidde tot dusver tot goe de resultaten" burgemeester D. C. Bouwense van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse, die. namens alle .ge meenten op Tholen sprak, ir. D. van der Zaken, de secretaris van de Her- verkavclingscomniissie Zeeland, de beer C, de Kok uit Hogèrheide, de aannemer, de lieer M. Potappel uit Stavenisse, de oudste kantonnier van het waterschap, dc heer P. W. C. van Westen, de voorzitter van de kring Tholen cn St.-Philipsland van de ,Z. L.M. en de heer A. K. Kievit, de grif fier, die namens liet personeel geluk wenste. Verschillende sprekers bo den een geschenk aan: zo bood ir. Van der Zaken een maquette aan van de Poortvlietse weihoek, waarop de toestand vóór en na de herverkave ling in beeld is gebracht. Het weer in Europa Den Heldor, onbewolkt. 17 gr. Ypenburg, onbewolkt. 17 gr. Vlissingen, onbewolkt, 18 gr. Eelde, licht bewolkt. 13 gr. De Bilt, onbewolkt, 18 gr. Twente, licht bewolkt, 10 gr. Eindhoven, onbewolkt. 19 gr. Zuid-Limburg, onbewolkt. 20 gr. Helsinki, licht betvolkt, 7 gr. Stockholm, licht bewolkt, 19 gr. Oslo, regenbui! Kopenhagen, licht bewolkt, 13 gr. Aberdeen, half bewolkt. 13 gr. Londen, onbewolkt 20 gr. Amsterdam, onbewolkt. 17 gr. Brusel, onbewolkt, 20 gr. Luxemburg, zwaar bewolkt, 21 gr. Parijs, onbewolkt, 24 gr. Bordeaux, onbewolkt. 23 gr. Grenoble, onbewolkt, 29 gr. Nice, onbeAvolkt, 27 gr. Berlijn, licht bewolkt, 20 gr. Frankfort, licht bewolkt, 24 gr. Münchcn, licht bewolkt 27 gr. Zürieh, licht bewolkt, 28 gr. Genève, onbewolkt. 29 gn Locarno, onbewolkt, 29 gil Wenen, zwaar beAvoIkt, 20 gn Innsbrück, zwaar bewolkt, 31 gr. Athene, zwaar bewolkt, 28 gr. Rome, onbewolkt, 30 gr. Ajaccio, onbewolkt, 27 gr. VERWACHT. ZONNIGE PERIODEN. Droog cn overwegend zonnig weer met zwakke tot matige wind" tussen west en noordwest. Dezelfde tem peraturen ais gisteren of iets ho gere. STRAND VERWACHTING. (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag wel volop zonnig, maar door een matige zeeAVind nog iels te koel strandweer. Temperatuur in de middag' 17 a 18 graden; zeewater 15 graden. Vooruitzichten: Een hogedrukcen- trum nadert West-Europa en brengt wat stabieler en vrij zonnig strand weer met geleidelijk iets hogere mid- dagtemperaturen. ZON EN MAAN 21 juni Zon op 4.19 onder 2,1.04 Maan op 12.42 onder 0.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2