Vlissingse sportlieden verloren in Neunkirchen op alle fronten Nederlandse clubs: slechts Ajax verloor Rillandia blijft in landelijke vierde klas Sporttoto GERDA KRAAN NU TWEEDE OP WERELDRANGLIJST 800 METER MAANDAG 19 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 NEDERLAAG WERD GROTER DAN VERWACHT, WANT.. Succes slechts incidenteel Vlissingse sportlieden hebben in het afgelopen weekeinde hun „Waterloo" gevonden in Neun kirchen.... De sportteams uit Vlissingen waren vrijdag zeker niet in hun sterkste formatie naar deze Saarlundse plaats ver trokken en een nederlaag stond dan ook bij voorbaat vrijwel vast. Niettemin werd die neder laag nog groter dan verwacht werd: in alle takken van sport, die op het programma stonden verloren de Vlissingers! Neun kirchen won deze stedenuitwis- seling dus volkomen onbe dreigd Niettemin kwamen enkele Vlissin- §ers tot uitstekende prestaties. Zo eden de voetballers -grotendeels van de vereniging Zeeland Sport het aanmerkelijk beter dan verwacht werd. Niet één voetballer van de VC Vlissingen was meegegaan en de thuisblijvers hadden dan ook een fi asco voorspeld! Het werd inderdaad een Vlissingse nederlaag (3-1), maai de partijen wogen volkomen tégen elkaar op. Reeds enkeleminuten na de af trap nam Neunkirchen de lei ding, maar reeds in de 10e minuut 7.orgde Klopmeijer voor de gelijk maker. Deze stand bleef tot ruim een kwartier na rust gehand haafd. Toen scoorde Neunkirchen opnieuw. Vaak was Vlissingen daarna dicht by de gelijkmaker en tegen de verhouding in werd het in de laatste seconden dan ook nog 8-1 voor de „thuisclub". Mattie nummer één Een voortreffelijke Vlissingse pres tatie was er ook bij het turnen. De damesjunioren wonnen namelijk met 138.56 punt tegen 137.80 punt. Bij deze damesjuniores werd de talent volle Mattie Bongers zelfs eerst. Niettemin werd het toch een turnne- derlaag, want de dames, de heren en de heren-junioren verloren. De uit slagen waren: heren (219.70192,30) heren-junioren (143,95134,75) en dames (146,40—137,10). Ook bij de atletiekwedstrijden was er een Incidenteel Vlissings succes te beleven. Veri Koster was namelijk de enige Vlissingse, die een zege behaal de: bij liet speerwerpen met een worp van 32,88 meter. De atleten verloren tenslotte, met 112 tegen 63 punten. Bijzonder zwaar waren dc neder lagen van de Vlissingse handbal- Gaul bijna zeker winnaar ronde van Luxemburg Na de derde etappe die zondag ver reden werd, is Charly Gaul bijna ze ker van de overwinning van de Ron de van Luxemburg. In de derde etappe lieeft de Luxemburgse renner onbarmhar tig toegeslagen. Klimspecialist Char ly Gaul wachtte in deze etappe met zijn aanval tot 56 km voor het einde van de 243 km lange rit van Bettein- bourg naar Diekirch. Snel liep hij van de overige renners weg en bij de eerste doorkomst in Diekirch had liij een voorsprong van twee en een halve minuut. Driemaal moest liet circuit rondom Diekirch worden ge reden en de winst van Gaul groeide gestadig. Vooral op de Kippenliof, een venijni ge klim die hoge eisen stelde aan de coureurs, liep de Luxemburger in hoog tempo op zijn achtervolgers uit. Aan de finish arriveerde Gaul met een voorsprong van ruim zeven mi nuten op nummer twee, zijn trouwe adjudant Marcel Ernzer, waarmee Gaul zich van de eerste plaats in het algemeen klassement zeker wist. Bijna negen minuten na Gaul kwam Zilverberg als eerste Nederlander binnen op de zesde plaats. De tweede etappe, die zaterdag ver reden werd, won de Belg Leon van Daele, die in de eindsprint de snelste was van een grote groep renners. Jaap Kersten eindigde op de vierde plaats als eerste Nederlander; Huib Zilverberg 9 en 11 ex aequo De Groot, Knoops, allen in dezelfde tijd als de winnaar met een tijd van 4.20.08. In de derde etappe plaatste Zilver berg zich zesde; Knoops achttiende en Kersten zich als twintigste. Tot degenen, die opgaven behoorde onze landgenoot Daan de Groot. Het algemeen klassement na drie etappes luidt: 1. Gaul 17.50.00; 2. Ernzer 17.54.15; 3. Bolzan en Grous- sard, beiden 17.57.15; 5. Bley (Frank rijk) en Zilverberg, beiden 17.58.35; 14. ex aequo o.a. Knoops 18.04.09 en 20. Kersten met een tijd van 18.06.04. Rusland versloeg Turkije Voor groep 5 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1962 is zondag in Moskou de ontmoe ting Rusland-Turkije gespeeld. De Russen wonnen de wedstrijd met 1-0. Het doelpunt werd in de eerste helft door rechtshalf Valeri Voronine gescoord. De volgende ontmoeting Turkije-Rus- land zal op 12 november a.s. in An kara worden gespeeld. De stand in groep 5 luidt, thans: 1. Rusland 2 punten uit 1 wedstrijd. 2. Turkije 2 uit 2. 3. Noorwegen 0 uit 1. Iers. Ettelijke klassen beter speel den de inwoners van Neunkirchen en dat kwam in de score duidelijk tot uiting. Bij het zaalhandbal verloren de Vlissingers met 34-4 en bij het veldhandbal met 20-3. „Er was niets tegen te be ginnen", zeiden de Vlissingse spe lers na afloop! Het zwemmen leverde een 38-31 Vlis singse nederlaag op. Vermeldens waard is hier een uitstekende race mejuffrouw Levering op 100 me ter schoolslag, die zij aflegde in 1,38. De Vlissingse badmïntonspelers moesten een 9-2-nederlaag incasse- Elfjarige won Met 5X-2U verloren de schakers. Koetsenruijter en de 11-jarige Wise wonnen hun partijen, terwijl Van Eekhout remise bereikte. Het kege len leverde een nederlaag van 4059 tegen 3144 op. Bij Neunkirchen werd een hoogste serie van 532 gemaakt; bij Vlissingen een hoogste serie (door Dommisse) van 422. Jo Bouff en Piet Marteyu waren de enige Vlissingse tafeltennis sers, die tot winst konden komen. In totaal werd het hier een 14-2 nederlaag. Hoewel de judoërs een gelijkopgaande strijd leverden werd het toch een 2-0 zege voor Neunkirchen. Slechts Visser en Versprille wonnen huu partijen en Mesu bereikte een „onbeslist". De Vlissingse sportlieden, die van daag een toertocht door Saarland maken, zullen dinsdagavond om streeks acht uur in Vlissingen terug keren. VALERI BRUM EL: WEER HOGER Wereldrecords sneuvelden Een Watchers K.N.V.B.-elftal - voornamelijk geformeerd uit Vlis singers heeft gistermiddag met 3-2 van een Amsterdams amateur- elftal verloren. Hier maakt Jan de Nooijer rechtshet eerste van de twee Walcliers'9 doelpunten. FOTO P.Z.C.) Het afgelopen weekend is voor de atletiek succesvol geweest. De Nederlandse dames atletiekploeg zag kans in Rijssel een ruime puntenzege van 73 tegen 43 te beha len op de Franse ploeg. De Haagse politie-agente Gerda Kraan verbeter de het Nederlandse record op de 800 meter. Zy liet in Rijssel de tijd van 2 minuten en 7,8 seconden voor haar afdrukken. Ze bezet daarmede op de wereldranglijst een tweede plaats achter de olympisch kampioene, de Russin Ludmilla Lissenko. Brumel: 2.23 hoog De Russische atleet Valeri Brumel, winnaar van de zilveren medaille bij de Olympische Spelen 1960 te Rome. heeft zondag tijdens wedstrijden in het Lenin-stadion te Moskou het we reldrecord hoogspringen met één centimeter verbeterd en gebracht op 2.23 meter. Yolanda Balas Tydens de -Jamos Rusocinski Memo rial atletiekwedstrijden in Warschau heeft de Roemeense Yolanda Balas voor de twaalfde maal in vijf jaar het wereldrecord hoogspringen da mes verbeterd. De Roemeense sprong zondag 1,88 meter en stelde daarmee haar we reldrecord van 1,87 meter, dat zij 15 april van dit jaar in Boekarest ves tigde, 1 cm scherper. Tweemaal scherper Voor de tweede maal in een week heeft de Rus Igor ter Ovanesian het Europees record verspringen scher per gesteld. Sprong de Russische atleet vorige week zondag in Charkow 8,17 m ver. zaterdag kwam Ter Ovanesian tij dens wedstrijden in Moskou bij zijn eerste poging tot 8,19 meter en ver beterde zijn Europees record met 2 cm. Livio Berutti De Italiaan Livio Berutti, wereldre cordhouder op de 200 meter (met bocht) zegevierde zondag tijdens at letiekwedstrijden in Milaan op 200 meter in 20,5 seconden. Hij evenaar de hiermee het wereldrecord, dat op naam staat van de Amerikanen Sto ne Johnson en Ray Norton en de Brit Peter Radford. Veldhuizen kampioen Favoriet Fons Veldhuizen heeft zon dag in Hilversum het kampioenschap van Nederland 25 km km hardlopen gewonnen. Ondanks het ongustige weer (er viel regen gedurende het eerste uur) noteerde Veldhuizen de goede tijd van 1 uur 21 min. 35,8 sec. Dó verenigingsprijs was voor de or ganiserende G.A.C. Zevende werd Kaljouw van Dynamo uit Middel burg. Henk Nijdam won Ronde van Midden-Nederland Geteisterd door wind en regen werd zondag de inmiddels klassiek gewor den Ronde van Midden Nederland verreden, die was georganiseerd door de Utrechtse wielerclub „De Volhar ding". Vele uitlooppogingen en een groot aantal uitvallers kenmerkten de strijd, maar pas kort vóór het einde had een vluchtpoging succes. Zeven renners, onder wie Jan Janssen, Henk Nijdam en Gees Lute, demar reerden kort na Kamerik. Bij Odijk, enkele kilometers voor de finish, slaagde Nijdam er in, ook zijn metgezellen achter zich te laten en onbedreigd kwam hij niet veel latei- als winaar in het Utrechtse stadion binnen. Ruim een minuut later reed Jan Janssen als tweede de wieler baan op, maar kort voor de finish werd hij gepasseerd door Cees Lute. Luxemburgers en Zwitsers samen in ronde van Frankrijk De technische commissie van de Lu xemburgse wielrenfederatie heeft de renners bekendgemaakt, die tezamen met de Zwitsers een gecombineerde ploeg zullen vormen in de Ronde van Frankrijk. De geselecteerde coureurs zijn: Charley Gaul, Marcel Ernzer, Jampy Schmitz, Aldo Bolzan, Roger Tuil en Raymond Bley. De sport uit wisseling tussen Souburg en Alblasserdam. die zaterdag in Souburg werd gehouden is gelijk ge ëindigd: 6-6. Het organisatiecomité besloot echter sportief, dat de belter naar de gasten zou gaan. De voorzit ter van het organisatiecomité, de- heer J. van de Sande (rechts)over handigde hier de beker aan dé loco- burgemeester' van Alblasserdam, de heer J. L. Lagendijk. In het midden de erevoorzitter van het comité, waarnemend burgemeester A. H. S. Stemerding. FOTO P.Z.C.) INTERTOTOCOMPETITIE Met 4-2 van F.K. Pirmasens Van de Nederlandse clubs heeft slechts Ajax in de eerste wedstrij den van de intertotocompetitie het onderspit moeten delven. Met 42 verloren de Amsterdammers van het Duitse F.K. Pirmasens in de gelijk namige plaats. Feijenoord wees in Rotterdam de Zwitserse club La Chaud de Fonds met 32 terug. Sparta had in Basel helemaal geen moeite met de gelijknamige club. De Rotterdammers wonnen met 0 4. V.V.V. tenslotte won met 13 van Grenehen. Feijenoord-Chaud de Fonds 3-2 Na een waar bombardement op het Zwitserse doel bracht Schouten in de 27e minuut door fraai solowerk de stand op 10. Precies tien minu ten later door een „klassieke tref fer" 20. Linksbinnen Sommerlat verkleinde na tien minuten in de tweede helft de achterstand, maar Schouten bracht een minuut later de stand op 31. Bij een schaarse tegenaanval maakte midvoor Frige- rio in de 31e minuut tenslotte het tweedeZwitserse doelpunt. Pirmasens-Ajax 4-2 Ofschoon de Amsterdammers bij de rust nog leidden met een voorsprong van 12, hebben zij toch het onder spit moeten delven tegen de sterke Duitse ploeg. Deze doelpunten kwamen in de 13e en 26e minuut van respectievelijk linksbinnen Keizer en midvoor Henk Groot, waar tegenover stond een doelpunt in de 14e minuut van de Kon. H.F.C. leidt voor kampioenschap Na een 2-4 overwinning op Sportclub Emma leidt Kon. H.F.C. nu In de strijd om het Nederlands voetbal kampioenschap voor amateurs. Sportclub Emma deelt met Xerxes de tweede plaats. Na een overwin ning van Xerxes op Velocitas komt deze ploeg op de laatste plaats. De uitslagen luiden: Sportclub Emma- Kon. H.F.C. 2-4 en Velocitas-Xerxes 1-2. De stand is nu: Kon. H.F.C. 3 2 1 0 5 9-4 Sportcl. Emma 3 1113 6-6 Xerxes 3 1113 4-5 Velocilas 3 0 12 13-7 In de eerste klas C speelden nog te gen elkaar Emma en S.V.W. Emma won deze ontmoeting met 4-2. In de eerste divisie is de beslissingswed strijd D.C.H.-Volewijckers geëindigd in ben gelijkspel (2-2). De beslis singswedstrijd in de tweede divisie N.E.C.-Wilhelmina eindigde in een 2-4 zege voor Wilhelmina. Na 2-1 zege op Gunners in beslissingswedstrijd VOOR RILLANDIA is in Dinteloord de victorie geko menIn deze „suiker- plaats" smaakten de Zuidbe- velanders namelijk liet zoet der overwinning in een ui terst belangrijke wedstrijd de degradatiestrijd tegen The Gunners. Na een zenuwslo pend gevecht, dat de toe schouwers van de eerste tot de laatste minuut in span ning hield, wonnen de Rillan- dia-spelers met 21. Daar mee handhaafden zij zich in de landelijke vierde klas van het zaterdagvoetbal. Het Rillandia-elftal was dras tisch gewijzigd, omdat onder meer spil Walraven gemeend had zich niet meer beschikbaar te moeten stellen. Het nil in het veld verschenen elftal demon streerde een uitstekende wed- strijdmentaliteit waarhij vooral in de tweede helft de taktische wapenen prima werden gehan teerd. Met name rechtsbinnen Lambertus, die toen als dubbe le stomper fungeerde, heeft een groot aandeel geluid in de zege van zijn ploeg. Ook linksachter Meermans en linkshalf Indewey kunnen op een uitstekende wed strijd terugzien, terwijl doelman Traas zich door enkele uitste kende reddingen onderscheidde. Dc 12 stand was reeds bij de rust bereikt en na een enerveren de tweede helft, waarin de zege vaak aan een zijden draadje heeft gehangen, was er begrijpelijker wijs bij het eindsignaal grote vreugde in het Rillandia-kamp. Over het geheel genomen hebben de Bredanaars mogelijk wat meer doelkansen gehad, maar de af werking van hun aanvallen en vooral het onderdeel schieten liet zoveel te wensen over, dat de uit eindelijke Rillandia-zege niet on verdiend mag heten. Van begin af aan heeft Rillandia energiek gestreden tegen het drei gende gevaar en dat leidde reeds Strafschop tegen Zeeuwen gemist I WWVWVWWVWWAVW na 5 minuten tot een doelpunt, want toen schoot L. v. d. Linde de eerste bres in de Bredase verde diging (01). The Gunners zette hierna alles op alles om deze ach terstand weg te werken en inder daad slaagde midvoor Den Ouden na een kwartier daarin (11). Deze gelykmaker voerde de span ning ten top. Rillandia, met het voordeel van de wind, zette enke le lraaie aanvallen op en uit één ervan bracht S. Klappe na 35 .minuten zyn ploeg opnieuw aan de leiding (I2). Na de rust ble ken de Brabanders niet van plan zich zonder meer gewonnen te ge ven en Rillandia kwam een tijdje met de rug tegen de muur te staan. Uitstekend verdedigen was er echter oorzaak van dat doel man Traas zijn doel schoon kon houden. Even nog leek het noodlot te zul len toeslaan toen de scheidsrech ter een handsgeval van een Ril- landia-achterspelers met 'n straf schop honoreerde, maar tot op luchting van al wat Rillandia was verdween de bal over de deklat. Met nieuwe energie zette Rillan dia zich weer schrap en onder he vige spanning, want The Gun ners kwam enkele malen gevaar lijk dicht bij de gelijkmaker, brak het einde aan van deze spannende beslissingswedstrijd, die de Breda naars naar de afdeling verwees en de Zeeuwen hun begeerde plaatsje in de K.N.V.B. vierde klas liet behouden. Duitse midvoor Matischak. Twee doelpunten van rechtsbinnen Frit- sche brachten Pirmasens aan de lei ding (32) en in de voorlaatste minuut stelde linksbinnen Kapitulski de Duitse overwinning veilig. Basel-Sparta 0-4 Het heeft het Rotterdamse Sparta weinig moeite gekost een ruime overwinning te behalen op het welis waar door invallers verzwakte, maar bovendien zeer lusteloos spe lend Basel. De Zwitsers hebben het vooral aan hun doelman Stettler te danken, dat het voor hen geen debacle is gewor den. Zij slaagden er in voor de rust de stand tot 01 te beperken. Met een kopbal had Van Miert deze stand in de 40e minuut op het bord gebracht. Vier minuten na rust reeds maakte De Vries er echter al 02 van. Twaalf minuten voor- het einde vergrootte "Janssen met een kopbal de voorsprong en tien minu ten later bepaalde Bosselaar de eindstand op 04. Grenchen-V.V.V. 1-3 De aanval van de Venlonaren was aanzienlijk sneller dan de verdedi ging van de Zwitsers en het Neder landse overwicht tekende zich aldra duidelijk af. Toch duurde het tot in de 41ste minuut eer Sleven de score kon openen. Vier minuten na de her vatting vergrootte Sleven de voor sprong tot 02. Een tijdlang bleef deze stand ongewijzigd tot Fank- hauser door middel van een straf schop de achterstand terugbracht tot 21. V.V.V. kwam opnieuw in de aanval hetgeen 6 minuten voor tijd resulteerde in een doelpunt van Heynen, waarmee de Nederlandse overwinning veilig was gesteld. Geen meldingen 1 De uitslagen van de wedstrij- den, die van belang voor de 39e sporttoto zijn, luiden als volgt: Feijenoord-Ch. de Fonds 3-2 1 H =e Pirmasens-Ajax 4-2 1 M Grenchen-V.V.V1.3 2 M y Basel-Sparta 0-4 2 Vorwarts-Wiener A.C.... 6-1 1 H Grazer AK-Motor Jena 2-2 3 H Ostrava-Osnabriick 3-11 M Wiener SC-Dynamo Berl. 3-5 2 i| Spartak-Gornik 2-3 2 H Lokomot. Leipzig-Vienna 6-2 1 Offenb. Kickers-Tatran 4-3 1 Zürich-Malmö 2-3 2 m H Oergryte-jBorus Neunk. 3-1 1 H H Tasmania Berl.-Elfsborg 2-3 2 p Odra Opole-Slovan 1-13 Het aantal deelnemers aan de- ze toto is 305.235. De totale p inleg bedraagt f 364.872,Er f§ is_ een eerste prijs van H f 54.735.De tweede en derde prijs zijn elk f 27.365,— groot. Er kwamen bij de K.N.V.B. geen meldingen van adspirant- H p winnaars binnen. n!i!lllllllllllllii;i!l!!llll!il!l!lllllllll!|||||il|||i||||!!i|||!Hjilll||lii||||||||||l||]j[ Rob Klomp werd Zeeuws jeugdtenniskampioen Na een bijzonder spannende finale heeft Rob Klomp van D.O.S. uit Vlis singen zaterdag in Aardenburg be slag weten te leggen op het Zeeuwse tenniskampioenschap voor jongens. In de finale versloeg hij Frits Schlin- geman van ,,'t Halve Maantje" uit Goes met 6-1, 9-12 en 6-4. Zij waren in de finale gekomen na overwinningen op Hildo Scheldens van L.T.C. uit Middelburg en Rom melt Visser van D.O.S. uit Vlissin gen. Na afloop van de wedstrijden op de tennisbanen van het gemeen telijk sportcomplex te Aardenburg. reikte de secretaris van het district Zeeland van de K.N.L.T.B., de heer R. Froyen, de prijzen uit. De uitslagen in de kwartfinale luiden als volgt: Rommert Visser-Piet Vo gelaar 4-6, 6-3. 8-6; Frits Schlïnge- man-Jan Maat 6-2, 9-7: Rob Klomp- Stan Verstraeten 6-2, 6-4 en Hildo Seheldens-Dirk Deltour 6-3, 9-7. Halve finale: Frits Schlingeman- Rommert Visser 2-6, 6-3. 8-6 en Rob Klomp-Hildo Scheldens 6-1, 7-5 Finale: Rob Klomp-Frits Schlinge- man 6-1, 9-12, 6-4. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer J. W. Trapman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3