S.E.R. wil speciale wet op het uitlenen van arbeidskrachten Daverende grap met muis aan parachute A.N. V. V. bepleit weer vakantiespreiding SPORT EN WEDSTRIJDEN ZATERDAG 17 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 TER BESTRIJDING VAN MISSTANDEN Uitzondering voor bonafide, door bedrijfsleven erkende gevallen (Van onze Haagse redactie) De Sociaal-Economische Raad heeft de staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezondheid geadviseerd ter bestrijding van de misstanden, die zich voordoen bij de uitlening van arbeids krachten, een speciale wet in het leven te roepen, waarbij de uit lening van arbeidskrachten zonder vergunning wordt verboden. Uitlening van arbeidskrachten leidt in de praktijk, vooral bij een krappe arbeidsmarkt dikwijls tot allerlei misstanden, zoals overtreding van de geldende loonvoorschriften, van de sociale verzekeringsvoorschriften, van de arbeidswet, van de veilig heidswet, bepaalde vervoersvoorschriften of tot ontduiking van de belastingen. Het advies werd voorbereid door een S.E.R.-com- missie, waarvan mr. B. A. van Schaik voorzitter was. De door de S.E.R. aanbevolen „uit- leenwet" zou echter uitzonderingen moeten maken voor die vormen van uitlening, die als bonafide en voor het gehele bedrijfsleven kunnen worden erkend. Bij algemene maatregel van bestuur zouden uitzonderingen moe ten worden gemaakt voor die gevallen of vormen, die slechts door een nadere omschrijving, waarin niet voor het gehele bedrijfsleven geldende begrip pen worden gehanteerd, goed kunnen worden omlijnd. Als voorbeeld daar van wordt in het S.E.R.-advies ge noemd het „collegiale uitlenen". Be paald zou dan dienen te worden, dat onder uitlening niet wordt verstaan het uitlenen bij wijze van gebruike lijk hulpbetoon en zonder winstoog- merkt. Verder zou volgens het advies bij al gemene maatregel van bestuur in be paalde gevallen het begrip „uitlening" van de werking van de wet beperkt dienen te worden tot het verschaffen van arbeiders, die in de lenende on derneming de aldaar gebruikelijke be- drijfsarbeid verrichten. Ook zou het uitlenen, dat incidenteel of niet be drijfsmatig geschiedt in vele gevallen kunnen worden uitgesloten van de werking der wet. Strafbaarstelling I)e strafbaarstelling zou in uitleen- wet zodanig moeten worden geregeld, dat strafbaar zijn zowel de uitlener (ook de boekhouders en administra teurs, die in hun dienst zijn) als de „inlener", dat is de natuurlijke of rechtspersoon, die de onderneming drijft, waaraan een uitgeleende arbei der wordt verschaft. Arbeider niet strafbaar Een kleine minderheid van de raad is van mening, dat daarenbo ven de uitgeleende arbeider straf- Franse boeren met politie slaags In het Bretonse stadje Pontivy, zijn betogende boeren vrijdag bij een be storming van de prefectuur- slaags geraakt met politie en gendarmerie. In de vroege ochtend hadden de boe ren alle wegen in de omtrek van Pon tivy gebarricadeerd met landbouw trekkers. Tegen het middaguur ging een dele gatie van de boeren het gebouw bin nen. De afgevaardigden eisten de vrij lating van Alexis Gouvennec en Mau rice Léon, die de vorige week te Mor- laix waren gevangen genomen. De prefect weigerde gehoor te geven aan deze eis. Toen de delegatie uit het gebouw kwam en het resultaat van de be sprekingen aan de verzamelde boeren kenbaar maakte, ontstonden er nieu we betogingen. Politie en gendarme rie moesten met traangas in actie komen om de protesterende en vech tende boeren uit de stad te drijven. Derde dokter voor president Kennedy Het Witte Huis heeft vrijdag bekend gemaakt, dat een tweede specialist is geraadpleegd bij de behandeling van president Kennedy, die sinds enige weken rugklachten heeft. Nadat de lijfarts van de president, dr. Janet Traveil, zondag advies had gevraagd van de Newyorkse chirurg dr. Preston Wade, is nu het hoofd van de orthopedische afdeling van het marinehospitaal in Bethesda, ka pitein J. H. Cheffey, geconsulteerd inzake de behandeling met ultraso- nore trillingen ter vermindering van de pijn. Overigens deelde Het Witte Huis mee, dat de toestand van de presi dent nog steeds vooruitgaat en dat de patiënt wellicht binnenkort gedu rende korte perioden zonder krukken zal gaan lopen. In Engeland wellicht onschuldige opgehangen De Britse minister van binnenlandse zaken K. A. Butler, heeft in het La gerhuis meegedeeld, dat het niet uit gesloten moet worden geacht, dat Ti mothy Evans 11 jaar geleden niet zou zijn gehangen voor de moord op zijn vrouw en zijn dochter, als men toen op de hoogte was geweest van dc massamoorden van John Christie. Evans werd in 1950 veroordeeld we gens moord op zijn echtgenote en zijn dochtertje. Vier jaar later bekende John Christie, dat hij in hetzelfde huis zes vrouwen had vermoord. Christie was één van de belangrijkste getuigen in het proces tegen Evans. Minister Butler zei, dat het echter niet mogelijk was Evans posthuum tc rehabiliteren. baar dient te worden gesteld, in dien hij wist of kon vermoeden, dat zijn werkgever niet in het bezit is van een uitleenvergunning en niet valt onder de door de wet of alge mene maatregel van bestuur ge stelde uitzonderingen. De raad is echter van oordeel, dat in dit geval voor deze strafbaarheid geen bij zondere redenen aanwezig zijn. V er gunningen De vergunningen zouden door de ar beidsinspecties dan wel door de ge westelijke arbeidsbureaus dienen te worden uitgereikt. Een vergunning zou slechts kunnen worden geweigerd, indien gegronde vrees bestaat, dat de aanvrager zich als uitlener aan een intrekkingsgrond zal schuldig maken, of indien zijn boekhouding niet in vol doende mate controle mogelijk maakt. Indien de uitlener de geldende voor schriften, sociale verzekeringsbepalin gen of de arbeids- en belastingwetge ving overtreedt, zou de vergunning in getrokken moeten worden. glllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Een kwartje j voor een ratje j H De Amerikaanse filmmaat- M schappij Universal Internatio- -= nal, die op het ogenblik in Su- H riname druk bezig is met de filmopnamen voor de film „Spi- n ral Road", naar het boek m „Gods Geuzen" van Jan de H Hartog, is met de opkoop van ratten begonnen. Voor iedere H levende rat wordt een kwartje betaald. Bij inlevering van 6 s ratten ineens bedraagt de prijs H vijfendertig cent per rat. De filmmaatschappij heeft j§ enorme advertenties in de Su- s rinaamse dagbladen geplaatst H Dm de rattenvangers van Suri- -= name op te roepen tenminste s 1000 levende ratten te bezor- 1 gen. 1 In de film zal een scène wor- fe ee den opgenomen van een dorpje H waar lepra is ontdekt, en dat dientengevolge moet worden |f platgebrand. De dan vluchten- de ratten, naar men aanneemt s overbrengers van de lepra, zullen op het celluloid worden f§ lilllillilllllilllllllliiilllllllllllllllllllllllillllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoogovens moeten 5.000.000 betalen De Nederlandse Hoogovens en de zusteronderneming N.V. Breedband zullen samen ongeveer vijf miljoen gulden moeten betalen aan de schrootverenigingskas in Brussel. Dit is het gevolg van een beslis sing van het Europese gemeen schapshof in Luxemburg, die werd genomen na behandeling van een protest van een Frans staalbedrijf tegen de vrijstelling van betaling aan de vereveningskas, die in 1957 door de hoge autoriteit van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal aan de Hoogovens was ver leend. De ontheffing werd in strijd geacht met het E.G.K.S.-verdrag. Zes doden door het verkeer De 75-jarige mevrouw J. van Heug- ten is in Venlo door een autobus aan gereden en ter plaatse aan haar ver wondingen overleden. De 17-jarige timmerman G. van der Noordt uit Haarlem is in een zieken huis overleden, nadat hij eergisteren met zijn bromfiets door een autobus werd aangereden. In Laren overleed de 62-jarige heer J. C. Timmer, die dezer dagen door een auto werd aangereden. De 34-jarige heer C. Lichtendahl uit Vlaardingen is bij Roermond met zijn personenwagen tegen een vrachtwa gen gebotst. Hij was op slag dood, doordat hij uit de wagen werd geslin gerd. Bij de familie te Venray is bericht ontvangen dat de 45-jarige J. Klaes- sens in Barcelona met zijn scooter is verongelukt. De 70-jarige Amsterdammer S. Kok is op de Westermarkt onder een tram gekomen. Later in het ziekenhuis overleed hij. Amerikaanse aanvallen op K.L.M. verdubbeld Twee Amerikaanse luchtvaart maatschappijen, doorgaans bittere concurrenten, hebben elkaar gevon den in hun aanval op de K.L.M. Transworld Airlines (T.W.A.) heeft te Washington, in navolging van Pan American Airways, een klacht inge diend bij dc raad voor de burger luchtvaart, die vrijwel neerkwam op een herhaling van de beschuldigin gen, afgelopen maandag door Panam tegen K.L.M. ingebracht. T.W.A. beschuldigde de K.L.M. ervan de diensten van en naar Amerika hoofdzakelijk te gebruiken „voor het vervoer van verkeer tussen de V.S. en andere landen dan Nederland". Geesteszieken met vakantie In Kopenhagen is gisteren meege deeld, dat vele in gestichten verblij vende geesteszieken in Denemarken, deze zomer een vakantie zullen door brengen in Italië. Zweedse experimenten in deze rich ting hebben veel succes gehad. Al ge nazen de geestelijk gestoorden niet, het verblijf ver van de ziekenhuis sfeer had hun zielstoestand aanmer kelijk verbeterd. 'LUCHTMACHT FOTOVERBOD Politie waakte bij versnellingsbak (Van onze correspondent). Wat aanvankelijk werd aange merkt als een sensationele vondst, blijkt een daverende grap te zijn. In één der bomen bij een restaurant tussen Alk maar en Bergen, is gisternacht omstreeks twaalf uur de neus kegel van een raket aan een enorme parachute gedaald. Tenminste, zo luidden vrijdag morgen vroeg de veronderstel lingen. Het betreft hier een for midabele stunt van de jazz-mu- sicus Frans Peters en zijn col lega's van de band die donder dagavond in genoemd restau rant het zomerseizoen heeft ge opend. Teneinde de zaak wat meer in het brandpunt der belangstelling te plaat sen ging Frans Peters, die bijzonder vaardig is in het knutselen, aan het werk. Van een oude auto verwijder de hij de versnellingsbak, die de ba sis moest vormen voor de neuskegel. Met enige andere materialen slaagde hij erin een natuurgetrouwe neus kegel te fabriceren. Aan het ene eind bevestigde hij een reusachtige parachute. Met deze at tributen klom hij in een boom naast het restaurant, bevestigde de zaak zodanig, dat de indruk werd gewekt, als zou de parachute uit een vlieg tuig zfjn geworpen. Geen foto's De grap heeft Inmiddels onvoorstel bare gevolgen gehad. Niet alleen dat de luchtmachtstaf in Den Haag in heftige beroering is geraakt, maar ook de Nederlandse pers en de Ne derlandse televisie-stichting ijlden 's morgens naar Alkmaar om de ke gel van nabij te aanschouwen. Omstreeks één uur kwam zelfs van de luchtmacht het bericht, dat er geen foto's van de raket mochten worden gemaakt. Nadat drie officieren van de konink lijke marechaussee de raket in beslag hadden genomen, constateerden in allerijl gewaarschuwde marine-des kundigen. dat het achterstuk van de geheimzinnige apparatuur duidelijk overeenkomst vertoonde met de ver snellingsbak van een auto. In deze bak was een venster gemaakt, waar achter enkele witte muizen waren ge borgen. die heerlijk aan een stukje kaas zaten te knabbelen. Deskundigen De marine-deskundigen waren er ech ter vast van overtuigd, dat de para chute in ieder geval uit een vliegtuig moest zijn geworpen, anders kon hij nooit op een dergelijke manier in een boom hangen. Omstreeks elf uur vrijdagmorgen verschenen vier militairen van de Kon. Marechaussee in Alkmaar met de commandant Schilpzand aan het hoofd op de plaats waar de raket was gedaald. Zij namen de geheimzinnige apparatuur in beslag en vervoerden die naar het vliegveld te Bergen. La ter werd de neuskegel naar Alkmaar overgebracht. De rijkspolitie te Bergen heeft overi gens de gehele nacht bij de parachute en neuskegel gewaakt, niet wetende dat het hoofdbestanddeel van de sa telliet een oude versnellingsbak was. Belastingambtenaren zijn het wachten moe De groep financiën van de Algemene Bond van Ambtenaren (AJB.V.A.) heeft in Utrecht een vergadering ge houden. In de vergadering heeft men zich beraden op de salarispositie van het belastingpersoneel. De vergadering heeft een motie aan genomen, waarin zij uitspreekt: „haar diepe verontwaardiging over het feit, dat sedert 1959 in het over leg bij financiën aan de arde gestelde complex van voorstellen om tot een verbetering van de financiële positie van het belastingpersoneel te gera ken, nog steeds geen zichtbaar re sultaat heeft opgeleverd". Tijdens het congres van de Bond van Personeel bij Rijksbelastingen in Ne derland is te kennen gegeven, dat de belastingambtenaren het wachten moe zijn. Nog éénmaal zullen in de bijzondere commissie van georgani seerd overleg van het ministerie van financiën hun grieven naar voren worden gebracht. Mocht in deze ver gadering, die op 20 juni zal worden gehouden, geen bevredigende oplos sing worden bereikt, dan zal de bond maatregelen nemen om de wensen af te dwingen. Hiertoe kreeg het hoofd bestuur opdracht. Van dit besluit werden de minister van financiën en van binnenlandse zaken en de vaste kamercommissie van financiën op de hoogte gesteld. Zelfs een hoedje voor Rex, de hond Paardensport op Ascot betekent ook hoedenshow met uitgebreide deelneminglinks mevrouw Ronald Peters uit Still Hill met een enorme witte hoed van zijdestro, versierd met een grote bloem, rechts... Rexde hond van de spoorwegen op het Londense station Waterloo, heeft ook een hoedje opgezet om tiiet te kaal te lijken naast de vele fraaibehoede damesdie hier passeren op teeg naar Ascot. JAARVERGADERING IN LEEUWARDEN Toeristencentra moeten eigen karakter behouden Tijdens zyn rede op de jaarvergade ring van de A.N.V.V. in de Harmo nie te Leeuwarden, merkte de com missaris der koningin, mr. H. P. Linthorst Homan, op, dat de vrije tijd van de in het arbeidsproces opgeno men personen zal blijven toenemen en dat dit van stijgende invloed op het toerisme en het nemen van va kanties buitenshuis zou worden. Daar bij komt de toekenning van vakantie toeslagen aan werknemers in de over heidssector en het bedrijfsleven, ge koppeld aan de te verwachten ver dere stijging van het gemiddeld volks inkomen. Tevens meende de commissaris dat do accommodatie in grote delen van Nederlandse watersportgebieden met de ontwikkeling allerminst gelijke tred heeft gehouden, al zijn er tal van plannen in de maak of in uit voering. Ook wijdde hij nog weer eens aan dacht aan de noodzaak van vakan tiespreiding en de coördinatie van de overheidsbemoeiingen met recreatie en toerisme. Bij uitvoeringen en voor bereidingen van waterstaatswerken wordt hier en daar al bijzondere aan dacht geschonken aan watersport voorzieningen voor toerisme en re creatie, zo zei hij. Ook wees mr. Linthorst Homan op de te verwachten grote invloed van de aanleg van belangrijke nieuwe rijks wegen in de komende jaren. Hij merkte nog op, dat men op de mi nisteries wel moet bedenkeD, dat de rijksuitgaven voor toerisme en re creatie maar zeer ten dele uitgaven zijn, maar de inkomsten uit de rijks belastingen zullen stijgen. Tevens wijdde hij enige woorden aan de voordelen van het eventueel in voeren van een logeergastenbelasting. Hij eindigde met een pleidooi voor een zoveel mogelijk behouden van het eigen karakter van onze toeris ten-centra en recreatiegebieden. Instructiefilm voor voetgangers De Ned. Vereniging tot Bescherming van Voetgangers introduceerde vrij dag een vier minuten durende ver- keersfilm „Zwart op wit" in het Haagse Passage-theater. Dit filmpje beoogt op eenvoudige en aantrekkelijke manier het publiek duidelijk te maken hoe de voetgan gers-zebra moet worden gebruikt en op welke zaken men bij het overste ken moet letten. In het bijzonder wordt het voetgangerslicht bij kruis punten behandeld, omdat daar altijd gevaar bestaat, dat bij veilig sein toch van de linker zijde komend af slaand verkeer oprijdt. Getracht zal worden dit geheugen- opfrissertje voor het verkeer in vele Nederlandse bioscopen vertoond te krijgen. Een vakcentrale voor r.-k. werknemers bepleit De verbondsraad van de K.A.B. zal zich begin juli beraden over het voor stel de vier beambtenbonden, die bin nen de K.A.B. bestaan te doen sa mensmelten. De K.A.B. spreekt ver der over de wenselijkheid van één vakcentrale voor alle rooms-katho- lieke werknemers. Kapitein Markab gaat vrij uit De politie te Trelleborg in Zweden, heeft beslist dat de beschuldiging van manslag die door twee Spaanse be manningsleden was ingediend tegen kapitein O. Wijn van de vrachtboot Markab uit Delfzijl, onhoudbaar is. Kapitein Wijn mag met zijn schip uit varen zodra hij dat wenst. De Markab was te Trelleborg gearri veerd, nadat de Spaanse schepeling Manuel Valaderez-Outun, 25 jaar, in de Oeresund-straat over boord was gesprongen. Aan deze tragedie was een ruzie voorafgegaan, tijdens welke een Nederlands bemanningslid dooi de Spanjaard met een mes was be dreigd. De kapitein had de Spanjaard ontwapend en het mes in zijn hut weggesloten. Bond van Gepensioneerden dient motie in De Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerdeu (tellende ongeveer 67.000 leden) in jaarvergadering te Utrecht bijeen, heeft naar hij ons mededeelt zijn grote teleurstelling uitgesproken over het nog steeds uit blijven van een wetsontwerp ter ver- vanging van de fnngerende pensioen- ®aC(l van "er Klimdert heeft vrijdag- wet 1922. Midden 1949 werd de middag Klaas Buchly medegedeeld, staatscommissie, die de gegevens voor zo'n wetsontwerp moest ver strekken, geïnstalleerd. Eind 1957 bood die staatscommissie haar eindrapport aan, en heden, drie- en- een-half jaar na deze aanbieding ls er nog geen ontwerp. De Bond heeft het hoofdbestuur op gedragen, deze motie te brengen van de minister landse zaken en leden der volksverte- I ;enwoordiging. LORD HOME VERKLAART: Wereldvrede door Russen in gevaar De Britse minister van buitenlandse zaken, lord Home, heeft voor de raad voor dc buitenlandse betrekkingen van de stad Chicago gezegd, dat hij de indruk heeft, dat.'de Russen thans bezig zijn de wereldvrede in gevaar te brengen door op arrogante wyze gebruik te maken van hun macht. De Britse minister sprak speciaal over Berlijn en toonde daarin groter stand vastigheid, dan de Britten in deze kwestie tot nog toe lieten zien. Lord Home zei. dat in Berlijn reeds 15 jaar een toestand bestaat die heel goed houdbaar is en die wat de Ber- lijners zelf betreft geen verandering behoeft. Hg zei, dat het duidelijk is, dat de communisten deze verandering wel noodzakelijk achten. Berlijn is het front, waar de com munisten steeds meer verliezen lijden voor het oog van de wereld. In deze stad bestaan naast elkaar twee re gimes, waarvan dat van het vrije westen een duidelijk succes is, en dat van Moskou duidelijk heeft ge faald. Amerikaanse zeelieden sinds gisteren in staking Vijf Amerikaanse vakbonden van zeelieden hebben hun leden vrijdag opdracht gegeven in staking te gaan. De actie had een tweeledig doel: kracht bij te zetten aan de gestelde eisen inzake de nieuwe arbeidsover eenkomst en te protesteren tegen de zogenaamde „goedkope vlaggen", waarvan door zeer veel Amerikaanse reders wordt gebruik gemaakt. De vakbonden van havenarbeiders en vrachtautochauffeurs hebben meege deeld dat hun leden havenkades en bedrijven, waar stakers van de zeelie denbonden posten hebben uitgezet, niet zullen betreden. Molenaars won 2de etappe Ronde van Zwitserland De Belg Yvo Molenaers heeft vrijdag de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij reed de 231 kilometer van Laufenburg naar Chur in 6 uur 4 minuten en 47 se conden. De Italiaan Barale legde met een achterstand van 15 seconden beslag op de tweede plaats. Wout Wagtmans, die als 16e eindigde, was de bestgeplaatste Nederlander. De overige Nederlanders eindigden als volgt in de 2de etappe: 22. v. d. Steen (Ned.) 6.08.14, 24. Van Eg- mond (Nedz.t., 38. Westdorp (Ned.) 6.15.49, 41. Sijthoff (Ned.) 6.18.53, 43. Pos (Ned.) z.t. Na de tweede etappe luidt het alge meen klassement: 1. Moresi (Zw.) 11.02,35, 2. Planckaert (Belg) z.t., 3. Lutz (Zw.) z.t., 4. Couvreur (Belg) z.t., 5. Roman (Belg.) 11.02.50, 6. Ruegg (Zw.) 11.03.44, 17. Wagtmans (Ned.) 11.07.34, 20. Van Egmond (Ned.) 11.08.29, 25. Van der Steen (Ned.) 11.08.5S. 38. Westdorp (Ned.) 11.16.04, 41. Sijthoff (Ned.) 11.19.37 43. Pos (Ned.) 11.22.08. Van der Klundert niet in Tour-ploeg dat hij zich te jong en te onervaren Eerste P.C.C.-rit op zaterdag 8 j'uli a.s. De eerste rit voor het provinciaal clubrittenkampioenschap van de Zeeuwse auto- en motorclubs, die vorige week zaterdag wegens een foutje in de route ongeldig verklaard is, zal nu gereden worden op zater dag 8 juli a.s. Oriënteringsrit van MAC Scheldegouwen De M.A.C. Scheldegouwen organi seert (vanavond) zaterdag een óriënteringsrit (de zogenaamde Van de Kreekerit) over Walcheren. De afstand voor auto's cn motoren is 60 km met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur, terwijl de brom fietsers 38 km moeten afleggen met een gemiddelde snelheid van 20 km. De start is op het Zusterplein vanaf zeven uur. De finish is daar ook, waarna de rijders doorgaan naar het Nederlands Koffiehuis. Deze rit is speciaal bedoeld om dc kennis van het K.N.M.V.-reglement wat op te frissen. Intertoto-competitie Feijenoord, Ajax, Sparta en V.V.V. in het veld In het weekeinde van 24 ei. 25 juni a.s. wordt de intertotovoethalcompetitie voortgezet met de wedstrijden uit de tweede ronde. De volgende ontmoe tingen staan op het programma: i Afd. 1: Slovan Bratislava-Vonvaerts acht dit jaar reeds deel uit te ma- Berlin. Wiener A.C.—Odra O^ole. ken van de Nederlandse professional Afd. 2: Motor JenaBanik Ostrava, ploeg in üe Tour Je France. Y£ L Osnabrück—Grazer AJC Buchly heelt daarna in overleg met Snorlclub. D?n™mo B?rAÜ—Spartïk de K.N.W.U. Joop Captein als ver- Hradec Kravola. (Afd. 4: Vienna WienOffenbacher •Lokomotive Prinselijke conferentie tot maandag uitgesteld ter kennis te i vanger van Van der Klundert aange-Afd. 4: Vienna wien- ir van binnen, wezen. Kickers. Tatran Presoiv Dodelijk ongeluk bij T.T. op eiland Man De drie Laotiaanse prinsen, die za terdag in Genève zouden bijeen ko men om over de situatie In Laos te spreken, hebben hun „top-conferen- tie" uitgesteld tot maandag. Dit is vrijdagavond in Genève bekend gemaakt. Dit geschiedde nadat de prinsen Boen Oeni en Soevanna Phoema elkaar in de loop van de dag hadden ontmoet. Bij dc motorwedstrijden om de Tou rist Trophy op het eiland Man is vrijdag opnieuw een ernstig ongeluk voorgekomen. Nadat maandag een zijspancombinatie uit de bocht vloog, waarbij de passagiere Marie Lambert om het leven kwam, kwam vrijdag bij de wedstrgden in de 500 cc klas de 28-jarige Brit Ralph Rensen zoda nig ten val, dat hij aan de gevol gen van het ongeluk overleed. F.C. Chaux de FonsF.C. Schalkc '04,1.F.K. GoeteborgFeijen oord. Afd. 6: F.C. ZurichF.K.Pirmasens, Malmö F.F.Ajax. Afd. 7: Borussia NcunkirchenF.C. Grenchcn, V.V.V.Oergryte Goete borg. Afd. 8: SpartaTasmania Berlin, I.F. Elfsborg BorasF.C. Bazel. De Schelde-Ganze II 6-2 Donderdagavond werd in het kanaal- bad te Terneuzen, voor de zwem- kring Zeeland dc polowedstrg'd ge speeld tussen „De Schelde" en Gan- ze 2". „De Schelde" won met 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 9