DE KERKEN Ik fin so mooi: daar kompt de bruid PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer De groene hel maatschappij DE KERK EN DE CRISIS VAN DE MODERNE MENS GESLAAGD... dank zij RESA - HILVERSUM Het blanke mysterie van de Matto Grosso ZATERDAG 17 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT en de PASTORALE HUWELIJKSZORGEN Mijn dochter is geen draever dominee In liet Centraal Weekblad vertelt ds. P. J. O. de Brny- 11e over zijn belevenissen bi,j huwelijksbevestigingen. Hij schrijft onder meer Gelukkig is de schone lentetijd der menigvuldige liuwelijksaan- vragen weer bijna voorbij. En daarmee de -periode der pastorale perikelen. Je loopt er immers tel kens weer in. Je wilt de geschikte dominee uithangen en geeft het bruidspaar dus zoveel mogelijk carte blanche. Ze mogen naar de wens huns harten de liturgie vast stellen mét of zonder muzikale bijdragen van zingende zusjesje laat zelfs de tekstkeuze aan hun wijs beleid over met het beken de brede gebaar van de gulhar tige pastor. Intussen hoop je vu rig op enige eerbiediging van de grenzen. EERLIJK gezegd, als ze „echt niets hebben", geen noten op hun zang, is Jeruzalem pas gerust. We kunnen ons des noods tot het stapeltje preken wenden, al dient hierbij de nodige voorzichtigheid te worden be tracht. Maar wee ons gebeente als ze in de pudding happen. Dan krijg je een paar dagen la ter een briefje in de bus met: „al leen maar gezangen alstublieft" (motief: „er zijn zoveel buiten kerkelijken bij'') of: begint U met psalm 68 1 „de Heer zal opstaan tot de strijd" (als introïtus van liet liefdesfestijn !1 of „ik fin so mooi: daar kompt de bruid". In het laatste geval is soms de over redingskracht van de organist no dig om het bruidspaar te overtui gen dat operamuziek nog wat anders is dan kerkmuziek en de bruid van deze opera wel 'n zeer ongelukkige bruid is geweest. Prettig als het been dan \veer in het lid is. „Of U de ringen wilt wisselen". Je zoekt wanhopig naar een hand boek om erachter te komen hoe dat allemaal moet, 't lijkt nogal zenuwslopend. „Ome Niek wou graag op tor gel" als dat maar geen acute or gel i Lis oplevert mijn organist laat zich niet zomaar door ome Niek van 't orgelbankje afduwen. Tussen haakjes: het in de con sistorie ter gelegenheid van de plechtige begroeting van het pas gehuwde paar plotseling waar neembare optreden van de orga nist (met of zonder opera) is "al tijd een geweldige opluchting. Hij is er dus. Het is me namelijk al driemaal overkomen dat de on misbare (in hoogheid gezeten) er niet was. Zómaar helaas verge ten. In twee gevallen vonden we 'n noodoplossing. De eerste keer door een der bruiloftsgasten te re- quireren. Een volgend maal bleek de bruidegom bij gebrek aan be kwame speellieden bereid zo dikwijls een psalm werd opgege ven (behalve dan tijdens het knielen) zich naar het orgel ver achter hem te begeven, zijn lieve bruid met een vriendelijk knikje alleen onder familiebewaking ach terlatende (een bijzonder stijlvolle vertoning). lieve mensen, op~het schone eiland Walcheren. Zij, éne van Joris Jobse, Jakomïen, hij één van Simon Melis, Lambert genaamd. Lief, doch enigermate sloom. Ze zouwen het kalmpjes aanleggen in hun huwelijk. „Niet te hard van stapel lopen". Daar hadden ze een tekst voor uitge trokken. Eén met alles erin wat ze maar wensten. Kalmte, ge dweeheid, geduld, lijdzaamheid: „Laat ons met lijdzaamheid lopen de loopbaan die ons is gesteld". Natuurlijk preekte ik erover. Maar dan zoals het er staat in het oorspronkelijk (de nieuwe verta ling was er nog niet): met vol harding lopen. Ik zette ze aan, vuurde ze aan, klapte met mijn zweep, liet ze lopen, harder en hardei-, draven om het „eind der baan" te bereiken, maar „liefst een eclatant snelheidsrecord te halen"..... Ze keken me aan met verschrik te ogen, Lambert en Jikkemien, néé, néé, zó hadden ze het zich helemaal niet voorgesteld op de loopbaan, mensen-nog-aan-toe, je zou er nog 'n ongeluk van krij- „Kon het niet een beetje min der, dominee?" vroeg, na de dienst Joris Jobse, de vader van de bruid, „mijn dochter is nooit zo'n draever geweest". Toogdagen voor 400.000 kinderen Toogdagen ter wille van 400.000 kinderen, zo staat de jaarvergade ring van de Nederlandse Zondags school Vereniging, die op 20 en 21 juni te Arnhem zal worden gehou den, aangekondigd. Het veelzijdig programma vermeldt als sprekers en inleiders: ds. J. J. Meuzelaar, mej. T. dc Vries, ds. J. ter Scheg- get (voorzitter), dr. G. van Leeu wen, rabbijn J. Soetendorp en prof. dr. A. J. Bronkhorst. Verder werken onder meer mee de voordrachtskunstenares Roosje Driesen en de joodse zanger-com ponist Hans Krieg. Ook is er een uitgebreide tentoonstelling met op drachten, „In de Karavanserai". Jaarverslag van Bijbelgenootschap Verschenen is het (146ste) jaar verslag 1960 van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. In het verslag jaar bereikte het genootschap de 175.000ste contribuant en steeg het aantal zelfs van 170.582 tot 178.529. Opnieuw liet een groot aantal begunstigers zich over schrijven naar het ledenregïstcr, zodat voor liet eerst in de historie liet aantal leden dat van de begun stigers overtreft. In Kameroen is de hoopvolle op bouw voltrokken van een distribu tie-systeem dat reeds in het eerste jaar veel vrucht afwierp, maar aan de andere kant heeft men moe ten vechten voor het behoud van het Bijbelhuis in Yaoundé. Voorts wordt onder vele andere dingen ge wag gemaakt van de bijbelleveran ties aan Indonesië, de opbouw van een distributie-apparaat op Nieuw- Guinea, het nieuwe Bijbelhuis te Haarlem, vertalingen, colportage, opnamen van de Bijbel op de band enz. Op 31 mei en 1 juni had in Oegst- fj-eest een vergadering plaats van iet presidïaat van de commissie van advies van de Conferentie van Europese Kerken. Alle leden van het presidiaal; dr. E. Emmen (Nederland), bisschop J. Kiivit (Estlaud-U.S.S.R.), bisschop 11. Lilje (Duitsland), dr. L. Hunter, bisschop van Sheffield (Groot-Brit- tannïë), bisschop J. Wendland (U. S.S.R.) namen aan de vergade ring deel. Van de 15 leden van de commissie van advies waren 9 le den aanwezig, zodat vertegenwoor digd waren kerken uit Groot-Brit- tannië, Nederland, Zwitserland, Duitsland, U.S.S.R. en Zweden als mede het (oosters-orthodo.Y) Oecu menisch Patriarchaat (Genève). Als gevolg van de besluiten van de conferentie van Nyborg 1960 werd de derde conferentie van Europese kerken voorbereid, die weer in Ny- „De borg zal plaatvinden en wel 1-6 oktober 1962. Als thema werd gekozen: Kerk in Europa en de crisis van de moderne .mens". Dc subthema's zijn: Balans van het Europese hu manisme; De mens in de ontmoe ting met Christus; Het opwekken van de kerken tot nieuw dienstbe toon. Alle Europese kerken zullen wor den uitgenodigd aan deze conferen tie deel te nemen. „Besloten werd de huidige secretaris, die is belast met de dagelijkse leiding, dr. H. H. Harms, in zi)n werk te doen bij staan door dr. Glen Garfield Wil liams, welke laatste de leiding van liet secretariaat zal overnemen. Het was de wens van de gehele commissie dat dr. Harms in de toe komst als adviserend secretaris nauw met do arbeid van de confe rentie verbonden zal blijven". Advertentie Hollandia-Kattenburg weer dividenduitkering Door de droogte en door de nawer king van liet voor de regenkleding- ïndustrïe zo teleurstellende jaar 1959, was de gang van zaken voor Hol- landïa Kattenburg N.V. (kleding-in- dustrïe) gedurende de eerste helft van 1959-1960 ongunstig. Het twee de halfjaar kenmerkte zich echter door een duidelijke ommekeer. De gunstige ontwikkeling van de om zet in het tweede deel van het boek jaar bracht een aanzienlijke verbe tering van het saldo van de exploi tatierekening en' de liquiditeitspositie. Het exploitatiesaldo steeg tot een bedrag van 1.046.057 (vorig jaar 189.463). Na afschrijving en ande re voorzieningen, resteert een saldo winst van 695.193 (vorig jaar verlies 512.566). Voorgesteld wort de dividenduitkering te hervatten met vijf procent. /WSWWVWWWWVWW AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Lichte koersverliezen overheersten Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 16 juni. Londen 10.02?s10.02%. New York 3.59A—3.59,",. Montreal 3.60/,— 3.605-3. Parijs 73.29'i—73.345L Brus sel 7.19",—7.19?;. Frankfort 90.47— 90.52. Stockholm 69.50'i—69.53', Zurich 83.12'/:33.17 V-*Milaan 57.875*257.92?2. Kopenhagen 51.S2 51.87. Oslo 50.09—50.14. Wenen 13.81 —13.82. Lissabon 12.49' 12.51?;. BEURS O VERZICHT. Het Damrak was gistermiddag voor de laatste dag van deze beursweek ongcani- meerd. Over de gehele linie gaven dc in ternationale waarden bij de opening koersverliezen te zien van drie tot tien punten. De handel had niet veel te bete kenen. Er waren enige factoren die de beroepshandel en het publiek een afwach tende houding deden aannemen, mede in verband met het naderende weekeinde. De reaetie op de rede van donderdag van premier Kroesjtsjew dient nog even ver der afgewacht te worden. De eerste reac tie op genoemde rede bracht donderdag in Wallstreet een ongcaninieerde markt met iets lagere koersen. Vanzelfsprekend waren de slotkoerscn van dc Newyorksc beurs voor het Damrak niet bepaald een stimulans 'om met kooporders in de markt te slappen. Even voor de officiële beurs werd de havenstaking in Amerika bekend. Genoemde factoren werkten rem mend op de kooplust. De posities werden hier en daar eerder glad gesteld. Hieruit bleken de verkooporders in de meerder heid. Zij waren echter van weinig bete kenis. Aangezien de vraag nog geringer was, moesten de koersverliezen worden geïncasseerd. A.K.U. hield zich heel goed met een koersverlies van drie punten op 452. De Verenigde Glanzstoff (dochter maatschappij van A.K.U.) boekte in een aanzienlijk hogere brutowinst. Philips min 6 punten op 1058. Unilevers daalden tot 820. min 7 punten. Hoogovens verloren op 1052 circa 11 punten. Kon. Olies open den op f 124.10 doch zakten gedurende de verdere beursduur in tot f 123 als gevolg van Parijse verkopen in een lege markt. Vergeleken bij dc slotkoers van vorige week vrijdag was Hoogovens deze beurs- i Aa verten tlei 1816. Leander kon piloot Storm helaas weinig ver tellen over de 'graad van ontwikkeling, die het hy perdrive-onderzoek in zijn jeugd had bereikt. Hij her innerde zich wel vaag enke le details, maar 't was al lemaal zo lang geleden, en zijn oude hersenen werkten in die technische sector zo stroef, dat Arend er weinig wijzer van werd. Teleurge steld ging de piloot naar buiten om zich in de een zaamheid voor de zoveelste maal te bezinnen op het geen hem te doen stond. De gedachte aan Charley en Titia, die mis schien in een wie-weet-wat-voor vreselijke pe riode der historie of toekomst terecht waren gekomen, liet hem niet los. Ergens moest een welk de grootste verliezer mei circa 43 puntch. Hierop volgde Philips met een verlies van circa 15 punten, daarna A.K.U. en Unilever die circa 10 punten verloren. Kon. Olies daalden een halve gulden. In de scheepvaartsector was liet uiterst stil.- De koersen schommelden rond het •orige slotniveau. De leidende cultures gaven geen veranderingen van enige bete kenis te zien. Staatsfondsen praktisch on veranderd met zeer weinig handel. De steniming op de overige bcleggingsmarkt •as vast. In de lokale afdelingen werden aandelen Hollandia Kattenburg op 158 geadviseerd op de gunstige dividendvooruitzichten. De koers van donderdag voor deze aandelen was 144. Aandelen Venco werden vijf pun ten lager op 370 geadviseerd op de divi dendverlaging tot 11 procent <12'/» pro cent). De laatste verhandeldag van claims ..Bainmens" bracht een adviesprijs van f 210, neerkomende op 142 procent voor de converteerbare obligaties. De groot banken werden door elkaar hoger geadvi seerd. 15 juni 16 juni Nederland 1959 <4'2) Nederland 1951 (3D Nederland 1943 (3'',1 Nederland 1955 <314 Nederland 1947 <3',i) Nederland 1937 3 Dollarlcning 1947 3 Investeringseer:. 3 Nederland 1902-64 3 Ned. Indic 1937 3 C e.ó Woningbouwlening 1951 103:'« 35 94 95 vi 94 91'.» 91gb 100 lOO'.igb 100,\gb lOO/i 99"i 99(1 110?» IlOti Ncd. Handelmij. 332 334' Alg. Kunstzijde Unie 434\,gb 450gb Berghs' cn Jurgens 307?; 307 Calvc-Delft 827 821 Hoogovens n.r. 1062','a 1052 Ned. Kabelfabrielt 652 650 Philips 1063gb 1058gb Unilever 826' i 820 Wilton-Feijcnoord 282 285 BilJiton 600 600 Kon. Petroleum Mij. 124.30gb 123.10 Amsterdam Rubber 112gb 110'/» HoUand Amerika Lijn 106?i 166'/Ï Kon. Paketvaart 16712 167 Rotterdamse Lloyd 1593.'« 158% Scheepvaart Unie 165Vi 164% Stv. Mij. Nederland 186 134'.« K.N.S.M. 201 201 gb Ver. H.V.A. Mij. N.V. loO'A 130 Deli Mij. 153 152.50 Bank voor Ned. Gem. 5-1953 104 104% Van Berkcis Patent 350 345 Albert Heijn 690 700 Bronswerk 179'/» 163',; Centrale Suiker 402 Kon. Mij. De Schelde N.Ef. 323 325 Intern. Nickel 74?; 74'.'» American Motor» 17-.', 17/, Anaconda 58?» 57 V. Bethlehem Steel 45/, 44?; General Motor» 44?; 45',; Kennecott 86',2 86'.; Pennsylvania 13 Republic Steel 63 63 Shell Oil Comp. 40?» 39.?; Tile Waelr 25'/. 26 U.S. Steel 85% PR EMI ELEN IN G EN Amsterdam 1951 917/» Breda 1954 85'/. 86'/. Eindhoven 1954 36 Enschede 1954 -_85'/« 85»/. Dén Haag 1952 I 96: Den Haag 1952 11 93'/* Rotterdam 1952 11 96?; 96'/:b Rotterdam 1957 99'/, 99 rt Utrecht 1952 98 Amsterdam 1956 I 86 86 Amsterdam 1956 11 97j', 97 Amsterdam 1956 III 97 97% Dordrecht 19.% 84 V» 83'/* Alkmaar 1956 85',; 85 Zuid-Holland 1957 100 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 14-6 15-6 Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 16-6 606.24 609.87 604.53 400.03 402.35 401.27 193.01 194.12 193.45 242.30 242.13 244.87 172.65 174.00 173.33 438.21 440.72 438.05 O De aardbeving waardoor acht dorpen in Zuïd-Perzië werden getroffen, heeft in totaal aan zestig mensen het leven gekost. Een even groot aantal werd gewond. I- oplossing voor het probleem liggen Onbewust voerden zijn schreden hem weer naar de ruïnestad en opeens ontdekte hij, dat hij voor het vervallen Centrum van Weten schappen stond. Zou hij hier een oplossing vinden Advertentie) (Bekende Schriftelijke Cursus) SoesWijkerslrootweg 83 - Tel. 45432 Vraagt ons gratis prospectus voor: O n d e rwij z art o kt e. - H.B.S. - Gymno-Aum. M.B.A. - Mulo A en B. - Middelboze oktett Frons, Duüs en Engels.-Nederlands M.O.A.-Wistund» t o. en M.O. A. Hoofdcorrespondent V.T.H P'oVtijF.diplomaSeeVno-jde.n.- Middenstands diploma. - Frons», Duitse en Engelse h'ondelt- HENRI VAN WERMESKERKEN Hun lodderige ogen zagen niet eens verbaasd naar de boot. Wat hebben zij met hun gepantserde lichamen ook van andere wezen te vrezen. Alleen de blanke mensdie ken nen zij niet. Ik ben na de aanval van de vampyr weer geheel op krachten gekomen en hel) zelden zo'n leven gehad. Ik lig maar onder het afdak van dc kano. rook een sigaret, kijk naar de voorbij glijdende bomen, de bloemen, de vlin ders en er is een indolentie over mij, wélke goed zou zijn aan de Rivièra, maar die hier gevaarlijk kan worden, indien ik niet ae waakzame indianen cn Pancho bij mij had. Hun aan wil dernis gewende ogen zien voortdu rend elk detail van het bos. Toch moeten in deze streek indianen zijn, maar zij wonen vaak mr'len weg van de rivieren of langs een kleine zijtak daarvan, die nergens op de kaart staat. Op hun jachttochten trek ken zij soms dagen ver weg van hun hutten en op de meest onverwachte plaatsen zullen zij straits kunnen ver schijnen. Toen vandaag de schemer kwam, hebben wij déze kreek gevonden, waar een stukje strand is vrijge- spoeld en waar omheen tegeliik het bos zo dicht is, dat wij er ons enigs zins veilig kunnen voelen voor nach telijke aanvallen. Buiten het geluid der guaribas ofte wel brulapen, dringt hier geen geluid uit de wildernis door. Als je er aan gewend bent. verdwijnt zelfs het lu gubere van bun kreet. Hen zien doen wij niet. want het bos daarboven is te dicht. Ofschoon de zon nog een uur aan de hemel zal staan, heerst hier reeds bijna nacht. Soliniacos, die behendig is in het ko ken, heeft een groot vuur aange maakt en daarop twee voedselblikjes gewarmd. Ik heb niet veel honger door de Hitte en door het voortdurend liggen in de smalle kano, waar weinig plaats voor ons is, omdat veel plaats is ingenomen door de voorraad ben zine en olie, die wij hebben meege voerd, het voedsel, de wapens en de mand met geschenken. Alleen met geschenken en niet met een kogel kan men in aanraking ko men met indianen van deze streek. De kogels der rubbertappers en de onderlinge oorlogen hebben de india nen langs de rivieren schuw gemaakt en hen reeds eeuwen geleden doen te rugtrekken naar het binnenland. Bo vendien zijn in een woud als dit hun pijlen gevaarlijker dan onze kogels. Mijn indianen hebben hun eigen pijlen en bogen meegenomen, waarvan zij in sommige gevallen meer verwachten dan van de geweren, die ik heb en waarmee zij ook kunnen omgaan. De bogen zijn hoger dan zij zelve, en de pijlen zes voet "lang. Die 'schieten zwij gend door het woud met hun dodelijk gif en verzekeren, ook bij kleine won den, een snelle dood. Ze zijn mooi ge sneden en versierd niet veren. Nu de duisternis intreedt hebben de indianen het vuur gedoofd om niet de aandacht tc trekken. Ik ben wat ongerust over Pancho. Hij is straks het bos ingegaan en hij is sinds een uur niet meer teruggekeerd. Toen wij aan wal waren gestapt, leg de hij zich eerst bij mij neer en keek nieuwsgierig naar het opbouwen van de tent. Toen ik van deze arbeid op keek. stond het dier aan de rand van het bos. „Pancho",, heb ik geroepen, „kom hier". Maar gehoorzaam zijn deze honden waarschijnlijk niet, want hi1 heeft even niet zijn staart gekwispeld cn is toen in het bos verdwenen. Ik hoop niet, dat ik hem hier reeds ver liezen zal. Mijn Indianen schijnen zenuwachtig. Reeds enige malen als ik ze bij het maken van liet vuur naar de rand van het bos zond, om wat dood hout tc halen, keerden zij zeer snel terug. Zij blijven voortdurend in mijn nabij heid. Opmerkelijk is, dat zij zich zo veel mogelijk aan de kant van de ri vier ophouden, zodat ik tussen hen en het bos sta. Nu en dan luister ik met spanning, of ik iets zal horen... er moet toch een tak kraken als het een of ander wezen ons zou willen naderen. Maar door het geschreeuw van de brulapen, die schijnbaar nijdig zijn om de rook, die voortdurend door hun bomen trekt, horen wij niets. Dik als olie glijdt de rivier voorbij en nu heel langzaam. Het is waar schijnlijk vloed aan de zeekust, drie duizend kilometer hier vandaan. Het klinkt ongelooflijk, maar het is nu eenmaal zo, de zee legt hier haar wil op, niet enkel aan de grote Amazone, maar ook aan de zijrivieren, ontzag- olijk diep het land in. Eenmaal is c zee hier over dit lage land ge weest. Voor eeuwen. Toen moet ook Atlantis zijn ondergegaan. Wij hebben gegeten. Kort voor wij slapen gingenmijn horloge wees acht uur aan, maar het kan zijn dat het niet meer gelijk loopt door de hitte en de vocht heb ik plotseling de koude snoet van Pancho aan mijn hand gevoeld. Hij is dus terug. Ik voel me minder alleen. Even daarna hoorde ik hem knagen aan het een of ander dier, dat hij moest hebben gevangen. Goed zo, Pancho, als ooit de levens middelen op zijn, dan zal jij wel voor je eigen kost zorgen. De vorige nachten heb ik de indianen om beurt laten waken en hen daarna afgelost, maar tweemaal heb ik hen betrapt, dat zij eenvoudig waren in geslapen. Een afspraak helpt dus niet. Ik heb mij voorgenomen zelf te wa ken. Het maanlicht doortrekt alles. Ook daar waar het voor mensenogen zwarte nacht schijnt. De grote bloem kelken aan de lianen schijnen er al leen fosforiserend uit op te lichten. Groot en klein. Nu maakt een der bloemen zich losvalt lichtend omlaag. Een andere blijft zweven gaat vliegen Neen, het is nu een vuurvlieg. Geel of blauw. Hij dwaalt weg door dat eindeloze woud. Ik wil waken, maar ik voel dat het niet gaat. De atmosfeer is te drukkendIk voel gevaarcn toch komt de slaap. Dat 'zijn' de onverbiddelijke tropen. Het is nu reeds de tiende dag op de Maisy-Merimée en nog altijd hebben wij geen enkel mens géziên. Toch zijn de dagen niet zonder emotie voorbijgegaan. De zevende dag, toen wij kampeerden, is er iets gebeurd, dat aan mijn expeditie een volledig einde had kunnen maken. Wij hadden de tent opgeslagen op een plek, die betrekkelijk open was, omdat er een stuk pampa aan grensde. Daar ik mij enigszins vertreden wilde, na zo lang liggen in de boot, was ik die inge gaan samen met Taipeke. terwijl Soli -macos met Pancho op de tent en de boot zou passen. Ik had mijn geweer meegenomen voor het geval er iets gebeuren zou. Achter een stuk droge pampa werd de grond weer vochtig en achter een betrekkelijk dun begroeid bos meen de ik een meer te ontdekken, dat fei telijk slechts een stuk water was, achtergebleven van de overstromin gen. die hier in de regentijd plaats vinden. In die overstromingstijd, die in januari begint, vlucht alles wat dier is uit de bossen weg, om er dan later weer in terug te keren. Zelfs de vogels, die in de bomen kunnen leven, zijn dan verdwenen. Eerst bereikte het water onze schoe nen en al spoedig gingen wij er tot aan de knieën toe doorheen. Ik had de hoop hier een hert te schieten, om onze mondvoorraad wat aan te vul len, want de blikken verdwenen met de dag. Tot nu toe heb ik weinig geschoten, want ik'weet niet wanneer ik mijn •voorraad munitie ooit nog kan aan vullen.. Taipeke ging achter mij. Ik had hem mijn geweer gegeven, toen wij heen gingen, maar om de een of andere reden had hij liever zijn boog ge nomen, en hield die nonchalant over de schouder, terwijl hij drie pijlen in zijn hand meedroeg. .(Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 11