Chr. landarbeiders in Middelburg bijeen KarelIq- Qca Agenda WALCHEREN AMBACHTSSCHOOL TE GOES OFFICIEEL GEOPEND NIEUW BEDEHUIS VOOR GEREF. KERK VRIJGEMAAKT TERNEUZEN Diploma's handelsavondschool te Middelburg uitgereikt VRIJDAG 16 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZOMERDAG 1961 Vele honderden landarbeiders met hun echtgenoten en familieleden zijn donderdag naar Middelburg gekomen voor de jaarlijkse zomerdag van do Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond in Zeeland, die in de grote zaal van het Schuttershof werd gehouden. In deze tot de laatste plaats bezette zaal luisterden zij naar inleidingen van de hoofdbestuurders, de heren M. D. den Hollander, B. Doolaard en G. C. v. d. Schelde, die een uiteenzetting gaven van de huidige situatie in de agragïsche sector en bij de vakorganisatie. Deze Zomerdag 1961 werd verder opgeluisterd door enkele amateurs, die voor een enthousiast publiek een programma van muziek en zang brachten. Ledental liep met 117 (4,3 procent) terug De hoofdbestuurder, de heer M. D. den Hollander uit Goes opende de bijeenkomst. Hij gaf in zijn openings woord een terugblik op het afgelo pen jaar, dat wat het ledental be treft, voor de Zeeuwse afdeling een teleurstelling opleverde. In 1960 liep het aantal georganiseerde christelijke landarbeiders namelijk met 4,3 pro cent of 117 leden terug, hetgeen vol gens de heer Den Hollander aan ver schillende oorzaken geweten kan worden. Veel aandacht diende men volgens hem dan ook te besteden aan clo propaganda. Om de hoge kosten, die een vakorganisatie eenmaal ver eist, het hoofd te kunnen bieden, heeft men besloten de contributies met ingang van 1 juli met 15 cent per week te verhogen en op 1 te brengen. Nieuwe c.a.o. Vervolgens bracht de heer Den Hollander de onderhandelingen over de c.a.o. ter sprake. Ver heugd toonde hij zich, dat men over de nieuwe c.a.o's in de land en tuinbouw en die voor de dors- bedrijven overeenstemming heeft kunnen bereiken. Hierbij gaan de lonen in de landbouw niet 8, in de tuinbouw met 9 en bij de dórs- bedrijven met 10,5 cent per uur omhoog. Verder is er een verkorting van de arbeidstijd door de invoering van ze ventien vrije zaterdagen per jaar. Dit laatste ontlokte bij de heer Deu Hollander enkele kritische geluiden, want in een gebied is het zelfs voor gekomen, dat vele landarbeiders de ze vrije zaterdag niet wilden hebben. De heer Den Hollander wees erop, dat men bij loononderhandelingen met deze vrije zaterdagen rekening had gehouden, zodat dit een ver kregen goed is, waarop men recht heeft. Verder wees de voorzitter op de dringende noodzaak van scholing van de landarbeiders om de veran deringen in de agrarische sector bij te houden. Gehalveerd Nadat de lieer Filius en mevrouw Boutense uit Kamperland enkele geestelijke liederen hadden gezongen, bepaalde hoofdbestuurder B. Dool aard uit. Oosterbeek zjjn gehoor hij liet werk van de N.C.L.B. en de te ruggang van het aantal landarbei ders in Nederland. In de laatste vijf tien jaar is dit aantal volgens de heer Doolaard niet minder dan ge halveerd: van 200.000 in 1946 tot rond 100.000 in 1961. Toch meende de heer Doolaard, dat er voor de N.C.L.B. nog perspectief (Advertentie) ZONDAG VADERDAG... dassendag... „Peca"-dag Herenmodehuis Winkelgalerij - Middelburg Archeologisch werk- en studiekamp in Aardenburg De archeologische werkgemeenschap vodr westelijk Nederland zal in de weck van 13 tot en met 19 augustus a,s. in A arden burg een archeologisch werk- en studiekamp houden. Het werkkamp zal een instructief karak ter hebben om de deelnemers ver trouwd 'te maken met de huidige op- gravingsmetboden, zoals deze thans te Aardenburg worden toegepast. Zo als bekend, zijn hier de laatste jaren interessante vondsten gedaan uit de Middeleeuwen, de Romeinse tijd en het Neolithicum. De leiding van de opgravingen tijdens het studiekamp zal berusten bij ir. J. A. Trimpe Bur ger. wetenschappelijk ambtenaar van de rijksdienst voor oudheidkundig bo demonderzoek, terwijl ook de heer J. van Hinte uit Aardenburg. als de ter plaatse meest ingewijde, zijn mede werking zal verlenen. Na het prak tisch werk overdag zullen des avonds enige korte archeologische en in structieve voordrachten worden ge houden ter inleiding van de avond- discussies, waarvoor enige Belgische en Nederlandse deskundigen zijn uit genodigd. Onderwijsbenoemingen le Dreischor Als tijdelijk hoofd aan de ppenbarc lagere school te Dreischor is werk zaam de heer J. M. Huijbregtse uit Middelburg, terwijl tot tijdelijk on derwijzeres is benoemd mejuffrouw E. Lammers uit Vlissin"cn. VANDAAG. Middelburg City: „Die BrUvke'20 uur, 13 jaar. Electro: „Losbandige liefde", 19 30 uur, 13 Jaar. City-theater: Jaar vergadering Kon. Instituut van in genieurs, 13.15 uur. Abdij: Klank- en lichtspel. 21 uur en 21.30 uur. Molen water: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Vllssingcn Alhamhra: ..De gebochelde", 20 uur. a l. Luxor: „De gebrandmerk te van de Veenhoeve". 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: „De bruut en de bruid", 14 Jaar, 20 uur. Prins van Oranje: lecrlingenuitvoerlng Zeeuws" Muziek- on Balletschool, atdeling Goes, 111.30 Tcrneuzcn Luxor: „Immer will iob dli gehören, 20 uur. a.l. Watertoren: Ex positie Raymond Kimpe, 10—21 uur Ooslburg - Ledelthealer: „Het begon In Napels, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent - Olympia: „Rose Mario", 20 uur. a.l. Bergen op Zoom Uoxy. ..De straat do verleiding", 20 uur, 13 Jaar. Luxor; „Legioenen van de Nijl", 20 uui Jaar. ELEGANT UlU Zoekt U naar DE sigaar? Dan heeft U de Karei I Elegant nog niet geprobeerd. Dat is de per fecte bolknak, die niets te wen sen overlaat. genoeg bestaat. Er zijn nog vele ongeorganiseerden, betoogde hij, die bij onze bond thuishoren. Door deze afname van het aantal landarbeiders in Nederland was het volgens spreker voorts noodzakelijk, dat men thans zijn plaats duidelijk bepaalde en men de weg uitkoos naar de nog verborgen toekomst. Nadat in de ochtcndbijeenkonist nog een aantal leerlingen van de chr. huishoudschool uit Middel burg was opgetreden, hield de heer G. C. v. d. Schelde in de mïd- dagbijeenkomst een inleiding over hot doel van een chr. vakhewe- fPiig- Met klem vroeg hij de aanwezige landarbeiders om deze vakbeweging le steunen door huisbezoeken en bet maken van propaganda. De middag bijeenkomst werd verder muzikaal opgeluisterd door het gezelschap De Scherzo's uit St.-Annaland. VLISSINGEN Vlissingse avondvierdaagse heeft nu vier uitvallers Het aantal deelnemers 175 aan de Vlissingse avondvierdaagse is niet meer voltallig. Donderdagavond ver schenen er namelijk slechts 171 aan de start van de derde tocht; vier minder dan op de eerste dag van de- zo vierdaagse. Vier wandelaars, die de moed of de kracht niet meer kon den opbrengen om nog eens 10 of 15 kilometer af te leggen. Het begin van de derde tocht was weer om half zeven bij het clubhuis van Zeeland Sport aan de Baskens- burgweg. De junioren liepen naar de Paul Krugerslraat. sloegen links af en gingen de Keersluisbrug over. Langs liet fietspad liepen zij naar Souburg en keerden vervolgens over do Noordbeekseweg, de Vlissingse- weg, de Berlagestraat. de Hendrik de Keyscrstraat, de Schuïtvaartgracht en de President Rooseveltlaan naar liet clubhuis terug. De senioren gingen in Souburg over liet voetpad in de richting van Abee- lc. Bij de Oude Vlissingseweg sloe gen zij links af naar het Oranjeplcin en volgden het-Koopmansvoetpad en de Kanaalstraat naar de Noordbeek seweg. Van hier af volgden zij weer dezelfde route als de junioren. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn in liet tijdvak van 7 juni 1961 tot en met 13 juni 1961, de navolgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd: enkele dames- en herenrïjwic- len, enkele autopeds, diverse sleutels en handschoenen, honderiem, zonne bril, identiteitskaart, ceintuur van japon, portemonnee met inhoud, wol len das. ceintuur, rammelaar, kinder- bril, kinderselioentje, balletje, kindev- boodscliappenmandje, kabelslot, ken tekenplaat van auto en stropdas. Aan het bureau zijn tevens inlichtin gen te bekomen over de adressen waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: 3 grammofoonplaten, da- mesvest, muntbiljet, bril. bal, kleine bruin-grijze hond, wereldpaspoort, kinderportemonnee, zonnebril, licht bruine hond en een bankbiljet. GRIJPSKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Grijpskerke komt dinsdagmorgen om 9 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de be ëdiging van het nieuwe raadslid, de heer A. Geschiere Spz., de verkie zing van een wethouder In de vaca ture Ton en een verzoek om een bij drage van de regelingscommissie van de negende fokveedag voor Walche ren. Wedvlucht De postduivenhoudersverenigïng „Zeclandia" te Middelburg hield af gelopen zondag een wedvlucht van uit Orleans met oude duiven over een afstand van 418 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. L. de Voogd: 2. en 10. P. J. van Belzen; 3. D. v. d. Berg; 4. J. C. F. Jopse: 5. en 6. P. van Sabben; 7. J. van Maaren; S. M. Jaspers; 9. J. de Buck. Gevonden voorwerpen Aan hel politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende voorwerpen, die in het tijdvak van 3 tot en met 14 Juni ais gevonden zijn aangegeven: verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees, met en zonder inhoud, witte ceintuur, oranje ballpoint, paar grijze schoenen, pak zaad. bruine- rechter damesschoen, rode parapluhoes, groen truitje, plastic regen jas, plastic regenbroek, duif. witte plastic hal, zilveren molentje met 2 klompjes, groente tas met schouderband, aktentas m. inhoud, groene sjaal, rijwieltassen. vis- molen. grijs jongensjasje, oud zilveren armband, deksel van Solex gercedschaps- kastje, stoel, gouden ring met zwarte steen, gele kanarie, bruine beer, wieldop van Volkswagen, paar zwarte gymnas tiekschoenen. badhanddoek, bruine voet bal. rood regenkapje, doublé armband met parels. zonnebril, blauwe tanden borstel. koperen afsluiter van slang, muntbiljet. Als voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men hiervan kennis te geven aan liet politiebureau te Middel burg. Commissarissen in bestuur Polder Walcheren gekozen Donderdag zijn in het bestuur van de Polder Walcheren twee commissaris sen, vertegenwoordigende de eigena ren van de gebouwde eigendom geko zen. wegens aftreding van de heren G. N. van Ginkel te Vlissingen en L. Janse de Jonge te Middelburg. De heer Van Ginkel werd voor een nieu we periode benoemd, terwijl in de plaats van de heer Janse de Jonge no taris J. A. Janse de Jonge te Middel burg werd benoemd. Rode-Kruiswandeltochten in Axel Zaterdag 24 juni houdt de afdeling Axel van het Nederlandse Rode Kruis voor de vijfde maal een aan tal wandeltochten over een afstand van respectievelijk 5, 10. 15 en 25 kilometer. Voor militairen bedraagt de afstand 30 km. De route voert voor de grotere afstanden via Zuid- dorpe, Overslag en Koewacht. De kleinere routes zijn in de omgeving van Axel uitgezet. De wandeltochten zullen worden opgevrolijkt door de Rode Kruisdrumband uit Den Haag cn het Tamboerkorps der Luchtdoel- artillerie uit Ossendrccht. Vanaf de Jeugdherberg, waar om half drie de start wordt gehouden, marcheren de wandelaars met het tamboerkorps naar de Markt, waar een défilé laats vindt. Hierna maakt bet tam- joerkorps een mars door Axel. De Rode Kruisdrumband vertrekt om half zes voor een muzikale rondgang. De wandelaars, die de 25 km lopen, worden weer ingehaald door de drumband, het tamboerkorps en de plaatselijke drumbands. De burge meester van Axel zal de prijzen uit reiken. Tot slot van dit wandelfes tijn geven de Rode Kruisdrumband en bét Tamboerkorps der Luchtdoel- artillerie op de Markt een taptoe. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: A. C. Florussede Boe, z. J. M. Koeijvoets—Geers, d. C, Blanken- burgh—Vaane. d. S. T. Roelsc—Thesing, d. G. M. C. Pennartsv. d. Sande, d. W. K. C. de WijzeKögclcr. d. A. F. Sijtsma —de Danscliuuer, d. E. M. Meulmeester— Hoek, z. E. W. J. Ova—van Velzen, z. C. M. Piris—Lakahena, d. M. S. Muijs— v. Lingen. d. C. M. Speckens—Vierhout, d. Ondertrouwd: J. T. Ensing, 26 j. en C. W. Andriessen, 23 j. Getrouwd: P. J. Foij. 24 j. en J. de Graaf, 22 j. A. Meerman, 27 j. en J. J. C. Re geer, 22 j. B. Elvc, 25 j. cn A. A. Meijer, 20 j. Overleden: N. Meerman. 86 j.. wed. v. Til. J. Swennen. H. ,T. Loo, 64 j., e, v. H. F. W. Hartgers. F. Bak. 76 j.. e. v. P, J. van Oorschot. A J. Kesteloo, S3 j e. v. M, W. Desein. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 14-6: Waver- stroom naar Shoreham. Greetsïel naar Wemeldinge. Gazelle naar Norwich, Por- jus naar Pepel, Doni naar Scarborough. Burgwall naar Middelburg, 15-6: Porno naar Horsens. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14-6: Idancl van Londen. Bloemgracht van Amsterdam, Meidoorn van Oportó, Tjoba van Londen, Colette van Rouen, Necton van Zeebrugge/Terneuzen. Aardenburgli van Rotterdam Albcrt-Willem van Bayon- ne/Gent, Pegasus van Amsterdam. 15-6: Gaasterdijk van Le-Havre. Zaanborg van Colchester. Rieti-Teekman van Amster dam, Eagle van Londen. Albatros van Londen. Prins-Casimir van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14-G: Kora naar St.-Helier. Dinkel naar zee. Aagtcdijk naar Amsterdam. Akkrum- dijk naar Londen. Josef-Swenden naar zee, Jura naar Huil, Wubbtena naar zee. 15-6: Karimata naar Londen, Pacific naar Basse-Indres. Delfzijl naar Plymouth, Ko- nïngin-Juliana naar Rotterdam/Terneuzen. Elda naar Stockholm. (Slot van pag. 1) terwijl het omringende platteland wordt leeggezogen. Hij raadde de jongens dan ook aan hun verworven .-tennis na afloop van de cursus in de verschillende Zeeuwse dorpen in praktijk te brengen. Hij bracht hulde aan de ontwerpers van de school, het architectenbureau Roosenburgh. Verhave, Luyt en De Iongh te Den Haag, en architect J. A. de Bruyne te Goes. Jhr. De Casembroot zag de veelzij digheid van de school geïllustreerd door de schoolfanfare. „Hang als je de school verlaat, je instrument niet aan de wilgen", raadde hij de jon gens aan, „maar ga spelen in het mu ziekkorps van je dorp of stad". Ten slotte sprak hij de wens uit, dat de nieuwe school mag bijdragen tot wel vaart van de Bcvelanden en heel Zeeland, waarna hij een in de hal opgehangen bel luidde en daarmee het gebouw officieel opende. Daarna openden zich de gordijnen op het to neel en een groep leerlingen toonde symbolische afbeeldingen van de verschillende cursussen, die aan de Goese ambachtsschool worden gege ven. C. J. Buurman-mars Vervolgens zorgde het schoolorkest, onder leiding van de heer W. H. G. Timmermans voor een verrassing: de „C. J. Buurman-mars", door de heer Timmermans speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd. Van deze uiting van waardering zei de heer Buurman later in zjj'n toespraak: „Deze hulde van binnen treft my het meest". Voor de hulde van buiten zorgden de vele spreeksters en spre kers, die geen van allen vergaten directeur C. J. Buurman in hun waar dering te betrekken. De waarnemend burgemeester van Goes. dr. J. W. Nooteboom, merkte in zijn felicitatierede op, dat de school sterker was gegroeid dan Goes. „Het is dan ook een streek school geworden", zo zei hij. Hij hoop te dat de verhouding school-gemeen- tebestuur goed zou blijven en hij wees er tenslotte op, dat de industrie belang heeft bij goed technisch on derwijs, maar dat technisch onder wijs omgekeerd ook de industrie hai'd nodig heeft. GROTE VERBETERING Gebouw geheel uit eigen middelen gefinancierd De gereformeerde kerk (vrijge maakt) te Terneuzen, hoeft donder dagavond onder grote belangstelling van gemeenteleden en genodigden het nieuwe bedehuis aan de Van Cant- poortsiraat in gebruik genomen, In een inleiding ter gelegenheid van de ze ingebruikneming sprak de voorzit ter der bouwcommissie, dc heer M. C. van Blooys, van een feest, omdat voor deze verhuizing het „gehele ge zin der gemeenteleden" dé diensten weer kan bijwonen. Uitvoerig ging deze spreker in op de huisvesting sinds 1945. toen na dc vrijmaking In de rijks h.li.s. tc Middelburg zijn donderdagavond aan do leerlingen, die met goed gevolg het examen had den afgelegd, de diploma's van de middelbare handelsavondschool uitge reikt. De jongelui werden eerst toe gesproken door de directeur, de heer C. Abrabamse, die de leerlingen op wekte om hun studie voort te zetten en de uitslagen van de examens be kend maakte. Hierna reikte de voorzitter van de Vereniging voor Handelsonderwijs, de heer J. VV. Kögelcr, de diploma's uit. Ook deze wees de leerlingen in zijn toespraak op liet belang van het voortzetten van de studie én bracht de gecommitteerden en het personeel van de school dank voor hun werk, dat zij in het belang van het han delsonderwijs hadden verricht. Namens de leerlingen sprak tenslotte de lieer J. Hoogstraten woorden van dank. Van de veertien kandidaten voor de driejarige cursus slaagden er twaalf evi moesten cr twee worden afgewe zen. Geslaagd zijn: Bram Beekman, Nieuwland: Thea le Cointre. Middel burg: Katrien Davidse, Meliskerke; Mattie Joosse. Sint-Laurens: Hugo Kirighians. Middelburg; Anneke Mal iaars, Souburg: Bcp Mesu. Middel burg: Dick Moermond. Middelburg; Cathrien Vader. Veere; Ada van de Vrede. Souburg: Bob van der Weel, Middelburg: Leen Wouters, Westka- pelle. Van de twaalf kandidaten voor de vijfjarige cursus slaagden er elf en werd er één afgewezen. Geslaagd zijn: Otto Boone, Middel burg; Jan Caliouw. Middelburg: Jan Hoogstrate, Kapelle: Wim .Janse, Middelburg: Adrie Joosse. Middel burg; Arie Joosse, Sint-Laurens; Ge rard van de Klooster, Goes; Joos Marteyn, Arnemuiden: Klaas Schroe- vers, Arnemuiden; Wim van der Wce.le, Middelburg; Ko Weststratc, Middelburg. eerst een beroep moest worden ge daan op het Patronaatsgebonw. La ter werd het gebouw Vlooswijkstraat 61 in gebruik genomen. Reeds in 1952 kwam een bouwfonds tot stand, dat in één maand tijd ruim 10.000 bijeen wist te brengen. Na het door nemen van diverse plannen werd in 1960 een perecel grond in de Van Gantpoortstraat aangekocht, waarna in oktober van dat jaar met de kerk bouw kon worden begonnen. De heer Blooys sprak zijn dank uit aan allen, die aan de totstandkoming hebben medegewerkt. Ds. H. Smit, predikant van de vrijgemaakte gere formeerde kerk. sprak van een lange weg, waarop het bouwfonds vette, maar ook magere jaren heeft ge kend. De nuchtere maar stijlvolle in richting van het nieuwe gebouw gaf hem reden tot verheugenis. Terneuzens burgemeester, mr. H. Rijpstra, sprekend namens het ge meentebestuur, zei getroffen te zijn door liet feit. dat bet gereformeerd kerkbestuur cn de bouwcommissie zonder enige subsidie zelfs ver- worping daarvan kans hebben ge zien een dergelijk fraai gebouw tot stand te brengen. Namens de zusterkerken in de classis sprak ds. A. Kuiper. Na mens de classiskerken bood hij een gezamenlijk cadeau aan, ten behoeve van 'dc avondmaalsvie ring. Een elektrische klok werd aangebo den door de heer P. M. Oostdijk, namens de gereformeerde mannen- vereniging, gordijnen voor het kerk gebouw door mevrouw Huisman na mens de vrouwenvereniging en col- lectezakken door dc lieer F. Tolle naar uit naam van de jeugdvereni ging. Een omlijsting van de hoofd ingang van kleine, fraaie siersteen- tjes werd verzorgd door de aanne mer, de lieer A, J. Visser. De lcerk- zaal, die een langte van 15 meter en een breedte van 13 meter heeft biedt plaats aan 252 personen. Verder zijn er 12 plaatsen voor kerkeraadsleden. Het gebouw bevat een kerkeraads- kamer en een ruime vergaderruimte. Marktberichten EI ER VEILING S.B.E. Aanvoer 525.356: handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 36 tot 42 gram 5.60—7.03: eiereu van 51 tot 57 gram 11.13 —12.45; eieren van 57 tot 62 gram 12.60— 13.09: eieren van 62 tot 65 gram 12.S4 13.31: eendeëieren van 65 tot 81 gram 9.21 —10.92. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 1978 kg 2.75—3,29; schar 131: bot 321: tong 336: wijting 4: paling 20: rog S: tarbot 1: visiever 2: ongesor teerd 29; schol 7: doorgedraaid 92. EIERMARKT. Aanvoer 2.000.00: handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 59 tot 6o gram 12.7513.50, kiloprijs 13.15—2.14: henne- eieren van 38 tot 55 gram 6.7512.50, kilo prijs 1.77—2.27. VEILING ROTTERDAM. 14 Juni. Eerstelingen grote 23—29, poters 23—27. kriel 20—23. Dorê's grote 24—30. poters 23—25 kriel 1922. Barima's grote 2326, poters 2325, kriel 19—24. Eigen heimers grote 24—30, poters 22—24, kriel 17—21. Andijvie I 14—21, II S—11. Bloem kool I A 31—49, II A 12—35. Sla-1 A 3.60 —7.50, II A 3 50—4.60. Kroten 3.50—4.C0. aanvoer 11.000 kg. Kroten 12. Bospeen 1 39—57, II 30—36. Waspeen I A 79. II A 32 —72, Spitskool 31—34. Tuinbonen 29—40 Peterselie 34. Rabarber 23—30. Peulen 70—1,10. Dubb. bonen 1.551.79. Stambo- nen I 1.39. Spinazie 3248. Aardbeien i 13—39, II 15—27. Talisman I 1.00—1.33, II 82—1.24. Jecunda II 81, Senga Sengana 1 98—1.25, II 79—1.27. Regina 1 1.01—1.15, II 86—1.03. Perziken 11—32. ChampignonR 3.10. Tomaten export A 4,304.60, B 4.30, C 4.30. aanvoer 20.000 kg. V.V.Z.B. GOES 13 juni. Kruisbessen exp. 44. fabriek 32. Aardbeien zonder dop: Regina I 136, II 132; Mach. Frühernte I 111, II 100; Jecun da I 100, II Sl: Senga Sengana 1 lil, 11 lil: Mad. Moutot II 82. Aardbeien per doos: Regina I 42—57 II 2541, afw. 17— 20: Mach. Frühernte I 43—48. II 17, atw. 16: Senga Sengana I 4449, II 27—33: Ta lisman l 40—55, II 26—42: Mad. Moutot (I 2G: Red Gauntlet I 54—53, II 28—33. Aard- meien met dop per kg: Regina (1 70—120, afw. 80: Senga Sengana 1 140, II 90: Ta lisman I 120, II 60—110: Mad. Moutot. II 75—100. afw. 80. Kersen: Meikersen l 120, II 85: Earley Rivers II 140170. Ill 90; Hollanders II 170. Framhozen per doos 1 38—51. II 21—33 Rode bessen per doos: I 38—52, II 28—43. id. per kg II 95—130. Perziken per stuk 1 1029. KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING 13 Juni. Frambozen iti doosjes per kg 1 209—225, II 157—163. Kruisbessen 43. Aard beien zonder dop: Regina 1 139. [I 134: Sengana I en II 139: Juspa 1 en II 11' Mad Moutot I en II 69; Mach. Frühernte I cn II 130; Jeeunda I en II 106; Talisman I .117: diverse afw. 60. Aardbeien per doos van 2Va ons: Regina I 40—55. U 2642: Talisman 1 46—57. II 29—42: Red. Gount- Ict 1 42—58. 11 3U—44; Sengana i 41—51, II 24—3y: Juspa I 43—48. II 26—37: Merton Princ. 1 41, II 33: Cambridge 1 43—52, II 33—41: Macherauch 1 48—49; Siletz I 52; Deulseh Evern 1 45: diverse afw. 19—34 Rode bessen per dons 1 43—53. II 31—44. III 17. Frambozen per doos 1 43—500 II 31 —34. Kersen: Early Rivers II 140—162, [II 43—64, Meikersen li 94—104, Pollanders II 107. Aardbeien met dop II 74— llS.afw. 53—75. SCHERPEMSSE Dore gewone 22.53—23.09; drielingen 19.04; kriel 14.05—16.10. Aanvoer 825 kisten. In de lange rij van sprekers waren het voorts mejuffrouw H. J. Ybes. directrice van de vakschool voor meisjes te Goes, mejuffrouw W. C. Weststeyn, oud-dircctrice van deze school, ir. W. A. Ochtman. zoon van een der schoolporichters. de heer G. N. Meurs, van het Nederlands Ver bond van Directies en Leerkrachten bij het N.O., J. H. J. van Kimmenade. namens de Vereniging van Directies N.O. de heer C. Barentsen, van de Bond van Verenigingen tot het ge ven van Nijverheidsonderwijs, mr. L. G. Wolff, inspecteur l.o. in de in spectie Goes, architect J. A. de Bruy ne, aannemer J. S, van Waning en een leerling van de school, die hun vreugde over de opening cn het 85- jarig bestaan uitspraken, Dc meeste sprekers onderstreep ten hun woorden met fraaie ge schenken voor de school. De toe spraak van een der leerlingen werd teruggedraaid op een band recorder. Deze bandrecorder was het geschenk, dat door de leerlin gen werd aangeboden. Dank Do heer Buurman betrok voorname lijk de heren Jansink en Visser in zyn dankwoord. Deze beide heren, respectievelijk hoofdopzichter en hoofduitvoerder van het werk, dankte hij bijzonder hartelijk voor de goede samenwerking. Ook richtte hij zich met een dankwoord tot het leraren korps van de school. Tenslotte dank te ir. Stoel Fcuerstein alle sprekers en verdere aanwezigen voor hun at tenties en belangstelling. Na de officiële bijeenkomst in de hal maakten de talrijke aanwezigen een rondgang door het moderne en lichte bouwwerk, waarin dagelijks zovele jongens onderwijs ontvangen. In de ruime kantine volgde daarna een re ceptie. die met muziek werd opge luisterd. Eerder in de middag had ir. Stoel Feuerstciu nog een vluchtig histo risch overzicht van de groei van de school gegeven. Nadat de Goese am bachtsschool in 1875 was geslicht, telde deze niet meer dan vier leerlin gen. De school was toeu de eerste in Zeeland en de zesde van Nederland. Toen werd slechts het vak timmeren gegeven, maar in de daarop volgende jaren werden langzaam aan vele nieuwe cursussen toegevoegd. Jn 1875 telde de school vier leerlin gen en één docent. Thans telt de dag en avondschool ruim 800 leerlingen, 1 directeur, 2 adjunct-directenren en 50 leraren. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG. AFSLUITING GEDEELTE LANGE DELFT. In verband met rioleringswerkzaamliecien zal de Lange Dell't van de Koorkerkstraat tot dc Reigerstraat van 19 tot 24 juni a. afgesloten zijn voor alle rijverkeor. Middelburg. 15 juni '61. (f£n) ook in deze school werkt men veilig dank zij de moderne en sterke GRANDIOSA veiligheidsbrillen Fa brikante: FOCUS VEILIG N.V. Middelburg Wandelaars avondvierdaagse in Zierikzee ingehaald Met schitterend weer, de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" voorop en met massa's bloemen, zijn donderdag avond in Zierikzee de deelneemsters en deelnemers aan de Schouwse Avondvierdaagse ingehaald. Niet minder dan 792 van de 796. die maan dagavond voor het eerst vanaf „Con cordia" in Zierikzee van start gin gen, hebben na vier avonden van 15 kilometer voor senioren en viermaal 8 kilonieter de junioren Zierikzee behouden en met heel weinig pijn bereikt. Onderweg is er trouwens allo vier dc avonden geen enkele wandelaar uitgevallen; het viertal dat geen me daille krijgt of cijfertje aan de reeds behaalde medaille kan toevoegen, verscheen tijdens" een der avonden niet aan de start. Twee mensen lie pen de avondvierdaagse op Sehou- wen-Duiveland voor de 15e maal: mej. J. Verhage en dr. J. C. Röhner, beiden uit Zierikzee. Jan Stoutjes- dijk volbracht de tocht voor de 13e maal en mevrouw Schot-Meerdink. eveneens uit Zierikzee, nam voor de 12e maal met succes deel. Deze laat ste mars bracht de wandelaars in de richting Kerkwcrve: de jongeren lie pen over Schuddebeurs. VAN ONZE ADVERTEERDERS Fa, Petiet en Melse belangrijk uitgebreid Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van hun geheel vernieuwde rij wiel-, bromfiets- en scooterbê- drijf hebben de heren W. Petiet en B. Melse van de firma Fetiet en Mel se donderdag in hun zaak aan de Langevieleweg te Middelburg vele banden geschud en felicitaties in ont vangst kunnen nemen. In een tijds bestek van enkel maanden is het "be drijf uitgebreid met een ruime en modern ingerichte werkplaats met een oppervlakte van rond honderd vierkante meter. Hierdoor werd het mogelijk de oude werkplaats bij de winkel te trekken, die hiermee be langrijk is uitgebreid. Verder heeft men thans de beschikking over ecu groot magazijn en een tweetal ben zinepompen met vele mogelijkheden. Want door het omzetten van een schakelaar is het mogelijk dat één pomp drie verschillende mengverhou- dingen levert. Bovendien heeft men in de werkplaats nog een drietal mo derne oliereservoirs met een totaal- inhoud van 600 liter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3