Aardenburgs centrum wordt vakantieoord K.N.V.B. gaat betaald voetbal voor peilverbetering saneren POSITIEVERBETERING BIJ BELASTINGEN BEPLEIT RINGRIJDERS (63) STRIJDEN OM lE-KLASKAMPIOENSCHAP VRIJE-ZATERDAGDEBAT IN DE RAAD VAN ZAAMSLAG V.C.S. VERWERKTE IN 1959 960.000 TON SUIKERBIETEN 8 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 JUNI 1961 GEMEENTERAAD AKKOORD Invoering „vijfdaagse" per 1 juli De doopsgezinde gemeente te Aar denburg heeft bet plan in deze ge meente een vakantie- en conferentie oord te stichten niet een capaciteit van 120 bedden. De stichting die de oprichting wil verwezenlijken heeft de gemeente verzocht een perceel grond, behorende tot hel gemeente- landgoed de „Elderschaus" te ruilen voor een gelijkwaardig perceel nabij dit landgoed. Mede door ruiling van grond met een particulier zou de stichting over een perceel grond van ongeveer 4 hectare kunnen beschik ken waarop het vakantie- en confe rentieoord zou kunnen worden gebouwd. De burgemeester van Aar denburg, de heer J. M. A. C. van Dongen deelde een en ander mee in de maandagmiddag gehouden raads vergadering. Het vakantie- en confe- Hoofd voor Zeeuws bureau provinciale ontwikkeling lu de laatst gehouden Statenverga dering van Zeeland werd aangedron. gen op de vorming van een speciale afdeling ter provinciale griffie, be last met behandeling van de ontwik kelingsproblemen in dit gewest. Gedeputeerde Staten hebben thans gegadigden opgeroepen voor de be trekking van hoofd van het bureau provinciale ontwikkeling ter provin ciale griffie van Zeeland. De tc be noemen functionaris zal worden be last met de behandeling van zaken, welke de ontwikkeling van Zeeland betreffen, in verband met de uit voering van het Deltaplan, industrie vestiging, uitbreiding verkeer en ver voer. planologie en ontwikkeling van de sociaal-culturele structuur in de ze provincie. Het te benoemen hoofd van dit bu reau die de rang zal krijgen van „administrateur" zal academisch gevormd moeten zijn, terwijl erva ring op industrieel terrein tot aanbe veling strekt. Grenswijziging Hulst in de Tweede Kamer Het ligt in de bedoeling het ont- .werp van wet tot wijziging van de grens van Hulst en van de vijf aan grenzende gemeenten vandaag (dins dag) in de Tweede Kamer aan de orde te stellen. De mogelijkheid is evenwel niet uit gesloten, dat het eerst woensdag a s. in behandeling komt. Reinaertsdag in Hulst met uitgebreid programma Zondag 18 juni a.s. wordt in Hulst voor de derde maal de Rcinacrtstoet gehouden. Gedurende anderhalf uur zullen wagens en groepen facetten uitbeelden van het bekende middel eeuwse epos. Het programma voor die dag is als volgt samengesteld: 14 uur: Beiaardconcert op het caril lon van de Sint Willibrordus Basiliek door Jules Verniers uit Sint Niklaas; 1516.30 uur: Reinaertstoet; 17 uur: Concert op de Grote Markt door de koninklijke harmonie „De Vrije Ant werpenaren" uit Antwerpen; Tussen spel Poppenkast „Kapoen" uit Gent; 20 uur: Openluchtspel „Reinaert de Vos" van Pol de Mont, op te voeren door de Camere van Rhetorica „De Transfiguratie." te Hulst en „Sint Jan ten Steene" uit Sint Jansteen. Regie: Renaat Staes uit Sint Niklaas. De route, die de Reinaertstoet zal volgen is als volgt: vertrek Stations plein, Stationsweg, Gentsestraat, Grote Markt. Lange Nieuwstraat. Bontehondstraat, Godsplein. Dubbele Poort. Overdamstraat, Burg. Frans van Waesberghestraat, Gentsestraat, Grote Markt, Lange Nieuwstraat, Bontehondstraat, Burg. Frans van Waesberghestraat. Stationsweg, Sta tionsplein (dus gedeeltelijk tweemaal hetzelfde parkoers). In de binnenstad zal vanaf 13 uur een algeheel parkeer- en stopverbod gelden. rentiebord zou volgend jaar reeds ge reed moeten zijn. Voorts zou liet in de bedoeling liggen er een model kampeerterrein aan te verbinden. De tegenwoordige eigenaar van het door de gemeente en de doopsgezinde gemeente te ruilen perceel, de hèer Quataert, zal door de gemeente Aar denburg, door het in gebruik geven van andere percelen elders in de ge meente worden gecompenseerd. Daar het met de doopsgezinde gemeente te ruilen stuk grond achter de speel tuin ligt naast het sportterrein ontstaat tevens de mogelijkheid tot latere uitbreiding van dit complex. De raadsleden waren unaniem van oordeel dat de stichting van een dergelijk vakantieoord voor de gemeente van groot belang kan zijn, en ze stemden allen met de voorgestelde transacties in. Na afloop yan de vergadering werden de desbetreffende percelen door de raadsleden bezichtigd. Men besloot verder de weg door de Kaaipoort in de richting van het Kaaiplein verder door te trekken waardoor de mogelijkheid zal worden geschapen het trottoir langs de Ha venstraat te verbreden. Hierdoor 'zal de verkeerssituatie door de Kaai poort aanzienlijk worden verbeterd, terwijl tevens dc eigenaar van het hotel „De Rode Leeuw" zijn pand aan de straatzijde kan uitbreiden in ver band met een behoorlijke zit- en eet gelegenheid voor toeristen. De raad wees verzoeken voor subsi dies af van de stichting katholieke militaire tehuizen en de stichting voor thuislozenzorg. Aan het Bach- comité Aardenburg werd een subsi die van 500 verleend tot dekking van het nadelig saldo over 1961. Voorts besloot de raad met ingang van l juli 1961 over te gaan tot in voering van de vijfdaagse werkweek overeenkomstig de door de minister van binnenlandse zaken voorgestelde regeling. miiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiDiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij F Terneuzense scholiere j won week naar Parijs f| Een bijzonder goed opstel, ge- schreven in het kader van de Alliance-FranQaisc-prijsvraag, |f M heeft de> 16-jarige Truus de m H Bokx te Terneuzen een buiten- kansje opgeleverd: een week m naar Parijs. Truus de Boltx won namelijk een van de eer- ste prijzen in deze Europese opstelwedstrijd, waaraan mid- delbare scholieren kunnen deel nemen. Twee medescholieren van Truus de Bokx, Henriek Hcijboer uit Zaamslag en 'Piet Vroegop (allen Petrus Hon- dius Lyceum) ontvingen 'n eer- volle vermelding. Deze opstel- wedstrijd wordt jaarlijks door ee de Alliance Francaise voor de H Westeuropese middelbare scho- lieren georganiseerd. illllllllllllllllll!lll!illlll!lllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll!lllllllll B. EN W. GOES GEVEN TOE „Ongelukkige" uitlating in ambtelijk rapport Het college van b. en w. van de ge meente Goes heeft een onderhoud gehad met de scliilderspatroons in Goes over leveranties en aanbestedin gen. Dit schrijft het college aan do raad, die volgende week woensdag in vergadering bijeen komt. Tijdens het onderhoud is gebleken, aldus b. en w.. dat een gewraakte uit lating in een ambtelijk rapport inder daad ongelukkigerwijze zo is uitge vallen, dat hierdoor de indruk kon worden gcwclct, dat de Goese schil derspatroons door hun beleid de wo ningbouw te enigertijd in gevaar zou den hebben gebracht. Het heeft uit sluitend in de bedoeling gelegen erop te wijzen, dat een te stringente bin ding van hoofdaannemers aan de plicht uitsluitend met Goese onder aannemers te mogen samenwerken, in een bepaalde situatie het ver meende gevaar met zich zou kunnen brengen, aldus b. en w. In de toekomst zal een nieuwe ge dragslijn worden gevolgd ten aanzien van" aanbestedingen van schilder werk. AMBTENAREN IN GOES BIJEEN Salaris, promotie en vakantie in 't geding Aan de vooravond van het tweedaag se congres van de Bond van Per soneel bij 's Kyksbelastiugcn in Ne derland, dat maandag en dinsdag te Nijmegen wordt gehouden, kwaiu de afdeling Zeeland zaterdagmiddag in hotel „Terminus" te Goes in verga dering bijeen. De afdelingsvoorzitter, de heer L. Pieterse, gaf in zijn ope ningswoord een kort overzicht van het overleg betreffende de salaris positie en de promotiekansen van de belastingambtenaren. Hij sprak er zijn verontwaardiging over uit, dat de regering bepaalde verwachtingen heeft gewekt, die zij op 3 juni j.l. weer de bodem heeft ingeslagen. De regering heeft hiermee een belofte geschonden, zei spreker. In het georganiseerd overleg op 22 november 1960 is namelijk gesproken over extra verhogingen voor bepaal de groepen. Ook de belastingambte naren werden genoemd. In beginsel valt deze groep echter onder de door de organisaties en minister Toxopeus overeengekomen „rust in het salaris- front tot 1 januari 1962". Er werd echter de toezegging gedaan, dat een betere promotieregeling onder ogen zou worden gezien en dat, waar de ambtelijke rangen dit niet mogelijk zouden maken, nieuwe rangen in het bezoldighigsbesluit zouden worden opgenomen, de zogenaamde novellen- wijziging. Thans heeft de regering beslist, dat ook deze promotie- en novellenregeling valt onder de „rust in het salarisfront". Dit nu noemde de voorzitter strijdig met het akkoord van 22 november. Momenteel is er geen instantie, die zoveel examens met zo weinig promotiekansen kent, als de belastingen. De organisaties kunnen dit niet accepteren en zullen tot gezamenlijke acties moeten over gaan, merkte de heer Pieterse op. De ZATERDAG IN ARNEMUIDEN Titelhouder Zoutelande zal het zwaar krijgen Zaterdag a.s. duelleert het puikje van de Zeeuwse rïngrijders om het kampioenschap van de lc kias. Het wedstrijdterrein is het Schorretje in Arncmuiden, waar 63 van de beste ZR V-rijders, verdeeld over 21 afde-i lingen, in het strijdperk treden. De inzet van deze kamp is de zilveren medaille, die prins Bernhard voor liet winnende drietal beschikbaar ge steld heeft. De tweede prijswinnaars verwerven de zilveren medaille van «Ie commissaris der koningin in Zee land. Jhr. mr. A. F. C. de Caseni- hroot. Het drietal van Zoutelande is mo mentcel in het bezit van de ere-prijs. De rijders uit deze Walcherse bad plaats hebben de koninldflke medail le in 1959 veroverd en mochten deze in 1960 ook behouden, omdat toen in verband met het 10-jarig ZE.V-jubi- leum geen kampioenswedstrijden verreden werden. De niedaille-houders zullen het bij zonder zwaar kry'gen. Want er zijn verschillende drietallen, die een succesvolle gooi kunnen doen naar de hoogste prijs en dan den ken we in de eerste plaats aan Westkappels team, dat gevormd wordt door de gebroeders Leen, N'oach en Samuel Minderhoud, waarvan met name Leen de laat ste twee jaar bijzonder sterk rijdt. Maar er zal ook rekening moeten worden gehouden met de ploeg uit Veere, gevormd door L. P. Brasser, Jo cn Wim Maljers en die uit SL- Laurens. waarvan de kleuren verde digd worden door Tinus.Koole, Piet Rooze en Cor Abrahamse. Toch zul len de Zoutelandse -lansiers (Jaap Koppejan, Lein Vos en Jae. Minder houd) ongetwijfeld alles in het werk stellen om hun kampioenschap te prolongeren. Aan spanning zal het dus in Arnemuiden stellig niet ont breken. De titelstrijd in de tweede klas wordt in Sint-Laurens betwist en wei op zaterdag 15 juli, waarna de derde klassers aan de beurt komen in Vlis- pingen. waar tevens dc vrije wed strijd gehouden wordt. vergadering ging er mee akkoord, iedere aanvaardbare actie te onder steunen. t Kritiek De rondvraag was erg levendig "en gaf uiting aan vele kritiek aan het adres van de regering. Vooral de wij ze waarop het ministerie van finan ciën personeel aantrekt; stuitte op felle tegenstand. Ook de toegezegde vakantiekorting, die door de invoering van de vrije zaterdag zal worden toegepast kon geen genade vinden. Er is ook geen sprake van werktijdverkorting. Dat ook de „buitenwacht" op de hoogte is van de slechte positie, waarin de belastingambtenaar verkeert, blijkt, zo werd ter ver gadering betoogd, uit het feit, dat aan alle ambtenaren brochures werden toegezonden, waarin aan lokkelijke voorwaarden werden gedaan voor het aangaan van ge zinskrediet en persoonlijke lenin- •adering nocnn FONTEIN NOG ZONDER WATER Onvoldoende medewerking voor 100 plan waterleiding De raad van Zaamslag heeft maan dagmiddag uitvoerig gedebatteerd over de invoering van de vijfdaagse werkweek voor het administratief personeel op de gemeentesecretarie. Iï. en w. hadden voorgesteld de secre tarie met ingang van 1 juli a.s. op zaterdag te sluiten. Uiteindelijk werd hiertoe ook z.h.s. besloten. De heer A. de Visser (g.p.v.) zei ech ter dat hij in principe tegen was, daar deze dienst er is voor de burge rij. Er zijn bedrijven en zaken waar een sluiting niet mogelijk is. Hij zei dat hier de drang naar een vrije za terdag een grote rol speelt. Ook de heer J., van Hoeve (c.h.) vond dat nu er steeds meer mensen vrij zijn op zaterdag, deze dag gebruikt wordt voor een eventueel bezoek aan de secretarie. Burgemeester H. Trimpe antwoordde eveneens geen voorstan der te zijn van het sluiten van de secretarie op zaterdagmorgen, maar cr is een mogelijkheid dat het lean. Het werk van de zaterdag kan ver werkt «worden op de overige dagen. Misschien voelt men de klok van de tijd niet aan. maar de tendens gaat toch in de richting van een algemene vrije zaterdag, aldus de burgemees ter. Ook de gemeentewerklieden krijgen nu per 1 juli een vrije zaterdag, als mede een arbeidstijdverkorting. Voor de badmeester, bode en concierge moet nog een regeling worden getrof fen. Tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur werd met algemene stem men herkozen de heer C. Verplanke. De vergoedingen bijzonder lager on derwijs werden vastgesteld. Bij de behandeling van het voorstel tot vast stelling van de salarismaatregel ge- meentepersoneel, verklaarde de heer L. Florusse (p.v.d.a.) liever te heb ben gezien dat de gemeentewerklie den in groep 6 geplaatst werden, gen. De vergadering noemde een daar de thans geldende lonen van dergelijke gang van zaken „sehan- groep 4 aan de lage kant zijn. delyk". Besloten werd tot aankoop van-^cen freesmachine, waarvan de kosten 1300 zullen bedragen. Ook stemde de raad in met een nieuw voorstel van b. en w. voor de buurtschap „Eendracht" om een stuk weg van ca. 500 meter te asfalteren. By de rondvraag kwam de zo langza merhand traditie geworden vraag over de fontein weer naar voren, daar deze nog steeds niet in werking is. De voorzitter deelde mede, dat het wachten nog is op de fonteinkop. wel ke uit Duitsland moet komen. Verder is alles gereed. Dc heer A. de Visser vroeg of de omheining van de fontein, waarin 80 centimeter water komt te staan, wel voldoende is. Zijns inziens blijft het een gevaarlijke situatie voor de kinderen. Ook burgemeester Trimpe was het hiermee eens. Op een vraag van de heer J. van Hoeve naar het 100 pct.-plan van de waterleidiiigmaatschappy antwoord de de voorzitter, dat hij tot zijn spijt moest'mededelen, dat de medewer king van particuliere zyde onvoldoen de was in Zaamslag. Het K.L.M,--vliegtuig „Koraalzee", een DC-7C die in charter van Con necticut. vaar Amsterdam vloog met 73 passagiers aan boord,, is zondag morgen behouden geland op het in staat van groot alarm verkerende- vliegveld Prestwick in Ierland na een bang'avontuur boven de Atlantische Oceawi. Na een brand, die bijna drie kwartier duurde, heeft het toestel dc linkerbuitenmotor in zee verloren, waarna het op drie motoren verder vloog. Foto: de machine in de lucht kort voor de landing op Prestwick. Duidelijk is te zien dat de motor uit de vleugel is gescheurd. (Telejolo) Saint Hilaire Zierikzee en Hatfield uitgenodigd Het gemeentebestuur van Saint Hi laire in Normandië heeft zowel de sportmensen uit Zierikzee als uit het Engelse Hatfield uitgenodigd volgend jaar in Saint Hilaire deel te nemen aan een drie stedenontmoeting. Zoals bekend hebben Saint Hilaire en Hat field met Pinksteren te Zierikzee deelgenomen aan een soortgelijke ontmoeting. Bevorderingen P.T.T. De lieren A. F. Walraven en K. Boo gaard, beiden besteller der P.T.T. te Oost-Souburg, zijn bevorderd tot be steller eerste klas. JAARVERSLAG VERSCHENEN Ir. Geuze: geen te snelle beperking van teelt De V.C.S. Dinteloord heeft tijdens de bietencampagne van 1959 bijna 960.000 ton bieten verwerkt. Totaal is in Nederland verwerkt 3.200.000 ton bieten, zijnde de opbrengst van 92.979 ha. Het jaar daarvoor was 81.007 ha suikerbieten uitgezaaid, waarvan de opbrengst 4.003.000 ton bedroeg. Dit blijkt uit het pas verschenen jaarver slag over het boekjaar 1959-1960 van do V.C.S., dat tijdens een dezer dagen gehouden jaarvergadering in Roosën- ZESTIEN CLUBS IN IEDERE DIVISIE Eén eerste en twee tweede divisies na degradatieregeling in 1961-1962 Op voorstel van het sectiebëstuur betaald voetbal heelt liet bondsbestuur van de K.N.V.B. besloten enkele drastische wijzi gingen in het competitiestelsel van het betaalde voetbal in te voeren teneinde tot een spelpeil verbetering te komen. Het scctiebestuur is van mening dat het competitieprogramma te gefor ceerd is door net grote aantal wed strijden, waardoor bovendien het be kerprogramma in het gedrang komt en zijn waarde verliest. Vóór het seizoen 3961-1962 wordt een promotie cn degradatieregeling inge voerd. waardoor bij de aanvang van het seizoen .1962-3963 hot volgende competitiebcstel zal zijn ontstaan: 1 ere-divisie van 16 clubs: 3 eerste divisie van 16 clubs; 2 tweede divi sies van maximaal 16 clubs. Om tot deze formatie te komen zal voor het seizoen 1961.1962 de volgen de regeling worden toegepast: Eredivisie De 38 elftallen, die in het komende seizoen in deze eredivisie spelen, wor den door degradatie van 3 elftallen, die naar de eerste divisie degraderen, teruggebracht tot 15 ploegen cn door promotie van een elftal uit de eerste divisie tenslotte weer gebracht op 16 elftallen. De nummers 16, 'L7 cn 18 van de ere-divisie degraderen automatisch naar de eerste divisie. De kampioe nen van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie (dus twee wedstrijden) om een plaats in dc crc-divisie. Eerste divisie Dc 36 eerste divisie-elftallen (twee afdelingen van 18 elftallen) worden door degradatie A'an drie ploegen uit en de promotie van een elftal naar de ere-divisie tot 38 elftallen ver meerderd, doch verminderd met de degraderende nummer 8 t/m 18 2 x 11 22 elftallen), alsmede de ver liezer van de beslissingswedstrijd tussen de nummers 7, in totaal dus met 23 elftallen, waardoor 15 elftal len overblijven. Hierbij komt tenslot te 1 elftal, dat uit de tweede divisie E>romoveert, dus 36 elftallen in tö- aal. De kampioen van de tweede divi sie promoveert automatisch naar de eerste divisie. Het resultaat van al deze mutaties is dus 36 elftallen waarmee aan het sei zoen 1962/1963 wordt begonnen. Tweede divisie Door de degradatie van de 23 elftal, len uit: de eerste divisie, liet promo- ren van I elftal naar de eerste di- i visie en de automatische terugkeer van 6 elftallen (de nummers 11, 12, 13, 14, 15 en 1(5) uit de tweede divi sie naar het amateurvoetbal wordt liet aantal twecde-divislëeJubs van 16 f ebracht op 32. ndien de kampioen van Nederland van het amateurvoetbal .liet recht vraagt en verkrijgt naar hot betaal de voetbal over te gaan, waardoor het seizoen dus met 17 elftallen wordt begonnen, zullen-niet 6 maar 7 elftallen- (ook nummer 10) auto matisch uit de tweede divisie naar het amateurvoetbal terugkeren, zo: dat het aantal tweede divisie-elftal len aan het- einde van het seizoen 1961-1962 altijd op 32 uitkomt. Indien voor 1 juli van dit jaar eerste divisie-cJubs uit zichzelf zouden be sluiten terug te gaan naar het ama teurvoetbal, in welk .geval zij dus zouden mogen uitkomen in dc klasse waarin zij speelden voor de invoe ring van het scml-professionalisme, is het niet waarschijnlijk dat de eer ste divisies zullen worden aangevuld met clubs uit de tweede divisie om te komen tot het totaal van 2 x 18 bij het begin van het seizoen 1961- 1962. De clubs kunnen voor 1 juli slechts uit zichzelf teruggaan naar het ama teurvoetbal. Na deze datum zal de K.N.V.B, niet overgaan tot <le maat regel om clubs, die financieel niét in staat kunnen worden geacht zich in het betaalde voetbal te handhaven, terug te zetten. De clubs, die aau het eind van het seizoen 1961-1962 door de sane ring terug moeten keren naar het amateurvoetbal, zullen moeten af wachten in welke klasse zij ge plaatst worden. Pc beslissing in déze berust geheel bij het sectie- bestuur van liet amateurvoetbal. {daal, die onder voorzitterschap stond van ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, is uitgebracht. De voorzitter herdacht in zijn openingsrede de heer J. F. Brooymans in leven onder-voorzitter der vereni ging en lid van het dagelijks bestuur, die eind september 1960 te Oud-Vosse- meer is overleden. Voorts besprak de voorzitter de we- reldsuikersituatie. Hij was van me ning dat de overschotdreigingen niet zullen afnemen, eerder vergroot drei gen te worden, zodat mag worden verwacht dat de internationale rege lingen van de suikerraad nog aan be lang zullen winnen. Geen beperking Wat West-Europa betreft waar schuwde ir. Geuze voor een te snel overgaan tot beperking van de Nc- dcriandse bietenteelt. Hij citeerde in dit verband enige uitspraken van Duitse deskundigen, waaruit blijkt dat dit land niet van plan is zijn bietenteelt te beperken. Dit pleit er voor om in Nederland met zijn lage kostprijs niet voorbarig maatregelen te treffen. Aan de an dere kant is het gewenst dat liet Landbouwschap in overleg met de suikerindustrie plannen voor pro- duktiebcperking voorbereidt cu klaarlegt. De heer Geuze noemde de plannen ter verbetering van de land- en scheep vaartwegen, welke in West-Brabant worden uitgevoerd, van grote beteke nis en wees er tevens op dat in de naaste toekomst dc verbinding met Flakkee en Schouwen tot stand zal komen, hetgeen het transportbeeld van de grondstoffenaanvoer o.a. zal wijzigen. Over dc belasting op de coöperatieve verenigingen sprekend, vroeg de voorzitter aar.dacht voor het standpunt van de nieuwe president der V.S., die in een boodschap aan het Congres heeft gesteld dat de coöpera ties moeten worden versterkt, om op deze wijze de positie van dc landbou wers te verbeteren. In Frankrijk heeft de regering maatregelen in voorberei ding waardoor de landbouw een gro ter aèndeel zal krijgen in de verwer king van de landbouwprodukten. De tegenstelling tot de maatregelen in Nederland in voorbereiding, is ver bijsterend groot en dreigt de Neder landse coöperatieve, ondernemings vorm in de E.E.G. in een sterk nade lige positie te brengen, aldus ir. Geuze De balans per 30 september 1960 en de exploitatie-rekening 1959/'60 werden goedgekeurd. Hiermede werden dc be- stuursvoorstèllen om 766.448.47 af te schrijven op de post deelnemingen, benevens het restant van de obligatie lening ad 1.140.125 te reserveren, aangenomen. Deze obligatielening; groot 2.390.125 houdt verband met de reorganisatie in 1959 waar bij aan de leden van vroegere deelgenoten een obligatie van 1.25 werd verstrekt voor ieder aandeel waarmee zij als lid opnieuw toetraden tót de V.C.S. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. F. Brooy mans te Oud-Vossemeer, werd tot lid* van het bestuur benoemd de heer W. J. M. M. Brooyirrans te Nieuw-Vosse- mcer. Tot plaatsvervangend lid van het bestuur werd benoemd dc heer H. A. van Nieuwenhuyzen te Kruisland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8