B. en w. Middelburg verlagen stroomprijs WALCHEREN „OVERBRUGGINGSACTIE" VOOR GETROFFEN SCHOUWSE BOEREN BEROEP OP MIDDENSTANDERS IN HET OUDE STADSGEDEELTE Agenda NIEUWDORP WON BEVELANDSE BRANDWEERWEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 13 JUNI 1961 PROVINCIALB ZBBUW8B COURANT 5 INVOERING EXTRA VASTRECHT Vastrechttarief van 9 naar 8,5 cent per kWh NL' DE P.Z.E.M. besloten heeft om de contractuele brandstof- fenfactor voor de stroomleve- riug te verlagen, stellen b. en w. van Middelburg v oor om de stroomtarieven eveneens te ver lagen. Deze verlaging komt neer op de volgende wijzigingen: het vastrechttarief voor verlich- tings- en huishoudelijke doelein den wordt verlaagd van 9 cent tot 8J4 cent per kWh; het ba sistarief van 31 cent blijft on gewijzigd; voorts wordt een extra vastrechttarief ingesteld, van 7 cent per kWh, waarmee verbruikers - in woningen - Medio Middelburg viert van meer dan 1200 kWh per jaar j voordeliger uit zijn en in be- Zeventigjarig bestaan drijfsruimten bij een ver- De Miadelborgse lil ailOll L'U'll I aohnpmrpronio'ino- riefmeter gedurende speruren eveneens van 30 naar 27 cent per kWh (in januari, november en december van 17 tot 21 uur en gedurende de eerste helft van fe bruari en de laatste helft van oktober van 18 tot 21 uur); bui ten de speruren van 19 naar 17 cent per kWh, terwijl het tarief gehandhaafd blijft op 14 cent voor degenen, die helemaal niet tijdens de speruren stroom afne men. Het jaarlijks vastrechttarief voor winkels, kantoren werkplaatsen, pak huizen enz. blijft ongewijzigd, even als het dubbeltarief en het zoge naamde nacht-, middag- en vveek- eindtarief. HERENHODEHUIS Winkelgalerij-Middelburg MIDDELBURG - i uk> uuuucuuigsc gymnastiek- bruik Van meer dan 4000 kWh I schermvereniging Medioburgum viert I de komende maanden haar 70-jarig bestaan. Er is een huldigingscomité gevormd uit oud-leden, dat onder lei per jaar. Tevens wil het college met deze ver laging het systeem van de vast rechttarieven vereenvoudigen. Deze werden tot nu toe. per aansluiting bepaald naar gelang van de opper vlakte van het perceel. Dit betekende ongeveer 450 verschillende tarieven, welk aantal nu zal worden terugge bracht tot dertien. B. en w. verwachte», dat de totale stroomopbrengst een verlaging zal ondergaan van rond 11.100, waar tegenover een verlaging van de stroominkoop-ljostprys staat van rond 8600. Do tariefsverlaging zoü dus een nadelig verschil opleveren van circa 2500. B. en w. verwach ten echter over 196.1 hogere stroom- opbrengsten dan de geraamde, zo dat zij aannemen dat het nadelig verschil geen verlaging van het geraamde winstbedrag van 97.800 ten gevolge zal hebben. Voor kracht en andere doeleinden (geen verlichtings- en huishoudelijk verbruik dus) is de verlaging als volgt doorgevoerd: Bij meting over een enkel tarief meter van 30 naar 27 cent per kWh. Bjj meting over een dubbel ta- HAAGS GERECHTSHOF Koopman verkocht „onbrandbare" stoffen Om aan te tonen dat de lap stof wel ke hij verkocht werkelijk van goede kwaliteit was. had de koopman B. A. S. uit Nijmegen afkomstig, in dc woning van de douane-ambtenaar K. .T. te Oostburg benzine op dc stof ge goten en die aangestoken. ..Deze slof is ,onbrandl*«r en al gaat uw vrouw voor een opto vuur staan, met zo'n japon kan zo nooit in brand vliegen", zo verkondigde de koopman. Toen hij nog maar net was vertrokken, nadat 5 lappen stof had gekocht voor f 150. had deze nog eens de benzineproef genomen. De stof ging in brand. Meteen informeerde J. in een hotel te Vlissingen, of de koopman S. er een modeshow had gehouden, zoals hij aan de douane-ambtenaar had verteld. Dat verhaal bleek onwaar. Toen voelde de douane-ambtenaar zich bedrogen en er volgde aangifte bij de politie. Dc rechtbank te Middelburg veroor deelde S. tot 3 maanden gevangenis straf. van welk vonnis de koopman in hoger beroep kwam bij hel Haag se gerechtshof. Hij gaf toe dal het verhaal over de modeshow in Vlissingen gelogen was, doch hield vol. dat de verkochte stof door benzine niet in brand kan gaan. Dat kan geen enkele stof, zo betoog de hij en bood aan dat in de rechts zaal te demonstreren, hetgeen de president weigerde. Het was een zeer aanlokkelijk ver. haal dat verdachte aan de douane ambtenaar had gedaan. De stof zou in de winkel wel. f 60,per meter" kosten en kwam nu op ongeveer f 5,—-. „Ik dacht dat het stof van de mode show was", verklaarde de ambtenaar als getuige. Dc procureur-generaal wees erop dat verdachte veel „langs liet randje loopt" en als gevolg daarvan ook reeds 8 maal is veroordeeld. Daarom vorderde hij thans bevesti ging van het vonnis van de recht bank te Middelburg. De raadsman, mr. R. Oosterhof vroeg een geheel voorwaardelijke straf. Arrest op 23 juni. ding staat van B. van Ballegooyen. Hoewel Medio op 27 augustus zijn veertiende lustrum bereikt, wordt de receptie ter gelegenheid daarvan in verband met de vakanties ge houden op 2 september a.s. Voor het zover is, zullen de gymnasten nog een fors programma afwerken. Na de komende avondvierdaagse-wandel- marsen, waarvan de jubilerende ver eniging eveneens de organisatie is opgedragen, vieren de adspiranten op 24 juni a.s. feest in het openlucht theater Toorenvliedt. Op dezelfde avond worden er door het hcrenkeur- korps van de ZEBRA en door tur ners van de Middelburgse verenigin gen demónstraties gegeven. Op S juli daarop treden de Medio- Ieden met medewerking van Mystic Marco op voor dé kinderen van Zon neveld. De folkloregroep zal de kinde ren onder moer met oude dansen verrassen. Enkele dagen voor de receptie op 2 september, wordt een tentoonstel ling gehouden over zeventig jaar Me dio. In november volgt tot slot de jubileum-uitvoering. Auto botste tegen fietser die geen richting aangaf Maandag is in de Hoogstraat te Mid delburg een auto met een wielrijder in botsing gekomen, toen deze laat ste, de scholier J. J. van der V. uit Middelburg, afsloeg zonder richting aan te geven. Hierdooi- botste de autobestuurder, de heer J. J. F. uit Oostburg, die achter de wielrijder reed, tegen de fiets op. De scholier liep bij de aanrijding enkele schaaf wonden aan zijn benen op. Fiets en auto werden licht beschadigd. Muzikale attentie Van Juliana" bij huwelijk Woensdag 14 juni a.s. zal het Middel burgse tamboers- en pijperskorps „Ju liana" twee leden, mej. I. Goedbloed en de heer C. van Kleven, die die dag in het huwelijk treden, ter gelegen heid van dit feit een serenade bren gen. De route voor dozö muzikale attentie is als volgt.: vertrek om 20 uur van het Rode Kruisgebouw aan de Kin derdijk, Spijkerbrug-Boatrixbrug, Rotterdamsekaai, Brakstvaat, Singel straat, waar voor het gereformeerd jeugdgebóuw de serenade zal worden gebracht. Vervolgens trekt dc „mu ziek" verder via de Spanjaardstraat, Wagenaarstraat, Hofplein. Lange Noordstraat, Markt, Lange Delft, Se- geersstraat en Korendijk weer naar de Kinderdijk. VLISSINGEN Nieuwe bestuursleden uloclub geïnstalleerd Zaterdagavond zijn tijdens een feest avond in „Britannia" de nieuwe be stuursleden van de schoolclub van de openbare ulo te Vlissingen offi cieel geïnstalleerd. Rced3 op een eer der gehouden vergadering waren deze jongelui verkozen, maar zaterdag reikte het hoofd der school, de heer H. W. Zwagerman, de penningen uit. Hij had bovendien bloemen voor de scheidende bestuursleden: voorzitster Cora Swint en penningmeesteresSe Willy Rutters. Ook waren er bloemen voor Joke Goddijn, de nieuwe secreta resse, die dit ambt al enige tijd waar nam. Tijs-Jan Duijm werd zaterdag voorzitter en Marga van Gelder pen- ningmeesteresse. De rest van de avond werd gevuld met een cabaretprogramma met mu ziek, dans en voordrachten. Vooral het optreden van „The Sabres" oogst te veel bijval. Op voortreffelijke wijze speelden zij onder meer „Caravan" van Duke Ellington. De bijeenkomst werd besloten met een geanimeerd bal. (Slot van pag. I) pet. minder inkomen, dan de gemid delde Zeeuwse landbouwer", betoog de ir. Geuze. De heer Geuze herinnerde eraan, dat Schouwen steeds in het hoekje heeft gezeten waar dc slagen vallen. In 1944 zetten dc Duitsers het land on der water, in 1953 kwam de waters noodramp over Nederland en toen werd Schouwen zwaar getroffen en daarna werd het eiland verkaveld. „Wat we nu meemaken is een raadselachtig iets", aldus de heer Geuze. Hoewel de weersomstan digheden in vele andere delen van Zeeland niet beter of slechter zijn geweest dun op Schouwen, laat. deze streek als landbouwgebied het er vrijwel volledig bij zitten. Verschillende samenwerkende in stanties hebben een diepgaand on derzoek ingesteld. Daaruit is ge bleken, dat de natriumbezetting van het kleïcomplex tweemaal zo boog is als normaal. Dit geeft aan de grond geleiachtige eigen schappen, waardoor een substan tie wordt verkregen, waarop vrij wel geen oogst wil groeien. Moge lijk ligt hier een verband met de inundatie van 1953, maar zeker heid daaromtrent is nog niet ver kregen. zei ir. Geuze. Knelpunten zyn met name dc streek rond Kerkwerve, de streek Brou wershaven-Den Osse en bepaalde gronden langs de delingsdijk. Geble ken is, zo vervolgde ir. Geuze, dat bepaald niet geheel Schouwen of alle bedrijven, die noodzakelijk financiële bijstand behoeven. De molen van de overheid pleegt in dit opzicht lang- Concert „Ons Genoegen" De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" geeft vanavond (dinsdag) om acht uur een concert op het Plein Hogeweg te Vlissingen. Het pro gramma vermeldt ondér meer een tweetal moderne Nederlandse werk jes: „Beelden uit de Vogezen" van Mcir.dert Boekei en „Noordhollandsc paneeltjes" van Gerard Boedijn. Voorts zal „Orfa Genoegen" ten ge hore brengen: de marsen „Wappe rende vlaggen", „Eratomars", „Zee land presenteert" „Entree de con cours" en „Schulter an Schulter" en balletmuziek uit „Undinc", de „Klom pendans" van Lortzïng en gedeelten uit ;.My fair lady" van FTederik Loe- VLISSINGSE MIDDENSTANDSCENTRALE: Indien mogelijk de eigen zaak saneren In een circulaire aan de leden, waar in onder meer het jaarverslag over I960 is vervat, doet de Vlissingse Middenstandscentrale een beroep op de middenstanders in de „oude stad", indien nodig en mogelijk de sanering van de eigen zaak ter hand te ne men. „Het gemeentebestuur", aldus deze circulaire, „kan alleen veror deningen in liet leven roepen, die de sanering moeten regelen. Zij kan desnoods ook nog wel bepaalde pan den onteigenen of in minnelijk over leg aankopen. Doch de rest moet de middenstand zelf doen". Voorts wordt in deze circulaire dc verwachting uitgesproken, dat er binnenkort overleg tussen het ge meentebestuur en de Saneringscom missie zal plaatsvinden over do sa nering. „Wij hebben allemaal dc wens om van Vlissingen een koopstad te maken", aldus dit schrijven, „doch dat wordt niet bereikt met papieren verordeningen. Bij ande re plaatsen vergeleken zijn de Vlissingse winkels over liét ge heel genomen bij de ontwikkeling VANDAAG. Middelburg City: Het groene masker, 20 uur. 13 jaar. Electro: Ik beken, 19,30 uur, 18 jaar. Molenwater: Minia tuur Walcheren, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Dc Perzische maagdenroot, 20 uur. .13 Jaar. Luxor: Kom van dat dak al, 20 uur, a.l. Gors Grand: Liefde en begeerte, 20 uur. 13 jaar. Bergen op Zoom Luxor: Ballet, 20 uur. Roxy: VernietigingscommandJ, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Freddy unter trem- den Sternen, 20 uur. a.l Watertoren: Expositie Raymond Kimpe, 10—21 uur. Sas van Gcni Olympia: Misdadige meisjes. 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De bruiden van het Morlook monster, 20 uur. 14 jaar. PRIJSUITREIKING IN GOES B.B.-bindingsavond met geslaagde revue Tijdens Ccn maandag in „do Prins van Oranje" te Goes gehouden B.B.- biiulingsavond heeft burgemeester P. J. Evers van Kattendijke de prijzen uitgereikt van de zaterdag in zijn gemeente gehouden Bevelandse brandweerwedstrijden. Met ruime voorsprong op de andere korpsen is het brandweerkorps van Nieuwdorp met 1227 punten op de eerste plaats geëindigd. De spuitgasten van Nieuw dorp legdeu daarmee beslag op de fraaie wlsseiprijs: een zilveren brand weerman. De bevelvoerdersprijs ging naar Borssele. Het puntenaantai van 84, dat de commandant van de vrij willige brandweer van Borssele be haalde, werd door geen der andere bevelvoerders bereikt. De bijzonder druk bezochte bijeen komst er moesten zelfs enkele tientallen stoelen worden bijgeplaatst, waardoor men bijna in overtreding kwam met de brandweerverordening werd met een woord van welkom geopend door burgemeester H. G. van Suylekom van de gemeente Kapellc namons de B.B.-lcring Z. II. Vervol gens maakte de voorzitter van het organiserend comité, de heer H. den Hartog de prijzen bekend van de kaartleesrit. Het korps van 's-Hee- renhoek kreeg de eerste prijs met 0 strafpunten. Eén strafpunt hadden Borssele. Rilland-Balh, Goes A en Kruiningen. De eerste drie prijzen van de schietwedstrijden gingen naar L. de Jonge 's-Heerenhoek, A. Schou- wenaar, Wemcldingc en P. Westeindc 's-Hcerenhoek. Nadat de voorzitter van de jury, de brandweercommandant van „De Schelde" te Vlissingen, de heer C. van Oyen de resultaten van de wed strijd onder de loep had genomen, reikte burgemeester Evers de prijzen uit. De uitslag was: le prijs met wissel beker Nieuwdorp met 1227 punten; eerste pryzen, Kruiningen. 1142 pun ten: Borssele. 1129 punten: Wol* phaartsdijk. 1126 punten en Yerseke. 110-1 punten; tweede prijzen: Goes A 1087 punten: Kattendijke. 1075 punten, Kapelle, 1070 punten. Ril- land-Balh 1064 punten: 's-Heeren hoek, 1062 punten: Kloetinge, 1051 punten: Krabbendiike. 1031 punten; 's-Gravenpolder 998 punten en 's-H.- Arendskerke. 995 punten: derde prij zen: Goes B 968 punten: Heinkcns- zand 938 punten en Kwadendammo 868 punten. Buiten de prijzen viel liet korps van Wemcldingc met 773 punten, dat met een nieuwe com mandant en.nieuwe vrijwilligers voor het eerst aan de wedstrijden deel nam. De brandweerlieden met vrouwen en verloofden hebben het verdere ge deelte van de avond op prettige wij ze doorgebracht. Het cabaretgezel schap van Henk Bukman presenteer de op vlotte wijze de revue „Een avond in de mallemolen," die veel bijval oogstte. Tenslotte was er een brandweerbal op de muziek van dc „Slikspetters" uit Yerseke. ten- achter gebleven. Wij weten ook wol, dat daarvoor diverse re denen zijn op te geven"! Maar de onzekerheid over de toekomst van de binnenstad, in verband met de sanering is, volgens de Vlissingse Middenstandscentralc nu groten deels verdwenen. Jaarverslag In het jaarverslag van de centrale wordt het betreurd, dat het gemeen tebestuur aanvankelijk niet heeft ge reageerd op een klacht van de cen trale omtrent dc misdragingen van de jeugd op oudejaardag 1959. Tij dens een bespreking in het stadhuis zegde de burgemeester toe, dat ccn en ander de volle aandacht zou heb ben. De viering van het oude jaar 1960 was clan ook aanzienlijk rusti ger. Het laten varen van een Show boot" in het kader van de „Zo- mershow heeft een exploitatietekort opgeleverd van f 300,welk ge drag door een gemeentesubsidie werd gedekt. In totaal werd door dit evenement f 1475,stedelijke be lasting aan de gemeente afgedragen, In het jaarverslag wordt aangedron gen op een herhaling van de Show- bootvaarten, maar. dan met een gro tere frequentie. Met het actiefonds „Vlissingen" werd in het Showboot. programma een zeer gewaardeerde medewerking gevonden. Het jaarverslag vermeldt verder, dat 1960 voor de meeste middenstanders niet ongunstig is geweest. Men is echter van mening, dat het nog be ter had kunnen zyn als er een voor uitgang was gekomen in «le werk zaamheden van de N.V. Haven van Vlissingen. Tenslotte wordt In het verslag gezegd, dat er bij de midden stand ongerustheid heerst over liet benutten van de mogelijkheden, die deze haven biedt. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 1U-G: Corale naar Hansweert, Cenlurit.v naar Antwer pen. Innaren naar Wilmington. Tim naar Holding. Askvin naar Methil, Golden-Co met naar Colombo. 11-6: Giove naar U.S. A., Odysseus naar Abö. 12-G: Campano naar Genua. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 10-6: Rifo-An van Straalsimd, Eagle van Londen, Dirikel van zee/Gent, Delia van Inimingham, Oberön van Rotterdam, Maassym-N van Swansea, Stccnwïjk van zee/ Vliss, rede. Dcneb van Dieppe. Wille- mijn van zee. 1-6: Zanzibar van Londen, Doni van zee. Kora van Rotterdam. Ar- noudspolder van Oporto'. Ambulant van Belfast, Cornelia B 3 van Cardiff. Elda van Huil, Delfzijl van Londen. Wijmers van Harlingeni Schiedijk van New York, Aludra van Hamburg, Jason van Ham burg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 10-6; Kon-Tiki naar Sweden, Beninkust naar Amsterdam, Prins Willem v. Oranje naar Rotterdam. Beekbergen naar zee. Auriga-G naar Kopenhagen. Senang naar zee. Sehiè-Lloyd naar Rotterdam, Albatros naar Londen. Albion naar zee, Steenwijk naar zee/Vliss. rede, 11-6: Leuvehaven naar Kopenhagen. Soestdijk naar New York, Oostkerk naar Amsterdam, Omver- kerk naar Rotterdam. Arendskerk naar Hamburg, Bennekom naar Amsterdam, Alhena naar Rotterdam, Mitrop2 naar Hamburg, Markab naar Stockholm. Lek haven naar Rotterdam, 12-6: TJoba naar zaum te malen. Zo zal eerst afge wacht worden, wat de oogst zal ople veren. Maar vóór dat tijdstip, zal al hulp verleend dienen te worden, meende ir. Geuze. Zijn gedachte was een soort „overbruggingsaclie", die binnen enkele weken op gang zal dienen tc komen. In de hulpactie zullen ook andere ge bieden betrokken moeten worden, o. m. een gedeelte van de Zak van Zuid- Beveland, waar men met dezelfde moeilijkheden als Schouwen heeft te kampen, betoogde ir Geuze. Ter illustratie van de moeilijkheden op Schouwen, vertelde hij nog, «lat twee boer«lerijeu te koop zijn aange boden. „.Misschien zijn zé op dit ogenblik al in andere handen overge gaan". aldus ir. Geuze. Voorts gaat het gerucht, dat nog acht bedrijven le koop zijn, maar daarover is offi cieel niets bekend. „Modern Sound Quintet" in Walcherse Jazz Society De Walcherse Jazz Society heeft za terdagavond in restaurant „Delta" te Vlissingen tijdens de laatste mu ziekavond van liet seizoen, opnieuw kunnen kennismaken met „The Mo dern Sound Quintet" uit Breda. Een hernieuwde kennismaking die voor de Walcherse jazz.-Iiefhebbers wel zeer prettig is uitgevallen. Het was in de eerste plaats het enthousiasme van liet jeugdige Brabattlse vijftal, dat voor een goed geslaagde jazz- byeenkomst als sluitstuk van het seizoen zorgde. Dit enthousiasme maakte bovendien de niet altijd feil loze speltechniek van de musici voor een groot deel weer goed. Het waren in dit ensemble, dat onder leiding stond van trombonist Jan v. d. Plas. dc pianist en de bassist, die er voor zorgden dat de jazz-Iiefheb- bers goed aan hun trekken kwamen. Saxofonist en trombonist trokken zich aan deze musici van tijd tot tijd merkbaar op en het geheel was dan ook boeiend en speels genoeg om het gehoor niet teleur te stellen. De Brabantse gasten, die sinds hun vo rige optreden merkbare vorderingen hebben gemaakt, genoten een goede belangstelling. Het „Jazz Festival '61", dc jaar lijkse grote avond van de Wal cherse jazz-soeïety, zal op 15 juli in „Britannia" te Vlissingen wor den gegeven. Tijdens dit festival zullen onder andere Rita Reys en Pint Jacobs voor de Walcherse vereniging optreden. VAN ONZE ADVERTEERDERS Verbouwing banketbakkerij Rijk BakkerJ. C. Rijk te Middelburg heeft zijn winkel aan de Pottenmarkt een verbouwing laten ondergaan, die met name liet exterieur bijzonder ten goe de is gekomen. De winkel heeft thans één etalage inplaats van twee, zo als het voorheen was. Door een soort ctagebouw is in de etalage een dubbele ruimte verkregen. Voorts zijn de toonbank en de wandetalages ge heel vernieuwd. Des 'avonds maakt de verlichte eta lage een uitstekende indruk. De eta- iage is dan namelijk versierd met enkele bijzonder fraai door «le heer Rijk vervaardigde chocolade-werk. stukken uit de bloemenwereld. J. de Kruyter te Goes overleden Op 70-jarige leeftijd is maandag in Goes overleden dc lieer J. de Kruy ter, rustend iniddendstaiider in deza gemeente, in bel politieke, kerkelijke en economische leven heeft de thans overledene een belangrijke plaats in genomen. Wegens zijn vele verdien sten werd bij eind 1957 tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. De heer De Kruyter begon zijn loop baan in 1907 in de grossierderij in schoenen van zijn vader. Hij bouwde het bedrijf uit tot een groothandel in schoenen, die hij in 1956 wegens ge brek aan ccn opvolger in andere han den deed overgaan. De thans overle dene heeft niet alleen zijn beste krachten gegeven aan zijn zaak, maar ook in het verenigingsleven nam hij een belangrijke plaats in. Hij was gedurende de jaren 1936 tot 1956 kerkvoogd van de Nederlands hervormde gemeente te Goes, van 1939 tot 1940 lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, van 1946 tot 1954 lid van de .Provinciale Staten van Zeeland voor de C.H.U. en van 1949 tot 1954 bestuurslid van het Gasthuis. Jarenlang was de heer De Kruyter voorts bestuurslid van de plaatselijke middenstandsvereniging „Handelsbe langen". Als lid van de Provinciale Staten van Zeeland bepleitte hij voor al de belangen van de middenstand. Hij was voorts secretaris van dc han delsavondschool te Goes en commis saris van de N.V. Zaadhandel en Boomkwekerij wed. P, de Jongh te Goes. Geslaagden van de ,,De Ruyterschool" in mei In de maand mei slaagden van de „De Ruvterschool" te Vlissingen voor het S.W.T.K.-diploma A: W. San- gers, H. J. M. Peters, J. F. v. As, C. A. W. F. Tumbuan, A. v. d. Hooft. R. G. v. Dierendonck, J. G. F. Beu- mer, E. de Vos Burchart. Voor 3e stuurman- G.H.VL. R. H. Rónkcs. P. H. W, V. Jongeleen. J. Stroo, H. Bonsma: voor 2e stuurman G.H.V.: J. P. J. v. Bers, theor. gcd„ B. G. Coops. Voor radiotclcgrafist 2e kl.: D. J. Hage, A. P. de Graaf, W. Meesen. Voor de i*adarcursus slaagden: R. P. Rodenboog, C. Hartoog, J. Stroo. H. Bonsma, N. Hueting, A. J. M. Fleu ren, C. J. Hondlus. C. M. Dieleman slaagde voor het examen stuurman KH.V. Examens Aan de Ned. Economische Hoge school to Rotterdam slaagde voor het propacdeutisch examen de heer C..de Voogd te Vlissingen.- Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. M. LooiseSinke. z.. M. Hoekman—Oosthuizen, z.: M. .r. Rogiers— Voorn, z.: E. M. Basting—v. Loocke-, d.: II. de Bruinvan Roon, z.: G. G. Wink de LangeWcndels, z.: C. L. A. L. Har- tingde Bruijn. cl.: A. MaandagDerlt- sen. z.: P. E. van NieuwlandRademaker, Ondertrouwd: R. J. Swint. 2l,j, en W. M. Adriaanscn. 20 j. Getrouwd: A. J. Pliers. 23 j. en E. E. Fe lix, 21 j.: C. Ingelsc, 26 j. en N. van Bel- ztn, 24 j. Overleden: S. de Koning. 63 j.. wedn. v. N. Caljouw; J. Minderhoud. 76 j., wedn. v. J. Minderhoud: J. I. Bouwensc, 79 j.: W. de Visser. 53 j. c.v. E. Dekker: S. A. Versluijs. 57 j., c.v. S. den Boeft: C. Krls- talijn, 95 J.. wedn. v. J. Vermeulen: J. Huijsman, 81 j., wedn. v. W. E. Sinkc. GRAAN BEURS ROTTERDAM. Officieuze noteringep per 100 kg. Voeder- granen vast. Maalgërst, volgens monster, 24—29.25. Kippegerst, volgens monster 25.25—20.50. Haver, ongepunte volgens monster. 21—23.75. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten óp monster 23 —25. Prima kwaliteiten tot 30. Schokkers op monster 23—25. Prima 'kwaliteiten tot 30. Bruine bonen op monster, boeren- schoon, droog, naar kleur van 2042.50. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1306 stuks. Vette koelen en ossen 1016. Varkens 700. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 315—345 280315 250—275 Varkens dev. gew.l 130 178 175 Vete koeien: aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd. Varkens (levend ge wiekt): aanvoer als vorige week, handel redelik, prijzen als vorige week, prima vleesvarkens boven notering, zware var kens 1.65—1.66 per kg, slachtzeugen 1.50— 1.55 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT Import garnalen 1749, 322, 374; schar 481, bot 443, wijling 18. tong 340. paling 61. rog 20, tarbot 2, wulk 2. visiever 2, krab 7. ongesorteerde vis 2. KRABBEN DIJ KE EN OMSTREKEN 12 juni. Aardbeien per doos: Reglna 1 30 —39. II 13—35, Mach. Fr. I 32—46, II 17— 33. Talisman I 40—44, II 22—39, Red Gauntlet I 3543. II 22—37. Senga Sengana I 30—38, II 22—35, Juspa II 25: rotle bessen per doos Jhr. v. Teis I 74—85. VLASMAIIKT ROTTERDAM. 12 juni. Waterroot vlas: lagu soorten van f 1.23 tot 1.55, middensoorten van f 1.60 tot t 1.80, best vlas van I 1 85 tot t 2.15. Dauwruot vlas: van I 1.23 tol f 1.85. Breek vlas: van f 0.73 tot f 1.35 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.50 tot t U.8U. Het aanbod van waterroot vlas blijft vrij constant, de meeste partijen bestaan uit lage- en middensoorten. Betere kwalitei ten worden schaars aangezien veel oude voorraden verkocht werden in de afgelo pen weken. De prijzen ondergaan weinig verandering, voor de lagere kwaliteiten blijft de vraag goed. Middensoorten heb ben wat minder belangstelling. Dauwrootvlas wordt onveranderd aange boden. de vraag blijft de produktle goed volgen, prijzen als vorige week. enkele lage kwaliteiten Iets hoger. Breekvlas weinig aangeboden, de aanvoer kan COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING „WALCHEREN" G.A., MIDDELBL'RC? 12 juni. Nieuwe aardappelen, groten 34 37. drielingen 30—35, kriel 2033; aard beien per doos Regina 2645, Talisman 2846, Senga Sengana 2447, Cambridge Vigour 36—47, Red Gauntlet 40—48, Deuts Evern 2644: rode bessen p. dons 41—59; kersen per doos CO—64; aardbeien per kg: Deuts Evern 114—132, Senga Sengana 104 —135. Regina 320—131, Cambridge Vigour 142: perziken p. stuk 7—36: tomaten per kg 120; sla 3,5—10, andtjvje 7—14, poste lein C4—83. spinazie 16—53. rabarber 31 42. tuinbonen 29—39. glassnijbonen 103— 159. dubb. prinsessen 219226, spitskool 14 22, savoniekool 2430. boskroten 1426, peulen 186—250, bloemkool 4 st. p. kist 37—56, 6 30—43, S 21—36, 10 10—24: kom kommers groen A 40i7, B 25—44, C 22— 34: wit A 4251, B 39—46. C 27—33; bospeen GO—30. waspeeu 76—98. Heden werden de eerste tomaten aange voerd door de beer A. Joziasse. Grijps- kerksevveg 3. Oostkapelle. KAPFXLE-BIEZEL1NGE EN OMGEVING 12 juni. Aardbeien zonder dop: Regina 1 118, II 116. Sengana I 119. Mach. Frühern- te II en I 114. Juspa I en II 93. Madame Moutöt II 53. dlv. afw. 51: kruisbessen 64 <—63: aardbeien per doos van 2'i ons; Re- gina 1 39—57, II 20—38. Sengana I 37—46, 11 18—35. Talisman I 41—35. II 25—41, Red Gauntlet 1 42—55, II 25—10. Cambridge Vigour 1 46—50. TI 26—35. Mach. Frübern te I 32—54, II 20—32, Madame Moutöt II 24—25. Juspa I 40—46, II 28—36, Merton Princess I 47. II 30—41. div. afw. H—24. Aardbeien per kg: II 80—100. afw. 61—78, Kersen: Early Rivers 1 198, II 125: rode bessen per doos: Jhr. v. Tets 1 75—100. II 5564. frambozen per doos: l 50—73, !1 3757: aardappelen II 3'i4. eerstelingen I 27—30. II 25—20, drielingen 2022. kriel 17—19: groenten: kropsla 15, bloemkool zo41, sjalotten 7?è—10, boskroten 22—24, peterselie l'i. V.V.Z.B. GOES 12 juni. Kruisbessen exp. 60: aardbeien zonder, dop: Regina I 111, II 104. Mach. Früh. I 100, II SI: Talisman I 100; Sengana I 100. II 81: Jecunda I 100, II 81: aardbeien per doos I 30—49, II 23—33: aardbeien per kg I 120—130, II 90—130, afw. 75—80: rode bessen per doos I 72—76: frambozen per doos I 5155, II 3650: Earley Rivers per doos I 55: Early Rivers per kg I 200—230, II 170: perziken per stuk I 14—27. Groen ten per stuk; bloemkool AI 41—54, All 32 44. BI 30—31. BII 2527, afw. 1630. Kropsla I 1113, II 5—8. Komkommers A 3033, B 2632. Per bos: kroten 1539. gelmatig opgenomen worden, notering als Per kg: peulen 150—200, tuinbonen 31—3.. vorige week Voor gezwingelde lokken dubb. pr.bonen 160—170. andijvie 42«3^ bljjft do vraag ruim voldoende om de tomaten A 112. zeekraal 48—5i. oude aard- proditktie op te nemen, een gedeelte is appelen 4.50—5. nieuwe aardappelen grote voor Ifttere levering verkochu 1 27—31. drielingen 20-24. kriel 15—20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3