BILT Klachten over verstoring van nachtrust door motorengeronk Zeeuwse Almanak NAPRAATJE GAF VERWARRING IN RAAD NIEUWLAND 'JOU1 I HONDERDTWINTIG MILJOEN LITER BENZINE IN 40 JAAR J GEDEPUTEERDE C. PHILIPSE WORDT VANDAAG 70 JAAR VERWACHT. s PROVINCIALEZEBÜW8BCOURANT DINSDAG 13 JUNI 1961 VOOR RAAD VAN STATE Bewoners Oosterland en Vlissingse Walstraat in beroep bij de Kroon Is de slapeloosheid van mejuffrouw A. F. Beye te Oosterlaud, lerares aan de huishoudschool te Zicrikzee, een familiekwaal of een gevolg van het geluid van de motoren, die haar buurman Joh. de Bruine heeft opge steld in zijn sorteer- en koeh'nrichting van landbouwprodukten. üe lerares betoogde maandag voor de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, dat haar slapeloosheid niets te maken had met een familie ziekte, maar uitsluitend te wijten is aan de motoren, die op 40 meter van haar woning des avonds om tien uur beginnen te dtaaieu en de ge hele uacht doorgaan met hun gebrom en gefluit. Mej. B. was bij de Kroon in beroep gegaan tegen een besluit van b. en w. van de inmiddels opgeheven gemeente Oosterland. waarbij ingevolge de hinderwet aan Joh. de Bruine vergunning was verleend tot oprichting van een sorteer- en koelinrichting van landbouwprodukten, waarin 2 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5 pk zouden worden geplaatst. Voor de afdeling geschillen van be stuur gaf mr. Du Croo uit Zierik- zee de raadsman van mej. Beye, een toelichting op het ingezonden be zwaarschrift. Mr. Du Croo zei zich moeilijk aan de indruk te kunnen onttrekken dat De Bruine te eigen machtig is opgetreden en dat vervol gons b. en w. van Oosterland zich zonder meer hij de feiten hebben neergelegd. Dc Bruine vroeg eerst vergunning nadat zijn installatie al tien dagen in werking was. Ondanks de bezwaren van zijn cliënte had het college van b. en w. de vergunning onvoorwaardelijk verleend. Voorts was mr. Du Croo van oordeel, dat de aanvraag van De Bruine onvolledig was. omdat deze op twee motoren betrekking had. terwijl er vier moto ren zijn geplaatst. Ook voerde mr. Du Croo aan dat volgens een rap port van de directeur-generaal van de arbeidsinspectie geluidsmetingen hebben aangetoond dat het geluid van de motoren zeer hinderlijk is. Tenslotte verzocht mr. Du Croo het besluit van b, en w, te vernietigen. Mr. Den Hollander uit Ouddorp. de raadsman van de heer De Bruine meende, dat terecht b. en w. van Oosterland hebben gezegd, dat er geen verband bestaat tussen de sla peloosheid van mej. Beye en de ven tilatoren. De hele familie van de le rares slaapt slecht, vond mr. Den Hollander. Deze raadsman achtte trouwens ln het algemeen het be- LANCERING IN NEDERLAND? Alhoewel een van onze meest emi nente .geleerden de mogelijkheid van ruimtevaart in twijfel trekt, heeft een hekend Nederlands bedrijf een blik in dc toekomst geworpen. Een blik, dat nu het eenmaal gelanceerd is, een ongekend succes blijkt. Een blik, dat voor elke senoritas-minnaar de toekomst rooskleurig inaakt. Want in dat blik vindt hij 20 heer lijke, geurige Karei I MARKANT Se- noritas, stuk voor stuk in cellofaan verpakt. En dat hele blik voor een riks. Dat is bijna voor niks. Probe ren'. Vandaag uog! <kWLI MARKANT zwaar tegen geluidshinder irreëel. De moderne mens heeft meer behoef te aan geluid dan aan stilte. Veel mensen krjjgen door een zeker mono- toongeluid een slaapbchoefte, aldus mr. Den Hollander, die nog aanvoer de, dat geen der andere omwonenden, waaronder de gemeentesecretaris, be zwaren hadden ingevoerd. Mr. Den Hollander wees er nog op dat uit voering van liet advies van de ar beidsinspectie tot gcluidswering niet mogelijk was, omdat daardoor het brandgevaar zou toenemen. Mr. Du Croo voerde hierop nog aan, dat de andere omwonenden 100 me ter van de inrichting verwijderd zijn en zijn cliënte 40 meter. Hij betoog de dat ook van medische zijde was benadrukt, dat de slapeloosheid van zijn cliënte het gevolg is van de ventilatoren. „Watjes in de oren Nog een andere geluidskwestie kwam maandag voor de Raad van State, afdeling geschillen iÜfh be stuur. Een aantal inwoners van Vlissingen was in beroep geko men tegen het verlenen van een vergunning aan de Kon. My. Schelde" voor de oprichting van een zuurstol'fabriek. De heer D. Luitwieler hield een omvangrijk betoog tegen de My. „De Schelde" die volgens hem liet gemeentebe stuur van Vlissingen zand in de ogen had gestrooid door te doen voorkomen alsof 't hierbij alleen zou gaan om 'n zuurstoffabriek, terwijl 't in werkelijkheid ook be trekking had op persinstallaties, die op tien meter afstand van dc woningen zyn opgesteld. „Die dingen staan praktisch in de woonkamer. Mijn vrouw slaapt met watjes in de oren". De heer Luitwieler voerde aan dat de muren van de huizen door de trillingen gaan scheuren en dat hier van ook lekkages en kortsluitingen het gevolg zijn. De directeur-gene raal van de arbeidsinspectie was vol gens de heer Luitwieler te gemakke lijk over de bezwaren heengestapt. „De bromfietsen zyn van de boule vard te Vlissingen geweerd om het middagdutje van de boulevardbcwo- ners niet te storen, maar onze nacht rust geldt blijkbaar niet", aldus de heer Luitwieler, De advocaat van De Schelde, mr. S. L. Buzuma, erkende dat van de zuur stoffabriek een onaangenaam geluid uitgaat. „Maar deze heren zitten in een winkelstraat gelegen naast een van Nederlands grootste scheepswer ven". Voorts betoogde mr. Buzuma, dat de ingediende stukken van „De Schelde" objectief waren opgesteld en geen halve gegevens bevatten. Overigens meende mr. Buzuma, dat het beroep van de buurtbewoners was ingegeven door animositeit te gen „De Schelde" en het kwam in dit verband wél vreemd voor, dat do vrouw van de heer Luitwieler met watjes in de oren slaapt, want de machines moeten dés avonds om zes uur worden stopgezet, terwijl ze op zaterdag helemaal niet draaien. Aan de voorwaarden, die de arbeidsin spectie had gesteld, zou „De Schel de" voldoen. De beslissing van de Kroon in beide zaken volgt op een latere datum. GEEN OFFICIEEL RAADSBESLUIT Gaf és mogen voortaan tot I 24 uur openblijven De traditie van vele Zeeuwse gemeenteraden om na de open bare vergadering nog even bij een te blijven voor liet bekende napraatje in besloten kring, heeft maandagavond in de raad van Nieuw- en St.-Joosland tot onverwachte moeilijkheden ge leid. Deze openbaarden zich bij de afhandeling van de lijst van ingekomen stukken, die onder meer goedkeuring van Ged. Sta- VAN TOT RECHTSTREEKS eerste uitvoering van „Delta einde eerste fase" is vastgesteld op 23 ju- Do opvoering van de nationale mani festatie „Delta einde eerste fase" zai zich niet alleen tot het publick in de duinpan bij Kamperland beper ken. De Nederlandse Televisie Stich ting zal dit spel, dat wordt uitge voerd onder leiding van Carel Briels, namelijk rechtstreeks uitzenden. Die uitzending is bepaald op zaterdag middag 4 juli, 's middags van vyf uur tot half zeven 's avonds. Heel t.v.-kykcnd Nederland kan dan naar Kamperland worden verplaatst, waar aan de voet van de nieuwe dam het door Anthony van Kampen geschre ven massaspel wordt uitgevoerd. Het spel geeft een beeld van Noord-Be- velands verleden, heden en toekomst en het wordt gespeeld in het kader van de Z.L.M.-manïfestatie die van 22 tqt 24 juni wordt gehouden. De KLEIN DRAMA In ecu der lokalen van de zeevaart school in Vlissingen was de hele och tend stug geblokt op de examenop gaven. Drie uur hadden de kandida ten dc tijd en vijf minuten voor het einde gebeurde het. Een binnentredende leraar wierp dc /leur open; even tochtte het heel hevig en tcap, daar vioei het werk stuk van een der leerlingen het venster uil. Weg resultaat van bijna drie uur zwoegen. Officieel gezien had de jongeman nog drie ■minuten om het allemaal opnieuw te maken. Een hoogst benauwende situatie, waarin de leraar evenwel uitkomst bracht. Die bedaoht zich geen secon de, rende de gangen in, de trappen af, naar buiten, waar hoog opgejaagd door de ivind het kostbare document voor hem uitdanste. Richting Spuikom Over de Spuikom woei het en daar kwam het, half in het water, half op de wal tenslotte terecht. De leraar viste het op en bracht het in triomf terug. Een dreigend drama-in-zakformaat was bezworen OPNIEUW HcL Zeeuws-Vlaanise accordeon orkest „Flandria" begint een or kest te worden dat op vry gere gelde tijden In de ether kan worden gehoord. Dinsdag 12 juni, vandaag dus, is het weer zover. Om haif zes even luisteren (over de A.V.R.O.) on daar komt dan „Flandria" met een Spaanse dans „El Rïcardo", Bagatelle van Jos Rixner, een wals van Komzak en de mars Colonel Bogey. Er staan overigens nog drie uitzen dingen op het programma. KAMPIOENE Genoemd orkest „Flandria" kan er prat op gaan Zeelands kampioene van de Accordeonassociatie in zijn midden te hebben. Dat is dan mejuffrouw Corrie Vermeulen die tydens het door de Aceordeonassociatïe gehouden con cours te Breda als eerste uit de bus kwam, spelend in de Superieure Af deling. Ze behaalde 17ö'/j punt. FESTIVAL In Wcmeldinge staat een groot festival op hét programma. Om precies te zijn, op het programma van de plaatselijke fanfarevereni ging „O.K.K.". die dezer dagen niet minder dan 75 jaar beslaat. Zaterdag zullen dc nodige vrolijke klanken door Wcmeldinge klinken, want dan komen er niet minder dan negen gezelschappen de festi viteiten kracht bij zetten. In de middaguren zal de burgerij van Wemeidinge nieuwe trommen aan dc drumband van „O.K.K." aan bieden. 's Avonds zal aan de Wes telijke Kanaalwcg een grootse taptoe worden uitgevoerd door „O.K.K.". in samenwerking met „Euphonia" uit Goes. De bewoners van Wemeidinge wordt verzocht op genoemde feestelijke dag' de vlag uit te steken. GOUD Nog een feestelijk bericht: vandaag zal het feest zyn bij de heer en me vrouw Vcrkaart-Verloo te Zierikzee, die niet minder da» een halve eeuw geleden in het huwelijksbootje stap ten. tea tot gunning van de verbete ring van de Molendijk te Nieuiv- land voor de som van 21.300' vermeldden, waartegen liet raadslid Joh. Lukasse (s.g.p.) zich verzette. „Want", zo zei dit raadslid, „in de vorige vergade ring hadden wij besloten de aan nemer, aan wie dit werk thans gegund wordt, uit te sluiten". De reden hiervan was, dat verschil lende raadsleden en de beide wethou ders toen niet helemaal tevreden wa ren over de werkzaamheden, die deze firma in de gemeente aan het uit voeren was. Omdat burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck de voorlaatste vergadering niet had bij gewoond, liet deze de beantwoording aan wethouder J. Kwekkebooni over. Deze zei over de kwestie, dat de aan nemersfirma het laatste werk toch nog naar alle tevredenheid had uit gevoerd, terwijl de som, waarmeo de ze voor hot verbeteren van de Molen dijk had ingeschreven, ook nog dui zend gulden lager lag dan dié van de tweede inschrijver. „Gevaarlijke dingen Boveudien hadden de raadsleden hun grieven over bet werk van deze aan nemer in dc voorlaatste vergadering niet tijdens de openbare byeenkomst geuit, maar zou dit gebeurd zijn tij dens het zogenaamde napraatje. Dit ontlokte bij de burgemeester de op merking: „gevaarlijke dingen, die na praatjes van de raad. Men denkt dan dat het besprokene officieel is. Alle rechtskracht ontbreekt er echter aan. Het raadslid C. A. Polderdijk (g.b.) kon zich er niet zonder meer bij neerleggen. Deze was van mening, dat er toch sprake was van een raadsbesluit, waarmee enkele raads leden het niet helemaal eens bleken Volgens de burgemeester was ei- sprake van een misverstand, waar mee de raadsvoorzitter de discussies sloot. Een ander punt, dat de tongen van' de raadsleden in beweging bracht, betrof een verzoek van dc drie caféhouders uit de gemeente om het sluitingsuur van hun bedrijven van 23 op 24 uur te brengen. In het verzoek tot de raad wezen de caféhouders erop, dat zij de laat ste tijd in hun bedrijven vrij aan- zienlijke bedragen hebben ge ïnvesteerd voor verbouw en mo dernisering. De omstandigheid, dat de zaken om 23 uur gesloten moeten zijn, leidt er bovendien toe, dat het cafébezoek wordt verplaatst naar andere ge meenten. waar een later sluitingsuur geldt, aldus de caféhouders. Verder voerden zij aan, dat van wangedrag in dc cafés geen sprake is. Voor en tegen De meerderheid van b. en w. ver klaarde zich blijkens het voorstel voor de verlenging van het sluitings uur, het raadslid Lukasse was hier tegen. Deze vond het maar vreemd, dat het voorstel, nadat het enkele maanden geleden reeds aan de orde was gowoest en afgewezen, weer in cle raad kwam. De heer C. van Nlmwegen (p.v.d.a.) betoogde daarentegen, dat een slul- Rijksdienst wil overname sarcofagen in Aardenburg Voorstel aan kerkeraad Naar wij vernemen heeft de Rijks dienst voor Roerende Monumenten te Den Haag de kerkeraad van de hervormde kerk te Aardenburg voorgesteld om de zich in de St.- Baafskerk bevindende sarcofagen „om niet" in beheer en onderhoud over te nemen. Van de zijde der kerkeraad zou dan de voorwaarde worden gesteld, dat cle sarcofagen te allen tjjde in de St.-Baafskerk on dergebracht moeten blijven. Een de finitieve beslissing Is nog niet geno men. Zoals bekend is het voor een juiste conservering van de sarcofagen ge wenst, dat zij met een bepaald soort glasplaten worden afgedekt. In som mige kringen bestaat de vrees, dat de kleuren van de eeuwenoude graf schilderingen verbleken en teneinde dit mogelijke gevaar te bezweren, zou het aanbeveling verdienen de sar cofagen af te dekken. De hieruit voortvloeiende kosten liggen voor de hervormde gemeente van Aarden burg echter te hoog en vandaar het aanbod van de Rijksdienst tot over name van de grafmonumenten. Ruilverkavelingscommissie N.-Beveland geïnstalleerd Dezer dagen heeft dé hoofdingenieur directeur van de Cultuurtechnische Dienst, ir. D. van der Zaken, de voor bereidingscommissie voor de ruilver kaveling Noord-Beveland geïnstal leerd. De commissie is als volgt sa mengesteld: S. van Langeraad, voor zitter, G. M. F. Bom, plaatsvervan- ?end voorzitter, M. W. van Arenthals, Brcurc Nzn., ir. A. E. Bruynittg, M. J. Doeleman, A. Sandee en R. J. Scheele, leden. Het secretariaat zal worden waarge nomen door de Cultuurtechnische Dienst. Van het Ruilverkavelingsbu reau te Middelburg en van de Land- bouwvoorlichtingsdienst zullen ver tegenwoordigers de vergaderingen bijwonen. Ket zal in het bijzonder de taak van de commissie zijn de plannon voor de ruilverkaveling Noord-Beveland voor te bereiden en voorlichting omtrent deze plannen te geven. tingsuur van 24 uur gewenst is. Hier bij wees het P.v.d.A.-raadslid op de vele veranderingen die zich in de laatste jaren in de gemeente hadden Voltrokken. Hij noemde het een eis van de tijd. dat de cafés tot twaalf uur 's nachts mogen openblijven. Een sluitingsuur van elf uur leek dit raadslid uit den boze, omdat de ca fébezoekers dan naar andere ge meenten gaan, waar de cafés pas om twaalf uur sluiten. Volgens wethouder Kwekkebooni diende in deze zaak het belang van de bevolking, en met name van de jeugd, te prevaleren. Men moet daar om z.i. het sluitingsuur op elf uur handhaven. Deze mening bleken ech ter alleen wethouder Kwckkebopm en de heer Lukasse toegedaan, zodat niet; vijf tegen twee stemmen de slui tingstijd op twaalf uur werd ge bracht. Verder benoemde de raad mej. M. H. C. van Geel uit Vlissingen met in gang van 13 juni tot onderwijzeres aan cle o.I. school en kende men de heer P. J. de Visser een premie van 50 toe voor woningverbetering. ^VVW^VWVWVWWWAVNA JUBILEUM A. DE BUCK TE GOES Bekende figuur op vele Zeeuwse wegen NIET MINDER DAN 120 1 miljoen liter petroleum en g benzine een lading gelijk g aan een trein van 6000 tank- i wagons heeft de thans 55- g jarige chauffeur bij Esso-Ne- derland, de heer A. de Buck 1 te Goes, in zijn veertigjarige 1 loopbaan vervoerd. Dit werd „onthuld" tijdens een maan- j dagmorgen in hotel „Cen- traal" te Goes gehouden re- ceptie ter gelegenheid van het 1 veertigjarig dienstjubileum 1 van de heer De Buck. In dienst van zijn patroon heeft ff de heer De Buck voorts bij 1 benadering een „kleine" mil- joen kilometer achter het 1 stuur gezeten.... H De uit Vlissingen geboortige ju li bilaris trad op 11 juni 1921 als jongen van 15 jaar in dienst van H de fa. A. J. v. d. Meer en Zit. te Vlissingen, die de Esso-produkten ff aan de markt bracht. Dagelijks ging de heer De Buck er met een paardentractie op uit teneinde zo- veel mogelijk petroleum te verko- s pen aan de Vllssingso huisvrou- wen. Tien jaar later stapte hij over in een oude T-Ford en weer later, is hy achter het stuur gaan H zitten van de vnftons tankauto's die binnenkort alweer plaats zul- len maken voor tientonners. f§ In april 1940 is de heer De Buck met zijn ge2ln naar Goes geko. men, van welke plaats uit hij Walcheren, Zuid- en Noofd-Bevc- land van olieprodukten voorziet, s Zijn tankauto is ccn bekende ver- li schijning op dc Bevclandse en g Walcherse wegen, g „Er is veel veranderd in de loop H der jaren", meende de heer De Buck. „Vroeger ging. het allemaal ff gezapiger. Dan kon je nog .wel p eens tijd nemen om vierentwintig P kopjes koffie zoals hem wel s eens is overkomen op één lange morgen te nuttigen bij de klanten. Nti gaat liet echter veel efficiën- H ter en vlugger". 1 Water Glimlachend vertelde hij een aar- H «lig voorval uit zijn jarenlange m chauffeursloopbaan. Op ccn gêge- m ven moment had hij zijn tankauto Pmet water gevuld, zonder evenwel de kraan af te sluiten. Dit hïn- derde eigènlqk niets, want de rit was maar kort en voerde van het p depot in Goes naar een relatie in g de stad. Het Uit de tankauto slj- De heer A. de Buck te Goes, 120 miljoen liter petroleum en benzine in -'/O jaar... (Foto P.Z.C.) pelende water, deed echter do ergste vermoedens rijzen bij een slagersjongen, die het tot zijn plicht rekende de chauffeur van de auto te waarschuwen. Hij drukte de pedalen van zijn fiets eens extra stevig, maar chauffeur De Buck, die wel vermoedde wat de slagersjongen tot deze spoed dreef, drukte gelijktijdig de gas pedaal in. Hoe harder de fietser ging rijden, hoe meer gas de heer De Buck gaf. Op de plaats van bestemming gearriveerd stopte de tankauto-chauffeur en enkele se conden later verscheen een „do delijk" vermoeide slagersjongen, die maar nauwelijks kon uitbren gen, dat de tankauto liters olie verloor. Gelukkig voor hem bleek de wagen water te bevatten, want nu kon hij zijn schroeiende dorst op een gemakkelijke manier les sen Gistermorgen dan is de heer De Buck iu intieme kring gehuldigd. Hy werd in waarderende bewoor- dingeif toegesproken door depot- chef II. A. Verstraeten, die een geschenk onder couvert aanbood, door de lieer A. J. Planten namens de directie uit Den Haag, die hem de „service button" met drie dia mantjes opspeldde, door drs. J. G'. Leerdam, namens het hoofdkan- toor, die hem een zilveren leg penning van de Mij. voor Nyver- neid en Handel aanbood en door de oudste chauffeur, de heer A. Slabber, die namens het personeel een foto van de Vlissingse Boule vard by storm overhandigde. iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN Aankoop gronden voor nieuwe Sloeweg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de burgemeesters van de ge meenten Vlissingen, Souburg, Rit- tliem en Nieuwland verzocht de ci- fenaren van de voor de nieuwe loeweg (weg Vlissingen—-afsluit dijk) aan te kopori gronden en op stallen, in een vergadering bijeen te roepen, teneinde een schatter aan te wijzen voor het taxeren van déze eigendommen en de uit te betalen vergoedingen. Van de zijde van Ge deputeerde Staten is tot schatter aangewezen de heer IC. de Buck te Oostkapelle. Collect* De Sakor-collecte hooft te Scherpe- nisse een bedrag van ƒ89,12 opge bracht. Voor Zonnegloren en Sonne- vanck werd in Scherpenissc ƒ131,31 gecollecteerd. Gedeputeerde G'. Philipse wordt van daag (dinsdag) 70 jaar. De hèer Philipse is door zijn lidmaatschap van liet college van Gedeputeerde Staten en door zijn veelzydige werk zaamheden op politiek-, kerkelijk- en agrarisch terrein een zeer bekende persoonlijkheid in deze provincie. In 1935 werd de heer Philipse tot lid van de Provinciale Staten gekozen; van 1931) af is hij lid van Gedepu teerde Staten. De heer Philipse fun geert tevens als waarnemend com missaris der koningin in deze pro vincie. De heer Philipse beeft zitting in tal rijke commissies. Hij is onder meer voorzitter van de commissie samen voeging polders op Walcheren, van dc provinciale commissie voor de werkgelegenheid, van de commissie van advies inzake de schatting en de vaststelling van de pachtwaarden der calamite'uze polders en waterschap pen in Zeeland, van de commissie wa terbeheersing en ontzilting, en presi dent-commissaris van dc N.V. Wa terleidingmaatschappij Midden-Zee land. Ook is de thans 70-jarige tweede vice-voorzitter van de Herverkave- lingscommissio Zeeland, viee-voor- zitter van de grenswijzigingscommis- sio Zeeland en voorzitter van de agrarische subcommissie voor de Zak Van Zuid-Beveland en voor Waarde. Talrijke jaren was de hoer Philipse voorts lid van de Grondkamer van Zeeland en trad hij op als taxateur van landbouwgronden. De heer Philipse diende voorts de hervormde gemeente van '*-Heer- C. PHILIPSE ...vandaag "10 jaar... Arendskerko als ouderling en levens was hij lid van do provinciale kerk vergadering. Hij is thans nog lid van de provinciale kerkvoogdijcommissie. Ook fungeerde hij talrijke jaren als penningmeester van do classlcale zendingscommissio. In het hoofdbe stuur van de landelijke vereniging van kerkvoogdijen in de Nederlandse hervormde kerk hoeft hij thans ooit nog zitting. Tenslotte ls de heer Phi lipse nog voorzitter van dc kamer- kring Zeeland van de C'.H.U., Lid van de Unieraad van do C.H.U, cn voor zitter van de plaatselijke kiesvereni ging. Het weer in Europa Den Heldor, geheel bewolkt M gr, Ypcnburg, geheel bewolkt 16 gr. Vlissingen, regen 16 gr. Eelde, zwaar bewolkt 15 gr. De Bilt, geheel bewolkt 10 gr. Twente, geheel bewolkt 15 gr. Eindhoven, geheel bewolkt 17 gr. Zuid-Limburg, geheel bewolkt 17 gr. Helsinki, zwaar bewolkt 25 gr. Stockholm, licht bewolkt 24 gr. Oslo, zwaar bewolkt 21 gr. Kopenhagen, regen J3 gr. Aberdeen, zwaar bewolkt J3 gr. Londen, regen 16 gr. Amsterdam, geheel bewolkt ]6 gr, Brussel, regen 17 gr. Luxemburg, zwaar bewolkt 16 gr. Parijs, motregen 17 gr. Bordeaux, half bewolkt 21 gr. Grenoble, zwaar bewolkt 22 gr. Nice, onbewolkt 21 gr. Berlijn, onbewolkt 18 gr. Franklort, zwaar bewolkt 19 gr. München. half bewolkt 18 gr. Zurich, zwaar bewolkt 13 gr. Genève, half bewolkt 20 gr. Locarno, half bewoikt 25 gr. Wenen, licht bewolkt 23 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt 22 gr. Belgrado, zwaar bewolkt 22 gr. Athene, onbewolkt 28 gr. Rome. licht bewolkt 26 gr. Ajaeeio, zwaar hewolkt 26 gr. Madrid, onbewolkt 31 gr. Malörca, onbewolkt 25 gr. Lissnbon, onbewolkt 23 gr. AANVANKELIJK REGEN. Aanvankelijk regen, maar later op de dag van het westen uit ook eukelc verspreide opklaringen. Matige tot krachtige wind in hoofdzaak tussen west 011 noord. Koel weer. STRAND VER WACHTING. (Van onze weerkundige medewerker). Een depressie trekt naar dc Noord zee met vandaag onbestendig strand weer, enige regen en een vrij krach tige naar west tot noordwest draaien de wind. Overdag 15 tot 16 graden Celcius. Zeewater 14 graden. Vooruitzichten: voorlopig nog te koel en sterk wisselvallig; ZON EN MAAN 14 juni Zon op 4.20 onder 21.01 Maan op 5,43 ónder 21.46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2