Maten hielpen Miel Verstraete in en uit oranje leiderstrui CABALLERO half zwaar dubbel lekker HENK DE WAAL UIT AXEL WON RONDE VAN SLUISKIL BELGISCHE TEAMS WONNEN JUBILEUMTOERNOOI E.V.V.C. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 JUNI 1961 Advertentie DOBBELMANN (dubbel) LEKKER MAN! OLYMPIA'S TOER DOOR NEDERLAND D- O M A. «A JF M Jf JVA ACM A'C TA! 16 AMAH MF™ f*V Europees verspring-record voor Rus Ter Ovanesian De Kus Igor ter Ovanesian heeft zon dag tijdens atletiekwedstrijden in Moskou het Europees record ver springen verbeterd en gebracht op 8,17 meter. Het oude record stond sedert de Olympische Spelen 1960 (2 sep tember) reeds op zijn naam met 8,04 meter. Oostenrijk verslaat Hongarije met 21 Oostenrijk heeft zondag te Boeda pest een 2-1 zege behaald op het Hongaars voetbalelftal. Dit beteken de de eerste Oostenrijkse overwin ning op Hongaars voetbalterrein, sinds 29 jaar. Bij rust stonden de beide ploegen gelijk 1-1. Piet Steenvoorden werd leider in klassement na derde dag (Van onze sportredacteur). Voor Miel Verstraete uit Eede, de enige Zeeuwse renner in Olympia's Toer door Nederland, lag de opperste glorie in het afgelopen weekeinde wel heel dicht bij de bitterste ontgooche lingIn Neerlands snelst groeiende gemeente Veldhoven bij Eindhoven had de lieftallige ronde-miss hem zaterdagmiddag de fel oranjegekleurde leiderstrui over de schouders getrokken Hij was de opvolger van Gerard Wesseling uit Halfweg die volkomen gefaald had in de rit van Roosendaal naar Veldhoven. Maar precies 24 uur later stond Miel Verstraete met een door modder besmeurd, vertrokken gezicht zijn tranen te verbijten in Heerlen. Genadeloos was hij in die 165 km lange etappe van Veldhoven naar Heerlen door zijn eigen heerszuchtige ploeg- makkers in de steek gelaten. Erger nog: juist door toedoen van zijn ploegmaten Kees Lute uit Castricum en Leo Knops uit het Limburgse Bocholz was hij de leiderstrui weer kwijtgeraakt aan Piet Steenvoorden. X.YMPtA'5 TOUR doer NEDERLAND Eerst had Kees Lute door een solo vlucht over de Limburgse heuvels het peloton tot een waanzinnig tempo geactiveerd en tenslotte was Leo Knops alleen weggesprongen. Voor eigen publiek reed deze Limburger weliswaar naar de etappe-zege, maar door dit huzarenstukje deed hij zijn team toch meer kwaad dan goed. Want in die laatste kilometes joeg hij het tempo zo hoog op, dat de bij kans leeggereden Miel Verstraete niet meer mee kon. Vrienden Zaterdagmiddag nog waren er geen grotere vrienden dan Miel Verstraete en Kees Lute. Dat was na de ploe gentijdrit in en rond Veldhoven. Steeds weer ging Kees Lute in het team van ploegleider Sjefke Janssen op kop rijden om de snelheid nog ho ger op te jagen. Met bijna een minuut voorsprong op nummer twee de ploeg van Peter Post raasden de gele rijdes van Sjefke Janssen na 31 km over de eindstreep. Van doorslaggevend belang was ech ter dat Verstraete, Lute en him mak kers dit 31 km lange parkoers pre cies twee minuten sneller aflegden dan het team van ploegleider Van Heusden, Want in dit team reeds de Belgische Nederlander Leon Sebregts die-in de halve etappe van zaterdag morgen van Roosendaal naar Veld hoven Gerard Wesseling de oranje trui had ontfutseld. Korte vreugde De vreugde van Sebregts was dan ook van korte duur, want diezelfde middag nog raakte hy in de ploegen tijdrit zyn leiderschap kwyt aan de 23-jarige Miel Verstraete. Met dit al had Olympia's Toer in het afgelopen weekeinde een stormachti ge ontwikkeling tijdens de tweede en derde etappe en de grootste verlie zer was ongetwijfeld de 21-jarige bankwerker Gerard Wesseling uit Halfweg. Hij faalde volkomen in de rit van Roosendaal naar Veldhoven (135 km) en duikelde in dit week einde van de eerste naar de zestien de plaats. Bovendien maakt een ach terstand van om en nabij vijf minuten op renners als Steenvoorden, Beckers, Verstraete, Mick Snijder en Sebregts hem bijkans kansloos. Wim van Est Onder het toeziend oog van Wim van Est die in trainingspak enkele kilo meters achter zijn amateuristische collega's aanpeddelde, was de strijd zaterdagmorgen in Roosendaal be gonnen. Al na enkele kilometers moet Gerard Wesseling de schrik in de benen zijn geslagen, toen plotseling een band van zijn fiets het begaf. Wel sleurden Mick Snijder, Wim Diepering en Henk Nijdam hem in de kortst mogelijk tijd weer naar het peloton, maar onge twijfeld moet het voor de man uit Halfweg nog een morele tik zijn ge weest, want in de gevechten aan de kop liet hij zich daarna niet meer zien. Voortdurend werd er voor in het pe loton slag geleverd om vluchtelingen tot de orde te roepen, maar bij Hil- varenbeek (na 84 km) lieten twaalf rènners zich niet langer beteugelen. Sterke mannen als Henk Buis, Henk Nijdam en Mick Snijder waren bij de- ste man in dit groepje was echter ze twaalf ontsnapten. De belangrrjk- Leon Sebregts, die met 1 minuut ach terstand derde was in het algemeen klassement. Onder aanvoering van Henk Hoek stra uit Ureterp bevrijdde nog een tweede groep van vijf man zich uit het peloton. Na een zenuwslopende achtervolging wist dit groepje de 12 vluchtelingen te bereiken. En weer hadden favorieten als Jan Janssen uit Nootdorp, Kees Lute uit Castricum en Werner Swaneveld uit Dordrecht de slag gemist. Ook Miel Verstraete, Kees de Jongh en Eugen Beckers le ken kansloos. Maar het waren deze mannen die de strijd pas werkelijk deden ontbranden. Plotseling viel het peloton namelijk in vele groepen uit een. Eerst was het Kees de Jongh die aansluiting kreeg en vervolgens wekte Miel Verstraete herinnerin gen op aan wereldkampioen Theo Middelkamp. Want even furieus rijdend als deze legendarische ren ner sprong Miel, samen niet Bec kers van groep naar groep, en bereikte tenslotte twee kilometer voor de finish juist op de kop groep van zeven renners die weer ontsnapt waren uit de eerste groep van zeventien man. Beckers had nog adem genoeg over om de etappe te winnen. Sebregts kreeg de leiderstrui en Miel Verstraete stond met vijftien seconden ach terstand op de tweede plaats in het algemeen klassement. Men weet het: in de ploegentijdrit ont rukte Verstraete zaterdagmiddag de leiderstrui aan Sebregts. NA MOEDIGE ACHTERVOLGING Prachtige solo van Jan Pieterse uit Oude Tonge Henk de Waal uit Axel heeft zich zaterdagmiddag tijdens de 26e wie lerronde van Sluiskil een geducht achtervolger getoond. Met nog 30 van de 110 af te leggen kilometers voor de boeg, leek het er op dat een bijzonder moedige solo van de jonge Jan Pieters uit Oude Tonge met een overwinning en de bloemen zou wor den beloond. Immers Pieterse Iiad op dat moment een voorsprong van ruim één minuut op het peloton, waarin de nog 30 ren ners elkaar argwanend in de gaten hielden en ontspanningen keer op keer In de kiem werden gesmoord. Eén onattent ogenblik van de colle ga's was voor De Waal net voldoende om we gte glippen op zoek naar kop loper Pieterse, die hii heel langzaam maar nauwkeurig zeker begon in te halen. Zeventien ronden van 1350 me ter duurde de achtervolging van De Waal die luid door het zeer tal rijke publiek werd aangemoedigd en nauwelijks vijf kilometer voor het einde, streek hij neer op de uiterst vermoeide Pieterse, die zelfs geen kracht meer over had om zich in de eindsprint met De Waal te meten. Achter dit tweetal had zich in middels een verwoede strijd ont wikkeld in het peloton waarin men begon te beseffen dat het nu om de beste prijzen ging. Twintig seconden na de overwinnaar stormde een groepje van 9 man over de eindmeet, waarbij Ferdi nand Boonman zich de rapste toonde. Van de 41 vertrekkers kwamen er tenslotte 23 aan de finish. De uitslag was als volgt: 1. H. de Waal (A) Axel, de 110 km in 2 uur, 45 min., 2. J. Pieterse (A), Oude Tonge, 3. P. Boonman (4.), 12eETAPPEleerste gedeelte) Zaterdag 10juni - 13Skm\ \2eETAPf>E(2egedeelte) Breda 7iiburg ROOSENDAAL I y Rue^rT--/ ^ChcamyP^AwlvOTenbKk f: 'L-'«^rleNass^^J Wintel^ 20 Ötoewn» VELDHOVEN^ sryr li OviuSf \rtNISHf Etrtt) 's Heerenhoek op 20 sec., 4. K. Haast (A), Rijsbergen, 5. P. van As (O), Roosendaal, 6. C. Paymans (O.), Til burg, 7. J. M. Verburg, (A), Kort- gene, 8. G. Deegens (A), Kapelle, 9 A. Rokx (A), Sprundel, 10. P. v. d. Horst (O), Standaardbuiten, 11. K. Tolhoek (A), Yerseke, 12. B. Idema .(O), Zwijndrecht, 13. G. Deijkers (A), St.-Willibrord, 14. C. van Espen (A), Axel, 15. A. v. d. Linde (A), Tilburg, 3.6. W. de Jonge (A) St.- Willibrord, 17. P. v. d. Vijver(A), Axel, 18. B. Wieles (A), Terneuzen, 19. P. v. Meer (A), Breda en 20. H. Castricum (O) Beverwijk. Klassementen van Olympia's Toer De gedetailleerde uitslag van de eerste halve etappe luidt: 1. Becker (ploeg Sjef ke Janssen) 3 uur 1 min. 56 sec. (met bo nificatie 3.06.56), 2. Rutte (ploeg Schulte) z.t. (met bonificatie 3.Ö7.26), 3. Sebregts (ploeg Van Heusden) z.t. (met bonificatie 3.07.41), 4. Vleugels (België, ploeg René Janssens) z.t., 5. Basting (ploeg Sjefke Janssen) z.t., 6. Snijder (ploeg Post) z.t., 7. De Waard (ploeg Lambrichs) z.t., 8. Harings (ploeg Lambrichs) z.t., 9. Ver straete (ploeg Sjefke Janssen) z.t,, 10. De Jongh (ploeg Schulte) 3.08.12. De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede etappe: een ploegentijdrit over 31 km van Veldhoven naar Veldhoven, was: 1. ploeg Sjefke Janssen 39 min. 38 sec (met bonificatie 38.38), 2. ploeg Post 40.32 (met bon. 40.02), 3. ploeg Schulte 40.35 (met bon. 40 20). 4. ploeg Peters 40.35 5. ploeg Simons 41.24. De uitslag van de derde etappe is: 1. Knops (ploeg Sjefke Janssen) 4.12.32 (met bonificatie 4.11.32), 2. Steenvoorden (ploeg Peters) 4.12.40 (met bon. 4.12.10), 3. Janssen (ploeg Schulte) z.t. (met bon. 4.12.25), 4. Solaro (ploeg Van Beek) z.t., 5- Snijder (ploeg Post) z.t., 6. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 4.12.40, 7. Groen weg (ploeg Vooren) z.t.. 8. Hoekstra (ploeg Schulte) z.t.. 9. Harings (ploeg Lambrichs) z.t., 10. Henk de Jong (ploeg René Janssens) z.t. Na de derde etappe luidt het algemene klassement: 1. Steenvoorden (ploeg Pe ters) 11.46.32, 2. Becker (ploeg Sjefke Janssen) 11.46.42, 3. Verstraete (ploeg Sjefke Janssen) 11.48.13, 4. Sebregts (ploeg Van Heusden) 11.48.16. 5. Snijder (ploeg Post) 11.43.3(5, 6. Rutte (ploeg Schulte) 11.49.14, 7. Kees de Jongh (ploeg Schulte) 11.49.15, 8. Timmermans (ploeg Simons) 11.50.17, 9. De Waard (ploeg Lambrichs) 11.50.25, 10. Heuvelmans (België, ploeg René Janssens) 11.50.44, 11. Van Dongen (ploeg Simons) 11.51.14, 12. Nijdam (ploeg Post) 11.51.30. 13. Solaro (ploeg Van Beek) 11,51.35, 14. Dieperink (ploeg Post) 11.51.37 15, Hermes (ploeg Van Beek) 11.51.52. Na de derde etappe luidt het algemene ploegenklassement: 1. ploeg Schulte 34.01.19, 2. ploeg Post 34.01.32, 3. ploeg Sjefke Janssen 34.02.12: 4. ploeg Simons 34.07.05: 3. ploeg Lambrichs 34.08.39. Na drie dagen luidt het puntenklassement (groene trui): 1. Steenvoorden (ploeg Pe ters) 18 pnt; 2. Becker (ploeg Sjefke Jans sen) 22 pnt: 3 en 4 Snijder (ploeg Post) en Sebregts (ploeg Van Heusden) beiden 30 punten. VOLLEYBAL IN VLISSINGEN Nederlandse vijf- en tienkampers wonnen Dc Jandemvedstrijd vijf- en tienkamp tussen België, Groot-Brittannië en Ne derland, die zaterdag en zondag in Julien Saelensstadion in Brugge werd gehouden is in een ruime zege voor de Nederlandse ploeg geëindigd. Neder land won met een totaal van 27.255 punten voor Groot-Brittannië met 25.131 pnt terwijl België met 19.219 punten op de derde plaats eindigde. Groot-Brittannië zegevierde bij de dames voor Nederland terwijl de'Ne- derlandse heren als eersten eindigden voor Groot-Brittannic. Eef Kamerbeek verbeterde, zij het met slechts één punt zijn Nederlands record mèt een totaal van 7237 pun ten. Het oude vestigde hij met 7236 punten in het Olympisch Stadion van Rome, waar hij tijdens de spelen als vijfde eindigde. Een moment,, waarop het renners peloton een van de straten in de Ron de van Sluiskil passeert. (Foto P.Z.C.) Spartacus uit Antwerpen won in de herenafdeling I Het jubileumtoernooi van de Eerste Vlissingso Volleybal Club (E.V.V.C.), dat op het sportveldencomplex aan de Irislaan werd gehouden, is een Belgische aangelegenheid geworden. Winnaar bij de heren werd Spartacus uit Antwerpen; bij de dames ging de eerste prijs naar Ons Genoegen, eveneens uit Antwerpen. Bij de he ren was de suprematie van de Bel gen het sterkst, want zij eisten de eerste drie plaatsen voor zich op. Bij do dames werd het eerste team van de organiserende vereniging tweede. Ook het weede team van E.V.V.C. weerde zich uitstekend en eindigde op de derde plaats. In de herenafdeling legde Brandweer uit Deurne beslag op de tweede plaats; Gevaert uit Antwerpen werd derde. Het tweede herenteam van E.V.V.C. eindigde voor het eerste zes tal van deze vereniging op de vijfde plaats. Goed spel heeft men in dit toer nooi alleen tegen het eind kunnen zien. De regen maakte het spelen in de ochtend en tijdens een groot' gedeelte van de middag vrijwel onmogelijk. De spelers, konden zich slechts niet grote moeite be wegen op de spekgladde velden. Bovendien .was. de bal door de re gen loodzwaar geworden. Deze factoren waren nu niet direct be vorderlijk voor net spelpeil. De spelers overwonnen echter door een grote geestdrift deze moeilijkhe den en toen tegen de avond de vel den langzamerhand opdroogden, ver beterde ook het spelpeil. In de finales werd zelfs behoorlijk volleybal ver toond. En mede doordat deze wed- Sportuitslagen VOETBAL fromotie vierde kals: Steen—Gi-ensw^en ters 2—2. Hilvaria—Boeimeer 01. Res 2B Zeeland Sport 2—Hulst 2 14. Zaterdag- competitie: Kapelle 2—Oostkapelle 35, KloetingeVCK 1—10 (VCK kampioen). Zondagcompetitie afd. Zeeland: Clinge 2 Zierikzee 2 6—2 (Clinge promoveert). Aar denburg 2Zuidzande 61 (Zuidzande de gradeert). KORFBAL Hoofdklas B: Vicus OriëntisOns Eiber nest 4—8, Rigtersbleek—Spangen 104, ZKC—Deetos 6—5, Zeeuwse Korfbalbond 2B: Blauw Wil—Zeelandia 7—5, 3B: DOS ■55—Luctor 2 5—10, VIOS 2—Tjoba 3 8—2. Avondklas: KVLAnimo 4 95, Zuidwes ters 3—Vedo 3 7—0. Swift 4—Animo 4 7—0, Adspiraiilen D: Atlas B—Zuidwesters B 0 2. Swlft KwiekSwift Lenig 2—6. E: Elto ATjoba A 7—0, G: Blauw Wit— WKV 5—1. II: Ello B—Zeelandia 2—0. In de eerste klas van tie Z.K.B. verscheen bij de wedstrijd TOPOlympia geen sehr idsrechter, zodat de wedstrijd werd uitgesteld. HANDBAL Promotie hoofdklas heren: Animo—Toni- do 1111. Dames: VerburghWalcheren 63. District 2B dames: SIOSDe Meeu wen 104. Marathon 2Volharding 61. Afdeling Zeeland I: Marathon 3—Walche ren 95. Heren jun.: MarathonHellas 214. Datnes Jun. I: Marathon—Olympus 2—6. Dames Jun. 11: SIOS—Hontenisse 3—3. De Vlissingse volleybalvereniging E.V.V.C. hield zondag ter gelegen heid van het tienjarig bestaan een internationaal jubileum-volleybaltoer nooi op het sportveldencomplex aan de Irislaan. De E.V.V.C.-heren (links) kwamen in dit toernooi on der meer uit tegen de volleyballers van Mortsel uil Antwerpen (rechts). .(Foto P.Z.C.) strijden een hijzonder spannend verr loop hadden, waren zij het aankijken ten volle waard. De zes damesteams waren in een poule ondergebracht en zoals gezegd toonden de dames van Ons Genoegen zich de besten. Zij moesten slechts één verliespunt incasseren en wel in hun wedstrijd tegen het Vlissingse Marathon. Het eerste team van E.V.V.C. had het heel wat moeilijker. Het verloor van Ons Genoegen en speelde onnodig gelijk tegen MadjaO en Marathon. Bij de heren, die in twee poules speel den, kwamen in de finales: Madjoe uit Eindhoven, Gevaert, Spartacus, beide uit Antwerpen en Brandweer uit Deurne. De finalewedstrijden had den een zeer spannend verloop. Drie van de vier wedstrijden eindigden in een gelijkspel. Alleen Spartacus be haalde een overwinning en wel op Madjoe. Deze overwinning bleek later beslis send te zijn, want hierdoor en door een gelijkspel tegen Gevaert behaal de deze ploeg 3 punten, 1 meer clan Brandvveor en Gevaert, die respec tievelijk tweede en derde werden. Burgemeester mr. B. Kolff van Viis- singen had 's morgens het toernooi geopend door de opslag te TOrrich- ten van de wedstrijd E.V V.C. I-Spar- tacus. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter van E.V.V.C., de heer C. van Loenen de prijzen uit. (Advertentie I OLYMPIA'S TOUR Timmerman STEENVOORDEN rijdt in de Caballero-ploeg van Gerard Peters de sigaret die anders is dan andere!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6