Zeeuwse atleten produceerden in Vlissingen 10 nieuwe records Zeeuws zaterdagvoetbalteam le in Utrecht Ook Volendam gaat naar de eredivisie Sporttoto T0NID0-HANDBALLERS 00K IN RIJSWIJK ONGESLAGEN De beste ploeg werd winnaar MAANDAG 12 JUNI 1961 PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT S ZEEUWSE 200 METER IN 22 ROND Kees de Munck nu sneller dan het 20-jarige record van G. de Pagter Gerrit de Pagter is dan eidelijk één van zijn twee reeds bijna legendarische records kwijtgeraakt.... En de Vlissingse record houder op de sprint was de eerste, die Kees de Munck de hand drukte, nadat de snelle Goese AV '56-atIeet zaterdag tijdens de Zeeuwse atletïekkampioenschappen op de Vlissingse sintelbaan de 200 meter had beëindigd in de voortreffelijke tijd van 22 seconden rond. Precies een halve seconde onder het bijna 20- jarige record van Gerrit de Pagter. In deze stijl lopend zou De Munck de dag daarop ongetwijfeld een succesvolle aanval ge daan kunnen hebben op De Pagters al even oude 100-meter- record. Maar de weersomstandigheden waren die tweede dag zoveel ongunstiger dan de eerste, dat de 10.9 nog steeds onaan getast bleef. Zo werd door dat ongunstige weer (zachte aanloop en baan) zaterdag de grote dag voor de Zeeuwse atleten. Zij stelden maar liefst zeven Zeeuwse records scher per, waarbij niet alleen de tijd op de 200 meter van Kees de Munck van nationaal gehalte was! Zondag kwamen er nog eens drie verbeteringen bij, zodat het belangrijkste provinciale atle- tiekgebeuren afgesloten werd met tien scherper gestelde records, plus nog een egalisatie. Tien nieuwe Zeeuwse records dus. En daarbij eentje, waarmee B-junior Han Dhont van RKHAV Hulst De Pag ters en Emile Kals 200 meterreóord eveneens aan stukken liep. In de voortreffelijke juniorentijd van 22.3 snelde hij over de baan. En de vol- frende dag evennaarde de Hulster at- eet bijna"het 100-meter-record. In de serie liep hij de korte sprint in 11 rond overigens met een fikse wind in de rug. Nog even later egaliseerde Han Dhont zijn eigen 300_meter- record, dat op 37.6 genoteerd staat. Deze succesvolle B-junior deed dus wel van zich spreken. Een andere voortreffelijke prestatie leverde A-junior Hans Hage van Del ta Sport. Hij sprong 1.75 nieter hoog en dat betekende een verbetering van het Zeeuwse (eigen) record met 2 centimeter. Een nationale tijd en een nieuw Zeeuws record liet Hein Cujé afdrukken. Op de 800 meter bracht hij 1.56.2 op de chrono meters, 0.2 seconden sneller dan het oude, reeds op zyn naam staande record. Drie maal Het damesrecord kogelstoten moest er ook aan geloven. Drie atleters kwamen verder dan het oude record van Mattie Riemens van Marathon: 12.03 meter. Mattie Riemens zelf stelde het nieuwe record op 12.20 meter. Dilly Houter van Dynamo bleef slechts één centimeter achter... en Esther Schot van Delta Sport haalde 12.09 meter. En de andere zes records kwamen op naam van: Cor Schetters van AV '56, die het 80-meterrecord bij de jongens G van 9.9 sec. op 9.6 bracht en daar bij Tjalle Peters (Mar.) onttroonde: Peter v. d. Schaaf van Marathon, die zyn 1500-meter B-record van 4.27.2 naar 4.22.3 terughaalde: Jan v. d. Heuvel (B-junior) van Delta Sport, die het hoogspringrecord van zijn ploeggenoot Cees van Langeraad met S'/i cm tot 1.53!'2 opschroefde; Rob Franken van AV '56, die het 60-me- terrecord horden jongens C op 9.5 «telde; en Frank Douglas van Mara- g)on, die de jongens B-speer 48.19 meter ver wierp. 67 titels F.r stonden deze beide dagen 67 ti tels op het spel. Opmerkelijk bij de verdeling daarvan was de verdere opkomst van de atleten van AV '56 Goes en Delta Sport Zierikzee. Welis waar sleepte het Vlissingse Mara thon met 21 titels nog het leeuwen deel in de wacht, maar de Zierikzee- se atleten benaderden de Vlissingers met 15 titels toch heel dicht, terwijl de Goese ploeg 13 kampioenschappen mee naar Beveland nam. RKHAV reisde met 9 titels over de Schelde terug, terwijl Zeeland Sport uit Vlis singen ook nu weer goed bleek voor vier kampioenschappen, voornamelijk behaalcr op de technische nummers. Opmerkelijk was het kleine aantal Jan Westdorp tweede in strijd om leren zool Onder zeer slechte weersomstandig heden het regende vrijwel voort durend is zondag in Rijen de wed strijd om de z.g. Leren Zool gereden. Deze wielerwedstrijd, waarvoor een zestigtal proi's en onafhankelijken hadden ingeschreven, ging over 40 ronden van 3/2 km en werd gewon nen door Huub Zilverberg uit Goirle. Samen met Geurt Pos en Jan West dorp ontsnapte Zilverberg na onge veer 100 km. Het drietal wist een voorsprong te behouden, al was het verschil met de hoofdmacht op de eindstreep nog slechts 25 seconden. De uitslag was: 1. Huub Zilverberg iGofrle) 3.27.19, 2. .Tan Westdorp Schoondijkez.t., 3. Geurt. Pos (Vreeland) z.t., 4. Za gers (België) op 25 seconden, 5. Theo Sijthof (Rotterdam) z.t., 6. Jo de Roo (Schore) z.t., 7. Jacques van der Klundert (De Heen) z.t.. 8. Piet van Hees (Hogerheide) z.t., 9. .Toossen (België) z.t., 10. Daan de Groot (Am sterdam) z.t. Archie Moore behoudt wereldtitel halfzwaar Ai-chie Moore, tussen de 44 en 47 jaar oud heeft zaterdagavond in Ma dison Square Garden (New York) wicht behouden. In een gevecht over zijn wereldtitel in het halfzwaarge- 15 ronden versloeg hij de Italiaan Gullio Rïnaldi op punten. titels waarmee Dynamo Middelburg genoegen moest nemen. Het waren er slechts een handvol, die de hoofd stedelingen veroverden. Vier Marathonners hebben op uit stekende wijze bijgedragen tot het succes van hun ploeg. Willy Bak- ker-Cysouw sleepte drie titels gan (80 meter horden, hoogspringen en verspringen), A-junior Walter Erdelmann deed er nog eentje bij (hink-stap-sprong, speerwerpen, 110 meter horden en verspringen) Tjalle Peters nam er ook drie voor zijn rekening (100 meter jongens A, 300 meter en verspringen jon gens B). terwijl D-junior Kees Karelse ook voor drie kampioen schappen zorgde, (ver- en hoog springen, kogelstoten). 3 titels Na de drie titels van Han Dhont be haalde verder Janny Stoutjesdijk meisjes C twee titels (verspringen en 60 meter), Janny Schot meis jes A (discus en kogel). Jan v. d. Heuvel jongens C (ver en hoog) allen Delta Sport, Nella Picavet van RKHAV meisjes B (80 meter en hoog), Kees de Munck (100 en 200 meter), Hein Cujé (800 en 1600 meter). Wim v. d. Linden van Zld. Sport (hoog en speer) en Rinus Grootjans van Zeeland Sport (discus en kogel). Hein Cujé liep heel alleen de 1500 meter in 3.57.2, Grootjans be naderde het discusrecord met 12.93 meter tot op 4 centimeter, terwijl bij het verspringen Kees de Munck en Piet Versluis van Dynamo voor veel spanning zorgden. De Goesenaar won met 6.08 meter voor Versluis met 6.06 meter. Op de uitslagen komen we nog nader terug. PROMOTIEWEDSTRIJDEN Geflatteerde winst van Verburgh op Walcheren Het Is de heren van de Goese ver eniging Tonido gelukt in de promo tiecompetitie nog ongeslagen te blij ven. Het Rijswijkse veld van Animo was door de vele regen zeer nat, zo dat het moeilijk bespeelbaar was. Toch werd er desondanks behoorlijk gespeeld. Tonido liep hard van stapel en door Traas 2x en Corstanje werd het 03. Toen Animo tegenscoorde was het hard en later door Corstanje werd het 15. Uit een dekkingsfout in de verdediging van Tonido werd het 25, maar weer was het Traas die er 26 van maakte. Toen kreeg To nido een inzinking en liep Animo in tot 66. Kort voor de rust echter slaagde Mol erin Tonido weer de lei ding te geven, 67, en met deze stand kwam de rust. Na de rust was het weer Tonido dat de score opende en wel door Traas en even later door Van Hese, 69. Animo kwam nu sterk opzetten en het dopl van Tonido kwam sterk on der druk te staan. Het was dan ook geen wonder dat zij in die periode weer tot een gelijk spel inliepen. To nido begon nu gevaar te ruiken en zette alles op alles. Door Govers en Mol kwam Tonido op 911 te staan en de overwinning leek veilig. Ani mo dacht er anders over en zette een eindspurt in en zag zelfs nog kans in de laatste minuut en gelijk spel uit het vuur te slepen. Dames De kennismaking van Walcheren met het spel vlak- bij Den Haag tegen Verburgh, kan geen succes worden genoemd. Het werd een enerverende strijd, waarbij Verburgh iets beter speelde. Zij had een hechte verdedi ging en enige zeer goede schutters in haar ploeg. Tot de rust kon Wal cheren nog stand houden, maar daar- Walchers K.N.V.B.-team tegen Amsterdam Niet het Zeeuws, maar het Walchcrse voetbalelftal zal op 18 Juni a.s. In het veld treden tegen het Amsterdamse K.N.V.B.-elftal. De Walcherse ploeg wordt woensdagavond na de steden- wedstrijd tussen Middelburg en Vlis singen samengesteld. De ploegen tref fen elkaar te Vlissingen. Het Zeeuws K.N.V.B.-bestuur is na melijk bij het vaststellen van de plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen waar dus het Zeeuws elftal zou spe len tegen het Amsterdams team op onoverkomenlijke moeilijkheden ge stuit. Er bleek namelijk of geen veld beschikbaar of er zóu concurrentie worden ondervonden van lan wel af breuk worden gedaan aan reeds eer der vastgestelde evenementen. Daar het Zeeuws elftal zaterdag 24 juni in Souburg tegen DFC uitkomt, is het Walchers elftal nu de tegenstander van de Amsterdammersgeworden. Russen superieur bij bokskampioenschappen De Sowjet-Unie heeft het leeuwen aandeel van de Europese amateur- bokskampioenschappen van 1961 in Belgrado voor zijn rekening geno men, door vijf van de tien bevochten titels voor zich op te eisen en te gaan strijken met drie zilveren medailles voor tweede plaatsingen. Geen ander land heeft kunnen wed ijveren met de uitstekend getrainde, agressieve en technisch knap boksen de Russen, in een toernooi dat men naar Europese kampioenschapsmaat staven gerekend niet briljant heeft kunnen noemen. Met een verbeten uitdrukking op zijn gezicht zweeft hier de Belgische gasl- deelnemer aan de Zeeuwse atletiek- kampioenschappen, Joris Wuyts uit Siiit-Niklaas, over de lioogspringlat. Foto P.Z.C na was Verburgh toch wel beter. Het werd een verdiende overwinning, hoewel wel iets geflatteerd. Walcheren nam door Wans Tax de leiding, 01, en Verburgh kwam fel terug. In die periode vonden zij ech ter de goed keepende Riek Pruissers op haar weg. Door goed combinatie spel slaagde weer Wans Tax erin Walcheren een 02-voorsprong te geven. Op enigszins gelukkige wijze kwam Verburgh aan een verdiend doelpunt. Walcheren zakte door dit doelpunt even in en hiervan profi teerde Verburgh door de gelijkmaker te scoren. Kort daarop maakte Wal cheren een doelpunt dat echter door de scheidsrechter tegen het advies van de doelrechter werd afgekeurd. Toch was het maar uitstel, want Edith Rottier slaagde erin er 23 van te maken. Met deze stand kwam ook de rust. Na de rust zakte het spel van Wal cheren dermate in, dat doelpunten niet uit konden blijven. Wel kwam Walcheren nog meerdere-, malen voor het doel van de tegénpartij, maar doelpunten bleven uit door slechte afwerking. Daarentegen scoorde Ver burgh nog viermaal en zo verloor Walcheren met 63. Zaterdagmiddag hielden spelers en bestuur van dè voetbalclub „Vlissin gen" in het Strandhotel te Vlissingen een receptie ter gelegenheid van de promotie naar de eerste klas van de amateurs. Een receptie, die druk werd bezocht. Ook waren er van allerlei sportverenigingen, instanties en perso nen bloemstukken, die de receptiezaal een feestelijk aanzien gaven. Nd de receptie bleven de spelers en de bestuursleden met hun dames nog lange tijd bijeen voor een diner-dansant. Omstreeks acht uur bracht de harmonie ..Ons Genoegen" bij het Strandhotel een serenade. Op de foto: de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten, biedt secretaris E. C. Boogerd zijn gelukwensen aan. Foto P.Z.C.) BETAALD VOETBAL Ook promotie voor Haarlem en Hilversum Na Blauw Wit promoveert nu ook Volendam uaar de eredivisie. De 70-overwinning, die de Volendam- mers zondag op Helmondia behaal den, was genoeg voor een eerste plaats in de eerste divisie A. Volewijckers moet nu nog een be slissingswedstrijd spelen tegen DHC. De winnaar van deze wedstrijd moet met Elinkwijk twee wedstrijden spe len om een plaats in de eredivisie. In de tweede divisie legde Haar lem beslag op de eerste plaats. Deze ploeg promoveert samen met Hilversum naar de eerste di visie. Wilhelmina en NEC moeten nog een beslissingswedstrijd spe len. De winnaar van deze wed strijd moet twee wedstrijden spe len tegen de verliezer van dé ont moeting EDOHelmond óm een plaats in de eerste divisie. De pitslagen van de zondag gespeel de wedstrijden in de eerste divisie A luiden als volgt: VolendamHelmon dia 7—0, BW—DFC 1—0, Veendam KFC 0—2, HVC—Volewijckers 12. StormvogelsL'warden 23, Hermes DVSFortuna VI. 13, AGOVV—RBC 3—3. Limburgia— EDO 52. In deze divisie degradeert Helmondia '55. EDO moet een beslis singswedstrijd spelen tegen Helmond, waarna met Wilhelmina of NEC zal moeten worden uitgemaakt, wie in de eerste divisie zal blijven of ko men. De uitslagen van de wedstrijden in de eerste "divisie B luiden als volgt: SHSHeracles 31, RCHSittar- dia 10. HeerenveenSW 30, Be Quick—VSV - 2—6, Blauw Wit—Go Ahead 61, ZFC—Eindhoven 21, EBOHExcelsior 21, Helmond 't Gooi 13, DHCWageningen 50. In deze divisie is het degrade ren van RCH zeker. De uitslagen in de tweede divisie lui den: HilversumRigtersbleek 72, HaarlemZwolse Boys 30, Longa Tubantia 22. UVSOldenzaal 12. ZwartemeerNEC 32, Zeist Wilhelmina 01, PECBaronie 12, Roda SportDe Graafschap 10. De Valk en Zeist komen in aan merking voor terugkeer naar het amateurvoetbal. De eindstand in de eerste divisie A luidt na zondag als volgt: Volendam 34 49, Volewijckers 34 47, KFC 34 46, Vitesse 34 44. Enschedese Boys 34 39, Limburgia 34 39, Hermes DVS 34 37, DFC 34 35, HVC 34 34. Leeu warden 34 32, BW 34 32, Fortuna Vlaardingen 34 30, Veendam 34 30, De technische commissie van de KNVB aldelmg Zeeland heeft lering geput uit de vorige week in Kapelle gehouden voorronde- wedstrijd waarin 't Zeeuws za terdagvoetbalelftal door 't falen van zijn achterhoede, ternau wernood aan uitschakeling door Brabant was ontsnapt, want de Zeeuwen hebben zich in het za terdag te Utrecht gehouden lan delijk toernooi met de zaterdag elftallen van de afdelingen Rot terdam, Zwolle en Haarlem met als inzet de Weekeustroobeker, de sterksteii getoond. Een aar dig jubilemngeschenk voor de dit jaar 40 jaar bestaande af deling die slechts één maal eer der, juist tien jaar geleden, be kerwinnaar is geweest. De wijziging, die de T. C. na vorige week in de achterhoede had aange bracht, bleken een gelukkige greep te zijn geweest en zowel het uitste kende werk van doelman Van Win- gen (Beren), die in de eerste en laatste wedstrijd, als van keeper Ver sluis (Veere), die tegen Rotterdam tussen de palen stond, brachten de nodige rust in de Zeeuwse ploeg. Dat de verdediging voor de tegenstanders een onoverkomelijk struikelblok is geweest blijkt overigens wel uit het feit, dat men er in drie wedstrijden slechts éénmaal een bres in heeft we ten te slaan. Er werd opvallend goed gespeeld en men vulde elkaar uitstekend aan. Het Zeeuwse elftal telde geen enkele zwakke plaats en zowel technisch als tactisrh was Zeeland de beste ploeg. De voorzitter van de afdeling Utrecht, die na afloop de beker van Rotterdam, die vorig jaar won, naar Zeeland liet verhuizen, liet er dan ook geen twijfel over bestaan, dat Zeeland ditmaal de beste ploeg was gebleken. In de eerste wedstrijd kreeg Zeeland het elftal van Haarlem als tegenstan der. Reeds onmiddellijk bleek dat het in de Zeeuwse defensie puik klopte cn vooral doelman Van Wingen ves tigde de aandacht op zich door o.m. een strafschop te keren. Nadat mïd- voor Bom zich mooi had vrij ge speeld, legde Lindenberg de laatste hand aan het enige en beslissende doelpunt (1-0). Kansen op een grote re zege zijn er niet geweest. Zwolle won met 2-0 van Rotterdam. Voor rust reeds Bekerhouder Rotterdam was de vol gende tegenstander. Voor de rust legde Zeeland reeds de grondslag voor de 3-0 zege die na een goed ge speelde wedstrijd werd behaald. Doel man Versluis die ditmaal het Zeeuw se doel verdedigde, deed dit eveneens uitstekend en ae Rotterdammers za gen geen kans het Zeeuwse net te vinden. Met rust was de stand reeds 2-0 en het werd een duidelijke 3-0 overwinning, vooral door prima werk van Kousemaker, die de 3 doelpunten maakte. Haarlem bracht intussen Zwolle zijn eerste nederlaag toe: 5-2. In de laatste wedstrijden, Haarleni- Rotterdam en Zwolle-Zeeland, giug bij alle spelers de vermoeidheid een woordje meespreken. Toen Zeeland voor dc rust tegen een 1-0 achter stand moest aankijken leek de eerste nederlaag te zullen komen, maar met bewönderingswaardig enthousiasme zetten de Zeeuwen de tanden op el kaar en toen Lindenberg in de twee de helft een vrije trap kreeg te ne men deed hij dat zo goed dat de bal onhoudbaar in het Zwolse doel ver dween (1-1). Door stug verdedigen slaagde men er tenslotte in deze ge lijke stand te behouden waardoor de beker in Zeeuwse handen kwam. Doordat Haarlem met 1-2 door Rot terdam werd verslagen was de eind stand: 1, Zeeland 5 ponten, 2. Zwolle 3 punten, 3 en 4 Haarlem en Rotter dam 2 punten. Stormvogels 34 29, RBC 34 27, AGOVV 34 27, EDO 34 21, Helmon dia '55 34 14. De eindstand in de eerste divisie B luidt: Blauw Wit 34 61, DHC 34 51, Heracles 34 49, Excelsior 34 37, Sit- tardia 34 37. SVV 34 35, Heerenveen 34 33, ZFC 34 33. 't Gooi 34 33, Wa geningen 34 32, Be Quick 34 31, VSV 34 29, Eindhoven 34 27, SHS 34 26, Go Ahead 34 26, EBOH 34 25, Hel mond 34 24, RCH 34 23. De eindstand van de tweede divisie luidt als volgt: Haarlem 34 50, Hil versum 34 48, Wilhelmina 34 44, NEC 34 43, Baronie 34 42, Roda Sp. 34 40, Zwartemeer 34 39, Velox 34 36, Longa 34 36, Oldenzaal 34 34, De Graafschap 34 31, Tubantia 34 28, Zwolse Boys 34 28. UVS 34 27, Rig tersbleek' 34 26. PEC 34 25, Zeist 34 19, De Valk 34 16. F De uitslagen van de zondag M gespeelde voetbalwedstrijden, die van belang zijn voor de 38ste sporttoto luiden: 1 BWDFC 10 (1) i VeendamKFC 02 (2) 1 HVCVolew. 1—2 (2) i Stormv.Leeuw. 23 (2) 1 H. DVS—Fort. VI. 1—3 (2) 1 AGOW—RBC 3—3 (3) i Heerenv.—SW 3—0 (1) I ZFC—Eindh. 2—1 (1) 1 I EBOH—Excels. 2—1 (1) i Helmond't Gooi 13 (2) 1 DHC—Wagen. 5—0 (1) 1 1 UVS—Oldenzaal 1—2 (2) Zwartem.—NEC 3—2 (1) PEC—Baronie 1—2 (2) I Het aantal deelnemers bedroeg M 393.629. Een bruto-inleg van 487.613. §j Een eerste prijs.van ƒ73.142,-. Een tweede derde prijs elk van ƒ36.571.— 1 Er kwamen tien meldingen met veertien punten binnen. =e iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Steen bracht het niet verder dan gelijk spel Steen is er niet in geslaagd de thuis wedstrijd tegen Grenswachters in vol le winst om te zetten en de Zeeuws- Vlamingen, die nog 2 uitwedstrijden en één thuiswedstrijd voor de boeg hebben, dreigen de boot te zullen mis sen. Verrassend was de 01 nederlaag van Hilvaria tegen Boeimeer maar aangezien 3 van de 4 kandidaten promoveren is deze Hilvaria-neder- laag voor Steen eerder on- :nstig dan gunstig te noemen. De stand in deze promotiecompetitie is: Hilvaria 3 2 0 1 4 12— 2 Boeimeer 3 2 0 1 4 65 Grenswachters 3 1113. 510 Steen 3 0 12 1 511 In de reserve tweede klas werd de wedstrijd Zeeland Sport 2Hulst 2 door de bezoekers met 14 gewon nen. Corn Boys 2<3oes 2 werd uit gesteld. Pambianco winnaar in Ronde van Italië De Italiaan Arnaldo Pambianco Ss winnaar geworden van de Ronde van Italië, waarvan zondag de 21e en laatste etappe werd gereden, die leid de van Bormio naar Milaan over een afstand van 214 km. De Spanjaard Miguel Poblet won de laatste etappe, waarvan de finish lag op de Vigorelli-baan. De Luxemburger Charly Gaul heeft zaterdag de voor laatste etappe gewonnen van de Ron de van Italië. Hij legde de afstand van Trento naar Bormio, over 275 km, af in 10 uur 42 minuten, hetgeen neer kwam op een gemiddelde snelheid van 25.7 km/uur. In het algemeen klassement werden Michel Stolker en Piet van Est res pectievelijk 35e en 37e.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5